Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Werder Brema: Tak zareagował Florian Kohfeldt na ultimatum!

BREMEN – Jego niecierpliwie wyczekiwany występ był jednym z pytań unoszących się ponad wszystkim podczas internetowej konferencji prasowej w czwartek po południu: Jak Florian Kohfeldt zareagował na ultimatum, które dał mu SV Werder Brema na piątkową nocną walkę z Lipskiem?

Florian Kohfeldt Uśmiechnął się słodko. Nie więcej, ale nie mniej. „Jak dotąd” – brzmiała jego odpowiedź na słynne pytanie „Jak się masz?” W końcu trener się przyznał SV Werder Brema Dzień „Burzliwe dni są już za nami – także za mną”. 38-latek spojrzał szczegółowo wstecz, dyskretnie, bez konsternacji, z pewnym zrozumieniem sytuacji i jasnymi sygnałami: 1. „A Półfinały Pucharu Nie grasz codziennie. To jest powód, żeby się tego spodziewać. 2. Nikt nie musi teraz czuć presji na swoich barkach, czy nadal będę tu trenerem po piątku. Gracze grają dla siebie i o finał Pucharu. Nikt nie powinien okazywać mi lojalności ani zaufania ”.

Werder Brema: trener Florian Kohfeldt i jego osobisty finał z Lipskiem w Pucharze DFB

Dyrektor sportowy Frank Bowman Trener był z Werder Brema Niedawno odniósł siedem kolejnych porażek w Bundeslidze, po ostatnich porażkach 3: 1 z Union Berlin dał wyraz większej pewności siebie. Tylko po to Półfinały Pucharu Konfederacji Niemiec przeciwko RB LipskGdy Bowman zażądał odpowiedzi zarówno od zespołu, jak i Kohfeldta, trener zapewnił sobie gwarancję pracy. To, co wydarzyło się później, przed trzema ostatnimi meczami ligowymi w tym sezonie z Leverkusen, Augsburgiem i Gladbach, pozostawiło dyrektora sportowego otwartą. Pełne przekonanie w autokarze Florian KohfeldtZ jego wypowiedzi nie można już odczytać Baumanna, który objął urząd jesienią 2017 roku i kilkakrotnie bronił go przed oporem w swoim klubie.

To też się nie zmieniło w czwartek. Baumann nie chciał ogłaszać się, że tak powiem koniec gry Jeśli chodzi o trenera, to na pewno nie mówimy o konsekwencjach – z tego powodu: „Zakładam, że zagramy bardzo dobry mecz i zobaczymy reakcję zespołu”. Widział już początkową reakcję trenera, więc dyrektor sportowy: „Podjęto dobre kroki, nie było akcji na ślepo, ale ten mecz był wycelowany. Kolejne przekonanie, że możemy odnieść sukces”.

READ  Półfinał Ligi Mistrzów: Manchester City - Paris Saint-Germain 2: 0 - Liga Mistrzów - Piłka nożna

To odkrycie prostoty. Gracze zyskują większą swobodę. Zaczyna się od przygotowania. Florian Kohfeldt Odwołał półtradycyjny nocleg w Parkhotel w Bremie, a noc przed meczem wszyscy spali w swoich łóżkach. Jest też znacznie mniej analiz, czyli meczów przedmeczowych z wicemistrzami tabeli. „Nie mam zamiaru pokonać zespołu i zrobić 1000 planów. Przede wszystkim chcemy wnieść energię na boisko. Nie ma znaczenia, że ​​zawsze mamy rację, ale jak sobie z tym radzimy”, ale podkreślił również : „Nie wiem, czy jest to trwałe podejście”.

Trener Florian Kohfeldt wyjaśnia: W ten sposób Werder Brema poinformował mnie o decyzji

Przez bardzo długi czas nie pozwalano mu już rozważać swojej sytuacji. Jego czas jako główny trener SV Werder Brema Pomija. 38-latek nie sprawiał wrażenia, że ​​to dla niego zbyt duże obciążenie. Chociaż jego nieco realistyczna ocena ostatnich kilku dni rzeczywiście wskazywała, że ​​to nie wszystko i nie było to dla niego takie łatwe. W drodze powrotnej po bankructwie 1: 3 w Berlinie w zeszłą sobotę rozmawiał z Bowmanem, a następnie w niedzielę z zarządem, w skład którego wchodzą Bowman, Klaus Felberg i Hubertus Hesse-Grünewald oraz Clemens Fritz jako szef profesjonalnej piłki nożnej. Kohfeldt powiedział: „W poniedziałek po południu poinformowano mnie o decyzji, że będę kontynuował pracę jako trener z ograniczeniem”, przerwał na chwilę, po czym poprawił się: „Co oznacza ograniczenie? możliwy. ” Jak twierdzi Bowman, wszystko zostało z nim omówione Florian Kohfeldt Nie.

Zamiast tego powiedział, że decyzja w jakiś sposób przypomniała mu jego start jako profesjonalnego trenera jesienią 2017 roku. W tamtym czasie, po zwolnieniu Alexandre Nuri, mógł prowadzić drużynę tylko tymczasowo. – Więc powiedziano: Jedź do Frankfurtu, zobaczymy, jak potoczy się mecz, a potem zobaczymy. Werder Niestety przegrał 1: 2, Caufield nadal mógł zostać i mógł się zmienić. „Udowodniłem, że radzę sobie w takich sytuacjach” – podkreślił trener. I inna sprawa Florian Kohfeldt Bardzo ważne, żebym wyjaśnił – temat Franka Bowmana: „Mój najlepszy przyjaciel jest tutaj”. I bez względu na to, co wydarzy się w piątek lub później, „Nie będzie to miało trwałego wpływu na mój związek. Umiejętność oddzielenia tych rzeczy jest formą profesjonalizmu. Ostatecznie ważne jest, aby to zrobić. Werder Brema Nadal w lidze. “

READ  VFB Stuttgart potwierdza zaangażowanie Bayaz: `` Jeden z najbardziej poszukiwanych graczy w całej Europie ''

Co trener Florian Kohfeldt planuje na swoją karierę po Werder Brema?

i co? co zrobiłeś Florian Kohfeldt Po sezonie? – Porozmawiamy teraz przez 40 minut. To znaczy w piątek. koniec gry Mam to i teraz mam przyznać Werder Brema Poddać się na zawsze? Trener odpowiedział na pytanie dziennikarza, po czym oznajmił: „Teraz zajmiemy się tą sytuacją i zostaniemy w klasie. Następnie siadamy i dyskutujemy, co jest najlepsze dla Werderu Brema. Ostatecznie zarząd podejmie decyzję. Jednak dla Kohfeldta koniec może nadejść znacznie wcześniej. Wszyscy oglądają mecz w piątek, a zwłaszcza go. Można to zrozumieć przez Kohfeldta. Ujawnił: „Biorę też pod uwagę wszystko, co jest zgłaszane na temat piłki nożnej, a teraz jest tutaj”, ale miał też wskazówkę: „Wszyscy i tak musimy się od tego trochę uciec. Nie jesteśmy politykami, którzy robią długoterminowe Decyzje. Gramy w piątkowy wieczór – powinno być na końcu ”.

Może wyjdź Florian Kohfeldt Miejsce jako przegrany i po raz ostatni jako trener SV Werder BremaAle jego pewne podejście do tej sytuacji było niezwykłe, a mimo to znacznie różnił się od wahającego się zachowania swoich przełożonych, jakim jest zachowanie Kohfeldta według informacji z DeichStube Jest zachowywany tylko dlatego, że wybrany następca gry Trophy nie jest jeszcze dostępny. (kolano)