Connect with us

science

6 wskazówek, jak nie brać wszystkiego zbyt poważnie

Published

on

6 wskazówek, jak nie brać wszystkiego zbyt poważnie

W skrócie podstawy

  • Czasami nawet pozornie niewinne stwierdzenie powoduje, że się zatrzymujemy. Szybko traktujemy tę uwagę osobiście i często wpadamy w wir myśli.

  • Stosując psychologiczną sztuczkę „Rozważ źródło” możesz przeprogramować swoją perspektywę, przestać rozmyślać i ponownie wzmocnić swój wewnętrzny spokój.

Czasem nawet zwykłe zdanie może działać nam na nerwy i zabójczo wpływać na nastrój. Niezależnie od tego, czy jest to zbłąkana uwaga, czy pozornie nieszkodliwy komentarz: jeśli zbyt szybko potraktujemy coś zbyt poważnie, możemy spędzić całe dnie na stresujących myślach. Podamy Ci 6 pomocnych wskazówek, jak przestać brać wszystko do siebie!

Sztuczka psychologiczna „Myśl u źródła”: w ten sposób przestaniesz brać wszystko tak poważnie

Czy zawsze masz wrażenie, że pozornie niewinne stwierdzenie podnieca Cię i powoduje, że przez długi czas czujesz się przygnębiony? Może czasami spotykasz się z krytyką w pracy i szybko bierzesz ją do siebie, mimo że tak naprawdę nie ma to nic wspólnego z Tobą jako normalnym człowiekiem? Abyście mogli w przyszłości poradzić sobie z takimi chwilami z innej perspektywy i wyrwać się z negatywnych schematów myślowych, chcielibyśmy przedstawić Państwu technikę psychologiczną „Myśl u źródła”.

W klipie: 5 szczęśliwych boosterów na Twoje codzienne życie

Celem jest zrozumienie motywacji stojącej za wypowiedzią, a nie zawsze odniesienie wypowiedzianych słów bezpośrednio do siebie. W końcu to, co zostało powiedziane, zawsze można prześledzić u źródła, a jak zapewne wiesz, słowa mówią więcej o nadawcy niż o odbiorcy. Jednak nierzadko interpretujemy raniące słowa jako atak, zamiast najpierw zbadać motywy: być może osoba, z którą rozmawiamy, ma zły dzień i musi dać upust swojej złości, niezależnie od tego, kim jest w tej chwili. ? A może druga osoba źle zrozumiała, co miała na myśli i tak naprawdę miała na myśli coś zupełnie innego?

Następnym razem, gdy bezzasadnie odbierzesz coś osobiście w rozmowie i potem się nad tym zastanowisz, spróbuj najpierw przyjąć neutralną perspektywę i zrozumieć motywację stojącą za tą wypowiedzią. Zawsze mamy wybór, czy potraktować to, co zostanie powiedziane bezpośrednio, jako atak, czy też postawić się w sytuacji naszego rozmówcy, aby zrozumieć jego lub jej zniewagę.

READ  Nowe spojrzenie na przyczyny różnych cykli chorób — praktyka uzdrawiania

6 wskazówek: w ten sposób nauczysz się nie brać rzeczy do siebie

Prawdopodobnie to wiesz: prowadzisz zrelaksowaną, nieformalną rozmowę z osobą, z którą rozmawiasz i rozmawiasz z nią na szeroki zakres tematów. Wydaje się, że dobrze się dogadujecie i prowadzicie miłą rozmowę, dopóki pewne zdanie niespodziewanie Cię zaskoczy. Nawet jeśli nie jest to zamierzone osobiście, denerwuje Cię i rozpoczyna męczący cykl myśli i pozostawia ślady. Dzięki tym wskazówkom możesz przestać pozwalać, aby komentarze innych osób docierały do ​​Ciebie tak szybko i przestać za dużo myśleć.

Czy często myślisz? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak w końcu pozbyć się negatywnych myśli. Czy nadal szukasz szczęścia? Dlatego psychologia buddyjska może pomóc ci lepiej zrozumieć siebie i swój świat oraz porzucić stary bagaż.

1. Zwiększ swoją pewność siebie

Czy trudno ci nie brać niektórych żartów i komentarzy do siebie? Czy często przejawiasz negatywne przekonania, które powodują zwątpienie? Może więc nadszedł czas, aby trochę podnieść swoją samoocenę. Mam na myśli to, że jeśli żyjemy w pokoju ze sobą i znamy swoją wartość, na ogół niełatwo obrażamy się wypowiedziami innych ludzi. Czas na miłość własną!

Zdaj sobie sprawę, że nikt nie zna Cię tak dobrze, jak Ty, dlatego inni mogą wyrobić sobie o Tobie opinię – jeśli jednak ta opinia nie pokrywa się z rzeczywistością, nie powinieneś zwracać na nią uwagi. Zawsze staraj się odróżniać konstruktywną krytykę od obraźliwych komentarzy i chroń się przed bezmyślnymi słowami.

Czy chcesz nabrać większej pewności siebie? Zatem pozycja mocy jest właśnie dla Ciebie. Wsparciem może być także odpowiednia literatura: najlepsze dowody na temat pewności siebie i miłości własnej.

2. Ćwicz spokój

Ci, którzy żyją na luzie i nie traktują go zbyt poważnie, zwykle zachowują spokój nawet w trudnych sytuacjach – zwłaszcza jeśli coś niepotrzebnie doprowadzi do większego konfliktu. Ćwiczenia uważności, joga i medytacja mogą pomóc Ci osiągnąć większy spokój i pogodę ducha. Spróbuj wypracować sobie rutynę i myśl regularnie. W ten sposób możesz lepiej poznać siebie i nie akceptować zbyt szybko żartów i sarkastycznych komentarzy od nieznajomych na poziomie osobistym.

READ  Następna fala Corony w Bawarii: czy sygnalizacja świetlna przeskakuje prosto na czerwone? - Powierzchnia
3. Mów otwarcie o swoich uczuciach

Czy spotykasz się ze znajomymi i czujesz się ignorowany, a może nagle czujesz się urażony czymś, co mówisz? W takim razie powinieneś polegać na otwartej komunikacji i po prostu radzić sobie ze swoimi uczuciami. W końcu osoba, z którą rozmawiasz, nie potrafi czytać w Twoich myślach ani zanurzać się w Twoim emocjonalnym świecie. Zamiast spędzać dużo czasu na myśleniu o pozornie złośliwym komentarzu, możesz ujawnić swoje uczucia i natychmiast wyeliminować potencjalne nieporozumienia.

rada: Spróbuj stworzyć komunikaty „ja”. W ten sposób możesz wyrazić swoje obawy w delikatniejszy sposób i uniknąć poczucia, że ​​druga osoba czuje się atakowana werbalnie. A co w przypadku „Czuję się ignorowany” lub „Twoja wypowiedź trochę mnie zszokowała”? Robiąc to, odwołujesz się do własnych uczuć, zamiast wywoływać potencjalną kłótnię własnymi słowami (np. „Jesteś dla mnie niemiły!”).

4. Spróbuj poprawnie ocenić sytuację

W niektórych rozmowach reagujemy zbyt pochopnie, pełni emocji i bez zastanowienia. Szybko dajemy się w coś wciągnąć i próbujemy się bronić, a nawet werbalnie odpowiadać drugiej osobie krzywdzącymi słowami. Ale czy to naprawdę nam pomaga w takiej chwili? W większości przypadków mamy tendencję do pogarszania sytuacji, prawda? Możliwe rozwiązanie: Weź głęboki oddech, zatrzymaj się na chwilę i spokojnie przemyśl sytuację. Zastanów się, czy to wyrażenie rzeczywiście miało takie znaczenie, czy też błędnie je interpretujesz.

5. Cofnij się o krok i odpuść: nie zawsze zależy to od Ciebie

Jeśli osoba, z którą rozmawiasz, ma zły dzień i wyładowuje na Tobie swój zły humor, rzucając uszczypliwe uwagi, zwykle nie ma to z Tobą nic wspólnego. Prawdopodobnie miałeś dzień, w którym powiedziałeś coś, nawet jeśli tak naprawdę nie miałeś tego na myśli. Co więc zrobić? Czasami pomaga tylko jedno: akceptacja i dystans. Postaraj się, aby to stwierdzenie na początku odbiło się na Tobie, a jeśli to konieczne, przeanalizuj swoje uczucia później.

READ  Naukowcy tworzą nową fazę materii w komputerach kwantowych

Jeśli rozmowa Ci nie pomaga i osoba, z którą rozmawiasz, wielokrotnie Cię rani, możesz wyciągnąć wnioski i zachować dystans. W końcu niektóre przyjaźnie i związki mają trwać tylko przez określony czas. Oczywiście nie zawsze jest łatwo pozwolić komuś odejść, jednak na dłuższą metę odpuszczenie może przyczynić się do osiągnięcia wewnętrznego spokoju i stworzenia przestrzeni na nowe rzeczy.

6. Poproś o radę

Czy ciągle myślisz o czyichś przypadkowych komentarzach i nie jesteś pewien, czy nie jesteś przesadnie wrażliwy lub niepotrzebnie bierzesz coś do siebie? Następnie zasięgnij porady u przyjaciół, rodziny lub porady specjalisty. Neutralna perspektywa często pomaga nam lepiej ocenić pewne sytuacje życiowe.

ogłoszenie: Krytyka może oczywiście być również uzasadniona i nie zawsze należy ją po prostu ignorować. Być może będzie to dla ciebie zachęta do kwestionowania swojego zachowania i rozwijania swojej osobowości. Profesjonalni terapeuci mogą pomóc nam znaleźć wyjście z niepewności, nie brać rzeczy tak poważnie i żyć beztrosko.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Published

on

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła
Praca Federalne Biuro Statystyczne

Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Następstwa pandemii, rosnące ceny energii i rosnące stopy procentowe sprawiają problemy wielu firmom w Niemczech

Źródło: Niemiecka Agencja Informacyjna/Martin Gerten

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Kryzysy ostatnich lat zebrały ogromne żniwo: liczba bankructw w ostatnim kwartale była o 26,5 proc. wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Od czerwca 2023 roku liczba upadłości przedsiębiorstw konsekwentnie rośnie w dwucyfrowym przedziale procentowym.

drW Niemczech utrzymuje się rosnąca tendencja upadłości przedsiębiorstw. Jak podał w piątek Federalny Urząd Statystyczny, w pierwszych trzech miesiącach tego roku upadłość ogłosiło 5209 firm. To o dobry kwartał (26,5 proc.) więcej niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Przekroczona została także wartość I kwartału 2020 roku: o 11,2 proc. Był to kwartał przed kryzysem koronowym, który charakteryzował się specjalnymi przepisami i stosunkowo niską liczbą upadłości.

Przeczytaj także

Prezes Total Metal i członek rady miasta Bad Urach: Stefan Wolf

Trend jest nadal wzrostowy: w maju 2024 r. zgłoszono o 25,9% więcej upadłości zwykłych niż w roku poprzednim. Według statystyków z Wiesbaden od czerwca 2023 r. obserwuje się dwucyfrowe tempo wzrostu rok do roku.

READ  Pierwszy start już zaplanowany na 2029 rok: Plan na Marsa – nowy dom w kosmosie?

Postępowania uwzględniane są w statystykach dopiero po wydaniu pierwszego postanowienia sądu upadłościowego. W wielu przypadkach data wejścia w życie wniosku o ogłoszenie upadłości przypadała na około trzy miesiące wcześniej.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Eksperci spodziewają się, że w tym roku liczba upadłości przedsiębiorstw w Niemczech wzrośnie do około 20 000 przypadków. Coraz więcej firm w Niemczech boryka się z trudnościami z powodu lat korony, rosnących cen energii i wysokich stóp procentowych. Wygasły także zwolnienia, za pomocą których państwo próbowało uniknąć fali bankructw w czasie pandemii.

Przeczytaj także

Federalny Urząd Statystyczny naliczył w 2023 roku 17 814 upadłości firm. Pomimo wzrostu o jedną piątą, w porównaniu długoterminowym była to wartość stosunkowo niska: w 2009 roku, w czasie kryzysu finansowo-gospodarczego, w tym kraju upadło blisko 33 tys. firm Do bankructwa.

Continue Reading

science

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych

Published

on

Nowe badanie odkrywa czynniki ryzyka chorób psychicznych
  1. Strona główna
  2. świat

Naciska

Starożytne wirusy w naszych genach uznano za „śmieci DNA”. Jednak retrowirusy są bardziej aktywne niż oczekiwano i mogą odgrywać rolę w chorobach takich jak depresja.

LONDYN – To, czy ktoś cierpi na chorobę psychiczną, zależy od wielu czynników. Na przykład pandemia korony spowodowała szybki wzrost Według Światowej Organizacji Zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że starożytne wirusy w naszym DNA mogą być również czynnikiem ryzyka chorób psychicznych. Może to zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym.

Ukryte zagrożenia w DNA: retrowirusy sprzed milionów lat

Najpóźniej od czasów korony znane są różne sposoby przenoszenia wirusów: na przykład drogą powietrzną lub drogą kropelkową. Tak zwane ludzkie endogenne retrowirusy, w skrócie HERV, to starożytne wirusy przenoszone z pokolenia na pokolenie poprzez ludzki genom. Jej wiek jest wyjątkowy: studia Wyniki te sugerują, że większość tak zwanych insercji HERV do sekwencji ludzkiego DNA miała miejsce około 1,2 miliona lat temu.

„Do niedawna zakładano, że te «kopalne wirusy» to po prostu odpady DNA i nie pełnią żadnej istotnej funkcji w organizmie” – twierdzą badacze pod kierunkiem Rodrigo Duarte z King’s College, których badanie ujawniło nowe, przełomowe odkrycia.

the Projekt Human Gene Project już to ujawniłOkoło osiem procent naszych genów pochodzi z retrowirusów. Podobnie jak koniec maja Czasopismo branżowe Natura Opublikowane badanie Badanie wykazało, że te starożytne wirusy mogą pozostać aktywne. Prowokuje nawet choroby psychiczne, takie jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia. Naukowcy już wiedzieli, że zaburzenia psychiczne mają ważny składnik genetyczny. Jednak zespół badawczy kierowany przez Rodrigo Duarte z King’s College w Londynie zidentyfikował czynniki ryzyka.

Choroby psychiczne mogą mieć różne przyczyny. Badanie dostarcza nowych spostrzeżeń (Awatar) © IMAGO/Zoonar.com/Berit Kessler

Retrowirusy w mózgu: „Potencjał zrewolucjonizowania badań nad zdrowiem psychicznym”

Naukowcy pobrali pośmiertny materiał genetyczny z 792 mózgów, a także przeanalizowali dane z dużych badań genetycznych z udziałem dziesiątek tysięcy osób chorych psychicznie i zdrowych. Porównując to z bazą danych genomu, naukowcy byli w stanie określić, które z aktywnych genów tych ludzi mają pochodzenie wirusowe.

READ  Głębokie przeprogramowanie wrodzonego układu odpornościowego – praktyka uzdrawiania

Spośród nich badacze sklasyfikowali pięć jako „HERV wysokiego ryzyka”. Dwa retrowirusy są specyficzne dla schizofrenii, jeden jest powiązany z ryzykiem zarówno choroby afektywnej dwubiegunowej, jak i schizofrenii, a jeden jest ważny w przypadku ciężkiej depresji. Jednak badanie nie dostarczyło dowodów na to, że retrowirusy mogą być również czynnikiem ryzyka ADHD lub autyzmu.

„Nasze wyniki sugerują, że te sekwencje wirusowe prawdopodobnie odgrywają ważniejszą rolę w ludzkim mózgu, niż początkowo sądzono” – stwierdził jeden z autorów badania. Timothy Powell o wynikach. Douglas Nixon, inny współautor badania, skomentował: „Wierzymy, że lepsze zrozumienie tych starożytnych wirusów i znanych genów związanych z zaburzeniami psychicznymi może zrewolucjonizować badania nad zdrowiem psychicznym i doprowadzić do nowych metod leczenia i diagnostyki tych zaburzeń. ” . Aby lepiej zrozumieć funkcję HERV, potrzebne są dalsze badania.

Tymczasem nastąpił znaczny postęp w badaniach nad Long Covid. Naukowcy odkryli przyczynę podstępnej „mgły mózgowej”.

Continue Reading

science

Zagrożenie biologiczne z kosmosu? „Musimy działać teraz”.

Published

on

Zagrożenie biologiczne z kosmosu?  „Musimy działać teraz”.
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Amerykański zespół ekspertów ostrzega przed mikroorganizmami, które mogą dotrzeć do Ziemi z kosmosu. Inni badacze uważają, że obawy są przesadzone.

Monachium – Kiedy po ekranach biegają przerażające postacie z kosmosu i zamieniają świat w gruzy, jest to bez wyjątku filmy lub seriale science fiction. Nawet jeśli badania będą nadal prowadzić do znalezienia dowodów wskazujących na istnienie pozaziemskich form życia, zgodnie z obecną wiedzą Ziemi nie grozi inwazja obcych. Jednak ponadpartyjny zespół byłych urzędników rządu USA ostrzega przed innym zagrożeniem biologicznym z kosmosu.

Mikroorganizmy z kosmosu stanowią potencjalne zagrożenie dla ludzi na Ziemi

„Ludzkie badanie Układu Słonecznego i poza nim trwa, a wraz z nim wzrasta ryzyko biologiczne” – stwierdza Latest raport Dwupartyjny Komitet ds. Obrony Biologicznej Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jednak grupa złożona z byłych wysokich rangą polityków i decydentów nie boi się zielonych stworzeń, które grożą atakiem na Ziemię nowoczesnymi statkami kosmicznymi.

Amerykańska komisja ekspertów ostrzega przed potencjalnym zagrożeniem biologicznym z kosmosu. (Ilustracja) © Science Image Library/Imago

Komisja ostrzega przed niewielkim niebezpieczeństwem, którego nie widać gołym okiem: potencjalnie chorobotwórczymi mikroorganizmami i wirusami, które pochodzą lub powracają z bezkresu wszechświata. Członkowie tej bezpartyjnej grupy przestrzegli w raporcie przed sprowadzaniem w kosmos mikroorganizmów z Ziemi. I odwrotnie, nie należy wprowadzać żadnych drobnoustrojów lądowych ani zmutowanych drobnoustrojów pozaziemskich, które „stanowią zagrożenie dla środowiska”. zdrowie Dla ludzi, zwierząt, roślin i ekosystemów na Ziemi.”

Podróże kosmiczne mogą powodować mutacje organizmów – komisja apeluje do rządów

Komisja argumentuje ponadto, że w rezultacie przeżywają mikroorganizmy pochodzące z Ziemi i podróżujące w kosmos Podróż kosmiczna Łatwiej zarażają się astronauci z osłabionym układem odpornościowym. Możliwa jest również reaktywacja wirusów podczas lotu w przestrzeń kosmiczną lub, co nie mniej ważne, ulegnięcie mutacjom w wyniku ekstremalnych warunków, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla Ziemi.

READ  Następna fala Corony w Bawarii: czy sygnalizacja świetlna przeskakuje prosto na czerwone? - Powierzchnia

NASA pracuje obecnie nad zapewnieniem, że między Ziemią a innymi ciałami niebieskimi nie zostaną przeniesione żadne potencjalnie szkodliwe drobnoustroje. Odbywa się to poprzez różne mechanizmy, takie jak odkażanie statku kosmicznego oraz sprzęt i próbki do testowania. Jednak według badania Europejskiej Agencji Kosmicznej najlepsze laboratoria BSL-4 nie są wystarczająco bezpieczne, aby obsługiwać wrażliwe próbki z kosmosu.

W raporcie stwierdza się dalej, że agencja kosmiczna „może i powinna zrobić więcej” – na przykład tworząc specjalną komisję ds. „obrony biologicznej”, która podlega bezpośrednio Białemu Domowi. Komitet wzywa także rządy na całym świecie, aby w przyszłości dążyły do ​​wprowadzenia bardziej rygorystycznych przepisów i zabezpieczeń, także w świetle potencjalnych scenariuszy wojny biologicznej.

„Szansa na odzyskanie czegoś jest bardzo mała” – eksperci uważają, że obawy są bezpodstawne

W raporcie czytamy dalej: „Musimy działać teraz, aby zwalczyć te zagrożenia, zanim staną się rzeczywistością”. Potwierdził to także John T. O’Brien, jeden ze starszych badaczy komisji, w wywiadzie dla… Telegraf„Musimy z wyprzedzeniem opracować niezbędne technologie i protokoły przechowywania, abyśmy mogli mieć pewność, że gdy coś przywieziemy, nie trafi to do środowiska”.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że ryzyko stwarzane przez pozaziemskie patogeny jest przesadzone. Gary Trouble, mikrobiolog z Lawrence Livermore National Laboratory, powiedział brytyjskiemu dziennikowi, że „ryzyko jest stosunkowo niskie”, ponieważ „organizmy są przystosowane do określonego środowiska”. „Szansa na sprowadzenie czegoś z powrotem jest bardzo mała, a nawet gdybyśmy to zrobili, jest mało prawdopodobne, że będzie w stanie się do nas przystosować” – powiedział Trouble. telegraf Zacytowany.

Continue Reading

Trending