Connect with us

Economy

21 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Published

on

21 listopada 2023 – Międzynarodowy Przegląd Prasy

Nowy prezydent Argentyny Javier Miley (imago/Xinhua/Luciano Gonzalez Torres)
Według argentyńskiej gazety jest oczywiste, że wyborcy w Argentynie nie zdają sobie sprawy, że wraz z Miley podjęli ryzykowny skok w nieznane. Żadnych ludzi Do przeczytania: „Wynik można wytłumaczyć jedynie poczuciem obywateli, że już dawno sięgnęli dna. Poprzedni rząd swoją kampanią zastraszania nie był w stanie odwrócić uwagi od rzeczywistości praktyk korupcyjnych i korupcji Model gospodarczy obozu Kirchnera: Inflacja w kraju przekracza 140% i osiąga rekordowy poziom ubóstwa. Nowy rząd ma trudną spuściznę, a Miley nie tylko musi uporać się z chaosem gospodarczym, ale także musi sobie radzić z klasą społeczną cierpiącą na biedę.Wyjaśnił przyzwyczajenie się do jej przywilejów. Żadnych ludzi Z Buenos Aires.
Chilijska gazeta La Tercera Widzi wiele przeszkód dla Miley: „Ironią jest to, że Miley otrzymała więcej głosów niż jakikolwiek prezydent przed nim, a jednocześnie stoi na czele jednego z najsłabszych rządów w historii. Jego partia otrzymała tylko 38 głosów z 257 w parlamencie, a podkreśla to.” Jej potencjalni sojusznicy reprezentują różne tendencje. To prawdopodobnie znacznie ograniczy zasięg Millie. „Rozwiązanie złożonych problemów gospodarczych Argentyny nie będzie łatwe”. La Tercera Z Santiago de Chile.
Kolumbijska gazeta twierdzi, że nie ma wątpliwości, że potrzebna jest silna ręka, aby wyprowadzić Argentynę z poważnego kryzysu gospodarczego i społecznego. Bas. „Pytanie brzmi tylko, czy prezydentowi o tak skrajnych stanowiskach i tak małym doświadczeniu politycznym uda się obniżyć inflację z ponad 140 proc. w ostatnim czasie. Nie jest też jasne, czy obietnice takie jak deinstytucjonalizacja mogą zwalczyć biedę i czy Argentyna ponownie się uspokoi po „Dwie dekady niekompetentnych rządów”. Bas Z Kaliforni.
paryski Figara Zauważył: „Będziemy musieli uważnie obserwować, czy Argentyńczycy przełkną gorzkie lekarstwo, które sobie przepisali. Ponad jeden na dwóch Argentyńczyków otrzymuje pomoc państwa, która wkrótce się skończy. Nie wspominając już o pracownikach rządowych zagrożonych bezrobociem .” „Wybór Miley z pewnością pokazuje, że nic nie jest wykluczone, jeśli chodzi o ekscesy demokracji. Ten system nie ma sobie równych w tworzeniu rzeczy, które mogą ją zniszczyć”.
Polski Rzeczpospolita Wspomina: „Juan Perón próbował zbudować pierwsze w Argentynie państwo opiekuńcze, ale doprowadziło to do ogromnego zadłużenia gospodarki, która po boomie wojennym utraciła rynki. Od tego czasu gospodarka jest dynamiczna, a sam kraj cierpi z powodu korupcji i rządy junty.” Sukcesywne wojsko to prawdziwa podróż kontrastujących strategii rozwoju. Dość powiedzieć, że Argentyna stała się symbolem niewypłacalności zadłużenia i kolejnych fal inflacji i biedy.” Rzeczpospolita.
Turecka gazeta w Internecie T24 Przedstawia ponurą prognozę dla Argentyny: „Jeśli nowy prezydent będzie chciał dotrzymać swoich obietnic, kraj przeżyje jeszcze większy szok, a gospodarka pogrąży się w całkowitym chaosie. Urzekające obietnice wielbicielki Trumpa, Millie, obejmują także zamknięcie centrali Bank.” Dodał: „Chce Banku Światowego i wprowadzenia dolara jako środka płatniczego. Chce też radykalnie ograniczyć wydatki publiczne i zmniejszyć obciążenia przedsiębiorstw. Trudno sobie wyobrazić, jak na to zareagują rynki i jak potem życie w kraju będzie toczyć się dalej.” „Gazeta internetowa podaje T24 Do przeczytania ze Stambułu.
Chińska gazeta Jiefang Ribao „Zwycięstwo wyborcze argentyńskiego Trumpa” – pisze – „jest zgodne z pilnym pragnieniem większości wyborców głębokich zmian, pomimo całej niewspółmierności z tym związanej”. kampania „na granicy szaleństwa”. „Ponieważ Chiny były… drugim co do wielkości partnerem handlowym Argentyny, podejmowana przez zwycięzcę wyborów próba wydobycia swojego kraju z gospodarczej nędzy zakończy się sukcesem tylko wtedy, gdy wzięte zostanie pod uwagę znaczenie stosunków handlowych z Pekinem”. Jiefang Ribao Z Szanghaju przekonany.
Według „Wall Street Journal” porównania Miley do byłego prezydenta USA Trumpa są niewłaściwe: „Miley jest zwolenniczką wolnego handlu i wierzy w solidne pieniądze. Trump jest protekcjonistą, który chce wyższych podatków od importu i wzywa do niższych stóp procentowych jako prezydent. Miley będzie teraz miała szansę uporządkować bałagan, co byłoby trudniejsze niż wygranie wyborów. Miley twierdzi, że przestawiłby gospodarkę na dolara amerykańskiego, co mogłoby się sprawdzić, gdyby istniały wystarczające rezerwy dolarowe na to przejście. Chce to odwołać. Ostrzega, że ​​„argentyński bank centralny, ale nie. Nie jest jasne, co go zastąpi. Jeśli jego wysiłki reformatorskie zawiodą z powodu niekompetencji lub pochopności, może to zdyskredytować politykę rynkową Argentyny”. dziennik „Wall Street.
Chińska gazeta Huanqiu Shibao O podejrzeniach Pekinu: „Po zwycięstwie Miley w wyborach zagrożone są nie tylko złagodzone ostatnio stosunki między Argentyną a Brazylią. Nie jest już pewne także zapowiadane przystąpienie do krajów BRICS. Poza tym stosunki w Buenos Aires z Pekinem Moskwą doprowadzi do okresu tarć, ale zakończenie współpracy z Brazylią, Chinami i innymi krajami BRICS wciągnęłoby całą argentyńską gospodarkę w przepaść.
zmiana tematu. Belgijska gazeta napisała o przejściu Sama Altmana z dewelopera ChatGPT OpenAI do Microsoftu Później: „Jaki jest przekonujący argument za zmianą?” Zaufane głosy ze świata technologii nawołują zarząd OpenAI do wyjaśnienia. Niektórzy członkowie opowiadają się za filozofią efektywnego altruizmu, która głosi, że postęp naukowy powinien przynosić korzyści wszystkim, a ryzyko związane z nowymi innowacjami powinno być zostać zminimalizowane. Czy odkryli, że Altman i jego zespół chcą wypuścić aplikacje AI, które mogą być niebezpieczne i nie można ich porzucić? Jeśli tak, świat zewnętrzny musi się o tym dowiedzieć. Dzikie spekulacje na temat tego powodu tylko potwierdzają, że to jeszcze bardziej pogarsza sytuację mylące Później Z Brukseli.
the Mała gazeta Steermark „Jednak wyzwania stojące przed ogółem społeczeństwa pozostają. Szybkie tempo rozwoju silnej sztucznej inteligencji niepokoi ekspertów, takich jak Altman i Elon Musk. Obecne dyskusje potwierdzają, że zasady korzystania ze sztucznej inteligencji nie zostały jeszcze opracowane” – zauważył z Grazu. Do Doliny Krzemowej „Słusznie, szeroko zakrojone regulacje są bardziej potrzebne niż kiedykolwiek”.
Na koniec posłuchaj komentarza od Nowa gazeta Zurcher W sprawie rezygnacji przewodniczącego Rady EKD Corchosa: „Obecnie nie jest jasne, czy można udowodnić, że Corchos od początku wiedziała o molestowaniu. Zaprzeczyła temu i powiedziała, składając rezygnację, niemal ze łzami w oczach, że była spokojna ze sobą i uczciwie sprawuje swoje urzędy w Kościele.” Nawet teraz może temu zaprzeczyć. Poddaje się, bo debata publiczna dotyczy teraz tylko jej osoby, choć o wiele ważniejsze jest radzenie sobie z zarzutami o molestowanie. Nawet jeśli powiedziała prawdę, to „Jednak jako przewodniczący Rady słabo komunikowaliśmy się w tej kwestii i zbyt długo ukrywaliśmy się za wątłymi argumentami prawnymi” – narzekał Szwajcar. NZDna którym kończy się międzynarodowy przegląd prasy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką

Published

on

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lody czekoladowo-miętowe zostały wycofane z rynku z powodu błędu produkcyjnego. Jej spożycie może powodować biegunkę. © Chromorang/Imago

Jedna marka lodów została wycofana ze względu na błędne oznakowanie. Jej spożycie może u niektórych osób powodować problemy zdrowotne.

MONACHIUM — Kiedy w lecie temperatury gwałtownie rosną, gałka lodów to dla wielu osób doskonały sposób na ochłodzenie się. Albo z ulubionej lodziarni, albo z zamrażarki. Jednak obecnie zaleca się ostrożność w przypadku odmian sprzedawanych w wielu supermarketach. Producent Elvis Eis ogłosił wycofanie swoich lodów o smaku lodów w filiżance. Zawiera alergen, który nie jest odpowiednio oznakowany na opakowaniu. Ludzie z tym jedli wrażliwy Zainfekowane lody mogą powodować biegunkę, wzdęcia i bóle brzucha. Wycofano również inne słodycze, ponieważ zawierały patogeny.

Lody ciemnomiętowe od producenta Elvis Eishandwerk.
Producent Elvis Eishandwerk przypomina ciemny miętowy smak lodów w szkle. Powodem jest nieprawidłowe oznakowanie alergenów. © Elvis Ace, Elvis Bojcevic EK

Nieprawidłowe oznakowanie alergenów prowadzi do wycofania lodów: Producent ostrzega alergików, aby nie spożywali lodów

Dotyczy to lodów miętowych w filiżance o pojemności 400 mililitrów. „Błąd ludzki” podczas produkcji spowodował, że „produkt nie był prawidłowo oznakowany przez dwa dni produkcji” – mówi Wiadomość od producenta. W szczególności problem polega na tym, że etykieta alergenów z przodu i z tyłu jest nieprawidłowa. Jednak lista składników jest poprawna.

Producent przestrzega, aby osoby cierpiące na nadwrażliwość na gluten, zwaną także celiakią, nie spożywały wycofywanych produktów. Przestrzega, aby osoby z tą nietolerancją spożywały produkty zawierające gluten, gdyż może to powodować wzdęcia, biegunkę i bóle brzucha. Niemieckie Stowarzyszenie Celiakii (DZG).

Ponadto gluten powoduje u tych osób zapalenie błony śluzowej jelit. Prowadzi to do zaniku kosmków jelitowych, co utrudnia wchłanianie składników odżywczych. „W miarę postępu choroby rozwijają się niedobory składników odżywczych, co może prowadzić do szeregu objawów” – mówi DZG. Jeśli jednak nie występuje odpowiednia alergia, produkt można spożywać bez obaw.

Wycofano cztery partie — wadliwy produkt jest oferowany w sklepach Kaufland, Rio, Edica i innych

Wycofanie dotyczy łącznie czterech płatności datowanych najlepiej przed 30 kwietnia 2025 r. Informacje te znajdują się na zewnętrznej krawędzi produktu. W ten sposób możesz sprawdzić, czy zakupiony przez Ciebie produkt nie został objęty wycofaniem.

READ  Skoda Superb Combi (2024): tak przekonująco jeździ duży kombi z silnikiem Diesla

Następujące partie nazywane są:

 • 241631MZ
 • 241731MZ
 • 241951MZ
 • 241441 MZ1

Lody Elvisa sprzedawane są w kubkach w całych Niemczech. Można go znaleźć na półkach m.in. w Kaufland, Rio i Edica, ale inne sklepy też mają te lody w swojej ofercie. the Strona producenta W związku z tym odmiany lodów można znaleźć w następujących supermarketach:

 • Roy
 • Zamknij zakup
 • Blisko i dobrze
 • rodzina
 • uderzyć
 • Kaufland
 • edica
 • NP. rabat
 • Kup rynek
 • kapelusz
 • Ziemia

Co zrobić, jeśli zakupione przez Ciebie lody zostaną objęte wycofaniem? W ten sposób odzyskasz swoje pieniądze

Aby zwrócić produkty objęte wycofaniem, należy skontaktować się z samą firmą. „Aby otrzymać zwrot pieniędzy, prześlij nam zdjęcie opakowania z datą przydatności do spożycia, pod tytułem „Wycofanie produktu ELVIS Mint Dark” – napisał producent w powiadomieniu o wycofaniu. Adres e-mail to [email protected] .

Oto przegląd wszystkich informacji na temat wycofania:

Lody Elvis o ciemnej mięty
Lody Elvisa, Elvis Bojcevic EK
241631MZ, 241731MZ, 241951MZ, 241441MZ1
30 kwietnia 2025 r
400ml

Obecnie firma Edeka wycofała produkt rybny marki własnej z supermarketu. Zawsze są oddzwonienia. Niektóre przyczyny są przyczyną częściej niż inne. (S)

Continue Reading

Economy

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Published

on

McDonald’s chce wykorzystać sztuczną inteligencję do zamówień

Stan na: 17 czerwca 2024 r. o godzinie 9:01

Czy klienci fast foodów wkrótce zamówią burgery od robota? Po okresie próbnym amerykańska sieć restauracji McDonald’s chce teraz zrobić kolejny krok. Konkurenci również eksperymentują z tą technologią.

Coraz częściej w systemie cateringowym testowane jest zastosowanie sztucznej inteligencji (AI). Sieć fast foodów McDonald’s od około dwóch lat testuje wykorzystanie sztucznej inteligencji przy zamówieniach w ponad 100 lokalizacjach. Jak poinformowała w weekend publikacja branżowa Restaurant Business, powołując się na list do restauracji, okres próbny zostanie zakończony.

McDonald’s dał jednak jasno do zrozumienia, że ​​posunięcie przetestowane z firmą komputerową IBM to nie koniec. Po wypróbowaniu testu amerykańska grupa potwierdziła „Restaurant Business”, że jesteśmy przekonani, „że rozwiązanie do zamawiania głosowego typu drive-thru będzie częścią przyszłości naszych restauracji”.

Słownictwo jest do opanowania

McDonald’s chce wdrożyć rozwiązanie technologiczne do końca roku. Modele językowe AI coraz lepiej radzą sobie z rozmowami z ludźmi.

Rozpoznawanie mowy jest szczególnie przydatne w przypadku żądań w systemie cateringowym, gdzie można kontrolować dobór słów. Tak zwana generatywna sztuczna inteligencja – taka jak ta stosowana w chatbocie ChatGPT – potrafi już formułować zdania na poziomie językowym człowieka.

W grudniu McDonald’s zgodził się na współpracę z Google skupioną na wykorzystaniu generatywnej sztucznej inteligencji, choć szczegóły umowy nie są jeszcze znane. Konkurenci, tacy jak sieci fast foodów Wendy’s i Carl’s Jr., już eksperymentują z automatycznym przyjmowaniem zamówień ustnych.

READ  Przypomnienie spaghetti w Niemczech: makaron może mieć nieprzyjemne skutki
Continue Reading

Economy

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką

Published

on

Wycofane są lody firm Edeka, Rewe i Kaufland – spożycie grozi biegunką
 1. Strona główna
 2. konsument

Naciska

Lody czekoladowo-miętowe zostały wycofane z rynku z powodu błędu produkcyjnego. Jej spożycie może powodować biegunkę. © Chromorang/Imago

Jedna marka lodów została wycofana ze względu na błędne oznakowanie. Jej spożycie może u niektórych osób powodować problemy zdrowotne.

MONACHIUM — Kiedy w lecie temperatury gwałtownie rosną, gałka lodów to dla wielu osób doskonały sposób na ochłodzenie się. Albo z ulubionej lodziarni, albo z zamrażarki. Jednak obecnie zaleca się ostrożność w przypadku odmian sprzedawanych w wielu supermarketach. Producent Elvis Eis ogłosił wycofanie swoich lodów o smaku lodów w filiżance. Zawiera alergen, który nie jest odpowiednio oznakowany na opakowaniu. Ludzie z tym jedli wrażliwy Zainfekowane lody mogą powodować biegunkę, wzdęcia i bóle brzucha. Wycofano również inne słodycze, ponieważ zawierały patogeny.

Lody ciemnomiętowe od producenta Elvis Eishandwerk.
Producent Elvis Eishandwerk przypomina ciemny miętowy smak lodów w szkle. Powodem jest nieprawidłowe oznakowanie alergenów. © Elvis Ace, Elvis Bojcevic EK

Nieprawidłowe oznakowanie alergenów prowadzi do wycofania lodów: Producent ostrzega alergików, aby nie spożywali lodów

Dotyczy to lodów miętowych w filiżance o pojemności 400 mililitrów. „Błąd ludzki” podczas produkcji spowodował, że „produkt nie był prawidłowo oznakowany przez dwa dni produkcji” – mówi Wiadomość od producenta. W szczególności problem polega na tym, że etykieta alergenów z przodu i z tyłu jest nieprawidłowa. Jednak lista składników jest poprawna.

Producent przestrzega, aby osoby cierpiące na nadwrażliwość na gluten, zwaną także celiakią, nie spożywały wycofywanych produktów. Przestrzega, aby osoby z tą nietolerancją spożywały produkty zawierające gluten, gdyż może to powodować wzdęcia, biegunkę i bóle brzucha. Niemieckie Stowarzyszenie Celiakii (DZG).

Ponadto gluten powoduje u tych osób zapalenie błony śluzowej jelit. Prowadzi to do zaniku kosmków jelitowych, co utrudnia wchłanianie składników odżywczych. „W miarę postępu choroby rozwijają się niedobory składników odżywczych, co może prowadzić do szeregu objawów” – mówi DZG. Jeśli jednak nie występuje odpowiednia alergia, produkt można spożywać bez obaw.

Wycofano cztery partie — wadliwy produkt jest oferowany w sklepach Kaufland, Rio, Edica i innych

Wycofanie dotyczy łącznie czterech płatności datowanych najlepiej przed 30 kwietnia 2025 r. Informacje te znajdują się na zewnętrznej krawędzi produktu. W ten sposób możesz sprawdzić, czy zakupiony przez Ciebie produkt nie został objęty wycofaniem.

READ  Kraje wschodnie uważają się za słaby obszar tranzytowy

Następujące partie nazywane są:

 • 241631MZ
 • 241731MZ
 • 241951MZ
 • 241441 MZ1

Lody Elvisa sprzedawane są w kubkach w całych Niemczech. Można go znaleźć na półkach m.in. w Kaufland, Rio i Edica, ale inne sklepy też mają te lody w swojej ofercie. the Strona producenta W związku z tym odmiany lodów można znaleźć w następujących supermarketach:

 • Roy
 • Zamknij zakup
 • Blisko i dobrze
 • rodzina
 • uderzyć
 • Kaufland
 • edica
 • NP. rabat
 • Kup rynek
 • kapelusz
 • Ziemia

Co zrobić, jeśli zakupione przez Ciebie lody zostaną objęte wycofaniem? W ten sposób odzyskasz swoje pieniądze

Aby zwrócić produkty objęte wycofaniem, należy skontaktować się z samą firmą. „Aby otrzymać zwrot pieniędzy, prześlij nam zdjęcie opakowania z datą przydatności do spożycia, pod tytułem „Wycofanie produktu ELVIS Mint Dark” – napisał producent w powiadomieniu o wycofaniu. Adres e-mail to [email protected] .

Oto przegląd wszystkich informacji na temat wycofania:

Lody Elvis o ciemnej mięty
Lody Elvisa, Elvis Bojcevic EK
241631MZ, 241731MZ, 241951MZ, 241441MZ1
30 kwietnia 2025 r
400ml

Obecnie firma Edeka wycofała produkt rybny marki własnej z supermarketu. Zawsze są oddzwonienia. Niektóre przyczyny są przyczyną częściej niż inne. (S)

Continue Reading

Trending