Connect with us

Economy

Opieka domowa – starzenie się w domu? Nie do zniesienia – Twoje SZ

Published

on

Więcej niż pomoc w suszeniu czy pracach domowych: Wiele rodzin opiekuje się swoimi krewnymi w domu.

(zdjęcie: obrazy Imago/fototechnika)

dla “Cena godnościOd 26 do 27 czerwca, a także doOpieka domowa drożejeOd 25 czerwca:

Poproszę o prawdziwą poprawkę na opiekę

Nikt nie zaprzeczy, że opieka nad osobami potrzebującymi opieki we własnym domu nie może odbywać się po cenach dumpingowych. Politycy po cichu zaakceptowali ten rozwój, wiedząc doskonale, że płatne świadczenie opiekuńcze nie pokrywa kosztów. Niezrozumiałe jest, że mieszkańcy domu otrzymują świadczenia wyższe niż ubezpieczenie pielęgnacyjne. Wielu dotkniętych chorobą w ogóle nie będzie w stanie dokonać dodatkowych płatności. Dopóki nasze społeczeństwo udaje państwo opiekuńcze, ustawodawca i Fundusz Ubezpieczeń Opieki Długoterminowej są zobowiązane do rozwiązania sytuacji, znalezienia trwałych rozwiązań i finansowania ich poprzez rzeczywistą reformę opieki długoterminowej.

Rolf Centrum, Lubeka

Starość w domu jest zagrożona

Szok dla setek tysięcy osób potrzebujących opieki i ich bliskich. Podobnie jak „tsunami” (SZ), to orzeczenie Federalnego Sądu Pracy narusza planowanie kolejnych milionów emerytów, dziesiątkując ich plan spędzenia lat emerytalnych w domu. A sądownictwo ponownie przechyliło szalę na korzyść poszkodowanych. Tak, tak, prawo musi zwyciężyć, nawet jeśli cierpią z tego powodu miliony.

W większości osoby starsze żyją razem w harmonii z opiekunami z Europy Wschodniej. Osoby starsze są zwykle otoczone bardzo staranną opieką, a personel pielęgniarski zarabia znacznie więcej niż w kraju ojczystym. Przypuszczam, że członkowie gildii Verdi usłyszą swoją zgodę na to orzeczenie, co w wielu przypadkach uniemożliwiłoby im dokończenie wieczoru w domu.

Anton Layer, Monachium

Wszystkie oszczędności się wyczerpały

W artykułach na ten temat nie wspominam o kosztach ponoszonych przez poszczególne osoby w związku z zatrudnieniem, oczywiście tylko wtedy, gdy asystent zewnętrzny jest pracownikiem urzędowym. Tylko ci pomocnicy zostaną dotknięci nowym rozporządzeniem!

Od początku 2015 roku aż do śmierci męża w sierpniu 2016 roku zatrudniłam dwie pielęgniarki z Polski za pośrednictwem renomowanej niemiecko-polskiej placówki, rotacyjnie co dwa miesiące. Przełożeni załatwili mi miesięczną pensję w wysokości 1200 euro netto. Dodatkowo poniosłem następujące koszty: całkowita składka ubezpieczeniowa 798 euro, podatek od wynagrodzenia 202 euro, wyjazd i przyjazd co dwa miesiące 150 euro, prowadzenie konta płacowego do urzędu skarbowego co 120 euro, ustawowe ubezpieczenie wypadkowe 75 euro. Przeniesione na miesiąc poniesiono łączne koszty w wysokości 2370 euro.

Odkąd nasze dzieci odeszły, panie miały pokój z własną łazienką. Zrobili sobie przerwę między 13 a 16, ale głównie byli w domu i byli dostępni, gdy potrzebowałem pomocy. Tak też było kilka razy w nocy. Nie miałem wrażenia, że ​​asystenci czują się przytłoczeni i/lub niedostatecznie opłacani. Nawiasem mówiąc, ponieważ byli oficjalnie zatrudnieni, oboje otrzymywali niemiecki zasiłek na dziecko przy składaniu wniosku do Kasy Świadczeń Rodzinnych, jeden na troje dzieci i jeden na jedno – niezłą kwotę dodatkowego dochodu! Do śmierci mojego męża ubezpieczenie na opiekę długoterminową płaciło wówczas tylko 545 euro w zależności od poziomu opieki 2, a to kosztowało naszą rodzinę emerytów wszystkie oszczędności; Nie mogliśmy dziś znaleźć więcej środków na odpowiednią opiekę.

Dorothea Alschner, Bad Wörishofen

Nie przyglądamy się uważnie عن

Orzeczenie to nie oznacza „tsunami” dla wszystkich obywateli niemieckich, którzy są uzależnieni od swoich opiekunów, ale raczej ujawnienie nadużyć wielu pracowników migrujących z Europy Wschodniej, w które wiele rodzin było wyraźnie uwikłanych jako pracodawcy. Do tej pory takie stosunki pracy – podobnie jak w innych dziedzinach gospodarki (rzeźnie, usługi kurierskie itp.) – są postrzegane jako normalne. Oczywiste jest, że prawo dotyczące łańcucha dostaw jest politycznie łatwiejsze, ponieważ wpływa na relacje biznesowe za granicą. Badanie niemieckiego rynku pracy pod kątem warunków wyzysku wydaje się być bardziej problematyczne, ponieważ konsekwencje są widoczne bezpośrednio w jego przestrzeni życiowej.

Więc nie przyglądamy się zbyt uważnie, w przeciwnym razie liczby byłyby dostępne dla tej bardzo ważnej dziedziny życia. Warunki pracy i godziwe wynagrodzenie za wiele usług powinny skutkować wyższymi kosztami dla beneficjentów tych usług. Jednak ogólne rozwiązanie społeczne dotyczące chęci posiadania opieki domowej tak długo, jak to możliwe, nie może polegać na przenoszeniu wysokich kosztów do funduszu ubezpieczenia na opiekę długoterminową. . Tak jak niektóre agencje są już zajęte szukaniem „nowych form zatrudnienia”, niemieckie rodziny – wspierane decyzjami politycznymi i doradztwem podatkowym – zastanawiają się, jak zachować „domek swojej babci” dla przyszłych pokoleń i nie przepłacać za swoich bliskich. Gorące tematy to terminowe darowizny i bezobsługowa struktura rocznych dochodów brutto. Jednak indywidualna wolność i odpowiedzialność muszą pozostawać w odpowiedzialnej relacji z podporządkowaniem i solidarnością.

Johannes Lex, Oberhausen

nieludzka polityka

Polityka celowo prowadzi kiepską, nieludzką i nienawistną grę. Wykorzystując trudną sytuację mieszkańców Europy Wschodniej, są tolerowani w nielegalnych praktykach całodobowej pracy opiekuńczej za wynagrodzeniem głodowym. Jednocześnie osoby potrzebujące opieki coraz bardziej obawiają się, że ich rodziny będą w stanie pokryć wygórowane koszty opieki. Jakie jest zdrowie, społeczne i humanitarne w tej polityce? Polityka i biznes śmiało twierdzą, że finansowo nie da się zapewnić Ubezpieczeń Społecznych osobom starszym i ich opiekunom. Nikt tak naprawdę nie wierzy, że sprywatyzowana opieka zdrowotna i zdrowie, biznes i osiąganie zysków z trudnościami i potrzebami ludzi nie mogą być w zasięgu wszystkich, jeśli hakerzy chcą uzyskać ogromne zyski i zyski. Ich rentowność rośnie tak samo, jak opiekunowie z Europy Wschodniej pracują prawie za darmo, a opiekunowie niemieccy są często oszukiwani z płacy minimalnej lub standardowej, a rodziny nie mogą płacić za opiekę. To jest dokładnie to, co musi pozostać i czy powinna to być obiecana gospodarka rynkowa?

Roland Winkler, Ui

Model się zawali

Niestety, raport o stanie opieki domowej po orzeczeniu BAG nie opisuje, co doprowadziło do powszechnej legalnej, quasi-legalnej i nielegalnej rekrutacji opiekunów z zagranicy. Główna przyczyna tkwi w fundamencie niezreformowanego od końca XIX wieku systemu opieki, solidarności opiekuńczej i rodzinnej oraz wolnych pokoleń dla siebie nawzajem: małżeństwa ojca, matki i dziecka, w którym matka uczy. I utrzymuje środki do życia, nie jest już dominującym modelem współistnienia.

Kobiety są wysoko wykwalifikowane, chcą i muszą pracować. Nie mieszkamy już w dużych rodzinach w tym samym miejscu. Żyjemy rozrzuceni po całym świecie. Wiele osób nie ma już dzieci. Jak w tych warunkach ramowych powinna działać opieka rodzinna w sensie bismarckim?

Powstał rynek dla zagranicznych opiekunów działających często w niepewny sposób. Oczywiście należy poprzeć fakt, że mają teraz prawo do płacy minimalnej. Ale komu należy zapłacić za co i gdzie są realne alternatywy dla przyszłości opieki domowej?

Bez skoordynowanych politycznych wysiłków na rzecz reform strukturalnych upadłaby „opieka”, którą ponad 80 procent obywateli „po boku” za darmo upadnie. Prawie wszystkie pieniądze trafiają do sektora zawodowego, podczas gdy nieformalni opiekunowie cierpią z powodu ubóstwa w podeszłym wieku. Całodobowa opieka jest obecnie nieodzownym filarem zapewnienia opieki ambulatoryjnej głównie osobom starszym. Jeśli wsparcie to zostanie przerwane z powodów kosztowych, załamie się podaż krajowa.

Brigitte Borlin, jesteśmy! Fundacja Opieki nad Krewnymi, Monachium

NB

Listy adresowane do redakcji nie są w żaden sposób wyrazem opinii redakcji; Może być skracany i publikowany we wszystkich wersjach i kanałach Süddeutsche Zeitung, zarówno drukowanych, jak i cyfrowych, zawsze podając imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania.

Napisz swój wkład z odniesieniami do odpowiednich artykułów SZ na [email protected] W przypadku artykułów, które pojawiły się w lokalnych i bawarskich sekcjach SZ, prosimy o przesyłanie opinii bezpośrednio na [email protected]

W razie pytań prosimy o podanie adresu i numeru telefonu. Możesz skontaktować się z nami pocztą na adres Süddeutsche Zeitung, Forum & Leserdialog, Hultschiner Str.8, 81677 Monachium, faksem pod numer 089 / 2183-8530.

READ  Lewandowski of the World Economy - Economics
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Boeing 737 Max: tak wyglądał pierwszy lot rozbitego samolotu

Published

on

Boeing 737 Max, którym nasz redaktor odważył się latać.

Boeing 737 Max, którym nasz redaktor odważył się latać.

Christiana Meyera

W czwartek Toffli była pierwszą niemiecką linią lotniczą, która rozpoczęła regularne loty samolotem Boeing 737 Max.

Po dwóch wypadkach samolot został zakazany na całym świecie przez około dwa lata. Został on teraz zmodyfikowany przez Boeinga i jest teraz ponownie obsługiwany przez 30 linii lotniczych.

Byłem na pierwszym locie i po rozmowie z pilotami i personelem pokładowym czułem się tak bezpiecznie, jak w każdym innym samolocie.

Nigdy nie poznasz wieku urządzenia. Wydaje mi się, że wsiadam do samolotu na lotnisku w Düsseldorfie, który dzień wcześniej opuścił tylko halę fabryczną: fotele, wykładzina, schowki nad głową – wszystko to, co wiele linii lotniczych ma odrobinę wytartego połysku, Neo jest tak stary jak samolot z D-AMAX na tablicy rejestracyjnej, dwa lata.

Nie ma życia dla maszyny, która może latać przez 30 lub więcej lat. Ale ten lot jest wyjątkowy, ponieważ podróżuję pierwszym lotem niemieckich linii lotniczych Boeingiem 737 Max. Jest to typ samolotu, któremu zakazano lotów w prawie wszystkich krajach świata po dwóch wypadkach w Indonezji i Etiopii, a to dlatego, że producent samolotów Boeing osiągnął kres swojego istnienia.

Gdy samolot toczy się po pasie startowym, przychodzą na myśl myśli. Latałem wieloma typami samolotów i nie boję się. Koleżanka napisała do mnie przez WhatsApp, kiedy powiedziałem jej o podróży: „Czy powinienem się martwić o twoje życie?” 737 Max jest dobrym przykładem tego, jak trudna może być zmiana wizerunku po historiach pełnych tragicznych obrazów połączonych z niewłaściwym postępowaniem producentów samolotów i władz lotniczych. Ale od tego czasu wiele się wydarzyło. W porozumieniu z władzami Boeing zmienił program lotu, dostosował procedury dla załogi oraz rozszerzył szkolenie pilotów i mechaników. Kiedy otrząsnąłem się krótko po rozpoczęciu, byłem zaskoczony na milisekundę. Zobacz: Obecnie lecimy przez chmury. Tylko zwykłe małe zakłócenie. Wszystko działa jak zwykle.

30 linii lotniczych ma teraz Boeinga 737 MAX w swojej flocie

Pierwszy lot 737 odbył się w Tuifly dzień po tym, jak Boeing ogłosił, że po raz pierwszy od sześciu kwartałów zaksięgował zysk – około 480 milionów euro w drugim kwartale 2021 roku. Pod koniec lipca 30 linii lotniczych regularnie korzystało z Boeinga 737 Max samoloty, w tym Ryanair, Turkish Airlines, Icelandair i Polski LOT.

Jednak niewielu pasażerów wokół mnie zdaje się zauważać, że jest to lot prywatny. Udaje się do Jerez de la Frontera w południowej Hiszpanii. Większość z nich po prostu chce zastąpić pochmurną letnią pogodę w Niemczech andaluzyjskim upałem. Na tablicy ogłoszeń na lotnisku nie ma nic wskazującego na typ samolotu. Numer lotu X3 2252, bramka odlotów B42, większości z nich to nie obchodzi.

Potwierdził to również gospodarz Dirk Beck. Od czterech lat podróżuje do Tuifly. „Do tej pory nikt nie zapytał mnie, co to za samolot” – powiedział. A jeśli tak się stanie, stewardesy mają gotowy przewodnik z pytaniami i odpowiedziami. Beck czuje się dobrze przygotowany do pierwszego lotu 737 Max. W ramach corocznego odnowienia licencji gospodarze Tuifly przeszli również szkolenie w zakresie specjalnych funkcji Maxa. Ale poza kilkoma miejscami do przechowywania sprzętu ratunkowego nic się nie zmieniło w porównaniu z poprzednim modelem 737 NG.

Pilot: „737 Max to prawdopodobnie najlepszy samolot, jaki kiedykolwiek testowano”

Czy piloci pierwszego lotu z Dusseldorfu do Jerez de la Frontera są pewni 737 Max? “Absolutnie oczywiście! To właśnie Oliver Lachman, który siedzi nie tylko jako kapitan z przodu po lewej stronie za kierownicą w kokpicie, ale jest także dyrektorem zarządzającym Twifly”. Boeing 737 Max jest prawdopodobnie najlepiej przetestowanym obecnie samolotem latanie ”.

Około 30 pilotów Tuifly, którzy latają na Maxie, przeszło trzydniowe szkolenie teoretyczne i praktyczne – w tym loty na symulatorze Max. Dzięki temu Twivelly wyszkolił się poza standardy wyznaczone przez Boeinga, jak wynika z raportu Lachmana. Mówi, że pierwszy lot z Maxem jest dla niego „jak powrót do domu”, ponieważ latał już poprzednim modelem.

Przeczytaj także

Beja strach przed lataniem

Strach przed lataniem: dzięki tym 7 poradom, które możesz przezwyciężyć – i już teraz przygotuj się na letnie wakacje

Tuifly chce użyć kolejnego 737 Max – ale nie tak szybko, jak to możliwe ze względu na Corona

Jako szef linii lotniczej nadal polega na typie samolotu: Twively dostanie jeszcze dwa samoloty 737 Max zimą. Jeszcze przed Coroną Twively planowało mieć w swojej flocie ponad 20 samolotów Max do 2024 roku. Corona spowolniła ten rozwój. To, jak się teraz sprawy potoczy, zależy od przebiegu pandemii i ograniczeń w podróżowaniu – i oczywiście również od tego, jak rozwija się rynek turystyczny.

Ponad chmurami oglądam na iPadzie kilka odcinków Friends. Lot trwa 2 godziny i 40 minut i jest cichy po początkowych turbulencjach. 737 Max podczas lotu, startu i lądowania wygląda jak każdy inny samolot. Faktycznie ma sens, myślę, że przyczyną awarii było wadliwe oprogramowanie – i oczywiście jako gość nie czuję recenzji. Zauważyłem jednak, że silniki samolotu są zauważalnie cichsze. Łatwiej mi rozmawiać ze stewardesami. Pozytywny efekt, który niweluje nakładanie masek.

Bezpiecznie docieramy do Jerez de la Frontera. Pasażerowie przesyłają strumieniowo. Tylko agent fartucha, odpowiedzialny za obsługę w Jerez, nagrywa filmy z Boeinga 737 Max za pomocą swojej kamery Gopro z jasnymi oczami. To po prostu coś wyjątkowego. Odrobina uwagi na maszynę zdecydowanie zasługuje, nawet jeśli ma już dwa lata.

Czytaj dalej i zobacz dokładną historię mojego lotu Boeingiem 737 Max w galerii zdjęć!

To był mój pierwszy lot Boeingiem 737 Max

READ  United Airlines zamawia 270 nowych samolotów od Boeinga i Airbusa - wiele 737 samolotów Max
Continue Reading

Economy

Członek zarządu Volkswagena, Thomas Olbrich, chce sprzedać milionową willę w Wolfsburgu

Published

on

To jest zrzut ekranu reklamy willi w "Ciekawe".

To jest zrzut ekranu reklamy willi na Immowelt.

nieostrożny

  • Thomas Ulbrich, dyrektor ds. rozwoju w Volkswagenie, oferuje obecnie na sprzedaż swoją willę w Wolfsburgu.
  • Szef najwyższego szczebla żąda za sprzedaż 1,8 miliona euro. Rynek nieruchomości w Wolfsburgu jest jednym z najdroższych w Niemczech.
  • Sprzedaż rodzi pytania o miejsce Ulbricha w VW. Grupa jednak wyraźnie uspokaja: dyrektor ds. rozwoju pozostaje, sprzedaż odbywa się wyłącznie z powodów prywatnych.

To rzadki widok, który można przedstawić zainteresowanym na platformie nieruchomości „Emwelt”. (Zastrzeżenie: Podobnie jak Business Insider GmBH, platforma należy do Axel Springer SE). Możesz być właścicielem domu Thomasa Ulbricha, dyrektora ds. Rozwoju w Volkswagen Przyjrzyj się dokładnie 22 zdjęciom. Dolnosaksońska prowadzi potencjalnych nabywców przez ogród, salon, kuchnię, łazienkę i garderobę. Rzadko zdarza się tak przebłysk czterech ścian niemieckich top managerów.

Ulbrich żąda ceny sprzedaży 1,8 miliona euro za swoją willę o powierzchni 375 metrów kwadratowych, w tym działkę o powierzchni 1783 metrów kwadratowych. Dumna cena, która prawdopodobnie wynika również z lokalizacji domu Filet, który znajduje się bezpośrednio w parku siarki w Wolfsburgu. Reklama mówi również dosłownie: „Połączenie stylu i objętości związane z ekskluzywną lokalizacją zainspiruje Ciebie i Twoją rodzinę”.

Dom ma osiem pokoi, trzy kondygnacje, został wybudowany w 2007 roku i jak można oczekiwać od zarządcy samochodów, posiada cztery miejsca parkingowe. Dosłownie w reklamie jest napisane: “Do Państwa samochodów jest dostępny podwójny garaż i pojedynczy garaż, ale jest też miejsce parkingowe na terenie posesji. Dostępna jest również ładowarka (11 kWh) do ładowania samochodów elektrycznych.”

Thomas Ulbrich, kierownik ds. rozwoju marki VW.

Thomas Ulbrich, kierownik ds. rozwoju marki VW.

dpa

Nic dziwnego, że Ulbrich wspomina o skrzynce ściennej w swoim domu. W Volkswagenie znany jest jako „Pan Electro”, który odegrał kluczową rolę w rozwoju i promocji elektronicznej strategii marki VW. Jedną z zalet Ulbricha jest to, że ID.3, pomimo wszystkich trudności związanych z uruchomieniem i produkcją, został wprowadzony na rynek w połowie czasu. Na początku roku menedżer miał opuścić Wolfsburg. Kiedy Ulbrich opuścił już grupę, szefowie złożyli mu propozycję objęcia stanowiska dyrektora ds. rozwoju marki VW – być może również w uznaniu jego osiągnięć jako pioniera elektrycznego wśród firmy z Wolfsburga.

Reklama willi w Internecie wywołała u Volkswagena brwi. Czy po tak krótkim czasie Ulbrich chce rzucić ręcznik do sali konferencyjnej? Wcale nie, kolekcja daje całą przejrzystość. Thomas Ulbrich jest i pozostanie szefem rozwoju, według rzecznika firmy Business Insider. Jego dom został sprzedany wyłącznie z powodów prywatnych. Przesłanie, które musi zapewnić, że w Wolfsburgu wszystko będzie jasne.

Auto wtajemniczeni

Nowy Biuletyn Samochodowy

READ  Lewandowski of the World Economy - Economics
Continue Reading

Economy

Agrar – Tilto – Afrykański pomór świń: Stowarzyszenie Rolników chce drugiego ogrodzenia – Gospodarka

Published

on

TILTO (dpa/bb) – Krajowe Stowarzyszenie Rolników w Brandenburgii wezwało do budowy drugiego ogrodzenia ochronnego na granicy z Polską w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASP) u dzików. W czwartek prezydent Henrik Wendorff podkreślił, zgodnie z oświadczeniem, potrzebę konsekwentnego i bezzwłocznego pójścia naprzód. Mogłoby to powstrzymać masową presję epidemiczną ze strony Polski i powstrzymać epidemię.

Wendorf powiedział, że należy zmobilizować wszystkie siły i zasoby. Różne poziomy administracyjne muszą ze sobą konstruktywnie współpracować. Jak dotąd widać, że współpracowali ze sobą tylko w bardzo ograniczonym zakresie. „Azja i Pacyfik jest zasadniczo problemem europejskim i krajowym” – podkreślił Wendorff. Z perspektywy rolników bojownicy odpowiedzialni za chorobę nie byli obecnie w stanie opanować choroby w ciągu roku.

Po niedawnym wybuchu afrykańskiego pomoru świń u świń domowych w Brandenburgii w piątek zaplanowano spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa w celu omówienia dalszej pomocy dla hodowców trzody chlewnej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele federalnego Departamentu Rolnictwa, stanowego Departamentu Ochrony Konsumentów oraz hodowcy trzody chlewnej.

Parlamentarny sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Rolnictwa Uwe Feller ponownie odrzucił twierdzenie, że nie ma pomocy w walce z epidemią. Podkreślił w apelu, że rząd federalny wspiera walkę z ASF wieloma środkami. Zadaniem państwa jest zapewnienie większego wsparcia lokalnym przedsiębiorcom. „Ma nawet możliwość korzystania z programów państwowych” – powiedział. A jeśli obecny program nie działa, należy wprowadzić ulepszenia, a nie delegować odpowiedzialność.

W połowie lipca pierwsze przypadki afrykańskiego pomoru świń w domowych stadach świń w Brandenburgii stały się znane w całym kraju.

© dpa-infocom, dpa: 210729-99-603083 / 3

READ  United Airlines zamawia 270 nowych samolotów od Boeinga i Airbusa - wiele 737 samolotów Max
Continue Reading

Trending