Connect with us

science

Jak naturalnie regulować i obniżać poziom cukru we krwi

Published

on

Jak naturalnie regulować i obniżać poziom cukru we krwi
 1. Heidelberg24
 2. konsument

Istnieją produkty, które mogą szybko obniżyć poziom cukru we krwi. © Monticello/Zoonar.com/IMAGO

Wysoki poziom cukru we krwi może być niebezpieczny nie tylko dla diabetyków. Na szczęście istnieje kilka produktów spożywczych, które można zjeść, aby szybko obniżyć poziom cukru we krwi.

Kiedy jemy, poziom cukru we krwi z czasem wzrasta. Jest to całkowicie normalna funkcja organizmu, ponieważ składniki odżywcze rozkładane są na cukier, dzięki czemu organizm otrzymuje energię potrzebną na cały dzień. Jednak w żadnym wypadku poziom cukru we krwi nie powinien rosnąć zbyt szybko ani być zbyt wysoki. Ale jaki dokładnie jest mój poziom cukru we krwi i co mogę zrobić, aby mieć pewność, że szybko spadnie?

Jaki jest poziom cukru we krwi?

Poziom cukru we krwi odnosi się do zawartości cukru we krwi – pomiar glukozy we krwi ma kluczowe znaczenie. Glukoza jest dostawcą energii dla organizmu i wpływa na wydajność mózgu i pracę mięśni. Organizm ludzki stara się utrzymać poziom cukru we krwi na stałym poziomie przez cały dzień, jednak wahania w ciągu dnia – zwłaszcza po jedzeniu lub gdy wzrasta wydatek energetyczny – są całkowicie normalne. Poniższa tabela przedstawia poziom cukru we krwi u osób bez cukrzycy i u chorych na cukrzycę w miligramach na decylitr:

Wartości normalne (dorosły) Cukrzycowy
Cukier we krwi na czczo <100 mg/dl ≥126 mg/dl
Dwie godziny po jedzeniu <140 mg/dl ≥200 mg/dl

Jeśli poziom cukru we krwi stale utrzymuje się na zbyt wysokim poziomie, może rozwinąć się cukrzyca, która dla diabetyków może być szczególnie niebezpieczna, a nawet śmiertelna. Jeśli poziom cukru we krwi jest stale wysoki, nazywa się to hiperglikemią, a konsekwencją jest częste oddawanie moczu, ponieważ organizm chce pozbyć się nadmiaru cukru, co z kolei prowadzi do większego pragnienia. Zaburza to równowagę mineralną w organizmie i powoduje problemy z krążeniem krwi. Inne znaki to:

 • Zmęczenie, brak sił i letarg
 • Brak koncentracji
 • Zawroty głowy
READ  Łazik NASA dekoduje przeszłość wodną na Marsie

Jakie pokarmy natychmiastowo obniżają poziom cukru we krwi?

Idealnie byłoby, gdyby poziom cukru we krwi wzrastał i spadał powoli w wyniku jedzenia. Można to osiągnąć dzięki zdrowej diecie. Pomocne mogą być na przykład posiłki bogate w błonnik, z dużą ilością warzyw i białka. Ale także węglowodanów złożonych zamiast węglowodanów prostych, jedz jak najmniej śmieciowego jedzenia – nawet najzdrowszego śmieciowego jedzenia.

Ponadto należy zadbać o to, aby jeść niewiele lub wcale produktów zawierających dużo cukru i unikać napojów alkoholowych. Ponieważ powoduje również szybki wzrost i spadek poziomu cukru we krwi. Następnie pojawia się apetyt. Oto niektóre produkty, które ze względu na swój skład obniżają poziom cukru we krwi:

 • czosnek
 • ożywić
 • Rośliny strączkowe (fasola, groch, soczewica)
 • cynamon
 • Owoce na przykład. B. Jabłka i banany (jeszcze niedojrzałe)
 • Produkty pełnoziarniste
 • Warzywa (zwłaszcza zielone warzywa liściaste)
 • Źródła białka (chude mięso, niskotłuszczowy nabiał)
 • Gruba ryba
 • Oliwa z oliwek
 • Orzechy

Po jakim czasie spada poziom cukru we krwi?

Zaleca się także picie napojów takich jak woda lub niesłodzona herbata, aby obniżyć poziom cukru we krwi. Wykazano, że szczególnie zielona herbata obniża poziom cukru we krwi. Zdecydowanie należy unikać napojów zawierających dużo cukru. Maksymalny poziom cukru we krwi u pacjenta bez cukrzycy rzadko przekracza 140 mg/dl godzinę po posiłku. Zwykle wartości wracają do wartości normalnej (100 mg/dL) w ciągu dwóch do trzech godzin.

Czas wzrostu i spadku poziomu cukru we krwi zależy głównie od składu posiłku. Możesz szybko obniżyć poziom cukru we krwi, jedząc mniej przetworzonej żywności, owoców i warzyw oraz żywności zawierającej kwasy tłuszczowe trans. Odpowiednia praktyka, np Pomocne w obniżeniu poziomu cukru we krwi mogą być środki wspomagające trawienieWedług doniesień merkur.de.

READ  Mamy nadzieję, że pokonamy HIV! Badanie szczepionki przynosi zaskakujące wyniki

Co jeść wieczorem, żeby obniżyć poziom cukru we krwi?

Może to być szczególnie niebezpieczne w nocy, jeśli poziom cukru we krwi jest bardzo wysoki. Dlatego wieczorem należy zjeść zdrowy obiad, aby przed pójściem spać poziom cukru we krwi spadł. W zupełności wystarczy zjedzenie wczesnej kolacji składającej się z dużej ilości warzyw, produktów pełnoziarnistych, chudego białka i zdrowych tłuszczów. (rah)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

science

Prawie 4 stopnie więcej od 1962 r.: Jezioro Bodeńskie staje się coraz cieplejsze

Published

on

Prawie 4 stopnie więcej od 1962 r.: Jezioro Bodeńskie staje się coraz cieplejsze

Prawie 4 stopnie więcej od 1962 r
Jezioro Bodeńskie staje się coraz cieplejsze

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Skutki zmian klimatycznych są już zauważalne nad Jeziorem Bodeńskim: jego średnia temperatura stale rośnie. Nie można jeszcze przewidzieć konsekwencji dla ryb, nawet jeśli istnieją wstępne przesłanki.

Według oceny Instytutu Badań nad Jeziorem Langenargen Jezioro Bodeńskie staje się coraz cieplejsze. Z oceny wynika, że ​​w 2022 r. średnioroczna temperatura na powierzchni wód śródlądowych osiągnęła maksymalnie 14,1 stopnia. W zeszłym roku średnia wartość wyniosła 13,6 stopnia. Instytut Badawczy Jeziora Langenargen Państwowego Instytutu Środowiska Badenii-Wirtembergii (LUBW) mierzy temperaturę wody w jeziorze od 1962 roku. W tamtym czasie jej średnia wynosiła 10,5 stopnia.

Ekspert rządowego instytutu wyjaśnił, że skutki ocieplenia klimatu dla wody są bardzo zróżnicowane. Temperatura jest głównym parametrem stanu wody. „Wpływa na warunki mieszania lub stratyfikacji jezior, skład chemiczny wody lub skład gatunkowy oraz ścieżki wpływu sieci pokarmowych”.

W Jeziorze Bodeńskim ociepleniu towarzyszy słaba wymiana wód głębinowych z wodami powierzchniowymi. Ogranicza to przenikanie tlenu z warstw górnych do głębin i tym samym zwiększa ryzyko niedotlenienia żyjących tam organizmów. „I odwrotnie, z głębin do górnych warstw transportowanych jest mniej składników odżywczych, co wpływa na ekosystem jeziora poprzez sieć troficzną”.

To, jak zmiany klimatyczne wpłyną na populacje ryb i rośliny wodne w Jeziorze Bodeńskim, jest obecnie badane bardziej szczegółowo w ramach projektu „Zmiana klimatu jeziora”. Projekt będzie kontynuowany przez trzy lata, do 2026 r. Istnieją już jednak wstępne przesłanki dotyczące jego skutków.

Temperatury rosną również na głębokości

„Nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale są wstępne przesłanki” – powiedział Alexander Brinker, kierownik centrum badawczego w Langenargen. Wysoka temperatura ma negatywny wpływ na przykład na krzak. „Dla nich woda w głębokiej strefie musi być o pięć stopni zimniejsza, w przeciwnym razie jaja nie będą mogły się prawidłowo rozwijać”. Jednak temperatura na tym obszarze jest już wyższa, co skutkuje mniejszą liczbą polowań.

Według oceny Instytutu Badań Morskich średnia temperatura na głębokości w 2023 roku wyniesie 5,4 stopnia. To nowy szczyt. Dziesięć lat temu było to 4,3 stopnia. Temperatura rośnie z roku na rok.

Rosnąca temperatura wpływa również na jaja i larwy siei. Badacze stawiają hipotezę, że w przypadku zbyt ciepłej pogody śmiertelność jaj i larw jest wyższa. Jeśli chodzi o dorosłe sieje, istnieje obawa, że ​​latem, kiedy zwykle zjadają pchły wodne w lekko zalanych obszarach powierzchni jeziora, nie będą już w tych obszarach pływać, ponieważ woda jest zbyt ciepła. „Nie przychodzą już na swoje tereny łowieckie”.

Według nowego badania przeprowadzonego przez Centrum Badań Rybackich w Langenargen rosnące temperatury poza Jeziorem Bodeńskim wpływają na lokalną hodowlę pstrągów, która czerpie wodę z pobliskich rzek i źródeł. Rosnące temperatury powodują stres u pstrągów, które żyją w zimnej, bogatej w tlen wodzie. Doprowadzi to do zmniejszenia lub zaprzestania przyjmowania pokarmu i zwiększonej podatności na choroby. W skrajnych przypadkach zwierzęta umierają. „Ogółem do końca stulecia od 37 do 77 procent obecnych hodowli pstrągów znajdzie się w niekorzystnych warunkach klimatycznych” – twierdzi zespół badawczy.

READ  Zmniejszanie cichych stanów zapalnych w organizmie poprzez jedzenie
Continue Reading

science

Od 1 lipca bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowi HPV do 30. roku życia – Zdrowie –

Published

on

Od 1 lipca bezpłatne szczepienie przeciwko wirusowi HPV do 30. roku życia – Zdrowie –


Minister zdrowia Rauch określił bezpłatne szczepienia przeciwko HPV jako „ważny krok”.
©APA

Szczepienia przeciwko HPV i kilku rodzajom nowotworów będą oferowane tymczasowo bezpłatnie od 1 lipca do ukończenia 30. roku życia.

Oznacza to, że oprócz osób poniżej 21. roku życia, zaszczepione powinny być także wszystkie osoby poniżej 30. roku życia. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w zeszłym tygodniu, że opcja ta obowiązuje do końca 2025 r. Teraz miasto Wiedeń, Federalna Rada Młodzieży (BJV), Konfederacja Związków Zawodowych (ÖGB) i Austriacka Federacja Studentów (ÖH) wspólnie wezwały na szczepienie.

„Ważny krok”

Do tej pory szczepienia przeciwko HPV są bezpłatne dla osób w wieku od dziewięciu do dwudziestu jeden lat. Federalny, stanowy i społeczny system zabezpieczenia ostatecznie ustalił przedłużenie do trzydziestych urodzin ogłoszonych przez ministra zdrowia Johannesa Raucha (Zieloni) w poprzednim tygodniu. „Jestem przekonana, że ​​jest to właściwy sposób zapewnienia wszystkich szczepień zalecanych przez Krajową Radę ds. Szczepień w ramach normalnego ubezpieczenia społecznego, a zatem bezpłatnego. Wydłużając bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV do 30. roku życia, dokonujemy kolejnego ważnego kroku w kierunku osiągnąć ten cel” – oznajmił w komunikacie prasowym doradca ds. zdrowia miasta Wiedeń, Peter Hacker (SPÖ).

„Jak dotąd około miliona młodych ludzi zostało wykluczonych z tej oferty pomimo zaleceń dotyczących szczepień” – podkreślił Prezydent BJV Rehab Al-Toumi. „Ułatwiając dostęp do tej ratującej życie szczepionki, wnosimy znaczący wkład w walkę z poważnymi chorobami” – dodał Federalny Prezydent Młodzieży ÖGB Richard Tiefenbaker. „Zapraszamy wszystkich, którzy nie ukończyli trzydziestego roku życia, do skorzystania z tej oferty i wniesienia ważnego wkładu w profilaktykę nowotworów” – zaapelował zespół prezydencji ÖH.

READ  Tajemnicze spotkanie w kosmosie zmieniło orbitę Ziemi

Ochrona jest na najwyższym poziomie przed pierwszym stosunkiem płciowym

Jeśli pierwsze szczepienie przeciwko wirusowi HPV zostanie wykonane przed 30. rokiem życia, wszystkie kolejne szczepienia są bezpłatne, nawet jeśli zostaną wykonane po 30. roku życia – poinformowało Miasto Wiedeń. Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV dla wszystkich osób zamieszkałych w Wiedniu można już zarezerwować online na stronie www.impfservice.wien lub dzwoniąc na infolinię zdrowotną 1450. Centrum szczepień w TownTown rozpocznie działalność 1 lipca 2024 r.

HPV jest skrótem od wirusa brodawczaka ludzkiego. To większa grupa wirusów, które mogą powodować infekcje i zmiany skórne w okolicy narządów płciowych, np. brodawki narządów płciowych. Wirusy mogą również powodować choroby złośliwe, zwłaszcza raka szyjki macicy, a u kobiet i mężczyzn inne rodzaje nowotworów w okolicy narządów płciowych, jamy ustnej i gardła. Dlatego szczepienia są ważne zarówno w przypadku dziewcząt, jak i chłopców. Zapewnia najlepszą ochronę, gdy zostanie zażyty przed pierwszym stosunkiem płciowym.

Continue Reading

science

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Published

on

Federalny Urząd Statystyczny: Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła
Praca Federalne Biuro Statystyczne

Liczba upadłości przedsiębiorstw ponownie znacząco wzrosła

Następstwa pandemii, rosnące ceny energii i rosnące stopy procentowe sprawiają problemy wielu firmom w Niemczech

Źródło: Niemiecka Agencja Informacyjna/Martin Gerten

Tutaj możesz posłuchać naszych podcastów WELT

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Kryzysy ostatnich lat zebrały ogromne żniwo: liczba bankructw w ostatnim kwartale była o 26,5 proc. wyższa niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Od czerwca 2023 roku liczba upadłości przedsiębiorstw konsekwentnie rośnie w dwucyfrowym przedziale procentowym.

drW Niemczech utrzymuje się rosnąca tendencja upadłości przedsiębiorstw. Jak podał w piątek Federalny Urząd Statystyczny, w pierwszych trzech miesiącach tego roku upadłość ogłosiło 5209 firm. To o dobry kwartał (26,5 proc.) więcej niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

Przekroczona została także wartość I kwartału 2020 roku: o 11,2 proc. Był to kwartał przed kryzysem koronowym, który charakteryzował się specjalnymi przepisami i stosunkowo niską liczbą upadłości.

Przeczytaj także

Prezes Total Metal i członek rady miasta Bad Urach: Stefan Wolf

Trend jest nadal wzrostowy: w maju 2024 r. zgłoszono o 25,9% więcej upadłości zwykłych niż w roku poprzednim. Według statystyków z Wiesbaden od czerwca 2023 r. obserwuje się dwucyfrowe tempo wzrostu rok do roku.

READ  Zmniejszanie cichych stanów zapalnych w organizmie poprzez jedzenie

Postępowania uwzględniane są w statystykach dopiero po wydaniu pierwszego postanowienia sądu upadłościowego. W wielu przypadkach data wejścia w życie wniosku o ogłoszenie upadłości przypadała na około trzy miesiące wcześniej.

Tutaj znajdziesz treści pochodzące od osób trzecich

W celu przeglądania treści osadzonych konieczne jest uzyskanie Twojej odwołalnej zgody na przesyłanie i przetwarzanie danych osobowych, gdyż dostawcy treści osadzonych wymagają tej zgody jako zewnętrzni usługodawcy. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Ustawiając przełącznik w pozycji „Wł.”, zgadzasz się na to (z możliwością odwołania w dowolnym momencie). Obejmuje to również Twoją zgodę na przekazanie niektórych danych osobowych do państw trzecich, w tym do USA, zgodnie z art. 49 ust. 1 lit. a) RODO. Możesz znaleźć więcej informacji na ten temat. W każdej chwili możesz odwołać swoją zgodę korzystając z klucza i prywatności na dole strony.

Eksperci spodziewają się, że w tym roku liczba upadłości przedsiębiorstw w Niemczech wzrośnie do około 20 000 przypadków. Coraz więcej firm w Niemczech boryka się z trudnościami z powodu lat korony, rosnących cen energii i wysokich stóp procentowych. Wygasły także zwolnienia, za pomocą których państwo próbowało uniknąć fali bankructw w czasie pandemii.

Przeczytaj także

Federalny Urząd Statystyczny naliczył w 2023 roku 17 814 upadłości firm. Pomimo wzrostu o jedną piątą, w porównaniu długoterminowym była to wartość stosunkowo niska: w 2009 roku, w czasie kryzysu finansowo-gospodarczego, w tym kraju upadło blisko 33 tys. firm Do bankructwa.

Continue Reading

Trending