Connect with us

Tech

Test: ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby, gitara elektryczna

Published

on

Test: ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby, gitara elektryczna

Metalcore w czerni i złocie!

16 stycznia 2024 r

Przyznam, że temat gitar specjalistycznych osiągnął już poziom, który ciężko mi nadążyć. O ile kiedyś stosunkowo łatwo było rozpoznać nowy instrument jako instrument wyróżniający się, o tyle istniała jedynie niewielka grupa muzyków o bardzo wysokim poziomie technicznym, z których każdy miał oczywiście swój własny model, ze względu na fakt, że w dzisiejszych czasach wirtuozja stała się potrzeba. Najważniejszą porażką w branży muzycznej jest to, że producentowi bardzo trudno jest sprzedawać własne instrumenty. Jednak ESP ze swoją sub-marką LTD stale podąża za nimi i produkuje instrumenty premium dla naprawdę wielkich nazwisk w USA, podczas gdy pod marką LTD drugi rząd za headlinerami wielkości stadionu jest wyposażony w instrumenty. Do testów mamy gitarę ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby, sprzedawaną pod nazwiskiem jednego z gitarzystów amerykańskiego metalcore'owego zespołu Of Mice And Men.

Zbuduj ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby

Zaraz po rozpakowaniu narzędzia uderzyły mnie dwa miejsca.

Punkt 1.

Cóż, stosunkowo jasne jest, kto jest matką tej maszyny.

Fender Telecaster.

Punkt 2.

Chwileczkę, narzędzie w tej wersji wygląda mi bardzo znajomo.

W rzeczywistości Fender wypuścił w latach 80. instrument o nazwie Telecaster Black & Gold (https://reverb.com/de/item/68706931-fender-collector-s-edition-black-and-gold-telecaster), który Oczywiście jest zupełnie inaczej w „Szczegółach” na temat ESP LTD AA-1 BLKS Alana Ashby’ego, ale w zasadzie pozostawia podobne podstawowe wrażenie. Udało mi się to również zweryfikować w porównaniu A/B, ponieważ sam na szczęście posiadam identyczne urządzenie do przesyłania strumieniowego. Ale jest rzeczą oczywistą, że nie można grać na instrumencie metalcore'owym za pomocą Telecastera, więc instrument został zmodyfikowany na kilka sposobów w kierunku metalu. Ale wszystko jest w porządku.

ESP LTD AA-1 BLKS Recenzja autorstwa Alana Ashby'ego

Po pierwsze zauważyłem, że narzędzie jest naprawdę bardzo lekkie. Nie tylko lekki, ale naprawdę bardzo lekki, co znajduje odzwierciedlenie w jego wadze wynoszącej niecałe 2,8 kg. Za pomocą tego narzędzia naprawdę należy wykluczyć ból pleców. Co więcej, instrument został zredukowany do absolutnych podstaw potrzebnych w przypadku gitary rytmicznej. Odbiór jest zrobiony, regulacja głośności kompletna, nie ma układu wibracyjnego. Bardzo schludny, bardzo praktyczny i doskonale pasujący do wielu stylów muzycznych, zwłaszcza metalu. Ciężarówka to prawdopodobnie najpopularniejsza wersja na świecie, Type 81.

READ  Windows 11: Microsoft testuje nowego Menedżera zadań jako aplikację

Mahoniowy korpus jest pomalowany na czarny połysk. Osobiście uważam, że szkoda, że ​​nie widać np. obudowy gadżetu, choć jak zawsze jest to kwestia gustu. Wielu muzyków będzie czuło się bardzo komfortowo z tą gitarą w prawdziwym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie posiada ona żadnych ulepszeń optycznych.

ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby

ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby
Nie ma jeszcze żadnych opinii klientów

Ogólna konstrukcja opiera się na ciągłej, trzyczęściowej gryfie, również wykonanej z mahoniu, do której przyklejone są skrzydełka korpusu. Podstrunnica wykonana jest z ciemnego drewna Macassar Ebony i zawiera 24 kostki ze stali nierdzewnej XL. Ze względu na utratę stopy szyjnej, przejście od szyi do ciała można bardzo wygodnie zaokrąglić, co znacznie ułatwia trzymanie wysokich pozycji. Z tyłu urządzenia znajdują się tylko dwa plastikowe panele, które mocuje się za pomocą sześciu lub dwóch śrub.
Jest to osłona na elektronikę lub mały otwór na akumulator w przypadku aktywnych urządzeń przechwytujących EMG.

Gryf, którego kształt fabrycznie nazywany jest „Thin U”, jest faktycznie dość cienki i nie powinien sprawiać problemów nawet graczom o małych dłoniach. Ogólnie rzecz biorąc, wydaje się, że firma LTD zadbała o to, aby wymiary rękojeści były jak najmniejsze w tym instrumencie i zamontowała krótką skalę 62,8 cm (24,75 cala), która jest szczególnie użyteczna przy kształtowaniu szyi i zapewnia wygodę w dolnych rejestrach. Może się jednak zdarzyć, że gitarzyści z dużymi dłońmi lub szerokimi palcami będą mieli problemy z uzyskaniem wyraźnego oddzielenia strun. Tutaj powinieneś wcześniej sprawdzić, czy wymiary Ci odpowiadają.

ESP LTD AA-1 BLKS Recenzja autorstwa Alana Ashby'ego

ESP LTD AA-1 BLKS z powrotem przez Alana Ashby'ego

To, co jest bardzo zauważalne, to całkowicie spójna zasada wizualna wersji czarno-złotej, która idzie tak daleko, że nie tylko wszystkie elementy konstrukcyjne są pokryte złotem, ale także progi zostały pomalowane na złoto/brąz, co moim zdaniem jest atrakcja wizualna, o ile podoba Ci się to połączenie kolorów.

READ  Asteroidy w pobliżu Ziemi dzisiaj: potencjalnie niebezpieczne! Te asteroidy zbliżają się do Ziemi

Jeśli chodzi o sprzęt, produkowany w Korei ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby opiera się na wypróbowanych i przetestowanych konstrukcjach, co oznacza jednoczęściowy mostek Tonepros Locking TOM z poprzeczną prowadnicą łańcucha dla lepszego podtrzymania. Conduct i Six Fingerprint Lock Tuners LTD. Mechanizmy są bardzo dobrej jakości, więc możliwe, że LTD współpracuje tutaj z producentami OEM, ale kto wie, może Koreańczycy zaczęli już produkować własne maszyny. Otwór korpusu struny A był nieco przesunięty w instrumencie testowym, ale nie miało to wpływu na dźwięk i prawdopodobnie jest to po prostu oznaka tego, że nadal jest wykonany ręcznie.

To, co mnie osobiście trochę dezorientuje, to odwrotne ułożenie tunerów na główce. Może to tylko kwestia przyzwyczajenia, ale nie widać kołków mechanizmów strojenia, a zatem można wyczuć jedynie kołek, na którym aktualnie się znajdujesz, co sprawiło, że strojenie wydawało mi się bardziej pośrednie. Jest to jednak punkt widzenia czysto subiektywny i nie należy go uogólniać.

Ogólnie rzecz biorąc, gitara ma bardzo dyskretną elegancję i nie może być bardziej wyrafinowana. To, czego może brakować niesamowitych elementów dla jednej osoby, będzie wystarczające dla drugiej. Każdy powinien sam zdecydować, czy podoba mu się tego typu maszyna, czy nie. Do urządzenia dołączone jest pasujące etui.

ESP LTD AA-1 BLKS Recenzja autorstwa Alana Ashby'ego

ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby, profil

ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby w praktyce

To, co od razu rzuca się w oczy w teście na sucho, to wyjątkowo długie wytrzymanie, jakie wykazuje narzędzie. Dzięki ciągłej konstrukcji gryfu i prowadnicy bocznej, boki rezonują bardzo długo i wspierają każdą formę gry na gitarze, która wymaga długich, długotrwałych nut lub tam, gdzie często pozostawiasz nutę oscylującą przez kilka sekund podczas solówki.

Bardzo cienka, smukła szyjka jest dla mnie rozwiązaniem, przynajmniej dla moich dłoni, które głównie służą do ciężkich kijów. Muszę jednak przyznać, że ta smukła konstrukcja otwiera zupełnie nowe możliwości, np. coraz łatwiej jest włożyć kciuk w strunę czy wykorzystać go do bocznego tłumienia w porównaniu do innych instrumentów. ESP LTD AA-1 BLKS Alana Ashby'ego został fabrycznie bardzo ładnie zmodyfikowany. Aby ustawić narzędzie w optymalnym stanie, nie były potrzebne żadne dalsze regulacje.

READ  Zanurz się w zaciekłości telewizora LG OLED evo

Jeśli chodzi o dźwięk, LTD oferuje bardzo zrównoważone zachowanie vibrato, dobrze reaguje na Twój osobisty styl gry i stylistycznie oferuje znacznie więcej możliwości tonalnych niż jest to wymagane w metalcore, chociaż jest to nieco ograniczone indywidualnym przetwornikiem. Na przykład, w zależności od użytego sprzętu lub pedałów, można uzyskać bardzo dobre dźwięki w stylu ZZ Top. To nie przypadek, że np. Billy Gibbons przy płycie Antenna coraz częściej stawiał na instrumenty identyczne w formie z Tele i wyposażone tylko w jeden przetwornik w rejonie mostka.

Jednakże jedyną krytyką, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że ustawienie tunera odwrotnego powoduje problem, który można bardzo wyraźnie usłyszeć w przykładzie dźwięku 03. Zwłaszcza struna niskiego E ma teraz długość struny powyżej nakrętki, co tworzy wyraźnie słyszalny dźwięk wibruje strunę i sprawia, że ​​dźwięk jest rozmyty i tajemniczy, zwłaszcza przy większym stopniu zniekształceń i mokrej grze. Można to jednak zrobić na przykład za pomocą samodzielnie wykonanych amortyzatorów. B. Wykonany z pianki, którą montuje się pod sznurkami, posiada możliwość mocowania. Dźwięk został zsamplowany przy użyciu ENGL Savage MKII, kolumny Marshalla 412 z głośnikami Celestion G12 75T i dwoma przetwornikami. Powstał SM57.

Na koniec trzeba zaświadczyć, że narzędzie sprawia bardzo dobre ogólne wrażenie. Konstrukcja, która na pierwszy rzut oka wydaje się stosunkowo prosta, pozwala uzyskać znacznie więcej dźwięków, niż się wydaje na pierwszy rzut oka, szczególnie jeśli masz wysoki poziom dynamiki w swojej grze. Jednak czy ma to znaczenie w metalcore’u, to inna sprawa.

ESP LTD AA-1 BLKS Recenzja autorstwa Alana Ashby'ego

ESP LTD AA-1 BLKS Alan Ashby w akcji

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Shadow of the Erdtree – taki jest rozmiar nowej mapy w DLC.

Published

on

Shadow of the Erdtree – taki jest rozmiar nowej mapy w DLC.
  1. w grze
  2. Wiadomości o grach

Shadow of the Earthtree to długo oczekiwany dodatek DLC Elden Ring. Jak duża będzie mapa? Menedżer Elden Ring odpowiedział na pytanie poprzez porównanie.

Tokio, Japonia – W ekskluzywnym wywiadzie dla IGN dyrektor Elden Ring, Hidetaka Miyazaki, odpowiedział na kilka pytań dotyczących nowej zawartości Elden Ring. Wielu fanów chce wiedzieć, jak duża jest mapa w Shadow of the Erdtree. Reżyser wyjaśnił tę kwestię w porównaniu do podstawowej wersji gry.

Mapa DLC Shadow of the Erdtree – Reżyser porównuje ją do Limgrave z Elden Ring

Oto rozmiar mapy DLC: Mapa Shadow of the Erdtree będzie mniej więcej tego samego rozmiaru co obszar startowy Limgrave z Elden Ring. To właśnie ujawnił w wywiadzie Hidetaka Miyazaki. Zapytany o rozmiar mapy w porównaniu z mapą Elden Ring, odpowiedział:

Trudno udzielić odpowiedzi, nie zdradzając zbyt wiele i nie zachowując się konkretnie, ale pod względem wielkości i skali jest on prawdopodobnie porównywalny z obszarem Limgrave z gry podstawowej, jeśli nie większy.

Jeśli nie grałeś w tę grę od jakiegoś czasu i nie masz pomysłu na grę, po prostu spójrz na obrazek poniżej. Obszar zaznaczony na czerwono na mapie Elden Ring to Limgrave. Jest to obszar początkowy Elden Ring i stanowi około jednej szóstej całej mapy. Oczywiście będzie też kilka lochów, które nadadzą nowej mapie większą objętość w pionie.

Dodatek Elden Ring: Porównanie map Shadow of the Erdtree © FromSoftware

DLC Shadow of the Earthtree – Nowa broń i 10 bitew z bossami

To także jest dostępne w DLC: W wywiadzie dla IGN dyrektor Elden Ring ujawnił także więcej informacji na temat dodatku. W DLC Shadow of the Erdtree pojawi się osiem nowych typów broni, a także nowy sprzęt i umiejętności. Ponadto na graczy czeka dziesięć bitew z bossami, być może dość trudnych.

READ  Lenovo Thinkstation z czterema kartami graficznymi RTX 6000 i 120 rdzeniami procesora

Każdy, kto miał problemy z bossem Malenią w Elden Ring, również będzie potrzebował dużo cierpliwości w DLC. Hidetaka Miyazaki ujawnił w wywiadzie, że Chiefs są sprzymierzeni w podobny sposób z Malinyą. Na szczęście reżyser wspomniał także, że niektórzy bardzo trudni bossowie są opcjonalni. Nie musisz więc walczyć z każdym bossem, aby ukończyć historię. Są one przeznaczone dla zagorzałych fanów gry.

Jeśli nie możesz się doczekać dodatku DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree i chcesz udowodnić swoje umiejętności gdzie indziej, powinieneś rzucić okiem na te gry: Waiting for Elden Ring DLC ​​- najlepsze alternatywy do premiery.

Continue Reading

Tech

Microsoft automatycznie aktualizuje system Windows 11 do wersji 23H2

Published

on

Microsoft automatycznie aktualizuje system Windows 11 do wersji 23H2

Zaledwie dwa tygodnie temu Microsoft rozwiązał niektóre przeszkody, które uniemożliwiały instalację aktualizacji Windows 11 23H2 w niektórych systemach. Teraz firma z Redmond idzie o krok dalej i rozpoczyna automatyczną dystrybucję aktualizacji do wszystkich kwalifikujących się systemów Windows 11.

reklama

w Programiści Microsoftu piszą notatki zdrowotne dla wersji dla systemu WindowsTa automatyczna aktualizacja ma wpływ na urządzenia z systemem Windows 11, których okres świadczenia usług jest bliski lub bliski; Oznacza to starsze wersje aktualizacji funkcji systemu Windows 11. Dystrybucja opiera się na dotychczasowych eksperymentach uczących się maszynowo (ML). Microsoft chce kontynuować szkolenie w zakresie inteligentnego modelu uczenia maszynowego, aby bezpiecznie dystrybuować nową wersję systemu Windows w wielu fazach i zapewniać bezproblemową aktualizację.

Jeśli klienci posiadają kwalifikujące się urządzenie Home lub Pro, mogą teraz dokonać aktualizacji do wersji 23H2. Można to zrobić otwierając Ustawienia, aktywując opcję „Otrzymuj najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne”, a następnie klikając przycisk „Sprawdź dostępność aktualizacji”. Gdy aktualizacja będzie dostępna dla systemu użytkownika, wyświetli się opcja pobrania i zainstalowania.

Algorytm uczenia maszynowego wygląda podobnie do tego, co Microsoft oferuje klientom korzystającym z licencji korporacyjnych jako „Windows Autopatch”. Jest to mechanizm, który falowo rozprowadza aktualizacje systemu Windows i sprawdza, czy nie występują błędy. W razie potrzeby może odinstalować aktualizacje lub ich części – całkowicie automatycznie. Funkcja Windows Autopatch kontroluje także odroczoną dodatkową dystrybucję do większej liczby systemów bez konieczności interwencji administratora.

Microsoft udostępnił wielu użytkownikom aktualizację systemu Windows 11 23H2 w listopadzie ubiegłego roku. Aktualizacja, znana również jako „Moment 4” lub „2023 Update”, przyniosła między innymi obsługę haseł i Windows Copilot.


(twoja krew)

READ  Asteroidy w pobliżu Ziemi dzisiaj: potencjalnie niebezpieczne! Te asteroidy zbliżają się do Ziemi

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu

Published

on

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu
  1. Strona główna
  2. życie
  3. Gry

Naciska

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu © Twitch: Gronkh / Ubisoft (montaż)

Skull and Bones zrobiło furorę wraz ze swoją premierą. Teraz Gronkh odpowiedział także na ostatnie wypowiedzi Ubisoftu na temat gry.

HAMBURG – W niedawno wydanym klipie TIK Tok Gronkh podzielił się swoją opinią na temat niedawnych oświadczeń „Quadruple A” wydanych przez Skull & Bones i dyrektora generalnego Ubisoft Yvesa Guillemota. Dyskusja wybuchła po wypowiedzi prezesa Ubisoftu broniącego ceny gry. Guillemot stwierdził niedawno, że Skull and Bones to nie tylko gra AAA, ale także zasługuje na wyższy status jako gra AAAA.
Przeczytaj tutaj, dlaczego Gronk nie traktuje poważnie stwierdzeń na temat Czaszki i Kości.

Gronk, znany ze swoich zdecydowanych opinii i dużej rzeszy fanów, dołączył do jego transmisji na żywo Skurcz Niedawno mówiłem o remake'u Skull and Bones. Krótko przed premierą Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, nazwał grę „Kwadrant A„Tytuł mówi wszystko. Piracka gra wieloosobowa powstawała przez 11 lat i miała budżet przekraczający 200 milionów dolarów.

READ  Asteroidy w pobliżu Ziemi dzisiaj: potencjalnie niebezpieczne! Te asteroidy zbliżają się do Ziemi
Continue Reading

Trending