Connect with us

Economy

Relacje Polski z Unią Europejską: czy za Donaldem Tuskiem wszystko się poprawi?

Published

on

Relacje Polski z Unią Europejską: czy za Donaldem Tuskiem wszystko się poprawi?

Duże nadzieje wiąże się z nowym polskim premierem Donaldem Tuskiem – także ze strony Unii Europejskiej.

Źródło: Agence France-Presse


Wiele osób pamięta jego pożegnanie z Brukselą: wideo w serwisie krótkich wiadomości, który w listopadzie 2019 r. nadal nazywał się Twitter, nadal tam jest. Joggera można zobaczyć w Jubelpark, zielonym obszarze pomiędzy betonem a szkłem w Dzielnicy Europejskiej. Mężczyzna po sześćdziesiątce przechadza się po okolicy z niebieskim jedwabnym balonem i polskim orłem na piersi. Jest ustępującym przewodniczącym Rady Donaldem Tuskiem.

Obok niego pojawiają się zdjęcia z czasów sprawowania urzędu – z napisami: „Wyścig o miejsce Europy w świecie” i „Biegać, by ocalić planetę”. Cele polityczne, do osiągnięcia których Unia Europejska nadal dąży pięć lat później. Możesz także powiedzieć: Kogo szukasz. Film mógłby wydawać się zalotny, gdyby Tusk nie przerwał mu dosadnie: „To była wspaniała trasa”. długi dystans.

Jedno kliknięcie, aby chronić dane

Dopiero po kliknięciu tutaj obrazy i inne dane z Twittera zostaną ponownie załadowane. Twój adres IP zostanie przesłany do zewnętrznych serwerów Twittera. Więcej informacji na temat ochrony danych tego dostawcy mediów społecznościowych można znaleźć na stronie internetowej Twittera. Aby ułatwić Ci przyszłe wizyty, przechowujemy Twoją zgodę w ustawieniach prywatności. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę w obszarze „Moje aktualności”.

Mam nadzieję na zakończenie konfliktu między Polską a Unią Europejską

W najbliższą środę biegacz wraca z Jubelpark do Brukseli. Donald Tusk, który dziś rano złożył przysięgę w Warszawie, weźmie udział jedynie w szczycie Unii Europejskiej z krajami Bałkanów Zachodnich. W czwartek powróci do grona szefów państw i rządów: to szczyt Unii Europejskiej. Z nagrania wynika, że ​​sam zabił 48 z nich.

Polski parlament zatwierdził nowy proeuropejski rząd Donalda Tuska. Środowe zaprzysiężenie doprowadziło do przekazania władzy.12.12.2023 | 0:20 minut

READ  Wracasz do ojczyzny, a raczej do Niemiec

Prawdopodobnie zostanie ciepło przyjęty przez większość swoich odpowiedników: wraz z utworzeniem nowego polskiego rządu – mamy nadzieję – może zakończyć się wieloletni spór między UE a Polską na temat kontrowersyjnej reformy sądownictwa i podziału zamrożonych funduszy unijnych. Unia Europejska wstrzymała niedawno 35 miliardów euro z Funduszu Odbudowy.

Polska jest ważnym partnerem handlowym Niemiec

Zaraz po wyborach w Polsce wysoki rangą urzędnik UE dał do zrozumienia swoje oczekiwania: niezależnie od tego, kto wygra, nie musi już prowadzić kampanii i nie musi zdobywać głosów kosztem Unii Europejskiej. „Będzie mniej przeszkód”. Zwycięzca wyborów musi zadbać o dalszy rozwój polskiej gospodarki. Miliardy Brukseli byłyby mile widziane dla wszystkich.

Nadałoby to dynamikę polskiej gospodarce i ułatwiło ożywienie niemiecko-polskich stosunków gospodarczych.

Wschodni Komitet Gospodarki Niemieckiej

Polska jest piątym co do wielkości partnerem handlowym Niemiec, mocnym w nowych technologiach i od dawna jest niczym więcej niż rozbudowanym warsztatem.

Kandydat na premiera chce bliżej niż dotychczas współpracować z Unią Europejską. 12.12.2023 | 1:12 minut


Wybory europejskie zbliżają się w czerwcu

Ale powrót Tuska niesie ze sobą także nadzieje polityczne. „Tendencje nieliberalne można przezwyciężyć – środkami demokratycznymi” – mówi Piotr Boras z europejskiego think tanku ECFR. Tuskowi udało się osiągnąć to, czego nie udało się Węgrom, Serbii i Turcji.

Daje to nadzieję na odwrócenie trendu tej fali populistycznej.

Piotr Boras, Europejskie Centrum Badawcze ECFR

Manfred Weber gratuluje Donaldowi Tuskowi

Jedno kliknięcie, aby chronić dane

Dopiero po kliknięciu tutaj obrazy i inne dane z Twittera zostaną ponownie załadowane. Twój adres IP zostanie przesłany do zewnętrznych serwerów Twittera. Więcej informacji na temat ochrony danych tego dostawcy mediów społecznościowych można znaleźć na stronie internetowej Twittera. Aby ułatwić Ci przyszłe wizyty, przechowujemy Twoją zgodę w ustawieniach prywatności. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę w obszarze „Moje aktualności”.

Porozumienie w sprawie polityki imigracyjnej nie jest łatwe, nawet z Tuskiem

W wyborach – np. w Holandii – ostatnio wyprzedziła ją prawica. Ale w przypadku Tuska – i Luca Friedena, prezydenta Luksemburga – znowu mają 12 z 27 głów państw i rządów. W styczniu 2025 r. Polska obejmie przewodnictwo w Unii Europejskiej. Pod rządami Tuska.

Jest postrzegany jako światełko nadziei dla swoich proeuropejskich wyborców: Donalda Tuska. 12.12.2023 | 3:15 minut

READ  Decyzja Fed ma wpływ: akcje spółek technologicznych cierpią z powodu wyższych stóp procentowych

Ale co nie będzie łatwe dla UE nawet z Tuskiem? Państwa członkowskie osiągnęły porozumienie w sprawie polityki azylowej i migracyjnej w październiku. Polska i Węgry zostały wyprzedzone. Jeśli Parlament Europejski postawi teraz dodatkowe żądania, porozumienie będzie zagrożone, a Tusk będzie miał także ogromne trudności z promowaniem redystrybucji uchodźców na szczeblu UE. Decydujące posiedzenie Rady Legislacyjnej rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek. Reakcja Warszawy na wynik będzie prawdopodobnie pierwszym sprawdzianem dla Tuska.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Zakończyła się blokada graniczna nałożona na przejściu przez polskich kierowców ciężarówek

Published

on

Zakończyła się blokada graniczna nałożona na przejściu przez polskich kierowców ciężarówek

drWedług ukraińskich informacji polscy kierowcy ciężarówek protestujący na granicy z Ukrainą zakończyli oblężenie jednego z przejść. Ukraińska straż graniczna poinformowała w serwisie internetowym Telegram, że od niedzielnego poranka na przejściu granicznym Medica w południowej Polsce ruch wrócił do normy. Rejestracja i przejazd ciężarówek przez granicę na Ukrainę odbywa się „jak zwykle”.

Nowy polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski złożył w piątek wizytę inauguracyjną w Kijowie, a także spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Mówiono także o blokadach granic przez kierowców ciężarówek. Nowy polski premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie pracował nad osiągnięciem porozumienia z kierowcami w swoim kraju.

Od początku listopada polskie firmy transportowe zamykają ważne przejścia graniczne z Ukrainą. Ruch żeglugowy w dużej mierze został wstrzymany z powodu blokady. Polscy spedytorzy skarżą się na „nieuczciwą konkurencję” ze strony ukraińskich firm po tym, jak Unia Europejska zawiesiła szereg wymogów w zakresie transportu granicznego w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.

Ukraina w dużym stopniu opiera się na transporcie lądowym z Polską, członkiem Unii Europejskiej, w zakresie importu i eksportu, zwłaszcza od czasu inwazji rosyjskiej prawie dwa lata temu.

Polska jest jednym z największych zwolenników Ukrainy w Europie. Jednak spory handlowe spowodowały napięcia między obydwoma krajami w ostatnich miesiącach.

READ  Decyzja Fed ma wpływ: akcje spółek technologicznych cierpią z powodu wyższych stóp procentowych
Continue Reading

Economy

Po 150 latach: Tradycyjne firmy rodzinne są niewypłacalne

Published

on

Po 150 latach: Tradycyjne firmy rodzinne są niewypłacalne
Obraz ikony © istockphoto/industryview

Jakie to słodko-gorzkie: po raz kolejny uderza to w firmę rodzinną. Po niemal 150 latach tradycyjna firma rodzinna o długiej tradycji została zmuszona ogłosić upadłość. Wydaje się, że nie ma już szans na ratunek.

Tradycyjna firma rodzinna musiała teraz zbankrutować. Ogłoszono jednak, że mają plany na przyszłość.

Firmy rodzinne są na skraju wyginięcia

Wygląda na to, że rok 2024 będzie kolejnym rokiem, w którym wiele firm będzie miało walkę o przetrwanie. Firmy rodzinne coraz częściej doświadczają ataków. Teraz, 150 lat później, kolejna tradycyjna firma rodzinna została zmuszona ogłosić upadłość. „Breuer Motoren” w Bochum ma już nowego właściciela.

Od wybuchu pandemii korony firma w Bochum wielokrotnie stawiała czoła poważnym wyzwaniom. Według doniesień roczny deficyt w roku budżetowym 2021 wyniósł 1 903 999 euro. Jak podają media, agresywna wojna Rosji na Ukrainie odcisnęła także piętno na rodzinie Breuerów.

Upadłość doprowadziła do sukcesu

W krótkim okresie firmie udało się uniknąć ostatecznego upadku, ogłaszając upadłość z własnej inicjatywy. W rzeczywistości później nastąpiła również poprawa sytuacji systemowej. Wydaje się jednak, że koniec już się skończył, bo jak wskazują doniesienia mediów, 75 pracowników firmy przeszło już na inne stanowiska. W efekcie Hauhinco Holding GmbH, spółka-matka dwutonowej grupy HBT, przejmuje grupę Breuer Motoren z mocą wsteczną do 1 stycznia 2024 roku. Oznacza to, że spółce nieuchronnie grozi koniec swojego istnienia w dotychczasowej formie 2024. Prawie 150 lat.

Dirk Lenneby, dyrektor zarządzający firmy Breuer, powiedział mediom, że „były bardzo szczęśliwe, że HBT z powodzeniem działa w wielu lokalizacjach na całym świecie i inwestuje w obszary dziedzictwa Breuera”. Podkreślił także, że nowy właściciel chce kontynuować „wybraną wcześniej drogę na nowe rynki, takie jak elektromobilność, poszukiwania ropy i gazu oraz poszukiwania geotermalne”.

READ  Wracasz do ojczyzny, a raczej do Niemiec

Smutne pożegnanie

Nawet gdyby firmie udało się dalej istnieć, sprzedaż nie byłaby łatwa. Oddzielenie się od pracowników również było trudne, ale było to „najlepsze rozwiązanie” – mówi Linneby. Breuer-Motoren mógł teraz kontynuować działalność pod auspicjami dużej firmy. Konkurencja na rynku jest zacięta, dlatego właściwą decyzją jest zaprzestanie bycia „małym samotnym wojownikiem”. W przyszłości nowy właściciel planuje przenieść teren z Bochum do Lunen.

Continue Reading

Economy

Pamiętaj o XXL w Lidl, Aldi, Rewe and Co: po prostu nie jedz ciasteczek

Published

on

Pamiętaj o XXL w Lidl, Aldi, Rewe and Co: po prostu nie jedz ciasteczek
  1. ruhr24
  2. praca
Pamiętaj: Dyskont Lidl i inne supermarkety muszą wycofać ze sprzedaży produkt w postaci ciastek ze względu na obecność ciał obcych (glifów). © Martin Bertrand/Imago, Chris Emil Janssen/Imago; Uczelnia: RUHR24

Obecnie w sklepach Lidl, Aldi, Rewe i Penny and Co trwa akcja wycofania plików cookie. Teraz dotyczy to innych produktów.

Zaktualizowano w środę (21 lutego) o 7:45: Po Holenderski producent ciastek Banketbakkerij Merba BV ostrzegał już przed kilkoma rodzajami ciastek, a teraz nastąpią kolejne wycofania. Dotyczy to następujących produktów z supermarketów i dyskontów:

  • Roy: Tak! Ciasteczka czekoladowe w stylu amerykańskim 225 g – Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 r. – L2334810
  • Aldi Północ: Ciasteczka potrójnie czekoladowe 200 g – Najlepiej spożyć przed 12 grudnia 2024 r. – L2334710
  • Jeden grosz: Kofu Classic Cookies 225g – Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 – L2334810
  • sieć: Biscoteria Triple Choc Ciasteczka z pełną mleczną, gorzką i białą czekoladą 200 gramów

Nie zaleca się podejmowania niezbędnych środków ostrożności przed spożyciem, gdyż nie można wykluczyć obecności w produkcie obcych przedmiotów metalowych.

Pamiętajcie o słodyczach XXL w Lidlu, Aldi, Rewe, Penny and Co: metal staje się niebezpieczny

Pierwszy raport, piątek, 16 lutego o 18:23: Błąd producenta powoduje wycofanie ciastek w całym kraju. Wiele supermarketów i dyskontów musi zareagować.

W szczególności holenderski producent ciastek Banketbakkerij Merba BV wycofał kilka słodyczy. Produkty sprzedawane były pod różnymi nazwami w Metro, Tegut, Famila, Markant, Rewe, Aldi, Penny, Edeka, Netto, Kaufland i Lidl.

Powodem wycofania jest ryzyko, że w plikach cookie znajdują się obce przedmioty metalowe. Apeluje się do klientów, aby nie spożywali dotkniętych produktów, aby uniknąć infekcji.

Wycofanie z Lidl, Aldi, Rewe and Co.: Dyskonty wycofują ze sprzedaży pliki cookie

Oprócz Lidla w Niemczech na wycofanie produktów natychmiast zareagowały także inne supermarkety i dyskonty i usunęły ze swojego asortymentu pliki cookie, których dotyczył problem. Klienci mogą zwrócić produkty do odpowiedniego oddziału. Cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu. Dotyczy to szczegółowo następujących produktów ciastkarskich:

READ  Słynna firma telefonii komórkowej jest niewypłacalna: długi podatkowe w wysokości 70 milionów euro

Ciastka XXL z Lidla, Aldi, Rewe, Penny i Co wspominają: Metal staje się niebezpieczny

metro: Ciasteczka Merba podwójna czekolada 200 gramów – najlepiej przed 07-12-2024 – L2334203

tygout: Ciasteczka Merba podwójna czekolada 200 gramów – najlepiej przed 07-12-2024 – L2334203

Rodzina północno-wschodnia: Potrójne ciasteczka Hoofgot Soft Muffin 210 gramów – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334703

uderzyć: Potrójne ciasteczka Hoofgot Soft Muffin 210 gramów – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334703

Rio: Rewe Best Choice Potrójne ciasteczka czekoladowe 200 g – Najlepiej spożyć przed 06-12-2024 – L2334103;
Rio Best Choice Ciasteczka z białą czekoladą i cytryną 210 g – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334709

Aldi Północ: Miękkie Ciastka Pieczone Potrójna Czekolada 210g – Najlepiej spożyć przed 12-12-2024 – L2334703

Jeden grosz: Mike Mitchell Soft Muffin Cookies 210 g – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334703;
Mike Mitchell Gładka biała czekolada z cytryną 210 g – Najlepiej spożyć przed 12.12.2024 – L2334709

Edica: Edeka Potrójne czekoladowe ciasteczka 200g – Najlepiej spożyć przed 06.12.2024 – L2334103;
Edeka Ciasteczka Podwójnie Czekoladowe 200g – Najlepiej spożyć do 13 grudnia 2024 – L2334803;
G&G Soft Cookies Potrójna czekolada 175 g – MDH 12-13-2024 – L2334809

Rabat marki Netto: Miękkie ciasteczka biscotteria z pełnym mlekiem, ciemną i białą czekoladą 210 g Data przydatności do spożycia – 12.12.2024 – L2334703;
Miękkie Ciasteczka Biscuiteria z Białą Czekoladą i Olejem Cytrynowym 210 g Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 r. – L2334809

Kaufland: K Classic Double Chocolate Cookies 200g – Najlepiej spożyć przed 06-12-2024 – L2334103

sieć: Fenton Bakery Ciasteczka z kawałkami czekolady 225 g – Najlepiej spożyć przed 12 września 2024 r. – L2334803

Lidla: Miękkie Ciasteczka Lodowe z Białą Czekoladą i Cytryną 210g – Najlepiej spożyć przed 13 grudnia 2024 – L2334809

READ  Rekordowa liczba obcokrajowców przeniosła się do Danii za pracą
Miękkie Ciasteczka Sundae z Białą Czekoladą i Cytryną, 210 g.
Wycofanie dotyczy pokazanych tutaj „Sondey Soft Baked Cookies White Chocolate & Lemon, 210 g”, które były sprzedawane w Lidl. © Lidla

Wycofanie jest ograniczone wyłącznie do produktów wymienionych tutaj z określonymi datami przydatności do spożycia i numerami partii wymienionymi powyżej. Niedawno popularny dostawca chipów również musiał zareagować wycofaniem produktu.

Wycofanie plików cookie ze względu na metalowe części: Holenderska seria Hema również musi zareagować

W aktualnym ostrzeżeniu holenderska sieć Hema zauważa również, że produkowane przez nią „ciasteczka z kawałkami czekolady” z najlepszą datą spożycia 12 września 2024 r. mogą zawierać kawałki metalu. Obecnie nie wiadomo, czy istnieje związek między obiema kampaniami wycofywania produktów.

Klienci, którzy już zakupili produkt, proszeni są o nieprzyjmowanie go. Zamiast tego muszą zwrócić uszkodzone pliki cookie do oddziału Hema. Tam otrzymasz zwrot pełnej ceny zakupu, nawet bez przedstawienia paragonu. Każdy, kto odczuwa dyskomfort po zażyciu produktu, powinien natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.

Ogólnokrajowe wycofanie firmy Lidl and Co.: Producent ciastek żałuje błędów

Należy podkreślić, że wycofanie dotyczy wyłącznie produktów „Sondey Soft Baked Cookies White Chocolate & Lemon, 210 g”. Środek ten nie dotyczy innych produktów sprzedawanych w Lidl, w szczególności innych produktów Banketbakkerij Merba BV.

Uwaga: ten tekst został wygenerowany przy użyciu sztucznej inteligencji i dokładnie sprawdzony przez redaktora Svena Vickersa.

Continue Reading

Trending