Connect with us

science

Korona w Bawarii: ostra krytyka za przyzwyczajanie się do samotnego używania hamulców awaryjnych w szkole – „katastrofa edukacyjna”

Published

on

 • ZKatharina Haas

  Blisko

Pomimo federalnych hamulców awaryjnych Bawaria chce iść inną drogą i wysyłać uczniów, aby lekcje nie przekraczały 100 przypadków. Spotyka się z krytyką.

 • W środę (21 kwietnia) Bundestag przyjął ujednolicone przepisy dotyczące hamowania awaryjnego dla Niemiec.
 • Ale w Bawarii chcą pójść inną drogą, jeśli chodzi o kształcenie na odległość w szkołach.
 • Rząd stanowy „blokowanie dzieci” spotkał się z wyraźną krytyką.

Monachium – Bundestag w czwartek głosował zaledwie niewielką większością głosów za ogólnokrajowymi przepisami dotyczącymi koronawirusahamulec bezpieczeństwa Rząd Wolnego Państwa Bawarii zapowiedział, że chce obrać odrębny kurs. Dotyczy to szkół i przedszkoli, które już nimi są Siedem dni * Ze 100 – a nie 165, zgodnie z decyzją rządu federalnego – powinieneś powrócić do nauczania na odległość lub pomocy w nagłych wypadkach. Federalne hamulce awaryjne pozwalają krajom związkowym działać samodzielnie – pod warunkiem, że jest to nacisk. Z reguły Wolne Państwo odpowiadało na żądania wielu stowarzyszeń nauczycielskich, a jeśli wskaźnik infekcji był wysoki, dozwolone były tylko rotacyjne lekcje dla uczniów klas czwartej, jedenastej i końcowej. Ale nie wszyscy zgadzają się z listą.

Blokada Corona: Szkoły zamykano w tempie 100 lub więcej przypadków – ostra krytyka bawarskiego Sonderweg

Członek Zielonego Bundestagu Dieter Janesk skrytykował decyzję Wolnego Państwa na Twitterze. Bawaria rozwija się z „wiecznym zamknięciem dzieci”, podczas gdy gospodarka pozostaje taka sama, według Janiška. Tak uważa rzecznik „inicjatywy rodzinnej” w Bawarii Tobias Uelbaum. Że jest jeden Corona * –Koniec jednak z nauczaniem na odległość Żadna wartość nie zmusza firm do pracy z domu, Opisuje Oelbauma jako „dysfunkcję”, w której można założyć, że „przynajmniej do dnia Pięćdziesiątnicy nie będzie już normalnych szkół”. W tym samym czasie Olbaum powiedział w wywiadzie dla BRWielu rodziców już osiągnęło kres swoich ograniczeń i możliwości opieki nad dziećmi. Koncepcje testowania i higieny są znacznie lepiej przemyślane i wdrożone w szkołach niż w większości firm.

READ  AHA! Dziesięć minut codziennej wiedzy - Czy masz dość chemikaliów w żywności? - Podcasty

„Katastrofa edukacyjna”: Były przewodniczący Rady ds. Etyki ostrzega przed zamykaniem szkół aż do wakacji

Tak widzi to były przewodniczący Niemieckiej Rady Etyki, teolog Peter Dabruk. W wywiadzie dla kanału informacyjnego Feniks Uważaj na konsekwencje Corona *-Epidemia Dla dzieci i młodzieży. Dabrock powiedział, że w tej chwili politykę tworzą tylko ludzie, „którym nie interesują dzieci, nastolatki i młodzi studenci”. W niektórych miejscach obniżenie wskaźnika zakażeń ze 165 do 100 może oznaczać zamknięcie szkół do letnich wakacji. „To katastrofa edukacyjna” – przerażony jest Dabruk.

Szkoły zamykane są w Bawarii w tempie 100 spraw: sekretarz stanu Hermann broni tego środka

Bawarski radny stanowy Florian Hermann (CSU) Występują w nim Monachium Mercury Od rosnącej liczby infekcji u dzieci i młodzieży. Oznacza to, że chcesz przestrzegać bardziej rygorystycznych zasad nauczania na odległość. Dosłownie Hermann powiedział: „Jesteśmy to winni zdrowiu naszych uczniów”. Minister edukacji Michael Piazzolo (Wolni Wyborcy) również bronił surowszych zasad. Uważa on, że współczynnik zapadalności wynoszący 165, który rząd federalny stwierdza w przypadku zamykania szkół, jest określany arbitralnie i bezzasadnie. Przy obecnej sytuacji infekcji nie ma gdzie otwierać szkół.

W rzeczywistości większość stowarzyszeń nauczycieli w ciągu ostatnich kilku dni publicznie nalegała, aby wskaźnik 100 przypadków nadal był stosowany jako kryterium zamykania szkół. Gdy lista stała się znana, prezes Bawarskiego Związku Nauczycieli Simon Fleischmann napisał na Twitterze: „Tak! Pozostało 100”. Przewodniczący Związku Nauczycieli Niemieckich Heinz Peter Meidinger i Związku Nauczycieli Szkół Zawodowych również wypowiedzieli się. Nawet przewodniczący Związku Nauczycieli Szkół Niemieckich Jürgen Baum określił górną granicę jako „całkowicie nierealistyczną i bardzo zaniedbaną”.

Wszystkie informacje na temat pandemii Corona w Bawarii są dostępne na naszej stronie internetowej Pasek wiadomości *. Przy okazji: najgorętsze historie z Free State są teraz dostępne również w naszej nowej i regularnej wersji Newsletter Bawarii. *Merkur.de/bayern To jest pokaz IPPEN.MEDIA (Kah)

Lista tytułów zdjęć: © Sven Hoppe / picture alliance / dpa

READ  Mars: sonda kosmiczna dokonuje niesamowitego odkrycia - tony wody pod „Wielkim Kanionem”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Published

on

Objawy cukrzycy: Powinieneś rozpoznać te pierwsze objawy

Według German Diabetes Aid cukrzyca jest chorobą szeroko rozpowszechnioną, na którą w samych Niemczech cierpi około 11 milionów osób. Ponadto coraz więcej młodych ludzi zapada na choroby metaboliczne.

Wczesne wykrycie jest szczególnie ważne w profilaktyce. Szanse na wyzdrowienie są szczególnie duże w przypadku osób z wczesną cukrzycą typu 2, zwaną stanem przedcukrzycowym. Kluczowe jest przejście do jednego Styl życia z odpowiednią aktywnością fizycznąJeden Zbilansowana dieta I Unikaj niektórych pokarmów. Prawidłowe rozpoznawanie objawów Cukrzyca typu 1 Z drugiej strony może uratować życie – nie wspominając dobrze dostosowanego leczenia.

Ale jakie są pierwsze objawy cukrzycy, o których warto wiedzieć i jakie objawy mogą wskazywać na zaburzenia poziomu cukru we krwi?

Cukrzyca typu 1: Pierwsze objawy są pomijane, zwłaszcza u dzieci

Przerażający wpływ pandemii korony: wirus podwoił liczbę przypadków cukrzycy typu 1 u dzieci Niemieckie Stowarzyszenie Diabetologiczne (DG) pisze. Ponieważ objawy nie zostały rozpoznane lub zignorowane, a także dlatego, że pójście do lekarza w czasie izolacji wiązało się z ryzykiem infekcji. Niebezpieczny rozwój, bo cukrzyca typu 1 jest jedną z nich Leczenie cukrzycy poprzez podawanie insuliny niezbędny. Jeśli tego nie zrobimy, zdaniem DGG wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych zaburzeń metabolicznych, tzw. kwasicy ketonowej, która może doprowadzić do śmiertelnej śpiączki cukrzycowej. Zaburzenia funkcji poznawczych mogą być również skutkiem nieleczonej cukrzycy typu 1.

tak jak Typowe objawy ciężkiej śpiączki cukrzycowej Daje również DDG mdłości Lub Wymioty, Szybkie oddychanie I jeden Kwaśny zapach acetonu Oddychania. Według Generalnej Dyrekcji Zarządzania w takich przypadkach zakażone dzieci wymagają natychmiastowej opieki medycznej.

Cukrzyca typu 2 rozwija się stopniowo

W przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, cukrzyca typu 2 może pozostać niewykryta przez wiele lat. Niebezpieczeństwo polega na tym, że choroba, która początkowo rozwija się stopniowo, przekształci się w poważną cukrzycę, w wyniku której w organizmie rozwinie się nieodwracalna insulinooporność, którą należy leczyć insuliną przez całe życie.

READ  AHA! Dziesięć minut codziennej wiedzy - Czy masz dość chemikaliów w żywności? - Podcasty

Oprócz predyspozycji genetycznych wg Federalne Ministerstwo Zdrowia Otyłość i brak ruchu to dwie główne przyczyny cukrzycy typu 2. Jednak niezrównoważona dieta, czyli dieta uboga w błonnik lub bogata w tłuszcz i cukier, a także palenie również sprzyjają rozwojowi „cukrzycy, która pojawia się w wieku dorosłym”. Ale jakie są ogólne objawy cukrzycy?

Cukrzyca: To są pierwsze objawy

Podobne objawy mogą wskazywać na cukrzycę typu 1 i cukrzycę typu 2. Cztery główne znaki ostrzegawcze…

 • Pragnienie
 • Sika
 • Utrata wagi
 • wyczerpanie

…i uzupełniają go inne znaki, m.in.:

 • Słaba wydajność lub koncentracja
 • Zapominanie
 • Frustracja, a nawet depresja
 • Problemy ze wzrokiem
 • Nawracające infekcje
 • Słabe gojenie ran
 • Sucha skóra

Dla porównania: Według Federalnego Ministerstwa Zdrowia około 90 do 95 procent wszystkich przypadków cukrzycy dotyczy cukrzycy typu 2. Liczby te są problematyczne w profilaktyce cukrzycy, ponieważ wiele osób bez objawów trzeba przekonać do poddania się profilaktycznym badaniom przesiewowym. Jeden Rozpoznanie cukrzycy Jednocześnie jest szybkie w wykonaniu i można je otworzyć Cztery różne sposoby Być zdeterminowanym.

Przy okazji: oprócz zastrzyków z insuliny można to zrobić na różne sposoby Aby obniżyć poziom cukru we krwi. Dotyczy to również spożycia niektórych produktów spożywczych.

Continue Reading

science

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Published

on

Geniusz matematyczny sprawia, że ​​złożone zadania są dziecinnie proste. Porównanie geniuszy Dragon Ball — wykorzystuje piekielną spiralę Piccolo

Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?
Gdzie były wyjaśnienia matematyczne oparte na Dragon Ball Z podczas moich egzaminów w szkole średniej?

Następnym razem, gdy zostaniesz oskarżony o nieoglądanie anime, prawdopodobnie nie będziesz w stanie przedstawić wielu dowodów potwierdzających coś przeciwnego.

W końcu anime, które od razu pokazują swój dydaktyczny charakter, prawdopodobnie zostaną sklasyfikowane jako rzadkie. Ale przynajmniej istnieją pojedyncze przykłady, na przykład „Komórki w akcji”:

Polecane treści redakcyjne

Na tym etapie znajdziesz treści zewnętrzne z YouTube, które będą uzupełnieniem artykułu.
Możesz go ponownie wyświetlić i ukryć jednym kliknięciem.

Zgadzam się na wyświetlanie treści z YouTube.

Dane osobowe mogą być przekazywane do platform podmiotów zewnętrznych. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

łączyć z Treści z YouTube'a

Przynajmniej nie używaliśmy Dragon Ball do nauki czegokolwiek o matematyce. Wydaje się, że istnieje scenariusz, w którym kanał TikTok jest…com.smartmath„Chce przybliżyć cię do wzoru na rachunku całkowym.

W niemal dwuminutowym klipie robi to wykorzystując jedną z najbardziej kultowych scen z Dragon Ball Z; Jest to walka pomiędzy Raditzem a duetem Son Goku i Piccolo.

Raditza można tu pokonać jedynie poprzez przetrzymywanie go w niewoli przez swojego młodszego brata Goku, podczas gdy Piccolo uderza ich obu atakiem zwanym Diabelską Spiralą.

Na podstawie przedstawionego problemu matematycznego jasne jest, że atak ten można zastosować do jasnego zademonstrowania działania rachunku całkowego.

Tylko w ten sposób można się dowiedzieć, czy demoniczny wir Piccolo „przybędzie” na czas, by pokonać Raditza.

I wyjaśnienie jest skuteczne, ponieważ filmy Smartmathe do „Mathematics with Dragon Ball” zostały bardzo dobrze przyjęte, co widać w komentarzach pod filmem na TikToku.

„To jest teraz mój temat z matematyki. Jestem w 100% szczery, kiedy mówię, że zrozumiałem tutaj więcej niż przez 6 tygodni lekcji”. „Con” od użytkownika to tylko jedna z wielu pieśni pochwalnych, które można tutaj znaleźć.

READ  Niedoczynność tarczycy: możliwe uszkodzenie mózgu u dziecka

Nic więc dziwnego, że na kanale Smartmathe znajduje się wiele innych scen Dragon Ball, które służą do takich wyjaśnień.

Jakie sceny z anime lub całe seriale miały na Ciebie wpływ na naukę w szkole?

Continue Reading

science

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom

Published

on

Regularne picie herbaty może zapobiec udarom
 1. 24vita
 2. ochrona

Jedzenie i napoje, które pijesz, mają wpływ na ryzyko udaru. Aby temu zapobiec, regularnie pij herbatę.

Aby uchronić się przed udarem, należy przyjrzeć się swojemu stylowi życia i nawykom. Ponieważ wg Niemiecka Fundacja Pomocy Udarowej Możesz wpływać na ryzyko udaru. Na przykład zaleca się częste ćwiczenia, umiarkowane picie alkoholu, rzucenie palenia, a w przypadku nadwagi – utratę wagi. Powinieneś także regularnie pić herbatę, ponieważ może to również zmniejszyć ryzyko udaru.

Zapobieganie udarom i długowieczność: Pij herbatę trzy razy w tygodniu

Osoby regularnie pijące herbatę są mniej narażone na udar. © Zoonar.com/Maren Zima/IMAGO
 • Jak wynika z artykułu w czasopiśmie specjalistycznym, można regularnie pić herbatę, zwłaszcza zieloną Europejskie czasopismo kardiologii prewencyjnej opublikowany Zostań Z udziałem ponad 100 000 uczestników z Chin, których celem jest zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia i różnych przyczyn śmierci.
 • Naukowcy podzielili uczestników, których badali przez siedem lat, na dwie grupy: tych, którzy pili herbatę regularnie (co najmniej trzy razy w tygodniu) i tych, którzy pili ją rzadko. Na podstawie wyników naukowcom udało się zidentyfikować pewne skutki.
 • Ostatecznie u osób regularnie pijących herbatę ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru było o 20% mniejsze w porównaniu z osobami, które rzadko piły herbatę.
 • Osoby regularnie pijące herbatę były o 22% mniej narażone na śmierć z powodu zawału serca lub udaru mózgu.
 • Śmiertelność w grupie osób regularnie pijących herbatę była o 15% niższa w porównaniu z grupą kontrolną.
 • Pozytywne skutki zdrowotne były bardziej widoczne w przypadku herbaty zielonej niż czarnej, ponieważ zielona herbata zawiera więcej korzystnych dla zdrowia polifenoli.
 • Liście herbaty zawierają przeciwutleniacze, które zmniejszają stany zapalne, a tym samym pomagają w zapobieganiu chorobom.
 • Badanie sugeruje, że regularne picie herbaty może przedłużyć życie i szacuje, że osoby regularnie pijące herbatę mają dłuższą średnią długość życia.
 • Jednakże na wyniki mogą mieć wpływ różne nawyki picia herbaty oraz spożycie innych pokarmów i napojów bogatych we flawonoidy w różnych regionach.
 • Należy zauważyć, że właściwości zdrowotne herbaty mogą być odmienne w świecie zachodnim, gdyż tutaj bardziej popularna jest herbata czarna, często spożywana z mlekiem i cukrem.
READ  Seler oferuje te korzyści zdrowotne - Heilpraxis

Nie przegap okazji: wszystko, co dotyczy zdrowia, znajdziesz w biuletynie naszego partnera 24vita.de.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading

Trending