Connect with us

Top News

Każdy dom ma swoje żyły (aktualne)

Published

on

Masaż Xenia jest aktywny

Zdjęcie: Lava Films / Produkty Matchfactory

Wielu uważa teraz Makorsattę Sumovską za najważniejszego polskiego reżysera młodego pokolenia – przynajmniej jest najlepszy i regularnie pojawia się na najważniejszych festiwalach. Podczas filmu „Maska” zaprezentowanego srebrnemu niedźwiedziowi na Berlinale w 2018 roku krytyk uznał go za godnego następcę polskiego reżysera Kristofa Kieślowskiego. Podobnie jak on, Sumovsky udaje się wykorzystać w swoich filmach rodzaj poetyckiej rzeczywistości, by wyrazić napięcie społeczne i opowiedzieć historie subtelnie nawiązujące do pęknięć i powstań we współczesnej Polsce.

W swoim nowym filmie „The Massoor” reżyser zbliża się do rzeczywistości społecznej w kraju, którą kształtują narastające wszędzie nierówności i warunki wyzysku. Jednak na podstawie opisu opuszcza bezpieczny grunt rzeczywistości i pozwala się magicznie rządzić – co nie jest dobre dla filmu.

Ta organizacja jest anonimową społecznością wpisową gdzieś w Polsce. Za murem z chronionym wejściem tzw. zwycięzcy mieszkają w smacznych willach, które smakują jak kolejne jajko. Takie zamknięte kompleksy mieszkaniowe pojawiły się w Polsce w ostatnich latach licznie, są więc oznaką rozpadu społeczności. Nagromadzenie materialnego bogactwa i życie w takich jałowych fałszywych luksusach z pewnością pozostawia ich tożsamość; Każdy dom ma własne nerwy, a utrata stóp na ziemi ma swoją cenę.

Ukraiński masażysta, który pojawia się zewsząd i oferuje swoje usługi, przybywa w samą porę, aby zatrzymać bogatych więźniów Keto za pomocą uzdrawiających rąk i hipnotycznych umiejętności. Każdego ranka wychodzi ze swojego dormitorium w słabo oświetlonym budynku, aby zabawiać ekskluzywnych klientów. Stwardnienie psychiczne i deficyty emocjonalne są widoczne, gdy diabelski masaż pozwala zwyciężyć jego magicznym mocom.

Jednak bohaterowie nie zbliżają się do widza; Mieszkańcy są tak karykaturalni z ich różnorodną dziwnością i emocjonalnym niepokojem, że obraz masażysty jest tak zagmatwany i nieokreślony. Pochodzący z ukraińskich dżungli w pobliżu Czarnobyla wydaje się być postacią mityczną bez własnego życia. W krótkich retrospekcjach, takich jak Dream, podane są jednak wskazówki, które zwykle pogłębiają tajemnicę. Szumowska przechodzi na scenę surrealistyczną, często zanika aspekt społeczny. Szkoda, bo nawet „Mussoorie” to opowieść o migracji – setki tysięcy Ukraińców regularnie wyjeżdża do pracy w Polsce.

Zły interes. „Kto jest właścicielem mojej wioski?” Dokument opowiada historię sprzedaży społeczności Goren w Rosen – przypowieść

Choć był niesamowity i tajemniczy, masaż w końcu ponownie znika z uniwersum osiedla Villa, pozostawiając jego mieszkańców sam na sam z ich wewnętrzną pustką i neuronami. Ale czy zasługują na coś innego? Film odrzuca jasny morał. Niestety, to otwiera to, czego chce.

READ  Procesy przeciwko klanowi Miri w Nadrenii Północnej-Westfalii: szef klanu rezygnuje

„Masażer”. Polska 2020, Reżyseria i Scenariusz: Malkorsada Sumovska. Alec Utkoff, Agada Culessa, Veronica Rosadi, 120 min.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Polska: Informacje o wjeździe, zasadach koronacji, świętach

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Procesy przeciwko klanowi Miri w Nadrenii Północnej-Westfalii: szef klanu rezygnuje
Continue Reading

Top News

Węgry i Polska zgłaszają obawy związane z wyjściem z UE

Published

on

READ  Policja nie była w stanie znaleźć broni ani amunicji dla 16-letniego podejrzanego
Continue Reading

Trending