Connect with us

Tech

To już oficjalne: Noctua nie zajmuje się już wyłącznie chłodzeniem komputerów do gier

Published

on

To już oficjalne: Noctua nie zajmuje się już wyłącznie chłodzeniem komputerów do gier

Dzisiejsza zapowiedź nie jest całkowitym zaskoczeniem, gdyż sama Noctua kilka tygodni temu zamieściła zwiastun, który wskazywał na wentylator stołowy podobny do prototypu pokazanego w 2019 roku. Nowa seria produktów do domu będzie prawdopodobnie rozwijana przez co najmniej pięć lat , co nie będzie miało miejsca. Niezwykłe: Austriacy są znani ze swoich długich cykli rozwojowych; Nowe wentylatory 140 mm z serii A były ostatnio kilkakrotnie opóźniane. Ale wracając do tematu: firma twierdzi, że nowa linia produktów jest przeznaczona do „zastosowań wentylacyjnych w domu, biurze i do wielofunkcyjnych zastosowań”. W ten sposób Noctua reaguje na fakt, że produkty takie jak wentylator NF-A20 5 V PWM z adapterem USB były już używane do chłodzenia ludzi.

Noctua NV-FS1: Wentylator stołowy lub zestaw wentylatorów

Okrętem flagowym nowej serii jest Noctua NV-FS1, który będzie używany głównie jako wentylator stołowy i składa się z kilku pojedynczych elementów: wentylator to NF-A12x25 PWM chromax.black, który może generować do 102,1 cu. przepływ objętościowy na godzinę osiąga 2000 obr./min i zapewnia maksymalnie 1,68 wata. Z tyłu, w miejscu zasysania powietrza, znajduje się kratka wentylatora 120 mm o nazwie NA-FG1-12, która chroni użytkowników przed obrażeniami, a wentylator przed uszkodzeniem.

Wzmacniacz przepływu powietrza Noctua NV-AA1-12 zapewnia niezwykły wygląd. Według producenta wydajność przepływu powietrza przez akcesorium zwiększa się na trzy sposoby: spiralny odzysk energii, stopniowe przyspieszanie przepływu i zwiększanie objętości w oparciu o efekt Venturiego. Kształt wzmacniacza przepływu powietrza ma na celu efektywne wykorzystanie dużej energii obrotowej, co skutkuje spiralnym przepływem powietrza.

Kolejną nowością jest Noctua NV-FM1, obrotowy stalowy uchwyt do wentylatorów 120 mm i 140 mm. Ciekawostka: Uchwyt nadaje się nie tylko do płaskich powierzchni, ale można go również przymocować do ścian, sufitów, mebli i innych przedmiotów dzięki otworom na śruby i otworom na opaski kablowe na spodzie. Powinno to zadowolić użytkowników, którzy nie chcą poświęcać miejsca na wentylator lub chcą zastosować bardziej ukierunkowaną wentylację.

READ  Google rozpoczyna dystrybucję narzędzia do czyszczenia

Noctua redukuje wibracje za pomocą silikonowych pinów, które służą do mocowania wentylatora, a także gumowych zawiasów na stojaku NV-FM1, które mają zapobiegać przenoszeniu drgań na podstawę. Dodatkowo podstawa wyposażona jest w gumowe listwy oddzielające wentylator stołowy od powierzchni.

Funkcje Noctua NV-FS1 obejmują również kontroler wentylatora PWM NA-FC1 z diodą LED stanu, który może być również używany do wyłączania wentylatora, a także mały zasilacz o mocy do 24 watów i odpowiedni zarówno dla 115 i działanie przy napięciu 230 V. Dostępne są standardowe złącza do wtyczek UE, USA i Wielkiej Brytanii, a pobór mocy zasilacza w stanie bezczynności wynosi zaledwie 0,075 W.

Kabel zasilający ma długość 1,35 m, w połączeniu z kablem przejściowym NA-AC10 o długości 30 cm i kablem przedłużającym NV-EC4 o długości 1 m, co daje całkowitą długość 2,85 m. Sterownik wentylatora można umieścić przed lub za przedłużaczem. Ponieważ seria Home została zaprojektowana z myślą o modułowości, dodatkowe wentylatory można również zasilać i sterować za pośrednictwem zasilacza lub sterowania wentylatorem za pomocą kabla dystrybucyjnego (NA-SYC1) lub koncentratorów wentylatorów (NA-FH1 lub NA-FH2).

Nie udało nam się jeszcze wypatrzeć Noctua NV-FS1 w porównaniu cenowym PCGH, ale producent sprzedaje go bezpośrednio przez Amazon Za 99,90 euro, co jest zgodne z sugerowaną ceną detaliczną. Wysoka cena jest w pewnym stopniu brana pod uwagę, jeśli weźmie się pod uwagę 6-letnią gwarancję, szeroki zakres funkcji i typową jakość produktu Noctua. Producent zwraca na przykład uwagę, że konkurencyjne produkty często nie zapewniają pełnej zgodności CE/UKCA lub nie spełniają norm EMC i bezpieczeństwa. NV-FS1 posiada również certyfikaty bezpieczeństwa UL i TÜV zarówno dla wentylatora, jak i zasilacza.

Noctua NV-FS1, z wentylatorem 120 mm NF-A12x25, wzmacniaczem przepływu powietrza NV-AA1, podstawą wentylatora NV-FM1, kontrolerem wentylatora itp.

READ  iPhone 14 Pro Max z planem 50 GB w świetnej cenie

Noctua NV-FS2: Wielozadaniowy wentylator

Przeglądanie wszystkich nowości z serii Noctua Home na tym etapie zajęłoby sporo czasu, zwłaszcza, że ​​większość to dodatki takie jak pomadki czy podkładki. Wszystkie produkty można już zamówić w sklepie Noctua Na Amazonie. Chcielibyśmy bardziej szczegółowo opisać uniwersalny wentylator NV-FS2 w sugerowanej cenie detalicznej 79,90 EUR. Noctua widzi ich przeznaczenie przede wszystkim jako elektroniczne urządzenia chłodzące. Przykładami mogą być routery WLAN, konsole do gier lub amplitunery AV; Można również przewidzieć zewnętrzną wentylację dla małych komputerów.

Podobnie jak NV-FS1, wentylator to NF-A12x25 PWM chromax.black o maksymalnej prędkości 2000 obr./min. Aby zredukować turbulencje przepływu i wynikający z nich hałas, Noctua zawiera akcesoria, dzięki którym można uzyskać przesunięcie 10 mm pomiędzy chłodzonym urządzeniem a NV-FS2. Miękka guma silikonowa na kołnierzu uszczelniającym NV-MPG1 i podkładkach NV-MPP1 zmniejsza przenoszenie drgań.

NV-FS2 zawiera również ciągłe sterowanie wentylatorem PWM, zasilacz odpowiedni do użytku w UE, USA i Wielkiej Brytanii, a także kable i przedłużacze o łącznej długości do 2,85 metra. Oczywiście istnieje również możliwość rozbudowy i łączenia z innymi produktami z asortymentu domowego.

źródła: Komunikat prasowy Noctua, noctua.at, amazon.de

Popularne również wśród czytelników PCGH:


Arctic Freezer 36: duża wydajność za niewielkie pieniądze (4)


Testowane chłodzenie procesora Arctic Freezer 36: Świetne wykonanie za niewielkie pieniądze


Dzięki niedrogiemu Freezerowi 36 firma Arctic ma w swojej ofercie konkurencyjne chłodzenie procesora w niskiej cenie, jak pokazuje ten test.


Noctua nowej generacji 140 mm z serii A


noc: Nowe wentylatory 140 mm to niekończąca się historia


Noctua jak dotąd niezauważona opóźniła premierę nowych wentylatorów 140 mm z serii A o kolejny kwartał w kwietniu, co było już przekładane kilka razy.


Powstał już prototyp wentylatora stołowego od Noctua – czy będzie on wkrótce wypuszczony na rynek?


Z procesora na stół? Noctua prawdopodobnie pracuje nad wentylatorem stołowym [Gerücht]


READ  Megan Fox wygłasza pochwałę dla poległych bohaterów

Czy specjalista od chłodzenia Noctua będzie wyposażony w wentylator stołowy latem 2024 r.?


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Mozilla testuje integrację sztucznej inteligencji z Firefoksem

Published

on

Mozilla testuje integrację sztucznej inteligencji z Firefoksem

Fundacja Mozilla planuje zapewnić obsługę sztucznej inteligencji w przeglądarce Firefox. Oferta wymaga subskrypcji i oferuje użytkownikom kilka możliwości. Można wybrać zastosowaną sztuczną inteligencję; Firefox nie jest ograniczony do jednego dostawcy.

reklama

W jednym Wpis na blogu w witrynie Mozilli Autorzy wyjaśniają, w jaki sposób można korzystać z usług IT w przeglądarce Firefox. Funkcjonalność wkrótce będzie dostępna w wersjach beta Nightly na przeglądarkę internetową.

Funkcje Chatobot AI w menu kontekstowym przeglądarki Firefox

Dostęp do funkcji chatbota AI można uzyskać z menu kontekstowego.

(Zdjęcie: Mozilla)

Chatbot AI jest zintegrowany jako dodatkowe rozwinięcie z bocznym paskiem przeglądarki, który może być wyświetlany obok strony internetowej. Pierwsze próby pozwalają użytkownikom na dodanie wybranego chatbota do paska bocznego. Pozwala to na szybki dostęp do niego podczas przeglądania.

Jako przykład przydatnych funkcji dostępnych od samego początku twórcy Mozilli podają tagowanie tekstu na stronach internetowych oraz funkcję podsumowania tekstu i tłumaczenia go na prostszy język – zdaniem twórców jest to praktyczne w odpowiedzi na zwykłe pytanie dzieci „Dlaczego? ” – Lub poproś swojego chatbota o utworzenie quizu wiedzy. Dostęp do tego można uzyskać bezpośrednio poprzez menu kontekstowe, które pojawia się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Aby aktywować funkcje AI, zainteresowani muszą włączyć opcję „Integracja AI Chatbota” w ustawieniach w zakładce „Nocne eksperymenty”. Tam możesz wybierać spośród ChatGPT, Google Gemini, HuggingChat i Le Chat Mistral. Menu kontekstowe „Zapytaj chatbota” stanie się dostępne. Aby dostęp do paska bocznego był stale aktywny, wystarczy, że klikniesz pasek narzędzi prawym przyciskiem myszy i przeciągniesz tam ikonę paska bocznego, wybierając opcję „Dostosuj pasek narzędzi”.

Doświadczenie AI musi najpierw dojrzeć, zanim przejdzie do wersji beta i ostatecznie uruchomi kanały. Dlatego wszystkie wbudowane modele chatbotów AI są wciąż udoskonalane. W tym celu programiści proszą o opinię testerów. W przyszłości zaawansowani testerzy będą mogli także zintegrować własne podpowiedzi i kompatybilne chatboty z kompilacjami Nightly. Mozilla jako przykład podaje plik llamafile, który współpracuje z szablonami open source. W społeczności testerzy mogą wymieniać się pomysłami dotyczącymi podpowiedzi, chatbotów i formularzy. Programiści zastanawiają się również, jak wdrożyć łatwy w konfiguracji wariant całkowicie prywatnego chatbota działającego lokalnie jako alternatywę dla modeli innych firm.

Mozilla Developers One Towarzyszący wpis na blogu podkreśla znaczenie sztucznej inteligencjiDlatego preferują wariant opt-in i indywidualny wybór wykorzystywanego chatbota. W jednym Napiszą kolejny wpis na blogu Integracja AI rozpoczęła się już wcześniej w tym miesiącu. Sztuczna inteligencja działająca lokalnie może generować tekst ALT dla obrazów w plikach PDF. Lokalna sztuczna inteligencja ma na celu zapewnienie, że dane użytkownika pozostaną prywatne. Docelowo funkcja ma w szczególności pomóc użytkownikom czytników ekranu, którzy będą mogli zrozumieć obrazy, do których bez tej funkcji nie mieliby dostępu.

Nocne wersje Firefoksa można znaleźć pod adresem Pobierz witrynę Mozilli. W momencie pisania tego tekstu nie było jeszcze możliwe aktywowanie funkcji AI w wersji Windows.

Inne przeglądarki internetowe również od dawna polegają na integracji AI. Na przykład Brave ma asystenta AI, obsługa AI powinna być dostępna w Google Chrome jako pomoc w pisaniu, a Microsoft oczywiście upycha także obsługę AI w przeglądarce Edge.


(twoja krew)

READ  Zielona kometa Nishimura zbliża się do Słońca
Continue Reading

Tech

Te telewizory służą do gier i rozrywki

Published

on

Te telewizory służą do gier i rozrywki

Szukasz nowego telewizora LG OLED evo? Zebraliśmy dla Ciebie kilka najlepszych ofert i krótko i zrozumiale wyjaśniliśmy, co oznacza ten termin.

Film telewizyjny/PR

Jeśli szukasz dobrego telewizora, decyzja nie jest łatwa. Mamy trzy naprawdę dobre oferty dla różnych Telewizor LG OLED Evo Konkretny, do którego powinieneś uzyskać bezpośredni dostęp. Powiemy Ci również, jakie zalety oferuje technologia evo.

Zaoszczędź teraz na Amazon: telewizor LG OLED evo 2023

Obecnie zostało to znacznie zmniejszone Telewizor LG OLED evo z roku modelowego 2023. Obecnie można tu dostać naprawdę dobrą ofertę Robić. Ten telewizor jest również wyposażony w klasyczne funkcje LG, takie jak wyświetlacz 4K OLED evo ze wzmacniaczem jasności, Smart TV oraz najwyższej klasy obraz i dźwięk.

Być może najważniejszą wskazówką Amazona w tej chwili jest model, który ma również ekran o przekątnej 165 cm. Częstotliwość odświeżania 120 Hz i LG ThinQ również poprawiają urządzenie w kluczowych obszarach.

Co właściwie oznacza OLED evo?

Ponieważ technologie wyświetlania stale ewoluują, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas oglądania, wciąż pojawiają się nowe terminy. LG obiecuje zapewnić bielszą biel ekranu we wszystkich modelach evo. Jak to działa? Materiały odpowiedzialne za podświetlenie panelu OLED zostały dopracowane tak, aby światło mogło być przetwarzane bardziej precyzyjnie.

READ  Sztuczna inteligencja podstawą głębokich zmian w Apple

Dzięki technologii EVO odcienie bieli są wyświetlane bardziej realistycznie. Foto: film telewizyjny/PR

Duże rabaty: Kup telewizory LG OLED evo w naszej ofercie

Pierwszy model to naprawdę niezły lucjan na Amazonie. the Telewizor LG OLED evo 55 cali Teraz dostaniesz jeden Wielka wyprzedaż! Telewizor o przekątnej 55 cali pasuje do niemal każdej sypialni, salonu lub dowolnego miejsca, w którym chcesz mieć ten wspaniały telewizor. Obecnie oferuje Państwu najwyższe ceny Rynek mediów.

Telewizor imponuje również następującymi punktami:

  • Wyświetlacz 4K OLED evo z technologią Brightness Booster Max zapewniającą optymalne kolory i kąty widzenia
  • Smart ZV z Asystentem Google, Amazon Alexa i wieloma innymi funkcjami
  • Procesor AI α9 Gen5 4K
  • Kino HDR Dolby Vision IQ

Jesteśmy podekscytowani!

Dostępne inne telewizory:

Premier League: Kup 65-calowy telewizor LG evo ze zniżką

Jeśli chcesz czegoś większego i jesteś skłonny wydać trochę więcej pieniędzy, ta oferta jest idealna dla Ciebie! the Telewizor LG OLED evo z oszałamiającym 65-calowym ekranem Aktualnie to otrzymujesz 2299 euro. Telewizor ten posiada również dobrze znane i popularne funkcje LG evo i jest też nieco większy. Dzięki temu możesz zabrać telewizor premium bezpośrednio do swojego domu i cieszyć się ulubionymi filmami i serialami jak w kinie.

Zaoszczędź na telewizorach LG OLED w MediaMarkt

Obecnie dostępne są popularne telewizory LG OLED Smart TV Taniej W Rynek mediów. Należą do nich także modele 55- i 65-calowe.

Continue Reading

Tech

Aktualizacje: Microsoft ogłasza przyszłość Flight Simulator

Published

on

Aktualizacje: Microsoft ogłasza przyszłość Flight Simulator

Flight Simulator, który został wydany w 2020 r., będzie nadal otrzymywać aktualizacje świata, symulatorów i miast do 2028 r., chociaż następca zostanie wydany pod koniec 2024 r. Ogłosili to teraz dyrektorzy projektu Jörg Neumann i Sebastian Flosch, dyrektor ds. studio deweloperskie Asobo.


Obaj przedstawili swoje plany na konferencji FlightSim Expo 2024 w Las Vegas Płynącyzaledwie kilka dni po wydaniu aktualizacji miasta, która dodaje graficznego charakteru miastu w grze w symulacji.

Jednym z powodów długiego wsparcia dla wersji 2020 jest po prostu to, że nie wszystkie rozszerzenia od społeczności lub stron trzecich będą od razu kompatybilne z nowym oprogramowaniem. Dzięki temu pozostaje więcej czasu na dokonanie niezbędnych dostosowań.

W końcu na symulatorze latało już ponad 15 milionów pilotów (amatorów), z których wielu prawdopodobnie pozostanie aktywnych i nie będzie widzieć potrzeby natychmiastowej aktualizacji.
Flight Simulator 2024: Historia i nowości

Premiera Flight Simulator 2024 zaplanowana jest na 19 listopada 2024 roku na komputery PC z systemem Windows i konsolę Xbox Series Wersja w chmurze jest również dostępna w ramach subskrypcji Game Pass.

Jedną z najważniejszych innowacji jest bardziej szczegółowe przedstawienie Ziemi. O ile obecny symulator lotu wyraźnie korzysta z interfejsu 2D z elementami 3D, o tyle następca będzie mniej więcej reprezentował przestrzennie cały świat za pomocą Azure, Bing Maps i proceduralnej AI.

READ  Windows 11: NTLite 2.3.0 również omija ograniczenia


Planowane są efekty pogodowe, takie jak burze, a nawet huragany, a także zorza polarna. Pojawią się także nowe misje i misje: piloci mają za zadanie wyprowadzić spadochroniarzy na wyżyny i do pożądanego punktu skoku, są misje gaszenia pożarów z powietrza, transportu ładunków, balonów na ogrzane powietrze, sterowców i wiele innych.


Continue Reading

Trending