Connect with us

Economy

Raport rynkowy: DAX pozostaje na rekordowym poziomie

Published

on

Raport rynkowy: DAX pozostaje na rekordowym poziomie


Raport rynkowy

Stan na: 26 lutego 2024 r. o 9:36

DAX rozpoczął sesję tuż poniżej rekordowego maksimum. Tak naprawdę inwestorzy mają wszelkie powody, aby zachować większą ostrożność. Wreszcie, w dalszej części tygodnia w agendzie giełdowej pojawią się ważne dane o inflacji.

DAX rozpoczął nowy tydzień handlowy niewielkim rabatem. Na początku notowań na giełdzie XETRA niemieckie akcje benchmarkowe spadły o 0,1 proc. do 17 396 pkt. Oznacza to, że pozostają w zasięgu rekordowych 17 443 punktów. DAX rozpoczął piątek od pozytywnego wiatru na amerykańskich giełdach, które również osiągnęły rekordowe poziomy.

Ten wciąż młody rok na giełdzie jak dotąd dobrze się rozpoczął dla DAX: wzrost od początku roku wynosi około czterech procent. Tylko w lutym wiodący indeks Niemiec wzrósł dotychczas o prawie 3%. Obserwatorzy rynku uważają, że cena DAX będzie nadal rosła, co wskazuje na zdrowy trend wzrostowy.

Przy ciągle nowych rekordowych maksimach wzrosło także ryzyko korekty na DAX. Eksperci rynkowi mówią o sytuacji „wykupu” na rynku po długim wzroście, co sugeruje spadek cen. Jednak ostatnio inwestorzy na początek zawsze wykorzystywali spadające ceny na niemieckiej giełdzie.

Nieco pozytywne wieści napływają z niemieckiej branży eksportowej: oczekiwania przedsiębiorstw dotyczące eksportu wzrosły w lutym do minus 7,0 punktu z minus 8,5 punktu w styczniu, ogłosił dziś rano instytut Ifo. Wciąż jednak niewiele sektorów spodziewa się wzrostu eksportu.

„Niemiecki przemysł eksportowy nie czerpie obecnie zbyt wielu korzyści z rozwoju sytuacji gospodarczej na świecie” – powiedział Klaus Wohlrabe, szef sondaży Ifo. „Nadal jest wiele do poprawy”.

Tymczasem ważne dane o inflacji, które zostaną opublikowane w dalszej części tygodnia, nakazują zachować ostrożność. W Niemczech wstępne dane o kształtowaniu się cen towarów i usług konsumenckich w lutym zostaną opublikowane w czwartek. Również w czwartek opublikowany zostanie preferowany przez Fed miernik inflacji – podstawowy indeks cen osobistych wydatków konsumpcyjnych (PCE).

READ  Te pozycje są wysoce zalecane!

Na ten tydzień zaplanowano także kilka przemówień amerykańskich władz monetarnych: analitycy zakładają, że powtórzą swoją mantrę dotyczącą zachowania ostrożności w sprawie stóp procentowych.

Tymczasem wzrosty na amerykańskich giełdach, wywołane przez producenta chipów Nvidia, pod koniec tygodnia straciły nieco na sile. Indeks akcji Dow Jones zamknął się o 0,2 procent do 39 131 punktów. Indeks Standard & Poor's 500 zakończył notowania na poziomie 5088 punktów, nieznacznie się zmienił. Obydwa wskaźniki osiągnęły obecnie najwyższy poziom w historii.

Z kolei indeks Nasdaq, w którym dominują spółki technologiczne, spadł o 0,3 proc., do 15 996 pkt. Inwestorzy wykorzystali akcje największych rynkowych graczy, takich jak Apple, Alphabet i Tesla.

Na początku tygodnia japońska giełda kontynuowała wzrosty. Indeks akcji Nikkei tymczasowo wzrósł do nowego rekordowego poziomu 39 388 punktów, a zakończył na poziomie 39 233 punktów na poziomie 0,4 procent. Pozytywne wyceny i reformy przedsiębiorstw przyciągnęły w ostatnich miesiącach na rynek wielu zagranicznych inwestorów, a słaby jen zrobił resztę. Od początku roku indeks Nikkei wzrósł o około 17 proc.

Ceny ropy spadają na początku tygodnia. Cena baryłki (159 litrów) ropy Brent z Morza Północnego spadła o 0,6 proc., do 80,35 dolarów. Konkluzja jest taka, że ​​ceny ropy naftowej nie zmieniły się znacząco w ciągu ostatniego tygodnia. Od początku roku ruchy cen również są ograniczone.

Euro wykazuje niewielkie ruchy we wczesnym handlu na rynku Forex. Wspólna waluta europejska rośnie obecnie o 0,1 procent do 1,0831 dolara. Na rynku złota również panuje niewielki ruch: uncja złota kosztuje obecnie 2034 dolarów, czyli mniej więcej tyle samo, co dzień wcześniej.

Dziś rano indeks DAX skupia się na akcjach Infineon. Producent chipów zapowiedział wykup akcji o wartości do 300 mln euro. Infineon ogłosił, że w ramach programów zaangażowania pracowników rozdano pracownikom aż siedem milionów kartek papieru.

READ  Wojna na Ukrainie – Unia Europejska zaprosiła prezydenta Ukrainy Zełenskiego do Brukseli w lutym

W sporze zbiorowym z Lufthansą nacisk wywiera związek Verdiego. Wezwała do rozmów na temat usprawnień wymaganych dla personelu naziemnego przed regularną rundą negocjacji, która odbędzie się 13 marca. Warunkiem jest złożenie przez grupę wstępnie zoptymalizowanej oferty.

Specjalista w dziedzinie włókien węglowych, firma SGL Carbon, rozważa wydzielenie swojej działalności związanej z włóknami węglowymi i kompozytami. Spółka wchodząca w skład indeksu małych spółek SDAX ogłosiła w piątkowy wieczór, że rozważane są wszystkie opcje dla jej dywizji zajmującej się włóknami węglowymi, w tym częściowa i pełna sprzedaż.

Majątek legendarnego inwestora Warrena Buffetta posiada rekordowe rezerwy gotówkowe przekraczające 160 miliardów dolarów. 93-latek nie widzi obecnie żadnych ciekawych nieruchomości inwestycyjnych. W Stanach Zjednoczonych istnieje tylko „garstka” firm, które mogłyby poczynić duże postępy dla jego holdingu Berkshire Hathaway, a on i inni od dawna przyglądali się tym spółkom, jak wynika z jego sobotniego raportu rocznego za 2023 rok. Buffett nie widzi odpowiednich kandydatów do inwestycji za granicą. Roczne zyski wyniosły 96,2 miliarda dolarów, przewyższając rekord z 2021 roku o 6,3 miliarda dolarów.

Google nie będzie już pozwalał swojemu oprogramowaniu Gemini AI na tworzenie obrazów ludzi po tym, jak pokazywał użytkownikom niebiałych nazistowskich żołnierzy i amerykańskich osadników. Internetowy koncern przyznał, że w niektórych przypadkach przedstawienie nie odpowiada kontekstowi historycznemu. Tymczasem Google opowiada się głównie za różnorodnością w generowaniu obrazów AI.

Największe w Europie targi komunikacji mobilnej MWC rozpoczynają się dziś w Barcelonie innowacjami technologicznymi napędzanymi sztuczną inteligencją (AI). Na Mobile World Congress łącznie 2400 wystawców z całego świata prezentuje produkty, innowacje i usługi. Wystawcami są Lenovo, Samsung i Huawei, a Apple zazwyczaj trzyma się z daleka od targów.

Dostawca oprogramowania bankowego Temenos wyznaczył trzy firmy zewnętrzne do zbadania zarzutów oszustwa. Szwajcarska firma podała, że ​​należy do nich Alvarez & Marsal, która specjalizuje się w księgowości i dochodzeniach karnych. W zeszłym tygodniu Temenos odrzucił zarzuty amerykańskiego inwestora Hindenburga dotyczące nieprawidłowości księgowych w spółce.

READ  Sektor przed ożywieniem: Eksperci twierdzą, że te zapasy półprzewodników mogą być teraz interesujące | biuletyn

W badaniu wykazali, że 20-letni lek na astmę znacznie zmniejsza reakcje alergiczne u osób z wieloma ciężkimi alergiami pokarmowymi. Ma to związek z lekiem Xolair, sprzedawanym przez szwajcarskie firmy farmaceutyczne Roche i Novartis – poinformowali badacze na niedzielnej konferencji medycznej.

Przed czerwcowymi wyborami europejskimi Meta, spółka matka Facebooka, wraz z zespołem specjalistów chce podjąć działania przeciwko dezinformacji i niewłaściwemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji (AI). „Korzystamy z naszego Centrum Operacji Wyborczych, aby identyfikować potencjalne zagrożenia i podejmować środki zaradcze w czasie rzeczywistym” – napisał na blogu Marco Pancini, odpowiedzialny za relacje amerykańskiej firmy z Unią Europejską.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych

Published

on

Edika i Nito z apelem – ryzyko obrażeń wewnętrznych
  1. Strona główna
  2. konsument

Naciska

Wycofanie produktów Edeka i Netto: Wycofanie dotyczy dwóch produktów z bułek. Według producenta klienci mogą odzyskać swoje pieniądze.

Bleicherode – wycofanie dotyczy obecnie ofert w Edeka i Netto Marken-Discount. Potencjalne odłamki drewna w wypiekach mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Producent zdecydowanie odradza spożywanie dotkniętych produktów.

Panem Backstube GmbH ogłasza wycofanie dwóch produktów z kategorii bułki: „bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego” i „bułki mieszane Kornmühle do pieczywa gotowego”. Obie pozycje dostępne są w opakowaniach 540 g i obowiązują do wszystkich terminów przydatności do 30 maja 2024 r.

Zagrożenia dla zdrowia związane z produktami Edeka i Netto: punkty sprzedaży i obszary dotknięte

Edeka i Netto Marken-Discount natychmiast zareagowały i wycofały ze sprzedaży wadliwy towar. Klienci, którzy już kupili oferty, pod żadnym pozorem nie powinni ich spożywać. Produkty można zwrócić do sklepów internetowych. Jest napisane, że cena zakupu zostanie zwrócona nawet bez przedstawienia paragonu Przypominamy wiadomość od producenta.

Wycofanie dotyczy dwóch produktów: bułki mieszane Kornmühle i bułki mieszane GUT&GÜNSTIG do pieczywa gotowego © Panem Backstube GmbH

Zdaniem firmy w cewkach mogą znajdować się ciała obce wykonane z drewna. W przypadku połknięcia może powodować obrażenia wewnętrzne i krwawienie. Z tego powodu konsumenci w żadnym wypadku nie powinni spożywać dotkniętych produktów.

W zwojach znajdują się ciała obce: uszkodzona Edica, Marktkov i Nito

Zgodnie z zawiadomieniem producenta o wycofaniu, „Rolki mieszane GUT&GÜNSTIG do przygotowania do pieczenia” zostały wprowadzone na dużych obszarach Niemiec, głównie w Edeka i Marktkauf. Wykluczono regiony Szlezwik-Holsztyn, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Hamburg, Brema, Berlin, Brandenburgia, Saksonia-Anhalt, Dolna Saksonia i przyległe części Nadrenii Północnej-Westfalii.

Panem Backstube GmbH
GUT&GÜNSTIG Mieszane bułki gotowe do pieczenia
edica, rynek zakupów
540 gramów
Wszystko do 30 maja 2024 r

Produkt „Kornmühle mieszane bułki do gotowego chleba” sprzedawany był na terenie całego kraju po cenie Netto Marken-Discount, podał producent w swoim oświadczeniu.

Wycofanie nie dotyczy innych produktów firmy Panem Backstube GmbH oraz bułek z datą przydatności do spożycia przed 30 maja 2024 r. Wycofanie dotyczy wyłącznie wymienionych produktów i terminów przydatności do spożycia.

Bakterie, ciała obce i nie tylko: Klienci powinni poważnie podchodzić do wycofania produktów i zdobywać wiedzę

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji, konsumenci mogą skontaktować się z obsługą klienta Panem Backstube GmbH. Można się z nimi skontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem [email protected] lub telefonicznie od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00–20:00 pod numerem 036338 577 308.

Niedawno wycofano także kiełbaski Rewe, których spożycie może powodować nudności i wymioty. Niedawno z obiegu wycofano także produkty owocowe wywołujące wysypkę skórną i duszność. (Funt syryjski)

Continue Reading

Economy

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów

Published

on

Duża sieć fast foodów zbankrutowała – zadłużenie przekracza 1 miliard dolarów
  1. Strona główna
  2. Praca

Naciska

Przedsiębiorstwa dostawcze odczuwają słabą gospodarkę i skutki epidemii. Red Lobster, czołowa sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych, zbankrutowała.

ORLANDO, Floryda – Nie tylko restauracje w Niemczech cierpią: amerykańska sieć restauracji rybnych Red Lobster zbankrutowała. Firma oficjalnie ogłosiła to w poniedziałek, 20 maja. Amerykańskie media podały, że Red Lobster zamknął już 99 restauracji i rozpoczął sprzedaż lokalu w poprzednim tygodniu Newsweek.

Sieć fast foodów, rozsławiona dzięki serialom i filmom, twierdzi, że ma 578 restauracji w 44 stanach USA i Kanady i obsługuje 64 miliony klientów rocznie. Roczna sprzedaż firmy wynosi dwa miliardy dolarów.

Sieć fast foodów jest niewypłacalna: złe zarządzanie, konkurencja i inflacja powodują bankructwo Red Lobster

Jednak teraz nadchodzi upadłość. Firma ma ponad miliard dolarów długu. Ale majątek wynosi mniej niż 30 milionów dolarów CNN W nawiązaniu do firmy. Celem jest sprzedaż spółki pożyczkodawcom. W zamian otrzymujesz fundusze potrzebne do przetrwania.

Przyczynami nierównowagi jest zwiększona konkurencja ze strony innych wschodzących sieci restauracji, inflacja oraz konsekwencje pandemii korony. Od 2019 roku jest o tym głośno CNN Liczba klientów spadła o 30 proc., ale już nie wzrosła znacząco.

Red Lobster przyznaje się do strategicznych błędów po bankructwie

Przyczyną jest także złe zarządzanie. W swoim wniosku o upadłość Red Lobster stwierdził, że ma „nadęty i słabo radzący sobie portfel restauracji”. Za straty firma obwiniła także swojego byłego największego akcjonariusza, firmę Thai Union. Według raportów firma Red Lobster rozwiązała umowę z dwoma dostawcami smażonych krewetek i zawarła umowę na wyłączność z Thai Union, co podniosło koszty sieci restauracji. CNN.

Reprezentowana niemal wszędzie w USA: sieć restauracji Red Lobster zbankrutowała. (Zdjęcie pliku) © Scott Brower/Imago

„Zauważyliśmy bezpodstawne zarzuty zawarte we wnioskach do sądu upadłościowego i nie możemy się doczekać pełnej prezentacji faktów” – stwierdziła Thai Union w odpowiedzi na zarzuty dotyczące Red Lobster.

READ  Szlaki tyczkowe w Safiental

Thai Union, wieloletni dostawca Red Lobster, planuje kontynuować współpracę. „Jesteśmy przekonani, że proces sądowy umożliwi firmie Red Lobster restrukturyzację zobowiązań finansowych i wykorzystanie jej długoterminowego potencjału w bardziej pozytywnym otoczeniu” – stwierdziła spółka w swoim oświadczeniu.

Firma Red Lobster jest niewypłacalna: upadłość wisiała na horyzoncie już od dłuższego czasu

Upadłość ogłoszono kilka miesięcy temu. W styczniu 2024 roku Red Lobster zatrudnił eksperta ds. restrukturyzacji Jonathana Tebusa, który od marca pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Niektóre restauracje zostały ostatecznie wyprzedane 13 maja.

Red Lobster to godny uwagi przykład z USA. Jednak restauracje w Niemczech również muszą stawić czoła trudnym warunkom ekonomicznym. Między innymi ze względu na skutki pandemii i słabą gospodarkę branży restauracyjnej grozi fala bankructw. (SM)

Continue Reading

Economy

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Published

on

Organizatorzy wycieczek popadają w bankructwo: czy klienci odzyskają pieniądze?

Axel Schmeglow przebywa w areszcie od początku kwietnia. Jest dyrektorem zarządzającym holdingu itravel Group SA. Klienci luksusowego organizatora wycieczek skarżą się na tę firmę od lata ubiegłego roku. Często zdarza się, że klienci płacą z góry za wyjazd kilka tysięcy euro, a na miejscu okazuje się, że organizator nie zapłacił jeszcze za zarezerwowany hotel. Sąd Rejonowy w Kolonii wyznaczył syndyka masy upadłościowej dla Inspiring Travel Club Family GmbH, spółki zależnej Grupy itravel, informuje „gwiazda„.

Wyznaczony prawnik Philip Schober ma dostęp do rachunków bankowych i obecnie analizuje sytuację finansową spółki. Co najważniejsze, spółka musi być w stanie zapłacić mu jako syndykowi masy upadłościowej. Same procedury jeszcze się nie rozpoczęły. Jednakże dyrektor zarządzający Grupy itravel Schmiegelow wymaga zgody syndyka w przypadku majątku spółki. Jeżeli okaże się, że brakuje środków, spółka może zostać zlikwidowana bez postępowania upadłościowego. Strona internetowa itravel została wyłączona wkrótce po aresztowaniu dyrektora zarządzającego.

READ  Tchibo oferuje teraz również samochody elektroniczne - na wystawie Tesla i Fiat
Continue Reading

Trending