Connect with us

Top News

Polska chce „odpowiedzieć” Putinowi po atakach na Ukrainę

Published

on

Polska chce „odpowiedzieć” Putinowi po atakach na Ukrainę
  1. Strona główna
  2. Polityka

Pod koniec ubiegłego roku rosyjskie naloty na Ukrainę nasiliły się. Teraz pojawiają się wezwania do wyposażenia ukraińskiej armii w skuteczne rakiety.

Rosja przeprowadziła niedawno ciężkie ataki powietrzne w ramach konfliktu między Kijowem a Ukrainą. Ukraina wydaje się być w dobrej formie w defensywie. Według własnych danych w ostatnich atakach udało mu się przechwycić 87 z 90 dronów bojowych. Jednak obecnie pojawiają się międzynarodowe wezwania do wyposażenia kraju w skuteczną broń ofensywną zaprojektowaną na większe odległości.

Fala rosyjskiego ataku na Ukrainę: Polska „chce odpowiedzieć językiem zrozumiałym dla Putina”

Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski napisał w środę w przesłaniu „wyłączcie się”. Należy także zaostrzyć sankcje.

Pomimo konfliktu handlowego kraj ten jest jednym z największych zwolenników Ukrainy w Europie. Podczas swojej inauguracyjnej wizyty na początku tego roku Sikorsky przekonywał, że UE i USA powinny kontynuować dozbrajanie Ukrainy. Wezwał do „mobilizacji” gospodarek i zdolności produkcyjnych krajów.

Rakieta manewrująca Taurus. © IMAGO/Sven Eckelkamp

Ukraina w wojnie z Rosją: popyt na niemieckie rakiety dalekiego zasięgu, takie jak Taurus

Niedawne żądania Polski dotyczące „odpowiedzi” mogły być motywowane rzekomym przeprowadzaniem przez rosyjskie wojsko prezydenta Władimira Putina niektórych nalotów nad terytorium Polski. Zginęło co najmniej 30 osób. Ze swojej strony Ukraina odpowiedziała atakami na obwód Biełgorodu.

W Niemczech trwa debata na temat tego, czy należy wspierać Ukrainę w wojnie z Rosją za pomocą rakiet manewrujących Taurus. Rząd centralny jest jednak niezdecydowany. Rottgen, polityk zagraniczny CDU, wezwał do zmiany polityki rządu centralnego do 2024 r. „z połowicznego podejścia do wspierania status quo”. Ale nie tylko opozycja krytykuje. Anton Hofreiter (Zieloni) od miesięcy wzywa kanclerza Olafa Scholza (SPD), aby utorował drogę dla „rozsądnego wsparcia dla Ukrainy” – powiedział w wywiadzie. Deutschlandfunk powiedział w październiku.

READ  Wysoka inflacja w Polsce: przy rosnących cenach od epidemii

Pocisk manewrujący Bundeswehry: Byk może przelecieć do 500 kilometrów

The Bundeswehr opisuje to na swojej stronie internetowej Pocisk kierowany Taurus KEPD-350 to system szturmowy, który precyzyjnie lokalizuje cel. Do orientacji służą cztery niezależne systemy nawigacji GPS. Pocisk jest zrzucany z myśliwca i dzięki napędowi odrzutowemu może przelecieć do 500 kilometrów, co oznacza, że ​​wojsko nie musi atakować przestrzeni powietrznej wroga.

Pocisk manewrujący Taurus na stojaku transportowym.
Pocisk manewrujący Taurus można zrzucić z myśliwca i przelecieć na dużą odległość do celu. © IMAGO/Sven Eckelkamp

Taurus jest wyposażony w metalowy penetrator o masie 400 kg wypełniony materiałami wybuchowymi. Na wysokości 50 metrów nad ziemią Taurus może latać pod radarem. Według raportu Codzienne wiadomości Cena jednostki szacowana jest na około milion euro. (z materiałami AFP)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Otterbruch: Otwarcie nowego mostu nad Otter do Polski
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  E-auto z funkcją kompresji: Crazy Stromer z Polski staje się coraz bardziej
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending