Connect with us

science

Korona w SH: wskaźnik zachorowalności przez siedem dni spada do 61,5 | NDR.de – Aktualności – Szlezwik-Holsztyn

Published

on

Od: 30.04.2021 20:41

W Szlezwiku-Holsztynie władze zdrowotne zgłosiły państwu 257 nowych przypadków korony w piątek 30 kwietnia. Oznacza to, że wartość zapadalności nadal spada.

W poprzednim dniu zapadalność przez siedem dni wyniosła 63,9. Liczba osób w Szlezwiku-Holsztynie, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa od początku epidemii, wzrosła do 58 794. Według szacunków Instytutu Roberta Kocha (RKI), około 52 700 osób ze Szlezwika-Holsztynu wyzdrowiało. Zgodnie z obecnym Statystyka Państwowego Urzędu Stanu Cywilnego Jak dotąd odnotowano 1510 zgonów związanych z chorobą wirusową Covid-19 – więcej niż dzień wcześniej.

Nasza mapa pokazuje wartości częstości występowania regionów w SH. Aby poznać odpowiednie wartości, przesuń kursor myszy nad okręgi (komputer stacjonarny) lub kliknij odpowiednie kółko (smartfon i tablet):

Instytut Roberta Kocha (RKI) zwykle aktualizuje swoje dane rano, ale czasami dopiero po południu. Ze względu na opóźnienia w zgłaszaniu wartości RKI zwykle nie odpowiadają częstości występowania, ale są bardzo niskie. W ramach drugiej liczby podajemy zatem szacunkową częstość występowania w ciągu 7 dni bez opóźnienia w raportowaniu. Wartość ta jest zbliżona do faktycznego rozwoju epidemii. Możesz to zobaczyć, klikając jeden z kręgów. Czytać Więcej o wartościach zachorowań tutaj.

Stormarn nadal ma ponad 90 przypadków

Na dzień 30 kwietnia najmniej incydentów odnotowano w Szlezwiku-Holsztynie w regionie Szlezwiku-Flensburga (26,8) i Blön (37,3). Region Stormarn odnotował najwyższe wartości zapadalności w całym kraju – 95,4, a Kiel – 87,9. W regionie Bienberg, który we wtorek przekroczył granicę 100, hamulec awaryjny Corona działa od środy.

Liczba przypadków koronawirusa wzrosła w regionie Szlezwiku-Holsztynu

Nowe rozporządzenie Corona obowiązuje do 9 maja

19 kwietnia w Szlezwiku-Holsztynie wszedł w życie znowelizowany dekret antykoronowy. Jest ważny do 9 maja i zezwala na spożywanie posiłków na świeżym powietrzu w obszarach o stałej wartości zachorowalności poniżej 100. Od poniedziałku (26 kwietnia) w niektórych regionach zostały wdrożone nowe zasady sprzedaży detalicznej. Klienci m.in. w Lubece, Kilonii i Neumünster mogą ponownie wejść do sklepów, jeśli zostawią swoje dane kontaktowe.

READ  Znacząco zmniejsz częstotliwość poważnych chorób dzięki nowej strategii – praktyce uzdrawiania

Szczepienia koronawirusowe

Mieszkańcy Szlezwiku-Holsztynu zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi od 27 grudnia 2020 r. Wskaźnik szczepień pokazuje odsetek Niemców z północy, którzy faktycznie otrzymali pierwszą z dwóch obecnie potrzebnych szczepionek.

175 pacjentów z Corona w klinikach

175 osób z pozytywnym wynikiem testu na koronę (+3) jest obecnie leczonych w szpitalach stanowych. 54 pacjentów z Covid przechodzi intensywne leczenie (+1), a 32 pacjentów wymaga wentylacji (+1).

Poniższa mapa ilustruje wykorzystanie oddziałów intensywnej terapii w Szlezwiku-Holsztynie – podsumowane na poziomie powiatu i miasta. Jeśli wybierzesz obszar (dotknij lub dotknij), dowiesz się dokładnie, jaki jest wzrost ciąży i otrzymasz informacje o tym, ilu pacjentów Corona jest leczonych na OIT oraz ilu jest wentylowanych. W tabeli należy zwrócić uwagę na stan daty. Ze względu na opóźnienia w procesie raportowania informacje dostarczane przez kliniki lub dokumentacja DIVI mogą się różnić.

Co mówią te liczby – a co nie

Statystyki rządu stanowego pokazują liczbę potwierdzonych zakażeń koronawirusem znanych władzom w kraju i zgłoszonych w zamierzony sposób. To, czego statystyki nie mogą jasno wykazać, nie mówiąc już o bieżącym dniu, to szybkość, z jaką wirus się rozprzestrzenia. Ponieważ liczba osób, które niedawno uzyskały pozytywny wynik, obejmuje również przypadki zgłoszone kilka dni później. Występują opóźnienia w łańcuchu raportowania, zwłaszcza w weekendy i święta.

Regionalne dane koronowe dotyczące procesu infekcji

Niektóre departamenty publikują regionalne oceny liczb koronowych, ale często nie są one aktualizowane. Wybór:

Korona: infekcje według kręgów w SH

Dodatkowe informacje

Ile urazów zostało zgłoszonych w miastach i regionach autonomicznych w Szlezwiku-Holsztynie – tabele i rysunki. Jeszcze

Pracownik umieszcza próbę koronową w pojemniku w centrum testowym. © picture alliance / dpa / Rolf Vennenbernd

Nie wszystkie regiony zgłosiły RKI numery Corona w weekend wielkanocny. Ma to wpływ na wartości częstości występowania. Jeszcze

Pusta klasa. Napis na tablicy "Całkowita blokada". © picture alliance / imageBROKER / Michael Weber

Co mieszkańcy Szlezwiku-Holsztynu powinni wziąć pod uwagę – od A w przypadku wymagań dotyczących odległości do Z w przypadku drugiego domu. Jeszcze

Wirus wirujący przed tłumem (fotomontaż) © panthermedia, fotolia Zdjęcie: Christian Muller

Tutaj znajdziesz filmy, informacje i podstawowe informacje na temat koronawirusa Sars-CoV-2 w Szlezwiku-Holsztynie. Jeszcze

Ten temat w programie:

NDR 1 Philly Nord | Wiadomości dla Schleswig-Holstein | 01.05.2021 | 06:00.

Logo NDR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

science

„Więc żyjemy na innej planecie!”

Published

on

Powodzie zwiększą i zmniejszą powierzchnię ziemi. Efekt globalnego ocieplenia. Jeśli trend nie ulegnie odwróceniu, istnieje ryzyko załamania. Zdjęcie: pxtutaj/ CC0

Klimatolog Anderson mówi: „Zmierzamy w kierunku katastrofalnego globalnego ocieplenia”. Ale rządy nadal oszukują, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Naukowcy zajmują się również zielonym praniem. (część pierwsza)

Jesteśmy w drodze do świata, w którym będzie o trzy do czterech stopni cieplej, mówi znany badacz klimatu Kevin Anderson z Tyndale Center for Climate Change Research w Wielkiej Brytanii. Doradza rządom i Grecie Thunberg w kwestiach naukowych.

W rozmowie z Davidem Goessmannem z Telepolis Anderson wyjaśnia, dokąd zmierzamy, jeśli kurs nie zostanie natychmiast zmieniony. Żaden kraj na świecie, zwłaszcza kraje uprzemysłowione, nie jest na dobrej drodze do uzyskania dwóch stopni, nie mówiąc już o 1,5. Ale nie tylko rządy zawodzą i nadal oszukują, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Wielu klimatologów odpowiada również za to, że kryzys nie jest traktowany poważnie. To jest „bardzo niebezpieczne”. Na zmianę kursu pozostało niewiele czasu.

Dokąd obecnie zmierzamy pod względem temperatury? Jaki ma to wpływ na świat i na nas?

Kevin Anderson: Trudno powiedzieć, dokąd zmierzamy, ale myślę, że w tym stuleciu ocieplenie wynosi około trzech do czterech stopni Celsjusza. Gdyby tak się stało, żylibyśmy na innej planecie.

Rzućmy okiem na najnowszy raport IPCC, 1.5 SAR. W nim zbadano wpływ ocieplenia o 1,5 stopnia na klimat i porównano go ze scenariuszem 2 stopnia. Na przykład przy temperaturze 1,5 stopnia około trzy czwarte Wielkiej Rafy Koralowej i innych koralowców tropikalnych ulega zniszczeniu, wszystkie o dwa stopnie.

Tak więc nawet przy niższych temperaturach i niewielkich różnicach wpływ na ekosystemy jest ogromny. Jak to wpłynie na owady zapylające nasze rośliny i pomagające nam produkować żywność? Zostaną również poważnie uszkodzone, co już się dzieje. Więc będziemy mieć duże problemy w produkcji żywności.

Susze i powodzie tylko pogorszą sytuację. Konflikty militarne, jakie obserwujemy w niektórych częściach świata, zwiększą i zagrożą stabilności społeczeństw, ich przemysłu i rolnictwa, od których ludzie są uzależnieni. Przewiduje się, że wraz ze wzrostem temperatury o 3-4 stopnie wiele z naszych obecnych ekosystemów ulegnie załamaniu. Z pewnością przekształcą się w nowe ekosystemy przez bardzo długi czas.

Wiele naszych ludzkich systemów nie będzie w stanie poradzić sobie z takim poziomem zmian. Trzy lub cztery stopnie na milion lat to nie problem. Trzy lub cztery stopnie w ciągu kilku tysięcy lat też nie są dramatyczne. Trzy lub cztery stopnie w ciągu stu lat to katastrofa. Musimy zdać sobie sprawę, że nasze systemy ludzkie i ekologiczne nie mogą nadążyć za tym tempem zmian.

Raz po raz słyszymy wspaniałe przemówienia głów państw na szczytach klimatycznych czy spotkaniach G7. Udają, że ratują świat i chronią klimat. Rzeczywistość jest trochę inna. Opowiedz nam o rzeczywistości.

Kevin Anderson: Wielu przywódców nie traktuje poważnie zmian klimatycznych ani nie podejmuje działań politycznych niezbędnych do wypełnienia podpisanych przez nich zobowiązań.

Dzisiejsza rzeczywistość jest następująca: jeśli chcemy przestrzegać porozumienia paryskiego, tj. pozostać znacznie poniżej 2°C, a najlepiej tylko 1,5°, co zostało powtórzone na szczycie G7 w maju tego roku, mamy tylko kilka lat na ograniczenie nasze emisje. . W bogatszych częściach świata zużycie energii w przemyśle, budynkach, ruchu lotniczym, statkach lub samochodach musi być całkowicie zerowe do 2030 lub najpóźniej do 2035 r., aby można było utrzymać wzrost temperatury o 1,5 stopnia.

Biedniejsze kraje mają trochę więcej czasu, zgodnie z tak zwanymi „wspólnymi, ale zróżnicowanymi obowiązkami”, sprawiedliwym komponentem umów klimatycznych. Jednak mają tylko około 10 do 15 lat, aby zredukować swoje emisje do zera. Ale nadal nie ma zobowiązań spełniających wymagania naukowe. Zamiast tego słyszy się wzniosłe, zerowe netto, bezsensowne obietnice dotyczące wyzwań klimatycznych.

READ  Akcje Johnson & Johnson: Dlaczego nie teraz!
Continue Reading

science

Żywność wzbogacona witaminą D może uratować dziesiątki tysięcy istnień

Published

on

 1. Strona główna
 2. zdrowie

kreatura:

do: Karolina Schaefer

Witamina D jest niezbędna dla organizmu. Według badań, wzbogacanie żywności może zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. © Karl-Josef Hildenbrand / dpa

Witamina D jest niezbędna dla zdrowia. Nowe badanie pokazuje, że dodatkowe wzbogacanie żywności zmniejsza liczbę zgonów z powodu raka.

Heidelberg – Oprócz chorób kości i mięśni, niedobór witaminy D jest również związany z rakiem. Badania wykazały, że przyjmowanie suplementów witaminy D może zmniejszyć śmiertelność z powodu raka. Dlatego w niektórych krajach, takich jak Zjednoczone państwoCanada and Finland Foods już wzbogacone witaminą D.

Epidemiolodzy z Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) kierowanego przez Hermanna Brennera w Europie zbadali to teraz. W tym celu zespół badawczy zebrał informacje na temat polityki suplementacji witaminy D z 34 krajów europejskich.

siedzenie Heidelberg
Liczba pracowników 3000
Liczba wydziałów i młodszych grup badawczych powyżej 90
Rada Naukowa Michael Bowman

Witamina D: Wzmocnienie w żywności może zapobiec wielu zgonom związanym z rakiem

Liczbę zgonów związanych z rakiem i oczekiwaną długość życia w krajach powiązano następnie z wynikami poprzedniego badania. Korzystając z dostępnych danych, naukowcy oszacowali „liczbę zgonów związanych z rakiem, którym faktycznie zapobiegano w krajach o wzbogaconej żywności” – czytamy w raporcie. praca naukowa w maju. Obliczyli również liczbę dodatkowych zgonów, których można było uniknąć, gdyby tego wszystkiego można było uniknąć Unia EuropejskaKraje wzbogacają żywność witaminą D.

Rezultat: zapłodnienie może co roku zapobiec około 27 000 zgonów związanych z rakiem w krajach europejskich. „Według naszych obliczeń modelowych, gdyby wszystkie badane przez nas kraje wzbogaciły żywność odpowiednią ilością witaminy D, można by zapobiec około 130 000 lub około dziewięciu procentom wszystkich zgonów z powodu raka w Europie” – wyjaśnił kierownik badań Brenner. Odpowiada to przyrostowi wieku około 1,2 miliona lat.

Więcej witaminy D w diecie: „Zmniejszanie śmiertelności na raka”

„Obecne dane na temat zmniejszenia śmiertelności z powodu raka pokazują ogromny potencjał, jaki może mieć poprawa podaży witaminy D, ale nie tylko w zapobieganiu nowotworom” – mówi Brenner. „Powinniśmy lepiej to wykorzystać w przyszłości”. Nawet jeśli witamina D nie zmniejsza ryzyka raka, badania pokazują, że zmniejsza śmiertelność. Nie zastępuje jednak odpowiedniego leczenia raka.

Ale jak to jest? Witamina hamuje czynniki sprzyjające rakowi i przewlekłe reakcje zapalne, powiedział Tobias Niedermayer w wywiadzie. ntv.dektórzy również brali udział w badaniu. Ze względu na różnorodny wpływ na organizm wzrasta prawdopodobieństwo „przeżycia raka”.

Te pokarmy zawierają witaminę D

W żywności prawie nie ma witaminy D, dlatego często jest ona przyjmowana jako suplement. Można jednak… Nadmierna suplementacja witaminy D szkodzi zdrowiu efekt. Jednak niektóre produkty spożywcze służą jako dobre źródła:

 • Ryby tłuste, takie jak śledź, makrela i łosoś
 • wątroba wołowa
 • awokado
 • jajko
 • Grzyby jadalne, takie jak grzyby i grzyby
 • Żywność wzbogacana, taka jak margaryna

Większość naszych rezerw witaminy D, znanej również jako witamina słońca, uzupełniana jest dzięki odpowiedniej ekspozycji na słońce. Dlatego DKFZ zaleca spędzanie około dwunastu minut na słońcu dwa do trzech razy w tygodniu. Ośrodek badawczy wskazał na konieczność odsłaniania twarzy, dłoni, części ramion i nóg oraz niestosowania przez ten czas kremów z filtrem przeciwsłonecznym. (ser)

READ  Mars: łazik „Wytrwały” NASA dokonuje zaskakującego odkrycia
Continue Reading

science

Raport tygodniowy RKI: liczba koronowych rośnie dynamicznie – znowu więcej pacjentów

Published

on

pojawia się letnia fala
Liczba koronawirusa rośnie dynamicznie

Wskaźnik zakażeń koronawirusem w Niemczech ponownie rośnie. Infekcja rośnie przez siedem dni, podobnie jak liczba hospitalizowanych pacjentów. Podtyp BA.5 nadal jest powszechny. Instytut Roberta Kocha ostrzega przed przestrzeganiem zasad dystansu i higieny.

Wyższy wskaźnik infekcji, więcej epidemii w domach opieki i domach opieki, więcej pacjentów z Covid-19 ponownie na oddziałach intensywnej terapii – według Instytutu Roberta Kocha (RKI) proces infekcji wykazał ostatnio dynamiczną tendencję wzrostową. Ogólnokrajowy siedmiodniowy bieg odnotował 38-procentowy wzrost w ostatnim tygodniu w porównaniu z poprzednim tygodniem, według Raport tygodniowy RKI On się pojawia. W związku z tym wzrost ten dotknął wszystkie grupy wiekowe, zwłaszcza osoby starsze, dzieci i młodzież.

Według raportu, w ubiegłym tygodniu ponownie nastąpił znaczny wzrost liczby ognisk w domach opieki i domach opieki oraz liczby osób leczonych Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii. Według Rejestru Intensywnej Terapii DIVI, liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii wyniosła w ten czwartek 934 – w porównaniu do 600 na początku miesiąca.

Ponadto, zgodnie z tygodniowym raportem, ostatnio wzrosła w Niemczech podwariant omikronowy BA.5, który od pewnego czasu dominuje w Niemczech. Według najnowszych wyników – próbki sprzed tygodnia – ich udział wyniósł około 66 proc. W poprzednim tygodniu udział BA.5 wynosił około 52 proc. Jak pisali eksperci RKI, wariant BA.4 w ostatnim czasie nadal rósł, ale z mniejszą siłą niż w poprzednich tygodniach – według najnowszych wyników było to około 7 proc. W Niemczech cały genom jest badany tylko w niewielkim odsetku próbek pozytywnych.

„W ten sposób udziały linii zależnych Omicron w Niemczech podążają za trendem w wielu innych krajach”, mówi. Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, tak zwane białka kolczaste BA.4 i BA.5 mają właściwości „związane ze zwiększoną przenośnością i/lub ucieczką immunologiczną”. Eksperci w raporcie zauważają, że dostępne do tej pory dane epidemiologiczne nie wskazują, aby infekcje BA.4 lub BA.5 powodowały stosunkowo cięższą progresję choroby lub śmiertelność niż wcześniej BA.1 i BA.2. Jednak: ze względu na gwałtowny wzrost zachorowań obecnie obserwuje się większą liczbę ostrych przebiegów – o czym świadczy wzrost liczby hospitalizacji.

RKI ostrzega, że ​​„istnieje wzrost liczby zgonów w stosunku do spodziewanych późnych doniesień”. W tym kontekście eksperci podkreślili również za pośrednictwem Twittera, że ​​„można nadal zakładać bardzo dobrą ochronę przed szczepieniem przeciwko groźnej chorobie”, zwłaszcza w przypadku osób stosujących szczepionki przypominające. W świetle rozwoju i zagrożeń dla zdrowia populacji spowodowanych przez Covid-19, które nadal są klasyfikowane jako „wysokie”, RKI nadal opowiada się za przestrzeganiem zaleceń w celu uniknięcia infekcji: zachowaj dystans, przestrzegaj zasad higieny, noś maskę, przewietrzyć i użyć ostrzeżenia z aplikacji Corona. Instytut zaleca również „pilne” unikanie kontaktu z nowymi objawami, takimi jak katar, ból gardła czy kaszel, a w razie potrzeby kontakt z lekarzem rodzinnym – niezależnie od statusu szczepienia, a nawet jeśli wynik szybkiego testu jest ujemny.

READ  Mars: łazik „Wytrwały” NASA dokonuje zaskakującego odkrycia
Continue Reading

Trending