Connect with us

Tech

Przestępcy przyznają: cyberatak i wyciek firmy Epic Games były oszustwem

Published

on

Przestępcy przyznają: cyberatak i wyciek firmy Epic Games były oszustwem

Grupa Mogilevich przyznaje na swojej stronie z przeciekami w Darknet, że nie korzysta z oprogramowania ransomware jako usługi, ale jest oszustem. Już wcześniej pojawiały się podejrzenia, że ​​ofiarą cyberataku tej grupy padło Epic Games.

reklama

Oprócz Epic Games, Mogilewicz jako domniemane ofiary wymienił także takie firmy, jak Shein, Kick, Bazaarvocie, InfinitiUSA i DJI. Wspomniano także o takich organach, jak policja Bangladeszu i irlandzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Niektóre z list „ofiar” oznaczono jako rzekomo wyprzedane.

Teraz Mogilewicz wyjaśnia, że ​​to wszystko było oszustwem. „W rzeczywistości nie jesteśmy „oprogramowaniem ransomware jako usługą”, ale profesjonalnymi oszustami”. Wyjaśnienia tego nie można znaleźć bezpośrednio na blogu na stronie wycieku, a jedynie za linkiem, który rzekomo prowadzi do próbki rzekomego wycieku bazy danych EpicGames.

W tekście Mohylewicz chwali się, że dał wielu osobom „lekcję” i wyjaśnia własny model biznesowy, w tym metody stosowane w inżynierii społecznej.

Mogilewicz chciał szybko zyskać sławę jako nowa grupa zajmująca się oprogramowaniem ransomware, aby przyciągnąć swoje rzeczywiste ofiary. Wybrali więc kilka znanych nazwisk jako rzekome ofiary oprogramowania ransomware.

Zainteresowani, którzy chcieli skorzystać z usług Mohylewicza i zażądać okupu, nie otrzymali nic w zamian, a zamiast tego stali się ofiarami. W ośmiu przypadkach przestępcy sprzedali dostęp do tablicy, która miała zapewnić kupującym dostęp do infrastruktury przestępców. Ale takiej infrastruktury w ogóle nie było. Korzystając z inżynierii społecznej, niektóre zainteresowane strony nie tylko zostały oszukane i zainwestowały kilka tysięcy dolarów w swoje fałszywe usługi oprogramowania ransomware, ale otrzymały również zrzuty ekranu swoich portfeli kryptowalut. Celem było wykorzystanie danych do dalszego oszustwa polegającego na sprzedaży rzekomo skradzionych kont kryptowalutowych.

Mogilewicz zachowywał się tak, jakby jako grupa byli wschodzącym i głównym graczem na rynku oprogramowania ransomware jako usługi. W ten sposób skontaktowali się również z brokerami pierwszego dostępu. Jako potencjalni nabywcy żądali od brokerów pierwszego dostępu dowodów potwierdzających jakość ich towarów. Uzyskane w ten sposób zdjęcia i filmy oszuści wykorzystali następnie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, sprzedając (fałszywy) dostęp.

Mogilewicz rzekomo otrzymała teraz 85 000 dolarów w ramach jednej płatności od jednej ze swoich ofiar, która chciała kupić dane pochodzące z rzekomego włamania do firmy zajmującej się dronami. To ich największy zamach stanu.

Wyjaśniając swój oszukańczy model biznesowy, chcą pokazać, że wiele osób, „zwłaszcza Epic Games”, ujawniło je poprzez swoje publiczne działania i tweety. Umożliwiłoby to rozwój ich oszukańczej sieci.


(Prochowiec)

Do strony głównej

READ  Android otrzymuje teraz sieć „Find My Device” przypominającą Apple
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję

Published

on

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję
  1. Strona główna
  2. panorama

Naciska

Nowa funkcja notatek w WhatsApp może ułatwić życie użytkownikom. Z planowaną innowacją Messengera wiąże się jednak pewien problem.

Brema – Ostatnio doszło do… WhatsApp Trochę zmian. Zacząłem kilka tygodni temu Usługa Messenger wprowadza nowy design. Wielu użytkowników zauważyło, że kolor ich komunikatora zmienił się z niebieskiego na zielony. Chociaż zmiana ta została dotychczas wdrożona tylko dla niektórych użytkowników, WhatsApp już planuje kolejną aktualizację: zintegrowaną funkcję notatek.

WhatsApp planuje wprowadzić nową funkcję, z której będzie można korzystać poprzez długie naciśnięcie wiadomości

Ogólnie oświecony blog fanów WABetaInfo Stwierdzono, że WhatsApp pracuje nad „integracją funkcji robienia notatek z przyszłą aktualizacją aplikacji”. Według raportu niektórzy użytkownicy wersji beta mogą już testować tę funkcję, ale nadal znajduje się ona na etapie rozwoju. Użytkownicy WhatsApp mogą obecnie długo naciskać poszczególne wiadomości, aby otworzyć menu kontekstowe oferujące różne opcje. Za pomocą tego menu użytkownicy mogą przesyłać dalej, kopiować, przypinać i odpowiadać na wiadomości. Planowana aktualizacja ma na celu dodanie kolejnej funkcjonalności.

WhatsApp prawdopodobnie będzie pracował nad funkcją notatek dla swojego komunikatora. (Awatar) © Thomas Trutschel/imago-images

Zrzut ekranu z wersji beta WhatsApp WABetaInfo Pokazuje, że dodano element menu Dodaj do notatki. Dzięki temu użytkownicy za pomocą kilku kliknięć utworzą nową notatkę z wiadomości i szybko zapiszą ważne informacje. Ta funkcja może być szczególnie przydatna do szybkiego zapisywania otrzymanych adresów lub informacji o płatnościach bez konieczności ręcznego przesyłania ich do aplikacji do robienia notatek.

WhatsApp otrzymuje funkcję notatek – na razie zwykli użytkownicy są wykluczeni

Istnieje jednak problem innowacji. Wydaje się, że WhatsApp opracował tę funkcjonalność głównie dla klientów biznesowych. Dlatego funkcja notatek będzie prawdopodobnie początkowo dostępna tylko dla użytkowników WhatsApp Business. Dlatego też zwykli użytkownicy zwykłego komunikatora początkowo nie będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności.

READ  1C Entertainment ogłasza nowy turowy, taktyczny styl RPG „Reverie Knights Tactics”

WhatsApp

W 2009 roku uruchomiono i rozwijano program do obsługi komunikatorów internetowych Najpopularniejszy od lat program do obsługi wiadomości błyskawicznych W Niemczech. Od 2014 roku firma jest częścią spółki-matki Facebooka, Meta Platforms.

WhatsApp Business został uruchomiony w 2018 roku i jest skierowany szczególnie do właścicieli małych firm. WhatsApp twierdzi na swojej stronie internetowej, że komunikator „ułatwia komunikację z klientami dzięki funkcjom automatyzacji, organizowania i szybkiego reagowania na wiadomości”. Jeśli funkcjonalność zostanie dobrze przyjęta przez użytkowników biznesowych, można przynajmniej rozważyć przeniesienie jej na standardowy komunikator.

W kwietniu WhatsApp ogłosił także dalsze zmiany w swoich warunkach świadczenia usług. Tutaj Użytkownicy muszą podjąć niezbędne działania, aby móc dalej korzystać z Usługi. (fd)

Continue Reading

Tech

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Published

on

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Tajwański producent Gigabyte ma Gigabyte Metal Gear Plus Wprowadzono nową serię ultrakompaktowych minikomputerów opartych na 3-litrowej aluminiowej obudowie, która zawiera wiele procesorów AMD Ryzen 8000G („Phoenix”) z maksymalnie 8 rdzeniami Zen 4 i Radeon 700M z maksymalnie 12 jednostkami CU i maksymalną wydajnością. wynosi 768 jednostek cienia. W sumie trzy Barbones dla użytkowników z branży DIY są gotowe do wprowadzenia na rynek.
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (8)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (4)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (5)
źródło: GBChińska platforma e-commerce jd.com będzie oferować w chwili premiery trzy Barbones w następującej konfiguracji.

Barbone składa się z odpowiedniego pakietu APU Zen 4, płyty głównej Gigabyte Aorus B650I ITX, niskoprofilowej chłodnicy Jonsbo i kompaktowej „3-litrowej obudowy” o wymiarach 200 x 210 x 85 mm wykonanej z aluminium. Systemy są również oferowane jako najlepsze komputery do gier z 16 GB pamięci DDR5-5600 i 512 GB NVMe SSD w cenie 899, 739 i 689 dolarów.Gigabyte Metal Gear Plus (2)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (3)
źródło: GBOprócz zasilacza GAN o mocy 180 W dostępne są również Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, LAN 2,5 Gb/s, a także HDMI 2.1a i DisplayPort 2.0. Nie zostało jeszcze jednoznacznie wyjaśnione, czy Gigabyte będzie oferować także w tym kraju serię Metal Gear Plus. Obecnie uwaga skupia się na regionie azjatyckim.Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GBREAD  Android otrzymuje teraz sieć „Find My Device” przypominającą Apple
Continue Reading

Tech

Departament Obrony musi w znaczący sposób dokonać przeglądu systemu poziomów

Published

on

Departament Obrony musi w znaczący sposób dokonać przeglądu systemu poziomów

Przed premierą aktualizacji Fallouta 4 nowej generacji, która nastąpi 25 kwietnia, będzie można wypróbować niektóre nowe modyfikacje Fallouta 4. Na przykład jeden z projektantów przyjrzał się systemowi poziomów w postapokaliptycznej grze RPG firmy Bethesda i przerobił atuty, umiejętności i cechy. make it Bardziej przypomina klasyczne tytuły z tej serii, z usuniętymi również niektórymi bezużytecznymi dodatkami.

Mod do Fallouta 4: Przebudowa systemu poziomowania w celu zwiększenia powtarzalności rozgrywki

Mod, o którym mowa, pochodzi ze zmodyfikowanego FishFiend i wprowadza około 50 nowych funkcji, 14 nowych cech, 12 nowych umiejętności i kilka zmian w stosunku do oryginalnych bonusów z Fallouta 4. Jeśli chcesz wrócić po obejrzeniu nowego serialu Fallout, jeśli chcesz aby wejść na pustkowie, może to być sytuacja jest tego warta. Swoją drogą mod jest remasterem moda Hot Diggity autorstwa FishFiend z 2020 roku. Można go pobrać tutaj NexusMods pobierać.

03:17
Fallout: Oficjalny zwiastun nowej serii na Amazon Prime

Modder FishFiend sam wyjaśnia, że ​​celem tego moda jest „poprawa powtarzalności rozgrywki poprzez spowolnienie stopniowego przechodzenia każdej postaci w specjalistę od wszystkiego” oraz „włączenie wyspecjalizowanych korzyści, które nadają każdej postaci większą indywidualność”. Największe zmiany dotyczą bonusów, które nie tylko zostały rozszerzone o 50 nowych bonusów wspomnianych na początku, ale nowe wymagania dotyczące atutów mają również zachęcać do nowych sposobów gry. Wiele oryginalnych serii zostało zremasterowanych. Tymczasem motywy moda mają na celu powrót do systemu poziomowania, takiego jak w Fallout 1, Fallout 2 czy Fallout: New Vegas.

Continue Reading

Trending