Connect with us

science

Porównanie kawy i czarnej herbaty: jeden zdrowszy napój

Published

on

Porównanie kawy i czarnej herbaty: jeden zdrowszy napój
 1. 24vita
 2. karmić

Obniżające ciśnienie krwi i cholesterol, chroniące przed cukrzycą i rakiem wątroby: kawa i czarna herbata zawierają to wszystko. Za to odpowiedzialne są również wtórne materiały roślinne.

Czarną herbatę i kawę można znaleźć w niemal każdym domu. I to nie tylko od niedawna: od wieków jest to jeden z ulubionych napojów ludzkości. Dzieje się tak głównie za sprawą wspólnego składnika: kofeina budzi Cię, wypierając wywołującą senność adenozynę z receptorów w komórkach nerwowych. Ponownie NDR W rezultacie poprawia się Twój nastrój i zdolność koncentracji. Po spożyciu kofeiny możesz szybciej myśleć, co ułatwia naukę.

Każdy człowiek inaczej reaguje na kofeinę. Szczególnie osoby wrażliwe powinny przyjmować ją ostrożnie, gdyż zbyt dużo kofeiny może powodować nerwowość, bezsenność, nudności, bóle głowy, wzmożony lęk, zaburzenia poznawcze, nieregularne bicie serca i zwiększoną częstość oddechów. twierdzi Federalny Instytut Oceny Ryzyka. Dawkowanie ma kluczowe znaczenie. „Pojedyncze dawki do 200 mg kofeiny – około trzech mg na kilogram masy ciała ze wszystkich źródeł są bezpieczne dla ogółu zdrowej populacji dorosłych”. Raporty dla Komitetu EFSA. EFSA oznacza Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Dla porównania: W filiżance kawy filtrowanej (około 200 ml) znajduje się około 90 mg kofeiny. Filiżanka czarnej herbaty (około 220 ml) zawiera około 50 mg kofeiny.

Porównanie kawy i czarnej herbaty

W kilku badaniach podkreślono prozdrowotne działanie czarnej herbaty i kawy. Wybór publikacji potwierdzających pozytywne działanie napojów:

 • Dokonali tego naukowcy ze Stanów Zjednoczonych i Danii w badaniu Stwierdzono, że niektóre związki roślinne znajdujące się w czarnej herbacie, w tym L-teanina, flawonoidy, takie jak katechiny i polifenole, są korzystne dla flory jelitowej i zdrowia mózgu. Naukowcy podają, że dwa polifenole znajdujące się w czarnej herbacie aktywują gen KCNQ5. KCNQ5 odgrywa rolę w kontrolowaniu aktywności komórek nerwowych, może rozszerzać naczynia krwionośne i ma działanie przeciwnadciśnieniowe, takie jak: Fitbook wspomniany. Odkrycie to może mieć szczególne znaczenie w przyszłości, jeśli chodzi o opracowywanie leków regulujących ciśnienie krwi.
 • Czarna herbata w formie okładów może ukoić skórę podczas nawrotów neurodermitu. Potem to robi Niemieckie Stowarzyszenie Alergii i Astmy (DAAB) W swoim magazynieKonkretnie alergie„Uwaga. Jak podaje niemiecka agencja informacyjna dpa, to zawarte w czarnej herbacie garbniki działają przeciwzapalnie.
 • Wyniki badania sugerują, że czarna herbata ma pewne zalety, jeśli chodzi o poziom tłuszczu we krwi. Korzyści przynosi także Fundacja Cochrane w Niemczech.
READ  Pyszne orzechy skutecznie wspierają powodzenie Twojej diety
Rano lepiej pić herbatę czy kawę? Obydwa gorące napoje obiecują działanie prozdrowotne. © imago
 • Kawa ma działanie euforyczne i może zapobiegać depresji. Według czasopisma zawarta w nim kofeina pomaga utrzymać równowagę substancji przekaźnikowych, takich jak serotonina i dopamina, w mózgu. Psychologia dzisiaj Zostałem poinformowany. Następnie dodał, że efekt ten będzie miał pozytywny wpływ na ryzyko depresji. Stwierdzono, że w przypadku kobiet picie od dwóch do trzech filiżanek dziennie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby o 15 procent Magazyn farmaceutyczny Zostałem poinformowany.
 • „Odkryliśmy, że spożywanie kawy i herbaty, pojedynczo lub w połączeniu, wiąże się z niższym (…) ryzykiem demencji” – stwierdził zespół badawczy pod kierownictwem Yuan Zhang ze Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Tianjin. Chiny.
 • Skorzystają także serce i krążenie. Węgierscy naukowcy piszą, że picie do trzech filiżanek kawy dziennie wiąże się z niższym ryzykiem udaru i śmiertelnych chorób serca. Ma to pozytywny wpływ na długość życia.
 • Według nich kawa zawiera nieoczekiwanie duże ilości błonnika Gazeta lekarska. Naukowcy z Hiszpanii wykazali, że w filiżance gorącego napoju można rozpuścić nawet 1,5 grama niestrawnych węglowodanów, w zależności od sposobu jego przygotowania.
 • Marka Marka Dziennik medyczny według Kofeina zmniejsza apetyt i Zwiększa zużycie energii. Obydwa mogą wyjaśniać, dlaczego w większych badaniach epidemiologicznych osoby pijące kawę były mniej narażone na rozwój cukrzycy typu 2.
 • W jaki sposób Dziennik medyczny Według większej liczby informacji osoby pijące kawę są mniej narażone na raka skóry, raka piersi i raka prostaty niż osoby, które nie piją kawy. Ryzyko zachorowania na raka wątroby było również o 40% niższe.

Więcej ekscytujących tematów zdrowotnych znajdziesz w naszym bezpłatnym biuletynie, na który możesz się zapisać tutaj.

Kawa skuteczniej zmniejsza ryzyko raka

Ale jaki jest najzdrowszy napój? Porównując korzyści zdrowotne, kawa z łatwością wypada najlepiej, jeśli porównamy następujące aspekty: źródło błonnika, sprawność umysłową, wsparcie mikrobiomu jelitowego, ryzyko chorób układu krążenia, raka i cukrzycy oraz długowieczność.

READ  Rośnie liczba bankructw korporacyjnych

„Washington Post” przedstawia to w ten sposób: Osoby pijące kawę mogą czerpać korzyści z zawartego w niej błonnika, zdrowego mikrobiomu jelitowego oraz zmniejszonego ryzyka raka i cukrzycy. Z drugiej strony herbata jest niewątpliwie korzystna dla ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu, zdrowia psychicznego i produktywności. Oba napoje są zwycięzcami, jeśli chodzi o zdrowie serca i długowieczność.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Published

on

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Według German Diabetes Aid cukrzyca jest chorobą szeroko rozpowszechnioną, na którą w samych Niemczech cierpi około 11 milionów osób. Ponadto coraz więcej młodych ludzi zapada na choroby metaboliczne.

Wczesne wykrycie jest szczególnie ważne w profilaktyce. Szanse na wyzdrowienie są szczególnie duże w przypadku osób z wczesną cukrzycą typu 2, zwaną stanem przedcukrzycowym. Kluczowe jest przejście do jednego Styl życia z odpowiednią aktywnością fizycznąJeden Zbilansowana dieta I Unikaj niektórych pokarmów. Prawidłowe rozpoznawanie objawów Cukrzyca typu 1 Z drugiej strony może uratować życie – nie wspominając dobrze dostosowanego leczenia.

Ale jakie są pierwsze objawy cukrzycy, o których warto wiedzieć i jakie objawy mogą wskazywać na zaburzenia poziomu cukru we krwi?

Cukrzyca typu 1: Pierwsze objawy są pomijane, zwłaszcza u dzieci

Przerażający wpływ pandemii korony: wirus podwoił liczbę przypadków cukrzycy typu 1 u dzieci Niemieckie Stowarzyszenie Diabetologiczne (DG) pisze. Ponieważ objawy nie zostały rozpoznane lub zignorowane, a także dlatego, że pójście do lekarza w czasie izolacji wiązało się z ryzykiem infekcji. Niebezpieczny rozwój, bo cukrzyca typu 1 jest jedną z nich Leczenie cukrzycy poprzez podawanie insuliny niezbędny. Jeśli tego nie zrobimy, zdaniem DGG wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń metabolicznych, tzw. kwasicy ketonowej, która może doprowadzić do śmiertelnej śpiączki cukrzycowej. Zaburzenia funkcji poznawczych mogą być również skutkiem nieleczonej cukrzycy typu 1.

tak jak Typowe objawy ciężkiej śpiączki cukrzycowej Daje również DDG mdłości Lub Wymioty, Szybkie oddychanie I jeden Kwaśny zapach acetonu Oddychania. Według Generalnej Dyrekcji Zarządzania w takich przypadkach zakażone dzieci wymagają natychmiastowej opieki medycznej.

Cukrzyca typu 2 rozwija się stopniowo

W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, cukrzyca typu 2 może pozostać niewykryta przez wiele lat. Niebezpieczeństwo polega na tym, że choroba, która początkowo rozwija się stopniowo, przekształci się w poważną cukrzycę, w wyniku której w organizmie rozwinie się nieodwracalna insulinooporność, którą należy leczyć insuliną przez całe życie.

READ  Zapobiegaj chorobie Alzheimera za pomocą 3 nawyków: Kawa też powinna pomóc

Oprócz predyspozycji genetycznych wg Federalne Ministerstwo Zdrowia Otyłość i brak ruchu to dwie główne przyczyny cukrzycy typu 2. Jednak niezrównoważona dieta, czyli dieta uboga w błonnik lub bogata w tłuszcz i cukier, a także palenie również sprzyjają rozwojowi „cukrzycy, która pojawia się w wieku dorosłym”. Ale jakie są ogólne objawy cukrzycy?

Cukrzyca: To są pierwsze objawy

Podobne objawy mogą wskazywać na cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2. Cztery główne znaki ostrzegawcze…

 • Pragnienie
 • Sika
 • Utrata wagi
 • wyczerpanie

…i uzupełniają go inne znaki, m.in.:

 • Słaba wydajność lub koncentracja
 • Zapominanie
 • Frustracja, a nawet depresja
 • Problemy ze wzrokiem
 • Nawracające infekcje
 • Słabe gojenie ran
 • Sucha skóra

Dla porównania: Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia około 90 do 95 procent wszystkich przypadków cukrzycy dotyczy cukrzycy typu 2. Liczby te są problematyczne w profilaktyce cukrzycy, ponieważ wiele osób bez objawów trzeba przekonać do poddania się profilaktycznym badaniom przesiewowym. Jeden Rozpoznanie cukrzycy Jednocześnie jest szybkie w wykonaniu i można je otworzyć Cztery różne sposoby Być zdeterminowanym.

Przy okazji: oprócz zastrzyków z insuliny można to zrobić na różne sposoby Aby obniżyć poziom cukru we krwi. Dotyczy to również spożycia niektórych produktów spożywczych.

Continue Reading

science

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Published

on

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?
Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?

Następnym razem, gdy zostaniesz oskarżony o nieoglądanie anime, prawdopodobnie nie będziesz w stanie przedstawić wielu dowodów potwierdzających coś przeciwnego.

W końcu anime, które od razu pokazują swój dydaktyczny charakter, prawdopodobnie zostaną sklasyfikowane jako rzadkie. Ale przynajmniej istnieją pojedyncze przykłady, na przykład „Komórki w akcji”:

Polecane treści redakcyjne

Na tym etapie znajdziesz treści zewnętrzne z YouTube, które będą uzupełnieniem artykułu.
Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

Zgadzam się na wyświetlanie treści z YouTube.

Dane osobowe mogą być przekazywane do platform podmiotów zewnętrznych. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

łączyć z Treści z YouTube'a

Przynajmniej nie używaliśmy Dragon Ball do nauki czegokolwiek o matematyce. Wydaje się, że istnieje scenariusz, w którym kanał TikTok jest…com.smartmath„Chce przybliżyć cię do wzoru na rachunku całkowym.

W niemal dwuminutowym klipie robi to wykorzystując jedną z najbardziej kultowych scen z Dragon Ball Z; Jest to walka pomiędzy Raditzem a duetem Son Goku i Piccolo.

Raditza można tu pokonać jedynie poprzez przetrzymywanie go w niewoli przez swojego młodszego brata Goku, podczas gdy Piccolo uderza ich obu atakiem zwanym Diabelską Spiralą.

Na podstawie przedstawionego problemu matematycznego jasne jest, że atak ten można zastosować do jasnego zademonstrowania działania rachunku całkowego.

Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, czy demoniczny wir Piccolo „przybędzie” na czas, by pokonać Raditza.

I wyjaśnienie jest skuteczne, ponieważ filmy Smartmathe do „Mathematics with Dragon Ball” zostały bardzo dobrze przyjęte, co widać w komentarzach pod filmem na TikToku.

„To jest teraz mój temat z matematyki. Jestem w 100% szczery, kiedy mówię, że zrozumiałem tutaj więcej niż przez 6 tygodni lekcji”. „Con” od użytkownika to tylko jedna z wielu pieśni pochwalnych, które można tutaj znaleźć.

READ  Co się dzieje, gdy umieramy Naukowcy dokonują przypadkowych odkryć

Nic więc dziwnego, że na kanale Smartmathe znajduje się wiele innych scen Dragon Ball, które służą do takich wyjaśnień.

Jakie sceny z anime lub całe seriale miały na Ciebie wpływ na naukę w szkole?

Continue Reading

science

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom

Published

on

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom
 1. 24vita
 2. ochrona

Jedzenie i napoje, które pijesz, mają wpływ na ryzyko udaru. Aby temu zapobiec, regularnie pij herbatę.

Aby uchronić się przed udarem, należy przyjrzeć się swojemu stylowi życia i nawykom. Ponieważ wg Niemiecka Fundacja Pomocy Udarowej Możesz wpływać na ryzyko udaru. Na przykład zaleca się częste ćwiczenia, umiarkowane picie alkoholu, rzucenie palenia, a w przypadku nadwagi – utratę wagi. Powinieneś także regularnie pić herbatę, ponieważ może to również zmniejszyć ryzyko udaru.

Zapobieganie udarom i długowieczność: Pij herbatę trzy razy w tygodniu

Osoby regularnie pijące herbatę są mniej narażone na udar. © Zoonar.com/Maren Zima/IMAGO
 • Jak wynika z artykułu w czasopiśmie specjalistycznym, można regularnie pić herbatę, zwłaszcza zieloną Europejskie czasopismo kardiologii prewencyjnej opublikowany Zostań Z udziałem ponad 100 000 uczestników z Chin, których celem jest zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia i różnych przyczyn śmierci.
 • Naukowcy podzielili uczestników, których badali przez siedem lat, na dwie grupy: tych, którzy pili herbatę regularnie (co najmniej trzy razy w tygodniu) i tych, którzy pili ją rzadko. Na podstawie wyników naukowcom udało się zidentyfikować pewne skutki.
 • Ostatecznie u osób regularnie pijących herbatę ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru było o 20% mniejsze w porównaniu z osobami, które rzadko piły herbatę.
 • Osoby regularnie pijące herbatę były o 22% mniej narażone na śmierć z powodu zawału serca lub udaru mózgu.
 • Śmiertelność w grupie osób regularnie pijących herbatę była o 15% niższa w porównaniu z grupą kontrolną.
 • Pozytywne skutki zdrowotne były bardziej widoczne w przypadku herbaty zielonej niż czarnej, ponieważ zielona herbata zawiera więcej korzystnych dla zdrowia polifenoli.
 • Liście herbaty zawierają przeciwutleniacze, które zmniejszają stany zapalne, a tym samym pomagają w zapobieganiu chorobom.
 • Badanie sugeruje, że regularne picie herbaty może przedłużyć życie i szacuje, że osoby regularnie pijące herbatę mają dłuższą średnią długość życia.
 • Jednakże na wyniki mogą mieć wpływ różne nawyki picia herbaty oraz spożycie innych pokarmów i napojów bogatych we flawonoidy w różnych regionach.
 • Należy zauważyć, że właściwości zdrowotne herbaty mogą być odmienne w świecie zachodnim, gdyż tutaj bardziej popularna jest herbata czarna, często spożywana z mlekiem i cukrem.
READ  Podobno meteor zniszczył dom w Kalifornii - na zdjęciach widać kulę ognia - z całego świata

Nie przegap okazji: wszystko, co dotyczy zdrowia, znajdziesz w biuletynie naszego partnera 24vita.de.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading

Trending