Connect with us

Top News

Kretschmer nie odrzuca jednoznacznie koalicji BSW

Published

on

Kretschmer nie odrzuca jednoznacznie koalicji BSW

W Saksonii drugiego dnia wyborów samorządowych nadal nie udało się uzyskać wyników w niektórych gminach. W niedzielnych wyborach lokalnych wyborcy w Saksonii zostali wezwani do wybrania nowych rad dzielnic, rad miejskich, gmin i władz lokalnych. Odbyły się także wybory europejskie. AfD zwycięzcą wyborów w Saksonii Saksońska CDU ponownie potwierdziła swoją zaporę wobec AfD. Na bieżąco informujemy Cię o bieżących wydarzeniach i wynikach Ticker.

20:11 | Koniec tickera

W tym miejscu kończy się raport Tickera na temat wyborów lokalnych i europejskich w Saksonii. Współpracownicy MDR SACHSEN przekażą oczekujące wyniki dla poszczególnych gmin, gdy tylko będą dostępne. Zespół online pragnie serdecznie podziękować za uwagę od ostatniej niedzieli.

20:00 | Czekajcie na wyniki końcowe

Nawet drugiego wieczoru po niedzielnych wyborach nie były znane wszystkie wyniki wyborów samorządowych w Saksonii. Do wieczora zgłoszono 429 z 444 gmin lub okręgów wyborczych. Do finałów wciąż mają dostęp Drezno, Reichenbach w Górnych Łużycach, Dobeln w środkowej Saksonii, Goehrisch w Szwajcarii Saksońskiej i Grünhein-Beierfeld w Rudawach.

17:58 | Dlaczego Niemcy ze Wschodu głosują inaczej niż Niemcy z Zachodu?

Kontrastowe wyniki wyborów europejskich we wschodnich i zachodnich Niemczech podsyciły debatę na temat jedności kraju. Najwięcej głosów na wschodzie zdobyła nieco skrajnie prawicowa AfD.

17:41 | Pracownicy kultury obawiają się niepewności w polityce kulturalnej

Torsten Tannenbaum, rzecznik grupy interesów państwowych stowarzyszeń kulturalnych Saksonii, obawia się nie treści planu partii AfD w zakresie polityki kulturalnej, ale raczej niepewności, jaką AfD wnosi do rad lokalnych i miejskich. „Na przykład nigdy nie zwracałem uwagi na moich kolegów z frakcji AfD w Dreźnie, nawet jeśli chodzi o politykę kulturalną” – wspomina czasy, gdy był doradcą ds. kultury w radzie miasta Drezna. „Zawsze siedzą i nic nie mówią, bo my chcemy popracować nad treścią” – powiedział Tannenbaum w wywiadzie dla MDR.

Nie mam pożytku z radnego, który zawsze na wszystko mówi „nie”, ale nie wnosi nic merytorycznego do dyskusji.

Torstena Tannenbauma Rzecznik prasowy Grupy Interesów Państwowych Stowarzyszeń Kulturalnych Saksonii

17:06 | Projekty Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radebeul

Więcej świeżego powietrza, więcej uczestnictwa młodzieży i nowe pomysły: oto, co 17-letni student Leonhard Weist chce wnieść do nowej rady miasta Radpool. Młody człowiek wywodzi się z ruchu klimatycznego i przyłącza się do ugrupowania SPD.

16:55 | Intencje wyborcze młodzieży

14:55 | Kretschmer nie odrzuca jednoznacznie sojuszu BSW

Podczas gdy lider CDU Friedrich Merz Wagenknecht kategorycznie wyklucza współpracę z partią, premier Saksonii Michael Kretschmer pozostawił tę opcję otwartą. Opiera się na dialogu. „Wierzę, że debata i ta histeryczna postawa zapewniły, że populiści byli w tych wyborach bardzo silni” – powiedział we wtorek Kretschmer. Pomocne będzie teraz mówienie o tym, czego ludzie chcą, a czego nie chcą.

Nowe miasta i rady lokalne nie były parlamentami, ale częścią administracji. „Należy teraz podjąć prace w tym kierunku”. Według Kretschmera burmistrz lub dyrektor hrabstwa musi „rozmawiać ze wszystkimi członkami takiej reprezentacji miejskiej”. Nie każdy w AfD jest prawicowym ekstremistą, a już na pewno nie każdy wyborca ​​AfD. Ale: z drugiej strony kierownictwo AfD składa się z „takich ludzi”.

BSW Saxony zachwyca się Merzem

Koalicja Sahra Wagenknecht (BSW) w Saksonii odrzuciła zarzuty o ekstremizm stawiane przez federalnego przywódcę CDU Merza. Opisał Wagenknechta jako lewicowego i prawicowego ekstremistę. Szefowa saksońskiej BSW Sabine Zimmermann mówiła o „głupiej taktyce” i stwierdziła, że ​​Merz najwyraźniej nie przeczytał planu wyborczego. „Czy pan Merz chce pozostawić Saksonię spaloną ziemią i uczynić Wolnym Państwem niemożliwym do rządzenia?”

Nie możemy sobie wyobrazić, że federalna CDU będzie odzwierciedlać opinię stowarzyszeń stanowych CDU w Niemczech Wschodnich.

Podpisz Zimmermana | Szef saksońskiego BSW

13:05 | Biskupi Wschodu: Umacniajcie jedność

Zdaniem biskupów katolickich NRD po wyborach europejskich należy „poszukiwać sposobów wiernego współistnienia” i wzmacniać solidarność. Stanowiska demokratyczne „zyskały większe poparcie nie tylko w wyborach europejskich, ale także lokalnych” – stwierdzili biskupi, wśród których byli Heinrich Timmerevers (Drezno-Miśnia) i Wolfgang Eybold (Görlitz).

12:19 | Szef Ifo ostrzegł przed konsekwencjami gospodarczymi na wschodzie po wyborach

Szef Instytutu Badań Ekonomicznych Ifo Clemens Feust ostrzega przed ekonomicznymi konsekwencjami zwycięstw AfD dla Wschodu. „Dominacja radykalnych partii, takich jak AfD czy BSW, w krajach wschodnich Niemiec pogarsza ich perspektywy gospodarcze, nawet jeśli wyników tych nie można łatwo przełożyć na wybory stanowe” – stwierdził Fuest. Zdaniem Fuesta siła partii radykalnych i słabość partii rządowych wpływają na zatrudnienie na szczeblu federalnym i europejskim.

11:41 | Wolna Saksonia jest reprezentowana z jednym mandatem w radzie miasta Döbeln

10:40 | Głosy zliczone w Marienbergu: Liga Elektorów staje się drugą najsilniejszą siłą

Według wstępnych wyników wyborów, stowarzyszenie wyborców „Obywatele Marienbergu” stało się drugą co do wielkości siłą w radzie miasta Marienberg z ponad 23 proc. Zwyciężyła AfD z 25,5 proc. Trzecie miejsce zajęło Niezależne Stowarzyszenie Wyborców, czwarte CDU. Z informacji wynika, że ​​głosowało ponad 69 proc.

10:15 | Praca w parlamentach lokalnych może być bardzo wymagająca

Z punktu widzenia stowarzyszeń gmin wynik wyborów lokalnych utrudnia politykę w Saksonii. „W miarę ciągłego rozdrobnienia spektrum między legislaturami okręgów i radami lokalnymi zadanie to staje się coraz trudniejsze” – powiedział Henry Graysen, przewodniczący Rady Hrabstwa Saxon. Natomiast w gminach jest ono mniej partyjne, a bardziej problematyczne. Graysen głęboko wierzy, że wszystko dzieje się w komisjach w oparciu o podstawowy porządek wolnodemokratyczny i podejmowanie decyzji na korzyść gmin.

Miska Wojciech, dyrektor zarządzający Saksońskiego Związku Miast i Gmin uważa, że ​​praca na poziomie lokalnym nie jest łatwa. „Z drugiej strony tradycyjna siła lokalnej polityki polega na tym, że większość decyzji jest podejmowana w oparciu o fakty” – twierdzi. W małych i średnich miastach i gminach na ogół nie ma ostrych granic partyjno-politycznych wzorowanych na modelu parlamentów krajowych i Bundestagu.

9:53 | Miasto Grimma: jedna czwarta głosów na AfD

Według wstępnych wyników wyborów w wyborach do rad miejskich w Grimmie AfD zdobyła 25 proc. głosów. Oznacza to, że co czwarty głosował na tę partię. Odnotowano prawie 67 proc. głosów. Drugą co do wielkości siłą w parlamencie są Niezależni Wyborcy z 23 procentami, a za nimi plasują się „Obywatele dla Grimmy”. W przyszłości AfD i Wolni Wyborcy będą mieli po sześć mandatów w radzie miasta, „Obywatele dla Grimmy” po pięć, CDU po trzy i SPD dwa.

9:25 | Wyrok więzienia dla atakującego polityka Partii Zielonych w Dreźnie

34-letni mężczyzna został skazany w Dreźnie za napaść na polityk Partii Zielonych Yvonne Mosler. Miesiąc po ataku na Moslera w Dreźnie-Korbitz Sąd Rejonowy w Dreźnie skazał mężczyznę na cztery miesiące więzienia za stosowanie przymusu społecznego i uszkodzenie mienia. Sąd stwierdził, że wykonanie kary nie powinno być zawieszane.

8:38 | W Saksonii nierozstrzygniętych jest jeszcze dziesięć decyzji społecznych

8:09 | Dyrektor okręgowy CDU Witschas przypisał wyniki wyborów niezadowoleniu

Oprócz AfD w radzie powiatu Budziszyn reprezentowana będzie także koalicja Górne Łużyce i Wolna Saksonia. Zdobyła trzy mandaty, z czego jedno przypadło Benjaminowi Mosesowi, znanemu neonazistowi w Budziszynie.

Starosta okręgowy Udo Vitsas twierdzi, że wyniki wyborów wynikają z tego, że mieszkańcy Wschodu nie chcą, aby z góry mówiono im, kto jest dobry, a kto zły. „To właśnie zawsze widzę, gdy jestem na zewnątrz: główny nurt polityki jest dyktowany z góry. Ludzie w pewnym momencie zatrzymują się i nie trzeba im szczegółowo wyjaśniać, kto pasuje do naszego systemu. Wewnątrz” – powiedział Vitsas .

Witsas powiedział, że zwłaszcza na Wschodzie ludzie byli bardzo emocjonalni, ponieważ przez dziesięciolecia byli uciskani przez dyktatury i nie wolno im było wyrażać swoich opinii. Według niego po ponad 30 latach przemian politycznych ludzie odczuwają coś podobnego, co oznacza, że ​​jest w nich jakaś niechęć i niektóre pomysły są niepożądane.

23:30 | W Saksonii brakuje jeszcze 20 decyzji społecznych

Do poniedziałkowego wieczoru naliczono 424 z 444 gmin i okręgów wyborczych. Nadal nie ma wyników wyborów w 20 gminach lub okręgach wyborczych, w tym w Grimma (okręg lipski), Dobeln i Burgstadt w Mittelschach, Marienberg w Rudawach i Gohrich w Szwajcarii Saksońskiej.

22:46 | Burmistrz Lipska Jung sprzeciwił się AfD

Burmistrz Lipska Burkard Jung (SPD) jednoznacznie odrzucił dymisję lidera frakcji parlamentarnej AfD Christiana Kriegla. Zarzucił prezydentowi miasta brak neutralności i mobilizację przeciwko AfD podczas demonstracji w przededniu wyborów. Jung odpowiedział: „Pan Kriegl powinien opuścić kościół we wsi. Przy 17 procentach nie może podnieść świata. Zrobię to jeszcze raz, może wyraźniej niż w sobotę”. W sobotę Jung przemawiał do ponad 15 000 osób podczas demonstracji przeciwko prawicowemu ekstremizmowi.

Zrobię to jeszcze raz, może nawet wyraźniej niż w sobotę.

Burkhart Jung | Burmistrz Lipska

Przeczytaj wybory w Saksonii

MDR (ama/kav/pri/wim)/dpa/KNA/epd

Ten temat w projekcie:MDR SAKSONIA | MDR SACHSENSPIEGEL | 10 czerwca 2024 | 19:00

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Rotary Club Corbsen-Wunsdorf żegna się z wymianą studentów do Brazylii, Peru i Polski

Published

on

Rotary Club Corbsen-Wunsdorf żegna się z wymianą studentów do Brazylii, Peru i Polski
(Od lewej do prawej): Constanza Bouroncle (Peru) Holger Böttger (Zarząd ds. Usług dla Młodzieży, YEO) Sofia Menezes (Brazylia) Johanna Senst (wyjeżdża do Polski na rok) Zdjęcie: Rotary Club

Garbsen – Rotary Club Garbsen-Wunstorf żegna się z wymianą studentów do Brazylii, Peru i Polski.

Klub Rotary z Garbsen-Wunstorf pożegnał w tym tygodniu trzech studentów z wymiany. Uczestnikami programu wymiany międzynarodowej Rotary International są Sofia Menezes z Brazylii, Constanza Boronkle z Peru i Johanna Senst z Wunsdorf. Co roku 650 młodych ludzi z Niemiec uczestniczy w tym programie, który promuje wymianę kulturalną na całym świecie.

Johanna Senst, która od lipca wyjeżdża na rok do Polski jako uczennica Hölty-Gymnasium w Wunsdorf, pożegnała się na regularnym spotkaniu klubu we Frielingen. Twoja wizyta w Polsce w ramach programu wymiany to miejsce bardzo niezwykłe, ale szczególnie ekscytujące. Johanna chce skorzystać z tej okazji, aby poznać polską kulturę i język oraz nawiązać nowe przyjaźnie.

Sofia i Constanza, które przebywają w Niemczech od prawie roku, wykorzystały to spotkanie, aby podziękować członkom Klubu Rotary z Karbsen-Wunsdorf. Obydwaj uczniowie opowiedzieli o swoich doświadczeniach i wielu nowych przyjaźniach, które nawiązali podczas pobytu. Przedstawiciel klubu do spraw młodzieży, Holkar Patkar, pochwalił wysiłki i poświęcenie dwóch zaproszonych uczniów. „Mieliśmy tu dwóch bardzo dobrych i ciężko pracujących gościnnych studentów. Żadnych skarg i problemów – wręcz przeciwnie. Zawiązały się przyjaźnie na całe życie, a obie dziewczynki upierały się, że znalazły drugą rodzinę i drugi dom w Niemczech. „To najlepsze i największe wyróżnienie dla naszej wymiany młodzieży, z którego jesteśmy bardzo dumni” – powiedział Bodkar.

Programy wymiany młodzieży Rotary są otwarte dla całej młodzieży w wieku szkolnym w wieku od 15 do 18 lat. Aby uzyskać więcej informacji, zainteresowane strony Garbsen lub Wunstorf mogą skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem klubu ds. usług młodzieżowych lub za pośrednictwem strony internetowej. www.rotary-exchange.de przyjazd

Dzięki temu zaangażowaniu Klub Rotary w Garbsen-Wunstorf pokazuje, jak ważna jest wymiana międzynarodowa w promowaniu zrozumienia i przyjaźni między różnymi kulturami.

READ  Burza "Fryderyk" bez uszkodzeń - teraz robi się coraz zimniej | NDR.de - Aktualności

Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji od Holgera Potjera pocztą elektroniczną [email protected].

GCN/bs

Continue Reading

Top News

Polska Typy, prognozy i kursy EM 2024

Published

on

Polska Typy, prognozy i kursy EM 2024

„Polska” jest pierwszym krajem, który odpadnie z mistrzostw Europy 2024. Powrót Roberta Lewandowskiego nastąpił zbyt późno, aby zapobiec sytuacji, w której zespół popadł w „ślepy zaułek”.

nasz Wskazówka Francja Polska Tymczasem dostarcza informacji o którym Bezpłatne wyzwanie EM Najlepszego i tego, czego fani wyścigów sportowych mogą się spodziewać po wtorkowym spotkaniu w Signal-Iduna-Park w Dortmundzie.

Francji nadal brakuje Kyliana Mbappe, a zamiar zaoszczędzenia jak największej siły na 1/8 finału naszym zdaniem uniemożliwi im uwolnienie pełnego potencjału w ataku.

Niemniej jednak potrzebne są trzy punkty, a przeciwko Europejczykom ze Wschodu, którzy dotychczas nie wyglądali wystarczająco agresywnie w ataku, silna obrona „Niebieskich” powinna być zacięta do samego końca.

Najlepsze referencje Francja Polska

* Kursy na 23 czerwca 2024 r., w godzinach 9:00–14:00. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

3 powody, dla których Francja przyjechała do Polski:

 • Tym razem Francja była zmotywowana, aby zdobyć 3 punkty przeciwko Holandii.
 • Francja nie straciła gola w czterech kolejnych meczach międzynarodowych.
 • Polska strzeliła więcej niż jedną bramkę tylko w jednym z 16 meczów na Mistrzostwach Europy

Niestety bezceremonialne odejście Polski z mistrzostw Europy to smutny obraz, do którego kibice powinni już się przyzwyczaić.

Od 2008 roku Polska nie wygrała meczu w trzech z czterech występów na Mistrzostwach Europy.

Nawet więcej: W ostatnich 14 meczach Mistrzostw Europy Polsce udało się świętować tylko dwa zwycięstwa w fazie grupowej, oba w edycji 2016.

W rezultacie, jeśli znacznie lepiej wyposażeni Holendrzy nie byli ostatnio w stanie przebić się przez francuską obronę, trudno uwierzyć, że Europejczycy ze wszystkich narodów mogli to teraz zrobić.

Betano: 100% bonusu + 20 € darmowego zakładu bez depozytu

Bonus dla nowego klienta Betano 100 procent i darmowe zakłady
* 18+ | Dla nowych klientów | Akceptacja regulaminu i warunków

Francja Szanse Polski: obrona Francji stoi!

Na aktualne kursy na zakłady Francja Polska duży wpływ ma pozycja wyjściowa grupy D po drugim dniu meczowym.

READ  Eurodeputowany Hohlmeier: „Fundusze unijne dla Polski i Węgier nie będą tak szybko blokowane” - Polityka

Francuzi potrzebują teraz zwycięstwa w nadchodzącym meczu grupowym z Polską, aby uniknąć ewentualnego pojedynku 1/8 finału z czołową reprezentacją.

Jest to pilne Dostawca zakładów EM Francja oczywiście zrobi wszystko, co w jej mocy, aby wygrać w Dortmundzie.

Dlatego też aktualne kursy na Francję wynoszą zaledwie 1,25, co odpowiada prawdopodobieństwu zdarzenia wynoszącemu około 80% i odzwierciedla panującą obecnie na rynkach dużą pewność zwycięstwa Francji.

Z drugiej strony, wszystkie kursy w Polsce u różnych dostawców są dwucyfrowe…

Francja

aż do

Polska

* Sprzeczności 23 czerwca 2024 o 12:59. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków.

Niektórzy eksperci mogą argumentować, że Francja była rozczarowana Holandią. Zespół Deschampsa nie zremisował 0:0. Nasza analiza sytuacji jest jednak bardziej zniuansowana.

Francuzi wygrali pojedynek xG 1,33 do 0,39, więc były wyraźne okazje do strzelenia gola, a ich nieco powściągliwy styl gry był podyktowany okolicznościami na stole.

Punkt jest w pełni akceptowalny dla obu narodów, dlatego Francja mogła świadomie unikać wywierania takiej samej presji na holenderską obronę, jaką zastosowałaby drużyna w potencjalnym meczu pucharowym bez Mbappe w centrum ataku.

Ale teraz sytuacja jest inna…

Top 3 darmowych zakładów na mecz Francja – Polska

Treści biznesowe | 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

Lewandowski powrócił, ale samo to nie gwarantuje, że w końcu padną bramki.

Rzeczywiście, historycznie udowodniona słabość Europejczyków wschodnich w strzelaniu bramek w Mistrzostwach Europy jest jednym z głównych powodów, dla których wybraliśmy Francję i Polskę.

Uważaj: Polska strzeliła więcej niż jedną bramkę tylko w jednym z ostatnich 16 meczów w Mistrzostwach Europy – przegrała 3:2 ze Szwecją na Mistrzostwach Europy 2020.

Dlatego generalnie zalecamy obstawianie zwycięstwa Francuzów z czystym kontem. Najlepsze w połączeniu z najbardziej dochodowym Bonus EM 2024 na zakłady sportowe.

READ  Kryzys graniczny zagraża UE na dwa sposoby

Ta niewielka liczba bramek wyraźnie wskazuje, że Polska będzie miała trudności z silną obroną Francuzów.

Francja Polska Zakład: Ile padnie goli?

* Kursy na 23 czerwca 2024 r., od 9:00 do 21:00. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

Francja vs Polska feat

Największym osiągnięciem sportowym Polski było miejsce na podium zwycięzców Pucharu Świata w 1982 roku, pokonując w meczu o trzecie miejsce Francję 3:2.

Było to jednak ostatnie zwycięstwo mieszkańców Europy Wschodniej nad drużyną francuską, która niewątpliwie poprawiła jakość w ciągu ostatnich kilku dekad i jest obecnie najsilniejszą drużyną na świecie.

Krótka recenzja: Ostatnie spotkanie FRA i POL miało miejsce w 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, kiedy Francuzi wyszli zwycięsko z wyraźnego zwycięstwa 3:1, wspomaganego przez parę borykającego się obecnie z problemami Kyliana Mbappe.

Nasza rekomendacja dotycząca kolejnej przydatnej wskazówki Francja Polska na ostatni dzień meczu grupowego dotyczy Oliviera Girouda.

Choć weteran nigdy nie został wykorzystany, pokazał, dlaczego eksperci uważają go za jednego z najlepszych napastników swojego pokolenia, kiedy w końcówce meczu z Holandią wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Weteran strzelił już gola w ostatnim starciu z Polską na Mistrzostwach Świata 2022 i już w ostatnich minutach meczu może znów odgrywać decydującą rolę jako „żartowniś” z ławki rezerwowych.

W tym środowisku chcemy dać Ci zakład ”Ostatni strzelec: Olivier Giroud” Sugeruję, jest obecny Aplikacja Otset Można uzyskać stosunek około 4,85.

Francja Polska prognoza: Gol Jokera Girouda!

* Kursy na 23 czerwca 2024 r., od 9:00 do 21:00. Informacje są udostępniane bez gwarancji. Kursy podlegają bieżącym zmianom i mogły ulec zmianie w międzyczasie. 18+ | Akceptacja regulaminu i warunków

Ważne fakty, takie jak Francja Polska Pomoc w przypadku napiwków

 • Polska jest pierwszym uczestnikiem Mistrzostw Europy 2024, który został już wyeliminowany.
 • Wróć: Lewandowski tym razem znajduje się w wyjściowym składzie, podczas gdy Mbappe ponownie będzie pauzował.
 • Olivier Giroud zdobył już bramkę w ostatnim spotkaniu z Polakami na mundialu 2022.
 • W ostatnich czterech meczach reprezentacji Francji nie padło więcej niż 3,5 gola.
READ  Rzecznik Ławrowa kpi sobie z tego żartem o Ukrainie

Możesz być zainteresowanym także tym:

Continue Reading

Top News

Korki i korki na początku wakacji na północy | NDR.de – Aktualności

Published

on

Korki i korki na początku wakacji na północy | NDR.de – Aktualności

Stan na: 22 czerwca 2024 r., 16:21

W piątek Dolna Saksonia i Brema rozpoczęły wakacje. Pierwsza fala podróży spowodowała w sobotę powrót do ruchu na autostradach północnych Niemiec.

Na autostradzie A2 było tłoczno między innymi: po południu w pobliżu Bad Nenndorf w kierunku Dortmundu tworzyły się dziesięciokilometrowe korki, a wieczorem na budowie sześciokilometrowy korek na trasie Lauenau – Veltheim. Na autostradzie A1, pomiędzy skrzyżowaniami Bockel i Hollenstedt w kierunku Hamburga, po południu na odcinku dziesięciu kilometrów ustawiały się samochody osobowe i ciężarowe. Plac budowy powoduje zakłócenia na autostradzie A7 pomiędzy Soltau i Garlstorf. Tam również ruch w kierunku Hamburga został chwilowo wstrzymany na odcinku około dziesięciu kilometrów. Korki i korki wystąpiły także na autostradzie A7 w okolicach Hamburga.

Most Gulfbrand jest zamknięty

Kierowcy w Hamburgu również powinni przygotować się na znaczne opóźnienia w ruchu w najbliższy weekend. Powodem jest to, że most Golbrand jest całkowicie zamknięty z powodu planowych napraw i konserwacji.

Korki i zakłócenia w ruchu drogowym ostatniego dnia szkoły

Początek wakacji już w piątek zapełnił ulice: pojazdy stały kilka kilometrów, szczególnie na autostradzie A7 w stronę plaży. „Zgodnie z oczekiwaniami, gdziekolwiek znajdują się budowy, występują korki i blokady, to właśnie tam powstają zakłócenia” – powiedziała Alexandra Kruse, rzeczniczka ADAC Dolna Saksonia/Saksonia-Anhalt. Szczególnie dotknięte zostały drogi wokół miast Brema, Hamburg, Hanower i Osnabruck. Na autostradzie A7 pomiędzy Hamburgiem a Hanowerem w rejonie Soldau i Karlsdorf utworzyły się korki w obu kierunkach. Powodem jest utrzymanie dróg.

Poważne uszkodzenie mostu na A2

W piątkowe popołudnie pojazdy ustawiły się w kolejce na długości kilku kilometrów między trójkątem Wallsrode a węzłem Dorfmark oraz między Dieshop i Eggesdorf. Po wypadku i zamknięciu na autostradzie A1 pomiędzy węzłami Neuenkirchen/Wörden i Holdorf panował dwunastokilometrowy ruch. Zatrzymano także ruch na autostradzie A27 w pobliżu Bremy. W piątek dwa pasy autostrady A2 w pobliżu Bad Eilsen w kierunku Dortmundu zostały zamknięte z powodu poważnych uszkodzeń mostu. Na trasie Luhden na odcinku około 13 kilometrów pomiędzy węzłami Bad Eilsen i Weltheim wystąpiły korki.

Autostradą lepiej wyruszyć we wtorek lub środę

Według ADAC dużego ruchu na północy należy spodziewać się w weekendy od 21 czerwca do 4 sierpnia – zawsze od piątku do niedzieli. Według ADAC, jeśli jesteś elastyczny, najlepiej wyjechać samochodem we wtorki lub środy. Jeśli nie jest to możliwe, urlopowicze powinni starać się podróżować poza najbardziej ruchliwymi porami dnia, np. wczesnym rankiem lub wieczorem w piątki, wczesnym rankiem lub popołudniem w soboty oraz wczesnym lub późnym wieczorem w niedziele. Czasy, w których urlopowicze spotykają się z podróżnikami, są zawsze ważne. Do końca sierpnia wprowadzono dodatkowy zakaz pracy dla ciężarówek w soboty w godzinach 7:00–20:00.

Zjedź z autostrady – prawda?

Według ADAC unikanie dróg drugorzędnych jest przydatne tylko wtedy, gdy autostrada jest całkowicie zamknięta z powodu wypadku lub jeśli jest to wyraźnie zalecane w radiu drogowym. Korki sięgające nawet dziesięciu kilometrów, zdecydowanie zaleca się pozostanie na autostradzie. Trasy drugorzędne są często mocno zatłoczone. Jeśli utkniesz w korku, musisz przestrzegać określonych zasad, pod groźbą kary i punktów. Między innymi pobocza nie można używać jako pasa ruchu, a wychodzenie z niego i poruszanie się po nim jest zabronione.

Więcej informacji

Pojazdy utknęły w korku na autostradzie © Colourbox Foto: PetraD

W związku ze zbliżającymi się wakacjami na autostradach mogą pojawić się korki. W korkach obowiązują specjalne „reguły gry”. Dalej

Gdzie można spodziewać się korków?

Według ADAC w okresie wakacyjnym należy spodziewać się korków i zakłóceń na następujących obszarach budowy:

A1
Brema – Osnabrück

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Groß Ippener i Wildeshausen-Nord
 • Pomiędzy węzłami Bramsche i Vechta w obu kierunkach
 • W obu kierunkach pomiędzy trójkątem Ahlhorner Heide i skrzyżowaniem Kloppenburg

Brema – Hamburg

 • Między rejsem Maschener a Hamburg-Harburg, 25 czerwca 2024 r., od 19:00 do 27 czerwca 2024 r.
READ  Węgry są negatywne, Polska bardziej otwarta

A2
Hanower – Brunszwik

 • W obu kierunkach zamknięty jest węzeł Hanower-Buchholz, trasa łącząca A37 w kierunku Hanoweru.

Brunszwik – Magdeburg

 • Tymczasowe budowy pomiędzy węzłem Braunschweig-Airport a węzłem Braunschweig-Ost w kierunku Berlina, wyznaczono objazd.

A7
Hanower – Kassel

 • Prace mostowe w pobliżu Hildesheim, w obu kierunkach
 • w obu kierunkach pomiędzy trójkątem trójściennym a skrzyżowaniem Hahn. Münden-Hedemunden

Hamburg – Hanower

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Dorfmark i Soltau-Ost
 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Egestorf i Garlstorf

Hanower – Hamburg

 • Pomiędzy obszarem usług Chievettal a trójkątem Horster

Flensburg – Hamburg

 • Od 21 czerwca 2024 r. od 20:00 do 5:00 24 czerwca 2024 Zamknięte z powodu budowy na trasie Schleswig-Holstein – Wader, wyznaczono objazdy

A27
Brema – Wallsrode

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Langwedel i Verden-Nord

A28
Oldenburg – Brema

 • Pomiędzy Kreuz Oldenburg-Ost i Hude w obu kierunkach

A29
Oldenburg – Wilhelmshaven

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniem Oldenburg-Oast a miejscem odpoczynku Omsted-Oast

A30
Ren – Osnabrück

 • Pomiędzy Kreuz Lotte/Osnabrück i Hasbergen-Gaste w obu kierunkach

A36
Wolfenbüttel – Wiedeńenburg

 • Pomiędzy węzłami Flöthe i Schladen-Nord

A38
Getynga – Halle

 • Pomiędzy Trójkątem Trametalu a Friedlandem

A39
Lüneburg – Hamburg

 • W obu kierunkach pomiędzy skrzyżowaniami Winsen-Ost i Handorf

A369
Wienenburg – Pat Horsburgh

 • W obu kierunkach, pomiędzy Northers Triangle i skrzyżowaniem Wienenburg-Suite

Więcej informacji

Samochody osobowe i ciężarowe są zatłoczone na autostradzie. © Zrzut ekranu

1 minuta

Ze względu na dobrą pogodę szczególnie duża liczba urlopowiczów podróżuje autostradami w kierunku wybrzeża. (08.05.2024) 1 min

Pojazdy poruszają się po autostradzie A2. © Image Alliance/dpa | Moritz Frankenberg Zdjęcie: Moritz Frankenberg

Szkoła zostaje wznowiona w Dolnej Saksonii, Hamburgu i Bremie. Na drogach A1 i A7 utworzył się korek. (01.04.2024) Również

Pojazdy są zablokowane na autostradzie. © Image Alliance/Maximilian Koch Foto: Maximilian Koch

Ruch powrotny objął całe ulice Dolnej Saksonii. Śliskie drogi powodują problemy. (07.01.2024) Dalej

Niewyraźne ujęcie autostrady w nocy. © fotolia.com Zdjęcie: sp4764

Chociaż w pięciu krajach związkowych wakacje już się skończyły – z kilkoma wyjątkami na północy – nie ma większych zakłóceń. (13.08.2023) Również

Słowa kluczowe dla tego artykułu

A7

logo NTR
Continue Reading

Trending