Connect with us

Tech

Oferta specjalna: LG przedstawia SIGNATURE OLED T – przezroczysty wyświetlacz i bezprzewodową transmisję obrazu i dźwięku

Published

on

Oferta specjalna: LG przedstawia SIGNATURE OLED T – przezroczysty wyświetlacz i bezprzewodową transmisję obrazu i dźwięku

11 stycznia 2024 (Karsten Rambacher)

LG na początku 2024 roku pokaże się jako innowator i oferuje nową swobodę w indywidualnym projektowaniu przestrzeni mieszkalnych, łącząc w innowacyjny sposób przezroczysty wyświetlacz z bezprzewodową transmisją obrazu i dźwięku. Oznacza to, że urządzenie nie konkuruje już z dużymi czarnymi ekranami. Rzeczywiście otwierają się nowe możliwości w zakresie pozycjonowania i zastosowania. Aby wszystko działało optymalnie, firma LG zainstalowała w tym wyjątkowym telewizorze nowy procesor AI α11 (Alpha). Oferuje o 70 procent lepszą wydajność grafiki i o 30 procent większą prędkość przetwarzania.

Dzięki tym wszystkim specjalnym funkcjom nowy model LG, którego jakość obrazu i wydajność zapewnia między innymi nowy procesor AI α11, otrzymał na targach CES 2024 pięć nagród za innowacyjność – w tym prestiżową nagrodę „Najlepsza innowacja”. nagroda. Przejdźmy teraz do konkretnych aspektów.

Dowolne pozycjonowanie dla indywidualnego projektu pomieszczenia

LG SIGNATURE OLED T 4K otwiera nowe możliwości aranżacji wnętrz, eliminując potrzebę stosowania w pomieszczeniu dużego czarnego ekranu, który zapewniałby niechciany kontrast ze starannie dobranymi meblami. Po wyłączeniu przezroczyste urządzenie jest prawie niewidoczne pomimo imponujących 77-calowych rozmiarów i nie zakłóca geometrii pomieszczenia – otwierając jednocześnie zupełnie nowe możliwości pozycjonowania. Zamiast umieszczać go na ścianie, telewizor OLED T można również umieścić na środku pokoju jako przegrodę pokoju lub obok okna, nie zasłaniając widoku.

LG OLED T1 (1)

Można dowolnie układać

Dzięki dołączonemu modułowi Zero Connect Box, który wykorzystuje technologię transmisji bezprzewodowej firmy LG do przesyłania wysokiej jakości obrazu i dźwięku w rozdzielczości do 4K przy 120 kl./s, telewizor można umieścić niemal w dowolnym miejscu – w końcu nie jest wymagane połączenie HDMI ani HDMI pomiędzy należy umieścić skrzynkę telewizyjną i inne kable komunikacyjne. Wszystko czego potrzebujesz to kabel zasilający.

Więcej przestrzeni, więcej rozrywki, więcej atmosfery

READ  To jest nowy fałd

Modułowa konstrukcja LG OLED T 4K okazuje się bardzo elastyczna i umożliwia różne metody instalacji. Telewizor dostępny jest jako urządzenie samodzielne oraz do montażu na ścianie. Klienci mogą także wyposażyć ekspozytor w półki stojące lub pływające, aby dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb i zwiększyć jego walory użytkowe.

Ponadto urządzenie oferuje swoim właścicielom nowe formy rozrywki i użytkowania: na przykład dzięki funkcji Always On Display (AOD) OLED T staje się przezroczystym cyfrowym ekranem, na którym można wyświetlać dzieła sztuki, filmy lub zdjęcia. Wyświetlana treść sprawia wrażenie unoszącej się w powietrzu, tworząc gęsty efekt atmosferyczny, niemożliwy do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych telewizorów. Kolejną ciekawą opcją jest funkcja T-bar. Wyświetla wiadomości, informacje o pogodzie lub tytuł aktualnie odtwarzanego utworu na dole ekranu, podczas gdy pozostała część ekranu zapewnia wyraźny, niezakłócony widok przestrzeni za nim.

LG OLED-a T2

Jest to nie tylko ekscytujące wizualnie, ale także oszałamiające wizualnie

Z drugiej strony, jeśli chcesz wykorzystać pełną moc OLED-a do oglądania telewizji, możesz łatwo zwiększyć kontrast ekranu za pomocą jednego przycisku. Dzięki nowemu procesorowi α11 AI charakteryzującemu się czterokrotnie wyższą wydajnością AI niż jego poprzednik, właściciele LG SIGNATURE OLED T 4K mogą cieszyć się najwyższą mocą obliczeniową z wydajnością graficzną lepszą o 70% i szybkością przetwarzania wyższą o 30%.

„LG SIGNATURE OLED T 4K to oszałamiająca innowacja, zapewniająca zupełnie nowe wrażenia wizualne w połączeniu z jakością obrazu i wydajnością wielokrotnie nagradzanej technologii OLED”.powiedział Park Hyung-si, prezes LG Home Entertainment. „Przezroczysty wyświetlacz OLED firmy LG zapewnia klientom większą swobodę w projektowaniu przestrzeni życiowej i toruje drogę ku ekscytującej przyszłości branży telewizyjnej.

Obecnie nie jest jasne, czy i kiedy nowy LG SIGNATURE OLED T 4K będzie dostępny w Niemczech. Najnowsze innowacje telewizyjne LG zostaną zaprezentowane na stoisku firmy (nr 16008, Las Vegas Convention Center) podczas targów CES 2024, odbywających się w dniach 9–12 stycznia.

READ  Galaxy S21 FE lub Tab S8: Samsung ogłosił wydarzenie bez opakowania 20 października

Wyłącznie: LG Press/Carsten Rampacher
Zdjęcia: LG Press
Data: 11 stycznia 2024 r

Tagi: CES 2024 • LG • OLED • Transparentny wyświetlacz • Telewizor

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

„Szok” w NASA: Zderzenie dwóch satelitów było bliżej, niż oczekiwano

Published

on

„Szok” w NASA: Zderzenie dwóch satelitów było bliżej, niż oczekiwano

Pod koniec lutego zbliżające się zderzenie dwóch satelitów było znacznie bliżej, niż wcześniej sądzono. Choć początkowo zakładano, że nieaktywny rosyjski satelita szpiegowski Cosmos i amerykański satelita obserwacyjny Ziemi TIMED minęły się od siebie o około 20 metrów, to według nowych analiz było to mniej niż 10 metrów. Poinformował o tym magazyn Electronic Space Cytowane przez Pam Milroy z NASA. Kilka dni temu na konferencji kosmicznej wyjaśniła, że ​​odkrycie przeraziło wszystkich w NASA: „To był prawdziwy szok – dla mnie osobiście i dla wszystkich w NASA”. Zderzenie mogło mieć katastrofalne skutki.

reklama

NASA otrzymała informację z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, że oba satelity zmierzają w kierunku nieuchronnej kolizji Ogłoszono to 28 lutego. NASA zakładała wówczas, że obie planety miną się nawzajem, ale w wyniku zderzenia wygenerowane zostaną duże ilości śmieci. Ponadto kolizja mogła oznaczać koniec misji TIMED, poświęconej badaniu atmosfery ziemskiej. Jeszcze 28 lutego Amerykańska Agencja Kosmiczna ogłosiła, że ​​oba satelity minęły się i w dającej się przewidzieć przyszłości nie zbliżą się do siebie na swoich orbitach. Jak blisko było tego, stało się jasne dopiero później.

Ponieważ obydwoma satelitami nie można było już sterować z Ziemi, osoby odpowiedzialne za Ziemię musiały siedzieć bezczynnie i czekać. Gdyby się zderzyły, powstałaby duża chmura gruzu, złożona z fragmentów różnej wielkości, przyspieszająca wokół Ziemi z prędkością dziesiątek tysięcy kilometrów na godzinę. Potem już tylko czekali, aż „wystrzelą dziurę w innym statku kosmicznym, potencjalnie zagrażając ludziom”, jak nadal cytuje SpaceMilroy.

Wraz ze wzrostem liczby satelitów na orbicie wzrasta również ryzyko takich zbliżających się kolizji. Nawet jeden z nich może wystarczyć, aby rozpocząć reakcję łańcuchową, w wyniku której szczątki wymazują orbity całych satelitów. Jest to jeden z powodów, dla których ludzie wielokrotnie ostrzegają przed zagrożeniami związanymi ze śmieciami kosmicznymi, czyli nieaktywnymi obiektami, które nie są już w stanie manewrować na orbicie. Szczególnie ostra krytyka dotyczy praktyki niszczenia satelitów w przestrzeni kosmicznej w celach testowych, co również powoduje powstawanie takich chmur śmieci. Niedawno taki test przeprowadzony przez Rosję naraził Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) na niebezpieczeństwo. Ponieważ możliwe jest przynajmniej uniknięcie tych chmur gruzu, wezwania do zakończenia takich testów stają się coraz głośniejsze.

READ  Nowo odkryta asteroida zbliża się do Ziemi bardziej niż dzisiejsze satelity


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję

Published

on

Niespodzianki w nowej funkcjonalności WhatsApp – długie dotknięcie wiadomości otwiera nową opcję
  1. Strona główna
  2. panorama

Naciska

Nowa funkcja notatek w WhatsApp może ułatwić życie użytkownikom. Z planowaną innowacją Messengera wiąże się jednak pewien problem.

Brema – Ostatnio doszło do… WhatsApp Trochę zmian. Zacząłem kilka tygodni temu Usługa Messenger wprowadza nowy design. Wielu użytkowników zauważyło, że kolor ich komunikatora zmienił się z niebieskiego na zielony. Chociaż zmiana ta została dotychczas wdrożona tylko dla niektórych użytkowników, WhatsApp już planuje kolejną aktualizację: zintegrowaną funkcję notatek.

WhatsApp planuje wprowadzić nową funkcję, z której będzie można korzystać poprzez długie naciśnięcie wiadomości

Ogólnie oświecony blog fanów WABetaInfo Stwierdzono, że WhatsApp pracuje nad „integracją funkcji robienia notatek z przyszłą aktualizacją aplikacji”. Według raportu niektórzy użytkownicy wersji beta mogą już testować tę funkcję, ale nadal znajduje się ona na etapie rozwoju. Użytkownicy WhatsApp mogą obecnie długo naciskać poszczególne wiadomości, aby otworzyć menu kontekstowe oferujące różne opcje. Za pomocą tego menu użytkownicy mogą przesyłać dalej, kopiować, przypinać i odpowiadać na wiadomości. Planowana aktualizacja ma na celu dodanie kolejnej funkcjonalności.

WhatsApp prawdopodobnie będzie pracował nad funkcją notatek dla swojego komunikatora. (Awatar) © Thomas Trutschel/imago-images

Zrzut ekranu z wersji beta WhatsApp WABetaInfo Pokazuje, że dodano element menu Dodaj do notatki. Dzięki temu użytkownicy za pomocą kilku kliknięć utworzą nową notatkę z wiadomości i szybko zapiszą ważne informacje. Ta funkcja może być szczególnie przydatna do szybkiego zapisywania otrzymanych adresów lub informacji o płatnościach bez konieczności ręcznego przesyłania ich do aplikacji do robienia notatek.

WhatsApp otrzymuje funkcję notatek – na razie zwykli użytkownicy są wykluczeni

Istnieje jednak problem innowacji. Wydaje się, że WhatsApp opracował tę funkcjonalność głównie dla klientów biznesowych. Dlatego funkcja notatek będzie prawdopodobnie początkowo dostępna tylko dla użytkowników WhatsApp Business. Dlatego też zwykli użytkownicy zwykłego komunikatora początkowo nie będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności.

READ  Xur dzisiaj - lokalizacja i prezentacja z dnia 28.04.2019

WhatsApp

W 2009 roku uruchomiono i rozwijano program do obsługi komunikatorów internetowych Najpopularniejszy od lat program do obsługi wiadomości błyskawicznych W Niemczech. Od 2014 roku firma jest częścią spółki-matki Facebooka, Meta Platforms.

WhatsApp Business został uruchomiony w 2018 roku i jest skierowany szczególnie do właścicieli małych firm. WhatsApp twierdzi na swojej stronie internetowej, że komunikator „ułatwia komunikację z klientami dzięki funkcjom automatyzacji, organizowania i szybkiego reagowania na wiadomości”. Jeśli funkcjonalność zostanie dobrze przyjęta przez użytkowników biznesowych, można przynajmniej rozważyć przeniesienie jej na standardowy komunikator.

W kwietniu WhatsApp ogłosił także dalsze zmiany w swoich warunkach świadczenia usług. Tutaj Użytkownicy muszą podjąć niezbędne działania, aby móc dalej korzystać z Usługi. (fd)

Continue Reading

Tech

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Published

on

Mini PC z procesorem AMD Ryzen 8000G w wysokiej jakości 3-litrowej obudowie

Tajwański producent Gigabyte ma Gigabyte Metal Gear Plus Wprowadzono nową serię ultrakompaktowych minikomputerów opartych na 3-litrowej aluminiowej obudowie, która zawiera wiele procesorów AMD Ryzen 8000G („Phoenix”) z maksymalnie 8 rdzeniami Zen 4 i Radeon 700M z maksymalnie 12 jednostkami CU i maksymalną wydajnością. wynosi 768 jednostek cienia. W sumie trzy Barbones dla użytkowników z branży DIY są gotowe do wprowadzenia na rynek.
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (8)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (4)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (5)
źródło: GBChińska platforma e-commerce jd.com będzie oferować w chwili premiery trzy Barbones w następującej konfiguracji.

Barbone składa się z odpowiedniego pakietu APU Zen 4, płyty głównej Gigabyte Aorus B650I ITX, niskoprofilowej chłodnicy Jonsbo i kompaktowej „3-litrowej obudowy” o wymiarach 200 x 210 x 85 mm wykonanej z aluminium. Systemy są również oferowane jako najlepsze komputery do gier z 16 GB pamięci DDR5-5600 i 512 GB NVMe SSD w cenie 899, 739 i 689 dolarów.Gigabyte Metal Gear Plus (2)
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus (3)
źródło: GBOprócz zasilacza GAN o mocy 180 W dostępne są również Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, LAN 2,5 Gb/s, a także HDMI 2.1a i DisplayPort 2.0. Nie zostało jeszcze jednoznacznie wyjaśnione, czy Gigabyte będzie oferować także w tym kraju serię Metal Gear Plus. Obecnie uwaga skupia się na regionie azjatyckim.Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GB

Gigabyte Metal Gear Plus
źródło: GBREAD  Galaxy S21 FE lub Tab S8: Samsung ogłosił wydarzenie bez opakowania 20 października
Continue Reading

Trending