Connect with us

Top News

RWE rozwija biznes lotniczy i fotowoltaiczny w Polsce: gazeta dla samorządów

Published

on

RWE rozwija swój portfel odnawialny w Polsce. Spółka podpisała umowę bilateralną (CFD) z Polskim Regulatorem Energetyki na swoją przybrzeżną farmę wiatrową „SN” o planowanej mocy zainstalowanej 48 MW (MW). W tym samym czasie firma z Essen zdobyła kontrakt na kilka projektów fotowoltaicznych o mocy 29 MW.

„Te zwycięstwa na aukcjach umacniają naszą pozycję jako wiodącego producenta zielonej energii w Polsce. Farma wiatrowa Snin powiększy nasze portfolio do 48 MW. Ponieważ znajduje się w pobliżu naszych istniejących elektrowni, będziemy mogli odzyskać własne usługi i konserwację naszej firmy oraz zdolności operacyjne – powiedziała RWE Renewables. Agnieszka Wozniacki, prezes Scandinavia and Baltics Offshore Development Europe, wyjaśnia. Przy realizacji projektów skorzystamy również z wiedzy naszej znanej firmy zajmującej się turbinami wiatrowymi. . Projekty fotowoltaiczne same w sobie są małe, ale poprzez łączenie ich w klastry można usprawnić konstrukcję i późniejszą eksploatację. „

Zainstalowana energia wiatrowa o mocy 370 MW

READ  Białoruska olimpijka Dimonovska może pojechać do Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Luty „Perspektywa otwarcia”: Scholes chce „podtrzymać trend” wobec Omigronu – resztki i zmiany – polityka

Published

on

W obliczu narastającej fali omigracji na razie nie będzie złagodzenia – konkretne wstępne kroki zostaną omówione na następnym spotkaniu stanów federalnych 16 lutego. „Ale pierwszą rzeczą do zrobienia jest upewnienie się” – powiedział Kanclerz Olaf Scholes (SPD) Po Szczycie Koronowym w Pałacu Prezydenckim.

Jeśli stan się pogorszy, a liczba przyjęć do szpitala drastycznie wzrośnie, nie można wykluczyć dalszego zaostrzenia.

[Wenn Sie alle aktuellen Entwicklungen zur Coronavirus-Pandemie live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Rządzący burmistrz Berlina Francesca Kifi (SPD) podkreślił, że istnieje zgoda, że ​​„obecne rozluźnienie środków przy obecnej liczbie zakażeń nie jest metodą elektywną”.

Zdecydowano:

 • Pozostaje: W przypadku restauracji, kawiarni będą obowiązywały zasady obowiązujące przed zawodami, zasady 2G w handlu detalicznym (dostęp tylko do zaszczepionych i wyleczonych) i 2G-plus (dostępne tylko dla tych, którzy zostali zaszczepieni i wyleczeni, z wyjątkiem tych, którzy zostali zaszczepieni trzykrotnie). i wydarzenia, na przykład. Handel detaliczny kładzie nacisk na szybkie zmiany, a wielu narzeka na dodatkową pracę z powodu strat w sprzedaży i ograniczeń.
 • Następnie zrelaksuj się: Wyniki, którymi dysponuje Tagesspiegel, mówią, że „rządy federalne i stanowe stworzą otwarte perspektywy na moment, w którym będą mogły odrzucić większe obciążenia systemu opieki zdrowotnej”.
 • Przegląd najważniejszych wydarzeń: Na przykład, jak premier Bawarii Marcus Soder (CSU) podkreśla potrzebę większej liczby widzów na meczach piłki nożnej, należy ujednolicić zasady organizacji ważnych wydarzeń. Głowy państw i prezydenci senatów krajów związkowych muszą wyrazić zgodę na rozporządzenie do 9 lutego.
 • Nie każdy ma już testy PCR: Ponieważ umiejętności testowania PCR stają się coraz rzadsze, powinny być teraz traktowane priorytetowo – lub można powiedzieć, że racja. „Laboratoria są już nieco przeciążone” – podkreślają wyniki. Za radą ministrów zdrowia testy PCR, które są dostępne tylko w ograniczonym zakresie, powinny koncentrować się na grupach wrażliwych i personelu, który je utrzymuje i leczy. „Innymi słowy, na personelu, zwłaszcza w szpitalach, procedurach, pielęgniarstwie, placówkach wspierających koordynację i tych zagrożonych poważnymi chorobami.”
 • Nowa metoda badania: Szczegóły pozostały otwarte, ale minister zdrowia Carl Lauterbach (SPD) został poproszony o wdrożenie nowego „reżimu testowego” z następującymi zasadami: Jeśli szybki test antygenu jest korzystny dla wszystkich innych grup, wcześniejsze testy potwierdzające są dostarczane przez PCR. Zdecydowanie najbardziej wiarygodne testy PCR są generalnie bezpłatne, jeśli szybki test dał wynik pozytywny. Teraz powinien być tylko jeden test kontrolny z drugim testem antygenowym. Należy również unikać testów PCR, gdy alerty są otrzymywane z aplikacji Corona-Warn-App (czerwony kafelek). Z drugiej strony, testowanie antygenu w ośrodku testowym również powinno być tutaj odpowiednie. Jednak wielu obywateli może nie być pewnych wiarygodności szybkich testów w Omigronie, więc wielu może nadal polegać na niezawodnym teście PCR – ale będzie musiało za to zapłacić. Wielu przywódców państw CDU zarzuca Lauterbachowi, że nie zorganizował dostaw na czas.
 • Śledzenie komunikacji jest zabronione: „W kontekście rosnącej liczby nowych infekcji występujących obecnie każdego dnia, ograniczone możliwości pracowników służby zdrowia oraz dobra opieka zaawansowanego personelu są priorytetem i skutecznym oraz niezbędnym przy monitorowaniu osób kontaktowych ofiar” – podkreślają wyniki. . Monitorowanie kontaktów ma podstawowe znaczenie dla ochrony wrażliwych grup. Prezydent Scholes i przywódcy krajów związkowych proszą obywateli o poinformowanie swoich osób kontaktowych na własne ryzyko oraz o wykorzystanie dostępnych urządzeń elektronicznych do śledzenia komunikacji.
READ  Corona: Straszne doniesienia z sąsiedniej Polski, Niemiec - „To jest masakra”

Minister ds. Rodziny: Priorytet dla żłobków i szkół

Federalna minister ds. rodziny Ann Spiegel (Zieloni) wcześniej wezwała, aby testy PCR były priorytetem dla wychowawców i dzieci w szkołach podstawowych i przedszkolach. Minister ds. Rodziny wyjaśnił, że potrzebne są odpowiednie testy PCR, aby potwierdzić pozytywne wyniki szybkich testów u dzieci. „To jedyny sposób, aby zapobiec niepotrzebnemu wykluczaniu zdrowych dzieci z przedszkola lub szkoły na dłuższy czas”.

Nagana za Lauterbach w Schalte

Po dramatycznym skróceniu okresu powrotu do zdrowia z sześciu do trzech miesięcy, minister zdrowia Lauterback otrzymał wyraźne ostrzeżenie.

Z zadowoleniem wita Loterbacha, że ​​decyzje Instytutu Paula Ehrlicha i Instytutu Roberta Kocha (RKI) w sprawie szczepień i statusu wyzdrowienia powinny „podejmować decyzje w sprawie szczepienia i statusu wyzdrowienia” zgodnie z ich istotnym zakresem zgodności z rozporządzeniem dotyczącym wyjątków dotyczących środków ochronnych Covit 19 . Przyszłość zostanie ogłoszona i uzasadniona z odpowiednim wyprzedzeniem, zanim wejdzie w życie.

[Lesen Sie auch: Verspielt er seinen guten Ruf? Die sieben Probleme des Karl Lauterbach (T+)]

W kręgach państwowych w ostatnim czasie panuje duże niezadowolenie z działań Lauterbacha w tym zakresie, w wyniku których wielu obywateli utraciło dostęp do sklepów 2G i teraz trzeba się szybko zaszczepić.

Wielu szefów państw zarzucało Lotharbachowi, że nie poinformował ich na czas o zmianach ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia. „Osobiście czuję się zdradzony”, powiedział Lauterbach premier Hesji, Volker Bouffier (CDU). Przeprosił i przyrzekł wyzdrowieć. Scholes upierał się, że był stanowczym pastorem.

Zgodnie z nowymi odkryciami naukowymi, w związku z dominującym obecnie wariantem omigran, Lauterbach podkreślił, że ocalałe z korony mogą niestety stracić swoją odporność immunologiczną trzy miesiące później i zostać zakażone. „Jeśli chcesz mieć tam bezpieczeństwo, jeśli chcesz kontrolować liczbę przypadków, a zwłaszcza chronić tych, którzy są podatni, musisz działać szybko” – powiedział Lotterbach.

READ  Krótkie wyjazdy do Polski są możliwe bez izolacji | NDR.de - Nowości

Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik West (CDU) potwierdził swoje poparcie dla szczepionki General Corona, aby jesienią nie wpadła ona ponownie w kłopoty. W najbliższą środę w Bundesstock odbędzie się również dyskusja orientacyjna.

[Lesen Sie hier das komplette Interview mit NRW-Ministerpräsident Hendrik Wüst: „Ohne Impfpflicht wird es nicht gehen“ (T+)]

Ogólnie podkreśla się, że jest za wcześnie, aby wszystko wyjaśnić, a tym samym odpocząć. „Wielkość obciążenia szpitalnego będzie miała znaczenie w zależności od tego, jak rozwinie się liczba chorób w grupie nieszczepionych osób dorosłych oraz osób w wieku powyżej 50 lat”. Prawda jest taka: „Fala omigracyjna dotarła do Niemiec: nowy wariant wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się bardzo szybko i zapewnia znaczny wzrost liczby nowych infekcji dziennie, a teraz ma ponad 100 000 nowych chorób dziennie”.

Minister zdrowia Lauterbach szacuje, że wkrótce może wystąpić 400 000 nowych infekcji dziennie. „Każdego tygodnia na koronę umiera około 1500 osób, a personel szpitali jest całkowicie wyczerpany – nie możemy być zmarznięci.”

Obecnie popularny w Tagesspiegel Plus:

Scholz stwierdził wcześniej w „Süddeutsche Zeitung”, że nie można przewidzieć, kiedy infekcja się skończy i że potrzebna jest powszechna szczepionka, aby chronić przed innymi typami – bo bez 90-procentowego wskaźnika dla pierwszych szczepionek epidemia nie byłaby możliwy. „Ostatnie dwa lata pokazały, jak trudno jest przewidzieć wirusa, ale mocno wierzę, że możemy przezwyciężyć tę epidemię i znów prowadzić normalne życie.

Continue Reading

Top News

Mniej lekcji niemieckiego dla polskich dzieci w wieku szkolnym Europa | DW

Published

on

Agnieszka Kala przygotowuje swoich uczniów, ich rodziców i samą siebie na straszną sytuację: zamknięcie szkoły podstawowej we wsi Grodisko (niem. Grodisko), 700, niedaleko miasta Oppeln. W tej części Górnego Śląska zamieszkuje duża liczba przedstawicieli mniejszości niemieckiej w Polsce. Kala przez wiele lat był dyrektorem wiejskiej szkoły. „Jeśli nasza szkoła umrze, umrze wieś” – powiedział 40-letni niemiecki absolwent. Ponieważ instytucja edukacyjna jest kulturalnym centrum tego miejsca.

Według Gali, każdy z 36 uczniów w Krodzisku uczęszcza na lekcje języka niemieckiego – choć ponad połowa mieszkańców należy do mniejszości niemieckiej. Do tej pory trzy godziny tygodniowo uczono w języku niemieckim, a teraz liczbę godzin trzeba zredukować do jednej – koniec szkoły – nalega nauczycielka. Bo: „Pieniądze, które otrzymujemy na lekcje języka mniejszości w języku niemieckim, pomagają utrzymać szkołę. Nie tylko przechodzą bezpośrednio na przedmioty niemieckie, ale także na rachunki za prąd czy koszty ogrzewania. To jest praktycznie nasz powrót do zdrowia” – mówi Gala. Wiele szkół jest w podobnej sytuacji – dodaje.

W grudniu Sejm, niższa izba polskiego parlamentu, zdecydował o obniżeniu funduszy na naukę języka ojczystego dla mniejszości niemieckich o około dziesięć milionów euro – jedną piątą całości. Decyzja została podjęta w ramach referendum w sprawie budżetu 2022. Teraz jest jasne, że chodzi o Niemcy.

W Polsce istnieje wiele języków regionalnych i mniejszościowych, takich jak litewski, ukraiński, słowacki czy kaszubski, słowiański używany w rejonie Gdańska/Tansika. Projekt budżetu przeraził także Kaspijczyków. „Wbrew dezinformacji o cięciach w finansowaniu nauczania języków wszystkich mniejszości i grup, w tym kaszubskiej, przedstawiam uzasadnienie zmiany, dając do zrozumienia, że ​​cięcie dotknie tylko języka niemieckiego.” Polski minister edukacji Prismislav Sarnek wyjaśnił w tweecie.

Janusz Kowalski, inicjator cięć, nalega, aby uwolnione środki zostały przeznaczone na polskie podmioty, które nie są odpowiednio zaopatrywane w Niemczech. Urodzona w Obolu Solidarna Polska (Solidarna Polska), sojusznik rządzącej partii PiS, jest częstym komentatorem spraw polsko-niemieckich – często zaciekłym krytykiem sąsiedniego kraju.

READ  Krótkie wyjazdy do Polski są możliwe bez izolacji | NDR.de - Nowości

Symetria stosunków polsko-niemieckich

Według Kowalskiego Polska jest wzorem do naśladowania w kontaktach z mniejszościami narodowymi – w jaskrawym przeciwieństwie do Niemiec. Polityk zarzuca Republice Federalnej, że nie traktuje polskich podmiotów jako własnego języka, a nawet nie uznaje polskiej mniejszości w kraju. „Przywróćmy równowagę w stosunkach polsko-niemieckich!” Niedawno napisał na Twitterze.

Ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven natychmiast zaprzeczył tym zarzutom. On dodał Raport Komisarza Federalnego w sprawie pytań dotyczących przesiedleńców i mniejszości narodowych, Bernda Fabrycjusza. Fabridius określa w nim twierdzenie, że Polakom w Niemczech brakuje przedmiotów w języku ojczystym jako „dokładne” – i przypomina im, że Polacy nie mają w Niemczech statusu mniejszości narodowej.

– Nawet oskarżenie ministra edukacji Czarneka w Sejmie, że Niemcy płacą zero euro na promowanie lekcji języka polskiego, jest bezpodstawne – kontynuował Fabritius. Rząd federalny wspiera współobywateli polskich, a szkolenie językowe odbywa się na szczeblu państwowym, ponieważ edukacja i szkolenie językowe są sprawą państwową w systemie federalnym Niemiec. Na przykład w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia około 5100 uczniów pobiera obecnie lekcje języka polskiego w swoim języku ojczystym.

„Całkowicie antyniemiecki charakter”

Rafał Bartek, prezes Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (SKGD) na Śląsku Opalskim wyraził zaniepokojenie w rozmowie z DW. W końcu uznał, że Minister Edukacji nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji cięć dotacji na politykę mniejszościową w Polsce. „Jednakże tym oświadczeniem minister oświaty potwierdził, że cała sprawa jest całkowicie antyniemiecka i że polityka zagraniczna jest teraz realizowana poprzez branie obywateli polskich jako zakładników narodu niemieckiego”.

Loteria Bartech

Rafael Bardek Śląsk Opol (SKGD) Prezes Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego

W zasadzie prawo mniejszościowe w Polsce dotyczy dziś wszystkich mniejszości – kontynuował Bardek. W praktyce jednak obecnym rozwojem będzie w przyszłości prawo dla mniejszości niemieckiej, a drugie prawo dla wszystkich pozostałych mniejszości. „Oczywiście byłoby to pogwałceniem prawa i wyraźną dyskryminacją mniejszości niemieckiej” – powiedział lider SKGD.

READ  Kłopoty w micie PVP: trener Peter Hyballa zwolnił w Polsce

Ofiary: Dzieci i nauczyciele

Około 150 000 osób w Polsce identyfikuje się jako mniejszość niemiecka. Około 50 000 dzieci w wieku szkolnym w całym kraju korzysta obecnie z kursu „Lekcje niemieckiego jako języka mniejszości”. Jednak dyrektor szkoły Agnieszka Kala podkreśla, że ​​nie trzeba mieć niemieckiego pochodzenia rodzinnego, aby wziąć udział. Instytucje edukacyjne nie mają prawa weryfikować pochodzenia swoich uczniów. Tak więc lekcje niemieckiego dla mniejszości są otwarte dla każdego dziecka.

Agnieszka Gala

Agnieszka Kala, lat 40, prowadzi szkołę podstawową w Krotzisku / Krotisko

„Kiedy przeczytałem tweet ministra edukacji Jorneck, zmieszałem się z gniewem i szokiem. To cięcie zostało ustalone ponad naszymi głowami. Nikt nie zadał sobie trudu, aby porozmawiać z ofiarami” – powiedziała Gala. Antyniemiecką retorykę obecnego rządu polskiego czerpie z bolesnej polsko-niemieckiej historii. „W końcu cierpią nauczyciele i wszystkie dzieci”.

Pedagog przygotowała petycję do rządu, którą podpisało już blisko 7 tysięcy rodziców. „Nigdy nie spodziewałam się, że zostanie nam odebrana część naszej tożsamości. Rodzice naszych uczniów są obywatelami polskimi. W Polsce płacą podatki i tu pracują – teraz zamierzają plądrować ich podstawowe terytorium. Propozycja ministra jest niezgodna z konstytucją i niezgodne z prawami człowieka” – powiedziała Gala.

Uczniowie szkół wiejskich w Chorwacji również chcą protestować. Na Boże Narodzenie minister edukacji Tsarneck otrzymał od nich pocztówki – w języku polskim i niemieckim. Powiedzieli mu „Wesołych Świąt”. Taki, który jest celebrowany przez Polaków niemieckojęzycznych i polskojęzycznych. Wszystkie inne, ale wszystkie razem.

Continue Reading

Top News

Live Ticker Corona 24 stycznia: Epidemia w Bawarii – wiadomości z Rosenheim, Transstein, Muldorf, Altotting i Perthdeskatener Land

Published

on

Maska potrzebna w Rosenheim (archiwum).

© Peter Nephel / DPA

Monachium/Górna Bawaria – wirus Corona nadal powoduje ograniczenia w regionie, w Bawarii, Niemczech i na całym świecie. Zmiany na pasku wiadomości w poniedziałek (24 stycznia):

Liczba przypadków na pierwszy rzut oka:

 • Przypadki Covit-19 na oddziale intensywnej terapii w Bawarii: 331 (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:05)
 • ILS Rosenheim w łóżku do intensywnej terapii: 89,6% (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:15)
 • Intensywne łóżko terapeutyczne ILS Transstein: 69,7% (Źródło: DIVI, 24 stycznia, 18:15)
 • 7 dniowe wydarzenie: Rosenheim 1154,3, Rosenheim 1087,0, Transstein 930,2, Perthdeskattener Land 982,8, Muldorf 1386,5, Altöting 978,0 (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Dotychczasowe ofiary: Rosenheim City 10 069, Rosenheim County 40 843, Transstein 29 947, Perth Desktop Land 17 744, Muhaldorf 19 569, przydział 15 697 (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Ofiary śmiertelne: Rosenheim City 103, Rosenheim County 660, Transstein 314, Perth Desktop Land 159, Muldorf 262, Altoting 284. (Źródło: RKI, 24 stycznia, 15:21)
 • Usługa: Przypadki NiemcySprawy na całym świeciePrzegląd obszarów ryzyka

Aktualizacja, 9.15 – zgłoszono 170 nowych przypadków wyładowań koronowych w okręgu Altötting

Obecnie zajmuje się tym wydział zdrowia w Altötting 170 nowych skrzynek koronowych Ogłoszony (23 stycznia, 13:00). Więc zachowaj to dla siebie Od wybuchu epidemii w mieście i powiecie Altötting było łącznie 15 697 osób Korona jest zarażona wirusem. Aktualne 7-dniowe wydarzenia w powiecie Altötting są pod ręką 978.0.

Zaktualizowano, 8.24 rano – Najnowsze numery RKI dla regionu

7-dniowe wydarzenia w południowo-wschodniej Bawarii i wzrost w ciągu ostatnich siedmiu dni (do 24 stycznia 2022 r.).

© www.der-himmel-im-suedosten.de

Liczby koronowe w regionie, według RKI Wzrosła bez wyjątku w ciągu ostatnich 24 godzin, aw niektórych przypadkach najwyraźniej wybuchła. Wydarzenia w okręgu Transstein wzrosły tylko o 11 punktów, podczas gdy wydarzenia w okręgu Perthsteiner Land wzrosły o około 270 punktów. Ogólnie liczba nowych infekcji w obszarze OVB24 jest trzykrotnie wyższa niż w ostatni poniedziałek (17 stycznia).

READ  Corona: Straszne doniesienia z sąsiedniej Polski, Niemiec - „To jest masakra”

Szczegóły incydentów: Dzielnica Altöting (898 do 978), Dystrykt Muhaldorf (1184 do 1387), koło Kraj Berchtesgaden (713 do 983), dystrykt Transstein (919 do 930) Miasto Rosenheim (1110 do 1154) oraz Okręg Rosenheim (1050 do 1087). RKI nie zgłosiło niczego regionowi Więcej zgonów związanych z wirusem koronowym.

Aktualizacja, 19.22 – Przed szczytem Corona: Soder ujawnia, że ​​Bawaria „nie popiera”

W poniedziałek przed kolejnymi rozmowami na wysokim szczeblu między rządami federalnymi i stanowymi w sprawie strategii koronowej Premier Bawarii Marcus Soder ogłasza reelekcję. „Bawaria będzie na konferencji premiera Nie wspieraj żadnej szczelności, Ale dostosuj przepisy w miejscach prywatnych” – powiedział szef CSU Augsburger Allgemeine. Kultura, sport i praca z młodzieżą Znowu możliwy jest większy udział.

To jest weekend Siedmiodniowa impreza w Bawarii wzrosła w niedzielę do prawie 864Według Instytutu Roberta Kocha, piątkowa wartość wyniosła 755. W weekend Wolne Państwo znalazło się powyżej średniej krajowej, która po raz pierwszy przekroczyła granicę 800 w niedzielę (807).

Aktualizacja, 6.45 – Kurs Corona: Ponowna konsultacja z rządami centralnymi i stanowymi

Jest dostarczany regularnie Nowa rekordowa liczba nowych infekcji koronowych Miej premierów Poniedziałek (14:00) Omówiono ponownie z kanclerzem federalnym Olafem Scholesem (SPD). Jednak przed tym stał sam Brak znacznego dokręcania lub podstawowego luzowania Środki bezpieczeństwa. Więc tego się spodziewano Dopasowanie działań dla kontaktów i wydarzeń zostało potwierdzone.

Niemniej jednak podczas wideokonferencji rządów federalnych i stanowych należy omówić szereg oczywistych kwestii. Minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD) chce jednego Priorytet testów PCR Określony.

rosenheim24.de jak zwykle będzie relacjonować na żywo kolejną konferencję prasową.

7-dniowe wydarzenia ponownie osiągają bezprecedensowe wyżyny

ten Odpowiedzialna firma Robert Koch (RKI) Kapelusz Znaczący wzrost liczby imprez siedmiodniowych w całym kraju Raport i towarzyszące Znowu max (Niedziela, 23 stycznia Pasek informacyjny) RKI w poniedziałek rano podało wartość nowych infekcji 100 000 obywateli na tydzień jako 840,3. Dla porównania: wartość z dnia poprzedniego wyniosła 806,8. Tydzień temu było to 528,2 (w poprzednim miesiącu: 222,7) w całym kraju.

READ  Kłopoty w micie PVP: trener Peter Hyballa zwolnił w Polsce

Urzędnicy służby zdrowia w Niemczech zgłosili się do RKI 63 393 nowych infekcji koronowych w ciągu jednego dnia. Wynika to z najnowszych danych RKI (Do 24 stycznia do godziny 17:00) Tydzień temu było 34 145 infekcji. Eksperci oczekują coraz większej liczby spraw, Którego nie można zarejestrować, ponieważ zakres umiejętności testowania i służby zdrowia jest wysoki.

Według nowych informacji Niemcy były 28 zgonów w ciągu 24 godzin Nagrany. Trzydzieści osób zmarło tydzień temu. Liczone RKI Od wybuchu epidemii w Niemczech zdiagnozowano 8744840 przypadków Sars-CoV-2.. Ponieważ wiele infekcji jest niezdiagnozowanych, rzeczywista całkowita ich liczba może być znacznie wyższa.

ten Liczba pacjentów z koroną przyjętych do poradni na 100 000 mieszkańców RKI ogłoszone w ciągu siedmiu dni Piątek z 3,77 A (Czwartek: 3,56) Wartość nie będzie raportowana w weekendy. RKI określił liczbę osób uratowanych w poniedziałek na 7 273 100 osób. Liczba osób zarażonych lub związanych z Sars-CoV-2 Zmarł Oni są, 116,746.

mh / mw / dpa

Continue Reading

Trending