Connect with us

science

Pierwszy trend letni: nowy styl może osłabić samoloty, a ciepłe Niemcy – meteorologia

Published

on

Ogólną pogodę determinują obszary o wysokim ciśnieniu, które często blokują zachodnie wiatry i strumienie nad Atlantykiem oraz kierują zimne lub zimne powietrze do Europy Środkowej. Powoli się ociepla również zimne powietrze z północy, ale w ostatnich latach o tej porze roku było znacznie cieplej.

Wskazówka dotycząca nawigacji: najnowsze wiadomości i ostrzeżenia można znaleźć we wskaźniku pogody FOCUS Online

Po zimnym kwietniu następuje zimny maj

Niestety pogoda utrzymuje się w maju. Oznacza to, że maj będzie również bardzo zimny. Nawet w czerwcu wciąż pojawiają się oznaki niższych temperatur pod względem sezonu.

W rzeczywistości są meteorolodzy, którzy mówią o wici północnoatlantyckiej. Ale to nie ma nic wspólnego z zimnym powietrzem w porównaniu z wzorcem oscylacji północnoatlantyckiej (NAO). Krzywa faktycznie przypomina bicz. Krzywa oznacza, że ​​obszary o wysokim ciśnieniu utrzymują się przez długi czas, a strumień jest przerywany tylko na krótko. Taka pogoda z pewnością utrzyma się w maju. Więc może być jeszcze fajnie w czerwcu.

Lato robi się cieplejsze

Jeśli spojrzeć na wszystkie dostępne już czynniki klimatyczne, a także modele klimatyczne, widać, że lato w Niemczech na pewno będzie ciepłe. To nie wygląda jak zwykłe lato. Nie ma wątpliwości, ale przynajmniej lipiec i sierpień będą latem. Z drugiej strony czerwiec i wrzesień są nieco niepewne.

Zasadniczo na nadchodzące lato nadal istnieją dwa różne style, które należy wziąć pod uwagę. Ale tak czy inaczej wygląda dobrze na lipiec i sierpień.

Dwa style na lato

Z drugiej strony styl letni może dominować w ostatnich latach. Może to oznaczać spadek w Europie Zachodniej i umiarkowanie dużą presję na Europę Środkową. Wzorzec jest poparty faktem, że ten wzór wystąpił dokładnie 17 z ostatnich 23 lat. Mówi się tutaj o nowym lecie.

Samolot jest słaby i występują silne ruchy w temperaturze południka. Oznacza to, że ciepłe powietrze może przemieszczać się dalej na północ, az kolei zimne powietrze może przemieszczać się dalej na południe. Ten wzór jest również związany z globalnym ociepleniem.

READ  Zespół badawczy odkrywa gigantyczną kosmiczną skamieniałość

Zimny ​​punkt i słaby strumień

Z drugiej strony, różnice temperatur między Arktyką a tropikami maleją, ponieważ ocieplenie jest bardziej wyraźne na biegunach. Skutkuje to osłabieniem samolotu, który doskonale komponuje się z pogodą.

Z drugiej strony od lat obserwuje się zimny punkt na północnym Atlantyku. Jest to obszar o stosunkowo zimnych wodach powierzchniowych. Można ustalić silną korelację między zimnymi wodami a regionami niskiego ciśnienia u wybrzeży Europy Zachodniej. Jedną z możliwych przyczyn zimnej bańki jest topnienie lodu z Arktyki. Ale to nie zostało jeszcze odpowiednio udowodnione. Ale jasne jest, że lato będzie inne niż kilka dekad temu.

Jeśli chodzi o nowy letni styl, oznacza to również ciepłe lato, a może nawet upalne lato. Modele klimatyczne północnych Niemiec symulują nieco niższe temperatury.

Samolot może znowu stać się silniejszy

Ale były też bardzo wyraźne odstające elementy tego stylu. Między innymi 2013 i 2018. Dokładnie w tych latach nastąpiło pęknięcie wiru polarnego i zimna wiosna, jak w tym roku. Nie można więc wykluczyć kolejnej anomalii w 2021 roku. Oznacza to, że latem samolot znów się wzmocni. Oznacza to bardziej niestabilną pogodę i więcej deszczu dla Niemiec. Ale w 2013 roku lipiec i sierpień były bardzo ciepłe. Ponieważ samolot może również przywieźć powietrze z południowego zachodu. Jednak we wrześniu było wtedy bardzo wilgotno.

Na razie prawdopodobnie nowy letni styl. Ale może się też zdarzyć inaczej. Jednak tak czy inaczej, możemy spodziewać się ciepłej pogody w lipcu i sierpniu. Jeśli nowe lato rzeczywiście będzie trwać, może to być również lato w czerwcu i wrześniu, ale nie jest to pewne. Nie jest również jasne, jak długo będzie ciepło tej jesieni. Wszystko przypomina kolejny rok La Niña na Pacyfiku. Więc pogoda może być podobna do zeszłej jesieni, ale to dość szorstki pierwszy rzut oka.

READ  Od korony dzieli „tylko kilka mutacji” wariant, który może ominąć ochronę przed szczepieniem

Ale jeśli spojrzeć ponownie na letnią prognozę, jest bardzo prawdopodobne, że będzie to ciepłe lato. Nawiasem mówiąc, podobnie jak w poprzednich latach fale upałów są obecnie nie do poznania. Ale to może się zmienić w kolejnych prognozach.

Susza lub powódź

Interesująca jest również kwestia deszczu na wiosnę. Analizy jeziora Amersee wykazały, że w latach o niskiej aktywności słonecznej – jak w tym roku – w regionie alpejskim występują powodzie częściej niż zwykle, więc prognozy opadów są bardzo ciekawe. Prognozy maj-czerwiec pokazują, że na pewno nie będzie bardzo sucho. Jest to również zgodne z obecną sytuacją glebową w Europie. Chociaż w Stanach Zjednoczonych jest bardzo sucho, nie ma potrzeby obawiać się suszy w Europie w tym roku – przynajmniej w tej chwili na horyzoncie nie ma suszy.

Ponadto w tym roku Alpy będą się topić trochę dłużej. Odkąd zimne powietrze stale dociera do Niemiec, na dużych wysokościach śnieg może utrzymywać się przez długi czas.

Ogólnie można powiedzieć, że oznaki wskazują na powódź późną wiosną lub wczesnym latem. Nie oznacza to, że tak też powinno się stać. Ale ryzyko jest większe niż w poprzednich latach.

Bardziej interesujące filmy:

  • Telekonferencja przy kuchennym stole, pisanie e-maili na sofie, sortowanie dokumentów na podłodze: wielu pracuje obecnie w domu. Ale nawet jeśli jest biurko i krzesło, wiele osób siedzi przed komputerem w niezdrowej pozycji. Ćwiczenia w pracy rozluźniają plecy.

Oryginalna wersja tego posta pochodzi z „Pierwszego letniego trendu: nowy wzór może osłabić samoloty i rozgrzać Niemcy” Kanał pogodowy.

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Corona: Eksperci odkrywają zupełnie nowego wirusa w Malezji

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  Jakie zmienne są w obiegu?
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

  • Stymuluje produkcję kolagenu
  • Dla jędrnej skóry
  • Ochrona przed wolnymi rodnikami
  • Intensywne nawilżenie
  • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Traktuj poważnie objawy reumatyzmu i lecz je wcześnie
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  Zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa Corona - na czym polega metoda CRISPR?


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending