Connect with us

Tech

Samsung współpracuje z firmą Microsoft, aby zapewnić inteligentne funkcje łączności dla serii Galaxy Book4 – Samsung Newsroom Polska

Published

on

Samsung współpracuje z firmą Microsoft, aby zapewnić inteligentne funkcje łączności dla serii Galaxy Book4 – Samsung Newsroom Polska

We współpracy z Microsoftem Samsung dodał funkcjonalność sztucznej inteligencji do serii Galaxy Book4. Razem tworzą płynną łączność: te funkcje łączności sprawiają, że seria Galaxy Book4 jest inteligentniejsza i łatwiejsza w dostosowaniu, a także podkreślają zaangażowanie firm Samsung i Microsoft w zapewnienie możliwie najlepszych wrażeń z komputerów Samsung.

Korzystanie z inteligentnych i intuicyjnych funkcji AI, Microsoft Copilot1 Podłącz serię Galaxy Book4 do swojego smartfona, aby oba urządzenia bezproblemowo ze sobą współpracowały. Dzięki Microsoft Copilot użytkownicy mogą wyszukiwać, czytać i podsumowywać wiadomości tekstowe na swoim smartfonie Galaxy oraz automatycznie tworzyć i wysyłać wiadomości ze swojego komputera.

Na przykład Copilot może znaleźć rekomendacje restauracji od znajomych w poprzednich wiadomościach, przeszukać Internet w poszukiwaniu recenzji gości, a następnie wysłać wiadomość do partnera, aby umówić się na spotkanie na kolacji. A wszystko to z poziomu komputera PC, gdyż seria Galaxy Book4 zapewnia szybki i inteligentny dostęp do funkcji smartfona i potrzebnych informacji bez konieczności włączania podłączonego smartfona i otwierania każdej aplikacji z osobna.

Dzięki Microsoft Copilot użytkownicy mogą cieszyć się bezproblemową łącznością między swoimi urządzeniami. Daje im to poczucie korzystania tylko z jednego urządzenia, dzięki czemu wykonywanie codziennych zadań staje się płynne i wydajne. Microsoft Copilot będzie stopniowo rozszerzany, aby obsługiwać więcej aplikacji, dzięki czemu łączność z innymi urządzeniami Samsung Galaxy będzie inteligentniejsza, wydajniejsza i wygodniejsza.

Używaj aparatu w smartfonie jako potężnej kamery internetowej do komputera

Wraz z pojawieniem się hybrydowych modeli pracy wideokonferencje stały się częścią codziennego życia wielu ludzi. Dzięki współpracy z firmą Microsoft użytkownicy serii Galaxy Book4 mogą zamienić aparat w swoim smartfonie w kamerę internetową w komputerze PC, korzystając z funkcji dzwonienia2. Zaawansowanych aparatów smartfonów Galaxy można używać do prowadzenia rozmów wideo w aplikacjach do wirtualnych konferencji, takich jak Microsoft Teams.

READ  Skrzynka pocztowa Telekom: pożegnaj się ze starym protokołem szyfrowania

Może szybko przełączać się między przednim i tylnym aparatem, aby dostosować się do danego ustawienia. Jeśli użytkownicy będą chcieli zmienić sekcję obrazu, nadal będą mogli się poruszać i zachować elastyczność dzięki prostej zmianie aparatu bez konieczności zmiany komputera. Możesz na przykład włączyć do pokoju inne osoby, wstać i przejść się podczas rozmowy lub pokazać współpracownikom widok z okna. Dodatkowo użytkownicy mogą za pośrednictwem telefonu korzystać z szeregu funkcji, takich jak rozmycie tła i autofokus. Dzięki temu obraz pozostaje ostry – niezależnie od tego, czy jest to zatłoczona kawiarnia, czy sala konferencyjna firmy.

Ta zaawansowana funkcja przenośnej kamery internetowej personalizuje wrażenia z kamery PC, pozwalając użytkownikom cieszyć się jakością HD kamery w smartfonie i jednocześnie nieograniczoną wydajnością komputera.

Bliska i bieżąca współpraca będzie kontynuowana, co umożliwi w przyszłości korzystanie z bardziej inteligentnych funkcji serii Galaxy Book4.

Dodatkowa łączność w ekosystemie Galaxy

Kiedy użytkownicy podłączają Galaxy Book4 do urządzeń Galaxy innych niż smartfony, dostępne są dodatkowe funkcje rozszerzające możliwości korzystania z komputera. Na przykład możesz używać Galaxy Tab S9 Ultra jako monitora komputera, aby zmaksymalizować produktywność i kreatywność dzięki rozszerzonemu ekranowi. W połączeniu z Galaxy Buds2 Pro seria Galaxy Book4 zapewnia dźwięk najwyższej jakości z mniejszymi opóźnieniami. Użytkownicy mogą cieszyć się wyraźnymi rozmowami lub zanurzyć się w filmie. Dzięki tym i wielu innym funkcjom seria Galaxy Book4 zapewnia najlepsze możliwe wrażenia z korzystania z komputera Samsung.

Więcej informacji na temat serii Galaxy Book4 można znaleźć na stronie: www.samsung.com/galaxy-book.

1 Użytkownicy muszą podłączyć swój telefon do Galaxy Book4 za pomocą „Link to Windows” na smartfonie i aplikacji „Smartphone Link” na komputerze i postępować zgodnie z instrukcjami instalacji. Wymaga tego samego konta MS na smartfonie Galaxy i komputerze. Czas dostępności funkcji może się różnić w zależności od rynku i urządzenia. Do zalogowania wymagane jest konto Microsoft.
2 Użytkownicy muszą podłączyć swój telefon do Galaxy Book4 za pomocą „Link to Windows” na smartfonie i aplikacji „Smartphone Link” na komputerze i postępować zgodnie z instrukcjami instalacji. Smartfon Galaxy musi być wyposażony w OneUI 1.0 lub nowszy. Wymaga tego samego konta MS i połączenia Wi-Fi, z którego można korzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie. Dostępność może się różnić w zależności od urządzenia.

READ  Atari: 50 lat temu zaczęła się historia legendy | biuletyn Informacyjny

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Narzędzie dotyczące zdrowia będzie prezentowane na targach MWC

Published

on

Narzędzie dotyczące zdrowia będzie prezentowane na targach MWC

Samsung zasugerował już mały zwiastun, ale teraz jest on coraz bardziej szczegółowy. Zobaczycie to na Mobile World Congress w Barcelonie
Widok pierścienia Samsung Galaxy. Samsung zaprezentuje na MWC swoją ofertę inteligentnych produktów zdrowotnych, zapewniając użytkownikom bardziej spersonalizowane i płynne doświadczenia zdrowotne oparte na sztucznej inteligencji na większej liczbie urządzeń.

Według firmy, w ramach tego portfolio Galaxy Ring zostanie wprowadzony jako nowy format dla opieki zdrowotnej Upraszcza codzienne dbanie o zdrowie i wspiera mądrzejszy, zdrowszy styl życia dzięki lepiej połączonej cyfrowej platformie zdrowotnej (Samsung Health). Oczywiście opis tak naprawdę niczego nie ujawnia i mieści się w sekcji „dużo mów, mało mów”. Prawdopodobnie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, aż Samsung przedstawi więcej szczegółów.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.


READ  Alternatywa dla Xperii 1 IV: Sony wprowadza Xperię 5 IV
Continue Reading

Tech

Kup najlepsze nowe smartfony od Xiaomi: producent oferuje prezenty o wartości do 400 euro

Published

on

Kup najlepsze nowe smartfony od Xiaomi: producent oferuje prezenty o wartości do 400 euro
kompromis

Xiaomi 14 i 14 Ultra można już zamawiać w przedsprzedaży. Każdy, kto zabezpieczy w serwisie Mi.com najlepsze nowe smartfony producenta, otrzyma prezenty o wartości aż 400 euro.

Xiaomi 14 Ultra (po lewej) i Xiaomi 14 (po prawej) można już zamawiać w przedsprzedaży.

Wreszcie można kupić serię Xiaomi 14 w Niemczech. Chiński producent zapowiedział wprowadzenie na rynek swoich nowych, najlepszych smartfonów na konferencji prasowej w ramach targów MWC w Barcelonie. W tym kraju do kupienia będą dwa modele: Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra. Xiaomi 14 to dość kompaktowy smartfon. Rozmiar ekranu wynosi tutaj 6,36 cala. Telefon komórkowy oferuje jednak taką samą moc obliczeniową jak model Ultra. Oba są napędzane nowym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3.

Jeśli chodzi o aparat, trzeba jednak iść na kompromisy. Xiaomi instaluje tylko trzy aparaty z tyłu Modelu 14, podczas gdy model Ultra ma cztery. Wszystkie trzy aparaty w Xiaomi 14 mają rozdzielczość 50 megapikseli. Podobnie jak model Ultra, aparat powstał we współpracy z firmą Leica.

Xiaomi 14 dostępny jest w cenie 999 euro, a Pad 6 to darmowy prezent

Xiaomi 14 dostępny jest w wersji z 256 lub 512 GB pamięci. W zależności od wybranego rozmiaru pamięci Xiaomi pobiera opłatę w wysokości 999 lub 1099 euro. Każdy, kto zamówi telefon komórkowy na Mi.com, otrzyma za darmo Xiaomi Pad 6, wydany w 2023 roku, do 11 marca. Sugerowana cena detaliczna wynosi 399,99 €.

W Xiaomi Kup Xiaomi 14*

reklama

Xiaomi dołącza tablet bezpośrednio do zamówienia; I nie musisz wypełniać wniosku tak jak w przypadku innych sprzedawców detalicznych. Pad 6 można podłączyć na przykład do Xiaomi 14, aby pełnił funkcję ekranu kontrolnego podczas fotografowania telefonem komórkowym.

Xiaomi 14 Ultra kosztuje 1499 euro, a Xiaomi zawiera bezpłatny zestaw fotograficzny

Jednak po Xiaomi 14 Ultra trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni. Dla porównania, za 1499 euro oferuje nie tylko większy ekran o przekątnej 6,73 cala, ale także lepszy aparat. Aparat Leica ma drugi teleobiektyw, który oferuje ogniskową 120 mm, natomiast Xiaomi 14 ma maksymalną ogniskową 75 mm. Dodatkowo czujnik głównego aparatu jest znacznie większy i ma 1 cal, co oznacza, że ​​można zarejestrować więcej światła, co jest szczególnie praktyczne podczas robienia zdjęć w ciemności.

Dzięki zestawowi fotograficznemu możesz zamienić swojego Xiaomi 14 Ultra w aparat Leica.

Dzięki zestawowi fotograficznemu możesz zamienić swojego Xiaomi 14 Ultra w aparat Leica. (Źródło: Xiaomi)

Korzystając z dostępnego osobno zestawu fotograficznego, możesz zamienić swojego Xiaomi 14 Ultra w aparat Leica M1. Dzięki temu zestawowi Twój telefon komórkowy zostanie wyposażony w dodatkową baterię o pojemności 1500 mAh oraz m.in. dwustopniowy spust migawki. Zestaw kosztuje 199,99 euro. Każdy, kto do 18 marca zamówi Xiaomi 14 Ultra na Mi.com, otrzyma go za darmo.

W Xiaomi Kup telefon Xiaomi 14 Ultra*

reklama

Obydwa urządzenia dostarczane są przez Xiaomi w ekskluzywnym pudełku prezentowym, które zawiera pocztówkę podpisaną przez Prezydenta Niemiec Alana Li. Nie wiesz, który model wybrać? Następnie spójrz na świetne porównanie Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra.

Oferty innych sprzedawców na Xiaomi 14 (Ultra) znajdziesz w następujących artykułach:

Nie przegap oferty

Aktualne oferty znajdziesz w naszej sekcji „Oferty”. Aby nie przegapić żadnej okazji, warto także zapisać się do naszego newslettera z ofertami. Tutaj regularnie przedstawiamy najlepsze oferty z sektora technologicznego.

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Atari: 50 lat temu zaczęła się historia legendy | biuletyn Informacyjny
Continue Reading

Tech

Nowo odkryta supermasywna czarna dziura bije rekordy

Published

on

Nowo odkryta supermasywna czarna dziura bije rekordy
  1. Strona główna
  2. Dowiedzmy się

Naciska

Zdjęcie artysty przedstawia bijący rekordy kwazar J059-4351, jasne centrum odległej galaktyki zasilanej przez supermasywną czarną dziurę. © Europejskie Obserwatorium Południowe/M. Nóż do zboża

Najszybciej rosnąca czarna dziura we wszechświecie jest jednocześnie najjaśniejszym obiektem. Mimo swoich superlatywów, przez długi czas pozostawał nieznany.

Cerro Paranal – Wszechświat to miejsce skrajności, a czarne dziury nie są wyjątkiem. Zespół badaczy namierzył obiekt, który ustanawia kilka rekordów jednocześnie. Chociaż tego ciała niebieskiego nie można przeoczyć ze względu na jego liczne właściwości, zostało ono odkryte dopiero teraz.

Ale od początku: naukowcy pod kierownictwem astronoma Christiana Wolffa z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego przyjrzeli się bliżej kwazarowi J0529-4351 i dokonali zaskakującego odkrycia: obiekt o nieporęcznej nazwie jest nie tylko najjaśniejszą znaną dotychczas gwiazdą kwazara. , ale jest także najjaśniejszym obiektem niebieskim, jaki kiedykolwiek zaobserwowano.

Gigantyczna czarna dziura zasila gigantyczny kwazar

A Kwazar jest aktywnym jądrem Galaktyka zasilana przez supermasywną czarną dziurę. Kwazar zasilający czarną dziurę J0529-4351 ustanawia nowe rekordy. „Odkryliśmy najszybciej rosnącą czarną dziurę znaną do tej pory” – powiedział Wolf, główny autor badania. W czasopiśmie specjalistycznym Astronomia przyrodnicza opublikowany stał się. Aby wyjaśnić wymiary ciała niebieskiego, dodaje: „Jego masa wynosi 17 miliardów mas Słońca i zużywa nieco więcej niż jedną masę Słońca dziennie. „To czyni go najjaśniejszym obiektem w znanym wszechświecie”.

Czym jest kwazar i czym jest supermasywna czarna dziura?

A Kwazar Jest aktywnym i jasnym jądrem galaktyki. W świetle widzialnym wygląda jak gwiazda (jak punkt). Na innych długościach fal emituje bardzo duże ilości energii. Termin kwazar pochodzi od angielskiego słowa „kwazaropodobne źródło radiowe” – w języku niemieckim: „gwiazdopodobne źródło radiowe”.

Supermasywne czarne dziury Znajduje się w centrum większości galaktyk. Zasilają kwazary. Czarna dziura to ciało niebieskie, którego masa skupia się w bardzo małej objętości. W rezultacie obiekt ma tak silną grawitację, że nawet światło nie może go opuścić. Zewnętrzna granica czarnej dziury nazywana jest horyzontem zdarzeń. Materia krąży wokół czarnej dziury zwanej dyskiem akrecyjnym. To właśnie ich emisja promieniowania jest postrzegana jako świecący kwazar.

READ  Diablo 2 Resurrected: W Remaster skrzynia staje się większa

Kwazar znajduje się tak daleko od Ziemi, że jego światło dociera do nas ponad dwanaście miliardów lat. Świeci 500 bilionów razy jaśniej niż Słońce. Jednak te imponujące liczby zostały przekroczone: „Całe to światło pochodzi z gorącego dysku akrecyjnego o średnicy siedmiu lat świetlnych – to musi być największy dysk akrecyjny we wszechświecie” – dodaje Samuel Lai, kolejny autor badania. Dla porównania siedem lat świetlnych to 15 000 razy większa odległość między Słońcem a najdalszą planetą, Neptunem.

Obszar nieba, w którym znajduje się rekordowy kwazar J0529-4351.  Zdjęcie powstało na podstawie zdjęć z Digitized Sky Survey 2, a wstawka pokazuje lokalizację kwazara na zdjęciu z Dark Energy Survey.
Obszar nieba, w którym znajduje się rekordowy kwazar J0529-4351. Zdjęcie powstało na podstawie zdjęć z Digitized Sky Survey 2, a wstawka pokazuje lokalizację kwazara na zdjęciu z Dark Energy Survey. © ESO/Cyfrowy przegląd nieba 2/Przegląd ciemnej energii

Najjaśniejszy kwazar „jak dotąd dosłownie patrzył nam w twarz”

Pomimo tych imponujących liczb kwazar przez długi czas pozostawał nieodkryty. „To dziwne, że do dziś pozostaje to nieznane, skoro wiemy już o milionach mniej imponujących kwazarów. Do tej pory dosłownie patrzył nam w oczy” – ze zdziwieniem mówi inny współautor Christopher Onken w jednym z artykuły. ogłoszenie.

Istnieje jednak powód opóźnienia w odkryciu kwazarów, który leży w zastosowanej technologii: w celu odróżnienia kwazarów od innych ciał niebieskich w dużych zbiorach danych często wykorzystuje się modele oparte na uczeniu maszynowym. Ponieważ modele te są szkolone na podstawie istniejących danych, możliwe jest, że każde ciało niebieskie wypadające poza siatkę zostanie sklasyfikowane jako pobliska gwiazda.

Supermasywne czarne dziury dostarczają wskazówek na temat początków wszechświata

Dokładnie to samo stało się z J0529-4351. Chociaż obiekt można już zobaczyć na zdjęciach wykonanych w 1980 roku, dopiero teraz udało się go sklasyfikować jako kwazar. Ostatecznie spektrometr X-Shooter na Bardzo Dużym Teleskopie (VLT) Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO) w Cerro Paranal w Chile dostarczył kluczowych danych i pokazał, jak intensywny był kwazar.

Supermasywne, dalekosiężne czarne dziury cieszą się dużym zainteresowaniem badaczy, ponieważ kryją w sobie tajemnice sięgające początków wszechświata. Ale to nie jedyny powód, dla którego ich szuka astronom Wolff, jak przyznaje: „Osobiście uwielbiam polowania. Przez kilka minut dziennie czuję się znowu jak dziecko bawiące się w poszukiwanie skarbów, ale tym razem noszę ze sobą wszystko, co mam nauczyłem się od tego czasu.” (niezapłacony rachunek)

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading

Trending