Connect with us

Economy

Inwestor: Nowy właściciel dołącza do Airline Condor Vacation – Economy

Published

on

Frankfurt / Main (dpa) – W środku kryzysu związanego z koronawirusem wspierana przez państwo linia lotnicza Condor znalazła nowego większościowego właściciela.

W czwartek, po podpisaniu umowy we Frankfurcie, Condor ogłosił, że londyńska firma zarządzająca aktywami Attestor Capital przejmie 51 procent akcji i zainwestuje w spółkę znaczne kwoty. Atestor wniesie 450 mln euro w postaci nowych udziałów, z czego 250 mln euro trafi do nowej floty dalekiego zasięgu. Dodał, że zachowano wszystkie 4050 miejsc pracy.

Republika Federalna i kraj związkowy Hesja chcą wesprzeć nowy start, rezygnując z 150 mln euro pożyczki KfW w wysokości 550 mln euro, która Condor do tej pory pozostawała w powietrzu. Podobnie jak sprawy z zakresu prawa konkurencji, podlega to zatwierdzeniu przez Unię Europejską. Nowy inwestor oferuje dobre i trwałe perspektywy dla lokalizacji i pracowników, zgodnie z zapowiedziami rządów federalnych i stanowych. Condor oczekuje zezwoleń w ciągu sześciu do ośmiu tygodni.

Przedstawiciel funduszu, który twierdzi, że opiekuje się aktywami o wartości około 5,5 miliarda euro, głównie pochodzącymi z instytucji uniwersyteckich i firm rodzinnych, powiedział, że 65-latek kilkakrotnie przeszedł „idealną burzę”. Nawiązał do bankructwa Thomasa Cooka, byłej matki Condora, w 2019 roku i późniejszego zakłócenia linii lotniczej w kryzysie Corona.

Po nagłym wycofaniu się polskiego inwestora PGL, Condor przeszedł w 2020 roku kompleksową restrukturyzację w Operation Protective Shield Extended. Po grudniowym bankructwie właścicielem była firma powiernicza, która zastawiła wszystkie swoje udziały w państwowej spółce KfW. SG pozostanie początkowo mniejszościowym udziałowcem Condora z 49 procentami.

Osoba uwierzytelniająca zamierza również nabyć te udziały, wyjaśnił przedstawiciel funduszu Friedrich Andrea. Postrzegasz firmę jako inwestycję długoterminową. Jako rekreacyjne linie lotnicze Condor zajmuje dobrą pozycję pod względem świadomości marki. (…) Nikt nie zbliżał się ani nie spotykał się na wakacjach ”, odnosząc się do wszechobecnego oprogramowania do wideokonferencji, które obecnie zastępuje podróże służbowe.

READ  Wśród cen docelowych: Spojrzenie na flagowy fundusz ETF Cathie Wood: inwestorzy mogą uzyskać okazje na te akcje | biuletyn

Firma została odbudowana pod parasolem ochrony i ograniczona, aby obniżyć koszty. Liczba pracowników spadła o około 800 do 4050 obecnie, a dla pozostałych pracowników ze związkami zawarto układy zbiorowe o restrukturyzacji. Według Ufo główne punkty zostały ukończone od stycznia 2020 roku w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ale związek powiedział, że nie ma już nowych franczyz.

Flota Condora składa się z około 50 samolotów. „Nasi ludzie w imponujący sposób pokazali, że robią wszystko, co w ich mocy – dla Condor jako firmy, ale także dla naszych klientów i partnerów. „I to jest dokładnie to, co będziemy robić w przyszłości” – powiedział prezes Condor Ralph Tekinterrup.

Andrea wyjaśnił, że TechIntrap i CFO Christophe Debus powinni nadal kierować firmą. Firma przeniosła swoją siedzibę z lotniska we Frankfurcie do niedrogiej nieruchomości w pobliskim Nowym Essenburgu i planuje ponownie wprowadzić bardziej wszechstronny program lotów tego lata. Ponadto chodzi o jak najszybsze uzupełnienie starej floty długodystansowej. Teckentrup powiedział, że wraz z ogłoszeniem praw własności w wysokości 250 milionów euro można by sfinansować samoloty o wartości około miliarda euro. Powinno to minąć jak najszybciej ze zwykłych dwóch lat dla takiego procesu.

Konkurencja prawdopodobnie zaostrzy się po tym, jak Corona pojawi się w manewrze Lufthansy, również wykupionym przez państwo, który jednostronnie rozwiązał długoterminowy kontrakt na loty dowozowe do Condora startującego jesienią we Frankfurcie. Po znacznej presji ze strony Brukseli i Federalnego Urzędu Kartelowego umowa została przedłużona o kolejny rok, do maja 2022 r. Grupa Lufthansa chce być bardziej zaangażowana w działalność związaną z turystyką długodystansową obsługiwaną przez Condor i ogłosiła siedem nowych rejsów długodystansowych od Frankfurt i Monachium latem 2022 r. Czwartek.

© dpa-infocom, dpa: 210520-99-681073 / 3

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Economy

Media Markt i Saturn: pełne przejęcie nastąpi w przyszłym miesiącu

Published

on

Media Markt i Saturn zostaną w pełni przejęte już w przyszłym miesiącu. W ten sposób spółka dominująca Ceconomy staje się jedynym udziałowcem sprzedawcy elektroniki.

Detalista elektroniki Ceconomy sfinalizował pełne przejęcie Media-Saturn-Holding (MSH) wcześniej niż oczekiwano. Firma ogłosiła we wtorek w Düsseldorfie, że spodziewa się, że transakcja Convergenta, która ma na celu uproszczenie struktury akcjonariatu, zostanie sfinalizowana na początku czerwca.

Po jej zakończeniu Ceconomy stanie się wyłącznym udziałowcem największej niemieckiej sieci sklepów z elektroniką MediaMarktSaturn. W zamian były akcjonariusz mniejszościowy MediaMarktSaturn Convergenta stanie się głównym udziałowcem Ceconomy. W tym celu przewiduje się konwersję akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe pod koniec maja.

Media Markt i Saturn: Ceconomy przewiduje te korzyści z pełnego przejęcia

Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.
Media Markt i Saturn: Ceconomy będą wyłącznym współpracownikiem od początku czerwca.

Zdjęcie: Armin Weigel / dpa

„To ważny krok dla naszej firmy i cieszymy się, że teraz szybko się rozwija” – powiedział zgodnie z zapowiedzią prezes Ceconomy Karsten Wildberger. Po długim okresie tarć, kwietniowe walne zgromadzenie utorowało drogę do porozumienia, a następnie Ceconomy dążyło do jego zakończenia „najpóźniej do końca września”.

Według własnych informacji, struktura przyszłych udziałowców pozwoli Grupie m.in. na redukcję kosztów administracyjnych i wykorzystanie przeniesionych strat podatkowych. Powiedziała, że ​​transakcja będzie miała pozytywny wpływ na wyniki finansowe na początku tego roku. Grupa spodziewa się dalszego wzrostu synergii podatkowych w kolejnych latach.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Benzyna i olej napędowy: tyle możesz przechowywać w domu
Continue Reading

Economy

Surowce jako broń: najnowsze osiągnięcia

Published

on

Najnowsze osiągnięcia

Komisja Europejska chce nałożyć na Rosję embargo na ropę. Kraje G7 również chcą zrezygnować z rosyjskiej ropy. Może to mieć poważne konsekwencje. Czemu?

Najnowsze osiągnięcia:

 • Według fińskiej firmy energetycznej Gasum, w sobotę rano Rosja zaprzestała dostaw gazu do Finlandii. Poinformował o tym Gazprom Export w piątek po południu (20 maja), podał w Espoo fiński koncern energetyczny Gasum. Fińska grupa wcześniej zapowiadała, że ​​nie zaakceptuje żądań Gazprom Export o zapłatę w rublach. Firma zapowiedziała, że ​​gaz z innych źródeł będzie dostępny dla klientów w okresie letnim. Przejdź do artykułu
 • Katar chce transportować LNG do Niemiec do 2024 roku. Minister gospodarki Robert Habeck i emir szejk Kataru Tamim bin Hamad Al Thani zdecydowali się na podobne partnerstwo energetyczne.
  Więcej na ten temat: Katar chce dostarczać LNG do Niemiec do 2024 roku.
 • Węgry zażądały pieniędzy na energię słoneczną w zamian za embargo UE na rosyjską ropę. „Węgry chcą inwestować w energię słoneczną, co jest w zasadzie dobre, ale musimy jeszcze porozmawiać o wielkości inwestycji” – powiedziała w czwartek wieczorem (19 maja) przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na antenie ZDF. – A potem będzie widać, czy jest poważne zainteresowanie, czy też jest prowadzona polityka – dodał szef komisji. Węgry dotychczas sprzeciwiały się embargo na ropę, ale do tego działania potrzebny jest konsensus w Unii Europejskiej.
 • Unia Europejska podjęła decyzję o napełnieniu zbiorników gazowych do minimum przed zimą. Ma to na celu zabezpieczenie zasilania. Przedstawiciele krajów UE i Parlamentu Europejskiego przyjęli odpowiednią ustawę w czwartek (19 maja). Przewiduje, że zbiorniki gazu będą napełnione w 80 proc. do 1 listopada br. i 90 proc. w tym samym terminie w kolejnych latach. Zobowiązanie powinno wygasnąć z końcem 2025 r. – zapowiedziały państwa Rady Unii Europejskiej.
 • Aby uniezależnić się od rosyjskiej energii, Komisja Europejska chce zainwestować do 300 mld euro do 2030 roku. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen przedstawiła w środę (18 maja) plan rozmów kwalifikacyjnych, którego celem jest również przyspieszenie transformacji energetycznej. Wymaga to poważnych inwestycji i reform. „Zbieramy na to do 300 miliardów euro”. Plan pomoże oszczędzać energię, przyspieszyć wycofywanie paliw kopalnych i stymulować inwestycje. „To rozpali nasz europejski „zielony ład”” – powiedziała von der Leyen. Celem nie jest kupowanie większej ilości energii od Rosji w ciągu dekady.
  Przeczytaj więcej na ten temat tutaj: Droga do niezależności energetycznej Rosji: W przyszłości Komisja Europejska chce instalować ogniwa słoneczne w każdym nowym budynku.
READ  Rosnące ceny w Polsce: „tarcza” przed inflacją

Continue Reading

Economy

Niekontrolowane problemy z płatnościami: gigantyczne pliki elektroniki po bankructwie

Published

on

Kolejne bankructwo na rynku elektronicznym: producent Onkyo złożył teraz wniosek o upadłość, ponieważ nie można było rozwiązać problemów z płatnościami. Podsumowujemy tutaj najważniejsze informacje na ten temat.

Onkyo Home Entertainment, japoński producent urządzeń audio, musi ogłosić upadłość. Jak „Nikkei Azja” wzmiankowanypodobny wniosek został złożony w sądzie w Osace. Firma od jakiegoś czasu boryka się z problemami finansowymi.

Przyczyna trudności prawdopodobnie leży w zmieniających się nawykach słuchowych użytkowników. Podczas gdy systemy stereo, które kiedyś były podstawową działalnością Onkyo, miały w przeszłości ogromne znaczenie, teraz muzyka jest coraz częściej konsumowana za pośrednictwem smartfona. Wydaje się, że firmie nie udało się nadążyć za tym rozwojem.

Gigant elektroniki ogłasza upadłość: jaka przyszłość czeka Onkyo?

Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.
Onkyo, producent sprzętu audio, ogłosił upadłość.

Obrazy

Onkyo został już wycofany z giełdy w sierpniu 2021 r. Ponadto dwie jego spółki zależne złożyły wniosek o upadłość w marcu ubiegłego roku. Według wniosku o ogłoszenie upadłości Onkyo jest winne około 24 milionów dolarów.

Nie przewiduje się jednak całkowitego zniknięcia marki Onkyo z rynku. Firma sprzedała swój biznes w zakresie sprzętu audiowizualnego firmom Sharp i Voxx International. Oczekuje się, że spółka joint venture będzie nadal używać nazwy Onkyo.

Inni czytelnicy są również zainteresowani:

Szybki przegląd wszystkich nowości CHIP .

 • Źródło: Google

  Nie przegap żadnych nowości

  Po prostu kliknij przycisk i Google „Kontynuuj”, aby nie przegapić żadnych wiadomości z CHIP.

READ  Ujawnienie bilansu: akcje Microsoft gwałtownie rosną: Microsoft zwiększa zyski i sprzedaż | biuletyn
Continue Reading

Trending