Connect with us

Tech

Insider Preview Build 21370: Microsoft ulepsza technologię Bluetooth i wprowadza AAC

Published

on

Nie w środę jak zwykle, ale tylko w czwartek, tym razem Microsoft wypuścił nową kompilację Insider Preview Build dla Windows 10. Wraz z Insider Preview Build 21370, Microsoft wprowadza ulepszenia w obsłudze dźwięku Bluetooth.

Aktualizacja jest interesująca przede wszystkim dla wszystkich, którzy używają zestawu słuchawkowego lub słuchawek Bluetooth na komputerze z systemem Windows 10 i często przełączają się między odtwarzaniem muzyki i używaniem mikrofonu. W ustawieniach audio zestaw słuchawkowy lub słuchawki Bluetooth są zawsze wyświetlane dwukrotnie. W przypadku tych dwóch wpisów rozróżnia się kanał wzmacniacza i kanał komunikacyjny. Ten pierwszy nie zapewnia obsługi mikrofonu, ale ma lepszą jakość dźwięku, więc jest używany tylko podczas pracy, ale nie należy komunikować się ani nagrywać przez mikrofony. Z jednej strony ta ostatnia umożliwiała łączność w obu kierunkach, ale jak zwykle obniżyła jakość dźwięku przez Bluetooth.

Zmiany w urządzeniach audio Bluetooth (Zdjęcie: Microsoft)

Windows 10 automatycznie przełącza się w tryb Bluetooth

Dzięki Insider Preview Build 21370 dla systemu Windows 10 firma Microsoft usunęła tę separację w regulacji głośności, a system Windows teraz zawsze automatycznie przełącza się między tymi dwoma trybami, aby znacznie uprościć interakcję z urządzeniami Bluetooth na komputerze.

AAC dla lepszej jakości dźwięku

Ponadto system Windows obsługuje kodek audio AAC, zaawansowany kodek audio, w Insider Preview, który nie jest bezstratny, ale nadal oferuje lepszą jakość dźwięku niż SBC, Low Complexity Subband Codec.

Jednak lista innych zmian jest tym razem niewielka:

 • Wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek do ikon na pasku tytułu Eksploratora plików.
 • Poprawiliśmy animacje uruchamiania klawiatury dotykowej, aby były płynniejsze w sytuacjach, w których aplikacje UWP są ponownie ładowane, gdy się pojawiają.
 • Wprowadziliśmy zmianę, tak że jeśli ustawisz fokus na oknie dialogowym Uruchom, na klawiaturze dotykowej będzie teraz wyświetlany klawisz ukośnika odwrotnego ().

Z drugiej strony lista naprawionych błędów, takich jak znane problemy, jest znacznie dłuższa:

 • Poprawki błędów
  • [News and interests] Rozwiązano problem, który powodował, że czasami najechanie kursorem na przycisk wiadomości i zainteresowań mogło nie otwierać wyskakującego okienka.
  • [News and interests] Rozwiązaliśmy problem, który powodował, że biuletyn Wiadomości i Zainteresowania blokował się podczas przeglądania obrotowych punktów ładowania.
  • [News and interests] Wprowadziliśmy pewne ulepszenia wydajności i niezawodności programu explorer.exe.
  • [News and interests] Rozwiązano problem z wiadomościami i zainteresowaniami, które czasami mogły pojawiać się na krótko na pasku zadań, jeśli pasek zadań był wyrównany do góry.
  • Rozwiązano problem, który powodował, że niektórzy niejawni pracownicy widzieli błąd 0x80092004 podczas instalowania aktualizacji zbiorczej KB5001030 – 2021-02 Preview dla .NET Framework 3.5 i 4.8 po aktualizacji do poprzedniej wersji.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować, że osoby niejawne widziały błąd 0x80070005 podczas instalowania aktualizacji frameworka.
  • Naprawiliśmy awarie programu explorer.exe podczas poprzedniej podróży, które mogły powodować problemy z logowaniem i ekranem logowania po wznowieniu ze stanu uśpienia.
  • Rozwiązano problem, który powodował, że niektórzy niejawni testerzy napotykali testy błędów z krytycznym błędem procesu.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że Narrator nie ogłaszał komunikatu o błędzie na ekranie logowania po wielokrotnym wprowadzeniu nieprawidłowego hasła.
  • Rozwiązano problem, który powodował, że zepsute znaki pojawiały się w tekście w Ustawieniach.
  • Rozwiązano problem z dwoma ostatnimi podróżami, który powodował, że Cortana nie uruchamiała się z paska zadań po kliknięciu ikony.
  • Rozwiązano problem z obsługą myszy na ekranie podwójnego rozruchu.
  • Rozwiązaliśmy problemy z tłumaczeniem tekstu pomocy w podsystemie Windows dla systemu Linux.
  • Naprawiliśmy aktualizacje systemu operacyjnego, tworząc kopie libdxcore.so i innych plików podczas korzystania z podsystemu Windows dla systemu Linux.
  • Rozwiązano dwa problemy wpływające na niezawodność pliku conhost.exe.
  • Rozwiązano dwa problemy, które uniemożliwiały poprawną inicjalizację niektórych sterowników drukarek USB.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że jeśli wysłałeś kod klucza wirtualnego VK_HOME, gdy JIP był aktywny i włączony był numlock, wprowadzono nieoczekiwaną 7.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że japońska klawiatura dotykowa z 50 przyciskami nie wyświetlała poprawnie znaków spacji o pełnej szerokości, gdy był w trybie Shift.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że chiński IME Pinyin wstawiał ciąg znaków zastępczych, jeśli wybrałeś filtr w chmurze, gdy wpis filtru chmury wciąż się ładował.
 • Znane problemy
  • Przyglądamy się raportom o procesie aktualizacji oczekującym przez dłuższy czas podczas próby zainstalowania nowej kompilacji.
  • Badamy problem polegający na tym, że elementy wyszukiwania (w tym pole wyszukiwania Eksploratora plików) nie są poprawnie wyświetlane w ciemnym motywie.
  • Aplikacja Windows Camera obecnie nie przestrzega domyślnych ustawień jasności ustawionych na nowej stronie Camera Settings.
  • Pracujemy nad poprawką, która spowodowała, że ​​użytkownicy WSL odkryli, że wydajność odtwarzania Eksploratora plików pogorszyła się po uaktualnieniu do kompilacji 21354 lub nowszej.
  • Niektóre wystąpienia podsystemu Windows systemu Linux mogą zakończyć się niepowodzeniem i wyświetleniem komunikatu „Nieprawidłowy parametr”. Ten znany problem jest śledzony w repozytorium WSL.

Jak zwykle, aktualna wersja 21370 Windows 10 Insider Preview jest dostępna dla wszystkich uczestników programu Niejawny program testów systemu Windows 10 Teraz dostępne do pobrania w kanale deweloperskim. Plik Microsoft Flight Hub Zawiera również listę wszystkich wydanych do tej pory wersji rozwojowych systemu Windows 10.

READ  Elektroniczne pole bitwy na Ukrainie – zwierciadło władzy”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Nowa gra pojawi się dopiero jesienią 2025 roku

Published

on

Nowa gra pojawi się dopiero jesienią 2025 roku

Akcje Take-Two spadają

19 maja 2024 r

Czas czytania: około 1 minuty

Fani i giełda rozczarowani: wyczekiwana z niecierpliwością kolejna gra z serii „Grand Theft Auto” ukaże się dopiero jesienią 2025 roku.

„Grand Theft Auto V” zostało zakupione ponad 200 milionów razy. Teraz fani i giełda z niecierpliwością czekają na nowe wydawnictwo.

Zdjęcie: Melanie Voisin

Firma gier Weź dwa interaktywne Obecnie nazywa się go nieco dokładniejszym okresem, wcześniej ogólnie odnoszącym się jedynie do roku kalendarzowego 2025. Nie tylko fani liczyli na wcześniejszą datę premiery: po ogłoszeniu cena akcji spadła o dobre 2% w notowaniach po godzinach pracy .

Jak dotąd, w grudniu ubiegłego roku, wypuszczono jedynie półtoraminutowy zwiastun gry. Lokalizacja „Świetnie kradzież „Auto VI” to fikcyjna wersja amerykańskiego miasta Miami. Zwiastun przedstawia przejażdżki szybkimi samochodami, łodziami motorowymi, plaże, broń, krokodyle i kilka postaci, w tym bohaterkę o imieniu Lucia.

Tutaj znajdziesz treści zewnętrzne z youtube.com oferta.
Korzystając z Treści, wyrażasz na to zgodę Ochrona danych
Z youtube.com do.

Poprzednią edycję zakupiono ponad 200 milionów razy

Świetnie kradzież „Auto V” zostało wydane w 2013 roku. Według Take-Two grę kupiono już 200 milionów razy. Strona internetowa z grami Kotaku Pod koniec marca poinformowano, że programiści nadal potrzebują czasu i że najbardziej prawdopodobną datą jest jesień 2025 r., chociaż deweloper Rockstar wstępnie planował premierę na początku roku. W raporcie wskazano, że administracja obawia się opóźnienia do 2026 r.

Continue Reading

Tech

Tak powstaje Strefa Prywatna

Published

on

Tak powstaje Strefa Prywatna

W systemie Android 15 dostępna jest nowa funkcja zwana po niemiecku „PrivateSpace”. Od premiery Androida 15 Beta 2 użytkownicy mogą testować tę nową funkcję. Co to w ogóle jest? Możesz wtedy ukryć tam wrażliwe aplikacje i dane, czyli rzeczy, które nie powinny być widoczne bezpośrednio na Twoim smartfonie.

Oczywiście sam musisz przekonać się, jak przydatne jest korzystanie ze wszystkiego. Bo dobrze chroniony smartfon to tak naprawdę obszar prywatny. Sam Google również zaleca, aby użytkownik prawdopodobnie nie korzystał z tej funkcji ze swojego istniejącego konta Google, ale raczej z nowego.

Kilka aplikacji jest już preinstalowanych do użytku prywatnego, np. Aparat Google, Chrome, aplikacja Kontakty i pliki oraz Sklep Play. W każdej chwili możesz także zainstalować dodatkowe aplikacje dla swojego prywatnego profilu.

Jak stworzyć prywatną przestrzeń? W Ustawieniach w obszarze Ochrona danych i bezpieczeństwo znajdziesz odpowiednią pozycję „Przestrzeń prywatna”.

W przyszłości Google będzie udzielać pomocy na żywo, jak to wszystko skonfigurować i o czym należy pamiętać. Podczas procesu konfiguracji możesz wejść na swoje drugie konto Google i zdecydować, w jaki sposób chcesz otworzyć własne:

W końcu nie jest to fizyka rakietowa i można ją wykonać w kilka chwil. Wreszcie masz specjalny obszar na dole szuflady aplikacji, do którego możesz otworzyć, aby uzyskać do niego dostęp.

Pokazane na zrzucie ekranu: preinstalowane aplikacje i możliwość przypięcia już zainstalowanych aplikacji do obszaru prywatnego. Warto zaznaczyć, że jeśli posiadasz dwa konta Google, wystarczy przejść normalny proces ponownej instalacji poprzez Sklep Play w Przestrzeni PrivateSpace. Możliwe również: Usuń region w ustawieniach. Przy okazji: jeśli chcesz, możesz także użyć swojego istniejącego konta Google do zainstalowania aplikacji, które nie powinny pojawiać się w zwykłej szufladzie aplikacji.

Przejrzystość: ten artykuł zawiera linki partnerskie. Klikając na niego, przejdziesz bezpośrednio do dostawcy. Jeśli zdecydujesz się na dokonanie tam zakupu, otrzymamy niewielką prowizję. Nic nie zmienia ceny dla Ciebie. Linki partnerskie nie mają wpływu na nasze raporty.

READ  Po raz kolejny nowa konsola nowej generacji nie ma szans w starciu z Sony PS6


Continue Reading

Tech

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Published

on

Wydarzenie integracyjne IT: już teraz zdobądź bezpłatny bilet na konferencję online

Bezpłatny okres próbny zostanie udostępniony 25 czerwca 2024 r Konferencja online „Modernizacja nie jest celem samym w sobie” zamiast. Wydarzenie organizowane przez akademię heise i firmę konsultingową Opitz Consulting koncentruje się na integracji nowoczesnego IT jako podstawy udanej transformacji cyfrowej.

reklama

Modernizacja środowiska IT jest strategicznym imperatywem utrzymania konkurencyjności, zaspokojenia potrzeb klientów i zapewnienia bezpieczeństwa.

Wiele firm boryka się obecnie z zaległościami modernizacyjnymi, które narastały przez lata i miały znaczący wpływ na ich krajobraz IT. Skutkuje to m.in. brakiem elastyczności we wdrażaniu nowych wymagań, niewystarczającym bezpieczeństwem, wysokimi kosztami utrzymania i wzmożonymi wysiłkami w zakresie dalszego rozwoju systemów.

Aspekty modernizacji IT są często ze sobą powiązane: wymiana lub modernizacja starszych systemów, architektura mikrousług, kontenerów, modernizacja danych, poprawa bezpieczeństwa i zarządzania oraz umożliwienie wykorzystania sztucznej inteligencji.

Oprócz wyzwań technologicznych, firmy muszą stawić czoła także wyzwaniom organizacyjnym i kulturowym.

W przypadku Firmy dzielą się swoimi doświadczeniami Z projektami integracji IT, obejmującymi następujące wykłady:

 • Zmodernizuj hurtownię danych za pomocą Microsoft Fabric
 • Zmiana oparta na danych – nowoczesna kultura danych w Congstar
 • Modernizuj za pomocą AWS, wychodząc poza system wind i transportu

Wymagany jest jedynie udział w konferencji Bezpłatna rejestracja z góry niezbędny. Podczas wydarzenia uczestnicy mogą zadawać pytania za pośrednictwem czatu i wymieniać się pomysłami z innymi. Otrzymasz wtedy nieograniczony dostęp do wszystkich filmów i materiałów.


(Rzymski)

Do strony głównej

READ  Google Pixel 6 - możliwa obsługa UWB | Android-User.de
Continue Reading

Trending