Connect with us

Tech

Omno nawiązuje do: Ratuj świat w wygodny sposób

Published

on

Niemiecki deweloper Jonas Manke, znany również jako Studio Inkyfox, od pięciu lat pracuje nad swoim sercem projektu „Omno”. Gra przygodowa wokół uratowanego mikroświata fascynuje graczy wymarzoną realizacją wizualną i nie musisz ukrywać się przed fajnymi modelami, takimi jak „Podróż”.

Prowadzimy samotną, pozbawioną twarzy istotę przez dziwny krajobraz, w którym rośliny unoszą nas w powietrzu, nasza laska staje się deską surfingową, a my teleportujemy się z miejsca na miejsce. Nasz mały bohater zbiera kryształy światła, aby otworzyć portale, które ostatecznie doprowadzą nas do celu naszej podróży: świątyni w niebie, która odpowiada na wszystkie pytania.

Omno to tajemnicza przygoda łącząca elementy gry platformowej z kilkoma zagadkami. Ważne kryształy światła są ukryte w sekretnych miejscach, które można odkryć tylko przy dobrym oku i kilku akrobacjach skokowych. Czasami do rozwiązania jest kilka małych łamigłówek, w których przesuwa się kamienie lub aktywuje klawisze. Chociaż w przypadku niektórych torów do skakania wymagana jest dokładność, nawet dzieci mogą szybko rozgryźć małe łamigłówki.

Do odkrycia jest też całkowicie żywy i spokojny świat. Małe i duże zwierzęta nie stanowią zagrożenia, ale często pomagają bohaterowi w nagłych wypadkach lub doprowadzają go do kolejnego celu. Niektórzy podążają za nim jak zwierzęta domowe, inni pozwalają mu unosić się w powietrzu umiejętnymi skokami. Podczas gdy bogactwo szczegółów grafiki nie może się równać z filmami Pixara czy produkcjami gier AAA, doświadczenie animatora Manke’a jest wyraźnie odczuwalne: tworzy zabawne i pełne emocji momenty za pomocą drobnych gestów lub prostych wyrazów twarzy.

Zwiastun filmu „Omno”

Relaksująca atmosfera jest dużym plusem tej marzycielskiej przygody. Nawet jeśli jeden z momentów jest trochę trudny, gracze nigdy nie będą pod presją. Zamiast tego mają czas na odkrycie tego świata. Prawie bez przemocy chodzą po bagnach lub lodowych dolinach. Kiedy słyszysz delikatną muzykę w tle, czujesz się jak na wakacjach. W wyczerpujące obecnie dni ta przygoda jest naprawdę warta podróży – choć niestety już po czterech godzinach kończy się. Tylko bardzo uparci fani mogą nieco wydłużyć czas gry w krótkich odstępach czasu.

Omno sprawia, że ​​chcesz więcej. Więcej zagadek, więcej przygód, po prostu więcej tego wspaniałego świata, który własnoręcznie stworzył Jonas Monkey. Wspaniała grafika z płynnymi animacjami i zasada gry nie tylko funkcjonalnej terapii, ale także wyzwań bez frustracji sprawiają, że ta przygoda jest wyjątkowym doświadczeniem w grach. Spośród wszystkich wyczerpujących, bicia serca i łamiących serce przygód w grach wideo z ostatnich kilku miesięcy, spokojna podróż do świata „Omno” przynosi ulgę.

„Omno” zostało wydane do pobrania na Windows, PS4 i Xbox One (w zestawie z kartą do gry). Kosztuje około 18 euro. USK od 0. W naszym artykule graliśmy w grę przy użyciu wersji Windows.


(Składać w ofierze)

do strony głównej

READ  DeepMB umożliwia obrazowanie optoakustyczne w wysokiej rozdzielczości w czasie rzeczywistym
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Published

on

Po Macbooku Air: Macbook Pro z M3 będzie obsługiwał dwa zewnętrzne wyświetlacze

Kiedy Apple wprowadziło niedawno nowego Macbooka Air z chipem M3, prawdziwą niespodzianką nie był sam chipset M3. Co ciekawe, nowa generacja obsługuje dwa zewnętrzne ekrany, a nie tylko jeden. Posiadacze droższego Macbooka Pro z chipem M3 (test) zapewne będą się zastanawiać, czy oni też mają taką opcję.


Apple potwierdzone Magazyn 9to5Mac Teraz modele Pro są również aktualizowane za pomocą aktualizacji oprogramowania. Można wówczas wykorzystać dwa panele zewnętrzne, jak w nowym 13- i 15-calowym Macbooku Air. Generalnie jest jednak pewien haczyk. Można połączyć dwa panele o rozdzielczości 5K i częstotliwości obrazu 60 Hz. Jednak w tym celu klienci muszą zamknąć wbudowany wyświetlacz Macbooka.

Łącznie maksymalnie dwa ekrany

W praktyce M3 może nadal sterować maksymalnie dwoma panelami. Możliwa jest dowolna kombinacja wyświetlaczy zewnętrznych i wbudowanych. Jest to nadal zaleta w produktywnym środowisku pracy, ponieważ większe wyświetlacze mogą wyświetlać więcej okien obok siebie, bez sprawiania wrażenia, że ​​czcionki i elementy obrazu są zbyt małe. Monitory zewnętrzne można również regulować w wygodniejszy sposób. Jest to bardzo ważne na dłuższą metę w przypadku pracy biurowej.

Firma Apple nie ogłosiła jeszcze, kiedy klienci otrzymają aktualizację dla swojego MacBooka Pro M3. Być może zostanie on wydany w nadchodzących tygodniach. Rodzi się również pytanie: czy ta funkcja jest możliwa również w przypadku Macbooka Air z chipem M2? W końcu urządzenie nadal jest oferowane przez Apple jako tania alternatywa. W przyszłości klienci mogą być zaskoczeni, jeśli ich nowo zakupione M2 obsługuje tylko jedną kartę zewnętrzną.

READ  Dlatego zbliża się nowa kropla


Continue Reading

Tech

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Published

on

Nintendo Switch: ugoda w wysokości 1 miliona dolarów w sporze prawnym dotyczącym emulatora Yuzu

Emulator Switch Yuzu spowodował między innymi, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom zostało pirackie ponad milion razy, dlatego Nintendo złożyło pozew. Teraz okazuje się, że trwa już ugoda na kwotę miliona dolarów.

Emulator Switch Yuzu został pierwotnie wydany w 2018 roku, kilka miesięcy po premierze samego Nintendo Switch, a oprogramowanie umożliwiło granie w gry Switcha na komputerach stacjonarnych lub smartfonach – w tym hitowy hit The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Nintendo niedawno rozpoczęło spór prawny przeciwko twórcom Yuzu z powodu ponad miliona ataków hakerskich na samo Tears of the Kingdom przy użyciu Yuzu – nie wspominając już o innych tytułach na Switcha i wynikających z tego szkodach. To, co początkowo wydawało się czasochłonnym i długotrwałym procesem prawnym, teraz okazało się szybkim rozwiązaniem.

Mówi się, że pozew przeciwko twórcom Yuzu został już rozstrzygnięty, ponieważ osiągnęli ugodę z Nintendo. Zapewnia to Nintendo odszkodowanie w wysokości 2,4 miliona dolarów oraz stały nakaz sądowy, dzięki czemu emulator Yuzu należy już do przeszłości. Dalsza dystrybucja Emulatora, a także marketing lub wzmianki w mediach społecznościowych są surowo zabronione. Z nazwy domeny też warto zrezygnować.

Nintendo i twórcy Yuzu for Tropic Haze złożyli do sądu dokumenty ugodowe po tym, jak Nintendo potępiło naruszenie praw autorskich, obejście zabezpieczeń Switcha i sprzedaż takich technologii obchodzenia. Aby osiągnięte obecnie porozumienie mogło ostatecznie zakończyć postępowanie, nadal konieczna jest zgoda sędziego.

Japończycy podkreślają w ten sposób swoją reputację podmiotu walczącego z naruszeniami ich praw własności intelektualnej. W przeszłości podejmowano już różne działania w tym zakresie, m.in. przeciwko witrynom pirackim, takim jak RomUnivers, któremu również nakazano zapłacić ponad 2 mln dolarów odszkodowania. Haker Switcha, Gary Bowser, został ukarany mandatem za sprzedaż hacków na Switcha. Jego wyrok już wygasł, ale nadal jest winien Nintendo 10 milionów dolarów odszkodowania.

READ  Oddech dzikiej po
The Legend of Zelda – dlatego Tears of the Kingdom jest na każdym Switchu!

Powiemy Ci, dlaczego teraz jest idealny moment, aby zacząć grać w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Continue Reading

Tech

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

Published

on

Nowy odcinek podcastu: Wymiana ciepła w oczyszczalni ścieków w Jenie: gazeta dla zakładów komunalnych

„2% zapotrzebowania energetycznego sieci ciepłowniczej pokrywamy biogazem, a w przyszłości podwoimy ten udział” – wyjaśnia Christian Dornak, dyrektor ds. strategii w Stadtwerke Jena Netze.

Tutaj również zastosowany zostanie elektrolizer: „Chcemy wtłoczyć wytwarzany tu zielony wodór do fermentora, a następnie wykorzystać go poprzez bioretrofitację za pomocą CO2”.2 Oraz wodór, który dodatkowo będzie produkował zielony metan.” Podwoiłoby to wydajność biogazowni.

Biogaz ma przyszłość w Turyngii

„Biogaz odgrywa w Turyngii dużą rolę ze względu na nasz krajobraz” – wyjaśnia Jana Liebe, dyrektor generalna sieci energii odnawialnej w Turyngii (ThEEN). W sumie działają 273 biogazownie. „Nasi uczestnicy sieci znajdują rozwiązania zwiększające wykorzystanie tego biogazu, aby można go było wprowadzać do sieci gazowych lub sieci ciepłowniczych”.

Sieć Energii Odnawialnej Turyngii to sieć jurysdykcyjna, której członkiem jest również Stadtwerke Jena. „Prawo klimatyczne dało nam możliwość wyjścia poza nasze linie dostaw, ponieważ istnieją wymogi umożliwiające postęp w zakresie dekarbonizacji” – mówi Dornak. „Łączymy wiedzę i wspólnie pracujemy nad rozwiązaniem”.

„Wszędzie będzie mieszanka technologii”.

Stało się jasne, że nie ma złotego standardu, który zapewniłby neutralność klimatyczną dostaw ciepła: „Wszędzie będzie stosowana mieszanka technologii, a my wywodzimy się z systemu opartego w 100% na gaz ziemny i, co do zasady, cztery do pięciu zastosowane zostaną technologie.” Wykorzystaj to w przyszłości.”

W podcaście dowiesz się, jak przebiega transformacja cieplna w Jenie i jaka jest misja komunikacyjna ThEEN.

Nasz podcast o wymianie ciepła

Cały pierwszy sezon „In Focus” poświęcony jest tematowi ciepła. Aby nie przegapić żadnego odcinka Zasubskrybuj „In Focus” w swojej aplikacji do podcastów. (BFA)

READ  Samsung rozpala turbo: smartfony Galaxy powinny być teraz szybsze
Continue Reading

Trending