Connect with us

Tech

Mars: odkryj nieznany minerał na Ziemi

Published

onNauki

Mars: odkrycie tajemniczego minerału – nieznanego na Ziemi

Niektóre cechy płaszcza Marsa można wytłumaczyć nieznanym wcześniej minerałem.

Zdjęcie: IMAGO / ZUMA Wire
Dana Newman

Zaktualizowano: 15.08.2021 – 13:04

Badając meteoryt, naukowcy odkryli nowy minerał. Mogłoby to wyjaśnić dotychczasowe zagadkowe właściwości Marsa.

NASA bada Marsa od dziesięcioleci. Jednak zawsze pojawiają się nowe odkrycia, które inspirują nawet naukę. Ktoś może potwierdzić założenie, które Insight Lander poczynił lata temu. Jego badania sejsmiczne z Mars, zakładając, że ma większą gęstość niż Ziemia. Ostatnia analiza meteorytu wskazuje na obecność minerału, który może to w pełni potwierdzić. To, co go wyróżnia, to fakt, że jego skład nie był obserwowany na Ziemi.


Struktura Marsa

Struktura Marsa jest bardzo podobna do planety Ziemi. Ma skórkę, skalistą sierść i miąższ. Mówi się, że sama tak zwana skorupa składa się z trzech warstw, każda o grubości od 20 do 37 kilometrów. NASA InSight Lander ustalił to dopiero w 2020 roku. Rdzeń z kolei składa się głównie z żelaza, ale dopiero ostatnie badania dostarczyły nowych i czasem zaskakujących wyników dotyczących wewnętrznej struktury Czerwonej Planety. Obejmuje to fakt, że jądro planety może być większe niż oczekiwano i ma średnicę około 1830 kilometrów.

Obce minerały: odkrycie meteorytu rzuca nowe światło na tajemnicę Marsa

Podczas analizy części tzw. meteorytu Suizhou międzynarodowy zespół badaczy odkrył nowe krzemiany żelazowo-magnezowe. „Elgoresyte” może być minerałem wyjaśniającym właściwości sejsmiczne Marsa. opisane To właśnie odkryli naukowcy w czasopiśmie branżowym ACS Earth and Space Chemistry.

Ziemia składa się również w dużej mierze z minerałów, których skład to żelazo i magnez. Te tak zwane perowskity krzemianowe, a dokładniej krzemian magnezowo-żelazowo-wapniowy o strukturze perowskitu, stanowią około 80 procent dolnego płaszcza Ziemi w postaci głębokich skał. W postaci brydgmanitu, czyli zawierającego więcej magnezu niż żelaza, jest nawet uważany za najobficiej występujący minerał na Ziemi, który podobno stanowi ponad jedną trzecią planety.

W porównaniu z możliwym minerałem marsjańskim, bridgemanit ma inną proporcję żelaza i magnezu. Elgoresyte wykazuje niezwykle wysoki wskaźnik, jak Forbes wzmiankowany. Prawie dwa razy więcej niż jakikolwiek inny znany minerał na Ziemi. To wyjaśniałoby anomalię gęstości płaszcza marsjańskiego obserwowaną na Marsie. Ponadto może to być najpopularniejszy minerał na Czerwonej Planecie i, podobnie jak bridgemanit, stanowi większość płaszcza.

Więcej zjawisk na Marsie

W szczególności NASA raz po raz pokazuje, że Mars jest pełen niezwykłych zjawisk. Niedawno Łazik marsjański odkrywa „dziwny” kamień. Naukowcy również znaleźli coś w środku. NASA ma teraz „nowe dowody” na jądro Marsa.

Quellen: ACS Chemia Ziemi i Kosmosu, Forbes

Chcesz przeczytać od nas więcej? Śledź nas w Google News.

READ  Nadawanie misji marsjańskich zostało wstrzymane – Mars przechodzący za Słońcem odcina komunikację z sondami marsjańskimi NASA
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji

Published

on

Paryż stał się wylęgarnią sztucznej inteligencji


Stacja F to centrum początkowe w Paryżu
Zdjęcie: imago

Dzięki Mistral AI paryska scena startupowa nabiera nowego charakteru. Od wielu lat produkuje firmy, które przodują w dziedzinie sztucznej inteligencji.

drParyska scena start-upów od dawna cieszy się opinią osoby dobrze łączącej sztukę inżynieryjną i ducha rozwoju. Teraz może stać się także potęgą w Europie w zakresie opracowywania nowych modeli generatywnej sztucznej inteligencji (AI), czyli programów komputerowych, które same generują treści, takie jak tekst lub obrazy. Szybki rozwój sztucznej inteligencji Mistral jest tego dowodem. Zaledwie dziesięć miesięcy później francuska firma wprowadziła w tym tygodniu swój model trzeciego języka wraz z asystentem konwersacyjnym. Niemiecki napastnik AI Aleph Alpha jest na rynku od 2019 roku, a zatem jest na rynku stosunkowo długo.

Wydajność nowego, wielkojęzykowego modelu Mistral AI jest imponująca na podstawie danych porównawczych. Tylko model GPT-4 Open AI jest nieco lepszy. To również wzbudziło zainteresowanie Microsoftu. W tym tygodniu, równolegle z prezentacją swojego nowego modelu językowego, Mistral AI ogłosił partnerstwo z amerykańskim gigantem oprogramowania. Zakłada to, że Francuzi udostępnią swój najnowszy model językowy na platformie chmurowej Microsoftu, Azure AI. W zamian powinni uzyskać dostęp do własnej infrastruktury AI.

READ  Nadawanie misji marsjańskich zostało wstrzymane – Mars przechodzący za Słońcem odcina komunikację z sondami marsjańskimi NASA
Continue Reading

Tech

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Published

on

Apple Vision Pro: Według analityków popyt gwałtownie spadł

Większe moce produkcyjne, mniejszy popyt w USA i dużo cierpliwości do kolejnego modelu: Analityk Ming-Chi Kuo z Tajwanu Zostały one potwierdzone nowymi informacjami z łańcucha dostaw Apple W Azji pojawiły się obawy związane z wprowadzeniem na rynek pierwszego urządzenia Apple Vision Pro. Skutki uboczne: Jeśli Tadalafil się sprawdzi, wprowadzenie na rynek europejski będzie w zasięgu ręki ze względu na bieżący rozwój rynku.

reklama

Vision Pro jest obecnie dostępny w USA, jedynym kraju sprzedawanym na świecie, a czas dostawy wynosi od trzech do pięciu dni. Kuo powiedział, że po tym, jak czas oczekiwania szybko przesunął się na marzec, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczęły się w połowie stycznia, obecnie jest jasne, że popyt znacznie spadł. Prawdopodobnie w tym roku w USA zostanie dostarczonych od 200 000 do 250 000 sztuk, co oznacza, że ​​Apple zbuduje więcej niż pierwotnie oczekiwano od 150 000 do 200 000 komputerów Spatial.

W swoim nowym artykule analitycznym Kuo kwestionuje doniesienia mediów jakoby szczególnie duża liczba wczesnych nabywców zwracała Vision Pro. Stopa zwrotu wynosi jeden procent – ​​jest to wartość całkowicie normalna. Ciekawostką na marginesie jest to, że 20–30 procent przychodów wynikało z faktu, że użytkownicy nie wiedzieli, jak skonfigurować zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej.

Ekspansja na dodatkowe rynki w mniejszym stopniu zależy od dostępności sprzętu, a bardziej od oprogramowania. Aby to zrobić, Apple będzie musiał dostosować VisionOS do praw i specyfiki danych krajów. Należy także wdrożyć wsparcie językowe. Kuo w dalszym ciągu zakłada, że ​​Vision Pro będzie dostępny w innych krajach przed tegoroczną konferencją deweloperów WWDC.

Każdy, kto spekuluje na temat (tańszego) modelu następcy, będzie musiał wykazać się dużą dozą cierpliwości, jeśli ustalenia Kuo z łańcucha dostaw okażą się prawidłowe. W efekcie Apple nie rozpoczęło jeszcze prac nad produkcją tańszego czy bardziej zaawansowanego modelu Vision Pro. Obecnie oczekuje się, że pierwsze informacje od Apple do partnerów produkcyjnych zostaną przekazane między końcem 2025 a początkiem 2026 roku. Powinny one także dotyczyć większej wydajności, a mniej wprowadzania zmian w urządzeniu. Ten efekt oszczędnościowy może przynajmniej oznaczać, że Vision Pro stanie się tańszy dla kupujących.

READ  Oto szanse na odnowienie 17 kwietnia

Nowe modele z poważnymi zmianami, które zależą również od wczesnych opinii użytkowników, nie są spodziewane wcześniej niż w 2027 r. Przy przewidywanej w tym roku sprzedaży od 650 000 do 700 000 urządzeń, obecna sytuacja jest zgodna z wewnętrznymi oczekiwaniami, napisał Kuo. Obliczenia przestrzenne nie są jednak szerokim rynkiem. Podobnie jak krytycy Vision Pro, Kuo uważa, że ​​aby urządzenie mogło wyjść ze swojej niszy, potrzebne są dodatkowe scenariusze zastosowań, niższa cena i większa wygoda.


(Makky)

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje

Published

on

Yahoo Mail: Operatorzy ustalają przyczynę zakłóceń – rozwiązanie już istnieje
poczta Yahoo

Operatorzy Yahoo Mail skomentowali ciągłe zakłócenia w świadczeniu bezpłatnej poczty. Rozwiązanie istnieje, ale niektórzy użytkownicy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Po poważnych problemach z Yahoo Mail, które miały miejsce we wtorek, w środę ponad 2000 użytkowników zgłosiło nam, że nadal występują problemy z bezpłatną usługą poczty elektronicznej. Nadal aplikacje na Androida i iOS w zasadzie nie działają.

Operatorzy usług zgłosili teraz również, że problem występuje głównie w aplikacji Yahoo Mail. Yahoo mówiło o usłudze News X. Z własnego oświadczenia wynika, że ​​wypuścili już aktualizację aplikacji:

Jak widać z oświadczenia, zanim aktualizacja dotrze do wszystkich użytkowników, może minąć do 24 godzin. W związku z tym nadal mogą obowiązywać ograniczenia w zakresie aplikacji. Najpóźniej do wieczora wszystko powinno zostać naprawione. Według operatorów pomocne może być także odinstalowanie aplikacji z telefonu komórkowego i zainstalowanie ich ponownie. Wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji może być również rozwiązaniem oszczędzającym.

Rozwiązanie: Przejdź do klienta internetowego

Wydaje się, że nadal działa stosunkowo sprawnie Klient internetowy poczty Yahoo. Wczoraj informowaliśmy Cię, że udało nam się uzyskać dostęp do naszego konta Yahoo Mail bez żadnych problemów. Dzisiaj spróbowaliśmy ponownie i nie mieliśmy dzisiaj żadnych problemów z dostępem do naszych e-maili. Jeśli więc aplikacje nadal nie działają, wersja internetowa jest nadal przyzwoitą alternatywą.

Aktualna mapa przestojów z Yahoo Mail

Ta mapa awarii została ostatnio zaktualizowana 28 lutego 2024 r. o 9:44. Nowszą wersję znajdziesz w naszym raporcie o błędach Yahoo Mail. Postaramy się także pomóc Ci – w miarę możliwości – w rozwiązaniu problemu.

Dotknięte miasta i regiony

 • Berlin
 • Frankfurt nad Menem
 • Monachium
 • Hamburg

Najczęstsze zaburzenia

 • Inne problemy (2,49%)
 • Problemy z odbieraniem e-maili (5,63%)
 • Zaloguj się (19,76%)
 • Zastosowanie (46,11%)
 • Strona internetowa (5,64%)
 • Problemy z wysyłaniem e-maili (2,33%)
 • Problemy na Androidzie (10,63%)
 • Problemy na iOS (1,54%)
 • Problemy z komunikacją (5,88%)

Zgłoś błąd

Detektor błędów z netzwelt.de

Stale mierzymy dostępność serwerów i usług Yahoo Mail i zgłaszamy użytkownikowi wszelkie problemy lub awarie. Tutaj znajdziesz aktualny stan błędów Yahoo Mail, adresy pomocy technicznej i raporty producenta dotyczące tego problemu. Można tam również dowiedzieć się, czy zakłócenia są problemem lokalnym czy krajowym.

Zawsze możesz zobaczyć aktualne problemy i problemy w naszym edytorze błędów. Tutaj przedstawiamy listę najlepszych dostawców usług internetowych, dostawców sieci, gier online i usług przesyłania strumieniowego. Możesz także skorzystać z naszego testu prędkości, aby sprawdzić, czy występuje problem z Twoją linią.

 • ” rada: Najlepsi dostawcy VPN zapewniający dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę danych
 • » Zakup elektrowni Al-Shorfa: Porównanie najlepszych systemów energii słonecznej

Nie przegap niczego Świat sieciwiadomości

W każdy piątek: najbardziej przydatne i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

READ  Kiedy można oglądać „C/2021 A1 Leonard”
Continue Reading

Trending