Connect with us

Top News

Nowy Covit Breathing Inventor: Dmuchnij raz!

Published

on

Stan: 25.04.2021 12:45.

Polska firma opracowała urządzenie, które wykrywa wirusy koronowe w oddechu. Jeśli szukacz pojawi się na rynku naprawdę szybko, ułatwi to poprzednie procedury testowe.

Z kursu Olafa
ARD Studio Warszawa

Polska firma ML System obiecuje wkrótce wprowadzić na rynek coś mniej niż małą rewolucję. Opracowałeś urządzenie, które może zdiagnozować infekcję koronową za pomocą testu oddechowego. Zasada jest podobna jak w przypadku testera alkoholowego, tutaj można wykryć tylko wirusa koronowego – i to po kilku sekundach.

Olaf Bogg
ARD Studio Warszawa

Firma wcześniej zajmowała się fotowoltaiką

Urządzenie zostało opracowane przez firmę z siedzibą w Jaxerny koło Risso w Polsce, która do tej pory zajmowała się produkcją modułów słonecznych. Jednak różne fazy testów z lampą do nowego urządzenia wielkości mikrofalówki trwają już od kilku miesięcy. Według producenta do pomiaru należy stosować metody rozpraszania spektroskopii.

Obecnie trwają dalsze badania kliniczne. Producent zapowiedział, że gdy urządzenie będzie gotowe do wprowadzenia na rynek, dwie wersje może być używane na lotniskach czy w miejscach pracy. Urządzenie przyda się również jego firmie, ponieważ mogłoby „udowodnić, że pracownicy nie są dotknięci tym problemem i że ogranicza liczbę osób, które powinny być w izolacji” – mówi David Cycone z ML Systems. Kolejną zaletą jest to, że takie „testy oddechowe” są znacznie tańsze niż testy PCR – mówi szef firmy.

Wizyta Prezydenta RP

Prezydent RP Andrzej Duda niedawno odwiedził fabrykę i zobaczył nowe urządzenie. Po udanych testach i wprowadzeniu na rynek urządzenie było cytowane jako stwierdzenie, że może to być „rewolucja w walce z wirusem koronowym” i „firma powinna być znana na całym świecie”.

Taki rozwój to „wielki zaszczyt” dla regionu i Rzeczypospolitej, który „ułatwia życie ludziom na całym świecie” – dodał Duda. Według firmy rządy w różnych krajach już wyraziły zainteresowanie nowym urządzeniem.

READ  Na nadchodzącą zimę: Węgry, Polska i Czechy przygotowują się na kolejne fale uchodźców

Prezydent RP Duda nazywa to urządzenie „rewolucją w walce z koronawirusem”.

Wbudowane: Image Alliance / BAP

Komplementy również na giełdzie

Chociaż firma nie sprzedała jeszcze swojego „Detektora oddechu Covit”, zainteresowanie akcjami już wzrosło. Obecnie rośnie sprzedaż i wyższe ceny w wyniku wprowadzenia na rynek polskiego testera oddechu rządowego.

Nie jest jeszcze jasne, w jakich wersjach urządzenie się uruchomi. Ale jeśli chodzi o natychmiastowy wynik testu ze strony firmy produkcyjnej, rozmawiamy dłużej niż kilka tygodni.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Published

on

Granica Polski: narkomania – kierowca odmawia kontroli i ucieka

Die Flucht vor der Bundespolizei in Hohenwutzen kommt einen Autofahrer aus Berlin teuer zu stehen. Was bisher bekannt ist?

Hohenwutzen

Ein Artikel von

Steffen Göttmann

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Most graniczny Hohenwoodsen: Policja federalna w dalszym ciągu kontroluje ruch graniczny.

Rolanda Eggersdörfera

30-letni kierowca, który prowadził samochód z berlińską tablicą rejestracyjną, odmówił poddania się kontroli policji federalnej.

READ  Corona: Nowe zasady bawarskie! Kluby zamknięte, wszystkie jarmarki bożonarodzeniowe odwołane, zamówiono godzinę policyjną
Continue Reading

Top News

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Published

on

Opuszczony okręt podwodny U17 zajmuje nocną pozycję w Bad Rappena

Okręt podwodny U17 przepłynął tory kolejowe w Bad Rappena w czwartek wieczorem. Został ponownie ustawiony wcześnie rano i przyjechał na parking.

Po pomyślnym minięciu miasta Bad Rappenau (dzielnica Heilbronn) okręt podwodny U17 wykonał kolejne wyzwanie: łódź o wadze około 350 ton mijająca tory kolejowe. Według rzecznika Muzeum Techniki w Sinsheim (powiat Rhein-Neckar) linie napowietrzne należy przygotować z wyprzedzeniem. Dodatkowo U17 noszony był pod kątem. Według rzecznika był wczesny czwartek rano Stan parkingowy Udało się i łódź wróciła ponownie. Wreszcie kibice zatrzymali się na chwilę do godziny 5 rano, aby obejrzeć widowisko.


Reporterka SWR Alice Robra w środę wieczorem relacjonowała na żywo z Bad Rappenau historię produkcji i przeprowadziła wywiad z zespołem „Dorfpiraten” na temat panującej tam szczególnej atmosfery:


Pobierz wideo (122,3 MB | MP4)

Transport U17 jest kontynuowany bezpośrednio

W czwartkowe popołudnie podróż była kontynuowana w niewielkiej odległości do składu utrzymania dróg w Bonfeld. W piątek zespół zostanie całkowicie zawieszony.

Oczekiwano, że będzie zamknięty

W najbliższych dniach na A6 po raz pierwszy wjedzie ruch. Od 20:00 w czwartek trzy miejsca postojowe między Sinsheim a Heilbronn będą zamknięte. Dotyczy to parku Eichäuser Hof i toalet w obu kierunkach Mannheim i Bauernwald. Wszystkie trzy pozostają zamknięte do 5 rano w niedziele. Całkowite zamknięcie autostrady A6 od soboty do niedzieli będzie miało największe skutki, jeśli trasa między Sinsheim-Süd a Heilbronn-Untereissheim zostanie całkowicie zamknięta w obu kierunkach.

Okręt podwodny powinien dotrzeć do Sinsheim do końca miesiąca

W nocy z soboty na niedzielę, 27 i 28 lipca, ruch na autostradzie A6 będzie odbywał się w spektakularny sposób, a następnie całkowicie się zatrzyma. 28 lipca kolos o długości 50 metrów i wysokości dziewięciu metrów dotrze do Muzeum Techniki w Sinsheim. Oczekuje się, że na torze powrócą setki widzów.

READ  Pożar w wieży Schöppenstedter: Te ulice są zamknięte
Continue Reading

Top News

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Published

on

Kaufland Marketplace zawita do Austrii i Polski

Ekspansja
Nowe możliwości sprzedaży dla detalistów: Kaufland Marketplace wkracza do Austrii i PolskiŹródło: komunikat prasowy


Czas czytania 1 minuta

Prezenterzy na ten temat

Kaufland ogłosił to na początku roku – teraz ustalono daty premiery: w sierpniu Kaufland Market będzie aktywny w Polsce, a we wrześniu w Austrii. Sprzedawcy detaliczni mają ofertę wprowadzającą.

(Zdjęcie: Kaufland)

Coffland Global Marketplace wkrótce zapewni dostęp do pięciu rynków sprzedawcom internetowym w kraju i za granicą. Sprzedawcy mogą teraz sprzedawać jednocześnie na Kaufland.de, Kaufland.cz, Kaufland.sk, Kaufland.pl i Kaufland.at. Według Kauflanda mogą dotrzeć do 81 milionów klientów w Internecie. Data uruchomienia dla Polski to 7 sierpnia w domenie Kaufland.pl, a kilka tygodni później w Austrii – 4 września pod nazwą Kaufland.at.

Według Cofflanda z Coffland Global Marketplace korzysta już 11 000 sprzedawców detalicznych Zasięg rynkowy w krajach, oprócz milionów klientów online, ponad 13 milionów użytkowników aplikacji Kaufland i ponad 16 milionów klientów karty Kaufland. Kaufland umożliwia m.in. płatność w odpowiedniej walucie lokalnej czy bezpłatne tłumaczenie danych produktów.

Rozpocznij oferowanie na nowych rynkach

Sprzedawcy rozpoczynający działalność w Kaufland Marketplace w Polsce i Austrii otrzymują ofertę startową: każdy sprzedawca, który zarejestruje się na nowym portalu Kaufland.pl lub Kaufland.at, otrzymuje przez trzy miesiące bezpłatne opłaty podstawowe za Kaufland Global Marketplace i po pierwszych trzech miesiącach prowadzi sprzedaż. Uruchomienie odpowiedniego rynku bez prowizji od sprzedaży.

Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymują rabat do 1200 euro na reklamę sponsorowanych produktów, dzięki czemu ich oferta staje się jeszcze bardziej widoczna dla nowych klientów z Polski i Austrii. Ponad 110 międzynarodowych partnerstw technologicznych łączy sprzedawców detalicznych z Coffland Global Marketplace.

Continue Reading

Trending