Connect with us

Economy

21 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Published

on

21 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Nowy prezydent Argentyny Javier Miley (imago/Xinhua/Luciano Gonzalez Torres)
Według argentyńskiej gazety jest oczywiste, że wyborcy w Argentynie nie zdają sobie sprawy, że wraz z Miley podjęli ryzykowny skok w nieznane. Żadnych ludzi Do przeczytania: „Wynik można wytłumaczyć jedynie poczuciem obywateli, że już dawno sięgnęli dna. Poprzedni rząd swoją kampanią zastraszania nie był w stanie odwrócić uwagi od rzeczywistości praktyk korupcyjnych i korupcji Model gospodarczy obozu Kirchnera: Inflacja w kraju przekracza 140% i osiąga rekordowy poziom ubóstwa. Nowy rząd ma trudną spuściznę, a Miley nie tylko musi uporać się z chaosem gospodarczym, ale także musi sobie radzić z klasą społeczną cierpiącą na biedę.Wyjaśnił przyzwyczajenie się do jej przywilejów. Żadnych ludzi Z Buenos Aires.
Chilijska gazeta La Tercera Widzi wiele przeszkód dla Miley: „Ironią jest to, że Miley otrzymała więcej głosów niż jakikolwiek prezydent przed nim, a jednocześnie stoi na czele jednego z najsłabszych rządów w historii. Jego partia otrzymała tylko 38 głosów z 257 w parlamencie, a podkreśla to.” Jej potencjalni sojusznicy reprezentują różne tendencje. To prawdopodobnie znacznie ograniczy zasięg Millie. „Rozwiązanie złożonych problemów gospodarczych Argentyny nie będzie łatwe”. La Tercera Z Santiago de Chile.
Kolumbijska gazeta twierdzi, że nie ma wątpliwości, że potrzebna jest silna ręka, aby wyprowadzić Argentynę z poważnego kryzysu gospodarczego i społecznego. Bas. „Pytanie brzmi tylko, czy prezydentowi o tak skrajnych stanowiskach i tak małym doświadczeniu politycznym uda się obniżyć inflację z ponad 140 proc. w ostatnim czasie. Nie jest też jasne, czy obietnice takie jak deinstytucjonalizacja mogą zwalczyć biedę i czy Argentyna ponownie się uspokoi po „Dwie dekady niekompetentnych rządów”. Bas Z Kaliforni.
paryski Figara Zauważył: „Będziemy musieli uważnie obserwować, czy Argentyńczycy przełkną gorzkie lekarstwo, które sobie przepisali. Ponad jeden na dwóch Argentyńczyków otrzymuje pomoc państwa, która wkrótce się skończy. Nie wspominając już o pracownikach rządowych zagrożonych bezrobociem .” „Wybór Miley z pewnością pokazuje, że nic nie jest wykluczone, jeśli chodzi o ekscesy demokracji. Ten system nie ma sobie równych w tworzeniu rzeczy, które mogą ją zniszczyć”.
Polski Rzeczpospolita Wspomina: „Juan Perón próbował zbudować pierwsze w Argentynie państwo opiekuńcze, ale doprowadziło to do ogromnego zadłużenia gospodarki, która po boomie wojennym utraciła rynki. Od tego czasu gospodarka jest dynamiczna, a sam kraj cierpi z powodu korupcji i rządy junty.” Sukcesywne wojsko to prawdziwa podróż kontrastujących strategii rozwoju. Dość powiedzieć, że Argentyna stała się symbolem niewypłacalności zadłużenia i kolejnych fal inflacji i biedy.” Rzeczpospolita.
Turecka gazeta w Internecie T24 Przedstawia ponurą prognozę dla Argentyny: „Jeśli nowy prezydent będzie chciał dotrzymać swoich obietnic, kraj przeżyje jeszcze większy szok, a gospodarka pogrąży się w całkowitym chaosie. Urzekające obietnice wielbicielki Trumpa, Millie, obejmują także zamknięcie centrali Bank.” Dodał: „Chce Banku Światowego i wprowadzenia dolara jako środka płatniczego. Chce też radykalnie ograniczyć wydatki publiczne i zmniejszyć obciążenia przedsiębiorstw. Trudno sobie wyobrazić, jak na to zareagują rynki i jak potem życie w kraju będzie toczyć się dalej.” „Gazeta internetowa podaje T24 Do przeczytania ze Stambułu.
Chińska gazeta Jiefang Ribao „Zwycięstwo wyborcze argentyńskiego Trumpa” – pisze – „jest zgodne z pilnym pragnieniem większości wyborców głębokich zmian, pomimo całej niewspółmierności z tym związanej”. kampania „na granicy szaleństwa”. „Ponieważ Chiny były… drugim co do wielkości partnerem handlowym Argentyny, podejmowana przez zwycięzcę wyborów próba wydobycia swojego kraju z gospodarczej nędzy zakończy się sukcesem tylko wtedy, gdy wzięte zostanie pod uwagę znaczenie stosunków handlowych z Pekinem”. Jiefang Ribao Z Szanghaju przekonany.
Według „Wall Street Journal” porównania Miley do byłego prezydenta USA Trumpa są niewłaściwe: „Miley jest zwolenniczką wolnego handlu i wierzy w solidne pieniądze. Trump jest protekcjonistą, który chce wyższych podatków od importu i wzywa do niższych stóp procentowych jako prezydent. Miley będzie teraz miała szansę uporządkować bałagan, co byłoby trudniejsze niż wygranie wyborów. Miley twierdzi, że przestawiłby gospodarkę na dolara amerykańskiego, co mogłoby się sprawdzić, gdyby istniały wystarczające rezerwy dolarowe na to przejście. Chce to odwołać. Ostrzega, że ​​„argentyński bank centralny, ale nie. Nie jest jasne, co go zastąpi. Jeśli jego wysiłki reformatorskie zawiodą z powodu niekompetencji lub pochopności, może to zdyskredytować politykę rynkową Argentyny”. dziennik „Wall Street.
Chińska gazeta Huanqiu Shibao O podejrzeniach Pekinu: „Po zwycięstwie Miley w wyborach zagrożone są nie tylko złagodzone ostatnio stosunki między Argentyną a Brazylią. Nie jest już pewne także zapowiadane przystąpienie do krajów BRICS. Poza tym stosunki w Buenos Aires z Pekinem Moskwą doprowadzi do okresu tarć, ale zakończenie współpracy z Brazylią, Chinami i innymi krajami BRICS wciągnęłoby całą argentyńską gospodarkę w przepaść.
zmiana tematu. Belgijska gazeta napisała o przejściu Sama Altmana z dewelopera ChatGPT OpenAI do Microsoftu Później: „Jaki jest przekonujący argument za zmianą?” Zaufane głosy ze świata technologii nawołują zarząd OpenAI do wyjaśnienia. Niektórzy członkowie opowiadają się za filozofią efektywnego altruizmu, która głosi, że postęp naukowy powinien przynosić korzyści wszystkim, a ryzyko związane z nowymi innowacjami powinno być zostać zminimalizowane. Czy odkryli, że Altman i jego zespół chcą wypuścić aplikacje AI, które mogą być niebezpieczne i nie można ich porzucić? Jeśli tak, świat zewnętrzny musi się o tym dowiedzieć. Dzikie spekulacje na temat tego powodu tylko potwierdzają, że to jeszcze bardziej pogarsza sytuację mylące Później Z Brukseli.
the Mała gazeta Steermark „Jednak wyzwania stojące przed ogółem społeczeństwa pozostają. Szybkie tempo rozwoju silnej sztucznej inteligencji niepokoi ekspertów, takich jak Altman i Elon Musk. Obecne dyskusje potwierdzają, że zasady korzystania ze sztucznej inteligencji nie zostały jeszcze opracowane” – zauważył z Grazu. Do Doliny Krzemowej „Słusznie, szeroko zakrojone regulacje są bardziej potrzebne niż kiedykolwiek”.
Na koniec posłuchaj komentarza od Nowa gazeta Zurcher W sprawie rezygnacji przewodniczącego Rady EKD Corchosa: „Obecnie nie jest jasne, czy można udowodnić, że Corchos od początku wiedziała o molestowaniu. Zaprzeczyła temu i powiedziała, składając rezygnację, niemal ze łzami w oczach, że była spokojna ze sobą i uczciwie sprawuje swoje urzędy w Kościele.” Nawet teraz może temu zaprzeczyć. Poddaje się, bo debata publiczna dotyczy teraz tylko jej osoby, choć o wiele ważniejsze jest radzenie sobie z zarzutami o molestowanie. Nawet jeśli powiedziała prawdę, to „Jednak jako przewodniczący Rady słabo komunikowaliśmy się w tej kwestii i zbyt długo ukrywaliśmy się za wątłymi argumentami prawnymi” – narzekał Szwajcar. NZDna którym kończy się międzynarodowy przegląd prasy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Pilne wycofanie mleka UHT Edeka: zagrażają nam te zagrożenia dla zdrowia

Published

on

Pilne wycofanie mleka UHT Edeka: zagrażają nam te zagrożenia dla zdrowia
  1. Strona główna
  2. konsument

Jeśli podczas produkcji do żywności dostaną się szkodliwe substancje, często trzeba ją wycofać. Teraz dotyczy to mleka Edeka UHT.

Monachium – Błędy w produkcji mogą prowadzić do przedostania się bakterii, materiałów opakowaniowych lub innych zanieczyszczeń do żywności. Zanieczyszczone produkty to zazwyczaj jeden z nich On pamięta Dotknięte — dotyczy to teraz mleka UHT marki Edeka.

Przypomnijmy z Edeki: Mleko sterylizowane Gut&Günstig zawiera zanieczyszczenia

Wycofanie dotyczy mleka UHT od producenta Hohenloher Molkerei eG. Mleko pełne sterylizowane o zawartości tłuszczu 3,5% może zawierać zanieczyszczenia mikrobiologiczne. W rezultacie mleko może stać się gęste i kwaśne, co może powodować problemy zdrowotne. „Ze względu na zapobiegawczą ochronę konsumentów firma Hohenloher Molkerei eG wycofuje artykuł Gut&Günstig UHT pełne mleko o zawartości tłuszczu 3,5% (1 litr)” – stwierdzono w oświadczeniu.

Teraz konieczne stało się wycofanie mleka Edeka o przedłużonej trwałości: żywność może być zanieczyszczona zanieczyszczeniami. © Ebner/Imago (awatar)

Jak również poinformował producent, dotyczy to tylko krajów związkowych Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Saksonia i Turyngia. Podczas rutynowej kontroli stwierdzono zanieczyszczenie. Jak Hohenloher poinformował Molkerei eG, „natychmiast zidentyfikowano przyczynę skażenia i usunięto ją”. Wycofanie dotyczy wyłącznie towarów z datą przydatności do spożycia przed 27 marca 2024 r. i owalną etykietą informacyjną DE BW 010 EG. Niedawno wycofano także produkt rybny firmy Edeka.

Cena zakupu mleka objętego wycofaniem zostanie zwrócona w całości

Według własnych informacji przedsiębiorstwa partia, której dotyczyło wycofanie, była oferowana i sprzedawana wyłącznie na poziomie regionalnym na poszczególnych rynkach. Oprócz Edeki obejmuje to także niektóre oddziały Marktkauf w wyżej wymienionych krajach związkowych. We współpracy z dotkniętymi sprzedawcami detalicznymi dotknięte produkty zostały całkowicie wycofane ze sprzedaży ze skutkiem natychmiastowym.

Na tę partię wpływa wywołanie:

Każdy, kto posiada jeszcze w domu wadliwe mleko Gut&Günstig UHT, może je zwrócić i otrzymać zwrot ceny zakupu. Nie jest konieczne okazanie paragonu, pełna cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez niego. Inne partie mleka UHT nie podlegają wycofaniu i dlatego nie mogą zostać zwrócone. Producent „żałuje tego incydentu i przeprasza wszystkich dotkniętych nim klientów”. We wrześniu doszło już do poważnych wycofań mleka w Niemczech.

Continue Reading

Economy

Niemiecka gospodarka czuje się uwięziona przez ciężarówki między Polską a Ukrainą

Published

on

Niemiecka gospodarka czuje się uwięziona przez ciężarówki między Polską a Ukrainą

Berlin. Blokada kilku przejść granicznych z Ukrainą przez polskich kierowców podróżujących na duże odległości ma ogromny wpływ na niemiecką gospodarkę. „Firmy informują nas, że terminowość dostaw towarów jest coraz trudniejsza” – mówi Stefan Kagieben, dyrektor regionalny Komisji Wschodniej ds. Gospodarki Niemieckiej. „Czas dostaw ostatnio potroił się, a koszty transportu podwoiły się lub czterokrotnie” – mówi Kagibin. „Szkody sięgnęły już milionów. W przyszłości istnieje ryzyko zwolnień, a nawet zamknięcia zakładów, jeśli klienci będą szukać alternatywnych dostawców poza Ukrainą ze względu na nierzetelną odprawę graniczną. Na zachodniej Ukrainie jest wielu dostawców dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego.

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Od 6 listopada polscy kierowcy ciężarówek zamykają wiele przejść granicznych między obydwoma krajami. Protestują przeciwko złagodzeniu zasad wjazdu, które od początku rosyjskiej wojny agresywnej obowiązują ciężarówki przyjeżdżające z Ukrainy. Od początku wojny nie potrzebują już zezwoleń na przewóz towarów do i ze strefy Schengen. W piątek do protestu dołączyli kierowcy ciężarówek na Słowacji.

Po długich negocjacjach: od poniedziałku znów przepuszczono przynajmniej puste ciężarówki

Jednak w poniedziałek nastąpił pewien ruch w negocjacjach. Jak podaje m.in. gazeta Zeit, kierowcy ciężarówek od poniedziałku pozwolą ukraińskim ciężarówkom ponownie wjechać na teren Unii Europejskiej bez ładunku. Właściwy minister Ukrainy Oleksandr Kubrakow powiedział w serwisie informacyjnym X, że jest to wynik przedłużających się negocjacji.

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Od początku wojny liczba ukraińskich ciężarówek w Unii Europejskiej wzrosła sześciokrotnie

„Skala staje się jasna, gdy uświadomimy sobie, że przed wojną wschodnią granicę Polski przekraczało co roku około 160 000 ciężarówek z Ukrainy, a liczba ta wciąż rośnie” – wyjaśnia Kai-Olaf Lange, politolog w Fundacji Nauka i Polityka. Zbliża się do miliona rocznie.” Polscy kierowcy dalekobieżni twierdzą, że ich firmy transportowe nie są w stanie dotrzymać niskich kosztów pracy ukraińskich rywali. Protestujący twierdzą, że ukraińskie firmy transportowe oferują również usługi transportowe na terenie krajów UE, tzw. kabotaż, co nie jest dozwolone w ramach porozumień z Ukrainą, ale jest trudne do kontrolowania.

READ  Cummins: Przełom w badaniach nad dronami

Uważają też za niesprawiedliwe, że polskie ciężarówki w drodze na Ukrainę pozostają zarejestrowane w elektronicznym systemie oczekiwania. Po polskiej stronie oznacza to również, że ciężarówki czasami muszą czekać kilka dni na granicy z Ukrainą. Według Langa fakt, że protest rozprzestrzenił się na Słowację, ma również związek z faktem, że ukraińscy kierowcy dalekobieżni zwrócili się na alternatywne trasy w innych krajach, takich jak Węgry czy Słowacja, gdzie również osiągnięto limity przepustowości.

Prawdopodobnie będzie to miało również wpływ na transfery pomocy UE na Ukrainę

Temat ten od dawna budzi niepokój polskiej polityki. Polska chciałaby omówić tę kwestię przed Radą UE ds. Transportu 4 grudnia. Z wyprzedzeniem telewizja publiczna TVP poinformowała, że ​​Rafał Weber, wiceminister transportu w rządzie przejściowym PiS, chciałby jeszcze raz doprecyzować stanowisko polskiego rządu: wycofanie ułatwień wjazdowych dla ukraińskich kierowców dalekobieżnych.

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Czytaj więcej po ogłoszeniu

Jednocześnie podkreśla, że ​​w dalszym ciągu granicę można przekraczać bez zezwolenia transportem wojskowym lub humanitarnym. Zaprzecza temu Stefan Kajeben ze Wschodniej Komisji Gospodarki Niemiec: „Spedytorzy mówią nam, że dotyczy to również dostaw pomocy z UE na Ukrainę, na przykład leków lub technologii potrzebnych do naprawy ukraińskiego systemu energetycznego”.

„W imieniu światowej elity”: Viktor Orbán ma kłopoty – i atakuje UE

Premier Węgier Viktor Orban regularnie konfrontuje się z Unią Europejską i NATO. I jego ostatnia próba szantażu: grożenie zaprzestaniem europejskiej pomocy dla Ukrainy. Co on chce w ten sposób osiągnąć?

Organizacje wskazują, że są gotowe dobrze walczyć w nadchodzącym roku

Politolog Kai-Olaf Lange uważa jednak, że pod rządami tymczasowego rządu PiS raczej nie dojdzie do merytorycznych negocjacji. Zamiast tego rząd wykorzysta protest do realizacji własnego programu, mówi Lang: „Rząd przejściowy prawdopodobnie podejmie zdecydowane działania i postawi UE daleko idące żądania. Celem jest podniesienie oczekiwań wobec przyszłych rządów z przesłaniem: „Zawsze mówiliśmy, że rząd Tuska będzie miękki!” W zeszłym tygodniu obecny prezydent Polski Mateusz Morawiecki zaprzysiągł mniejszościowy rząd PiS, który jednak najprawdopodobniej zostanie rozwiązany przez koalicję opozycji w drodze wotum zaufania w przyszłym tygodniu.

READ  W Vodafone, Telekom i O2: teraz dla klientów jest dużo taniej

Ale nowy rząd musi także pracować nad znalezieniem równowagi między interesami polityki zagranicznej i wewnętrznej kraju. „Każdy polski rząd, mimo całej swej solidarności z Ukrainą, musi także bronić interesów narodowych” – wyjaśnia Lang. „Zwłaszcza jeśli chodzi o obszary wiejskie, strukturalnie słabe obszary na wschodzie kraju czy grupy potrafiące skutecznie organizować protesty, Państwo nie może pozostać bierny.” Jednak zdaniem Langa w interesie zarówno Polski, jak i Ukrainy leży współpraca. Spór musi zostać jak najszybciej rozstrzygnięty, aby umożliwić powrót ruchu towarowego. Nie stanie się to jednak bez ustępstw dla Jak mówi, polskie przedsiębiorstwa żeglugowe: „Organizacje, które zorganizowały oblężenie, wyraziły gotowość walki do przyszłego roku”.

Continue Reading

Economy

Wbudowana aktualizacja AI: blokada OpenAI, filmy Getty, AI Alliance, długa lista oczekujących

Published

on

Wbudowana aktualizacja AI: blokada OpenAI, filmy Getty, AI Alliance, długa lista oczekujących

OpenAI próbuje przechwycić ChatGPT z warunkami korzystania z usługi i innymi wiadomościami z codziennej aktualizacji AI.

reklama

Badacze z DeepMind odkryli lukę w zabezpieczeniach ChatGPT 3.5 OpenAI, która umożliwia dostęp do danych szkoleniowych systemu AI. Prosząc ChatGPT o ciągłe powtarzanie danego słowa („na zawsze”), badacze doszli do punktu, w którym ChatGPT porzuca materiał szkoleniowy na rzecz dodatkowego powtarzania. Obejmowały one fragmenty tekstów z artykułów i artykułów Wikipedii, ale także adresy e-mail i numery telefonów. Badacze zainwestowali łącznie 200 dolarów w zapytania do ChatGPT i uzyskali w zamian kilka megabajtów danych tekstowych. Szacują, że w ten sposób można uzyskać dostęp do gigabajtów danych tekstowych.

Zamiast technicznie rozwiązać problem, OpenAI po prostu poinformowała użytkowników, że „wielokrotne proszenie ich o powtórzenie słowa” narusza ich warunki świadczenia usług i wytyczne dotyczące treści. Jednak podstawowa luka w zabezpieczeniach, w wyniku której można oszukać model sztucznej inteligencji w celu wycieku danych szkoleniowych, pozostaje nierozwiązana.


Platforma wideo AI RunwayML i Getty Images ma taką platformę Współpraca przy opracowywaniu narzędzi sztucznej inteligencji Ogłoszono, że zostaną utworzone filmy wideo zgodne z prawami autorskimi. Partnerstwo ma na celu opracowanie Runway Getty Images Model (RGM), który łączy technologię Runway z licencjonowaną biblioteką treści Getty Images.

RGM ma służyć jako podstawa dla firm do opracowania indywidualnych modeli tworzenia treści wideo. Model jest skierowany do branż takich jak film, reklama, media i nadawanie. Komercyjna dostępność RGM planowana jest na najbliższe miesiące.

Meta i IBM mają taki Sojusz założyło ponad 50 firm i instytucji badawczychPromowanie rozwoju otwartej sztucznej inteligencji i zapewnienie równowagi dla OpenAI i ChatGPT. Członkami są AMD, Intel, Oracle, Cornell University, National Science Foundation, Stability AI i Sony, a także znane uniwersytety, takie jak Harvard, Tokio, ETH Zurich i Yale.

AMD planuje wspierać otwarty ekosystem sztucznej inteligencji za pomocą własnego sprzętu, mówi Forrest Norrod, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny grupy AMD zajmującej się centrami danych. Sojusz opiera się na podejściu typu open source, aby wspierać bardziej włączający i oparty na współpracy ekosystem sztucznej inteligencji oraz odróżniać się od zastrzeżonych modeli sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT. Powstanie AI Alliance można postrzegać jako odpowiedź na rosnące wpływy takich organizacji jak OpenAI i Microsoft, które obecnie dominują na rynku AI. Dario Gil, starszy wiceprezes IBM i szef działu badawczego IBM, podkreśla znaczenie otwartych innowacji i ma nadzieję na większą przejrzystość i zaufanie w tym obszarze.

W wywiadzie dla CNBC wypowiadał się Brad Lightcap, dyrektor operacyjny OpenAI Wysoki popyt na ChatGPT Enterprise. Według Lightcap na skorzystanie z narzędzia AI czeka „wiele, wiele, wiele tysięcy” firm. ChatGPT Enterprise został uruchomiony w sierpniu i obejmował 20 laboratoriów beta, w tym Block i Canva. OpenAI planuje wdrożyć tę ofertę jako opcję samoobsługową w 2023 r., aby mogła obsługiwać wszystkie zainteresowane strony znajdujące się na liście oczekujących.

Według stanu na listopad 92 procent firm z listy Fortune 500 korzystało już z ChatGPT, co oznacza wzrost o 12 procent w porównaniu z sierpniem 2023 r. Lightcap twierdzi, że firmy często przeceniają bezpośredni wpływ sztucznej inteligencji na swoją działalność i oczekują dużych zmian. Z drugiej strony niedoceniane są indywidualne możliwości, jakie systemy AI zapewniają użytkownikom końcowym. Te „supermoce” dadzą użytkownikom możliwości, których nigdy wcześniej nie mieli.

Jak inteligentna jest sztuczna inteligencja? Jakie są konsekwencje generatywnej sztucznej inteligencji dla naszej pracy, czasu wolnego i społeczeństwa? W ramach aktualizacji AI Heise, we współpracy z The Decoder, codziennie dostarczamy aktualizacje dotyczące najważniejszych osiągnięć AI. W piątki wraz z ekspertami badamy różne aspekty rewolucji AI.


(Luty)

Do strony głównej

READ  Rosja: sprzedano 850 oddziałów McDonald's - resort szuka nowej nazwy - Gospodarka
Continue Reading

Trending