Connect with us

science

Koronawirus może również infekować komórki oka – praktyka lecznicza

Published

on

Czy SARS-CoV-2 wnika do organizmu przez oczy?

Chociaż początkowo COVID-19 był uważany za chorobę układu oddechowego, obecnie jest jasne, że wiele narządów i tkanek zostało uszkodzonych przez SARS-CoV-2. Niedawne badania wykazały, że wirus może również infekować komórki oka.

Zespół badawczy o Dr. Timothy Blinkinsop, profesor D. Benjamin Tenofer z Icahn College of Medicine w Mount Sinai w Nowym Jorku wykazał, że „komórki oka mogą być bezpośrednio zakażone SARS-CoV-2, czynnikiem wywołującym COVID-19”. Wyniki badania wskazują, że oko jest słabym punktem przedostawania się wirusa do organizmu człowieka. Odpowiednie badanie zostało opublikowane w specjalistycznym czasopiśmie.Komórka macierzysta komórki”.

Infekcja tylko przez układ oddechowy?

Do tej pory zakładano, że zakażenie SARS-CoV-2 często następuje poprzez górne drogi oddechowe, dlatego np. Zaleca się stosowanie masek na twarz. Jednak nie jest jasne, w jakim stopniu można się nabawić infekcji oka.

Aby się tego dowiedzieć, naukowcy wykorzystali próbki komórek pobrane od zmarłych pacjentów z Covid-19, a także hodowle komórkowe i organiczne modele oczu, aby sprawdzić, czy SARS-COV-2 może zakażać komórki i jakie były potencjalne punkty wejścia.

Zainfekowane komórki powierzchni oka

Badacze doszli do wniosku, że SARS-CoV-2 może zakażać powierzchniowe komórki oka. „Odsłonięte komórki wykazały obecność białek związanych z infekcją, w tym ACE2 i TMPRSS2, enzymu umożliwiającego wirusowi wejście” – mówi zespół. Ponadto ekspozycja na wirusa tłumiła działanie białka IFNβ, które ma właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Ponadto naukowcy odkryli, że tzw. Rąbek (granica między rogówką a skórą właściwą) jest szczególnie podatny na infekcję, podczas gdy środkowa rogówka wydaje się być mniej podatna na infekcję.

Dostosować wymagane środki ochrony?

Ogólnie rzecz biorąc, odkrycia mają również ogromne znaczenie dla środków zapobiegawczych przeciwko COVID-19 i wspierają nowe wytyczne dotyczące ochrony oczu, które muszą zostać wprowadzone na całym świecie – zdaniem zespołu badawczego. I Dr. Timothy Blinkinsop.

READ  Domagajcie się większej ochrony: „Jeśli rekiny znikną, ekosystem też umrze”

Potencjalna infekcja oczu pokazuje również, jak ważne jest mycie rąk, ponieważ tarcie oczu powinno być uważane za bramę do zakażenia SARS-CoV-2, zdaniem zespołu badawczego. (fp)

Informacje o autorze i źródle

Ten tekst jest zgodny z wymogami specjalistycznej literatury medycznej, wytycznymi medycznymi i aktualnymi badaniami oraz został zbadany przez lekarzy.

Nadmuchany:

  • Anne Z. Eriksen, Rasmus Møller, Bar Makovoz, Skyler A. Uhl, Benjamin R. tenOever, Timothy A. Blenkinsop: SARS-CoV-2 infekuje oczy dorosłego dawcy i nabłonek oka pochodzący z hESC; W: cytologia komórek macierzystych (veröffentlicht 17.05.2021), sciencedirect.com
  • Szpital Mount Sinai / Mount Sinai College of Medicine: Kompleksowe badanie Mount Sinai pokazuje bezpośrednie dowody na to, że COVID-19 może zakażać komórki w oku (veröffentlicht 17.05.2021), eurekalert.org

ważna uwaga:
Ten artykuł ma jedynie charakter ogólny i nie powinien być używany do autodiagnozy lub samoleczenia. Nie może zastąpić wizyty u lekarza.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Czy byłeś chory na Koronę? Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Published

on

Czy byłeś chory na Koronę?  Dlatego już teraz musisz sprawdzić swój wzrok

Naukowcy z jasnym przesłaniem

Czy zostałeś zarażony koroną? Dlaczego warto już teraz sprawdzić wzrok

Czy kiedykolwiek zostałeś zarażony koroną? Następnie, według amerykańskich badaczy, powinieneś zostać zbadany przez okulistę.

Sojusz Wizerunkowy

Ile razy w przeszłości zostałeś zarażony koronawirusem?

W rzeczywistości to pytanie jest prawie nieistotne, ponieważ nawet ci, którzy tylko raz uzyskali pozytywny wynik testu, powinni zwracać szczególną uwagę na swoje oczy. Dlaczego: Nowe badanie sugeruje, że COVID-19 może powodować długotrwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego. Co dokładnie odkryli naukowcy? Wyjaśniamy.

Konsekwencje Covid-19: Uszkodzenie nerwu wzrokowego po jednorazowym zarażeniu koroną?

Jaki jest związek między zakażeniem koroną a wzrokiem?

Pawan Kumar Singh, adiunkt okulistyki, przeprowadził badanie, w którym stwierdzono: Wszystkie osoby, które przeszły wcześniej infekcję koronową, powinny przejść badanie przez okulistę.

Dotyczy to również wszystkich osób, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem. Niezależnie od tego, jak długo trwała infekcja, zdaniem lekarza możliwe jest późniejsze uszkodzenie oka.

Czytanie poradOto, co kolor oczu mówi o naszym zdrowiu

Badanie: Test na myszach pokazuje, że koronawirusy można wykryć na siatkówkach zwierząt

Co dokładnie odkryli naukowcy ze Szkoły Medycznej Uniwersytetu Missouri?

Podczas testowania koronawirusów na myszach zwierzęta wdychały je przez nos i usta. Zaledwie kilka godzin później naukowcy zauważyli, że wirusy można było wykryć także na siatkówkach myszy.

Czytanie poradDiagnozowanie raka oka! Mały Erian (2) bardzo dzielnie walczy z podstępną chorobą

reklama:

Rekomendacje naszych partnerów

Zależy nam na Twoim doświadczeniu!

Wyniki ankiety nie są reprezentatywne.

Wydaje się, że Sars-CoV-2 jest w stanie przeniknąć delikatną barierę w siatkówce

Wygląda na to, że koronawirusy zdołały przedostać się przez ochronną barierę siatkówki krwi!

Ta bariera w siatkówce ma na celu ochronę oka przed infekcją. Bariera zwykle w ogóle uniemożliwia patogenom dotarcie do siatkówki.

Jeśli zostaną naruszone, może to prowadzić do reakcji zapalnych w oku, co w najgorszych przypadkach może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Czytanie poradMichelle (33 lata) cierpi na rzadki zespół Marfana: „Błagałam lekarzy, żeby usunęli mi oczy”.

Wideo: Cztery lata zamknięcia Korony! Tak Niemcy myślą o środkach i szczepieniach