Connect with us

Top News

Korona w MV: 452 nowe infekcje, pięć więcej zgonów | NDR.de – Nowości

Published

on

Stan: 21.04.2021 17:39

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim władze zarejestrowały od wtorku 452 nowe infekcje koronowe. Zgłoszono pięć kolejnych zgonów. Wartość wydarzenia w kraju pozostaje niezmieniona i wynosi 138,0.

Liczba nowych infekcji koronowych odnotowanych w Meklemburgii-Pomorzu Przednim wzrosła o 452 od wtorku (do godziny 16:46 w środę). To o 123 mniej infekcji niż tydzień temu. Ogólnie rzecz biorąc, plik Państwowe Biuro ds. Zdrowia i Spraw Socjalnych (LAGuS) Od marca 2020 r. W kraju odnotowano 37395 infekcji. Według szacunków Instytut Roberta Kocha (RKI) W Meklemburgii-Pomorzu Przednim 31 812 (+313) osób z wynikiem pozytywnym wyzdrowiało z choroby Govt 19. Liczba ofiar śmiertelnych na północnym wschodzie wynosi 950 (+5). Według LAGuS od środy na północnym wschodzie podano 436 523 szczepionek. W związku z tym 334 328 osób otrzymało pierwszą szczepionkę (wskaźnik szczepień 20,79 procent), a 102,195 osób otrzymało drugą (wskaźnik szczepień 6,35 procent).

Dodatkowe informacje

Nasza interaktywna mapa pokazuje lokalizację hotspotów Corona na północy. Siedmiodniowe wydarzenie jest tam szczególnie wysokie. Dalej

Wartość zdarzenia w MV wynosi 138,0

W całym kraju wartość zdarzenia nie zmieniła się w porównaniu do dnia poprzedniego, który wyniósł 138,0 infekcji na 100 000 osób w ciągu tygodnia. Biura na północnym wschodzie zgłosiły w środę tydzień temu dalsze 158,3. W dystrykcie Ludwigslast-Porschem wartość wydarzenia siedmiodniowego wynosi obecnie 179,9, w dzielnicy Warborm-Krefswald 176,6, a na Pojezierzu McLenberg 175,1. Wartość zdarzenia w Rostock County wynosiła 128,8, Northwest McLenberg 115,7 i Swerin 106,6. LAGuS podaje wartość 105,5 dla dzielnicy Warborm-Regen i 81,7 dla miasta Rostock.

Obecnie 298 osób jest hospitalizowanych za pomocą Covit-19

Według najnowszych danych LAGuS i Ministerstwa Zdrowia 298 (+11) osób w całym kraju jest obecnie leczonych z powodu Covit 19 w szpitalu, z czego 79 (+3) przebywa na oddziale intensywnej terapii. Zgodnie z rejestrem intensywnej terapii 46 (+6) pacjentów z Covid-19 jest wentylowanych. W rejestrze znajduje się 540 zajętych i 88 bezpłatnych łóżek do intensywnej terapii w Meklemburgii-Pomorzu Przednim (stan na godzinę 17:19 we wtorek).

114 nowych infekcji w Lake District

Według LAGuS, zdecydowana większość ofiar przebywała lub przebywała w dzielnicy Warborm-Krefswald z 8693 (+46) infekcjami. W sumie na Pojezierzu Meklemburskim jest 7 456 (+114) przypadków. Jak dotąd w powiecie Ludwigslast-Parchim odnotowano 5 990 (+85) infekcji. W powiecie Rostock odnotowano 3775 (+53) infekcji. W północno-zachodniej dzielnicy McLenberg władze zarejestrowały 3340 (+47) osób przebadanych na obecność wirusa koronowego. LAGuS zgłosiło 3322 (+59) przypadków w dystrykcie Warborm-Regen. Najniższa liczba to 2451 (+30) w hanzeatyckim mieście Rostock i 2368 (+18) w stolicy kraju związkowego Swierdłowsku.

Powtarzające się przypadki aktywnych infekcji w przedszkolach i szkołach

LAGUS publikuje również statystyki dotyczące sytuacji w starszych domach, szkołach i żłobkach w dni powszednie. W związku z tym, według stanu na środę, było 61 przedszkoli i przedszkoli (+4) z czynnymi infekcjami. Dotknięto 85 dzieci (+39) i 45 wychowawców i personelu (+17). Ponadto 73 szkoły (+3) mają aktywne infekcje. Dotyczyło to 98 uczniów (+5) i 13 nauczycieli lub personelu (+1). W placówkach opieki dwunastoletnich (+2) również występują aktywne infekcje. Dotknięto 101 mieszkańców (+4) i 64 pracowników (+7).

Komu podobają się statystyki?

Codzienne dane koronne LAGuS mają swoje główne miejsce zamieszkania tylko w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. LAGuS regularnie publikuje również raporty o infekcjach wśród gości. Stwierdzono, że wszystkie z nich zostały dotknięte w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, ale bez głównego miejsca zamieszkania w tym kraju związkowym.

Korona w MV

Karetki ze szczepionką Astrogenega stoją w tabeli.  © Picture Alliance / TT AGENCJA WIADOMOŚCIOWA / Claudio Bresciani Zdjęcie: Claudio Bresciani

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim szczepionkę firmy Astrogeneka można teraz szczepić niezależnie od preferencji szczepienia lub wieku. Dalej

Świecącą ścieżką idzie dwóch policjantów.  © Image Alliance / dpa / dpa-Zentralbild Zdjęcie: Robert Michael

Zasady mające zastosowanie do MV są surowsze niż przepisy nowej federalnej ustawy o ochronie chorób zakaźnych. Premier Swazik chce je złapać na dużą skalę. Dalej

W praktyce lekarza rodzinnego kobieta wyciąga strzykawkę ze szczepionką koronową firmy Biotech / Fischer.  © Zdjęcie Alliance / dpa / Bodo Shago Zdjęcie: Bodo Shago

Od niedzieli około 33 000 poziomów szczepionek AstraZeneca ma być używanych przez lekarzy pierwszego kontaktu i ośrodki szczepień. Dalej

Dodatkowe informacje

Galeria zdjęć: Christian Troston, butelka szczepionki Coccid 19, stara kobieta poddawana testowi koronowemu.  © Image Alliance, Paint Zdjęcie: Michael Capeller

Do końca 2019 roku w Chinach rozprzestrzenia się nieznana wcześniej choroba płuc. Pierwszy przypadek ma miejsce na północy kilka tygodni później. Dalej

Corona: Musisz to wiedzieć

Usługa

Smartphone Phone-Dastadur.  © iStockphoto Zdjęcie: Christian Nowrocky

Ministerstwa, urzędnicy i stowarzyszenia w Meklemburgii-Pomorzu Przednim przeniosły telefony obywateli i numery interwencyjne na pytania dotyczące wirusa koronowego. Oto przegląd. Dalej

Ten temat w programie:

NDR1 Radio MV | Aktualności | 21.04.2021 | 18:00

Logo NDR
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska kupuje w Korei Południowej

Published

on

Polska kupuje w Korei Południowej

Korea Południowa stała się w ostatnich latach ważnym partnerem Polski w zakresie bezpieczeństwa. W planach są dalsze inwestycje i przejęcia. Nowy polski rząd zapowiedział jednak dokonanie przeglądu podpisanych porozumień. Budzi to uzasadnione obawy, że niektóre umowy mogą zostać poddane przeglądowi w Seulu.

Pod koniec grudnia 2023 r. polski parlament przyjął budżet obronny. Do 2024 r. całkowite wydatki na obronność mają wynieść 36,8 mld euro, przy budżecie Ministerstwa Obrony na 27,2 mld euro. Stanowi to 3,1% PKB (4,1%, jeśli uwzględnić wszystkie wydatki związane z obronnością). Modernizacja technologiczna ma kosztować Polskę co najmniej osiem miliardów euro do 2024 roku. Polska wyda na sprzęt obronny 19,4 mld euro, jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem
READ  Sonny Kittel jest już w Polsce o krok od eliminacji
Continue Reading

Top News

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Published

on

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Niemcy wpadają w panikę: kampanie dezinformacyjne i rozpowszechnianie tzw. fałszywych wiadomości niepokoją coraz więcej mieszkańców Niemiec. Według sondażu przeprowadzonego w środę przez Fundację Bertelsmanna 84 procent uważa szerzenie celowej dezinformacji w Internecie za główny problem społeczny.

Ostrzeżenie przed dezinformacją w Internecie

81 procent ankietowanych postrzega kampanie dezinformacyjne jako zagrożenie dla demokracji i jedności w Niemczech. „Większość ludzi wie teraz, że dezinformacja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa demokratycznego” – mówi Daniela Schwarzer, członkini zarządu Fundacji Bertelsmanna. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rok superwyborów, rozwój ten stanowi wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, aby chronić naszą liberalną demokrację”.

Super rok wyborczy w Niemczech, Europie i Ameryce

W tym roku w Niemczech i innych krajach zbliża się wiele ważnych wyborów. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wybrany nowy prezydent. We wrześniu we wschodnioniemieckich krajach związkowych Saksonia, Turyngia i Brandenburgia odbędą się wybory. Tam AfD nadal jest najsilniejszą siłą polityczną.

Dezinformacja działa szczególnie dobrze…

Według badania Fundacji Bertelsmanna mieszkańcy Niemiec byli szczególnie świadomi kampanii dezinformacyjnych na temat imigracji, opieki zdrowotnej i bardziej kontrowersyjnych tematów, takich jak korona wirusowa, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny. Ich zdaniem nadawcami takich kampanii w sferze politycznej są przede wszystkim aktorzy chcący wpłynąć na opinię publiczną lub wyniki wyborów i zachęcać do radykalizacji.

To są główne źródła fałszywych wiadomości

Respondenci wskazali różne media społecznościowe jako główne źródło dezinformacji szerzącej się w Internecie: 59 proc. stwierdziło, że dowiedzieli się o tym z komentarzy lub postów na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy X – dawniej Twitter. 37 procent stwierdziło to samo w przypadku fałszywych artykułów w artykułach na blogach lub serwisach informacyjnych, a 33 procent bezpośrednio w artykułach na blogach lub portalach informacyjnych.

Kto stoi za fałszywymi wiadomościami?

Z badania wynika, że ​​za szerzenie dezinformacji i dezinformacji szczególnie odpowiedzialne są grupy opozycyjne i aktywistyczne (66 proc.). 60 procent obwinia za to influencerów i blogerów społecznościowych. 53 procent uważa, że ​​za kampanie dezinformacyjne odpowiedzialne są zagraniczne rządy, a 50 procent widzi niemieckich polityków. Co najmniej 34 procent obarcza odpowiedzialnością także rząd centralny. Jednak około 55 procent ankietowanych uważa, że ​​kampanie dezinformacyjne wywodzą się w równym stopniu z prawicowych, jak i lewicowych obozów politycznych.

READ  Na Ukrainie nadal istnieje jednolity front przeciwko wojnie Putina

Prawie jedna czwarta obwinia za to działaczy centroprawicowych, a dziesięć procent lewicę.

Najlepsze zasady i zaangażowanie sieci społecznościowych

Fundacja Bertelsmanna jest zbulwersowana i wzywa do wprowadzenia dalszych środków zaradczych: „Potrzebujemy lepszych zasad – zobowiążmy sieci społecznościowe do łączenia weryfikacji faktów i ocen zaufania” – mówi Kathleen Berger, współautorka badania. „Należy lepiej wspierać użytkowników w samodzielnym weryfikowaniu informacji i zgłaszaniu wątpliwości.”

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na tworzenie kampanii dezinformacyjnych

Na przykład Rosję wielokrotnie oskarżano o próbę osłabienia zachodniej demokracji za pomocą własnej cyberpropagandy i dezinformacji. Debatę podsyca postęp technologiczny, a przede wszystkim rozwój sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć niecyfrowe „deep fake newsy”. „Umożliwia to syntezę public, czyli rzeczywistości cyfrowej, która poszukuje dowolnego obiektu lub fragmentu znaczenia, który może ująć jak największą grupę” – analizuje Fundacja Bertelsmanna w swoim badaniu.

Z badania wynika, że ​​Amerykanie są „bardziej czujni” niż Niemcy

W kolejnym kroku ta wspierana przez sztuczną inteligencję zmiana percepcji umożliwia nie tylko zmianę kolizji i ich ograniczeń. Według autorów badania kwestia autentyczności treści cyfrowych jest bardziej skupiona w Stanach Zjednoczonych (67 proc.) niż w Niemczech (35 proc.). Według badania, w porównaniu z obywatelami Niemiec, mieszkańcy USA są uważani za bardziej refleksyjnych: 39 procent uważa, że ​​mogą dać się nabrać na dezinformację, w porównaniu z zaledwie 16 procentami w Niemczech.

Na potrzeby badania Fundacja Bertelsmanna przeprowadziła w październiku ubiegłego roku ankietę wśród 2000 osób w Stanach Zjednoczonych i 5000 obywateli Niemiec przebywających w Niemczech. Nosi tytuł „Zdezorientowana opinia publiczna”, a dane z badania są reprezentatywne.

Continue Reading

Top News

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Do końca stycznia 2024 r. można było odnieść wrażenie, że pracownicy budowlani nie pozostawiali kamienia na kamieniu. Każdy, kto chciał zrobić zakupy na starym targu Biedronki w Łeknicy, za rynkiem polskim, był zachwycony.

Odcięto całą strefę wejściową. W tym czasie stali klienci musieli udać się na obwodnicę do nowego marketu Biedronki, albo do Horexu czy Dino.

Łeknica ma nowy market Biedronka – który obsługuje klientów

Według burmistrza Piotra Kuliniaka prace budowlane powinny zakończyć się do marca 2024 roku na rynku, który podobno generuje największe przychody w regionie Żar (Sorau). Wiadomość dotarła do Bad Muska.

Jednak od 22 lutego 2024 r. znów będzie można robić zakupy w zwykłych supermarketach. Kierownik sklepu Anna Krzosek obiecuje lepsze doświadczenia zakupowe.

Biedronka jako pierwsza przykuła Twój wzrok na rynku

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zniknęły stare, duże zamrażarki, które nie mogły bardzo wyraźnie eksponować produktów. Wszystko, co należy przechowywać w lodówce, od twarogu przez 18-procentową śmietanę po pakowane świeże mięso, można teraz znaleźć na regałach chłodniczych sięgających od ściany do ściany. Bardzo elegancko prezentują się także wypieki wypiekane na miejscu lub z lokalnych piekarni.

Wygląda na to, że napływ wzrósł. Jednak doświadczeni nabywcy twierdzą, że wynika to z zapewnienia jasnej gamy produktów.

Jest jednak problem ze zmienionym rynkiem. Korytarze były wielokrotnie krytykowane za przeciążenie ładunkiem. Oczywiście nic się nie zmieniło pod względem pojemności. Poruszanie się po koszyku może być czasami trudne.

Od czasu remontu na parkingu nic się nie zmieniło.

Godziny otwarcia targu Biedronka w Łeknicy

Nawiasem mówiąc, rynek jest równie odpowiedni dla rannych ptaszków, jak i późnych ptaszków. Otwarte od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. W Niedzielę Handlową – zwaną w Polsce Niedzielą Handlową – jest czynna od 9:00 do 20:00. Najbliższe niedziele otwarte w Polsce to 24 marca i 28 kwietnia 2024 roku.

Continue Reading

Trending