Connect with us

Tech

Wbudowane odświeżanie AI: G-Assist, Stable Diffusion 3, Redukcja danych, Piesze wycieczki

Published

on

Wbudowane odświeżanie AI: G-Assist, Stable Diffusion 3, Redukcja danych, Piesze wycieczki

reklama

Nvidia wprowadziła „Project G-Assist”, nowego asystenta AI dla graczy. Chatbot jest dostępny poprzez nakładkę w grze i ma dostęp do wskaźników wydajności. Może odpowiadać na pytania dotyczące wydajności i bezpośrednio zmieniać ustawienia, takie jak opcje graficzne lub podkręcanie procesora graficznego, aby poprawić wydajność w grach lub ustawić określoną liczbę klatek na sekundę. Powinno to również pomóc w identyfikacji błędnych konfiguracji.

Dodatkowo asystent może zapewnić pomoc również w samej grze, pod warunkiem, że twórcy utworzą odpowiednią bazę wiedzy. Wykorzystując rozpoznawanie obrazu, identyfikuje obiekty na ekranie i oferuje ukierunkowane porady, np. jak oswoić dinozaura w Arce lub wybrać odpowiednią broń na początek. Nvidia opisuje projekt G-Assist jako spojrzenie w przyszłość; Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Stability AI ogłasza wprowadzenie ciężarków do odchudzonej wersji”Stabilny spread 3 średni” 12 czerwca w Hugging Face. Ten model o 2 miliardach parametrów został zaprojektowany do lokalnego działania na komputerach PC z odpowiednim sprzętem AI, takim jak nowe procesory graficzne lub procesory AI Ryzen 300 AI firmy AMD. SD3 Medium zapewnia większy realizm w porównaniu do swoich poprzedników Do dłoni i twarzy a także poprawę typografii.

Z drugiej strony model SD3 o 8 miliardach parametrów utrudnia obecnie stabilność AI. Może to mieć także podłoże finansowe, gdyż według doniesień startup ponosi znaczne straty. Większe modele SD3 są dostępne poprzez API za opłatą.


Komisarz UE ds. ochrony danych Wojciech Wiewieckowski opublikował wytyczne dotyczące wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji i danych osobowych w zarządzaniu UE. Twierdzi w nim, że zasada minimalizacji danych RODO nie jest bynajmniej przestarzała. Ilość przetwarzanych danych powinna być ograniczona do niezbędnego poziomu. Zamiast tego do osiągnięcia dobrych wyników niezbędne są wysokiej jakości ustrukturyzowane zbiory danych.

Ponadto przetwarzanie danych osobowych przez sztuczną inteligencję musi mieć podstawę prawną. Konieczna jest ocena skutków, a także informowanie osób, których dotyczy profilowanie i zautomatyzowane decyzje. Instytucje UE będą również musiały stale sprawdzać systemy sztucznej inteligencji pod kątem „halucynacji” i dyskryminacji. Poprzez wytyczne Wiewiórowski sprzeciwia się żądaniom branży AI dotyczącym złagodzenia ochrony danych.

Serwis specjalizujący się w autopromocji o nazwie KI PRO

Naukowcy z Hugging Face współpracowali z „Fine Web Edu” stworzył nowy zbiór danych, który filtrował wysokiej jakości treści edukacyjne z internetowego zbioru danych FineWeb. Uwzględniono tylko dane tekstowe o wartości edukacyjnej co najmniej 3 w skali od 1 do 5. Zmniejszyło to zbiór danych z 15 do 1,3 biliona tokenów.

Modele językowe trenowane w FineWeb-Edu znacznie przewyższają modele z niefiltrowanymi danymi internetowymi – zwłaszcza w przypadku zadań wymagających funkcji poznawczych.

Jak inteligentna jest sztuczna inteligencja? Jakie są konsekwencje generatywnej sztucznej inteligencji dla naszej pracy, czasu wolnego i społeczeństwa? W ramach aktualizacji AI Heise, we współpracy z The Decoder, codziennie dostarczamy aktualizacje dotyczące najważniejszych osiągnięć AI. W piątki wraz z ekspertami przyglądamy się różnym aspektom rewolucji AI.

Microsoft planuje w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestować 3 miliardy euro w rozbudowę swojej infrastruktury chmurowej i sztucznej inteligencji w Szwecji. Do szkolenia sztucznej inteligencji w istniejących centrach danych zostanie wykorzystanych 20 000 najnowocześniejszych procesorów graficznych. Microsoft wykorzystuje chipy firm Nvidia, AMD i własne półprzewodniki.

Grupa planuje także w ciągu najbliższych trzech lat przeszkolić 250 000 osób w Szwecji w zakresie umiejętności związanych ze sztuczną inteligencją. Odpowiada to 2,4% ogółu ludności. Nacisk położony jest na kształcenie techniczne studentów oraz przekwalifikowanie i dokształcanie specjalistów. Według prezesa Microsoft Brada Smitha celem jest przyspieszenie dostępności i przyjęcia sztucznej inteligencji w całym regionie nordyckim. Premier Szwecji Ulf Kristersson postrzega to jako wkład we wzmocnienie szwedzkiego wzrostu gospodarczego i konkurencyjności.

Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow opracowali drona napędzanego sztuczną inteligencją, który może śledzić zagubionych turystów w nierównym terenie. W tym celu połączyli dane geograficzne, takie jak rzeki, drogi i góry, z informacjami o typowych ścieżkach wybieranych przez osoby zaginione i pomyślnych poszukiwaniach. Pod uwagę brano także wiek, wielkość grupy i środek transportu.

Korzystając z tych danych, sztuczna inteligencja została przeszkolona przy użyciu głębokiego uczenia się przez wzmacnianie w celu przewidywania najbardziej prawdopodobnych tras dotarcia osoby zaginionej. Podczas testów dron był w stanie odnaleźć 19 procent zaginionych osób przy użyciu tej metody, co stanowi znacznie większą liczbę niż tradycyjne metody poszukiwań, takie jak systematyczne przeloty nad danym obszarem. Naukowcy chcą ulepszyć system o dodatkowe dane. Mają nadzieję, że może to uratować życie, szybciej odnajdując zaginione osoby.

Dyrektor generalny Sony Pictures, Tony Vinciquerra, ogłosił, że chce „bardziej efektywnie” produkować filmy i seriale z wykorzystaniem generatywnej sztucznej inteligencji. Celem jest… Aby obniżyć koszty produkcjiZe sztuczną inteligencją odgrywającą wiodącą rolę w procesie produkcyjnym. Inni giganci technologiczni, tacy jak Alphabet, Meta i OpenAI, również zabiegają o względy Hollywood dzięki swoim generatorom wideo AI.

Studia są zainteresowane potencjałem technologii, ale jednocześnie chcą zachować kontrolę nad ich treścią, co jest niezbędne do szkolenia modeli AI. Aktor i reżyser Tyler Perry wstrzymał niedawno dużą inwestycję w studio w związku z obawami dotyczącymi utraty miejsc pracy w związku ze sztuczną inteligencją. Wzywa do wprowadzenia przepisów chroniących te miejsca pracy.

Serwis specjalizujący się w autopromocji o nazwie KI PRO

Serwis specjalizujący się w autopromocji o nazwie KI PRO


(igr)

Do strony głównej

READ  Xbox Cloud Gaming: wersja internetowa jest już dostępna na urządzenia Apple
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!

Published

on

Komentarz: Proszę, Apple – jestem brzydki, chcę z powrotem Touch ID!
jabłko

Nie mogę stracić twarzy tak samo jak nie mogę stracić palca. Jednak w wielu sytuacjach wolę Touch ID od nowszego Face ID. komentarz.

Kiedy Apple wprowadziło Face ID na iPhonie (źródło: zrzut ekranu z Reddita)

Kiedy Apple wprowadziło na rynek iPhone’a 5S, pierwszy smartfon ze skanerem linii papilarnych i Touch ID, jesienią 2013 roku, siedziałem w domu z gulą w gardle. Zbieranie danych biometrycznych za pomocą telefonu komórkowego Duża amerykańska firma przechowuje moje najbardziej wrażliwe dane, a ja tego nie chciałem. Miało to charakter przestępczy, ale nie zrobiłem nic złego.

Nawet kilka tygodni później, gdy na demonstracji prasowej poproszono mnie, abym położył palec na przycisku Home, który teraz miał Touch ID, odmówiłem. Pozbyłem się tego strachu dopiero, gdy zrozumiałem i zobaczyłem, jak i gdzie przechowywane są moje dane odcisków palców. Kiedy dzisiaj to piszę, mam wrażenie, że jestem bardzo spanikowany. Ale świat był wtedy inny. Kiedy Apple wprowadziło Face ID w iPhonie

Czy jest jasne, co mam na myśli?  Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone'a z Touch ID i przyciskiem Home.

Czy jest jasne, co mam na myśli? Sztuczna inteligencja, w tym przypadku ChatGPT lub DALL-E, nie powiodła się podczas próby wizualizacji nowoczesnego iPhone’a z Touch ID i przyciskiem Home. (Źródło: treści generowane przez sztuczną inteligencję, reżyseria: Netzwelt.)

Odblokowywanie smartfona za pomocą danych biometrycznych już dawno stało się częścią życia codziennego. Ale tak proste i niezawodne, jak działa Face ID, chcę, aby Touch ID był przywrócony w coraz większej liczbie sytuacji. Nie na iPhonie SE czy iPadzie Mini, ale na nowym smartfonie od Cupertino. Nie ma to nic wspólnego z noszeniem maseczki czy okularów.

Chodzi o wrażenie interfejsu człowiek-maszyna

Zawsze lubiłem bawić się przyciskiem Home. Nawet gdy Apple wraz z premierą iPhone’a 7 zdecydował, że nie będzie on już wsuwał się w głąb obudowy, a będzie współdziałał wyłącznie elektronicznie za pomocą silnika Taptic Engine. I o to właśnie chodzi: brakuje mi tego uczucia.

Brakuje mi ich podczas pobierania aplikacji. Płacąc smartfonem. Szczególnie w tych dwóch scenariuszach położenie palca na przycisku Home było czymś w rodzaju „położenia ręki, zgadzamy się”. To było jak uścisk dłoni między człowiekiem a maszyną. Face ID natomiast kieruje się mottem: Spójrz mi w oczy i zaufaj mi – ale poza „złapaniem” tak naprawdę nic nie wraca. Touch ID to uścisk dłoni pomiędzy dwoma partnerami biznesowymi; Face ID to milczący bramkarz przed klubem, którego interesuje tylko Twoje ubranie. Jesteś brzydka, nie masz tu wstępu.

Być może moje obawy staną się bardziej widoczne, jeśli ozdobię je nowymi implementacjami, które wciąż są całkowicie wyimaginowane w przypadku przycisku Home 3.0, który sprawdził się z Touch ID. A więc: Wyobraź sobie nowoczesny iPhone. iPhone, w którym Apple nie uległ szaleństwu na coraz cieńsze ramki ekranowe, gdyż producent w pełni wykorzystuje cały ekran, gdzie mogłaby znaleźć się przynajmniej dolna ramka. Oto piękny nowy przycisk Home z Touch ID, który obecnie sobie wyobrażam.

Rzeczywiście możesz nacisnąć ten przycisk. Apple poświęcił tyle samo uwagi, co Nokia przy modelu 8800 Sirocco. Ten rozsuwany telefon przesuwa się w górę i w dół z dużą płynnością. Naciśnięcie przycisku Home to uczta dla zmysłów, a wciśnięcie przycisku to przyjemność. Solidne kliknięcie. Głęboki udar. W ten sposób chcę płacić cyfrowo. Najpierw połóż palec, a prawidłowy odcisk palca zostanie rozpoznany. Następnie dla ostatecznego potwierdzenia operacji wciśnij przycisk głęboko w obudowę. Wrrrr.

Lub tutaj, inteligentny dom, włączaj i wyłączaj światła. Zamiast dotykać obszaru na ekranie dotykowym, naciśnij przycisk głęboko. Przycisk Home zamienia się w włącznik światła. Płaski ekran nigdy nie byłby w stanie imitować takiego przełącznika.

Ostatni przykład. Podobnie jak Apple Watch, iPhone mógłby teoretycznie pełnić funkcję kluczyka do samochodu. Wiem, że wiele rzeczy jest tutaj możliwych dzięki NFC, Bluetooth i czujnikom oraz że samochód odblokowuje się sam, jeśli staniesz wystarczająco blisko niego.

Myślę jednak, że byłoby lepiej, gdybym mógł wyjąć iPhone’a, najpierw położyć palec na przycisku Home — a potem wiesz, co dzieje się dalej: wcisnąć przycisk głęboko w korpusie. W momencie, gdy przycisk osiągnie koniec naciśnięcia, światła awaryjne pojazdu wskażą, że można już otworzyć drzwi. Potem wchodzę, odsuwam się i myślę o kolejnym nagłówku. Bo nie uważam, że jestem aż tak brzydka.

  • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
  • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Gra wyścigowa wkrótce będzie obsługiwana w języku migowym
Continue Reading

Tech

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

Published

on

Microsoft odkłada uruchomienie funkcji wyszukiwania sztucznej inteligencji „Recall”

„Wycofanie” zapewnia ochronę danych
Microsoft odkłada premierę swojej kontrowersyjnej funkcji sztucznej inteligencji

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Nowa funkcja AI ma ułatwić użytkownikom Microsoftu odnajdywanie zapomnianych plików lub stron internetowych. Po ogłoszeniu działacze ochrony danych udali się jednak na barykady. Grupa ogłosiła teraz, że wstępnie dokona przeglądu zadania.

Po ostrej krytyce Microsoft opóźnia wprowadzenie w systemie Windows nowej funkcji wyszukiwania, która ma co kilka sekund zapisywać nagrania ekranu. Pierwotnie miała zostać udostępniona 18 czerwca na nowym typie komputerów PC. Microsoft zapowiedział, że funkcja o nazwie „Recall” będzie teraz testowana na mniejszą skalę w programie „Windows Insider” w późniejszym terminie.

Zdaniem firmy celem „Recall” jest ułatwienie wyszukiwania informacji na komputerze. Wykorzystując sztuczną inteligencję, oprogramowanie analizuje to, co widać na kilku zrzutach ekranu, a następnie tworzy przewodnik. Powinno ci to pomóc, jeśli na przykład nie pamiętasz już nazwy odwiedzanej strony turystycznej, ale nadal wiesz, że były tam palmy i plaża. Następnie powinno być możliwe ponowne znalezienie strony, wyszukując „palmy i plaża”.

Jednak niektórzy badacze zajmujący się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji ostrzegali przed katastrofą w zakresie ochrony danych po ogłoszeniu „wycofania”. Ostrzegli, że dostęp do list mogą również uzyskać cyberprzestępcy. W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił ulepszone zabezpieczenia danych „wycofywanych”. Ponadto funkcja ta nie powinna być już domyślnie włączana podczas konfigurowania komputera, ale użytkownicy będą musieli najpierw ją aktywować samodzielnie. Krytyka pozostała, potem przyszło odroczenie.

Producenci komputerów Microsoft i komputerów z systemem Windows chcą 18 czerwca wypuścić nową kategorię komputerów PC, która będzie bardziej dostosowana do użytku ze sztuczną inteligencją. Klasa urządzenia nosi nazwę „Copilot + PC” i bazuje na asystencie AI firmy Microsoft o nazwie „Copilot”.

READ  Słuchać! Tak wygląda helikopter na powierzchni Marsa
Continue Reading

Tech

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Published

on

Dwie „dwie” gry są teraz bezpłatne

Tygodnie niepewności w Epic Games Store minęły i teraz właściciel sklepu ponownie stawia na pełną przejrzystość. Do niedawna gracze nadal mogli zaoszczędzić sporo pieniędzy, ponieważ Marvel’s Midnight Suns kosztowało 60 euro i można je było wymieniać przez tydzień. Teraz znów dostępne są dwie darmowe gry, ale dzięki tej ofercie możesz zaoszczędzić znacznie mniej. Dodatkowo przez tydzień tylko jedna z dwóch oferowanych gier będzie dostępna bezpłatnie w Epic Games Store. Redout 2 i Idle Champions of the Forgotten Realms to nowe darmowe gry od 17:00.

Dwie „darmowe gry” w Epic Games Store

Dzięki Redout 2 gracze otrzymają „najszybszą grę wyścigową we wszechświecie”. Tak przynajmniej twierdzi wydawca Sabre Interactive i deweloper 34BigThings na swoich stronach produktowych w Steam i Epic Games Store. „Hołd dla klasycznych gier wyścigowych zręcznościowych” został wydany 16 czerwca 2022 roku i mimo to uzyskał pozytywny wynik z 79-procentową oceną akceptacji na Steamie.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: