Connect with us

science

Korona to zupełnie inna choroba? Łamanie poszukiwań! Zupełnie nowa wiedza

Published

on

 • ZChristina Rosenberger

  Blisko

Wcześniej uważano, że koronawirus jest wirusem powodującym przeziębienie ze względu na jego objawy. Teraz badacze doszli do zaskakującego wniosku, że wszystko jest inne.

Corona jest wszędzie. Od ponad roku wirus utrzymuje cały świat w pułapce pandemii. Ale teraz naukowcy zdobyli zupełnie nową wiedzę o Covid-19. Ponieważ do tej pory nauka zakładała, że ​​wirus Corona powoduje chorobę układu oddechowego. W jaki sposób echo24.de* Obecnie doniesiono jednak, że nowe badanie przeprowadzone przez Salk Institute for Biological Studies w San Diego w Kalifornii pokazuje, że tak zwane białka wypustowe dla Sars-CoV-2 mogą sugerować inną tezę.

Mutacje koronawirusa to białka na powłoce wirusa i są obecnie dobrze znane, przynajmniej zewnętrznie, ponieważ nadają wirusowi Covid-19 jego typowy kształt. Kolczaste białka są również zawsze omawiane, jeśli chodzi o ryzyko zarażenia się wirusem. Ponieważ pomagają w transporcie. Ale to nie wszystko, zespół badawczy z Salk Institute odkrył teraz inną cechę kręgosłupa.

Corona: Szał badań – zupełnie inna choroba niż oczekiwano

W gazecie branżowej Badania krążenia Naukowcy opublikowali artykuł pod koniec kwietnia. Wykazali, że wirus SARS-CoV-2 „uszkadza i atakuje układ naczyniowy na poziomie komórkowym”. Dlatego naukowcy klasyfikują Covid-19 jako zupełnie inną chorobę. „Wiele osób uważa, że ​​to choroba układu oddechowego, ale w rzeczywistości jest to choroba naczyniowa” – powiedział Uri Manor, jeden z autorów badania, w komunikacie prasowym wydanym przez Salk Institute.

Celem pracy tej grupy badawczej jest wyjaśnienie, w jaki sposób A. Infekcja koronawirusem ma wiele różnych objawówMogą powodować na przykład udary. Jak twierdzi Manor, łączy je wszystkie, że istnieją podbudowy naczyniowe, czyli te związane z naczyniami krwionośnymi.

Covid-19: Koronawirus w ogóle nie jest chorobą układu oddechowego – co się za tym kryje

Tą ścieżką podążają już od jakiegoś czasu naukowcy we dworze. Na potrzeby swoich badań stworzyli tak zwany „pseudowirus”, który był zamknięty w klasycznej koronie Sars-CoV-2 wykonanej z białek kolczastych, ale nie zawierał żadnego prawdziwego wirusa. W modelu zwierzęcym ten pseudowirus spowodował uszkodzenie płuc i tętnic, nawet bez prawdziwego wirusa. Naukowcy przyjmują to jako dowód, że samo białko szczytowe jest wystarczające, aby wywołać chorobę.

READ  Te potrawy są szczególnie niebezpieczne dla mężczyzn

Ostatecznie próbki tkanek wykazały, że pseudowirus wywoływał stan zapalny w tzw. Komórkach śródbłonka wyściełających ściany tętnicy płucnej od wewnątrz, dlatego badacze przeprowadzili dalsze testy i eksperymenty. Wykazali, że białko kolca może wiązać się z enzymem ACE2.

Enzym konwertujący angiotensynę 2 jest wytwarzany głównie przez komórki płuc, gdzie może działać jako punkt wejścia wirusa na powierzchnię komórki. W eksperymentach naukowców powiązanie z wirusem SARS-CoV-2 zakłóciło przekazywanie sygnałów molekularnych z enzymu konwertującego angiotensynę 2 do mitochondriów – w rezultacie rzeczy te uległy uszkodzeniu i rozpadowi.

Corona: New Findings on Spike Protein – potrzebne są dalsze badania

Wcześniejsze badania wykazały podobny efekt, gdy komórki są narażone na koronawirusa, ale jest to pierwsza praca naukowa, która pokazuje, że poważne uszkodzenia występują, gdy komórki wchodzą w kontakt tylko z białkiem kolca – tak samo, gdy osłabia się zdolności reprodukcyjne wirusa. Manor wyjaśnia „po prostu ze względu na jego zdolności”.

Jeśli zdolności reprodukcyjne wirusa zostaną usunięte, nadal może on mieć poważny szkodliwy wpływ na komórki naczyń krwionośnych, po prostu ze względu na jego zdolność do wiązania się z receptorem ACE2, receptorem białka S, znanym teraz dzięki Covid.

Uri Manor, współautor badania w Salk Institute for Biological Studies w San Diego w Kalifornii

Ponadto naukowcy z Instytutu Salka chcą teraz kontynuować badania białek kolczastych – zwłaszcza w odniesieniu do Corona – Mutanten *. Ponieważ „badania zmutowanych białek kolców dostarczą również nowych informacji na temat zakresu infekcji i ciężkości zmutowanych wirusów Sars-CoV-2”.

W kolejnym kroku naukowcy z Kalifornii chcą przyjrzeć się bliżej mechanizmowi, który zakłóca działanie białka ACE2, a tym samym uszkadza mitochondria. Być może takie podejście może – dodatkowo Corona-EmpfCampania * Wreszcie, pomóż kontrolować epidemię i leczyć pacjentów szybciej i lepiej. *echo24.de To jest pokaz IPPEN.MEDIA.

Rubriklistenbild: © Uncredited

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba bada najdalszą gwiazdę i odkrywa zaskakujące rzeczy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Ile razy w tygodniu należy pić herbatę?

Published

on

Ile razy w tygodniu należy pić herbatę?
 1. 24vita
 2. ochrona

Jedzenie i napoje, które pijesz, mają wpływ na ryzyko udaru. Aby temu zapobiec, regularnie pij herbatę.

Aby uchronić się przed udarem, należy przyjrzeć się swojemu stylowi życia i nawykom. Ponieważ wg Niemiecka Fundacja Pomocy Udarowej Możesz wpływać na ryzyko udaru. Na przykład zaleca się częste ćwiczenia, umiarkowane picie alkoholu, rzucenie palenia, a w przypadku nadwagi – utratę wagi. Powinieneś także regularnie pić herbatę, ponieważ może to również zmniejszyć ryzyko udaru.

Zapobieganie udarom i długowieczność: Pij herbatę trzy razy w tygodniu

Osoby regularnie pijące herbatę są mniej narażone na udar. © Zoonar.com/Maren Zima/IMAGO
 • Jak wynika z artykułu w czasopiśmie specjalistycznym, można regularnie pić herbatę, zwłaszcza zieloną Europejskie czasopismo kardiologii prewencyjnej opublikowany Zostań Z udziałem ponad 100 000 uczestników z Chin, których celem jest zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia i różnych przyczyn śmierci.
 • Naukowcy podzielili uczestników, których badali przez siedem lat, na dwie grupy: osoby regularnie pijące herbatę (co najmniej trzy razy w tygodniu) i osoby pijące herbatę nieregularnie. Na podstawie wyników naukowcom udało się zidentyfikować pewne skutki.
 • Ostatecznie u osób regularnie pijących herbatę ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru było o 20% mniejsze w porównaniu z osobami, które rzadko piły herbatę.
 • Osoby regularnie pijące herbatę były o 22% mniej narażone na śmierć z powodu zawału serca lub udaru mózgu.
 • Śmiertelność w grupie osób regularnie pijących herbatę była o 15% niższa w porównaniu z grupą kontrolną.
 • Pozytywne skutki zdrowotne były bardziej widoczne w przypadku herbaty zielonej niż czarnej, ponieważ zielona herbata zawiera więcej korzystnych dla zdrowia polifenoli.
 • Liście herbaty zawierają przeciwutleniacze, które zmniejszają stany zapalne, a tym samym pomagają w zapobieganiu chorobom.
 • Badanie sugeruje, że regularne picie herbaty może przedłużyć życie i szacuje, że osoby regularnie pijące herbatę mają dłuższą średnią długość życia.
 • Jednakże na wyniki mogą mieć wpływ różne nawyki picia herbaty oraz spożycie innych pokarmów i napojów bogatych we flawonoidy w różnych regionach.
 • Należy zauważyć, że właściwości zdrowotne herbaty mogą być odmienne w świecie zachodnim, gdyż tutaj bardziej popularna jest herbata czarna, często spożywana z mlekiem i cukrem.
READ  Te potrawy są szczególnie niebezpieczne dla mężczyzn

Nie przegap okazji: wszystko, co dotyczy zdrowia, znajdziesz w biuletynie naszego partnera 24vita.de.

Artykuł ten zawiera jedynie ogólne informacje na dany temat zdrowotny i dlatego nie jest przeznaczony do autodiagnostyki, leczenia ani przyjmowania leków. W żadnym wypadku nie zastępuje to wizyty u lekarza. Nasz zespół redakcyjny nie ma prawa odpowiadać na indywidualne pytania dotyczące schorzeń.

Redaktorka napisała ten artykuł, a następnie wykorzystała model języka AI do ulepszenia według własnego uznania. Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone. Więcej informacji na temat naszych zasad dotyczących sztucznej inteligencji można znaleźć tutaj.

Continue Reading

science

Sonda kosmiczna NASA liczy ziarna pyłu kosmicznego i dokonuje zaskakującego odkrycia

Published

on

Sonda kosmiczna NASA liczy ziarna pyłu kosmicznego i dokonuje zaskakującego odkrycia
 1. Strona główna
 2. Dowiedzmy się

Naciska

Zrozumienie końca Układu Słonecznego zmienia jego kształt. Według nowych badań zewnętrzna krawędź jest znacznie większa, niż oczekiwano.

FRANKFURT – Nowe obserwacje dokonane przez należącą do NASA sondę kosmiczną New Horizons, która odwiedziła już Plutona, pozwalają badaczom na reinterpretację końca naszego Układu Słonecznego. Tak zwany Pas Kuipera – zewnętrzny obszar naszego Układu Słonecznego, w którym znajdują się setki tysięcy planet o masie skał i lodu – może być znacznie większy, niż wcześniej sądzono. NASA Wyjaśnił w oświadczeniu. Badanie opublikowano w czasopiśmie specjalistycznym Listy do dzienników astrofizycznych opublikowany.

Nowe pomiary zaprzeczają wcześniejszym danym z końca Układu Słonecznego

Początek Pasa Kuipera znajduje się około 60 razy dalej od Słońca niż Ziemia. Tak zwany studencki licznik pyłu Ventia Burney (SDC) – instrument do zliczania cząstek kosmicznych – wykrył obecnie znacznie większe ilości pyłu niż oczekiwano na zewnętrznej krawędzi Pasa Kuipera. Masy pyłu to małe, zamrożone pozostałości po zderzeniach większych obiektów Pasa Kuipera (KBO) z wyrzuconymi przez nie cząstkami. Niedawno NASA odkryła „niewyjaśniony sygnał” spoza naszej Drogi Mlecznej.

Sonda New Horizons dostarcza dane, które mogą zmienić nasze rozumienie końca naszego Układu Słonecznego. © Carlos Hernandez/DPA

Według NASA nowo opublikowane pomiary zaprzeczają wcześniejszym modelom naukowym. Wcześniej badacze zakładali, że zaludnienie i gęstość pyłu w Pasie Kuipera powinny zacząć spadać w odległości ponad miliarda mil. Jednak nowe dane sugerują, że zewnętrzna krawędź głównego Pasa Kuipera może rozciągać się o około miliard mil dalej niż poprzednie szacunki.

Sonda kosmiczna Pasa Kuipera mogła napotkać „zupełnie nową populację obiektów”.

Kolejna nowa teoria sugeruje możliwość istnienia nieznanego wcześniej drugiego pasa. „Pomysł, że mogliśmy odkryć Pas Kuipera na dużą skalę – z zupełnie nowym zestawem zderzających się obiektów i wytwarzających więcej pyłu – dostarcza kolejnej wskazówki do rozwiązania tajemnic odległych zakątków Układu Słonecznego” – wyjaśnia Alex Donner, kierownik książki autor. Student papieru i fizyki na Uniwersytecie Colorado w Boulder jako dyrektor SDC.

READ  Nowo odkryte bakterie jelitowe skuteczne w walce z otyłością – praktyka lecznicza

„New Horizons dokonuje pierwszych bezpośrednich pomiarów pyłu międzyplanetarnego poza Neptunem i Plutonem, więc każda obserwacja może prowadzić do odkrycia” – powiedział Donner. Przyrząd pomiarowy został zaprojektowany i zbudowany przez studentów Uniwersytetu Colorado w Boulder pod okiem profesjonalnych inżynierów. Urządzenie jest w stanie zidentyfikować drobne ziarenka pyłu powstałe w wyniku zderzeń komet, asteroid i obiektów Pasa Kuipera.

Koniec Pasa Kuipera jest prawdopodobnie 30 jednostek astronomicznych dalej, niż oczekiwano

„Zaskakujące” wyniki uzyskano w ciągu trzech lat, kiedy sonda New Horizons przeleciała od 45 do 55 jednostek astronomicznych od Słońca – gdzie jedna jednostka astronomiczna to odległość między Ziemią a Słońcem, wynosząca około 140 milionów kilometrów. NASA również niedawno dokonała tajemniczego odkrycia na odległej planecie.

Dotychczas badacze zakładali, że zewnętrzna krawędź pasa będzie znajdować się w odległości około 50 AW. Również w oparciu o równoległe badania z wykorzystaniem obserwatoriów, takich jak Japoński Teleskop Subaru na Hawajach, który również wykrył szereg obiektów Pasa Kuipera, badacze zakładają obecnie, że koniec będzie w odległości 80 jednostek astronomicznych lub większej.

NASA szuka przyczyn wysokiego poziomu pyłu w Pasie Kuipera, a sonda pozostanie na misji do lat 40. XXI wieku

Naukowcy będą również szukać innych możliwych przyczyn nowego wysokiego poziomu pyłu. Sonda mogła na przykład natrafić na krótkotrwałe cząsteczki lodu, które nie mogły przedostać się do wnętrza Układu Słonecznego i nie były brane pod uwagę we wcześniejszych badaniach.

„Nowe wyniki naukowe uzyskane przez sondę New Horizons mogą być pierwszym odkryciem przez sondę kosmiczną nowej populacji obiektów w naszym Układzie Słonecznym” – powiedział Alan Stern, główny badacz misji New Horizons z Southwest Research Institute w Boulder. „Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak daleko rozciągnie się rosnące stężenie pyłu w Pasie Kuipera”. Według NASA sonda odbywa obecnie drugą misję i powinna mieć wystarczającą ilość paliwa, aby dotrzeć na odległość ponad 40 lat, czyli 100 jednostek astronomicznych od Słońca.

READ  „PZ Nachgefrage” - nowy podcast dla osób dbających o zdrowie
Continue Reading

science

Mgła mózgowa w Long Covid prawdopodobnie spowodowana przerwaniem dopływu krwi do mózgu – Nauka

Published

on

Mgła mózgowa w Long Covid prawdopodobnie spowodowana przerwaniem dopływu krwi do mózgu – Nauka

Continue Reading

Trending