Connect with us

science

Pierwszy trend letni: nowy styl może osłabić samoloty, a ciepłe Niemcy – meteorologia

Published

on

Ogólną pogodę determinują obszary o wysokim ciśnieniu, które często blokują zachodnie wiatry i strumienie nad Atlantykiem oraz kierują zimne lub zimne powietrze do Europy Środkowej. Powoli się ociepla również zimne powietrze z północy, ale w ostatnich latach o tej porze roku było znacznie cieplej.

Wskazówka dotycząca nawigacji: najnowsze wiadomości i ostrzeżenia można znaleźć we wskaźniku pogody FOCUS Online

Po zimnym kwietniu następuje zimny maj

Niestety pogoda utrzymuje się w maju. Oznacza to, że maj będzie również bardzo zimny. Nawet w czerwcu wciąż pojawiają się oznaki niższych temperatur pod względem sezonu.

W rzeczywistości są meteorolodzy, którzy mówią o wici północnoatlantyckiej. Ale to nie ma nic wspólnego z zimnym powietrzem w porównaniu z wzorcem oscylacji północnoatlantyckiej (NAO). Krzywa faktycznie przypomina bicz. Krzywa oznacza, że ​​obszary o wysokim ciśnieniu utrzymują się przez długi czas, a strumień jest przerywany tylko na krótko. Taka pogoda z pewnością utrzyma się w maju. Więc może być jeszcze fajnie w czerwcu.

Lato robi się cieplejsze

Jeśli spojrzeć na wszystkie dostępne już czynniki klimatyczne, a także modele klimatyczne, widać, że lato w Niemczech na pewno będzie ciepłe. To nie wygląda jak zwykłe lato. Nie ma wątpliwości, ale przynajmniej lipiec i sierpień będą latem. Z drugiej strony czerwiec i wrzesień są nieco niepewne.

Zasadniczo na nadchodzące lato nadal istnieją dwa różne style, które należy wziąć pod uwagę. Ale tak czy inaczej wygląda dobrze na lipiec i sierpień.

Dwa style na lato

Z drugiej strony styl letni może dominować w ostatnich latach. Może to oznaczać spadek w Europie Zachodniej i umiarkowanie dużą presję na Europę Środkową. Wzorzec jest poparty faktem, że ten wzór wystąpił dokładnie 17 z ostatnich 23 lat. Mówi się tutaj o nowym lecie.

Samolot jest słaby i występują silne ruchy w temperaturze południka. Oznacza to, że ciepłe powietrze może przemieszczać się dalej na północ, az kolei zimne powietrze może przemieszczać się dalej na południe. Ten wzór jest również związany z globalnym ociepleniem.

READ  Mars: NASA dokonuje niesamowitego odkrycia – „dowodów nie da się ukryć”

Zimny ​​punkt i słaby strumień

Z drugiej strony, różnice temperatur między Arktyką a tropikami maleją, ponieważ ocieplenie jest bardziej wyraźne na biegunach. Skutkuje to osłabieniem samolotu, który doskonale komponuje się z pogodą.

Z drugiej strony od lat obserwuje się zimny punkt na północnym Atlantyku. Jest to obszar o stosunkowo zimnych wodach powierzchniowych. Można ustalić silną korelację między zimnymi wodami a regionami niskiego ciśnienia u wybrzeży Europy Zachodniej. Jedną z możliwych przyczyn zimnej bańki jest topnienie lodu z Arktyki. Ale to nie zostało jeszcze odpowiednio udowodnione. Ale jasne jest, że lato będzie inne niż kilka dekad temu.

Jeśli chodzi o nowy letni styl, oznacza to również ciepłe lato, a może nawet upalne lato. Modele klimatyczne północnych Niemiec symulują nieco niższe temperatury.

Samolot może znowu stać się silniejszy

Ale były też bardzo wyraźne odstające elementy tego stylu. Między innymi 2013 i 2018. Dokładnie w tych latach nastąpiło pęknięcie wiru polarnego i zimna wiosna, jak w tym roku. Nie można więc wykluczyć kolejnej anomalii w 2021 roku. Oznacza to, że latem samolot znów się wzmocni. Oznacza to bardziej niestabilną pogodę i więcej deszczu dla Niemiec. Ale w 2013 roku lipiec i sierpień były bardzo ciepłe. Ponieważ samolot może również przywieźć powietrze z południowego zachodu. Jednak we wrześniu było wtedy bardzo wilgotno.

Na razie prawdopodobnie nowy letni styl. Ale może się też zdarzyć inaczej. Jednak tak czy inaczej, możemy spodziewać się ciepłej pogody w lipcu i sierpniu. Jeśli nowe lato rzeczywiście będzie trwać, może to być również lato w czerwcu i wrześniu, ale nie jest to pewne. Nie jest również jasne, jak długo będzie ciepło tej jesieni. Wszystko przypomina kolejny rok La Niña na Pacyfiku. Więc pogoda może być podobna do zeszłej jesieni, ale to dość szorstki pierwszy rzut oka.

READ  Czy potrafisz rozwiązać ten trudny problem matematyczny w piątej klasie?

Ale jeśli spojrzeć ponownie na letnią prognozę, jest bardzo prawdopodobne, że będzie to ciepłe lato. Nawiasem mówiąc, podobnie jak w poprzednich latach fale upałów są obecnie nie do poznania. Ale to może się zmienić w kolejnych prognozach.

Susza lub powódź

Interesująca jest również kwestia deszczu na wiosnę. Analizy jeziora Amersee wykazały, że w latach o niskiej aktywności słonecznej – jak w tym roku – w regionie alpejskim występują powodzie częściej niż zwykle, więc prognozy opadów są bardzo ciekawe. Prognozy maj-czerwiec pokazują, że na pewno nie będzie bardzo sucho. Jest to również zgodne z obecną sytuacją glebową w Europie. Chociaż w Stanach Zjednoczonych jest bardzo sucho, nie ma potrzeby obawiać się suszy w Europie w tym roku – przynajmniej w tej chwili na horyzoncie nie ma suszy.

Ponadto w tym roku Alpy będą się topić trochę dłużej. Odkąd zimne powietrze stale dociera do Niemiec, na dużych wysokościach śnieg może utrzymywać się przez długi czas.

Ogólnie można powiedzieć, że oznaki wskazują na powódź późną wiosną lub wczesnym latem. Nie oznacza to, że tak też powinno się stać. Ale ryzyko jest większe niż w poprzednich latach.

Bardziej interesujące filmy:

 • Telekonferencja przy kuchennym stole, pisanie e-maili na sofie, sortowanie dokumentów na podłodze: wielu pracuje obecnie w domu. Ale nawet jeśli jest biurko i krzesło, wiele osób siedzi przed komputerem w niezdrowej pozycji. Ćwiczenia w pracy rozluźniają plecy.

Oryginalna wersja tego posta pochodzi z „Pierwszego letniego trendu: nowy wzór może osłabić samoloty i rozgrzać Niemcy” Kanał pogodowy.

science

T-Zellen im Blut: Überstandene Corona-Erkältung soll Covid-Ansteckungsrisiko senken

Published

on

Husten, Schnupfen und Fieber können für Covid-19 sprechen. Aber auch andere Coronaviren sind in Umlauf, die Erkältungsbeschwerden auslösen.

© Hendrik Schmidt/dpa

Die Familie der Coronaviren ist groß, Erkältungscoronaviren zirkulieren bereits seit vielen Jahren in unseren Gefilden. Wer mit ihnen Kontakt hatte, profitiert Forschern zufolge.

Durchgemachte Erkältungen schützen vor Covid-19, wenn sie durch bestimmte Viren ausgelöst wurden: Zu diesem Schluss kamen britische Wissenschaftler bereits 2020. Stichwort Kreuzimmunität*. Davon sprechen Mediziner, wenn Antikörper im Körper einen Schutz vor zwei Krankheiten bieten. Die Entstehung solcher Antikörper beobachtete ein Forscherteam um Kevin Ng vom Francis Crick Institute w Londynie im Fall von coronavirusbedingten Erkältungen. Die Forscher konnten beobachten, dass sich eine Kreuzimmunität zwischen Covid-19 und Coronavirus-bedingten Erkältungen bei der zellulären Immunantwort und auch im Bereich der Antikörper entfalten kann.

futro ihr Studienergebnis, das auf dem Fachportal „Science“ veröffentlicht wurde, hatten die Forscher rund 300 Blutproben analysiert, die aus der Zeit vor der Corona-Pandemie stammten. Diese hatten sie auf Antikörper hin untersucht, die an Sars-CoV-2 binden können. Und tatsächlich waren in einigen Blutpropen Antikörper enthalten, die den Covid-19-Auslöser Sars-CoV-2 hemmten.

Das Resümee der Wissenschaftler: Eine Infektion mit weit verbreiten Erkältungscoronaviren bietet Schutz vor schweren Corona-Verläufen*. Zum Hintergrund: Es gibt unzählige Arten von Coronaviren, die weltweit vorkommen und unterschiedliche Krankheiten auslösen: „Zur Familie der Coronaviren gehören eine ganze Reihe unterschiedlichster Krankheitserreger (…). Etwa ein Drittel der typischen „Erkältungen” gehen auf das Konto dieser größten der RNA-Viren und auch den einen oder anderen „Durchfall” verursachen sie”, informiert das Helmholtz Zentrum für Infektionsforschung.

Zobacz też: Blutgruppe AB jako Corona-„Super-Empfänger”, 0 jako Viren-Blocker? Te sortowane dla Aufsehen

Je mehr spezifische T-Zellen, desto geringer das Corona-Ansteckungsrisiko

Eine neue Veröffentlichung kommt sogar zu dem Schluss, dass die vorangegangene Infektion mit Erkältungscoronaviren vor einer Ansteckung mit Sars-CoV-2 schützen kann. „Menschen mit einer höheren Anzahl von T-Zellen nach Infektion mit Erkältungscoronaviren haben ein geringeres Risiko, sich mit Sars-CoV-2 zu infizieren“, heißt es in der Meldung des Imperial College London. „Während frühere Studien gezeigt haben, dass durch andere Coronaviren induzierte T-Zellen Sars-CoV-2 erkennen können, wird in der neuen Studie zum ersten Mal untersucht, wie das das VorzCoVhandinst inZ beein Wird die Studie am Imperial College London vorgestellt. Diese hätte den ersten Beweis für eine schützende Rolle der T-Zellen vor einer Infektion mit Sars-CoV-2 erbracht.

READ  Paradontoza zwiększa ryzyko demencji – praktyka gojenia

Die Studio ist allerdings nicht repräsentativ. Nur 52 Personen nahmen teil. Diese lebten mit einer Person zusammen, bei der eine Sars-CoV-2-Infektion mittels PCR-Test nachgewiesen wurde. Die Teilnehmer unterzogen sich zu Beginn der Studie sowie vier und sieben Tage später PCR-Tests, um festzustellen, ob sie eine Infektion entwickelt hatten. Weiter heißt es in der Mitteilung des Imperial College London, dass ein Abgleich von Blutproben den Forschern ermöglichte, die Menge der bereits vorhandenen T-Zellen zu analysieren, die durch frühere Infektionen mit dem Erkältungscoronavirus hervorgerufen wurden und Sars die auchönn Proteine. T-Zellen, auch T-Lymphozyten genannt, sind weiße Blutkörperchen, die einen Teil des erworbenen Immunsystems ausmachen.

Hier erfahren Sie mehr über das angeborene und das erworbene Immunsystem.

Nicht auf Schutzwirkung einer Corona-Erkältung verlassen, sondern impfen lasssen

Dr. Rhia Kundu, Erstaautorin der Studie vom Imperial National Heart & Lung Institute, sagt: „Eine Exposition gegenüber dem Sars-CoV-2-Virus führt nicht immer zu einer Infektion, und wir wollten unbedingt verstehen, warum. Wir haben herausgefunden, dass eine hohe Anzahl bereits vorhandener T-Zellen, die der Körper bei der Infektion mit anderen humanen Coronaviren wie der Erkältung bildet, vor einer COVID-19-Infektion schützen kann. Sie betont allerdings, dass man sich nicht allein darauf verlassen sollte. Der beste Schutz vor Covid-19 sei immer noch eine vollständige Impfung, einschließlich einer Auffrischungsimpfung, so Kundu. (jg) *Merkur.de ist ein Angebot von IPPEN.MEDIA.

Continue Reading

science

Jakie jest ryzyko przedwczesnej śmierci? Studiuj z niesamowitymi wynikami

Published

on

 • Oczy jako wskaźnik choroby: Siatkówka oka zdradza wiele na temat zagrożeń dla zdrowia
 • Zaskakujące różne badania: Demencja, cukrzyca i niewydolność serca I nie tylko – to wszystko można wyczytać z oka
 • Obecne badanie ujawnia: to też niebezpieczeństwo śmierci można obliczyć z oka
 • Tak mówią naukowcy wczesna śmierć osiągnięcie: „Luka wieku w siatkówce” ma kluczowe znaczenie

Warto zajrzeć głęboko w oczy – również ze względów medycznych. Teraz naukowcy z Eye Research Center w Australii właśnie to odkryli. Badania wykazały, że oko – a dokładniej siatkówka – dostarcza informacji o stanie zdrowia danej osoby, łącznie z ryzykiem śmierci. ten Siatkówka oka Daje ważne informacje na temat Stan zdrowia człowieka – To było znane od dawna. Ryzyko wystąpienia u osoby określonego obrazu klinicznego w przyszłości widać w oczach wielu chorób. posiadać to Różne badania już powstał w przeszłości.

Rozpoznawanie choroby Alzheimera i demencji u studentów – badania dostarczają ważnych wyników

w Badanie opublikowane w Journal of Neurobiology of Aging Opublikowany zespół badawczy zwrócił uwagę nie tylko na czynniki chorobotwórcze, ale także na nową metodę wspomagającą wczesne wykrywanie: ruch uczniów Odnośnie testów poznawczych, czyli zadań umysłowych.

według Studia na Uniwersytecie San Diego w KaliforniiWejście dozwolone Zwiększone ryzyko genetyczne choroby Alzheimera Przez Ruchy ucznia Na długo przed pojawieniem się objawów. Ponieważ mózg chorego zmienia się na długo przed pojawieniem się pierwszych objawów – zmiana ta znajduje odzwierciedlenie również w ruchach źrenicy. Dokładniej: interakcje między źrenicami człowieka są kontrolowane przez część mózgu zwaną niebieskim locus (grupa neuronów w pniu mózgu). Ta część mózgu odpowiada za stymulację i regulację funkcji poznawczych.

Dzięki tym pomysłom można: Wczesne wykrycie choroby Być komfortowym. Osoby dotknięte chorobą mogą wcześnie rozpocząć leczenie, a tym samym zyskać cenny czas.

READ  Biały karzeł jest najmniejszym ciężarem ciężkim – pozostałości gwiazd są prawie tak małe jak Księżyc, ale większe niż Słońce.

Choroby nerek, niewydolność serca, oznaki starzenia – oczy wiele mówią o naszym zdrowiu

Inne badania wykazały już, że nasze oczy Informacje o wielu innych chorobach i ryzyko infekcji. Spojrzenie w oczy może ujawnić, jak wysoko jesteśmy Istnieje ryzyko niewydolności serca.

Wskazówka książkowa: Wiadomość dla oczu – Co oznacza krótkowzroczność, astygmatyzm lub mrużenie oczu?

W siatkówce znajdują się ważne naczynia krwionośne i nerwy. W ten sposób może dostarczyć ważnych informacji na temat Zdrowie naczyń i mózgu Poddanie się ludzi. Pomóc mogą komórki z tyłu ludzkiego oka Choroba nerek i Inne oznaki starzenia prorokować.

Naukowcy tak to nazywają ludzkie oko Tak więc jako „okno” do Choroby neurologiczne.

Wystarczy spojrzeć w oczy: kalkulacja wieku biologicznego i ryzyka śmierci

Zgodnie z postem Badanie australijskie Siatkówka podaje informacje o tym wiek biologiczny a nawet to ryzyko śmierci. Do tej pory lekarze wykorzystywali próbki krwi lub naczyń krwionośnych do określania wieku biologicznego danej osoby. Teraz wystarczy spojrzeć w oczy: jest to możliwe dzięki tak zwanemu „algorytmowi głębokiego uczenia” komputera, który jest Badanie z University of Melbourne we współpracy z Eye Research Center w Australii został przetestowany.

Na potrzeby badania naukowcy mieli dostęp do: Dane od 46 969 osób Manal Długoterminowe badanie brytyjskiego Biobanku. Program Deep Learning powinien określać „lukę wieku siatkówki” na podstawie obrazów siatkówki uczestników. Ta luka odnosi się do różnicy między faktycznym wiekiem osoby a wiekiem biologicznym. Wynik był niesamowity: procedura wykazała A Niezwykle wysoka dokładność w określaniu wieku biologicznego.

W kolejnym kroku naukowcy chcieli wiedzieć, czy tak też jest Ryzyko śmierci związane z chorobą może być zdeterminowany. Aby to zbadać, naukowcy przeanalizowali dane dotyczące śmiertelności z BioBank w Wielkiej Brytanii. Dane te były dostępne dla 35 917 z 46 969 uczestników badania. Zginęło 1871 osób. Porównanie wieku biologicznego określonego przez siatkówkę z Dane dotyczące śmiertelności ujawnił, że sam Dane o rzeczywistym ryzyku śmierci Zróbmy. Na przykład osoby, których wiek biologiczny był o rok starszy niż ich rzeczywisty wiek, były o 2% bardziej narażone na śmierć. Przy „większej różnicy wieku siatkówki” również miało to wpływ. Osoby, których wiek biologiczny był o trzy do dziesięciu lat starszy niż ich rzeczywisty wiek, miały jeden rok 49 do 67 procent zwiększone ryzyko umrzeć wcześnie.

READ  Nocne „przytulanie”: co pomaga nie bać się w ciemności

Możesz być zainteresowanym także tym: Oczy wypuszczone: badania nad demencją przynoszą zaskakujące wyniki.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne

* Uwaga: w redakcji zawsze szukamy przydatnych produktów dla naszych czytelników. Linki podane w tym artykule i oznaczone ikoną koszyka na zakupy lub gwiazdką są nazywane linkami partnerskimi/linkami sponsorowanymi. Jeśli klikniesz na jeden z tych linków i dokonasz zakupu za jego pośrednictwem, otrzymamy prowizję od sprzedawcy. To nie zmienia ceny dla Ciebie. Nasze raporty redakcyjne są przede wszystkim niezależne od obecności lub wysokości prowizji.

Continue Reading

science

Ryciny, mapy i rysunki dla Niemiec i świata

Published

on

Tutaj codziennie informujemy o aktualnych liczbach przypadków, wskaźnikach szczepień i zgonów ze wszystkich krajów oraz rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Niemczech.

Niemcy: Ile osób jest codziennie zarażonych wirusem Corona?

 • niebieska krzywa pliku sprawy Powyższa grafika przedstawia nowe przypadki Covid-19 zgłaszane codziennie według Instytutu Roberta Kocha (RKI). Linia wyświetla średnią z ostatnich siedmiu dni.
 • jedno kliknięcie Gęsty Pokazuje krzywą z liczbą osób z koroną leczonych na oddziale intensywnej terapii zgodnie z Niemieckim Interdyscyplinarnym Towarzystwem Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI).
 • jedno kliknięcie Ciąża Pokazuje czerwoną krzywą z liczbą zgonów związanych z Covid-19.
 • Kliknij PowiększenieAby uzyskać lepszy wgląd w aktualny rozwój.

Gdzie większość ludzi zaraża się w Niemczech?

 • Krytycznym czynnikiem dla polityki jest liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 na 100 000 populacji w ciągu ostatnich siedmiu dni (zakażenie siedmiodniowe). Obszary, które zostały poważnie dotknięte, są w Mapa Wyróżnia się imionami.
 • Wybierać Tabela Wyświetla hrabstwa i obszary metropolitalne posortowane według występowania i nowych przypadków. Możesz tam również wyszukać obszar.
 • jedno kliknięcie Ścieżka Siedmiodniowy postęp infekcji przedstawiono we wszystkich prowincjach i obszarach metropolitalnych.

Wideo

Szczepienia przeciwko Coronie: Immunolodzy przeciwko „wzmacniaczom” po czterech tygodniach

Immunolodzy krytycznie odnoszą się do planów politycznych, zgodnie z którymi szczepienia przypominające powinny być możliwe po czterech tygodniach. © dpa

Covid-19: Jak infekcja różni się w zależności od grupy wiekowej

 • Powyższy wykres przedstawia liczbę zakażeń SARS-CoV-2 na 100 000 populacji w różnych grupach wiekowych.
 • wybierz w Rozwijane menu Tydzień kalendarzowy na rozpatrzenie wydarzeń w tym czasie. dotknij przycisk StartAby odtworzyć ruchomy postęp.
 • Wartości pochodzą z Instytutu Roberta Kocha i są aktualizowane co tydzień.

Jaki jest zmienny stosunek omikronów?

 • Grafika pokazuje postęp pliku Zaangażowany Jeden z niepokojących wariantów wirusa w próbkach badanych w Niemczech od początku 2021 roku.
 • Kliknij wprowadzenieAby poznać proporcje zmiennych w próbkach ekstrapolowanych z całkowitej liczby nowych infekcji wykrytych w tygodniu.
 • Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha i są aktualizowane co tydzień.

Infekcja: Jak postępuje liczba reprodukcyjna R?

 • Średnio jednym numerem narządów płciowych zaraża inną osobę. Jeśli wartość jest wyższa, zwiększa się również liczba wystąpień. Jeśli spadnie poniżej jednego, liczba zarażonych jest zbyt mała, aby wyzdrowieć lub umrzeć.
 • Ponadto Instytut Roberta Kocha definiuje szacowany przedział, w którym R mieści się z prawdopodobieństwem 95 proc.
 • W przeciwieństwie do zgłaszanych nowych infekcji, liczba reprodukcji nie jest obliczana codziennie, ale z kilkudniowym opóźnieniem. Wartości R dla dni nieparzystych również mogą się później zmienić.
 • Odznacz pole PowiększenieZapoznanie się z historią spisu reprodukcyjnego od początku epidemii.

Testy koronowe: Jak często przeprowadzane są testy w Niemczech?

 • Powyższa grafika pokazuje liczbę testów koronowych na tydzień oraz procent pozytywnych wyników testów.
 • Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha (RKI) i są aktualizowane co tydzień.
 • Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha (RKI) i są aktualizowane co tydzień.

Covid-19: Jak wysokie są hospitalizacje w krajach związkowych?

 • ten Mapa Powyżej przedstawiono liczbę pacjentów na 100 000 populacji, którzy byli hospitalizowani w związku z Covid-19 w ciągu ostatnich 7 dni (wystąpienie hospitalizacji). Dane pochodzą z Instytutu Roberta Kocha i są aktualizowane co tydzień.
 • ten Ścieżka Pokazuje, ile osób uzyskało pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 tygodniowo i tych, którzy byli hospitalizowani z Covid-19.

Pandemia koronacyjna: A co z systemem opieki zdrowotnej?

 • ten Mapa Powyższe pokazuje, jaka pojemność jest obecnie dostępna w swoich szpitalach w Niemczech i na obszarach miejskich. Im ciemniejsza czerwień, tym mniejszy udział bezpłatnych łóżek intensywnej opieki. Rozmiar kółek pokazuje liczbę pacjentów z COVID-19 przebywających na łóżku intensywnej terapii.
 • Kliknij TabelaAby zobaczyć obłożenie OIOM są wymienione według regionu. W początkowym przypadku stół jest sortowany według procentu wolnych łóżek. Możesz także posortować według liczby pacjentów OIOM Covid-19 i wyszukać konkretny obszar.
 • ten Ścieżka Pokazuje ewolucję liczby pacjentów oddziału intensywnej terapii Covid-19 łącznie z respiratorami. Odznacz pole PowiększenieAby wyświetlić większy okres czasu. pole wyboru wszyscy pacjenciAby poznać całkowitą liczbę pacjentów intensywnej terapii i wolnych łóżek.
 • Mapa jest oparta na informacjach Niemieckiego Interdyscyplinarnego Towarzystwa Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI), które codziennie aktualizuje dane.

SARS-CoV-2: Ile osób jest zaszczepionych w Niemczech?

 • Punkt widzenia karmić Pokazuje procent całej populacji zaszczepionej przynajmniej jednym wstrzyknięciem. Kliknij W pełni zaszczepioneAby zobaczyć procent osób, które otrzymały drugą dawkę. W przypadku szczepionki Johnson & Johnson pojedyncza dawka wystarcza na całe szczepienie.
 • widok Ścieżka Pokazuje ewolucję liczby osób zaszczepionych lub w pełni zaszczepionych na 100 mieszkańców we wszystkich krajach o populacji powyżej 5 milionów. Źródłem jest lokalizacja naszego świata w danych. Wartości Niemiec pochodzą z Instytutu Roberta Kocha.
 • karta dla Niemcy Pokazuje liczbę osób zaszczepionych lub w pełni zaszczepionych na 100 mieszkańców kraju związkowego.
 • Punkt widzenia Globalizm Pokazuje liczbę zaszczepionych lub w pełni zaszczepionych osób na 100 ludności w krajach o największym zasięgu szczepień i zasięgu na całym świecie. W rankingu uwzględniono tylko kraje o populacji powyżej 5 milionów.

COVID-19: Ile szczepień podaje się dziennie?

 • Powyższy wykres przedstawia liczbę szczepień podawanych dziennie w Niemczech.
 • widok zastrzyk Pokazana jest liczba pierwszych, drugich i trzecich szczepień. Czerwona linia pokazuje średnią całkowitą dawkę podaną w ciągu ostatnich 7 dni, niebieska krzywa odpowiada wartości drugiego szczepienia, zielona krzywa wartość pierwszego szczepienia, a żółta krzywa wartość trzeciego szczepienia. widok Szczepionki Pokazuje liczbę szczepień podanych przez różnych producentów szczepionek.
 • widok na całym świecie Pokazuje średnią liczbę dawek szczepionki podanych w ciągu ostatnich 7 dni dziennie na milion ludności w krajach.
 • Dane dla Niemiec pochodzą z Federalnego Ministerstwa Zdrowia. Dane międzynarodowe pochodzą z serwisu Our World in Data.

COVID-19: Ile osób przeszło śmiertelny kurs?

 • Powyższy wykres przedstawia ewolucję liczby wykrytych nowych infekcji (lewa skala) oraz liczby zgonów związanych z Covid-19 (prawa skala).
 • Wybierz inny kraj w Rozwijane menuAby przyjrzeć się relacji między nowymi infekcjami a zgonami. Kliknij PowiększenieAby zobaczyć najnowsze wydarzenia.

Wskaźnik zgonów: jaki procent zgonów jest związany z Covid-19?

 • Górna czerwona krzywa na powyższym wykresie pokazuje ewolucję całkowitej liczby zgonów na tydzień w Niemczech. Dolna czerwona krzywa pokazuje liczbę zgonów związanych z Covid-19, która jest również uwzględniona w górnej krzywej. W tle przedstawiono krzywe dla lat 2016-2019. Linia przerywana pokazuje średnią z tych lat.
 • Wybierz jeden federalny stan Aby przyjrzeć się ewolucji liczby zgonów tam co tydzień w ciągu roku. Kliknij Bawić się, aby z czasem aktualizować grafikę.
 • Dane pochodzą z Federalnego Urzędu Statystycznego i są aktualizowane co tydzień.

Corona na całym świecie: wypadki w każdym kraju

 • ten Tabela Powyżej pokazano wszystkie kraje z populacją większą niż pięć milionów w kolejności liczby osób, u których wynik testu na SARS-CoV-2 był pozytywny w ciągu ostatnich siedmiu dni na 100 000 ludności (zapadalność siedmiodniowa). Wartość ta zależy głównie od zakresu testów w danym kraju. Druga kolumna zawiera całkowitą liczbę nowych spraw w ciągu siedmiu dni. Kliknij lub naciśnij nagłówek kolumny, aby posortować tabelę według wartości w kolejności rosnącej lub malejącej. Wprowadź kraj w wyszukiwaniu, aby wyświetlić odpowiednie wartości.
 • Kliknij ŚcieżkaAby poznać rozwój infekcji przez siedem dni w każdym kraju.
 • ten Mapa Pokazuje liczbę nowych infekcji wykrytych w ciągu ostatnich siedmiu dni (wielkość okręgu) i taką samą wartość na 100 000 ludności, tj. siedmiodniowy wskaźnik infekcji (kolor kraju).
 • Dane międzynarodowe z Johns Hopkins University. Wartości Niemiec pochodzą z Instytutu Roberta Kocha. Obie instytucje codziennie aktualizują swoje dane.

Wirus koronowy: Które kraje i regiony władze klasyfikują jako obszary ryzyka?

 • Powyższa mapa pokazuje plik StanyKtóre według Instytutu Roberta Kocha są uważane za obszary niebezpieczne. Klasyfikacja jest przeprowadzana po wspólnej analizie i decyzji Federalnego Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Rozróżnia się regiony wysokiego ryzyka i regiony zmienne wirusa.
 • Kliknij RegionyAby poznać ranking regionów europejskich. Kraje można uznać za strefy niebezpieczne tylko częściowo.
 • wybierać kontynent Aby poznać sytuację na każdym kontynencie.

COVID-19: Gdzie jest najwięcej zgonów?

 • Powyższa grafika jest pokazana na wyświetlaczu siedem dni Średnia liczba zgonów na milion osób zgłaszanych dziennie w każdym kraju na całym świecie w ciągu ostatniego tygodnia. widok Od początku epidemii Pokazuje całkowitą liczbę zgonów od wiosny 2020 r. na milion mieszkańców.
 • Oś czasu pokazuje powyższe dwie wartości dla każdego dnia od początku pandemii. Kliknij Zaczyna siędo autorozwoju.
 • Lista obejmuje tylko 25 krajów z ponad pięcioma milionami mieszkańców i najwyższymi wskaźnikami śmiertelności. Pod grafiką możesz wybrać wszystkie stany, w tym plik małe kraje Szukałem. Ograniczenie w 25 krajach można również usunąć, klikając Pokaż wszystkie kraje.
 • Dane międzynarodowe pochodzą z Johns Hopkins University, a dane dla Niemiec z Instytutu Roberta Kocha. Oba są aktualizowane codziennie.

Wirus koronowy: które kontynenty umierają najbardziej?

 • Wykres przedstawia ewolucję średniej liczby osób, które zmarły na całym świecie w ciągu ostatnich siedmiu dni dziennie i z Covid-19, w podziale na kontynenty. Dane pochodzą z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa i są codziennie aktualizowane.
 • Kliknij na rysunku procentAby poznać proporcje kontynentów w czasie.

Ten artykuł będzie stale aktualizowany. Wszystkie dane są bez gwarancji.

READ  Pogoda w Niemczech: Meteorolodzy podają ponure prognozy

Continue Reading

Trending