Connect with us

Top News

Parada strzelecka: Radosna atmosfera w ulewnym deszczu | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Parada strzelecka: Radosna atmosfera w ulewnym deszczu |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 30 czerwca 2024 r. o godzinie 14:05

Hanower świętuje paradę strzelców i marsz muzyczny do 7 lipca 2024 r., który w niedzielę przemaszerował przez miasto w deszczu z udziałem około 10 000 uczestników.

Parada broni rozpoczęła się rano w New Corporation Hall i przebiegała przez serce miasta na plac festiwalowy. Za 495. edycję tradycji Święto strzeleckie Na wielką paradę zgłosiło się 91 zespołów i 154 kluby strzeleckie z okolic Hanoweru. Pomimo ciągłego deszczu, widowisko oglądało około 50 000 widzów wyposażonych w osłony przeciwdeszczowe i parasole. Stephan Weil (SPD), premier Dolnej Saksonii, który wziął udział w marszu, wiwatował zmoczony tłum falą La Ola.

Wideo: W Hanowerze rozpoczyna się największy na świecie festiwal strzelecki (2 min)

Świąteczny serwis i nowe przejażdżki

Festiwal folklorystyczny, który według miasta Hanower jest największym festiwalem strzeleckim na świecie, rozpoczął się w piątkowy wieczór nalewaniem piwa z beczki w okrągłej części. Na tegorocznym Schützenfest odwiedzający mogą spodziewać się 25 głównych atrakcji, z których dziewięć będzie świętować swój debiut na Schützenplatz. Należą do nich między innymi:

  • „Cudowny świat”: sklep biegowy przyjazny rodzinie
  • „Heidi the Coaster”: Pasażerowie są przewożeni po trasie gondolami, które wirują z prędkością do 60 kilometrów na godzinę.
  • „Anubis”: W przejażdżce jest miejsce dla ośmiu pasażerów, którzy są wyrzucani w gondole na wysokość 55 metrów.

Rodzinny festiwal strzelecki

Organizatorzy ogłosili także, że podczas festiwalu strzeleckiego ponownie do dyspozycji rodzin będzie dziewięć atrakcji dla dzieci, teatr lalek i kilka kolorowych sklepów z zabawkami. Zgodnie z planem Dzień Rodziny ze zniżkami przypada na środę, 3 lipca. Festiwal strzelecki składa się z dwóch namiotów, trzech terenów eventowych, 45 galerii strzeleckich i sklepów sportowych oraz około 100 sklepów z przekąskami i słodyczami. W sumie na Schützenplatz będzie reprezentowanych 200 firm. W zeszłym roku około… 900 000 ludzi na festiwalu strzeleckim w Hanowerze.

READ  Fala zachorowań w Niemczech: w ten sposób mogę stwierdzić, czy moje dziecko ma wirusa RS Life & Knowledge

Koncepcja bezpieczeństwa z bezpieczną lokalizacją podczas ceremonii strzelania

Według miasta tegoroczny festiwal strzelecki obejmie „bezpieczną przestrzeń”, czyli zabezpieczone pomieszczenie, do którego będą mogły zwrócić się osoby szukające pomocy. Jest to część koncepcji uświadamiającej: „Jak możemy zapewnić, że filmowanie będzie bezpieczne dla wszystkich uczestników” – czytamy w oświadczeniu. W środę miasto Hanower przekazało informacje na temat rygorystycznej koncepcji bezpieczeństwa festiwalu strzeleckiego.

Więcej informacji

Uczestnicy parady broni biegną przez centrum Hanoweru.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Michael Matthey

W niedzielę Festiwal Strzelecki obchodził swój pierwszy punkt kulminacyjny: Paradę Strzelecką, w której wzięło udział około 10 000 uczestników. (3 lipca 2023) Więcej

Reporterka NDR Kerstin Ligendza stoi z mikrofonem przed kolarzem.  © Zrzut ekranu

3 minuty

Dla miasta jest to największy festiwal strzelecki na świecie. Festiwal potrwa do 9 lipca. Punkt kulminacyjny: parada broni. (07.02.2023) 3 minuty

Czarno-biała fotografia przedstawiająca paradę z 1903 r. z okazji 14. niemieckiej strzelaniny federalnej na Göthestrasse w Hanowerze.  © Muzeum Historyczne w Hanowerze

Od polowania na dzięcioła po dzisiejsze zamieszanie na Schützenplatz: tradycyjny Schützenfest obchodzony jest w Hanowerze od co najmniej 495 lat. (24.06.2024) Również

Ten temat w projekcie:

NTR 1 Dolna Saksonia | Aktualny | 30 czerwca 2024 | 14:00

logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

A3 pod Frankfurtem: wypadek wozu strażackiego – siedmiu strażaków zostało rannych | hessenschau.de

Published

on

A3 pod Frankfurtem: wypadek wozu strażackiego – siedmiu strażaków zostało rannych |  hessenschau.de

Siedmiu strażaków zostało rannych w wyniku wypadku wozu strażackiego straży pożarnej we Frankfurcie na autostradzie A3. Najwyraźniej jechali na operację.

Według policji wóz strażacki jadący autostradą A3 w kierunku Würzburga rozbił się w pobliżu Frankfurter Kreuz w czwartek około 15:30. W zdarzeniu brało udział wiele pojazdów, a rzeczniczka początkowo nie była w stanie powiedzieć nic więcej. Dokładna trasa katastrofy nie jest obecnie znana.

Siedmiu strażaków zostało rannych, trzech z nich poważnie, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wszystkie 7 rannych osób zostało przewiezionych ambulansami do szpitala. Na A3 wylądował także helikopter, ale ostatecznie nie był potrzebny.

Przód jest poważnie uszkodzony

Ze zdjęć wynika, że ​​wóz strażacki uległ znacznemu uszkodzeniu w wyniku uderzenia w obiekt lub inny pojazd. Części ładunku, w tym długa rura, leżały na drodze. Autostrada A3 jest tymczasowo zamknięta.

Pojazd uprzywilejowany jechał do przychodni w rejonie Checkbag. Jak poinformowała straż pożarna na X, w byłej drukarni wybuchł pożar. Do czasu przybycia strażaków ogień ugaszono.

Treść zewnętrzna

Koniec treści zewnętrznych

Continue Reading

Top News

Wakacje na polskiej „Saharze”.

Published

on

Wakacje na polskiej „Saharze”.

Niektóre krajobrazy wyglądają tak nierealnie, że wielu turystów podczas pierwszej wizyty zastanawia się, czy to, co widzą, jest prawdziwe. Można by pomyśleć, że ruiny zamku wznoszące się nad stromymi wapiennymi klifami i dolinami były tłem zbudowanym na potrzeby filmu. Ale tak nie jest. Fakt, że pomiędzy tym wszystkim rozciąga się pustynia, potęguje wrażenie przeniesienia do fantastycznego świata.


David Smolors, Klewitz

Cztery godziny jazdy samochodem od granicy z Niemcami znajduje się Jura Krakowsko-Częstochowska – jeden z najpiękniejszych regionów Europy Środkowej. Jego krajobraz tworzy połączenie wspaniałej scenerii i architektury. Fantazyjne białe ściany skalne i kaniony przypominające kaniony o głębokości do 100 metrów zostały utworzone przez naturę przez tysiące lat. Jednak wiele pałaców w regionie zostało zbudowanych rękami ludzkimi i w większości zachowały się jedynie jako ruiny.

Raj dla wspinaczy, turystów pieszych i rodzin

Obszar ma około 80 km długości i 20 km szerokości i – jak mówi Rafas Rebis z Federacji Gmin Jura – jest wyjątkowy nie tylko w skali Polski, ale i Europy: „Skały wapienne powstały około 150 milionów lat temu. Kiedy tam było tu ciepłe morze, podobny obszar można znaleźć tylko we Francji. Obszar ten jest reklamowany w broszurach turystycznych jako raj dla miłośników pieszych wędrówek.


Wapienne Okinik Wielki: Jura Krakowsko-Sztochowska to raj dla miłośników pieszych wędrówek. Jednak wiele szlaków turystycznych jest dostępnych nawet dla rodzin z wózkiem.
Prawa autorskie do wizerunku: Związek Gmin Jurajskich / Lighthouse Media

Ale tylko ci, którzy kochają adrenalinę, poczują się w tej okolicy jak w domu. „Każdy znajdzie tu coś dla siebie” – mówi Rebis. „Posiadamy gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych, a w ostatnich latach wzrosła liczba wycieczek wiosłowych i lotów na paralotniach. Wśród wielu czynników szczególnie atrakcyjna jest jedna rzecz: większość zabytków i widoków jest łatwo dostępna. można dojść z parkingów „zwykle po krótkim spacerze” – powiedział pracownik Stowarzyszenia Gmin Jura.

Unikalne formacje skalne i zamki

Cestozoa to najbardziej na północ wysunięty punkt Jury. Miejscowy cel pielgrzymkowy w Klarenbergu (Jasna Góra) znany jest daleko poza granicami Polski. Jednak przewodniki turystyczne rzadko wspominają o tym, że u bram tego 200-tysięcznego miasta leży odległy odcinek niskiego pasma górskiego z białymi skałami. Częstochowa (nie mylić z Olsztynem/Allensteinem, większym miastem w północnej Polsce) jest rzut beretem od olsztyńskiego zamku, który zdaje się wtapiać się w strome klify, zaostrzając apetyt.


Typowe formacje skalne Jury Krakowsko-Częstochowskiej – dla niektórych to jeden z najpiękniejszych zakątków Polski, choć wciąż stosunkowo nieznany.
Źródło zdjęcia: IMAGO/Panthermedia

Zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej w żadnym wypadku nie należy postrzegać jedynie jako malowniczego dodatku do krajobrazu. Często można odnieść wrażenie, że wyroby wapienne współgrają z białymi skałami, na których stoją. Często na pierwszy rzut oka nie da się rozpoznać, co jest dziełem natury, a co dziełem rąk ludzkich.

Pomiędzy dwoma miastami, od których pochodzi nazwa regionu, znajduje się około piętnastu zamków Adlerhorst, zwanych tak ze względu na ich położenie i konstrukcję. Przyłączyli się do Czech z Księstwami Śląskimi, które graniczyły z Polską 600–700 lat temu.


Płaskowyż Pustynny na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Prawa autorskie do obrazu: IMAGO / Depositphotos

Rekonstrukcja Twierdzy Popolis

Z nielicznymi wyjątkami zamki uległy zniszczeniu podczas II wojny północnej w XVII wieku, zwanej w Polsce „powodzią szwedzką”. Choć niektórym może się to wydawać niemal bluźniercze, od czasu do czasu można usłyszeć myśl, że Szwedzi mogli wyświadczyć regionowi przysługę, dokonując ich zniszczenia, gdyż zamki nie wydawałyby się tak piękne i tajemnicze, gdyby pozostały nienaruszone.

Jarosław Lasecki, biznesmen i były senator RP, nie podzielał tego poglądu. Dlatego też zdecydował się na odbudowę jednego z zamków Adlerhorst – co początkowo wywołało kontrowersje. „Oczywiście były dyskusje, bo niektórzy chcą widzieć wszystkie polskie zamki jako ruiny. Ja jednak mam odmienne zdanie. Pozostawienie w ruinie obiektu tak ważnego dla polskiej kultury mówi w pewnym sensie okupant. Ktoś, kto zniszczył to z szacunku.”


Zniszczony w XVII w., odbudowany przez osobę indywidualną w XXI w.: Zamek Popolis na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Prawa autorskie do zdjęć: obrazy IMAGO/Pond5

Według Laseckiego proces zatwierdzania jest długi. Dziesiątki naukowców skomentowało jego plan renowacji. Ponadto odbudowę poprzedziły szeroko zakrojone wykopaliska archeologiczne.

„Jestem bardzo zadowolony z wyniku, cieszymy się, że możemy gościć w Popolis 200 000 gości rocznie” – wyjaśnia Lasecki. Po udanej renowacji Bopolis, obecnie odnawiane są ruiny podwójnej twierdzy Mirov. W przyszłości będzie dostępny dla publiczności.


Ogrodzieniec to jeden z najpiękniejszych zamków Orlego Gniazda w Polsce i symbol Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Prawa autorskie do wizerunku: Związek Gmin Jurajskich / Lighthouse Media

Akcja Netflixa to Zamek Ogrodzieniec

Na pomysł odbudowy fortu ochrogenicznego nikt jednak nie wpadł. W formie pozostawionej przez żołnierzy szwedzkich w XVII wieku zespół jest jednym z największych zabytków regionu, ale także znanym w całej Polsce symbolem Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Wraz ze szczególnie wysokimi i często dziwnie ukształtowanymi skałami w swoim otoczeniu tworzy wyjątkową grupę, do której w równym stopniu przyczynił się człowiek i przyroda. Jeśli chcesz doświadczyć Ogrodzieńca takim, jakim jest, możesz zobaczyć zamek takim, jakim jest, w znanej na całym świecie grze komputerowej Minecraft. Jako spoiler, jest to jeden z zestawów do serialu Netflixa „Wiedźmin”.


Zamek Ogrodzieniec jest często miejscem rekonstrukcji historycznych.
Prawa autorskie do wizerunku: Związek Gmin Jurajskich / Lighthouse Media

Pustynia w środku Europy

Podróżując po Jurze należy być przygotowanym na niespodzianki. Po chwili przyzwyczajenia się do wznoszących się ku niebu skalnych ścian, nagle znajdujesz się na nieoczekiwanej pustyni w środku Europy. Na zachód od miasta powiatowego Olkusz leży Pustynia Błędowska, która powstała tysiące lat temu w wyniku topnienia lodowców. Obecną formę uzyskał jednak w wyniku działalności górniczej prowadzonej w późnym średniowieczu. Kilka dekad temu można było tam nawet doświadczyć burz piaskowych i cudów. Jednak ostatnio polskiej „Saharze” grozi kurczenie się i przekształcenie w las.

W przeciwieństwie do Jury Kraków nie potrzebuje reklamy. Dawna stolica Polski, znana z imponujących zabytków architektury, co roku przyciąga miliony turystów. Większość z nich koncentruje się w mieście, co jest zrozumiałe. Tracą jednak w ten sposób naturalne piękno, jakie można znaleźć na północy: cały zespół dobrze zagospodarowanych dolin (Dolinki Krakowskie), z których część jest odpowiednia dla rodzin z wózkami, co jest wszędzie indziej. Jura Krakowsko-Częstochowska usiana jest białymi wapiennymi klifami. Ich urozmaicony krajobraz może być powodem do przedłużenia pobytu w Krakowie przynajmniej o jeden dzień.


Pustynia Błędowska w Polsce jest największym śródlądowym złożem piasku w Europie Środkowej.
Prawa autorskie do wizerunku: Związek Gmin Jurajskich / Lighthouse Media

Koncesja od

Ten temat w projekcie:Prąd MDR | Dziś na Wschodzie | 20 lipca 2024 | 07:17

READ  Teraz jury: porażka rokowań zbiorowych w sektorze publicznym
Continue Reading

Top News

Pożar w „Haus Vier Turme” w Bad Ems

Published

on

Pożar w „Haus Vier Turme” w Bad Ems

Po historycznym pożarze Karlsburga w Bad Ems straż pożarna zakończyła akcję gaśniczą. Jednak nadal mogą istnieć wulkany.

Komendant straży pożarnej gminy Bad Ems-Nassau powiedział SWR w czwartek rano, że ogień nie został już ugaszony. Ukończono także remizę strażacką. Jednak zastępy straży pożarnej uważają, że pod gruzami zawalonego dachu nadal widać niewielkie ilości iskier, a w niektórych miejscach nadal unoszą się kłęby dymu.

Zdaniem powiatu Rhein-Lahn, aby to usunąć, wyspecjalizowana firma musi najpierw usunąć gruz budowlany. Firma zajmuje się także gaszeniem pożarów. Według okręgu Rhein-Lahn w ogromnym pożarze wzięło udział łącznie 230 strażaków.






Pobierz wideo (48,5 MB | MP4)

Przyczyna pożaru czterowieżowego budynku nie jest jeszcze jasna

Policja podała, że ​​przyczyna pożaru jest nadal nieznana. Według policji nikt nie odniósł obrażeń. W środowe popołudnie w akcji gaśniczej w Bad Ems wsparła także fabryczna straż pożarna ThyssenKrupp Rasselstein z Andernach. Posiada specjalny pojazd z ramieniem teleskopowym. W związku z tym straż pożarna udała się do wnętrza budynku, aby ugasić pożar.

Konstrukcja dachu hotelu Carlsberg w Bad Ems została całkowicie zniszczona przez ogień

Według burmistrza Olivera Krügela (CDU) cała konstrukcja dachu Carlsberga stanęła w ogniu. „Szkody są oczywiście ogromne” – mówi Krugel. Rozbudowa wnętrza hotelu rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Powinien zostać otwarty jeszcze w tym roku. Na chwilę obecną nie jest znany rozmiar strat spowodowanych pożarem.

Burmistrz Kruegel twierdzi, że budynek z końca XVII wieku stanowi ramę panoramy miasta. „W wyniku pożaru zabytkowa konstrukcja budynku została bezpowrotnie utracona”. Jest to dramatyczne dla miasta, ponieważ budynek znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO jako „Wielkie Miasta Uzdrowiskowe Europy”. „Bad Ems był tego dnia smutny i trochę oszołomiony” – mówi Krugel.

W wyniku pożaru historyczna struktura budynku została bezpowrotnie utracona.

Carlsberg wyróżnia się „Czterema Wieżami”.

Przedstawiciele Komisji Ochrony Zabytków byli już na miejscu w środę po południu, aby uzyskać pierwsze wrażenie na temat zniszczeń barokowego Carlsberga. Według miasta Bad Ems mieszkańcy Carlsberg nadali mu drugą nazwę: „Dom Czterech Wież” ze względu na cztery narożne wieże.

Przebywało tam kiedyś wielu europejskich królów. Dla cara Aleksandra II „Cztery Wieże” były jego nieoficjalną letnią rezydencją. Łaźnia znajduje się tuż obok, a do trawnika można dojść w zaledwie kilka minut.

READ  Każdy dom ma swoje żyły (aktualne)
Continue Reading

Trending