Connect with us

Top News

Każdy dom ma swoje żyły (aktualne)

Published

on

Masaż Xenia jest aktywny

Zdjęcie: Lava Films / Produkty Matchfactory

Wielu uważa teraz Makorsattę Sumovską za najważniejszego polskiego reżysera młodego pokolenia – przynajmniej jest najlepszy i regularnie pojawia się na najważniejszych festiwalach. Podczas filmu „Maska” zaprezentowanego srebrnemu niedźwiedziowi na Berlinale w 2018 roku krytyk uznał go za godnego następcę polskiego reżysera Kristofa Kieślowskiego. Podobnie jak on, Sumovsky udaje się wykorzystać w swoich filmach rodzaj poetyckiej rzeczywistości, by wyrazić napięcie społeczne i opowiedzieć historie subtelnie nawiązujące do pęknięć i powstań we współczesnej Polsce.

W swoim nowym filmie „The Massoor” reżyser zbliża się do rzeczywistości społecznej w kraju, którą kształtują narastające wszędzie nierówności i warunki wyzysku. Jednak na podstawie opisu opuszcza bezpieczny grunt rzeczywistości i pozwala się magicznie rządzić – co nie jest dobre dla filmu.

Ta organizacja jest anonimową społecznością wpisową gdzieś w Polsce. Za murem z chronionym wejściem tzw. zwycięzcy mieszkają w smacznych willach, które smakują jak kolejne jajko. Takie zamknięte kompleksy mieszkaniowe pojawiły się w Polsce w ostatnich latach licznie, są więc oznaką rozpadu społeczności. Nagromadzenie materialnego bogactwa i życie w takich jałowych fałszywych luksusach z pewnością pozostawia ich tożsamość; Każdy dom ma własne nerwy, a utrata stóp na ziemi ma swoją cenę.

Ukraiński masażysta, który pojawia się zewsząd i oferuje swoje usługi, przybywa w samą porę, aby zatrzymać bogatych więźniów Keto za pomocą uzdrawiających rąk i hipnotycznych umiejętności. Każdego ranka wychodzi ze swojego dormitorium w słabo oświetlonym budynku, aby zabawiać ekskluzywnych klientów. Stwardnienie psychiczne i deficyty emocjonalne są widoczne, gdy diabelski masaż pozwala zwyciężyć jego magicznym mocom.

Jednak bohaterowie nie zbliżają się do widza; Mieszkańcy są tak karykaturalni z ich różnorodną dziwnością i emocjonalnym niepokojem, że obraz masażysty jest tak zagmatwany i nieokreślony. Pochodzący z ukraińskich dżungli w pobliżu Czarnobyla wydaje się być postacią mityczną bez własnego życia. W krótkich retrospekcjach, takich jak Dream, podane są jednak wskazówki, które zwykle pogłębiają tajemnicę. Szumowska przechodzi na scenę surrealistyczną, często zanika aspekt społeczny. Szkoda, bo nawet „Mussoorie” to opowieść o migracji – setki tysięcy Ukraińców regularnie wyjeżdża do pracy w Polsce.

Zły interes. „Kto jest właścicielem mojej wioski?” Dokument opowiada historię sprzedaży społeczności Goren w Rosen – przypowieść

Choć był niesamowity i tajemniczy, masaż w końcu ponownie znika z uniwersum osiedla Villa, pozostawiając jego mieszkańców sam na sam z ich wewnętrzną pustką i neuronami. Ale czy zasługują na coś innego? Film odrzuca jasny morał. Niestety, to otwiera to, czego chce.

READ  Podatek UE: biuro przeprojektowania polityków CDU - 6 630 000! - Polityka wewnętrzna

„Masażer”. Polska 2020, Reżyseria i Scenariusz: Malkorsada Sumovska. Alec Utkoff, Agada Culessa, Veronica Rosadi, 120 min.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polsce grozi „eksplozja” długu publicznego – Euractive DE

Published

on

Polsce grozi „eksplozja” długu publicznego – Euractive DE

Według najnowszego raportu Komisji Unii Europejskiej dług publiczny Polski do 2034 roku wzrośnie do niemal 80 proc. PKB. Ekonomista Jakub Soulki uważa tę ocenę za pesymistyczną, ostrzega jednak, że obecne trendy wskazują na eksplozję długu publicznego.

Komisja opublikowała niedawno swój Monitor stabilności kredytowej. Zawiera przegląd krótko-, średnio- i długoterminowych wyzwań dla stabilności budżetowej, przed którymi stoją kraje UE. Dla Polski trzeci co do wielkości wzrost długu publicznego wśród krajów członkowskich UE przewidywany jest na rok 2034.

Szałki ze swojej strony prognozuje, że dług publiczny Polski wzrośnie z obecnych 50 proc. PKB do 77 proc. w 2034 r. „Niski wzrost PKB i wysokie stopy procentowe, w połączeniu z wysokimi deficytami, wszystko to prowadzi do eksplozji długu publicznego” – stwierdził Saulsky w X.

Prognozy Soulkiego opierają się na założeniu niezmienionej polityki fiskalnej. Dla Polski oznacza to, że deficyt pozostaje wysoki, ale wzrost PKB jest umiarkowany, który po 2030 r. raczej nie przekroczy dwóch procent. Wyższe będą również stopy procentowe, które mogą wzrosnąć z obecnych dwóch procent do czterech procent po 2030 roku.

Choć Sawulki przyznaje, że doszło do „eksplozji” długu publicznego, prognozę komisji uważa za szczególnie pesymistyczną i mało prawdopodobną. Trudno przewidzieć, czy zostaną spełnione wszystkie wymienione warunki w zakresie deficytu, stóp procentowych i wzrostu PKB.

Dlatego prognozę należy postrzegać jako „najgorszy scenariusz” – powiedział Saulsky.

Nie oznacza to jednak, że Polska powinna zignorować przewidywania Komisji. Bo w nowych zasadach budżetowych UE będą one podstawą oceny wysiłków Polski na rzecz ograniczenia deficytu. Oczekuje się zatem, że w średnim okresie Polska utrzyma deficyt poniżej 60 proc. – wyjaśnił Załowski.

Pomóc Polsce mogłoby specjalne potraktowanie wydatków na obronność, co wpłynęłoby na niezbędną redukcję deficytu. Nie jest jednak znana skala jego skutków – dodał.

READ  Zakończono akcję ratunkową dla samochodów ciężarowych z towarami niebezpiecznymi na autostradzie A14 w pobliżu Mütchen

Polska musi jednak przygotować się na konsolidację fiskalną, szukać nowych źródeł finansowania rosnących kosztów i pamiętać, że zasady budżetowe UE stają się coraz bardziej złożone, a nie prostsze – dodał Zawlski.

Ze sprawozdania Komisji wynika, że ​​po spowolnieniu wzrostu w 2023 r. UE wkracza w 2024 r. z gorszymi niż oczekiwano wynikami gospodarczymi. Z raportu wynika, że ​​do 2025 r. poziom zadłużenia sześciu państw członkowskich przekroczy 90%.

W średnim terminie, do 2034 r., dziewięć państw członkowskich, w tym Polska, jest zagrożonych gwałtownym wzrostem długu publicznego. W dłuższej perspektywie, do 2070 roku, Polska będzie jednym z 14 krajów średniego ryzyka pod względem stabilności finansowej.

[Bearbeitet von Kjeld Neubert]

Continue Reading

Top News

„Przekracza moją wyobraźnię”: Scholz nawet nie chce myśleć o współpracy z BSW

Published

on

„Przekracza moją wyobraźnię”: Scholz nawet nie chce myśleć o współpracy z BSW

„Poza moją wyobraźnią”
Scholz nawet nie chce myśleć o współpracy z BSW

Posłuchaj artykułu

Ta wersja audio została wygenerowana sztucznie. Więcej informacji | Wyślij komentarz

Jeśli wierzyć obecnym sondażom, bardzo realistyczne wydaje się to, że w najbliższej przyszłości w Bundestagu będzie reprezentowana Koalicja Sahra Wagenknecht (BSW), która prawdopodobnie jesienią trafi do kilku parlamentów krajowych NRD. Dla kanclerza Scholesa gry umysłowe dotyczące możliwych sojuszy są całkowicie wykluczone.

Kanclerz Olaf Scholes nie wyobraża sobie współpracy rządu pomiędzy jego SPD a koalicją Sahrą Wagenknecht (BSW). Scholz powiedział „Märkische Allgemeine Zeitung” w niemieckiej sieci redakcyjnej (RND). „BSW nie ma żadnych zaleceń dotyczących lepszej przyszłości dla krajów ani planu, dokąd Niemcy powinny się udać. Dlatego moim zdaniem takie gierki umysłowe nie wchodzą w grę”.

Zapytany konkretnie, jakie rządy stanowe wyobraża sobie z udziałem BSW i SPD po wrześniowych wyborach w kilku krajach związkowych NRD, Scholz odpowiedział: „Nie, to przekracza moje wyobrażenia”.

Była lewicowa polityk Sahra Wagenknecht wraz z kolegami założyła w styczniu partię BSW. BSW zamierza startować w czerwcowych wyborach europejskich oraz wyborach krajowych w Turyngii, Saksonii i Brandenburgii. W ogólnokrajowych sondażach partia osiąga lub nieco powyżej pięciu procent. W obecnym barometrze trendów RTL/ntv prowadziła FDP z 4 proc., a Lewica z 3 proc.

READ  Laman w sprawie zamknięcia szpitali w Hilton, Hahn i Solingen
Continue Reading

Top News

28 przypadków w 48 godzin: Kolejni uchodźcy zatrzymani na polskiej granicy | Regionalny

Published

on

28 przypadków w 48 godzin: Kolejni uchodźcy zatrzymani na polskiej granicy |  Regionalny

Leipzig – [–>Immer mehr Flüchtlinge nutzen die neue Balkanroute über Polen!

Sie kommen aus Syrien, Afghanistan, Jemen, Sudan oder Ägypten und rollen von Schleusern versteckt über die deutsche Grenze: 28 Fälle allein bis Mittwoch (27. März) an der deutsch-polnischen Grenze im Landkreis Görlitz. Die Polizei hat alle Hände voll zu tun, um die Täter zu schnappen.

Alfred Klaner von der Bundespolizeiinspektion Ludwigsdorf: „Seit einer Woche stellen wir vermehrt unerlaubte Grenzübertritte fest. Warum sich die Fälle häufen, ist noch unklar. Denn seit einem Jahr fahren wir regelmäßig Streife an der tschechischen und polnischen Grenze zu Deutschland.“

Polizei kontrolliert an der Grenze zu Tschechien (Symbolfoto)

Foto: Picxell

In der Statistik tauchen sie irgendwann unter dem Stichwort „unerlaubt eingereist“ auf, in der Realität sind es Menschenschicksale, deren Not Schleuser zu Geld machen. Allein am Mittwoch in dieser Woche:

  • 1. In der Nacht schleust ein Ukrainer (51) mit seinem VW Passat mit polnischem Kennzeichen [–>zwei Syrer und einen Jemeniten[–> (21 bis 26) ins Bundesgebiet. Der Mann (51) chauffierte die drei in der Nacht zum Mittwoch mit seinem polnischen VW Passat über die Grenzbrücke in Hagenwerder – direkt an einer Streife vorbei. Er wird festgenommen, die Flüchtlinge kommen in Gewahrsam.
  • 2. Anwohner fallen morgens 6.30 Uhr in Bad Muskau sieben Migranten auf: [–> fünf Afghanen[–> in Begleitung von[–> zwei Pakistanern[–> (18 bis 28), sie waren über die Bahnbrücke gelaufen und wurden zur Polizei gebracht.
  • 3. Nachmittags 16.30 Uhr, wieder Bad Muskau. An der Stadtbrücke greifen Einsatzkräfte [–>fünf Somalier und einen Inder (16-28)[–> auf und nehmen sie in Gewahrsam.
  • 4. Hagenwerder, ein Ortsteil von Görlitz: Die Polizei greift [–>drei weitere Afghanen[–> (18 bis 31) auf.
  • 5. Kurz darauf machen Fahrzeuge das deutsch-tschechische Fahndungsteam auf unerlaubt Einreisende Migranten aufmerksam. Das Team ergreift kurz darauf [–>drei Syrer[–> (26 bis 28) gemeinsam mit [–>einer Sudanesin[–> (29), [–>zwei Sudanesen[–> (34, 36), [–>einem Äthiopier[–> und [–>einen Ägypter[–> (16).

Seit den wieder eingeführten Grenzkontrollen zu Polen, Tschechien, Österreich und der Schweiz stellte die Bundespolizei seit dem 16. Oktober 2023 rund 14.600 unerlaubte Einreisen fest.

READ  Laman w sprawie zamknięcia szpitali w Hilton, Hahn i Solingen
Continue Reading

Trending