Connect with us

Tech

Sztuczna inteligencja podstawą głębokich zmian w Apple

Published

on

Sztuczna inteligencja podstawą głębokich zmian w Apple

Światowa konferencja programistów Apple (WWDC) rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca. Przez pięć dni producent sprzętu i oprogramowania będzie prezentował nowości w swoich produktach. Nic więc dziwnego, że dominującym tematem jest sztuczna inteligencja.

Nowy system operacyjny iPhone’a, IOS 18

IOS 18 to najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego iPhone’a. Jak dotąd Apple był dość ostrożny, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję w porównaniu do konkurentów takich jak Microsoft, Meta czy Google. Teraz algorytmy AI prawdopodobnie staną się podstawą różnych innowacji, które eksperci już nazywają jedną z najważniejszych aktualizacji iOS w ostatnich latach w okresie poprzedzającym WWDC.

Zasilane głównie przez sztuczną inteligencję

W przyszłości iPhone powinien móc polegać na możliwościach generatywnej sztucznej inteligencji. Oczywiście nie chodzi tu o tworzenie nowych obrazów, dźwięków czy filmów, ale raczej o zmianę tego, co już istnieje, na przykład wizualne usuwanie obiektów lub osób z obrazów podczas edycji obrazów.

Odpowiedz na sugestie Amnesty International

W e-mailach i aplikacjach do przesyłania wiadomości sztuczna inteligencja powinna pomóc w szybszym generowaniu odpowiedzi, oferując sugestie. Najwyraźniej początkowo rozważana jest współpraca z OpenAI, co doprowadziło do szumu na temat sztucznej inteligencji, który rozpoczął się pod koniec 2022 r. wraz z ChatBotem ChatGPT.

Obliczenia sztucznej inteligencji lokalnie na iPhonie

Obliczenia potrzebne do sztucznej inteligencji musiałyby być wykonywane lokalnie, przede wszystkim na samym iPhonie, co wykluczałoby obsługę AI przez większość starszych iPhone’ów ze względu na brak mocy obliczeniowej. Może to wynikać z ochrony danych i obaw klientów przed przenoszeniem danych do chmury. Jednak pomysł stworzenia w ten sposób zachęty do zakupu istniejących iPhone’ów jest prawdopodobnie co najmniej równie mocny.

Siri musi stać się mądrzejsza

Wydaje się, że asystent głosowy Siri, który jest przestarzały technicznie, również ma na celu wykorzystanie wsparcia AI i lepsze i bardziej wyrafinowane reagowanie na wprowadzanie głosowe. W dłuższej perspektywie powinien móc sterować całym systemem za pomocą głosu użytkownika, a także powinien móc przejmować złożone operacje w aplikacjach, takie jak edycja zdjęć sterowana głosem.

READ  To cena panelu OnePlus

Zmiany projektowe

Dodatkowo zmiany w wyglądzie interfejsu ekranu iPhone’a powinny pozwolić na bardziej swobodne projektowanie układu kafelków aplikacji, np. odstępów między kafelkami czy innej kolorystyki.

Czy sztuczną inteligencję nazywa się „inteligencją Apple”?

Zdaniem Marka Gurmana, dziennikarza portalu branżowo-aktualnościowego Bloomberg, sztuczną inteligencję Apple’a należy nazwać po prostu „Apple Intelligence”. On powinien. Ponieważ, jak wszystko inne, są to tylko plotki, dopóki Apple nie potwierdzi ich na WWDC.

Więcej o WWDC – ale potem fakty po konferencji – można znaleźć w podcaście KI w niedzielę 15 czerwca 2024 o 16:35 w Radiu BR24, a wcześniej w Biblioteka multimediów ARD.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Published

on

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Administratorzy korzystający z Juniper Networks Secure Analytics powinni jak najszybciej pobrać i zastosować dostępną aktualizację. Najwyższy poziom ważności załatanych luk uznawany jest za „krytyczny”, a Juniper uzyskał wynik CVSS na poziomie 9,8. Secure Analytics to tzw. SIEM, czyli program służący do monitorowania bezpieczeństwa (sieci) i zarządzania wszelkimi niezbędnymi reakcjami na zdarzenia.

reklama

W jednym Informacja dotycząca bezpieczeństwa zawiera listę programistów firmy Juniper Zamknięte luki. Lista podzielona jest na dwie części i zawiera 225 wpisów. Niektóre wpisy CVE wskazują, że używane są bardzo przestarzałe komponenty. Pierwszy wpis na liście odnosi się do luki z 2007 roku. Dotyka modułu przetwarzania archiwum tar w Pythonie, o umiarkowanym poziomie ważności. Istnieje jednak również kilka istniejących wpisów CVE z tego roku.

Jak zgłosili programiści, luki dotyczą wszystkich wersji Juniper Secure Analytics wcześniejszych niż 7.5.0 UP8 i 7.5.0 UP8 IF02. Aby skorygować błędy związane z bezpieczeństwem, należy zainstalować aktualizację do wersji 7.5.0 UP8 IF03 lub nowszej.

Aktualizacja oprogramowania musi być dostępna Sekcja pobierania portalu wsparcia Juniper Być dostępnym. Nie ma żadnych obejść, napisała firma Juniper w ogłoszeniu dotyczącym bezpieczeństwa — tymczasowych, zrozumiałych środków zaradczych przeciwko lukom 225 nie można skonfigurować ręcznie.

Ostatni raz firma Juniper Networks opublikowała mnóstwo powiadomień dotyczących bezpieczeństwa w styczniu. W tym czasie wydano 27 ostrzeżeń dotyczących luk w zabezpieczeniach, niektórych krytycznych, w systemach operacyjnych Junos, Junos OS Evolved i kilku urządzeniach producenta.

Ponadto w styczniu za około 14 miliardów dolarów przejęto dostawcę sprzętu sieciowego Hewlett Packard Enterprise (HPE). Oczywistym celem jest zdetronizowanie Cisco jako lidera rynku.


(twoja krew)

READ  Mapa drogowa aktualizacji marcowej i pierwszego sezonu

Continue Reading

Tech

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Published

on

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Z nowym Załaduj ponownie tryb gry, szybszej gry konkurencyjnej niż oryginalne Battle Royale, i w związku z obecnym trzecim sezonem Fortnite, Epic Games chce ponownie zainspirować więcej graczy, a projekt z pewnością można jak dotąd określić jako sukces. Specjalnie dla wcześniej słabego Rozdziału 5 Sezonu 3, który skupiał się na rozgrywce samochodowej, Fortnite Reload z nową mapą i rozpoznawalną bronią jest przynajmniej jak dotąd długo oczekiwanym odkupieniem.
źródło: Epickie gry

ramiona
źródło: Epickie gryKrótko po uruchomieniu Fortnite Reload w nowym trybie bawiło się jednocześnie ponad milion graczy. Oznaczało to, że jednocześnie w grze uczestniczyło więcej graczy, niż w jakimkolwiek innym trybie oferowanym przez Fortnite. Oto popularne „nowe” zestawy broni dla Fortnite Reload:

 • pistolet
 • Pistolet dźwigniowy
 • Karabin taktyczny
 • Ciężka broń (OG)
 • Taktyczny karabin maszynowy
 • Powtarzalny karabin snajperski
 • Ciężki karabin szturmowy
 • Karabin piechoty
 • Wyrzutnia rakiet
 • Chwytak

Epic Games opisuje nowy tryb gry w języku oficjalnym reklama Aktualizacja Fortnite w następujący sposób:

W tym zespołowym eksperymencie agresywne działania mogą się opłacić, gdy w następnej chwili nastąpi automatyczny restart.

Jeśli jednak reszta drużyny została już załatwiona, pozostały członek drużyny musi stanąć na nogi, bo od nich zależy przetrwanie całej drużyny! Tak to działa:

================================================== ================================================ == ======

 • Jeśli gracz zostanie wyeliminowany, rozpoczyna się jego osobisty licznik ponownego uruchomienia. Kiedy skończy się czas, gracz może uruchomić się ponownie!
 • Liczniki powtórek początkowo trwają 30 sekund i wydłużają się do 40 sekund w dalszej części meczu.
 • Członkowie drużyny, którzy są nadal aktywni w meczu, mogą skrócić czas powtórki o 2 sekundy, zestrzeliwując wroga, o 4 sekundy, eliminując wroga i 10 sekund, całkowicie niszcząc drużynę wroga.
 • Gracze, którzy ulegną upadkowi, mogą natychmiast rozpocząć odliczanie czasu ponownego uruchomienia, zamiast czekać na zmartwychwstanie.
 • Po zakończeniu meczu nie będzie już wznowień, więc powaleni członkowie drużyny nie będą mogli wrócić.

================================================== ================================================ == ======

-Epickie gry-

Dostępne są także nowe nagrody za przeładowanie, takie jak lotnia „The Restart Parachute”, dostępna za epickie zwycięstwo, „Cyfrowa walka z dronami”, malowanie „Pool Dice” i plecak „Bananowa kąpiel”.Nagrody
źródło: Epickie gry

Nagrody
źródło: Epickie gryAby móc zagrać w nowym trybie, Fortnite musi zostać zaktualizowany do najnowszej wersji 32.20, która między innymi wprowadza do gry także nowe cyfrowe koncerty amerykańskiego metalowego zespołu Metallica.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: