Connect with us

Top News

Rozprawa z historią: polscy ocaleni z nazizmu krytykują niemiecką politykę pamięci – polityka Poli

Published

on

Na krótko przed wizytą prezydenta Unii Franka-Waltera Steinmeiera w Polsce w ten czwartek, Polskie Stowarzyszenia Ofiar Nazizmu i ich potomkowie ostro krytycznie odnosili się do oficjalnej niemieckiej polityki odwołań. To rzeczywiście zaszczyt, że Niemcy planują teraz miejsce pamięci Polaków dotkniętych zbrodniami niemieckimi i miejsce upamiętnienia historii okupacji niemieckiej w całej Europie.

„Jesteśmy jednak zirytowani faktem, że ocaleni z nazistowskich prześladowań, byli więźniowie niemieckich obozów koncentracyjnych oraz bojownicy nazistowskich więzień i ruchów antynazistowskich nie zostali zaproszeni do służby przy wznoszeniu dwóch pomników” – mówi minister spraw zagranicznych Unii. Heiko Moss (SPD) i Minister Stanu ds. Kultury Monica W liście otwartym do CDU). Obaj są odpowiedzialni za projekty.

„Potomkowie potrzebują uczestnictwa”

List wysłał Stanisław Zalewski, Prezes Polskiego „Stowarzyszenia Byłych Więźniów Politycznych Więzien i Skazań Nazistowskich”, Marion Calvary, prezes „Stowarzyszenia Żydów i Ofiar II Wojny Światowej”, Roman Kviatkovsky, prezes Romów Stowarzyszenie w Polsce i Międzynarodowy Komitet Grupy Buchenwald-Dora Kamil Majjzak dla delegacji.

W październiku zeszłego roku, oprócz koalicji, lewica, Zieloni i FDP przegłosowali decyzję Bundestagu, gdzie upamiętnić polskie ofiary. AfD była jedynym przeciwnikiem. Pierwotny plan pomnika Polski – hitlerowskie Niemcy rozpoczęły wojnę od inwazji na Polskę w 1939 roku, kraj stracił jedną piątą ludności – był wcześniej kontrowersyjny, ponieważ krytycy obawiali się, że ofiary zostaną sklasyfikowane według przynależności narodowej. Przystąpienie niemieckiego programu okupacyjnego ostatecznie rozwiązało konflikt.

W liście Polskiego Towarzystwa Ofiar Ofiar podkreśla się teraz rolę ocalałych współczesnych świadków i ich potomków: „Zaangażowanie potomków w ten proces jest niezbędne, ponieważ w momencie, gdy pamięć Showy staje się opowieścią, mogą oni korygować historie zagłady z różnych perspektywy pamięciowe i zwiększają antytezę realizmu historycznego.
[Wenn Sie aktuelle Nachrichten aus Berlin, Deutschland und der Welt live auf Ihr Handy haben wollen, empfehlen wir Ihnen unsere App, die Sie hier für Apple- und Android-Geräte herunterladen können.]

Potomkowie więźniów również noszą wspomnienia

Kamil Majzzak z Komitetu Buchenwald, którego dziadkowie odwiedzili nazistowskie fabryki terrorystów po inwazji na Polskę w 1939 roku, opowiada swoją rodzinną historię: jego dziadek Auschwitz-Birkenau i Buchenwald uciekł z obozów koncentracyjnych i niewolniczej pracy. W 1945 został zwolniony w Bergen-Belsen. Jego babcia i roczna córka zostały uprowadzone na roboty przymusowe w Niemczech; Do końca milczała o mrocznych czasach. „Dorastałem z tą historią” – mówi Majjzak. Podobnie jak on, wskazuje na rosnący charakter Showy i innych potomków, którzy dorastali w cieniu opowieści obozowych: „Oczywiście, pewnego rodzaju świadectwo kończy się, gdy umierają ci, którzy przeżyli. Ale jesteśmy częścią tej spuścizny”. służył również w komisji przez kolejne dziesięć lat. Od około 20 lat, mówi Majjzak, wiele grup byłych więźniów zmieniało swoje prawa i integrowało młodsze pokolenie. Większość zabytków ma grupy więzienne. „Fakt, że nie ma nowych lokalizacji, o których Bundestag zdecydował w 2020 roku, jest luką w tej praktyce” – powiedział Majzak DocSpeak.

READ  Szczepionka Covit-19: sfałszowane banknoty ujawnione w Meksyku i Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska jest uwikłana w spór prawny z Unią Europejską

Published

on

bRząd Owensa jest w sprzeczności Ja O ich reformie wymiaru sprawiedliwości. To, że Prezydent Andrzej Duda i Prezes Sądu Najwyższego proponują teraz całkowitą zmianę orzecznictwa potępionego przez Trybunał Europejski, nie oznacza, że ​​prawa Polski odpowiedzą na krytykę ze strony Komisji Europejskiej i Sądu Luksemburskiego. .

Bo narodowo-konserwatywny rząd PiS świadomie podawał powody europejskiej krytyki: od zwycięstwa wyborczego w 2015 roku buduje politycznie kontrolowane sądownictwo we wszystkich dziedzinach. Jest dobrze zaawansowany; ten Trybunał Konstytucyjny Stał się organem wykonawczym rządu.

Żaden wyrok nie powinien nadejść

Podobnie jak model węgierski, PiS do tej pory odpowiadał na krytykę UE, dokonując formalnych zmian, ale nigdy nie poszedł na ustępstwa w tym zakresie. Większość (w tym wypowiedzi partii rządzących) twierdzi, że nowe przepisy prawne mają cel taktyczny: powinny prowadzić do najnowszego werdyktu. ETS Nic i procedury nie muszą być ponownie uruchamiane.

W przyszłym tygodniu zobaczymy bardziej szczegółowo, jak daleko rząd polski chce się posunąć w konflikcie z UE. Następnie Trybunał Konstytucyjny ma orzec w kwestii, czy traktat UE narusza polską konstytucję.

READ  Polska "Bociania Wieś" ywkowo | M.D.R.T.E.
Continue Reading

Top News

Kandydat na prezydenta Unii Lacet przyznaje się do błędów we własnej książce

Published

on

Zaktualizowano 30.07.2021, 11:17

  • Armin Lacet stoi teraz w obliczu podobnych zarzutów, w związku z zarzutami plagiatu wobec kandydatki prezydenta Aneliny Barbach do Zielonych.
  • Kandydat związkowy na prezydenta przyznaje się teraz do błędów w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprasza za to.
  • Co najmniej jeden autor nie jest wymieniony w bieżącym tekście lub źródle.

Możesz dowiedzieć się więcej o wyborach federalnych w 2021 r. tutaj

Kanclerz Unii Armin Lacet (CDU) przyznał się do błędów od 2009 roku w swojej książce „Rising Republic. Immigration as a Opportunity” i przeprosił za to. „Żaden z materiałów użytych w książce nie jest wymieniony w tekście ani na liście tekstów” – powiedział Lacet Piątek na prośbę Niemieckiej Organizacji Prasowej. „Zorganizuję natychmiastowe sprawdzenie książki, aby wyjaśnić, czy są jakieś dalsze błędy”.

Lacet przyznaje się do błędów i przeprasza

Lacet wyjaśnił, że w książce, za którą był odpowiedzialny, były błędy. „Przepraszam za to, bo staranne pisanie prac i poszanowanie praw autorskich to pytanie, które daje mi szacunek dla innych autorów”.

Równoległe odniesienia między jednym akapitem z książki Laceta a inną publikacją zostały wcześniej upublicznione na Twitterze.

O tym jest książka Lacet

W książce premier dzisiejszej Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do „trzeciej niemieckiej jedności”: Po zjednoczeniu emigrantów i zjednoczeniu, integracja diaspory jest teraz na porządku dziennym.

Napisał tę pracę jako minister ds. koordynacji Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział Lacet. „Był to wkład w debatę, który pomógł zaprezentować pracę pierwszego Ministerstwa Koordynującego w Niemczech i wypromować nową politykę integracyjną w całym kraju. W związku z tym praca Ministerstwa została odniesiona do książki”. Wynika to jasno z bibliografii i aprobaty.

Dochód netto książki został przekazany na program integracyjny „Coach EV”, który od 2009 roku jest ściśle związany z pracą ministerstwa. (dpa / mgb)

READ  Polska: prawicowy konserwatywny rząd traci większość parlamentarną

Annalina Berbaugh oskarżyła związek o „finansowe voodoo”. Podczas imprezy „Brigitte” kandydat Partii Zielonych na prezydenta również odpowiadał na pytania dotyczące jego książki. Wcześniej zostali oskarżeni o plagiat.

Continue Reading

Top News

Tysiące polskich sędziów zwraca się przeciwko rządowi

Published

on

miOkoło 3600 polskich sędziów – ponad jedna trzecia krajowego sądownictwa – złożyło wnioski o rewizję ostatnich decyzji rządu i Prezesa Sądu Najwyższego. Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) musi być posłuszny. Dotyczy to zwłaszcza tego, co sędziowie nazywają „natychmiastowym zaprzestaniem postępowania w izbie dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

Heckard pukanie

Korespondent polityczny z Warszawy na Polskę, Ukrainę, Estonię, Łotwę i Litwę.

W połowie lipca ETS orzekł, że izba utworzona w 2018 r. nie była niezależna ani bezstronna, a Sąd Najwyższy nałożył grzywny na wszystkich sędziów w kraju. Wszyscy członkowie komisji dyscyplinarnej zostali powołani po oddaniu właściwego sądu państwowego pod kontrolę Sejmu KRS. Zgodnie z nowymi przepisami ostatecznego wyboru sędziów dokonuje prezydent.

Komisja Europejska dała Polsce czas do 16 sierpnia na wykonanie wyroku ETS; W przeciwnym razie Warszawa grozi surowe kary. Ostatnio był premierem Polski Matthews Moraviski Wysyłał sprzeczne sygnały do ​​konfliktu i dystansował się od kontrowersyjnych reform sądownictwa ministra sprawiedliwości, których częścią były zmiany w Sądzie Najwyższym. Równolegle z działaniami ETS Moraveki wystąpił wiosną do Sądu Konstytucyjnego w Warszawie, w którym przebywali sędziowie bliscy rządowi, o ustalenie pierwszeństwa prawa polskiego nad prawem unijnym. Wyrok spodziewany jest 3 sierpnia.

Zbiór podpisów udokumentowanych przez portal Oko.press został uruchomiony w zeszłym tygodniu przez sędziów w Allstein, a teraz rozprzestrzenił się po całym kraju. Sygnatariusze kontynuują: „Odmowa zastosowania się do orzeczeń (ETS) jest nie tylko rażącym naruszeniem prawa socjalnego, ale także naruszeniem porządku konstytucyjnego naszego kraju”. 91, który wskazuje, kiedy prawo międzynarodowe ma pierwszeństwo przed prawem krajowym. Obecnie jest 47 sędziów Sądu Najwyższego, z których połowa zasiada w sądownictwie i 321 prokuratorów Petycja Podpisano.

READ  Pralestyński protest przeciwko konfliktowi na Bliskim Wschodzie: demonstracja w Orleanie spisku w Berlinie kończy się pokojowo - Berlin
Continue Reading

Trending