Connect with us

entertainment

Wydarzenia we Frankfurcie nad Odrą: Obsthof Autumn Market, Kite Festival – i David Bowie na Kleist Forum

Published

on

Wydarzenia we Frankfurcie nad Odrą: Obsthof Autumn Market, Kite Festival – i David Bowie na Kleist Forum

Ciesz się kulturą wszystkimi zmysłami na Festiwalu Kleista, uczcie na jesiennym targu w Neumanns lub zrób latawiec w Lichtenbergu: w nadchodzący weekend (8.09.10) we Frankfurcie nad Odrą czeka kilka atrakcji.

■ z Jesienny jarmark świętować Hodowla Owoców i Koni Newmana (Amsterdamer Straße 2) Sobota (8 października) 10:00-16:00 Koniec sezonu żniwnego.

Dla zwiedzających będzie mnóstwo kulinarnych rzeczy do odkrycia podczas zwiedzania dziedzińca. Kuchnia Dworska serwuje kiełbasę, domową zupę dyniową, ciasta i inne ciepłe dania z dodatkami z własnych zbiorów lub z regionu. Jeśli chcesz, możesz przechowywać świeże jabłka lub samemu je zbierać. Serwuje się wiele różnych odmian – w tym czerwone mięso w szczególności „Baya Marisa”.

Dynie można zjeść na kilogramy i kupić na jesiennym targu w Obst-und Pferdehof Neumann.
© Zdjęcie: Nicole Buhlau

Najważniejszym wydarzeniem jest konkurs na powidła śliwkowe, w którym można skosztować dżemu ze śliwek z własnej uprawy. Tak jak i wiele innych produktów można kupić w sklepie na farmie. Dzieci mogą również spróbować jazdy konnej na farmie, rzeźbić dynie i rzucać dyniami. A mały pociąg znów jest w drodze. Oferowane są również gorące napoje i muzyka na żywo wykonywana przez lokalnych muzyków.

SV Blau Weis Markendorf Odbyło się w sobotę (08.10.) od godz. 14.30 Jesienny Festiwal Na boisku sportowym w okolicy. DJ Storchi zapewni muzyczną rozrywkę od godziny 17:00. O 18.45 rozpoczyna się procesja z lampionami dla dzieci, a od 19.00 jesienią wybucha pożar.

■ Hasło będzie brzmiało „O’zapft is!” W sobotę 8 października od 18:00 na Festplatz w LusoBo pobliski klub kulturalno-sportowy obchodzi swoje trzynaste urodziny. Oktoberfest. Po naciśnięciu beczki jest 30 litrów darmowego piwa. Różnorodne i pyszne dania, a także piwo Oktoberfest i wiele innych napojów. Wejście do odpowiednio udekorowanego i ogrzewanego namiotu to koszt 4 euro za osobę.

Zabawa namiotami na Brunnenplatz kończy się otwartymi drzwiami

■ W powiecie Lichtenberg, 8 i 9 października, podczas V Festiwalu Latawców Lichtenberger będzie latać wiele latawców. Drachenfreunde Frankfurt nad Odrą został zaproszony wraz z Christianem Funkiem, który zwykle organizuje festiwal latawców w Lebus – ale obecnie nie może korzystać z Kite Meadow z powodu afrykańskiego pomoru świń. Jest tam handlarz mil i program dla dużych dzieci z przejażdżkami na kucykach, zamkiem z siana, malowaniem twarzy, pchlim targiem, jazdą traktorem i nie tylko. Festiwal trwa od 10:00 do 21:00 w sobotę i od 10:00 do 18:00 w niedzielę. Przygotowanie i przyjazd z obozem rozpoczyna się w piątek (7 października). Dokładny adres to Bauernweg w Lichtenbergu – wszystko w okolicy będzie oznaczone.

READ  Tutaj kończy się Twoja transmisja „GEZ”!

■ Multimedialny spektakl „Animate” kanadyjskiego artysty medialnego Chrisa Saltera odbędzie się w piątek, sobotę i niedzielę o godz Festiwal Kleista śledzenie. Połączenie doświadczenia wirtualnej rzeczywistości i instalacji w pomieszczeniu z Judith Rosemayer i Steve’em Carrierem przenosi widzów w fantastyczny krajobraz przyszłości: uzbrojeni w okulary i słuchawki VR podążają za bohaterami, gdy uciekają przed powodziami, falami upałów i chaosem w dziewiczej naturze Nowa Fundlandia.

Poruszanie się po scenie z okularami wirtualnej rzeczywistości

Poruszanie się po scenie z okularami wirtualnej rzeczywistości
© Zdjęcie: Shay Levy / Kleist Forum

Spektakle odbywają się przez wszystkie trzy dni o godzinie 14.00, 16.00 i 18.00 na scenie studyjnej w Kleist Forum. Ze względu na warunki techniczne liczba widzów na każdy spektakl jest ograniczona do ośmiu. Bilety kosztują 10 euro, natomiast koszt festiwalu to 8 euro. Bilety dostępne na www.kleist-forum.de.

Aleksander Sher Gość na Kleist Forum ze swoim zespołem w sobotę 8 października o 19:30 w ramach Kleist Festival. „I Just Dance – Cher Sing Boy” to koncert i czytanie, hołd dla miasta Berlin, odbił się echem w światowej literaturze i wielkich piosenkach, które David Bowie Dał całemu światu. Bilety kosztują 25 € (12,50 € z biletem na festiwal)

Alexander Scheer śpiewa Davida Bowie - 8 października w Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą w ramach Kleist Festtage

Alexander Scheer śpiewa Davida Bowie – 8 października w Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą w ramach Kleist Festtage
© Zdjęcie: Dziewięć godzin zdjęć / MuV

w Muzeum Kleista Będzie nowy w sobotę 8 października. wystawa specjalna Otwarto „Romantyczny Kleist”. To pytanie bada, ile romansu jest w sztukach Heinricha von Kleista. Kwitnienie zaczyna się od wina musującego, krótkich przemówień i mnóstwa romantycznych niebieskich kwiatów o 15:00. Wstęp: 5 euro.

Dopasowane czaty z motywem kwiatowym Wolfgang de Bruyne Niedziela 9 października godz. 17.00 w Muzeum Kleista o fiołkach, delphinium i byczych językach. Wolfgang de Bruyn jest ozdobnym ogrodnikiem, pisarzem, właścicielem lasu i byłym dyrektorem muzeum. Wstęp: 10 euro.

Z Kleista do hotelu - Muzeum Kleista odkrywa esencję romantyzmu

z piękna lektura Pierwszy weekend festiwalu kończy się w niedzielę 9 października. Sandra Huller i Jens Harzer spotykają się o 19:00 na Forum Kleista, podczas gdy Katchen i Graf Witter wymiotują na Strahl of Kleist”Mała dziewczynka z HeilbronnJeden na drugim, odkrywają ścieżki, które wydają się być wytyczone we wspólnym śnie dwojga bohaterów i tym razem może to doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

READ  Regisseur Andreas Gergen uber Musical Jekyll & Hyde

Clestor Heimatverein zaprasza w niedzielę (9 października) od 11:00 do 16:00 Jesienny Festiwal a. Odbywa się na wewnętrznym dziedzińcu Wichern-WG przy Lebuser Straße. Dla zwiedzających jest pchli targ, kawa i ciasto oraz wymiana roślin i jesiennych dekoracji. Stowarzyszenie Historii Lokalnej przyznaje nagrody dla najzabawniejszej dyniowej postaci, najbardziej kreatywnego smoka i największego jesiennego bukietu kwiatów.

Bela B. z Die Ęrzte śpiewa "  Urodzony w NRD "  Von Sandow - Album

■ Co więcej: w domu muzyki fanfary Sobota (08.10.) od 10:00 do 15:00 w dzień otwarty.

PlantAge organizuje również w sobotę 8 października na wydzierżawionych polach w Markendorf południezaczyna się o 11:00.

w Muzeum Viadriny W sobotę jest dzień rodzinny. Wycieczki rodzinne i warsztaty z Jette Panzer kosztują 7,50 euro dla dorosłych i 3,50 euro dla dzieci.

Frankfurcki Chór Ekumeniczny i Telemannic Collegium Michaelstein zagoszczą w kaplicy św. Jerzego w sobotę o godzinie 17:00 pod dyrekcją Stefana Hardta. Antonio VivaldiRV 589 Glorii w D-dur. W kasie bilety kosztują 20 euro, a dodatki 17 euro.

Również w sobotę o 17:00 w sklepie gra Das Niemiecko-Polska Orkiestra Młodzieżowa i Brandenburgii Orkiestra Państwowa Frankfurt do wzięcia udziału w koncercie społeczności w sali koncertowej. Na skrzypcach gra Stefan Henger. Bilety: 12 euro (dla dzieci 4 euro).

Czy grupy religijne i partie polityczne mogą korzystać z sal lekcyjnych?

W Gimnazjum im. Karla-Liebknechta było Rodzina Brenton Na fortepianie m.in. utwory Rachmaninowa, Liszta i Chopina. Zgłoszenie jest bezpłatne.

The Orchox Spektakl w sobotę o godz.

W: Teatr Lalek w Tybindze zaprasza na imprezę w soboty teatr śmiechu na wieczór teatralny wokół idei Wunderkammera. Refleksje nad Zdumieniem rozpoczynają się o godzinie 20:00.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Książę William reaguje przed Trooping the Color 2024

Published

on

Książę William reaguje przed Trooping the Color 2024
  1. Strona główna
  2. Szeroka ulica wysadzana drzewami

Naciska

Księżna Kate po raz pierwszy od ogłoszenia diagnozy raka pojawiła się publicznie na paradzie urodzinowej króla Karola. To wywołuje emocjonalne słowa pod adresem księcia Williama.

Londyn – Jak się czuje księżna Kate (42 lata)? Ta kwestia pojawiała się w porządku obrad najpóźniej od marca, kiedy była jeszcze żoną książę William (41) Ogłosiła, że ​​ma raka i przyciągnęła wielu fanów. Teraz w końcu pojawiła się wiadomość – kto Kate Middleton Osobisty. W oświadczeniu matka trójki dzieci nie tylko poinformowała o aktualnym stanie swojego stanu zdrowia, ale także ogłosiła powrót do opinii publicznej. Wywołuje to pełną miłości reakcję księcia Williama.

Pierwsze zdjęcia księżnej Kate na Trooping the Color by King – książę William nie jest już sam

15 czerwca w Londynie odbędzie się wielka parada wojskowa „Trooping the Colour” z okazji urodzin króla Karola III. (75) Zamiast tego. Od dawna spekulowano, czy księżna Kate weźmie udział w tradycyjnych uroczystościach. „Nie mogę się doczekać, aby w ten weekend wziąć udział w paradzie urodzinowej króla” – napisał w piątek na Instagramie. Zdjęcia przedstawiają teraz 41-latkę z dziećmi, księciem Georgem (10 lat), księżniczką Charlotte (9 lat) i księciem Louisem (6 lat) w samochodzie jadącym do Pałacu Buckingham.

Wygląd też Król Karol Pierwsze urodziny księżnej Kate od Bożego Narodzenia – na które czekała z niecierpliwością. Katherine ma na sobie biały kapelusz z czarnymi detalami i dopasowany top. Podczas gdy na niektórych zdjęciach chora na nowotwór żona księcia Williama wygląda przez okno poważniej, na jednym zdjęciu 41-latek jest pogodny jak zawsze. Wygląda na to, że księżna Kate również jest podekscytowana swoim pierwszym publicznym wystąpieniem.

READ  Odszkodowanie w wysokości 11 milionów euro: domniemani oszuści podatkowi Meyerbusch
Powrót księżnej Kate: Żona następcy tronu, księcia Williama, koncentruje się na walce z chorobą nowotworową i po raz pierwszy pojawia się publicznie w dniu urodzin króla Karola. © IMAGO / i Obrazy

Pierwsze pojawienie się księżnej Kate, która od miesięcy cierpi na raka: książę William z rozdzierającą serce reakcją

Przed powrotem Kate Middleton ogłosiła także, że ma nadzieję wziąć udział w niektórych wydarzeniach publicznych latem. To powinno szczególnie zadowolić księcia Williama. Na innych królewskich wydarzeniach 41-latek wielokrotnie podkreślał, że chce tam być jego żona. Rzecznik Pałacu Kensington powiedział w piątek: „Książę jest zadowolony, że księżna zaczęła wracać do pracy i projektów, które ją interesują”.

Ale jeszcze smutniejsze jest to, co powiedział rzecznik księcia Williama: „Będzie w dalszym ciągu skupiał swój czas na wspieraniu żony i dzieci w wykonywaniu obowiązków publicznych. Jak członkowie rodziny królewskiej powitali raka”. Skazana na zagładę żona przeżywała ciężkie chwile i już w przeszłości cieszyła się dużą popularnością wśród fanów brytyjskiej rodziny królewskiej.

„Jeszcze nie wyszliśmy z lasu”: księżna Kate znów pojawia się publicznie – nowotwór atakuje żonę księcia Williama

Chociaż Kate Middleton pomimo choroby powoli wraca na światło dzienne, pisze: Zdaje sobie sprawę, że „jeszcze nie wyszła z lasu”. Robi postępy, ale „jak wie każdy, kto przeszedł chemioterapię”, są dobre i złe dni. Teraz jednak chce wykorzystać dobre dni.

Księżna Kate i książę William śmieją się z siebie
Książę William cieszy się, że od kilku miesięcy jego żona Kate powoli wraca na światło dzienne. © Jacob King/DPA

Z niecierpliwością oczekiwano parady wojskowej „Trooping the Colour” z udziałem księżnej Kate, Williama i dzieci

Kate Middleton prawdopodobnie stanie z rodziną na balkonie po zakończeniu ceremonii defilady wojskowej. Radość fanów brytyjskiej rodziny królewskiej na ten widok, jakiego dawno nie widzieliśmy, powinna być ogromna. Ostatnio fanów ucieszyła także wiadomość, że rywalizacja księcia Williama z ojcem należy już do przeszłości. Wykorzystane źródła: Instagram @princeandprincessofwales, newsweek.com, People.com

Continue Reading

entertainment

Najlepszy film pochodzi z Polski

Published

on

Najlepszy film pochodzi z Polski

Görlitz (dpa/sn) Na 21. Festiwalu Filmowym w Nissi polski film „Tyle conic” (Nic dobrego) w reżyserii Grzegorza Dybowskiego otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego. „Bardzo polityczny i niestety bardzo rzadki pogląd na ludzi znajdujących się w wielkiej rozpaczy pomiędzy żądaniami Brukseli, która często nie jest zaznajomiona z lokalnymi warunkami, a życiem na wsi, społeczności… Młodym grozi rozdarcie”. W sobotę w Görlitz wyjaśniają swoją decyzję. Film śledzi podziały społeczne, ale także pokazuje nadzieję i lepszą przyszłość.

Wśród innych „Ryb Nysy” znaleźli się Magdalena Šelica i Marta Neradkiewicz („Lek” Slavomira Fabickiego) za najlepszą kreację aktorską, Michał Łosoński („Mok” Matthiasa Breklera) za najlepszą scenografię oraz Claudiusz Krostowski („Ultima Thule”) zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz. Za najlepszy film dokumentalny i nagrodę specjalną jury wybrało „Skad dokad” reżysera Macka Hameli, a za najlepszy film krótkometrażowy „Milczenie 600 milionów wyników” reżyserki Sophie Lahusen. Nagrody Publiczności trafiły do ​​filmu fabularnego „Rohbau” Tuny Kaptan oraz dokumentu „Echoes from the Borderland” Lary Meliny Bros. Najpopularniejszym filmem krótkometrażowym był „Na żywo” Mary Tamković.

Od 14 do 19 maja około 90 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych zostanie wyświetlonych w 19 lokalizacjach na Festiwalu Filmowym Nysa w trójkącie pomiędzy Niemcami, Polską i Czechami. Oprócz trzech konkursów i różnorodnych cykli filmowych w programie znajdują się koncerty, wystawy, odczyty i koncerty. Tym razem skupimy się na kobiecej perspektywie.

READ  Eskalacja wojny „nieuchronna”
Continue Reading

entertainment

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

Published

on

„EM: Polska-Holandia” od niedzieli w RTL: powtórka Mistrzostw Europy w piłce nożnej w internecie i telewizji

W niedzielę (16 czerwca 2024) w telewizji wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Na news.de dowiesz się, kiedy i gdzie można oglądać Mistrzostwa Europy w piłce nożnej z powtórką „Rundy Wstępnej, Grupy D”, wyłącznie w telewizji lub cyfrowo w bibliotece multimediów.

AM: Niemcy – Szkocja w ZDF Zdjęcie: ZDF, przesłane przez FUNKE Software Guides

W niedzielę (16 czerwca 2024 r.) w telewizji o godzinie 13:30 wyemitowano program „EM: Polska – Holandia”. Jeśli przegapiłeś transmisję w RTL z „Rundą Wstępną, Grupa D”: sprawdź bibliotekę multimediów RTL TV Now. Znajdziesz tam wiele raportów telewizyjnych, które można przesyłać strumieniowo online jako wideo na żądanie po ich wyemitowaniu. Z reguły program można znaleźć w Internecie po jego emisji w telewizji. Niestety nie dotyczy to wszystkich przesyłek. Niestety w najbliższej przyszłości w telewizji klasycznej nie będzie powtórki RTL.

„EM: Polska-Holandia” w telewizji: O to właśnie chodzi w „Rundze Wstępnej, Grupa D”.

Pierwsza runda w Hamburgu. Polska selekcja bardzo rozczarowała w kwalifikacjach, zajmując trzecie miejsce w grupie za Albanią i Czechami i dochodząc do rundy finałowej dopiero przez kwalifikacje. Dotychczasowy rekord Mistrzostw Europy jest równie niepokojący: poza dotarciem do ćwierćfinału w 2016 roku, Polacy w pozostałych trzech występach pozostali bez zwycięstwa, zawsze zajmując ostatnie miejsce w grupie. Taki los grozi im teraz ponownie w obliczu silnej konkurencji. (Źródło: RTL, przepisane przez FUNKE Program Magazines)

„EM: Polska – Holandia” w telewizji: wszystkie informacje w skrócie

Cecha: Runda wstępna, Grupa D

W:rtl

Rok produkcji: 2024

Długość: 255 minut

Z dużą precyzją: Tak

Wszystkie odcinki „EM: Polska – Holandia” w telewizji

WIĘCEJ ROZRYWKI: W naszych poradach dotyczących telewizji zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie i kiedy można obejrzeć pozostałe edycje „EM: Polska – Holandia” można dowiedzieć się tutaj:

READ  Odszkodowanie w wysokości 11 milionów euro: domniemani oszuści podatkowi Meyerbusch
Tytuł odcinka rój konsekwencja data czas kanał cały czas
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 17 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 0 0 18 czerwca 2024 r O 17:00 z prawej do lewej 195 minut
Runda eliminacyjna, Grupa B 0 0 19 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda eliminacyjna, Grupa E 0 0 21 czerwca 2024 r 14:00 z prawej do lewej 210 minut
Runda wstępna, grupa szósta 1 6 22 czerwca 2024 r 13:30 z prawej do lewej 255 minut

(Numery sezonów i odcinków są przydzielane przez odpowiednich nadawców i mogą różnić się od oznaczeń w oficjalnych przewodnikach po odcinkach)
On podąża News.de Już w środku WhatsApp, Facebook, Świergot, Pinteresta I youtube? Tutaj znajdziesz gorące aktualności, aktualne filmy i bezpośredni kontakt z redakcją.

Ten tekst powstał na podstawie danych z Kolekcji Funke. Jeśli masz jakieś uwagi lub uwagi, możesz je przesłać do nas na adres [email protected].

rouge/news.de

Continue Reading

Trending