Connect with us

Top News

Oświadczenie IPCC: „Wzywamy do renegocjacji planów wyborczych”

Published

on

D.Wzywa lewicową liderkę Susanne Hennick-Velso do „poważnej polityki klimatycznej” w następstwie nowego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). „Osiągnięcie celu 1,5 stopnia to bardzo pozytywna sytuacja, mówi raport. Mówię, że konieczna jest bardzo korzystna sytuacja” – powiedział Hennick-Welso Welt. „Tylko jeśli zaczniemy działać teraz, można realistycznie zająć się skalą zmian klimatycznych i ich konsekwencjami. Mając na uwadze ten cel: radykalna polityka klimatyczna jest jedyną realistyczną polityką klimatyczną”.

Poważna polityka klimatyczna wymaga kompleksowej restrukturyzacji produkcji i wytwarzania energii, a wraz z nią środków, które ludzie mogą bezpiecznie podjąć. Lider lewicy domagał się, aby „finansowanie restrukturyzacji spoczywało na barkach silnych. Realistyczna polityka klimatyczna powinna być społecznie uzasadniona”, ponieważ zmiany klimatyczne najmocniej uderzają w biednych.

“Teraz nawet ostatni konserwatysta musi zrozumieć: nie możemy dłużej czekać na rynek. Musimy teraz osiągnąć zmiany klimatyczne” – powiedział Hennick-Velso. Zacznij od zastąpienia ich odnawialnymi źródłami energii, aby energia elektryczna mogła być całkowicie odprowadzana przez węgiel. 2030. „Wszyscy ministrowie” powinni teraz siedzieć w waszym zespole i robić to, co rozważne i możliwe”. Wybory do Bundesstock Przerwa letnia nie powinna być wymówką, by nie robić tego, co jest teraz możliwe.

Czytaj więcej

Przewodniczący SPD Nobert Walter-Borgensen postrzega raport IPCC jako ostrzeżenie dla każdego obywatela: „Raport IPCC to kolejny sygnał ostrzegawczy i jest jaśniejszy niż kiedykolwiek wcześniej: zmiany klimatyczne zostały spowodowane przez człowieka, a ich skutki są już nieodwracalne, przynajmniej przez bardzo długi czas.” Powiedział Walter-Borgensen Weld. „Musimy przystosować się do ekstremalnych warunków pogodowych. Globalnego ocieplenia, które już nastąpiło, nie da się odwrócić. Jest to globalne i wymaga wspólnych globalnych wysiłków, jeśli nie chcemy, aby nasze środki do życia zostały szybko i szybko zniszczone. palcem na innych. To zły przepis ”.

READ  Polska udziela licencji prywatnemu nadawcy wiadomości

„Aby chronić przestrzeń życiową naszych dzieci i wnuków, musimy ograniczyć i ograniczyć dalszy wzrost temperatury” – zażądał Walter-Borgense. „Federalny minister środowiska Svenza Schulze był w stanie poczynić ogromne kroki przeciwko niechętnemu i powolnemu partnerowi koalicji”. Cel neutralności klimatycznej został przesunięty do 2045 roku, a najbliższy plan wyznaczy drogę do osiągnięcia celu. „Masowa ekspansja energii odnawialnej i zmiana ruchu w naszych przyszłych planach są kluczem do tego. Pod rządami kanclerza federalnego Olafa Scholesa będziemy nadal to wzmacniać z całym zaangażowaniem.

Lider lewicowej grupy parlamentarnej Dietmar Partsh potępił rząd federalny za jego „poważne niepowodzenia” w polityce klimatycznej. „Przerażająca polityka klimatyczna ostatnich dziesięcioleci prowadzi do coraz bardziej ciemnych prognoz” – powiedział Partsweld. „Katastrofalne powodzie w Niemczech, katastrofalne pożary w południowej Europie – nowy klimat od dawna jest faktem.

„Następny rząd federalny musi kierować polityką klimatyczną za pomocą ogromnych inwestycji w energię odnawialną i promować innowacje przyjazne dla klimatu i przekształcić je w działającą maszynę” – zażądał Partsh. „Musimy maksymalnie ograniczyć globalizację. Towary podróżują po świecie pięć razy i psują się nieodwracalnie w krótkim czasie. Bardziej regionalna i mniej kosztowna produkcja! Politycy muszą powstrzymać osoby odpowiedzialne za tę działalność gospodarczą, która niszczy naszą planetę.

FDP wezwała do ustanowienia globalnej wymiany klimatycznej w celu handlu certyfikatami CO. „IPCC podkreśla pilną potrzebę skutecznej polityki klimatycznej. Jako pułap emisji CO można stworzyć globalny organ handlowy” – powiedział Marco Bushman, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji parlamentarnej FDP. System nagradza tych, którzy oszczędzają CO i czynią atrakcyjne inwestycje w ochronę klimatu. „Językiem ceny mówi się na całym świecie, dzięki czemu możemy wnieść zrównoważony wkład w ochronę klimatu. Aby pokazać, że jest to możliwe. Następnym krokiem powinna być globalna zmiana klimatu, w której Stany Zjednoczone, Chiny i Unia Europejska wzajemnie poprzez swoje certyfikaty.

READ  Sprinter Dimonowska przyjechała do Polski

Polityk AfD ds. ochrony środowiska Kirsten Hills skrytykował wpływ polityczny w oświadczeniu: Ten dokument nie różni się od tego, co arkusze robocze przesłane do niemieckiego Ministerstwa Środowiska. „To sprawi, że ludzie będą poddani strachowi i panice świata oraz wstrząsom społecznym naszych polityków i wiodących mediów” – powiedział Hills, rzecznik ds. polityki środowiskowej w grupie parlamentarnej AfD. „Podobnie jak wszystkie poprzednie raporty, będzie to miało zerowy wpływ na 60 procent całkowitych emisji „krajów rozwijających się”, takich jak Chiny i Indie, oraz ich polityki gospodarczej. Podobnie jak w przypadku innych sygnatariuszy, porozumienie paryskie nie wiąże was żadnymi zobowiązaniami”.

Creta Dunberg nie była zaskoczona

Czołowa działaczka na rzecz klimatu Creta Dunberg nie była zaskoczona. W nowym raporcie IPCC nie ma prawdziwych niespodzianek. Potwierdza to to, co wiemy z tysięcy poprzednich badań i raportów – jesteśmy w stanie wyjątkowym ”- napisała Szwecja na Twitterze w poniedziałek rano. Instagram. To solidne, ale ostrożne podsumowanie aktualnej wiedzy.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

„Do nas należy bycie odważnym i podejmowanie decyzji na podstawie dowodów naukowych przedstawionych w tych raportach” – kontynuował Dunberg. 18-latek dodał najgorsze skutki zmian klimatycznych. „Ale nie, jeśli będziemy kontynuować tak jak dzisiaj, nie bez traktowania kryzysu jak kryzysu”.

Kandydatka zielonych na prezydenta Annalena Barbaugh napisała na Twitterze: „Nie mamy już czasu do stracenia. Żadne niedzielne przemówienia nie pomogą w walce z kryzysem klimatycznym, tylko skuteczna ochrona klimatu: najszybsza i największa ekspansja produktów odnawialnych oraz zobowiązanie do bycia pierwszym krajem uprzemysłowionym neutralny dla klimatu”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

„Wzywamy do renegocjacji planów wyborczych. Wszystkie plany wyborcze muszą być zgodne z 1,5 stopnia”, powiedziała Louisa Newbauer, przyszła rzeczniczka na piątek. Zgodność z Porozumieniem Paryskim jak dotąd zawiodła nie z powodu fizyki, ale z powodu woli politycznej. “

„Dzwonki ostrzegawcze są głuche”

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał polityków do zwrócenia uwagi: „Dzwonki alarmowe są głuche, a dowody są niezaprzeczalne” – powiedział. Gazy cieplarniane duszą planetę i zagrażają miliardom ludzi.

„Wiarygodność naszego społeczeństwa zależy od tego, czy politycy, biznesowi i przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego zgodzą się wspierać politykę, działania i inwestycje. Rozwiązania będą na stole”. Węgiel i inne paliwa kopalne muszą być śmiertelne, zanim będą mogły zniszczyć naszą planetę. „Pieniądze muszą być dostępne, aby spełnić obietnicę, że będą zbierać 100 miliardów dolarów rocznie na ochronę klimatu i adaptację.

„Jeśli teraz dołączymy do sił, unikniemy katastrofy” – powiedział Guterres. Nie ma już miejsca na opóźnienia ani wymówki. Odpowiedzi mają być udzielone na Światowej Konferencji Klimatycznej (COP26) w Glasgow w listopadzie.

Greenpeace krytykuje niechętne rządy

Greenpeace, organizacja ekologiczna, oskarżyła rządy i agencje o zbyt niechętne działanie na rzecz ochrony klimatu. „Szokujące w tym raporcie jest to, że wszystko było ostrożne – ale rządy i firmy wciąż poruszają się w ślimaczym tempie, jeśli chodzi o ochronę klimatu” – powiedział ekspert ds. klimatu Greenpeace, Christophe Thees. Ostrzegł, że raport, wraz z niedawnymi obrazami pożaru i powodzi, powinien „wstrząsnąć polityką”.

Złodzieje nazwali kontrolowanie globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia „największym wyzwaniem społecznym”. „Ale konsekwencje nieprzetestowanego kryzysu klimatycznego stoją przed światem w obliczu ogromnych wyzwań, które najpierw uderzą w biednych”. Na przykład Tezy przytaczali coraz więcej pożarów, częstych powodzi i susz – są to straty w ludziach, niszczenie siedlisk przyrodniczych i powodowane przez nie szkody gospodarcze.

Czytaj więcej

Getty Images Getty Images z otwartą równiną ziemią i czystym niebem

„Każdy rząd, w tym przyszły niemiecki rząd federalny, musi jak najszybciej zaprzestać stosowania paliw kopalnych i chronić lasy, ziemie i oceany, gdy naturalny CO2 tonie” – zaapelował ekspert Greenpeace w związku z wrześniowymi wyborami federalnymi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Czy Hendrik Vost nie jest następcą Lashetta?

Published

on

Według doniesień medialnych Hendrik Vost Zainaugurowany jako nowy premier Nadrenii Północnej-Westfalii. Teraz sekretarz generalny CDU zaprzecza państwu.

CDU Nadrenii Północnej-Westfalii zdementowało medialne doniesienia o następcy Armina Lacheta na stanowisku premiera i głowy państwa CDU. Pojawiły się spekulacje, że władze stanowe CDU „jednogłośnie” wyraziły w poniedziałek wieczorem zainteresowanie tym, by po nim przyszedł minister transportu NRW Hendrik Vost.

Sekretarz generalny NRW-CDU Joseph Hoenzergen zaprzeczył temu we wtorek w Düsseldorfie i potwierdził w oświadczeniu procedurę stosowaną przez administratora stanu: „Witając ofertę administratora państwa Armina Lachetta, komisja parlamentarna ds. nadchodzącej reorganizacji przeprowadzi w tym tygodniu niezbędne rozmowy i dalej.”

Mapa drogowa do renowacji

Istnieje harmonogram restrukturyzacji treści i personelu. Nowa władza państwowa zostanie wybrana na konwencji partii państwowej 23 października w Peelfeld. Lashett „dużo wcześniej” przedłoży państwowemu komitetowi wykonawczemu plan pracowniczy, który zagwarantuje sukces NRW-CDU również w przyszłości.

Herbert Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, ostrzegł przed podjęciem nadzwyczajnej decyzji w sprawie następcy. „Myślę, że łamanie karty do głosowania na kandydata powyżej kolana jest złe” – powiedział we wtorek Colner Stat-Answer. Partia jako całość musi stać za wspólnym rozwiązaniem. Jeśli lubieżny spadkobierca zostanie uznany za pilny, kandydaci opozycji na październikowej konwencji partii państwowej powinni się obawiać.

W okresie poprzedzającym wybory federalne Lacet ogłosił, że pojedzie do Berlina „bez biletu powrotnego” – nawet jeśli nie będzie prezydentem. Oczekuje się, że pozostanie premierem do 26 października sesji Bundestagu.

Według Niemieckiej Agencji Prasowej na posiedzeniu zarządu państwowego pojawiły się nazwiska niektórych następców – najprawdopodobniej Van Vost

READ  Procesy przeciwko klanowi Miri w Nadrenii Północnej-Westfalii: szef klanu rezygnuje
Continue Reading

Top News

Granica z Białorusią: Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy

Published

on

Stan na: 27.09.2021 20:36

Od miesięcy ludzie wjeżdżają nielegalnie do UE przez Białoruś. Polska obwinia za to białoruskiego władcę Łukaszenkę. Rząd w Warszawie chce przedłużyć stan wyjątkowy wzdłuż granicy.

Polska chce przedłużyć stan wyjątkowy na Białorusi, zewnętrznej granicy UE, o 60 dni. Wynika to z nielegalnych imigrantów z sąsiedniego kraju. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział w Warszawie, że zaproponuje rządowi zwrócenie się do prezydenta o przedłużenie. Sytuacja na granicy jest tragiczna. „Doszło do wielu prowokacyjnych incydentów z udziałem umundurowanych sił białoruskich i prób naruszenia integralności naszej granicy” – powiedział Kaminsky.

Polski rząd oskarża białoruskiego władcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z obszarów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Oprócz Polski na wzmożony napływ migrantów z granicy z Białorusią, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu, narzekają także Litwa i Łotwa.

Polska próbowała 9400 przepraw

Polski parlament musi zgodzić się na przedłużenie stanu wyjątkowego na granicy. Kamiński mówi, że od początku sierpnia próbował ponad 9400 nielegalnych przejść. Transfer został zablokowany w około 8200 przypadkach. Około 1200 uchodźców zostało aresztowanych i wywiezionych do obozów bezpieczeństwa. Z grupy 200 imigrantów 50 miało powiązania z organizacjami islamskimi lub przestępczymi. „Są to młodzi, wyszkoleni na wojnie mężczyźni, którzy brali udział w organizacjach zbrojnych na Bliskim Wschodzie” – powiedział Kamiński.

2 września Polska ogłosiła na 30 dni graniczny stan wyjątkowy o szerokości 3 km i długości 418 km. Zakaz wstępu mają m.in. dziennikarze i organizacje pomocowe. Minister obrony Polski Mariusz Błaszczyk powiedział, że można wysłać więcej żołnierzy na granicę. Obecnie na służbie jest 2500 żołnierzy, 4000 funkcjonariuszy straży granicznej i 600 policjantów.

Białoruś reaguje na sankcje

Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Białoruś nie będzie blokować dalszej imigracji do Unii Europejskiej. Zareagował na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec swojego kraju. Unia Europejska (UE), Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nałożyły sankcje na represje Łukaszenki po kontrowersyjnej reelekcji w sierpniu 2020 roku. Unia Europejska oczekuje teraz odwetu białoruskich władców. Uważa się, że władze białoruskie sprowadzały ludzi do kraju i przemycały przez granice krajów wschodnich UE.

READ  Kościół katolicki: kara na polskich księży - Polityka

„Bardzo niekorzystna sytuacja”

Łukaszenka zaprzeczył oskarżeniu. Imigranci korzystali z ruchu bezwizowego na Białoruś, aby podróżować do Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Łukaszenko powiedział, że jego kraj dobrze traktował imigrantów i zapewnił im ubrania, drewno na opał i szalik. „Ale zimą zamarzają na śmierć”. Na granicy dochodzi do katastrofy humanitarnej.

Łukaszenka powiedział, że sytuację pogorszyły działania straży granicznej w sąsiednich krajach. Mówił o “bardzo niekorzystnej sytuacji” na granicy UE. Sąsiadujące państwa popadły w konflikt z Białorusią. Według niego, Białoruś od dwóch miesięcy opiekuje się 32 migrantami, którzy utknęli na granicy. „Nie chcesz zostać na Białorusi. Nalegasz na wyjazd do Niemiec” – powiedział Łukaszenka.

Organizacje pozarządowe ostrzegają przed kryzysem humanitarnym

Kościół katolicki w Polsce wezwał do zwrócenia większej uwagi na sytuację uchodźców. „Trudna sytuacja tych ludzi jest naszym losem” – powiedział abp Wojciech z Gwinei. „Nawet jeśli nadal są brutalnie wykorzystywane w walce politycznej, nie możemy przestać traktować ich jak naszych braci”.

Organizacje pozarządowe ostrzegały niedawno przed kryzysem humanitarnym na obszarach przygranicznych spowodowanym spadającymi temperaturami. Oskarżają też rząd w Warszawie o uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl z naruszeniem prawa międzynarodowego. Co najmniej sześciu migrantów zginęło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na granicach UE z Białorusią.

Continue Reading

Top News

Po rezygnacji z CDU – były lider partii Rehberg przejmuje NDR.de – Aktualności – McLenberg – Zachodniopomorskie

Published

on

Status: 27.09.2021 19:50

Po „katastrofalnym” wieczorze dla CDU w wyborach stanowych w MV Michael Zack i Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali z funkcji lidera partii i sekretarza generalnego. Eckhardt Rehberg jest tymczasowo odpowiedzialny i gotowy do wznowienia współpracy rządowej.

Po przegranej w wyborach landowych CDU w Meklemburgii-Pomorzu Przednim będzie musiało zająć kilka czołowych miejsc. Prezydent stanu Michael Zack oraz były przewodniczący komisji parlamentarnej i sekretarz generalny Wolfgang Waltmல்லller zrezygnowali ze swoich stanowisk dzień po wyborach. W niedzielę CDU uzyskało najgorszy wynik w wyborach stanowych w kraju – 13,3 proc.

Przyszłość państwowej CDU jest otwarta

W osobistym oświadczeniu Zack powiedział, że wyniki wyborów mówią jasnym językiem. On jest odpowiedzialny za koniec. W swoim oświadczeniu Zack mówi o nowym początku pod względem kadrowym i właściwym trendzie politycznym w nadchodzących wyborach federalnych. Zach wróci do Vorpommern-Greifswald jako starosta.

Rehberg: CDU jest gotowe do rządu

Przez pewien czas były przywódca stanu Eckhard Rehberg przejmie stanowisko głowy państwa po odejściu z mody. Mimo osobistej niepewności CDU będzie gotowa do wznowienia współpracy rządu z SPD. Według Rehberga, rozszerzony szef partii w poniedziałek wieczorem przemawiał za zbadaniem rozmów z socjaldemokratami, a SPD powinna przekazać je CDU.

Dodatkowe informacje

Michael Zack, przewodniczący stanowej CDU, rezygnuje po podjęciu decyzji o porażce wyborczej. Sekretarz generalny CDU Wolfgang Waltmல்லller również ustępuje. Dalej

Dzień po wyborach federalnych premier Berlina i McLeanberg-Pomorza Zachodniego Manuela Svesick (SPD) wystąpi na scenie w Willy Brand House.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Brita Peterson

Premier Swazik SPD jest w najlepszej formie od 2002 roku. Z drugiej strony CDU uległo awarii. Dalej

Olaf Scholes, minister finansów i kandydat SPD na prezydenta, jedzie samochodem po rundzie ZDF w Berlinie Top Candidates w wyborach federalnych w 2021 roku.  © dpa-Bildfunk Zdjęcie: Wolfgang Kumm

Według wstępnej oficjalnej decyzji SPD będzie silną siłą. Ale CDU i CSU pracują nad utworzeniem rządu. Dalej

Stół barowy i urna wyborcza przed flagą Meklemburgii-Pomorza Przedniego.  Ot Fotolia.com, iStockphoto Zdjęcie: Martina Berg, ericsphotography

Wiadomości, informacje ogólne, analizy i portrety: W naszym dokumencie zbieramy wszystkie raporty dotyczące Roku Superwyborczego w MV. Dalej

Ten temat w projekcie:

NDR 1 Radio SN | 27.09.2021 | 8:00.

Logo NTR
READ  Wiodący atak na Zachód: Putin „umiera” – leży w polityce wewnętrznej
Continue Reading

Trending