Connect with us

Top News

Polskie samoloty bojowe zostały wystrzelone przez rosyjską rakietę

Published

on

Polskie samoloty bojowe zostały wystrzelone przez rosyjską rakietę
  1. Strona główna
  2. Polityka

Podczas wojny na Ukrainie Rosja wydaje się uważać, aby nie atakować bezpośrednio żadnego państwa NATO. Jednak Polska ponownie wystrzeliwuje myśliwce.

Warszawa – Im Wojna ukraińska Wkrótce możliwe będzie również rozmieszczenie myśliwców F-16, ponieważ oczekuje się, że rozmieszczenie zwolenników Kijowa będzie natychmiastowe. W odpowiedzi Moskwa w osobie ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa zagroziła ponowną eskalacją, w tym wycofaniem własnego arsenału nuklearnego.

Jednak Rosja nie musi się jeszcze martwić o swoją suwerenność powietrzną. Najlepszym przykładem są konwencjonalne strzały z góry. Przywódca Kremla wielokrotnie atakował także cele cywilne Władimir Putin Żołnierze zostali wysłani do bitwy. Pomimo nowoczesnych systemów obrony powietrznej NATOZjednoczonych, szkody wyrządzone przez Moskwę były znaczne.

Polska pozostaje w stanie najwyższej gotowości: NATO rozmieszcza warszawskie odrzutowce w odpowiedzi na rosyjskie ataki w pobliżu granicy. (obrazek kodowy) © IMAGO / Björn Trotsky

Polska w wojnie na Ukrainie: Samoloty bojowe startują z powodu rosyjskiego zagrożenia

Bezpośredni sąsiad Ukrainy, Polska, również pozostaje ostrożny. Aby chronić się przed agresorem i działać odstraszająco, Siły Powietrzne czasami latają niektórymi swoimi odrzutowcami. Podobnie jak w sobotni wieczór (1 czerwca).

Podczas gdy większość Polaków spała lub przygotowywała się do weekendu, ogłosiło dowództwo operacyjne Sił Zbrojnych Warszawy. za pośrednictwem Twittera Wraz z nim w piątkowy wieczór wykryto „agresywne działania Federacji Rosyjskiej w lotnictwie dalekiego zasięgu w związku z atakami powietrznymi i rakietowymi na obiekty na terytorium Ukrainy”.

Rozpoczęto wówczas „wszelkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej”. W związku z „aktywacją” lotów polskich i sojuszniczych może wystąpić „podwyższony poziom hałasu, szczególnie w południowo-wschodniej części kraju”. Niektórzy obywatele mogli obudzić się i zobaczyć początek lata.

Polska wystrzeliwuje myśliwce: „Długa, pracowita noc dla systemu obrony powietrznej”

Coś podobnego miało miejsce po około trzech i pół godzinach Skrócony raport końcowy Publicznie. Dowództwo operacyjne mówiło o „długiej, pracowitej nocy dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce”. Jednocześnie ogłoszono, że lotnictwo polskiej armii i jej sojuszników zostało zawieszone „w związku ze zmniejszeniem zagrożenia atakami rakietowymi rosyjskich samolotów na terytorium Ukrainy”.

Zawieszone siły zbrojne wznowiły normalne działania. Jednak z tekstu jasno wynika, że ​​nie tylko zaatakowani sąsiedzi znajdują się w stanie wyjątkowym. W komunikacie znalazło się także nawiązanie do „zmasowanego ataku rakietowego dalekiego zasięgu” przeprowadzonego przez Rosję, który uderzył m.in. w tereny przygraniczne Polski. Innymi słowy, po ponad dwóch latach wojny w dużej mierze oszczędzono zachód Ukrainy.

„Ataki przeprowadzono przy użyciu rakiet manewrujących, bezzałogowych statków powietrznych Shahed i rakiet balistycznych wystrzelonych z regionu Morza Czarnego” – poinformowały polskie siły zbrojne. Może nawet od niej Krym Ukraina przegrała z Moskwą w 2014 roku i obecnie atakuje z powietrza ze względu na ciągłe stamtąd zagrożenie. Prezydent USA Joe Biden i kanclerz federalny Olaf Scholz prawdopodobnie dadzą Kijówowi zielone światło na rozpoczęcie ataku przy użyciu zachodniej broni.

Putin i wojna na Ukrainie: jeśli Kijów przypadnie Polsce, czy marsz będzie kontynuowany?

Warszawa jest obecnie jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników Ukrainy. I tak dla własnego interesu: symulacja sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę podobno pokazała, że ​​Polska była w stanie stawić opór wojskom Moskwy tylko przez kilka dni. Jeśli Putin osiągnie swój cel, a Kijów wpadnie w jego ręce, z łatwością dotrze także do niego Warszawa. Nawet gdyby musiał w tym celu przekroczyć granice NATO.

Na Zachodzie utrzymują się duże obawy, że Rosja będzie kontynuować wojnę agresywną, jeśli wygra. Pomimo ciężkich strat, Ponad pół miliona Obecnie mówi się, że mężczyźni i kobiety wysłani na front przez Kreml są martwi lub ranni.

W każdym razie polska armia nie chciała być zaskoczona i zaskoczona. Stwierdziła, że ​​w związku z tym sytuacja na Ukrainie jest stale monitorowana. Siły zbrojne są „zawsze gotowe zapewnić bezpieczeństwo polskiej przestrzeni powietrznej”. A zatem ambasador Rosji był już zaproszony w przeszłości. (mg)

READ  Rezygnacja z Kijowa: Steinmeier początkowo nie był świadomy obaw w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Published

on

Polityk AfD Höcke z powodu nazistowskich haseł w sądzie: zaskoczony publicznością

Lider AfD z Turyngii Björn Höcke musiał od poniedziałku ponownie odpowiadać przed sądem okręgowym w Halle. Powód: rzekomo używał zakazanego hasła SA w Jerze w 2023 r. Proces rozpoczął się od kilku wniosków obrony Höckego. Ale te zostały odrzucone.

W W drugim procesie przeciwko przywódcy AfD z Turyngii Björnowi Höcke w związku z nazistowskimi sloganami sąd odrzucił wnioski o immunitet. W poniedziałek na początku rozprawy przed Sądem Okręgowym w Halle prokuratorzy złożyli wniosek o zawieszenie postępowania. Według prezesa Sądu Najwyższego Johna Stengela nie doszło dotychczas do żadnych błędów proceduralnych ani przeszkód proceduralnych.

Zarzuty oskarżonego: Höcke był już wcześniej oskarżony

Dwóch prawników Höckego początkowo kwestionowało właściwość sądu okręgowego. Dodatkowo jego klient otrzymuje publiczną reprymendę. Mówi się, że z tego powodu nie można przeprowadzić uczciwego śledztwa. Medium to „ogień bębna”. Poniedziałkowa rozprawa była kilkakrotnie odraczana w celu omówienia wniosków obrońców.

The Zainteresowanie toczącymi się negocjacjami jest mniejsze niż pierwsze. Niektóre miejsca dla widzów pozostały puste. Treść ponownie dotyczy posługiwania się zakazanym nazistowskim hasłem. Prokuratura w Halle zarzuca politykowi świadome używanie hasła „Wszystko dla Niemiec” podczas wystąpienia AfD w Gerze w grudniu 2023 r. Było to zakazane hasło Sturmabteilung (SA), paramilitarnej organizacji nazistowskiej partii NSDAP.

Hawke zaczął śpiewać przed publicznością

Według prokuratorów Haagke wypowiedział pierwszą część skandowania „Wszystko za…”, a następnie gestami zachęcał publiczność do krzyku „Niemcy”. W tym czasie toczyło się już postępowanie przeciwko Höcke w związku z incydentem, który miał miejsce w Merseburgu w 2021 r. Prokurator stanowy Benedict Bernsen oświadczył w swoim akcie oskarżenia, że ​​jest świadomy odpowiedzialności karnej zawartej w raporcie.

Druga rozprawa w sprawie wyznaczona jest na 26 czerwca. Później zostanie przesłuchany historyk w charakterze biegłego i ogłoszony werdykt – poinformował rzecznik sądu.

Nazistowskie hasła: Pierwszy wyrok przeciwko Höcke w maju

Już W połowie maja Sąd Okręgowy w Halle nałożył na polityka karę w wysokości 13 000 euro za używanie nazistowskiego sloganu w Merseburgu. Strony złożyły odwołanie od tej decyzji. Sprawa trafia teraz do sądu federalnego; Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Na pierwszej rozprawie Hawke argumentował, że nawet jako były nauczyciel historii nie znał tego hasła. Incydent w Gerze należy najpierw zbadać łącznie ze sprawą w Merseburgu.

Urzędy polityczne Höckego nie miały żadnego znaczenia

Orzeczenie z połowy maja nie ma bezpośrednich konsekwencji dla jego kandydatury w wyborach stanowych w Turyngii, które odbędą się 1 września. Höcke grozi do trzech lat więzienia lub grzywna, jeśli zostanie uznany za winnego w drugiej sprawie sądowej, która właśnie się rozpoczęła.

Procesy w Halle nie były ostatnimi przeciwko Hadze. Sąd Okręgowy w Mühlhausen w Turyngii zatwierdził zarzuty postawione politykowi pod zarzutem nawoływania do nienawiści. W szczególności dotyczy to postu Höcke’a na Telegramie z 2022 r. na temat aktu przemocy w Ludwigshafen i zachowań wielu imigrantów. Terminy rozpraw nie zostały jeszcze wyznaczone.

Höcke został sklasyfikowany jako prawicowy ekstremista

Urząd Ochrony Konstytucji w Turyngii klasyfikuje Höckego, który jest szefem partii państwowej AfD i komisji parlamentarnej w niepodległym państwie. Jako prawicowi ekstremiści. Do zdecydowanie prawicowych ekstremistów zaliczają się także stowarzyszenia państwowe AfD w Saksonii, Saksonii-Anhalt i Turyngii.

Więcej o sprawach sądowych przeciwko politykowi AfD Höcke

DPA, MDR (Tanja Rice, Cynthia Seidel, Kalina Punk) | Pierwotnie opublikowano 29 maja 2024 r

Ten temat w projekcie:MDR Saksonia-Anhalt dzisiaj | 24 czerwca 2024 | 19:00

Continue Reading

Top News

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Published

on

Niemcy, Francja i Polska opracowują broń dalekiego zasięgu

Ministrowie obrony Niemiec, Boris Pistorius, Francji, Sébastien Lecornu i Polski, Władysław Kociniak-Kamis (od lewej) na spotkaniu trójstronnym w Paryżu. (Picture Alliance / Hans Lucas / Amuri Cornu)

Pistorius powiedział, że deklaracja zamiaru opracowania tej broni zostanie podpisana na lipcowym szczycie NATO w Waszyngtonie. „Pokażemy w Waszyngtonie, jak mocno i wiarygodnie zaangażowani są Europejczycy”. Polityk SPD zwrócił uwagę, że 23 europejskich sojuszników, w tym Niemcy, osiągnęło już lub przekroczyło dwuprocentowy cel NATO w zakresie wydatków na obronę.

Niemcy, Francja i Polska ponownie wyraziły chęć, aby NATO odgrywało w przyszłości większą rolę we wspieraniu Ukrainy. Pistorius wyjaśnił o sojuszu około 50 państw wspierających Ukrainę. Oznacza to, że NATO nie stanie się stroną wojującą – dodał. Tydzień temu sojusz wojskowy ogłosił budowę kwatery głównej w Wiesbaden w Hesji, która będzie koordynować dostawy broni i działania szkoleniowe dla ukraińskich sił zbrojnych.

Co to jest „broń zatrzymująca”?

Według Encyklopedii Brockhausa tak zwana broń dystansowa to zdalnie kierowane lub samonaprowadzające rakiety oraz rakiety używane z powietrza na ziemię. Rakiety manewrujące mogą być odpalane na duże odległości od celu, co sprawia, że ​​samolot szturmowy odpalający broń dystansową nie musi penetrować obszaru systemów obrony powietrznej wroga.

Ta wiadomość została wysłana 24 czerwca 2024 roku w programie Deutschlandfunk.

READ  Polski bramkarz Łukasz Skoropsky ma pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego przed kwalifikacjami do Mistrzostw Świata w Anglii | Wiadomości piłkarskie
Continue Reading

Top News

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant | Aktualności

Published

on

W Stuttgarcie: w tragicznym wypadku ginie towarzysz Orbana – nie żyje policjant |  Aktualności

Stuttgart – [–>Schwerer Unfall in der Kolonne des ungarischen Präsidenten: Auf dem Weg zum Flughafen kam es in Stuttgart zu einem Zusammenstoß von Viktor Orbans (61) Eskorte, in den zwei Polizeimotorräder und ein Auto verwickelt waren. Ein Polizist starb, ein anderer ist schwer verletzt.

Das Unglück ereignete sich gegen 11.15 Uhr am Albplatz im Stuttgarter Stadtteil Degerloch, als eine 69-Jährige mit ihrem BMW die Absperrung für die Präsidenten-Kolonne übersah.

Die Frau fuhr in die Kreuzung Rubensstraße nach links in die Löffelstraße ein, erfasste dabei das Motorrad eines 61-jährigen Polizisten, der den Wagen Orbans begleitete.

Das zweite Motorrad wurde in die wartenden Autos an der Absperrung geschleudert. Dabei fing auslaufendes Benzin Feuer

Foto: 7aktuell.de/Andreas Werner

Durch die Wucht des Aufpralls wurde die Polizei-BMW auf die Dienst-Maschine eines weiteren Beamten (27) geschleudert, der mit ihm die Kreuzung für den Verkehr gesperrt hatte.

Polizist (61) starb im Krankenhaus

Beide Beamten wurden bei dem Unfall schwer verletzt. Der 61-Jährige starb kurz darauf im Krankenhaus.

Polizeipräsident Markus Eisenbraun: „Wir sind über den Unfall unserer Kollegen zutiefst erschüttert. Die tragischen Umstände des Todes unseres geschätzten Kollegen machen uns fassungslos und treffen die gesamte Stuttgarter Polizei ins Mark.“

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Viktor Orban hält es im Stadion nicht auf dem VIP-Sitz aus, schaut sich das Spiel gegen Schottland teilweise im Stehen an

Foto: IMAGO/Sebastian Frej

Viktor Orban hatte am Vorabend den Sieg der ungarischen Nationalmannschaft beim EM-Vorrundenspiel gegen Schottland in der Stuttgarter MHP-Arena gesehen. Er wollte um die Mittagszeit wieder nach Budapest starten. Rund acht Kilometer vor der Ankunft am Flughafen ereignete sich dann das Unglück.

READ  Nord Stream 2: Plik spalony przez urzędnika podatkowego w wyniku „strachu i paniki”.

Damit die Unfall-Ermittlungen nicht von direkten Kollegen der Opfer geführt werden müssen, haben Beamte des Polizeipräsidiums Ludwigsburg sie übernommen. Sie suchen weitere Zeugen und bitten sie, sich bei der Verkehrsinspektion unter 0711-68 69 0 zu melden.

Drama um Ungarn-StarVon Tüchern umhüllt vom Platz getragen

Teaser-Bild

Quelle: Magenta TV

Continue Reading

Trending