Connect with us

Tech

Zupełnie nowy ekran główny: iOS 18 ma być czymś wielkim

Published

on

Zupełnie nowy ekran główny: iOS 18 ma być czymś wielkim

10 czerwca Apple udostępni pierwsze wersje iOS 18. Według doniesień może to być „najbardziej ambitna aktualizacja w historii” systemu operacyjnego iPhone'a. Duże zmiany zajdą między innymi na ekranie głównym i kilka nowych funkcji sztucznej inteligencji.

Apple ogłosiło, że tegoroczna konferencja deweloperów rozpocznie się 10 czerwca. Nie spodziewamy się niesamowitego nowego sprzętu, takiego jak zeszłoroczne okulary do transmisji danych Vision Pro, ale nadal może to być ekscytująca konferencja dla programistów. Dawno temu pojawiła się kompleksowa aktualizacja iOS i według doniesień może to być „najbardziej ambitna aktualizacja w historii”.

„To będzie Az pewnością I„Niewiarygodne” („To byłoby absolutnie niewiarygodne”), powiedział w ogłoszeniu szef marketingu Apple Greg Joswiak. AI oznacza sztuczną inteligencję (AI), jak powiedział Mark Gurman w „Bloomberga„To wyraźna wskazówka, że ​​nadchodzący system operacyjny iOS 18 dla iPhone’a będzie skupiał się na odpowiadających im innowacjach.

Nie ma w tym nic dziwnego, skoro Apple jest pod presją działania, a konkurencja smartfonowa dała się wyraźnie poznać. Najdalej posunęły się urządzenia Google Pixel 8, Samsung przypuścił atak na sztuczną inteligencję w swojej serii Galaxy S24, a Xiaomi i inni producenci smartfonów również wyprzedzają Apple.

Zainwestował miliardy w sztuczną inteligencję, ale Apple nadal potrzebuje pomocy

Spółka prawdopodobnie nie będzie jednak polegać na własnych zasobach. Apple pracuje nad własnym modelem dużego języka (LLM), który będzie nosił nazwę „Ajax” i według Bloomberga co roku wpompowuje w ten projekt 1 miliard dolarów. Również Ogłoszenia o pracę Jest to wyraźny sygnał. Ostatnio powiedziano”MacPlotki„Według badaczy sztucznej inteligencji firmy Apple nastąpił znaczny postęp w wykorzystaniu pamięci flash iPhone'a w programach LLM. W lutym dyrektor generalny Apple Tim Cook potwierdził te wysiłki i ogłosił, że szczegółowe informacje zostaną przekazane w dalszej części roku. W grę wchodzi oddzielny dyplom MBA, ale nie jeszcze nie odgrywają żadnej roli.

READ  DIY-APE: Nowy trend na PC, który eliminuje połączenia zasilania w zapomnienie

Istnieją doniesienia, że ​​Apple chciałoby współpracować z Google lub Microsoftem, według „Dziennik Wall Street„Mówi się, że prowadzone są rozmowy z Baidu Group, aby móc oferować funkcjonalność sztucznej inteligencji w Chinach. Wszystko jest jasne. „9 do 5Mac„Potem nic.

Dużo wsparcia dla Siri

Nawet bez LLM iOS 18 powinien otrzymać szereg nowych funkcji AI. MacRumors podsumował, co może być:

  • W Apple Music można tworzyć listy odtwarzania na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika. Może to być między innymi określony nastrój w aplikacji Zdrowie w sekcji „Dobrostan psychiczny”.
  • Użytkownicy mogą uzyskać pomoc AI podczas pisania na stronach lub tworzenia slajdów w Keynote.
  • Programiści mogą uzyskać pomoc w pisaniu kodu AI w Xcode.
  • Wyszukiwanie Spotlight wspomagane sztuczną inteligencją jest bardzo realistyczne.
  • Cyfrowy asystent Siri może w naturalny sposób odpowiadać na wiadomości lub prowadzić rozmowy przy pomocy sztucznej inteligencji. Generalnie można go lepiej dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika (personalizacja).
  • Dzięki integracji skrótów użytkownicy powinni mieć możliwość automatyzacji złożonych lub wieloetapowych zadań za pomocą poleceń głosowych.

„Największy remont ekranu głównego od lat”

Chociaż niektóre funkcje sztucznej inteligencji mogą być zarezerwowane dla nadchodzących modeli Pro z nowym chipem A18, radykalna zmiana projektu prawdopodobnie nastąpi we wszystkich urządzeniach z systemem iOS 18. Gorman i inni znawcy zakładają, że użytkownicy poniżej iOS 18 będą mogli dostosować ekran główny to znacznie więcej niż obecnie.

Informacja z „Plotki” Zgodnie z tym powinna istnieć możliwość m.in. umieszczania ikon aplikacji i widżetów w dowolnym miejscu ekranu. Użytkownicy mogą także mieć możliwość wyboru różnych odstępów między elementami, a nawet zmiany rozmiaru ikon. Nie jest to nic specjalnego dla użytkowników Androida, ale według MacRumors w przypadku iOS aktualizacja może być „największą zmianą ekranu głównego od lat”.

READ  Podobno nowa gra wideo oparta na „Last of Us”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Kto nie podejmie działań teraz, wkrótce wpadnie w kłopoty

Published

on

Kto nie podejmie działań teraz, wkrótce wpadnie w kłopoty

Sytuacja dla użytkowników systemu Windows 10 zaczyna być bardzo napięta: tylko jedna wersja systemu operacyjnego otrzymuje drobne aktualizacje — i to też nie potrwa długo. Microsoft coraz częściej naciska na przejście na Windows 11, który coraz częściej wygląda na alternatywę.

Windows 10: Zbliża się ostateczny koniec wsparcia

To nie potrwa długo, zanim… Microsoft w końcu żegna się z Windowsem 10. Na rynku od 2015 roku dostępna jest obecnie tylko jedna wersja systemu operacyjnego dla użytkowników prywatnych z drobnymi aktualizacjami – i to też nie będzie trwało wiecznie. Microsoft obecnie uważa, że ​​tylko system Windows 10 w wersji 22H2 zasługuje na wsparcie (źródło: Microsoftu).

Jeżeli na komputerze nadal masz zainstalowaną starszą wersję systemu Windows 10, powinieneś zainstalować ją najpóźniej teraz Zaktualizuj do Windows 10 22H2 wdrożyć. W tym celu w ustawieniach systemu operacyjnego wywoływany jest asystent aktualizacji. Dla użytkowników prywatnych wsparcie dla Windows 10 downgrade 21H2 kończy się we wrześniu 2023. Firmy natomiast mogą spodziewać się wsparcia do 11 czerwca 2024.

Jednak po oficjalnym zakończeniu wsparcia istnieje sposób na dalsze otrzymywanie aktualizacji zabezpieczeń od firmy Microsoft. Grupa ogłosiła, że ​​wprowadzi program „rozszerzonych aktualizacji zabezpieczeń” – Ale tylko za zapłatę. Bardzo niewielu prywatnych użytkowników będzie prawdopodobnie tym zainteresowanych.

Windows 11 na starym komputerze? Oto jak to może działać:

Windows 10: Microsoft naciska na system Windows 11

Ponieważ w systemie Windows 10 jest co najwyżej 22H2 Pojedyncze aktualizacje zabezpieczeń – I nie są planowane żadne nowe funkcjonalności – Według Microsoftu użytkownicy powinni, jeśli to możliwe, przejść na Windows 11.

READ  Tim Cook spodziewa się, że Vision Pro będzie podobny do iPhone'a

Dla użytkowników systemu Windows 10 Aktualizacja nadal będzie dostępna bezpłatnie, co Microsoft obecnie ponownie potwierdza. Jednak wymagania systemowe Windowsa 11 są znacznie wyższe niż jego poprzednika.

Continue Reading

Tech

Apple umożliwia naprawę podzespołów znajdujących się w starszych iPhone'ach

Published

on

Apple umożliwia naprawę podzespołów znajdujących się w starszych iPhone'ach

Apple wkrótce umożliwi wykorzystywanie do naprawy iPhone'a komponentów z używanych urządzeń. Firma ogłosiła wczoraj, że nowa działalność rozpocznie się jesienią od wybranych modeli. Przedstawiciel firmy John Ternos powiedział Niemieckiej Agencji Informacyjnej, że iPhone'y będą w stanie wykryć, kiedy ktoś próbuje użyć części skradzionego lub zagubionego telefonu. Możliwa będzie także naprawa iPhone'ów z wykorzystaniem części zamiennych innych producentów, takich jak ekrany czy baterie.

Dzięki tej innowacji będziesz mógł wykorzystać do naprawy stare urządzenia, np. kamery i moduły biometryczne do rozpoznawania twarzy z Face ID czy czujnik linii papilarnych do Touch ID. Firma potwierdza, że ​​oryginalne używane części korzystają teraz z pełnej funkcjonalności i bezpieczeństwa gwarantowanego przez oryginalną kalibrację fabryczną, podobnie jak nowe, oryginalne części Apple.

„W ciągu ostatnich dwóch lat zespoły Apple opracowały innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji produktów, umożliwiające naprawy przy użyciu używanych części Apple, które nie zagrażają bezpieczeństwu, ochronie i prywatności użytkowników. „Cieszymy się, że w związku z obecnym rozszerzeniem naszego programu napraw możemy zaoferować naszym klientom większy wybór, wygodę, a jednocześnie pomóc przedłużyć żywotność naszych produktów i części” – mówi Ternos, który jest odpowiedzialny za rozwój sprzętu w firmie. Grupa odpowiedzialna jest za to.

Proces tworzenia iPhone'a uległ zmianie

Aby to osiągnąć, Apple musiał zmienić sposób projektowania i budowy iPhone'ów. Po złożeniu urządzeń komponenty przechodzą proces kalibracji. Zasadniczo określa się optymalne parametry pracy tej konkretnej części. iPhone'y będą teraz mogły uzyskać dostęp do danych przechowywanych w chmurze podczas naprawy, jeśli wykryją oryginalną część, która została już zainstalowana i skalibrowana.

Części zamienne powinny zasadniczo nadawać się do użytku począwszy od iPhone'a 15 i nowszych wersji, a dzięki modułom biometrycznym będzie to możliwe dopiero jesienią w przypadku iPhone'a nowej generacji. Generalnie można założyć, że zastosowane podzespoły będą wymienne jedynie w ramach jednej generacji i serii modelowej. „Istnieje wiele zmian z pokolenia na pokolenie, które prawdopodobnie nie będą odpowiednie” – stwierdził Ternos.

READ  Kometa zbliża się do Ziemi

Do tej pory Apple pozwalało na jednorazowe podłączenie czujników do głównego procesora, ze względów bezpieczeństwa, co potwierdza Ternos. Apple chce teraz rozszerzyć swoją blokadę aktywacji o części do iPhone'a, aby zapobiec demontowaniu skradzionych iPhone'ów w celu użycia pojedynczych części. Ta funkcja pomaga ograniczyć kradzież iPhone'a, uniemożliwiając ponowną aktywację zgubionego lub skradzionego iPhone'a. Firma wyjaśnia, że ​​jeśli naprawiane urządzenie wykryje, że obsługiwana część pochodzi z innego urządzenia z aktywowaną blokadą aktywacji lub trybem „Utracony”, opcje kalibracji tej części zostaną ograniczone.

W ostatnich latach Apple był wielokrotnie krytykowany przez zwolenników za ułatwianie naprawy urządzeń. Ternus bronił podejścia pakietu: należy upewnić się, że wszystko działa i jest bezpieczne, a użytkownicy muszą w przejrzysty sposób informować o komponentach stosowanych przez nich technologii. Jeśli wykryta zostanie część iPhone'a, która została zgłoszona jako skradziona lub zagubiona, zostanie wyświetlone ostrzeżenie.

Apple: Głównym celem jest długowieczność i nienaprawialność urządzeń

Ternos stwierdził, że ostatecznym celem nie jest możliwość naprawy, ale trwałość urządzeń już tak. Naprawy są tutaj bardzo ważnym czynnikiem. „Ale jeśli skupisz się tylko na tym, że wszystko powinno być naprawialne, podejmiesz decyzje, które szkodzą użytkownikom i środowisku” – podkreślił. „Zawodne urządzenie, które można łatwo naprawić, jest z natury gorsze od tego, które w ogóle nie wymaga naprawy”.

Przykładami mogą być unikanie stosowania klejów podczas montażu urządzeń i zamiast tego używanie wyłącznie śrub. Z jednej strony kleje dobrze nadają się do łączenia elementów ze sobą, oszczędzając miejsce. Z drugiej strony jest to dobry sposób na zapewnienie wodoodporności urządzeń. Można również stworzyć telefon komórkowy, który można otworzyć trzema śrubkami, ale byłby on narażony na uszkodzenia spowodowane przez wodę, powiedział Ternos. „Będzie gorzej, głównie dlatego, że telefony będą się codziennie psuć i gromadzić jako odpady elektroniczne”.

READ  Film o projekcie zdobył 96% nie-fanów

Trend w kierunku systemów chipowych, które obsługują coraz więcej funkcji na jednej płycie, a które wcześniej były rozproszone w kilku komponentach, takich jak karty graficzne lub moduły pamięci, również ostatecznie jest korzystny dla zrównoważonego rozwoju, mówi Ternos. Z jednej strony komunikacja pomiędzy poszczególnymi komponentami była podatna na problemy. Z drugiej strony nowe systemy chipów są bardziej energooszczędne, a także wymagają mniej zasobów w produkcji. To z nadwyżką rekompensuje fakt, że czasami, jeśli jedna część chipa ulegnie awarii, reszta również musi zostać złomowana. (EPA/raport specjalny)

Continue Reading

Tech

Aby to zrobić, należy dłużej przytrzymać symbol plusa (AT).

Published

on

Aby to zrobić, należy dłużej przytrzymać symbol plusa (AT).
  1. tz
  2. konsument

Naciska

Na użytkowników WhatsApp czeka obecnie nowa aktualizacja, która ułatwi korzystanie z aplikacji. Wyjaśniamy, na czym polega nowa funkcjonalność.

Brema – WhatsApp stale oferuje nowe aktualizacje. Aktualizacja iOS 24.775 została niedawno udostępniona użytkownikom iOS w App Store. Zgodnie z dziennikiem zmian (changelog), to wydanie zawiera ulepszony odtwarzacz wideo, a także zapewnia możliwość nagrywania błyskawicznych wiadomości wideo. Niedawno pojawiła się także nowa funkcja wysyłania WhatsApp. Ale to nie wszystko. Według bloga WABetaInfo, Który regularnie informuje o nowych aktualizacjach, pojawiła się kolejna nowa funkcja, której nie ma na oficjalnej liście zmian.

Nowa funkcja WhatsApp: to się dzieje, gdy naciśniesz i przytrzymasz znak plus

W poście na blogu czytamy: „Chociaż nie wspomniano o tym w oficjalnym dzienniku zmian App Store, możemy potwierdzić, że WhatsApp uruchamia przydatny skrót umożliwiający szybki dostęp do galerii zdjęć”. Aby aktywować ten szybki dostęp, użytkownicy muszą po prostu dodać załączniki – naciśnij i przytrzymaj przycisk na pasku czatu. Ten przycisk to duży znak plus znajdujący się w lewym dolnym rogu czatu.

WhatsApp ogłosił nową funkcję, jaką jest efekt znaku plusa (kółko w lewym dolnym rogu) na czacie. © zrzut ekranu/wabetainfo.com/Fabian Sommer/dpa

Nowa funkcjonalność pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas, ponieważ nie muszą już wykonywać dodatkowego kroku w postaci nawigacji do galerii zdjęć. Wcześniej musiała najpierw wybrać jedną z kilku opcji załączników, zanim została przekierowana do swojej galerii zdjęć.

Nowa aktualizacja WhatsApp: jak uzyskać tę funkcję

Nowa funkcja ma być już dostępna na wszystkich iPhone'ach, które zaimplementowały nową aktualizację. Aktualizacje WhatsApp są zwykle pobierane automatycznie. Jeśli wyłączysz automatyczne aktualizacje w swoim telefonie komórkowym, możesz także zaktualizować aplikację ręcznie w AppStore.

Użytkownicy WhatsApp wkrótce staną przed kolejną innowacją, którą muszą pilnie zatwierdzić: W ramach ustawy o rynkach cyfrowych przyjętej przez Unię Europejską w marcu usługa przesyłania wiadomości ogłosiła, że ​​wprowadzi w Europie nowe warunki użytkowania i wytyczne dotyczące ochrony danych, bez których nie będzie można korzystać z aplikacji. (Prawo)

Continue Reading

Trending