Connect with us

Tech

Odkrycie czarnej dziury w Drodze Mlecznej – „nikt się tego nie spodziewał”

Published

on

Odkrycie czarnej dziury w Drodze Mlecznej – „nikt się tego nie spodziewał”
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Najmasywniejsza gwiazdowa czarna dziura w Drodze Mlecznej ma masę 33 mas Słońca i została odkryta w danych z misji Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej. Nazywa się Gaia BH3 i znajduje się około 2000 lat świetlnych od Ziemi. (Wrażenie artysty) © ESO/L. Kalakada

W Drodze Mlecznej odkryto gwiezdną czarną dziurę Gaia BH3. Mając masę 33 mas Słońca, jest śpiącym olbrzymem, którego jeszcze nie odkryto.

Monachium – Sonda kosmiczna Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej od kilku lat mapuje przestrzeń kosmiczną, a misja regularnie generuje nowe dane, które przed publikacją są najpierw badane przez naukowców. Podczas tego przeglądu zespół badawczy dokonał szczególnego odkrycia: zespół kierowany przez astronoma Pascuala Panozzo (Obserwatorium Paryskie) wyśledził nieznaną wcześniej czarną dziurę w naszej galaktyce.

„Nikt nie spodziewał się znaleźć czającej się w pobliżu supermasywnej czarnej dziury i jeszcze jej nie odkryto” – mówi Panozzo, kierownik badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim. czasopismo Astronomia i astrofizyka opublikowany stał się. „Tego rodzaju odkrycia dokonuje się tylko raz w swoim życiu badawczym”.

Zaskakujące odkrycie w Drodze Mlecznej: czarna dziura znajduje się „niezwykle blisko” Ziemi

Odkrycie Panozzo i jego zespołu jest wyjątkowe: grupa badawcza znalazła największą jak dotąd gwiazdową czarną dziurę w Drodze Mlecznej. Gaia BH3, jak nazywa się obiekt, ma masę 33 słońc i jest zlokalizowana według jednego ogłoszenie Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO) znajduje się „niezwykle blisko” Ziemi. Między błękitną planetą a czarną dziurą, która w wymiarach astronomicznych jest w rzeczywistości bardzo blisko, znajduje się zaledwie około 2000 lat świetlnych.

Gaia BH3 to tak zwana gwiazdowa czarna dziura, która prawdopodobnie powstała w wyniku zapadnięcia się masywnej gwiazdy. Średnie gwiezdne czarne dziury odkryte do tej pory w Drodze Mlecznej mają masę około dziesięciokrotnie większą od masy Słońca. To sprawia, że ​​Gaia BH3 jest znacznie większa, ale nie jest to najbliższa Ziemi czarna dziura. Rekord ten nadal należy do Gaia BH1, czarnej dziury odkrytej również w danych „Gaia”, która znajduje się zaledwie 1560 lat świetlnych od Ziemi.

READ  Der Master Chief ist gelandet: Hier ist der Halo-Trailer!

Ruch oscylacyjny gwiazdy towarzyszącej ujawnia czarną dziurę Gaia BH3

Czarna dziura Gaia BH3, która sama jest niewidoczna, została odkryta w wyniku drgań gwiazdy towarzyszącej. Misja Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej mierzy ten ruch na przestrzeni kilku lat. Dodatkowe dane z innych teleskopów, takich jak Bardzo Duży Teleskop Europejskiego Obserwatorium Południowego w Chile, potwierdziły masę czarnej dziury.

Skład chemiczny gwiazdy towarzyszącej pozwala naukowcom wyciągnąć wnioski na temat tego, która gwiazda musiała się zapaść, tworząc czarną dziurę. Masywna gwiazda prawdopodobnie składała się z bardzo niewielu ciężkich pierwiastków lub metali, zanim uległa zapadnięciu, tak jak przewiduje teoria. Zakłada się, że tak zwane gwiazdy ubogie w metale tracą w ciągu swojego życia mniej masy, pozostawiając więcej materiału, z którego tworzą się czarne dziury podczas zapadania się.

Artystyczna wizja trzech znanych gwiezdnych czarnych dziur w naszej Galaktyce Drogi Mlecznej. Gaia BH1 to najbliższa Ziemi czarna dziura, Cygnus X-1 była jak dotąd największa, a Gaia BH3 to największa znana gwiazdowa czarna dziura w Drodze Mlecznej według stanu na kwiecień 2024 r.
Artystyczna wizja trzech znanych gwiezdnych czarnych dziur w naszej Galaktyce Drogi Mlecznej. Gaia BH1 to najbliższa Ziemi czarna dziura, Cygnus X-1 była największa jak dotąd, a Gaia BH3 to największa znana gwiazdowa czarna dziura w Drodze Mlecznej według stanu na kwiecień 2024 r. © ESO/M Nóż do zboża

Badanie dotyczące Gaia BH3 zostało opublikowane wcześniej ze względu na jego znaczenie

„Biorąc pod uwagę wyjątkowość odkrycia, podjęliśmy niezwykły krok i opublikowaliśmy tę pracę w oparciu o wstępne dane przed publikacją nadchodzących danych z Gaia” – wyjaśnia Elisabetta Cavao, współautorka badania. Pełne dane Gaia powinny zostać opublikowane najwcześniej pod koniec 2025 roku.

Dalsze badania czarnej dziury Gaia BH3 mogą ujawnić więcej na temat obiektu i jego historii. Na przykład instrument grawitacyjny Europejskiego Obserwatorium Południowego może pokazać, czy czarna dziura przyciąga materię ze swojego otoczenia. Naukowcy podejrzewają obecnie, że Gaia BH3 to tzw. „śpiąca” czarna dziura – śpiący olbrzym w naszej Galaktyce Drogi Mlecznej. Jednak w porównaniu z supermasywną czarną dziurą Sagittarius A* w centrum Drogi Mlecznej, Gaia BH3 jest dziurą karłowatą: Sagittarius A* ma masę około czterech milionów mas Słońca – czyli wielkość niemal niewyobrażalną. (niezapłacony rachunek)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Published

on

Juniper: 225 luk w zabezpieczeniach bezpiecznych analiz

Administratorzy korzystający z Juniper Networks Secure Analytics powinni jak najszybciej pobrać i zastosować dostępną aktualizację. Najwyższy poziom ważności załatanych luk uznawany jest za „krytyczny”, a Juniper uzyskał wynik CVSS na poziomie 9,8. Secure Analytics to tzw. SIEM, czyli program służący do monitorowania bezpieczeństwa (sieci) i zarządzania wszelkimi niezbędnymi reakcjami na zdarzenia.

reklama

W jednym Informacja dotycząca bezpieczeństwa zawiera listę programistów firmy Juniper Zamknięte luki. Lista podzielona jest na dwie części i zawiera 225 wpisów. Niektóre wpisy CVE wskazują, że używane są bardzo przestarzałe komponenty. Pierwszy wpis na liście odnosi się do luki z 2007 roku. Dotyka modułu przetwarzania archiwum tar w Pythonie, o umiarkowanym poziomie ważności. Istnieje jednak również kilka istniejących wpisów CVE z tego roku.

Jak zgłosili programiści, luki dotyczą wszystkich wersji Juniper Secure Analytics wcześniejszych niż 7.5.0 UP8 i 7.5.0 UP8 IF02. Aby skorygować błędy związane z bezpieczeństwem, należy zainstalować aktualizację do wersji 7.5.0 UP8 IF03 lub nowszej.

Aktualizacja oprogramowania musi być dostępna Sekcja pobierania portalu wsparcia Juniper Być dostępnym. Nie ma żadnych obejść, napisała firma Juniper w ogłoszeniu dotyczącym bezpieczeństwa — tymczasowych, zrozumiałych środków zaradczych przeciwko lukom 225 nie można skonfigurować ręcznie.

Ostatni raz firma Juniper Networks opublikowała mnóstwo powiadomień dotyczących bezpieczeństwa w styczniu. W tym czasie wydano 27 ostrzeżeń dotyczących luk w zabezpieczeniach, niektórych krytycznych, w systemach operacyjnych Junos, Junos OS Evolved i kilku urządzeniach producenta.

Ponadto w styczniu za około 14 miliardów dolarów przejęto dostawcę sprzętu sieciowego Hewlett Packard Enterprise (HPE). Oczywistym celem jest zdetronizowanie Cisco jako lidera rynku.


(twoja krew)

READ  Apple wydaje aktualizację HomePod: Co nowego w wersji 16.3

Continue Reading

Tech

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Published

on

Nowy tryb gry działa na nerwy graczy

Z nowym Załaduj ponownie tryb gry, szybszej gry konkurencyjnej niż oryginalne Battle Royale, i w związku z obecnym trzecim sezonem Fortnite, Epic Games chce ponownie zainspirować więcej graczy, a projekt z pewnością można jak dotąd określić jako sukces. Specjalnie dla wcześniej słabego Rozdziału 5 Sezonu 3, który skupiał się na rozgrywce samochodowej, Fortnite Reload z nową mapą i rozpoznawalną bronią jest przynajmniej jak dotąd długo oczekiwanym odkupieniem.
źródło: Epickie gry

ramiona
źródło: Epickie gryKrótko po uruchomieniu Fortnite Reload w nowym trybie bawiło się jednocześnie ponad milion graczy. Oznaczało to, że jednocześnie w grze uczestniczyło więcej graczy, niż w jakimkolwiek innym trybie oferowanym przez Fortnite. Oto popularne „nowe” zestawy broni dla Fortnite Reload:

 • pistolet
 • Pistolet dźwigniowy
 • Karabin taktyczny
 • Ciężka broń (OG)
 • Taktyczny karabin maszynowy
 • Powtarzalny karabin snajperski
 • Ciężki karabin szturmowy
 • Karabin piechoty
 • Wyrzutnia rakiet
 • Chwytak

Epic Games opisuje nowy tryb gry w języku oficjalnym reklama Aktualizacja Fortnite w następujący sposób:

W tym zespołowym eksperymencie agresywne działania mogą się opłacić, gdy w następnej chwili nastąpi automatyczny restart.

Jeśli jednak reszta drużyny została już załatwiona, pozostały członek drużyny musi stanąć na nogi, bo od nich zależy przetrwanie całej drużyny! Tak to działa:

================================================== ================================================ == ======

 • Jeśli gracz zostanie wyeliminowany, rozpoczyna się jego osobisty licznik ponownego uruchomienia. Kiedy skończy się czas, gracz może uruchomić się ponownie!
 • Liczniki powtórek początkowo trwają 30 sekund i wydłużają się do 40 sekund w dalszej części meczu.
 • Członkowie drużyny, którzy są nadal aktywni w meczu, mogą skrócić czas powtórki o 2 sekundy, zestrzeliwując wroga, o 4 sekundy, eliminując wroga i 10 sekund, całkowicie niszcząc drużynę wroga.
 • Gracze, którzy ulegną upadkowi, mogą natychmiast rozpocząć odliczanie czasu ponownego uruchomienia, zamiast czekać na zmartwychwstanie.
 • Po zakończeniu meczu nie będzie już wznowień, więc powaleni członkowie drużyny nie będą mogli wrócić.

================================================== ================================================ == ======

-Epickie gry-

Dostępne są także nowe nagrody za przeładowanie, takie jak lotnia „The Restart Parachute”, dostępna za epickie zwycięstwo, „Cyfrowa walka z dronami”, malowanie „Pool Dice” i plecak „Bananowa kąpiel”.Nagrody
źródło: Epickie gry

Nagrody
źródło: Epickie gryAby móc zagrać w nowym trybie, Fortnite musi zostać zaktualizowany do najnowszej wersji 32.20, która między innymi wprowadza do gry także nowe cyfrowe koncerty amerykańskiego metalowego zespołu Metallica.

Polecane treści redakcyjneTutaj znajdziesz treści zewnętrzne z [PLATTFORM]. Aby chronić Twoje dane osobowe, integracje zewnętrzne zostaną wyświetlone tylko wtedy, gdy potwierdzisz to klikając „Wczytaj całą zawartość zewnętrzną”: