Connect with us

Top News

Oświadczenie IPCC: „Wzywamy do renegocjacji planów wyborczych”

Published

on

D.Wzywa lewicową liderkę Susanne Hennick-Velso do „poważnej polityki klimatycznej” w następstwie nowego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). „Osiągnięcie celu 1,5 stopnia to bardzo pozytywna sytuacja, mówi raport. Mówię, że konieczna jest bardzo korzystna sytuacja” – powiedział Hennick-Welso Welt. „Tylko jeśli zaczniemy działać teraz, można realistycznie zająć się skalą zmian klimatycznych i ich konsekwencjami. Mając na uwadze ten cel: radykalna polityka klimatyczna jest jedyną realistyczną polityką klimatyczną”.

Poważna polityka klimatyczna wymaga kompleksowej restrukturyzacji produkcji i wytwarzania energii, a wraz z nią środków, które ludzie mogą bezpiecznie podjąć. Lider lewicy domagał się, aby „finansowanie restrukturyzacji spoczywało na barkach silnych. Realistyczna polityka klimatyczna powinna być społecznie uzasadniona”, ponieważ zmiany klimatyczne najmocniej uderzają w biednych.

„Teraz nawet ostatni konserwatysta musi zrozumieć: nie możemy dłużej czekać na rynek. Musimy teraz osiągnąć zmiany klimatyczne” – powiedział Hennick-Velso. Zacznij od zastąpienia ich odnawialnymi źródłami energii, aby energia elektryczna mogła być całkowicie odprowadzana przez węgiel. 2030. „Wszyscy ministrowie” powinni teraz siedzieć w waszym zespole i robić to, co rozważne i możliwe”. Wybory do Bundesstock Przerwa letnia nie powinna być wymówką, by nie robić tego, co jest teraz możliwe.

Czytaj więcej

Przewodniczący SPD Nobert Walter-Borgensen postrzega raport IPCC jako ostrzeżenie dla każdego obywatela: „Raport IPCC to kolejny sygnał ostrzegawczy i jest jaśniejszy niż kiedykolwiek wcześniej: zmiany klimatyczne zostały spowodowane przez człowieka, a ich skutki są już nieodwracalne, przynajmniej przez bardzo długi czas.” Powiedział Walter-Borgensen Weld. „Musimy przystosować się do ekstremalnych warunków pogodowych. Globalnego ocieplenia, które już nastąpiło, nie da się odwrócić. Jest to globalne i wymaga wspólnych globalnych wysiłków, jeśli nie chcemy, aby nasze środki do życia zostały szybko i szybko zniszczone. palcem na innych. To zły przepis ”.

READ  Polska: Raz punkt zwrotny, a potem

„Aby chronić przestrzeń życiową naszych dzieci i wnuków, musimy ograniczyć i ograniczyć dalszy wzrost temperatury” – zażądał Walter-Borgense. „Federalny minister środowiska Svenza Schulze był w stanie poczynić ogromne kroki przeciwko niechętnemu i powolnemu partnerowi koalicji”. Cel neutralności klimatycznej został przesunięty do 2045 roku, a najbliższy plan wyznaczy drogę do osiągnięcia celu. „Masowa ekspansja energii odnawialnej i zmiana ruchu w naszych przyszłych planach są kluczem do tego. Pod rządami kanclerza federalnego Olafa Scholesa będziemy nadal to wzmacniać z całym zaangażowaniem.

Lider lewicowej grupy parlamentarnej Dietmar Partsh potępił rząd federalny za jego „poważne niepowodzenia” w polityce klimatycznej. „Przerażająca polityka klimatyczna ostatnich dziesięcioleci prowadzi do coraz bardziej ciemnych prognoz” – powiedział Partsweld. „Katastrofalne powodzie w Niemczech, katastrofalne pożary w południowej Europie – nowy klimat od dawna jest faktem.

„Następny rząd federalny musi kierować polityką klimatyczną za pomocą ogromnych inwestycji w energię odnawialną i promować innowacje przyjazne dla klimatu i przekształcić je w działającą maszynę” – zażądał Partsh. „Musimy maksymalnie ograniczyć globalizację. Towary podróżują po świecie pięć razy i psują się nieodwracalnie w krótkim czasie. Bardziej regionalna i mniej kosztowna produkcja! Politycy muszą powstrzymać osoby odpowiedzialne za tę działalność gospodarczą, która niszczy naszą planetę.

FDP wezwała do ustanowienia globalnej wymiany klimatycznej w celu handlu certyfikatami CO. „IPCC podkreśla pilną potrzebę skutecznej polityki klimatycznej. Jako pułap emisji CO można stworzyć globalny organ handlowy” – powiedział Marco Bushman, parlamentarny dyrektor wykonawczy komisji parlamentarnej FDP. System nagradza tych, którzy oszczędzają CO i czynią atrakcyjne inwestycje w ochronę klimatu. „Językiem ceny mówi się na całym świecie, dzięki czemu możemy wnieść zrównoważony wkład w ochronę klimatu. Aby pokazać, że jest to możliwe. Następnym krokiem powinna być globalna zmiana klimatu, w której Stany Zjednoczone, Chiny i Unia Europejska wzajemnie poprzez swoje certyfikaty.

READ  Sprawa Ognia w Polsce – kult o kontrowersyjnym bohaterze

Polityk AfD ds. ochrony środowiska Kirsten Hills skrytykował wpływ polityczny w oświadczeniu: Ten dokument nie różni się od tego, co arkusze robocze przesłane do niemieckiego Ministerstwa Środowiska. „To sprawi, że ludzie będą poddani strachowi i panice świata oraz wstrząsom społecznym naszych polityków i wiodących mediów” – powiedział Hills, rzecznik ds. polityki środowiskowej w grupie parlamentarnej AfD. „Podobnie jak wszystkie poprzednie raporty, będzie to miało zerowy wpływ na 60 procent całkowitych emisji „krajów rozwijających się”, takich jak Chiny i Indie, oraz ich polityki gospodarczej. Podobnie jak w przypadku innych sygnatariuszy, porozumienie paryskie nie wiąże was żadnymi zobowiązaniami”.

Creta Dunberg nie była zaskoczona

Czołowa działaczka na rzecz klimatu Creta Dunberg nie była zaskoczona. W nowym raporcie IPCC nie ma prawdziwych niespodzianek. Potwierdza to to, co wiemy z tysięcy poprzednich badań i raportów – jesteśmy w stanie wyjątkowym ”- napisała Szwecja na Twitterze w poniedziałek rano. Instagram. To solidne, ale ostrożne podsumowanie aktualnej wiedzy.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

„Do nas należy bycie odważnym i podejmowanie decyzji na podstawie dowodów naukowych przedstawionych w tych raportach” – kontynuował Dunberg. 18-latek dodał najgorsze skutki zmian klimatycznych. „Ale nie, jeśli będziemy kontynuować tak jak dzisiaj, nie bez traktowania kryzysu jak kryzysu”.

Kandydatka zielonych na prezydenta Annalena Barbaugh napisała na Twitterze: „Nie mamy już czasu do stracenia. Żadne niedzielne przemówienia nie pomogą w walce z kryzysem klimatycznym, tylko skuteczna ochrona klimatu: najszybsza i największa ekspansja produktów odnawialnych oraz zobowiązanie do bycia pierwszym krajem uprzemysłowionym neutralny dla klimatu”.

Tutaj znajdziesz treści z Twittera

Aby komunikować się lub wyświetlać z Twittera i innych sieci społecznościowych, potrzebujemy Twojej zgody.

„Wzywamy do renegocjacji planów wyborczych. Wszystkie plany wyborcze muszą być zgodne z 1,5 stopnia”, powiedziała Louisa Newbauer, przyszła rzeczniczka na piątek. Zgodność z Porozumieniem Paryskim jak dotąd zawiodła nie z powodu fizyki, ale z powodu woli politycznej. „

„Dzwonki ostrzegawcze są głuche”

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wezwał polityków do zwrócenia uwagi: „Dzwonki alarmowe są głuche, a dowody są niezaprzeczalne” – powiedział. Gazy cieplarniane duszą planetę i zagrażają miliardom ludzi.

„Wiarygodność naszego społeczeństwa zależy od tego, czy politycy, biznesowi i przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego zgodzą się wspierać politykę, działania i inwestycje. Rozwiązania będą na stole”. Węgiel i inne paliwa kopalne muszą być śmiertelne, zanim będą mogły zniszczyć naszą planetę. „Pieniądze muszą być dostępne, aby spełnić obietnicę, że będą zbierać 100 miliardów dolarów rocznie na ochronę klimatu i adaptację.

„Jeśli teraz dołączymy do sił, unikniemy katastrofy” – powiedział Guterres. Nie ma już miejsca na opóźnienia ani wymówki. Odpowiedzi mają być udzielone na Światowej Konferencji Klimatycznej (COP26) w Glasgow w listopadzie.

Greenpeace krytykuje niechętne rządy

Greenpeace, organizacja ekologiczna, oskarżyła rządy i agencje o zbyt niechętne działanie na rzecz ochrony klimatu. „Szokujące w tym raporcie jest to, że wszystko było ostrożne – ale rządy i firmy wciąż poruszają się w ślimaczym tempie, jeśli chodzi o ochronę klimatu” – powiedział ekspert ds. klimatu Greenpeace, Christophe Thees. Ostrzegł, że raport, wraz z niedawnymi obrazami pożaru i powodzi, powinien „wstrząsnąć polityką”.

Złodzieje nazwali kontrolowanie globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia „największym wyzwaniem społecznym”. „Ale konsekwencje nieprzetestowanego kryzysu klimatycznego stoją przed światem w obliczu ogromnych wyzwań, które najpierw uderzą w biednych”. Na przykład Tezy przytaczali coraz więcej pożarów, częstych powodzi i susz – są to straty w ludziach, niszczenie siedlisk przyrodniczych i powodowane przez nie szkody gospodarcze.

Czytaj więcej

Getty Images Getty Images z otwartą równiną ziemią i czystym niebem

„Każdy rząd, w tym przyszły niemiecki rząd federalny, musi jak najszybciej zaprzestać stosowania paliw kopalnych i chronić lasy, ziemie i oceany, gdy naturalny CO2 tonie” – zaapelował ekspert Greenpeace w związku z wrześniowymi wyborami federalnymi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa

Published

on

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wycieczki do spa
  1. Gazeta Fulda
  2. Fulda
Świnoujście (po niemiecku Swinemünde) to miasto portowe na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Eustom. © Stefan Sauer/dpa

To, co zaczęło się relaksującymi wakacjami nad polskim Bałtykiem, zakończyło się odyseją: organizator wycieczek nie zabrał ze sobą 81-letniego seniora z powiatu Fulda, ponieważ zachorował na korona wirusa. Musi sama odbyć podróż powrotną.

Świnoujście/Fulda – Na twarzy 81-latka wciąż widać gniew, gdy opowiada o swojej chorobie koronowej i podróży powrotnej – wycieczce do uzdrowiska w Polsce. Kobieta z dzielnicy Fulda wspomina: „Nawet dzisiaj stoję na stacji kolejowej kompletnie wyczerpana wiatrem i zimnem.

Ponieważ ona – podobnie jak jej przyjaciółka i współlokatorka – zachorowała na koronę, organizator wycieczek nie zabrał seniorów autobusem do Fuldy. Przez pierwsze tygodnie po powrocie do domu często budziła się w nocy. „To wszystko działo się w mojej głowie” – mówi 81-latek. „Dla mnie sposób, w jaki nas potraktowano, nie był humanitarny” – powiedział, nie ukrywając złości na organizatora wycieczek. Oznacza to obowiązek zachowania ostrożności wobec innych pasażerów.

Starsza kobieta przeżywa odyseję podczas wyjazdu do uzdrowiska – porzucona w Polsce

Ale od początku: w listopadzie 2023 roku 81-latek wraz z innymi znajomymi pojechał autobusem z organizatora wycieczek Dolce Vita Reseclub do polskiego nadmorskiego kurortu Świnoujście. W czterogwiazdkowym hotelu odpoczywaliśmy 14 dni. „W weekend zacząłem czuć się, jakbym był przeziębiony” – mówi senior. Jej przyjaciółka, diabetyczka, również jest chora.

„Następnie zaprosił niemieckiego lekarza, aby go zbadał”. Polskie miasto Świnoujście leży kilka kilometrów od granicy z Niemcami. Lekarz, który badał oboje, potwierdził, że mają infekcję koronową. „To mnie zszokowało i nie wiem, co teraz robić” – mówi seniorka. Miała wysoką gorączkę i była słaba. Wróciliśmy do hotelu SPA, gdzie oboje spędzili drugi tydzień pobytu sami w swoim pokoju.

READ  Wojna Ukrainy z Marcusem Lancem: podekscytowanie zrozumieniem Putina

81-latek natychmiast skontaktował się z córką i poinformował ją o pozytywnym wyniku testu na koronę. „Poszłam do organizatora wycieczek w Newhope i zapytałam, co teraz robimy” – relacjonuje córka. Obiecał zapewnić dobrą opiekę.

W czwartkowy wieczór, dwa dni przed wyjazdem, matka i córka nie miały żadnych wieści od organizatora wycieczek. „Wtedy zadzwonił do mnie pracownik. Powiedziała mi, że jeśli wynik będzie pozytywny, nie będzie mogła nas zabrać do domu. Hotel był zapełniony, więc nie było możliwości zostania dłużej w pokoju hotelowym. „Badaliśmy się w ciągu tygodnia i nic z tego nie wyszło. Pracownicy klubu turystycznego to zrobili lub sprawdzili” – dodaje kobieta. Do organizatora wycieczek. Zapytany, odpowiedział, że opiera się na testach przeprowadzonych przez podróżujących gości.

Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i zostaliby bez pokoju hotelowego w Polsce.

Kiedy wiadomość dotarła do rodziny w domu, zarezerwowali pociąg dla 81-latka. Ze Świnoujścia do Berlina, a stamtąd do Fuldy. „Gdybyśmy nie zarezerwowali pociągu, w sobotę nie wróciliby prosto do domu i byliby w Polsce bez pokoju w hotelu” – mówi córka. Rodzina skontaktowała się również z organizatorem wycieczki za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Zażądaliśmy zwrotu przynajmniej kosztów transportu” – powiedziała córka.

W odpowiedzi organizator wycieczek podkreślił obowiązek i odpowiedzialność pozostałych gości wracających z nimi, aby „zaufali nam”. „Zastanawiam się, gdzie podział się nasz obowiązek opieki” – ze złością odpowiedział senior podczas rozmowy.

Ponieważ w dniu wyjazdu starcy poczuli się lepiej, postanowili wrócić do domu pociągiem. Około 8 rano bez śniadania pojechaliśmy taksówką na dworzec w Świnoujściu i stamtąd do Berlina. Obaj byli zdrowi, ale nadal cierpieli na wirusa koronowego. „Zmarzłem i chciałem wrócić do domu”. Byli w drodze przez osiem godzin, aż po południu dotarli do Fuldy. „Nie chcę przez to znowu przechodzić” – mówi 81-latek.

READ  Parteitag: „Signal des Aufbruchs“ - Friedrich Merz zum New Vorsitzenden der CDU gewhlt

Kobietę zirytowało to, że organizator wycieczki nie zapytał o jej podróż powrotną ani o stan zdrowia. Po 14 dniach rodzina ponownie próbowała rozmawiać z organizatorem wycieczek. Zaproponował kupon o wartości 50 euro, podczas gdy oni ponieśli koszt podróży w wysokości 105 euro.

„Musiałem się opanować” – mówi 81-latek. Podróż jeszcze jej nie opuściła. Mam nadzieję, że wkrótce to zakończymy – mówi.

Zdarzenie komentuje prawnik, organizator i ekspert ds. zdrowia

„Z prawnego punktu widzenia organizator wycieczek nie może odmówić uzgodnionej w umowie podróży powrotnej ze względu na zdiagnozowaną u turysty chorobę zakaźną” – powiedział Peter Lazek, prawnik i prezes Hesse Consumer Center. .

Obecnie nie obowiązują żadne ograniczenia w podróżowaniu, a negatywny wynik testu nie może być warunkiem zawarcia umowy o podróż. Rezygnacja z podróży lub dodatkowe ubezpieczenie przydaje się tylko wtedy, gdy podróż musi zostać odwołana ze względu na oficjalny zakaz lub jeśli jest to nieuzasadnione ze względu na poważny wirus koronowy. Jednak organizator odwołał wyjazd bez podania przyczyny.

Na pytanie naszej gazety Klub Podróżniczy Dolce Vita podkreślił w tym konkretnym przypadku obowiązek opieki nad około 30 gośćmi. „Z tego powodu nie mogliśmy zabrać ze sobą kobiet do domu” – mówi właściciel Travel Club Marcus Sarkozy.

Higienistka dr. Daniel Jasperson opisuje odmowę organizatora wycieczek dotyczącą zabrania pasażerów z koronawirusem jako „przekonującą i logiczną”, przynajmniej z medycznego punktu widzenia. Mimo że goście nosili maseczki i zachowywali dystans, w autobusie istniało ryzyko zarażenia.

Przypadek burmistrza Bad Brückenau Jochena Vogela pokazuje, jak poważna jest choroba koronowa i jej konsekwencje. Przedłużający się covid zmusił go do przejścia na wcześniejszą emeryturę.

Continue Reading

Top News

Amerykańska gazeta zgadza się z prezydentem

Published

on

Amerykańska gazeta zgadza się z prezydentem

W poniedziałek wieczorem jest on-lineAnaliza ukazała się w New York Times, a mianowicieAnglojęzycznym czytelnikom amerykańskiej gazety wyjaśnił najnowsze decyzje kanclerza Niemiec Olafa Scholesa. W oświadczeniu Scholza odniesiono się przede wszystkim do odmowy Niemiec wysłania na Ukrainę rakiet manewrujących Taurus. W artykule zwraca się uwagę na swoisty konflikt pomiędzy Niemcami, Francuzami i Brytyjczykami, znajdującymi się pod wzajemną presją w związku z komunikatami polityki zagranicznej wobec Ukrainy.

Należy zwrócić uwagę na wypowiedź Olafa Scholesa, że ​​Ukraina jest już zaopatrywana w broń taką jak Taurus z Wielkiej Brytanii, Francji i Stanów Zjednoczonych. I potajemnie. Zdaniem „New York Timesa” Niemcy nie mogły nalegać na podobne wsparcie ze względu na odmienne uwarunkowania historyczne i prawne. Za wypowiedź Shoalsa ostro skrytykowano, zwłaszcza ze strony byłego brytyjskiego ministra obrony Bena Wallace’a, który oskarżył prezydenta o zdradę tajemnicy.F. „Jeśli chodzi o obronę Europy, zachowanie Scholesa pokazuje, że: „Niewłaściwy człowiek znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie” (cytat z brytyjskiej gazety „The Evening Standard”).

Dzień dobry Berlinie
biuletyn

Dziękujemy za rejestrację.
Otrzymasz potwierdzenie e-mailem.

Trudny taniec dla Scholesa

Dla „New York Timesa” jest to dowód na to, że Europa ma trudności z okazaniem solidarności i podjęciem decyzji o udzieleniu większej pomocy Ukrainie. Tymczasem Putin grozi eskalacją nuklearną oraz rosnącą presją i napięciem na Zachodzie. W tekście czytamy: „Obecnym wyzwaniem dla NATO jest znalezienie połączenia nowej broni i wsparcia finansowego bez prowokowania bezpośredniej konfrontacji z Putinem, chociaż nigdy nie wiadomo, gdzie są czerwone linie dla Putina. Dla Scholza to bardzo trudny taniec”.

„The New York Times” przypomina nam, że żaden kraj (poza USA) nie wspiera Ukrainy tak bardzo jak Niemcy. Sytuacja w Berlinie stała się szczególnie napięta po tym, jak rosyjski nadawca Russia Today ujawnił 38-minutowe nagranie niemieckich generałów omawiających użycie broni Taurus na Ukrainie. „The New York Times” przewidywał, że Niemcy będą w stanie rozmieścić 100 takich rakiet manewrujących Taurus. Jednak w porównaniu do rakiet z innych krajów, rakiety z Niemiec mają większy potencjał niszczycielski. „The New York Times” pisze: „Wydaje się, że Niemcy mają aż 100 rakiet Taurus, które mają większy zasięg niż dostarczony przez USA wojskowy system rakiet taktycznych, brytyjskie rakiety Storm Shadow czy francuskie rakiety SCALP”.

READ  Polska: Raz punkt zwrotny, a potem

Kanclerz chce zapobiec ekspansji

Czy eksport rakiet Taurus zmieni los Ukraińców na polu bitwy? W tym miejscu New York Times popiera tezę Scholesa, sugerując, że Byk mógłby mieć większy wpływ na przebieg wojny. (Tekst w języku angielskim brzmi: „Nawet jeśli Niemcy dostarczyły Ukrainie rakiety Taurus, nie jest jasne, czy będzie to miało decydujące znaczenie w konflikcie, jak nalegał prezydent Wołodymyr Zełenski.”). Gazeta przypomina: „Decyzja Niemiec o wysłaniu w zeszłym roku czołgów Panther uniemożliwiła rozpoczęcie udanej kontrofensywy przeciwko Ukrainie. Pojawiły się także wątpliwości, czy myśliwce F-16, które wkrótce mają zostać dostarczone do Kijowa, są w stanie odwrócić losy wojny.

W zeszłym tygodniu Scholes argumentował, że Ukraina potrzebuje przede wszystkim amunicji konwencjonalnej. „The New York Times” potwierdza to, powołując się na amerykańskich ekspertów, i pisze: „Według amerykańskich urzędników Ukraina potrzebuje staromodnych pocisków artyleryjskich, a także systemów obrony powietrznej przed atakami rakietowymi i dronami, aby zapobiec rosnącemu postępowi terytorialnemu Rosji”. „The New York Times” podaje, że Niemcy chcą w dalszym ciągu wspierać Ukrainę, ale nie prowokować bezpośredniego konfliktu z Moskwą. „The New York Times” doniósł, że Scholes powiedział, że Ukraińcy mogliby trafić bezpośrednio w Moskwę rakietami Taurus, ponieważ rakiety Taurus mogą latać na odległość około 500 kilometrów. Jak podaje gazeta, prezydent chce temu zapobiec w związku z debatą publiczną, którą przeprowadził w Dreźnie.

Czy masz jakieś uwagi? Napisz do nas! [email protected]

Continue Reading

Top News

Polska krytykuje Węgry i Słowację za spotkanie z Ławrowem

Published

on

Polska krytykuje Węgry i Słowację za spotkanie z Ławrowem

Polski premier Donald Tusk skrytykował spotkania ministrów spraw zagranicznych Węgier i Słowacji Petera Szyjardo i Juraja Planera z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Weekendowe spotkania na marginesie Forum Dyplomatycznego w Antalyi w Turcji „nie były jedynie wyrazem dobrego lub złego smaku. To kolejny sygnał ze strony węgierskiego rządu, który trudno nam zaakceptować ze względów moralnych i politycznych” – powiedział dziś w Wilnie Tusk po spotkaniu ze swoją litewską odpowiedniczką Ingridą Simonite, która mówiła o „godnym pożałowania wyborze” ze swojej strony.

Opinie w Grupie Wyszehradzkiej były „bardzo odmienne”.

„Nasi koledzy w Bratysławie i Budapeszcie po raz kolejny udowodnili, że nasze poglądy na niektóre tematy bardzo się różnią” – powiedział Tusk – poinformował PNS. Kilka dni temu na ostatnim szczycie Grupy Wyszehradzkiej polski premier oświadczył, że wyraził „własne wrażenia” na temat stosunku przywódców politycznych do Rosji – które nie było „pozytywne”.

Grupa Wyszehradzka jest nieformalnym stowarzyszeniem członków Unii Europejskiej i NATO, Słowacji, Polski, Czech i Węgier. Te cztery kraje mają odmienne poglądy na temat dwuletniej wojny agresywnej Rosji przeciwko Ukrainie.

READ  Strajkujący kierowcy ciężarówek pobici na postoju - spedytor i bandyci ponownie uwolnieni
Continue Reading

Trending