Connect with us

science

Nowy składnik aktywny powinien „naśladować ruch”

Published

on

Nowy składnik aktywny powinien „naśladować ruch”
  1. Strona główna
  2. świat

Naciska

Ćwiczenia są ważne, ale nie każdy może i chce ćwiczyć. Zdaniem badaczy już wkrótce może pojawić się nietypowe rozwiązanie tego problemu – w postaci tabletek.

NOWY ORLEAN – Pigułka antykoncepcyjna kwitnie. Jest dostępny w leczeniu i zapobieganiu bólom głowy, a być może wkrótce także w celu utraty wagi. Naukowcy od wielu lat pracują nad pigułkami na odchudzanie, a niektórzy wręcz przysięgają, że suplementy przyspieszają metabolizm. Obecnie zrobiło się ogromne zamieszanie wokół tak zwanego zastrzyku usuwającego tłuszcz, leku przeciwcukrzycowego Ozempic, chociaż niektórzy eksperci ostrzegają przed jego niewłaściwym stosowaniem w celu utraty wagi.

Osoby ćwiczące często mogą się uratować dzięki tym cudownym lekarstwom lub wkrótce zaczną brać pigułki. W przyszłości pigułka może naśladować wysiłek fizyczny i zapewniać korzyści porównywalne do treningu sportowego, tak przynajmniej twierdzą obecnie badacze z USA.

Ćwiczenia są dobre dla zdrowia, jednak dla wielu osób często z różnych powodów nie jest to możliwe. Naukowcy pracują obecnie nad alternatywą: pigułki antykoncepcyjne mogą wkrótce przynajmniej częściowo zastąpić ćwiczenia. © imago

Związki naśladują efekt treningu – lek może kompensować utratę mięśni

Jak Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne (ACSJak doniosła gazeta w poniedziałek (18 marca), naukowcy odkryli nowe związki, które mogą naśladować fizyczne skutki ćwiczeń w komórkach gryzoni. Podobny lek mógłby zastąpić utratę i osłabienie mięśni, torując w ten sposób drogę nowemu sposobowi leczenia dystrofii mięśniowej i innych chorób, takich jak niewydolność serca i choroby neurodegeneracyjne, napisała organizacja non-profit z Waszyngtonu.

Ha wyniki Naukowcy pod kierownictwem Bahaa El-Gendy, profesora anestezjologii w Washington University School of Medicine w St. Louis, chcieli wygłosić prezentację w poniedziałek (18 marca) podczas wiosennego spotkania Asian Cooperative Dialogue, wiosna 2024 r. Krótki wywiad z El -Gendy można teraz znaleźć także na portalu wideo youtube.

Badacz: Trening pigułkowy „naśladujący efekt ćwiczeń”

Badacz podkreśla: „Wszyscy wiemy, że ćwiczenia są bardzo korzystne dla ciała i umysłu, ale nie każdy może ćwiczyć”. Z tego powodu „trening za pomocą tabletek może być bardzo przydatny do naśladowania lub wzmacniania efektów ćwiczeń – u osób starszych, chorych lub u osób, u których utrata mięśni wynika z innych leków” – dodaje po chwili chytrym śmiechem. Wiele osób takich jak ja jest leniwych, nie lubi ćwiczyć lub jest ciągle zajętych. Jeśli więc możesz rozwiązać ten problem za pomocą pigułek…”

READ  Jeśli masz te znaki ostrzegawcze, powinieneś udać się do lekarza

Aktywność fizyczna jest rzeczywiście bardzo ważna dla człowieka i ma pozytywny wpływ na zdrowie. Każdy, kto regularnie uprawia aktywność fizyczną, może poprawić swój ogólny stan zdrowia, układ sercowo-naczyniowy, zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne, a także może wzmocnić układ mięśniowo-szkieletowy – pisze Instytut Roberta Kocha.RKI). Ćwiczenia mogą przedłużyć życieZmniejsza ryzyko chorób i jest ważny także w starszym wieku. normalna Na przykład bieganie wzmacnia płuca i serce, który następnie może pompować więcej krwi przy każdym uderzeniu. Według najnowszych badań nawet małe przerwy w ćwiczeniach mogą znacząco poprawić zdrowie i kondycję.

Naukowcy odkryli nowy związek, który aktywuje białka i wzmacnia włókna mięśniowe

Jak wynika z komunikatu prasowego ACS, rdzeniem badań Żołnierza i jego zespołu jest związek o nazwie SLU-PP-332. Naukowcy badają to od 10 lat. Ma za zadanie aktywować wyspecjalizowane białka – a dokładniej trzy formy receptorów związanych z estrogenem (ERR). Receptory te regulują adaptację organizmu do stresu wynikającego z wysiłku fizycznego i innych procesów mięśniowych. Naukowcy przetestowali ten związek na myszach i odkryli, że wzmacnia on rodzaj odpornych na zmęczenie włókien mięśniowych i poprawia wytrzymałość zwierząt podczas biegania na bieżni dla gryzoni.

Badania związku SLU-PP-332 sugerują, że ukierunkowanie na ERR może pomóc w zapobieganiu różnym chorobom, napisał ACS, powołując się na otyłość, niewydolność serca lub pogarszającą się z wiekiem czynność nerek. Ponadto aktywność ERR wydaje się przeciwdziałać szkodliwym procesom zachodzącym w mózgu pacjentów chorych na chorobę Alzheimera i inne choroby neurodegeneracyjne.

Jednak pigułka nie ma zastąpić ćwiczeń fizycznych, a nowe związki są testowane na modelach zwierzęcych

Naukowiec Al-Jundi zwraca uwagę, że „receptory odpornościowe odgrywają ważną rolę we wszystkich tych chorobach”. Jest przekonany, że gdyby istniał związek potrafiący skutecznie aktywować receptory, „bylibyśmy w stanie osiągnąć wiele pozytywnych efektów”. On i jego koledzy chcą teraz przetestować niektóre z nowych związków, które opracowali, na modelach zwierzęcych. Zbadane zostanie również, czy można go zastosować w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

READ  Kolejny wzrost przypadków infekcji koronowej w Bremie

Badacz nie chce jednak, aby nowe odkrycia były rozumiane jako wezwanie do ograniczenia ćwiczeń. „Nie zalecam zastępowania ćwiczeń”. Aktywność sportowa pozostaje ważna na wszystkich poziomach. „Jeśli możesz trenować, bądź aktywny fizycznie”. Ale jest wiele przypadków, w których nie jest to możliwe. Potrzebna jest alternatywa.

Czas pokaże, czy ten wariant naprawdę może być dyskiem naśladującym ten sport. Do tego czasu wszyscy prawdopodobnie nadal będą polegać na tradycyjnych metodach. Oznacza to: założenie butów do biegania, pójście na siłownię, nordic-walking, wyjście na boisko do piłki nożnej – jest tak wiele sposobów na aktywność. Istnieje kilka skutecznych ćwiczeń, zwłaszcza po przebudzeniu, a nawet początkujący mogą łatwo zacząć od prostych ćwiczeń w domu. (Front Narodowy)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze

Published

on

Dziś przypada Światowy Dzień Parkinsona, a chorobą dotkniętą są głównie osoby starsze
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Fitzenhausena

Naciska

Tak zwana dystonia, czyli drżenie rąk i ograniczenia motoryczne, jest najbardziej oczywistym objawem choroby Parkinsona. © Panther Media Andrey Popov

Dziś, 11 kwietnia, Światowa Organizacja Zdrowia i Parkinson's Europe ogłosiły Światowy Dzień Parkinsona. Przypomina nam angielskiego lekarza Jamesa Parkinsona.

Eshveg – po raz pierwszy opisał objawy choroby w książce w 1817 roku. Jego datą urodzenia jest 11 kwietnia (1755-1824). Rozmawialiśmy z konsultantem neurologicznym dr. Meliny Euler o objawach, diagnostyce, przebiegu i możliwościach leczenia w Klinice Werra-Meißner.

Jakie są objawy choroby Parkinsona?

Typowe objawy zespołu Parkinsona, znanego również jako idiopatyczny zespół Parkinsona, obejmują sztywność, uczucie sztywności i wzmożone napięcie mięśniowe, akinezję, czyli uogólnione spowolnienie, zmniejszoną mimikę, problemy z małą motoryką i drżenie. Zwykle powoduje to drżenie ręki lub nogi w spoczynku.

Czy istnieje klasyczna postać objawów?

Charakter tych objawów jest różny u poszczególnych pacjentów. Na przykład są pacjenci, u których głównym celem jest drżenie, u innych występuje znaczne ograniczenie ruchu lub nawet ich kombinacja. Początek często jest jednostronny i zwykle występują zaburzenia ruchu ręki lub nogi, które mogą być również bolesne, dlatego pierwszą wizytą u lekarza jest często wizyta u ortopedy.

Kto jest dotknięty?

Choroba Parkinsona dotyka głównie osoby starsze w wieku od 55 do 65 lat. Na początku tak zwane objawy niemotoryczne mogą obejmować zaburzenia węchu, wahania nastroju, takie jak łagodna drażliwość z depresją, przewlekły ból, zaparcia i zaburzenia snu. Kiedy sen senny jest zaburzony, partner pacjenta może na przykład zauważyć bardzo zakłócony sen z dużą ilością ruchów. Idiopatyczna choroba Parkinsona jest chorobą postępującą, która obecnie jest nieuleczalna.

Jak diagnozuje się chorobę Parkinsona?

Przede wszystkim o historii choroby i badaniu neurologicznym. Jeśli istnieje podejrzenie diagnozy, można rozpocząć badanie dopaminy lub leku na obecność dopaminy. Podejrzenie rozpoznania potwierdza poprawa objawów po podaniu dopaminy. Należy dodać obrazowanie głowy (MRI), nawet w celu wykluczenia innych chorób. Prezentacja funkcjonalna w medycynie nuklearnej może być przydatna w dalszej diagnostyce lub w odróżnieniu od innych patologii związanych z objawami choroby Parkinsona.

READ  Wypadki w Niemczech: tak wygląda sytuacja w Twoim regionie

Jakie są różne przebiegi i stadia choroby?

Postęp jest bardzo powolny, ale postępuje także szybko. Jednak zbilansowana dieta śródziemnomorska i regularne ćwiczenia (co najmniej 30 minut dziennie) mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby.

Na ile chory może uczestniczyć w „normalnym życiu”?

Możliwe jest uczestnictwo w normalnym życiu. Przykładem długiego przebiegu choroby Parkinsona jest kanadyjsko-amerykański aktor Michael J. Fox (obecnie 63 lata), u którego w wieku 29 lat zdiagnozowano chorobę Parkinsona. Założył Fundację Badań nad Chorobą Parkinsona im. Michaela J. Foxa, która wspiera liczne projekty badawcze dotyczące terapii i potencjalnych lekarstw na chorobę Parkinsona.

Jak leczy się chorobę Parkinsona w szpitalu Werra-Meißner?

Zajmujemy się kompleksowym leczeniem choroby Parkinsona. Oznacza to, że intensywne zabiegi (fizjoterapia, terapia zajęciowa i logopedia) realizowane są przez okres co najmniej 14 dni i objęte są kompleksową opieką medyczną. W ramach leczenia tworzone są indywidualne cele leczenia i plan leczenia, które powinny prowadzić do poprawy jakości życia i niezależności. Ponadto nasza opieka społeczna oferuje porady dotyczące poprawy wsparcia domowego. Obejmuje to na przykład ubieganie się o usługi pielęgniarskie, podwyższanie poziomu opieki lub przepisywanie lub zwiększanie środków pomocniczych.

Jak uzyskać kompleksowe leczenie?

Instrukcja kompleksowego leczenia choroby Parkinsona może być przekazana poprzez istniejącą terapię w praktyce neurologicznej. Jest to możliwe również w naszym domu po specjalnej konsultacji z ordynatorem medycznym, panią B.D. Med. Nölkera oraz poprzez moje konsultacje ambulatoryjne w Przychodni Umacniania. Zawsze dobrze jest widzieć indywidualny postęp, jaki można osiągnąć w tym okresie intensywnego leczenia. czerwony/t

Do osoby

lekarz. Anna Melina Euler W 2016 roku ukończyła studia z zakresu Medycyny Człowieka na Uniwersytecie Georga Augusta w Getyndze. Za rozprawę doktorską otrzymała Nagrodę Doktorską. Od końca 2022 roku jest starszym neurologiem w Klinice Werra-Meißner w Eschwegi. ts

READ  Kolejny wzrost przypadków infekcji koronowej w Bremie
Continue Reading

science

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Published

on

Dlaczego połączenie witaminy C i serum hialuronowego jest tak korzystne?

Witamina C kontra kwas hialuronowy: korzyści w skrócie

Jak wspomniano wcześniej, witaminę C można stosować ze względu na jej właściwości Działanie antyoksydacyjne Neutralizuj wolne rodniki. Korzystnie wpływa także na zdrową, promienną i młodą skórę. Witamina C jest konieczne do skonfigurowania KolagenCo nadaje naszej skórze elastyczność. Zdrowe tworzenie kolagenu jest ważne dla pięknej skóry z mniejszą liczbą zmarszczek. Witamina C zawarta w „Witamina C + serum hialuronowe” firmy Pascoe ma właśnie taki wkład.

Kwas hialuronowy to prawdziwy klasyk kosmetyków nawilżających. Substancja naturalnie występująca w organizmie Na gram można związać do 6 litrów płynu. Jeśli chodzi o działanie przeciwstarzeniowe, czyni go to wsparciem przeciwzmarszczkowym, ponieważ powstawanie zmarszczek jest bezpośrednio związane ze starzeniem się skóry i zdolnością skóry do wytwarzania kwasu hialuronowego.

W skrócie: zapewnia to połączenie witaminy C i kwasu hialuronowego Aby uzyskać maksymalne efekty przeciwstarzeniowe, Gdzie skóra jest zmiękczona i napięta.

Oto wszystkie zalety w skrócie:

  • Stymuluje produkcję kolagenu
  • Dla jędrnej skóry
  • Ochrona przed wolnymi rodnikami
  • Intensywne nawilżenie
  • Zmiękcza skórę

Wskazówka dotycząca aplikacji: Nałóż serum z witaminą C i hialuronem Codziennie rano i wieczorem Na oczyszczoną twarz. Już wkrótce możesz cieszyć się młodszym wyglądem.

Więcej dobrych serum przeciwstarzeniowych znajdziesz tutaj:

READ  Pomysł: z gigantycznym laserem docierającym do Marsa w zaledwie 45 dni
Continue Reading

science

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Published

on

Rozwiązanie zagadki: Zderzenie wyjaśnia tajemnicze właściwości dwóch gwiazd

Gigantyczna kolizja, która miała miejsce kilka tysięcy lat temu, mogłaby wyjaśnić cały szereg tajemniczych właściwości układu podwójnego gwiazd, które w przeciwnym razie stwarzałyby poważne problemy dla obecnych teorii. Tak wyjaśniło Europejskie Obserwatorium Południowe (ESO).Jakich narzędzi użyto do gromadzenia danych. Astronomowie dowiedzieli się o tym układzie, ponieważ znajdujące się tam dwie gwiazdy wyraźnie się od siebie różniły. Ponieważ jednak gwiazdy te zwykle tworzą się razem, zwykle są do siebie podobne jak bliźniaki. Zespół badawczy zakłada obecnie, że kiedyś istniały trzy gwiazdy, z których dwie zderzyły się ze sobą. Mogło to również spowodować powstanie „pięknej mgły”, która obecnie spowija system.

reklama

Jak wyjaśniła Abigail Frost, astronomka z Europejskiego Obserwatorium Południowego, wiele danych pochodzących z systemu nie miało sensu. Jedna z dwóch gwiazd wydawała się znacznie młodsza od drugiej, a jednocześnie posiadała pole magnetyczne, w przeciwieństwie do swojej towarzyszki. Poza tym rzadko zdarza się, aby dwie gwiazdy były otoczone mgławicą, w tym przypadku ma ona zaledwie 7500 lat, czyli jest setki razy młodsza od obu gwiazd. W końcu znaleziono w niej duże ilości azotu, węgla i tlenu, czyli wszystkich pierwiastków, których można by się spodziewać we wnętrzu gwiazdy, ale nie w jej otoczeniu. To „tak, jakby brutalne wydarzenie ich wyzwoliło”. To jest właśnie wyjaśnienie. Dokonano odkrycia W czasopiśmie Science.

Zespół wysuwa hipotezę, że układ gwiezdny pierwotnie składał się z trzech ciał niebieskich, z których dwa stawały się coraz bliżej siebie. Trzeci krążył wokół nich w większej odległości. Kiedy dwie wewnętrzne gwiazdy w końcu się zderzyły, powstała nowa gwiazda, a duża ilość materiału została wyrzucona na zewnątrz. Teraz zobaczymy jego pozostałości w postaci mgły. Tymczasem wydaje się, że nowo utworzona gwiazda stała się magnetyczna w wyniku połączenia, co rozwiązałoby zagadkę astronomii. Ponieważ podczas gdy gwiazdy o małej masie, takie jak Słońce, zwykle mają pole magnetyczne, większe gwiazdy nie są w stanie utrzymać go przez długi czas. Pole magnetyczne musiało powstać stosunkowo niedawno – właśnie w wyniku tej fuzji.

READ  Największa szansa na zobaczenie księżyca w nowiu: powrót komety za 50 000 lat


(meh)

Do strony głównej

Continue Reading

Trending