Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Światło słoneczne związane z mniejszą liczbą zgonów – praktyka lekarska

Mniej zgonów z powodu COVID-19 na słonecznych obszarach

Kilka badań już wykazało, że promienie UV zabijają wirusy koronowe. Światło słoneczne również zawiera to promieniowanie. W szczególności składniki długofalowych promieni UV, które stanowią około 95 procent światła słonecznego, wydają się mieć hamujący wpływ na SARS-CoV-2. Ostatnie badania pokazują teraz, że na słonecznych obszarach jest mniej zgonów związanych z COVID-19.

Naukowcy z Uniwersytetu w Edynburgu w Szkocji porównali wszystkie zarejestrowane zgony z powodu COVID-19 udokumentowane w Stanach Zjednoczonych od stycznia do kwietnia 2020 r. Naukowcy uwzględnili wartości UV dla 2474 regionów w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że na słonecznych terenach mniej osób zmarło z powodu COVID-19. Wyniki wyszukiwania są wyświetlane w „British Journal of Dermatology“Został wydany.

Jak poziomy UVA wpływają na liczbę zgonów z powodu COVID-19

Ocena doprowadziła do wniosku, że osoby mieszkające na obszarach o najwyższym poziomie promieniowania UV mają mniejsze ryzyko zgonu z powodu COVID-19 w porównaniu z osobami mieszkającymi na obszarach o niskim poziomie promieniowania UV. W ramach kontroli grupa zadaniowa powtórzyła analizę z danymi z Anglii i Włoch – również tutaj stwierdzono tę samą zależność.

Dermatolog Dr. Richard Weller z zespołu badawczego. Podczas analizy naukowcy wzięli pod uwagę wszystkie znane czynniki związane ze zwiększonym ryzykiem śmierci, takie jak wiek, pochodzenie etniczne, status społeczno-ekonomiczny, gęstość zaludnienia, zanieczyszczenie powietrza, temperatura i poziom infekcji na lokalnych obszarach.

Witamina D nie odpowiada za działanie ochronne

Naukowcy wykazali również, że zwiększona potencjalna produkcja witaminy D pod wpływem światła słonecznego nie może odpowiadać za efekt ochronny. Ponieważ produkcja witaminy D jest stymulowana tylko przez krótkofalowe promienie ultrafioletowe. Jednak ten sam spadek śmiertelności stwierdzono na obszarach o wysokim UVB, ale niskim UVB.

Tlenek azotu jako przyczyna efektu?

Zamiast tego naukowcy widzą możliwe wyjaśnienie w uwolnionym tlenku azotu. Narażenie na działanie promieni słonecznych powoduje, że skóra uwalnia tlenek azotu. Grupa robocza zwraca uwagę na niektóre badania laboratoryjne, które wykazały, że tlenek azotu zapobiega rozmnażaniu się SARS-CoV-2, czyli rozmnażaniu się.

READ  Rosnące ryzyko zachorowania na raka z powodu cukrzycy i otyłości: w rozmowach ekspertów „wyraźny związek”

Lepsze zdrowie serca na słonecznych terenach?

Zdrowie układu sercowo-naczyniowego również może być czynnikiem. Ponownie, poprzednie badania wykazały, że ogólny stan układu krążenia jest lepszy na obszarach o większym nasłonecznieniu. Ludzie mieszkający w miejscach nasłonecznionych często mają niższe ciśnienie krwi i mniejsze ryzyko zawału serca w porównaniu z osobami mieszkającymi na obszarach o słabym nasłonecznieniu. Ponieważ zły stan zdrowia serca jest znanym czynnikiem ryzyka śmierci w przypadku COVID-19, ten aspekt może być również częściowo odpowiedzialny.

Dokładna przyczyna nie jest znana

Jednak najważniejsze jest to, że zespół potwierdza, że ​​jest to badanie obserwacyjne, w którym ustalono tylko związek, ale nie zostało to wyjaśnione. W tym celu konieczne są dalsze badania. (Pełne wyżywienie)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi medycznymi i aktualnymi badaniami oraz został zbadany przez lekarzy.

autor:

Redaktor dyplomów (FH) Volker Plasik

Nadmuchany:

  • M. Cherrie T. Clemens C. Colandrea i wsp .: zgony wywołane promieniowaniem UVA i COVID 19 w USA wraz z badaniami replikacji w Anglii i we Włoszech; W: British Journal of Dermatology, 2021, onlinelibrary.wiley.com
  • Uniwersytet w Edynburgu: Światło słoneczne związane ze zmniejszoną liczbą zgonów Covid-19 (veröffentlicht: 04/09/2021), ed.ac.uk

ważna uwaga:
Ten artykuł ma jedynie charakter ogólny i nie jest przeznaczony do autodiagnozy lub samoleczenia. Nie może zastąpić wizyty u lekarza.