Connect with us

entertainment

Nadawca BR traci program po 20 latach i wyjaśnia: „Nie jest to moim pragnieniem”.

Published

on

Nadawca BR traci program po 20 latach i wyjaśnia: „Nie jest to moim pragnieniem”.
  1. Strona główna
  2. telewizja

Naciska

Sonia Weissensteiner pracuje w Bayerischer Rundfunk od 20 lat. Teraz została zastąpiona na stanowisku prezenterki jej programu „Muzyka w górach” – i nie chce, jak zdradza.

MONACHIUM – Z plecakiem na plecach Sonja Weissensteiner (42 l.) wybrała się na wędrówkę po najpiękniejszych rejonach Alp i spotkała ciekawe postacie – oczywiście przy muzyce, jak głosi tytuł formatu „Muzyka w górach” ” wskazuje. Jednak w przyszłości 42-latka nie będzie odbywać żadnych tras koncertowych dla Bayerischer Rundfunk, ponieważ zostanie zastąpiona. Nadawca nie ponosi jednak odpowiedzialności za jej odejście, jak teraz zdradza.

BR pozyskuje nowego gospodarza „Music in the Mountains”.

W komunikacie prasowym BR stwierdzono, że od teraz Dominic Global (40 l.) przejmie zarządzanie lokalnym programem muzycznym. 40-latek był wcześniej znany jako współgospodarz „Wirtshausmusikanten bei Hirzinger” oraz jako trębacz w zespole Dreiviertelblut. W przyszłości jego koleżanka Traudi Siverlinger (57 l.) będzie nadal samodzielnie nadzorować orkiestrację muzyczną.

Więcej aktualności ze świata rozrywki znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej Aplikacja Merkur.de. Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć tutaj. Alternatywnie wprowadzany jest również nasz nowy produkt Kanał WhatsAppa Najlepsza rozrywka.

Z komunikatu prasowego wynika także, że Sonja Weissensteiner na własną prośbę opuści zespół Bayerischer Rundfunk. W piśmie Public Broadcasting Corporation dziękuje moderatorowi za współpracę. Jednak były gospodarz „Muzyki w górach” nie ze wszystkimi wypowiedziami BR zgadza się.

Dominique Global i Sonia Weissensteiner
Sonia Weissensteiner zmuszona jest oddać posadę kierownika „Music in the Mountains” firmie Dominique Global. © Po lewej: BR/Ralph Wilczewski; Po prawej: MDR/film akcji

„To nie było moje życzenie”: Sonia Weissensteiger zaprzecza dobrowolnemu opuszczeniu BR i stawia zarzuty

W wywiadzie z Wiadomości wieczorne Mówi się też, że zaskoczyło ją odejście z roli prezenterki „Muzyki w Górach”. Wyjaśniła gazecie: „Nie mogłam zrozumieć tej decyzji, ponieważ ten format miał już prezentera, z którym można było dalej rozwijać serial”.

Żałowała również, że nie porozmawiali z nią o tym przed podjęciem decyzji, zamiast „uczynić to faktem dokonanym”. 42-latek zaprzecza zatem stwierdzeniom zawartym w komunikacie prasowym. „Nie chciałem opuszczać BR” – stwierdzono w komunikacie prasowym.

Nadawca BR Sonia Weissensteiner
Sonia Weissensteiner pracuje w Bayerischer Rundfunk od 20 lat. Teraz została zastąpiona na stanowisku prezenterki jej programu „Muzyka w górach” – i nie chce, jak zdradza. © Imago / Pop Eye

Ale na tym oskarżenia się nie kończą. Stacji zarzuca się także brak szacunku i brak uznania. „Niestety ostatecznie stacja nie zrobiła nic, aby mnie zatrzymać. Jestem osobą, dla której takie wartości jak zaufanie, uznanie i szacunek są bardzo ważne i ostatecznie potrzebowałem perspektywy wszystkiego” – mówi Sonia Weissensteiner.

Według BR, Wiadomości wieczorne Ustosunkował się już do tych twierdzeń i jest zdumiony. Mówią, że to część „planowanych zmian”. […] „Wielokrotne rozmowy”. Public Broadcasting Corporation chciała, aby Sonia Weissensteiner nadal prezentowała „Muzykę w górach”, ale nie udało się osiągnąć porozumienia ze względu na „różnice pomysłów”.

Mimowolne wyjścia nie są rzadkością w show-biznesie. Dopiero niedawno aktorka Andrea Gerhardt (40 l.) była zaskoczona swoim wyjściem z filmu „Bergdoktor”. Wykorzystane źródła: abendzeitung-muenchen.de, br.de, t-online.de

READ  Między Polską a Białorusią: oto nowa żelazna kurtyna! - Polityka za granicą
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can

Published

on

moc?  Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
moc? Valentina Doronina rzuca poważne oskarżenia pod adresem X-Can
Continue Reading

entertainment

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem | NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Published

on

Festiwal Huraganów: spokojna impreza, która kończy się słońcem |  NDR.de – Aktualności – Dolna Saksonia

Stan na: 23 czerwca 2024 o 17:21

Muzyka, imprezy i żywiołowa atmosfera: dziesiątki tysięcy fanów świętuje na festiwalu Hurricane w Schessel koło Rothenburga – wreszcie nawet w słońcu. Policja też jest zadowolona.

Przy suchej i częściowo słonecznej pogodzie dziesiątki tysięcy fanów bawiło się ostatnim dniem Hurricane Festival. W piątek inaczej: czasami pojawiało się oficjalne ostrzeżenie o silnych burzach nad obszarem w regionie Rothenburg. Wieczorem na jednej ze scen nie dało się już grać z powodu ulewnego deszczu. W tegorocznym programie festiwalu wzięło udział ponad 80 zespołów i wokalistów. Należą do nich światowej sławy artyści, tacy jak brytyjski piosenkarz pop Ed Sheeran i kanadyjska piosenkarka rockowa Avril Lavigne.

Około 75 000 fanów muzyki w Chesil

Według naocznych świadków atmosfera festiwalu była radosna i pełna witalności. Organizator FKP Scorpio spodziewał się, że w weekend festiwal odwiedzi około 75 000 osób. Przed startem sprzedano około 70 000 biletów z 78 000 dostępnych.

Filmy

1 minuta

To już niemal tradycja: także w tym roku festiwal muzyczny w powiecie Rothenburg nie przetrwa deszczu. (22.06.2024) 1 minuta

Festiwal ma przeważnie spokojny charakter

Z punktu widzenia policji festiwal przebiegał w dużej mierze spokojnie. Dlatego liczba przestępstw była stosunkowo niska. Dyrektor operacyjny policji, Jörg Wiesmann, w podsumowaniu zacytował tytuł piosenki Eda Sheerana. Z punktu widzenia policji festiwal przebiegł niemal idealnie, powiedział Fisman. Kiedy przybyli na miejsce w ubiegły czwartek, początkowo zatrzymano 25 kierowców, ponieważ byli pod wpływem narkotyków. Jednak z punktu widzenia policji legalizacja marihuany na terenie festiwalu nie była zauważalna. Przy ponad 70 000 odwiedzających zgłoszono tylko trzy bójki i dwanaście raportów o kradzieżach. Rzecznik policji powiedział, że spadek liczby przestępstw pokazał, że festiwal przebiegał spokojnie. Przez trzy dni festiwalu służbę pełniło około 400 policjantów.

READ  Polizeiruf: Lucas Gregorowicz: Testosteron kann eine Plage sein - Unterhaltung

Więcej informacji

Festiwal Futur 2 w Hamburg Park © NDR Info Zdjęcie: Astdi Kühn

Festiwal Futur 2 w Hamburgu pokazuje, jak w sposób zrównoważony zorganizować imprezę plenerową. Nadzieja: inni organizatorzy pójdą ich śladem. więcej

Dwie kobiety rozmawiają z kimś na podłodze.  © Zrzut ekranu

4 minuty

Alexandra Rothgeber i jej zespół interwencji kryzysowej na dwie zmiany mieszają się z festiwalową publicznością. (22.06.2024) 4 minuty

Wielu gości festiwalu przechodzi pod znakiem przy wejściu na Festiwal Hurricane "tornado" podczas.  © Alliance image / Niemiecka Agencja Prasowa |  Hauck-Christian Dietrich Zdjęcie: Hauck-Christian Dietrich

Cztery sceny, 82 zespoły, 78 000 gości: co roku festiwal przyciąga do Chesil wielu fanów rocka, punka, popu, hip-hopu i electro. więcej

Wrażenia z Festiwalu Huraganów 2022. © Benjamin Hülsenkremer/bigbasspic.de Zdjęcie: Benjamin Hülsenkremer

Wszystkie informacje na temat Hurricane Festival 2024 w Schessel w Dolnej Saksonii w skrócie. więcej

To słowo jest zapisane na bransoletce "Panama".  © Picture Alliance / R. Goldman Zdjęcie: Picture Alliance / R. Goldman

Taniec, przepychanie się, przepychanie – na festiwalu to zupełnie normalne. Ale czasami dotyk lub spojrzenie nie wydają się właściwe. Pomoc w tej kwestii można uzyskać na festiwalach takich jak Hurricane czy Deichbrand. (12 czerwca 2024)
więcej

Fani rozciągają się przed sceną "Szybszy etap" Wacken Outdoors 2023. © Picture Allianz / DPA Zdjęcie: Christian Charicius

Koszty organizatorów dramatycznie wzrosły z powodu inflacji, a rosnące ceny biletów nie są w stanie tego pokryć. (5 czerwca 2024) Więcej

Ten temat w programie:

NDR 1 Dolna Saksonia | Witam Dolną Saksonię | 22 czerwca 2024 | O 19:30

logo NDR
Continue Reading

entertainment

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Published

on

Royal Ascot bez księżnej Kate i króla Karola, ale z tymi dwiema kobietami

Royal Ascot – to stała data w kalendarzu Williama i Kate od wielu lat. W tym roku (18-22 czerwca 2024) książę musiał obejść się bez żony – szybko jednak znalazł efektowną zastępczynię w podwójnym opakowaniu.

Ulubieniec jej teściowej

Zamiast być z Kate, William drugiego dnia tradycyjnej imprezy przechadzał się po torze wyścigowym ze swoją macochą Camillą i teściową Carole Middleton. Obraz bogów lub lepiej: dla dziennikarzy. Bo Carol ledwo odchodziła od szwagra i od czasu do czasu dzielnie trzymała go za rękę.

Ale duet, w szczególności William i Camilla, przyciągnął uwagę i serca.

William i Camilla: Towarzystwo Przeznaczenia

Czy jazda bryczką jest przyjemna?

Tradycyjna procesja powozów na początku Royal Ascot jest uważana za akt kultu. W tym roku odbyła się druga tura, ale zabrakło głównego aktora. Bo tak naprawdę zaszczyt pierwszego powozu przypada zawsze parze królewskiej. To głupie, gdy brakuje głównego aktora.

Drugiego dnia William i Camilla byli zmuszeni pojawić się sami: zarówno Charles, jak i Kate byli nieobecni na wydarzeniu – ze względów zdrowotnych oraz ze względu na napięty harmonogram. Według brytyjskiej gazety Mirror, król zrobił sobie krótką przerwę w Royal Ascot ze względu na serię publicznych spotkań w pałacu Buckingham.

rozwiązanie? Potrzebny jest symbol zastępczy. Zatem William wkroczył – bez ostrzeżenia ze strony pałacu – w miejsce ojca i postawił go na boku Camilli. Zgodnie ze staroszkolną modą miał na sobie cylinder i uśmiechał się swoim najlepszym uśmiechem. Królowa, która miała na sobie królewski niebieski strój i pasującą biżuterię, najwyraźniej dobrze się bawiła z Williamem.

Królewski pokaz ekstrawagancji

Royal Ascot nie słynie z koni, ale ze słynnego ubioru. Slogan: Czapki na głowie, szykuj się, ruszaj! Im bardziej ekstrawagancko, tym lepiej – a członkowie rodziny królewskiej również traktują to bardzo poważnie.

Niezależnie od tego, czy jest to Fergie z Eugenią i Beatrix, czy Edward z Sophie i Zarą Tindall: rodzina królewska i królewska Ascot – to połączenie stworzone w niebie.

Continue Reading

Trending