Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Pierwszy trend letni: nowy styl może osłabić samoloty, a ciepłe Niemcy – meteorologia

Ogólną pogodę determinują obszary o wysokim ciśnieniu, które często blokują zachodnie wiatry i strumienie nad Atlantykiem oraz kierują zimne lub zimne powietrze do Europy Środkowej. Powoli się ociepla również zimne powietrze z północy, ale w ostatnich latach o tej porze roku było znacznie cieplej.

Wskazówka dotycząca nawigacji: najnowsze wiadomości i ostrzeżenia można znaleźć we wskaźniku pogody FOCUS Online

Po zimnym kwietniu następuje zimny maj

Niestety pogoda utrzymuje się w maju. Oznacza to, że maj będzie również bardzo zimny. Nawet w czerwcu wciąż pojawiają się oznaki niższych temperatur pod względem sezonu.

W rzeczywistości są meteorolodzy, którzy mówią o wici północnoatlantyckiej. Ale to nie ma nic wspólnego z zimnym powietrzem w porównaniu z wzorcem oscylacji północnoatlantyckiej (NAO). Krzywa faktycznie przypomina bicz. Krzywa oznacza, że ​​obszary o wysokim ciśnieniu utrzymują się przez długi czas, a strumień jest przerywany tylko na krótko. Taka pogoda z pewnością utrzyma się w maju. Więc może być jeszcze fajnie w czerwcu.

Lato robi się cieplejsze

Jeśli spojrzeć na wszystkie dostępne już czynniki klimatyczne, a także modele klimatyczne, widać, że lato w Niemczech na pewno będzie ciepłe. To nie wygląda jak zwykłe lato. Nie ma wątpliwości, ale przynajmniej lipiec i sierpień będą latem. Z drugiej strony czerwiec i wrzesień są nieco niepewne.

Zasadniczo na nadchodzące lato nadal istnieją dwa różne style, które należy wziąć pod uwagę. Ale tak czy inaczej wygląda dobrze na lipiec i sierpień.

Dwa style na lato

Z drugiej strony styl letni może dominować w ostatnich latach. Może to oznaczać spadek w Europie Zachodniej i umiarkowanie dużą presję na Europę Środkową. Wzorzec jest poparty faktem, że ten wzór wystąpił dokładnie 17 z ostatnich 23 lat. Mówi się tutaj o nowym lecie.

Samolot jest słaby i występują silne ruchy w temperaturze południka. Oznacza to, że ciepłe powietrze może przemieszczać się dalej na północ, az kolei zimne powietrze może przemieszczać się dalej na południe. Ten wzór jest również związany z globalnym ociepleniem.

READ  Pogoda w Niemczech z prognozą Eddy! Nieuchronna fala upałów - ale nastąpi kolejny punkt krytyczny

Zimny ​​punkt i słaby strumień

Z drugiej strony, różnice temperatur między Arktyką a tropikami maleją, ponieważ ocieplenie jest bardziej wyraźne na biegunach. Skutkuje to osłabieniem samolotu, który doskonale komponuje się z pogodą.

Z drugiej strony od lat obserwuje się zimny punkt na północnym Atlantyku. Jest to obszar o stosunkowo zimnych wodach powierzchniowych. Można ustalić silną korelację między zimnymi wodami a regionami niskiego ciśnienia u wybrzeży Europy Zachodniej. Jedną z możliwych przyczyn zimnej bańki jest topnienie lodu z Arktyki. Ale to nie zostało jeszcze odpowiednio udowodnione. Ale jasne jest, że lato będzie inne niż kilka dekad temu.

Jeśli chodzi o nowy letni styl, oznacza to również ciepłe lato, a może nawet upalne lato. Modele klimatyczne północnych Niemiec symulują nieco niższe temperatury.

Samolot może znowu stać się silniejszy

Ale były też bardzo wyraźne odstające elementy tego stylu. Między innymi 2013 i 2018. Dokładnie w tych latach nastąpiło pęknięcie wiru polarnego i zimna wiosna, jak w tym roku. Nie można więc wykluczyć kolejnej anomalii w 2021 roku. Oznacza to, że latem samolot znów się wzmocni. Oznacza to bardziej niestabilną pogodę i więcej deszczu dla Niemiec. Ale w 2013 roku lipiec i sierpień były bardzo ciepłe. Ponieważ samolot może również przywieźć powietrze z południowego zachodu. Jednak we wrześniu było wtedy bardzo wilgotno.

Na razie prawdopodobnie nowy letni styl. Ale może się też zdarzyć inaczej. Jednak tak czy inaczej, możemy spodziewać się ciepłej pogody w lipcu i sierpniu. Jeśli nowe lato rzeczywiście będzie trwać, może to być również lato w czerwcu i wrześniu, ale nie jest to pewne. Nie jest również jasne, jak długo będzie ciepło tej jesieni. Wszystko przypomina kolejny rok La Niña na Pacyfiku. Więc pogoda może być podobna do zeszłej jesieni, ale to dość szorstki pierwszy rzut oka.

READ  Szczepienie koronowe: ostrzegają eksperci - należy unikać alkoholu przez tak długi czas

Ale jeśli spojrzeć ponownie na letnią prognozę, jest bardzo prawdopodobne, że będzie to ciepłe lato. Nawiasem mówiąc, podobnie jak w poprzednich latach fale upałów są obecnie nie do poznania. Ale to może się zmienić w kolejnych prognozach.

Susza lub powódź

Interesująca jest również kwestia deszczu na wiosnę. Analizy jeziora Amersee wykazały, że w latach o niskiej aktywności słonecznej – jak w tym roku – w regionie alpejskim występują powodzie częściej niż zwykle, więc prognozy opadów są bardzo ciekawe. Prognozy maj-czerwiec pokazują, że na pewno nie będzie bardzo sucho. Jest to również zgodne z obecną sytuacją glebową w Europie. Chociaż w Stanach Zjednoczonych jest bardzo sucho, nie ma potrzeby obawiać się suszy w Europie w tym roku – przynajmniej w tej chwili na horyzoncie nie ma suszy.

Ponadto w tym roku Alpy będą się topić trochę dłużej. Odkąd zimne powietrze stale dociera do Niemiec, na dużych wysokościach śnieg może utrzymywać się przez długi czas.

Ogólnie można powiedzieć, że oznaki wskazują na powódź późną wiosną lub wczesnym latem. Nie oznacza to, że tak też powinno się stać. Ale ryzyko jest większe niż w poprzednich latach.

Bardziej interesujące filmy:

  • Telekonferencja przy kuchennym stole, pisanie e-maili na sofie, sortowanie dokumentów na podłodze: wielu pracuje obecnie w domu. Ale nawet jeśli jest biurko i krzesło, wiele osób siedzi przed komputerem w niezdrowej pozycji. Ćwiczenia w pracy rozluźniają plecy.

Oryginalna wersja tego posta pochodzi z „Pierwszego letniego trendu: nowy wzór może osłabić samoloty i rozgrzać Niemcy” Kanał pogodowy.