Connect with us

Top News

Po katastrofie kolejowej: Ruch kolejowy zaczął się w większości normalny | NDR.de – Aktualności

Published

on

Stan: 13.08.2021 5:26 rano

Kończy się strajk Deutsche Bahn, normalizuje się ruch pociągów. Strajk niemieckich maszynistów (GDL) zakończył się zgodnie z planem w piątek o godz.

Około dwóch godzin po zakończeniu strajku maszynistów rzecznik kolei potwierdził, że ruch w dużej mierze wrócił do normy. Powiedział jednak, że nadal mogą istnieć ograniczenia w indywidualnych przypadkach. „Przed wyruszeniem w podróż prosimy naszych pasażerów, aby dowiedzieli się więcej o cyfrowych mediach Deutsche Bahn”. Na przykład są informacje kolej.de. Członkowie związku maszynistów przestali pracować w przewozach pasażerskich w środę wieczorem, aby domagać się wyższych wynagrodzeń i lepszych warunków pracy. Możliwe są kolejne strajki, ale nie nastąpi to w ten weekend.

Pociągi powinny być zapakowane w piątki i weekendy. Mówiono, że w tym roku będzie najbardziej pracowity dzień podróży. Wielu odłożyło podróże na te dni z powodu strajku. Ponadto ze względu na wakacyjną i letnią pogodę w dwunastu krajach związkowych oczekiwany jest wyższy wskaźnik agresji. Bilety są ważne do piątku w przyszłym tygodniu i można je rezerwować za darmo.

Trzy czwarte odłączone na połączeniach dalekobieżnych

W środy i czwartki ruch pasażerski pociągów był bardzo mały. Z powodu strajku Niemieckiego Związku Maszynistów Lokomotyw (GTL) linie kolejowe zostały odcięte w 75 procentach od połączeń dalekobieżnych. Według firmy istniały ścisłe ograniczenia w ruchu regionalnym. Przy pomocy alternatywnego harmonogramu należy utrzymać minimalną podaż. Około 200 pociągów ICE i międzymiastowych było w użyciu w oba dni strajku. W normalne dni na długich dystansach kursuje około 800 pociągów.

Dodatkowe informacje

Informacje o opóźnieniach i odwołaniach pociągów na północy w tekście NDR. Dalej

Wsparcie GDL: Decyzja o kolejnych strajkach w przyszłym tygodniu

GDL potwierdził, że nie będzie mógł decydować o kolejnych strajkach w Deutsche Bahn do przyszłego tygodnia. Wiceprezes GDL Norbert Quitter powiedział, że pierwszym krokiem była ocena reakcji Zarządu Kolei na strajk. Nie ma wątpliwości, że po zakończeniu strajku kolejarze wrócą do pracy. W nadchodzący weekend spróbują wspólnie poradzić sobie z podróżnikami. Strajk frachtowy na DP cargo rozpoczął się we wtorek wieczorem.

READ  Co jeszcze możemy dać?: Business Economist (44): Nic nie zostało na koniec miesiąca

Prezes Związku Klaus Weselski zwołał w piątek rano konferencję prasową, na której chciał przedstawić wyniki sporu pracowniczego. Związek już zadeklarował, że jedność członków jest największa we wszystkich grupach zawodowych. „Wszyscy pokazali czerwoną kartkę Deutsche Bahn”.

Sonda: 55 procent sprzeciwia się strajkowi

Według sondażu Instytutu Jukowa WKL ma stosunkowo niewielkie poparcie dla sporów pracowniczych wśród ludności. W Niemczech 31 procent ludności wyraziło zrozumienie dla strajku. Ale więcej niż jeden na dwóch (55 proc.) odrzucił strajk. 14 proc. ankietowanych nie podało żadnych informacji. Według sondażu zrozumienie strajku WKL jest wyższe na Wschodzie niż na Zachodzie.

Kontrowersje na początku okresu podwyżek taryf

GDL chce podwyżki płac o 1,21% i „premii koronowej” w wysokości 600 euro w 2021 r. i 1,8 proc. w 2022 r. Kadencja powinna wynosić 28 miesięcy. W sporze o płace koleje zaoferowały ostatnio związkowi podwyżkę płac o 3,2% w dwóch etapach. Strony nie uzgodniły jednak terminu i terminu podwyżki płac. Koleje chcą rosnąć dopiero później: 1,5 proc. od stycznia 2022 r. i kolejne 1,7 proc. od marca 2023 r. Według firmy układ zbiorowy powinien obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Walka o władzę związków zawodowych

W Deutsche Bahn toczy się walka o władzę między WDL a głównym związkiem kolejowym i transportowym (EVG). Ponieważ pociąg Jeśli chcesz wdrożyć Ujednoliconą Ustawę Rokowania, umowa z dużym związkiem będzie obowiązywać tylko. Obecnie jest to głównie EVG. Dlatego GDL stara się pozyskać członków dla jak największej liczby wysoko wykwalifikowanych pracowników. EVG już jesienią ubiegłego roku podpisało umowę joint venture z kolejami. Ten rok był wyraźną rundą. Do początku 2022 r. pracownicy będą zarabiać 1,5 proc. więcej. Zawieszenie z przyczyn operacyjnych jest zabronione.

Dodatkowe informacje

Stacja Swerin © Christoph Vost Zdjęcie: Christoph Vost

Z powodu strajku wprowadzono surowe ograniczenia w ruchu regionalnym i dalekobieżnym. Dalej

Baner na stacji kolejowej w Kaltenkirchen wskazuje na strajk maszynistów.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Carsten Rehter

3 minuty

Czy strajk maszynistów jest uzasadniony? A może nadejdzie w złym czasie? Komentarze Roman Warshour. 3 minuty

ICE Deutsche Bahn jest na torze na Dworcu Głównym w Berlinie.  © dpa Zdjęcie: Carsten Cole

Maszyniści pociągów GDL chcą wstrzymać ruch pasażerski do piątku. Jak klienci pociągów otrzymują zwrot pieniędzy za bilety? Dalej

Ten temat w projekcie:

Informacje NTR | Bieżący | 13.08.2021 | 06:00

Logo NTR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska kupuje w Korei Południowej

Published

on

Polska kupuje w Korei Południowej

Korea Południowa stała się w ostatnich latach ważnym partnerem Polski w zakresie bezpieczeństwa. W planach są dalsze inwestycje i przejęcia. Nowy polski rząd zapowiedział jednak dokonanie przeglądu podpisanych porozumień. Budzi to uzasadnione obawy, że niektóre umowy mogą zostać poddane przeglądowi w Seulu.

Pod koniec grudnia 2023 r. polski parlament przyjął budżet obronny. Do 2024 r. całkowite wydatki na obronność mają wynieść 36,8 mld euro, przy budżecie Ministerstwa Obrony na 27,2 mld euro. Stanowi to 3,1% PKB (4,1%, jeśli uwzględnić wszystkie wydatki związane z obronnością). Modernizacja technologiczna ma kosztować Polskę co najmniej osiem miliardów euro do 2024 roku. Polska wyda na sprzęt obronny 19,4 mld euro, jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem
READ  Mützenich z ARD: „Nie wierzcie, że żyjemy w normalnych czasach”
Continue Reading

Top News

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Published

on

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Niemcy wpadają w panikę: kampanie dezinformacyjne i rozpowszechnianie tzw. fałszywych wiadomości niepokoją coraz więcej mieszkańców Niemiec. Według sondażu przeprowadzonego w środę przez Fundację Bertelsmanna 84 procent uważa szerzenie celowej dezinformacji w Internecie za główny problem społeczny.

Ostrzeżenie przed dezinformacją w Internecie

81 procent ankietowanych postrzega kampanie dezinformacyjne jako zagrożenie dla demokracji i jedności w Niemczech. „Większość ludzi wie teraz, że dezinformacja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa demokratycznego” – mówi Daniela Schwarzer, członkini zarządu Fundacji Bertelsmanna. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rok superwyborów, rozwój ten stanowi wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, aby chronić naszą liberalną demokrację”.

Super rok wyborczy w Niemczech, Europie i Ameryce

W tym roku w Niemczech i innych krajach zbliża się wiele ważnych wyborów. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wybrany nowy prezydent. We wrześniu we wschodnioniemieckich krajach związkowych Saksonia, Turyngia i Brandenburgia odbędą się wybory. Tam AfD nadal jest najsilniejszą siłą polityczną.

Dezinformacja działa szczególnie dobrze…

Według badania Fundacji Bertelsmanna mieszkańcy Niemiec byli szczególnie świadomi kampanii dezinformacyjnych na temat imigracji, opieki zdrowotnej i bardziej kontrowersyjnych tematów, takich jak korona wirusowa, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny. Ich zdaniem nadawcami takich kampanii w sferze politycznej są przede wszystkim aktorzy chcący wpłynąć na opinię publiczną lub wyniki wyborów i zachęcać do radykalizacji.

To są główne źródła fałszywych wiadomości

Respondenci wskazali różne media społecznościowe jako główne źródło dezinformacji szerzącej się w Internecie: 59 proc. stwierdziło, że dowiedzieli się o tym z komentarzy lub postów na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy X – dawniej Twitter. 37 procent stwierdziło to samo w przypadku fałszywych artykułów w artykułach na blogach lub serwisach informacyjnych, a 33 procent bezpośrednio w artykułach na blogach lub portalach informacyjnych.

Kto stoi za fałszywymi wiadomościami?

Z badania wynika, że ​​za szerzenie dezinformacji i dezinformacji szczególnie odpowiedzialne są grupy opozycyjne i aktywistyczne (66 proc.). 60 procent obwinia za to influencerów i blogerów społecznościowych. 53 procent uważa, że ​​za kampanie dezinformacyjne odpowiedzialne są zagraniczne rządy, a 50 procent widzi niemieckich polityków. Co najmniej 34 procent obarcza odpowiedzialnością także rząd centralny. Jednak około 55 procent ankietowanych uważa, że ​​kampanie dezinformacyjne wywodzą się w równym stopniu z prawicowych, jak i lewicowych obozów politycznych.

READ  Co jeszcze możemy dać?: Business Economist (44): Nic nie zostało na koniec miesiąca

Prawie jedna czwarta obwinia za to działaczy centroprawicowych, a dziesięć procent lewicę.

Najlepsze zasady i zaangażowanie sieci społecznościowych

Fundacja Bertelsmanna jest zbulwersowana i wzywa do wprowadzenia dalszych środków zaradczych: „Potrzebujemy lepszych zasad – zobowiążmy sieci społecznościowe do łączenia weryfikacji faktów i ocen zaufania” – mówi Kathleen Berger, współautorka badania. „Należy lepiej wspierać użytkowników w samodzielnym weryfikowaniu informacji i zgłaszaniu wątpliwości.”

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na tworzenie kampanii dezinformacyjnych

Na przykład Rosję wielokrotnie oskarżano o próbę osłabienia zachodniej demokracji za pomocą własnej cyberpropagandy i dezinformacji. Debatę podsyca postęp technologiczny, a przede wszystkim rozwój sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć niecyfrowe „deep fake newsy”. „Umożliwia to syntezę public, czyli rzeczywistości cyfrowej, która poszukuje dowolnego obiektu lub fragmentu znaczenia, który może ująć jak największą grupę” – analizuje Fundacja Bertelsmanna w swoim badaniu.

Z badania wynika, że ​​Amerykanie są „bardziej czujni” niż Niemcy

W kolejnym kroku ta wspierana przez sztuczną inteligencję zmiana percepcji umożliwia nie tylko zmianę kolizji i ich ograniczeń. Według autorów badania kwestia autentyczności treści cyfrowych jest bardziej skupiona w Stanach Zjednoczonych (67 proc.) niż w Niemczech (35 proc.). Według badania, w porównaniu z obywatelami Niemiec, mieszkańcy USA są uważani za bardziej refleksyjnych: 39 procent uważa, że ​​mogą dać się nabrać na dezinformację, w porównaniu z zaledwie 16 procentami w Niemczech.

Na potrzeby badania Fundacja Bertelsmanna przeprowadziła w październiku ubiegłego roku ankietę wśród 2000 osób w Stanach Zjednoczonych i 5000 obywateli Niemiec przebywających w Niemczech. Nosi tytuł „Zdezorientowana opinia publiczna”, a dane z badania są reprezentatywne.

Continue Reading

Top News

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Do końca stycznia 2024 r. można było odnieść wrażenie, że pracownicy budowlani nie pozostawiali kamienia na kamieniu. Każdy, kto chciał zrobić zakupy na starym targu Biedronki w Łeknicy, za rynkiem polskim, był zachwycony.

Odcięto całą strefę wejściową. W tym czasie stali klienci musieli udać się na obwodnicę do nowego marketu Biedronki, albo do Horexu czy Dino.

Łeknica ma nowy market Biedronka – który obsługuje klientów

Według burmistrza Piotra Kuliniaka prace budowlane powinny zakończyć się do marca 2024 roku na rynku, który podobno generuje największe przychody w regionie Żar (Sorau). Wiadomość dotarła do Bad Muska.

Jednak od 22 lutego 2024 r. znów będzie można robić zakupy w zwykłych supermarketach. Kierownik sklepu Anna Krzosek obiecuje lepsze doświadczenia zakupowe.

Biedronka jako pierwsza przykuła Twój wzrok na rynku

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zniknęły stare, duże zamrażarki, które nie mogły bardzo wyraźnie eksponować produktów. Wszystko, co należy przechowywać w lodówce, od twarogu przez 18-procentową śmietanę po pakowane świeże mięso, można teraz znaleźć na regałach chłodniczych sięgających od ściany do ściany. Bardzo elegancko prezentują się także wypieki wypiekane na miejscu lub z lokalnych piekarni.

Wygląda na to, że napływ wzrósł. Jednak doświadczeni nabywcy twierdzą, że wynika to z zapewnienia jasnej gamy produktów.

Jest jednak problem ze zmienionym rynkiem. Korytarze były wielokrotnie krytykowane za przeciążenie ładunkiem. Oczywiście nic się nie zmieniło pod względem pojemności. Poruszanie się po koszyku może być czasami trudne.

Od czasu remontu na parkingu nic się nie zmieniło.

Godziny otwarcia targu Biedronka w Łeknicy

Nawiasem mówiąc, rynek jest równie odpowiedni dla rannych ptaszków, jak i późnych ptaszków. Otwarte od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. W Niedzielę Handlową – zwaną w Polsce Niedzielą Handlową – jest czynna od 9:00 do 20:00. Najbliższe niedziele otwarte w Polsce to 24 marca i 28 kwietnia 2024 roku.

Continue Reading

Trending