Connect with us

Top News

7238 New Corona Cases w Berlinie – Wydarzenia Prawie 950 – BZ Berlin

Published

on

Częstość występowania korony w Berlinie stale rośnie. Według Senackiego Raportu Sytuacyjnego, piątkowy odczyt wyniósł 949,8. Dzień przed incydentem był 918,5.

Liczba ta wskazuje, ile nowych osób na 100 000 osób zostało zarażonych koronawirusem w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Według danych Senatu z piątku rano 7238 (poprzedni dzień: 7797) Nowe infekcje Nagrany. Oznacza to, że od początku epidemii w Berlinie wirusem zostało zarażonych 388,590 osób.

Był 5 więcej zgonów. Od wybuchu epidemii 4063 osób zmarło z powodu choroby lub choroby wywołanej przez wirusa.

Sytuacja w dzielnicach

Senat poinformował, że ze względu na usterkę techniczną z Marzahn-Hellersdorf nie wysłano żadnych aktualnych danych.

Ponadto, zgodnie z raportem Senatu, status hospitalizacji nie jest obecnie gwarantowany ani natychmiastowy we wszystkich przypadkach ze względu na dużą liczbę przypadków. W związku z tym zgłoszone dane są obecnie niekompletne i „nie doszacowują częstości obecnych 7-dniowych przyjęć do szpitali”.

Jednak we wszystkich pozostałych okręgach odnotowano nowe przypadki. Według raportu zarządu, większość nowych infekcji miała miejsce w Friedrichshine-Grossberg (+1166), Newcoln (+1004) i Mitte (+972) oraz Charlottenburg-Wilmerstorf (+679).

Bardzo niewiele nowych przypadków zostało zgłoszonych w Spandau (+245), Tempelhof-Schöneberg (+426), Lichtenberg (+429) i Treptow-Köpenick (+506).

Dzięki siedmiodniowym wydarzeniom cztery dystrykty przekroczyły już granicę 1000 (poprzedni dzień: cztery): Friedrichshine-Groesberg (1520,7), Newcoln (1373,3), Mitte (1192) i Reichendorf 1155,9.

Marzahn-Hellersdorf ma najniższą częstość występowania z 141,9, ale brak aktualnych statystyk od trzech dni. Wszystkie inne dzielnice mają wpływ od 600 do 1000.

Status szczepionek

73,2 procent (poprzedni dzień: 73,1) Berlińczyków było w pełni zaszczepionych. 75,9 procent (poprzedni dzień: 75,9) zostało zaszczepionych przynajmniej raz. W sumie podano 7 003 396 szczepionek.


Czytaj

ja Nowe zasady izolacji koronowej w Berlinie – to będzie obowiązywać od piątku

READ  Corona Virus Live Ticker: +++ 00:15 Pierwsze apteki zapewniają Covbos +++

ja Analiza ścieków w Berlinie wskazuje na szybki wzrost ommigracji


Die koronowo-bursztynowy

Aby dodać bardziej znaczący wskaźnik do sygnalizacji świetlnej koronowej, porównawcza zmiana zdarzeń siedmiodniowych została zmieniona o liczbę zdarzeń dozwolonych w szpitalu. Imprezy siedmiodniowe i zajęcie łóżek intensywnej terapii pozostały bez zmian.

ja Według administracji liczba nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców – co odpowiada siedmiu dniom wydarzeń w Berlinie – wynosi 949,8 (poprzedni dzień: 918,5) – sygnalizacja była czerwona.

ja Zdarzenia siedmiodniowe Przyjęcie do szpitala 11.2 (Poprzedni dzień: 11.1) – Czerwone światło drogowe.

To pokazuje, ile ze 100 000 osób jest hospitalizowanych po infekcji koronowej w ciągu tygodnia. Gdy wartość spadnie poniżej 4, wskaźnik będzie zielony. Od 4 światło zmienia kolor na żółty, a o 8 zmienia się na czerwony.

ja Korzystanie z łóżek intensywnej opieki przez pacjentów z koroną 18,8 procent (poprzedni dzień: 17,9 procent) – sygnalizacja świetlna żółta.

Żółta granica wynosi tutaj 5 procent, a ta sygnalizacja świetlna zmieni kolor na czerwony przy 20 procentach.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Obawy przed cyberatakami: ostrzeżenie Alfa-CRP w Polsce

Published

on

Za granicą Uważaj na cyberataki

Polski rząd wydał alarm Alfa-CRP w całym kraju

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Premier Polski Mateusz Morawiecki

Co: pa / PAP

Po cyberatakach na ukraińskie serwery rządowe alarm Alfa-CRP będzie obowiązywał w Polsce do niedzieli – pierwszy z czterech w sumie poziomów alarmowych. Wynik ten wskazuje, że Polska rozważa cyberatak na kluczową infrastrukturę.

miWynika to z napiętej sytuacji w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Od wtorku o 23:59 alert Alfa-CRP będzie obowiązywał w całej Polsce. Rząd ogłosił we wtorek wieczorem.

Według doniesienia premier Mateusz Morawiecki podpisał stosowne rozporządzenie po spotkaniu z ministrem spraw wewnętrznych i szefem krajowej agencji wywiadowczej ABW. Alpha-CRP to pierwszy z czterech poziomów alarmowych, które można uruchomić w przypadku zagrożenia cyberatakami.

Organy powinny poddawać monitoringowi, tj. przeglądowi, ważną infrastrukturę, taką jak połączenia telekomunikacyjne. „To sygnał dla służb bezpieczeństwa i całej administracji publicznej do szczególnej czujności” – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Cyfryzacji w Warszawie.

W raporcie stwierdzono, że posunięcie polskiego rządu było związane z atakami cybernetycznymi na serwery ukraińskiego rządu w ciągu ostatnich kilku dni. Poziom CRP ma charakter prewencyjny i powinien być stosowany początkowo do niedzieli.

W piątek w Polsce zgłoszono wyciek danych. Według serwisu Onet do 9 stycznia ponad 1,7 miliona szczegółów dotyczących polskiej armii zostało załadowanych na serwer i podobno pobrane. Powiadomienie o poziomie alarmowym CRP wskazuje, że polski rząd uważa, że ​​w najbliższych dniach można sobie wyobrazić cyberataki na kluczową infrastrukturę.

Czytaj

Najwyższy stopień pilności: istnieje pilna potrzeba pozostania wśród grup przestępczych

Oprócz infrastruktury telekomunikacyjnej obejmuje to dostawy energii. Decyzja zapada w czasie wzmożonych napięć między Rosją a Ukrainą w sąsiedniej Polsce. Moskwa przewiozła przez granicę na Ukrainę tysiące żołnierzy i ciężki sprzęt. Dyplomacja kryzysowa na Zachodzie nie pomogła jeszcze złagodzić napięć. Polska, zachodni sąsiad Ukrainy, również jest zagrożona wydarzeniami.

READ  „Wczesny start” Katarina Barley: „Polska i Węgry są zagrożeniem dla UE”
Continue Reading

Top News

Lipsk: Missing Jesse (19) nie żyje | Regionalny

Published

on

Lipsk – Tragiczne potwierdzenie w sprawie Jessego (19), który zaginął z Lipska. Teraz leżał martwy na polu niedaleko Schkeuditz. Musiał zostać zabity! (20) został zatrzymany pod zarzutem.

„Według wstępnych ustaleń, zmarły został uznany za zmarłego na miejscu” – powiedział we wtorek rzecznik policji.

Jesse był publicznie poszukiwany

Zdjęcie: © Posterunek Policji Południowo-Wschodni w Lipsku

„Dalsze dochodzenia są w toku. Żadne dalsze informacje na temat lokalizacji, czasu i miejsca odkrycia nie zostały ujawnione, aby nie zakłócać tych badań ”.

Pierwsi śledczy przybyli na miejsce w poniedziałek po południu i znaleźli ciało. We wtorek Altscherbitzer zmierzył pole za pomocą technologii LKA 3D i przeleciał nad obszarem za pomocą dronów. Wydział medycyny sądowej przeszukał wykrywacz metalu i usunął wierzchnią warstwę gleby z miejsca, w którym leżało ciało.

„Nie jest jasne, czy 20-letni podejrzany jest rzeczywiście mordercą” – powiedział Andreas Ricken, rzecznik prokuratora stanowego w Lipsku. Nie jest jeszcze pewne, czy zostanie złożony wniosek o nakaz aresztowania.

Jesse był ostatnio widziany 11 stycznia 2022 roku. Był tam w ciągu dnia ze znajomym. Pożegnali się na głównym dworcu kolejowym w Halle, gdzie 19-latek chciał pojechać do Probstidy.

W poszukiwania zaginionego zaangażowana jest policja. Ciało młodego mężczyzny zostało znalezione w poniedziałek.

Zwiastun filmu

Kryminalistyka na miejscu. We wtorek kontynuowali poszukiwania i bronili dowodów

Zdjęcie: Silvio Burger

READ  Corona Virus Live Ticker: +++ 00:15 Pierwsze apteki zapewniają Covbos +++
Continue Reading

Top News

Protesty w Polsce w sprawie akt kościelnych związanych z nadużyciami | DOMRADIO.DE

Published

on

Obecnie akta postępowania kościelnego przeciwko sprawcom nie są dostępne dla Polskiej Państwowej Komisji do Spraw Wykorzystywania Seksualnego Dzieci. Watykan jest za to odpowiedzialny.

Sobór Biskupów w Warszawie ogłosił w poniedziałek, że za nadużycia w Kościele katolickim odpowiedzialny jest Watykan. Dlatego diecezje i zakony prowadziły w imieniu władz Watykańskich śledztwa karne. W rezultacie rząd powinien zwrócić się o międzynarodową pomoc prawną do Watykanu, aby mógł dostarczyć dokumentację konkretnych nominacji, które podlegają jurysdykcji Stolicy Apostolskiej.

„Dlatego nie mamy tu do czynienia z relacją między władzą państwową a kościołem w Polsce, ale o relację między polskim rządem a władzami Stolicy Apostolskiej” – powiedział Piotr Studniki, szef Urzędu Ochrony Dzieci przy ul. Konferencja Episkopatu. Oficer. Ksiądz Arcybiskup Wojciec Polak, który jest odpowiedzialny za ochronę dzieci i młodzieży w kościele, powiedział w zeszłym tygodniu w liście do Błażeja Kmieciaka, szefa Państwowej Komisji Śledczej.

Próbowałem zdobyć pliki na próżno

Jak dotąd Komisja podjęła daremną próbę uzyskania dostępu do akt Kościoła. We wrześniu 2021 r. przewodniczący Komisji Kmieciak zaproponował nawet wspólną komisję śledczą do analizy akt Konferencji Episkopatu. Od jesieni 2020 r. Komisja rejestruje przypadki wykorzystywania dzieci w wieku poniżej 15 lat w społecznościach edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych i religijnych.

Według Statnickiego Konferencja Episkopatu chce współpracować z Komisją Badań Statystycznych i Ochrony Dzieci i Młodzieży przed Wykorzystywaniem Seksualnym. Bodźcem dla podobnych programów w państwowych placówkach oświatowo-opiekuńczych będzie praca profilaktyczna katolickich szkół i ośrodków dla osób niepełnosprawnych.

Kłóć się o liczby

Kościół skrytykował wstępny raport komisji rewizyjnej o nadużyciach z lipca 2021 roku. Stuttnicki zarzucił komisji fałszywy obraz poziomu przemocy seksualnej księży oraz niesłuszne zarzucanie Kościołowi braku chęci współpracy. W swoim raporcie komisja napisała, że ​​w 30 proc. przypadków zgłoszonych lub odnotowanych nadużyć oskarżonym jest duchowny.

READ  Corona Virus Live Ticker: +++ 00:15 Pierwsze apteki zapewniają Covbos +++

Badanie Konferencji Biskupów wykazało, że duchowni są odpowiedzialni za jeden procent wszystkich przestępstw związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci. We własnej ocenie akt sądowych postępowań karnych od połowy 2017 r. do końca 2020 r. Komisja ustaliła, że ​​dwóch z 265 skazanych przestępców to księża.

Continue Reading

Trending