Connect with us

Tech

Insider Preview Build 21370: Microsoft ulepsza technologię Bluetooth i wprowadza AAC

Published

on

Nie w środę jak zwykle, ale tylko w czwartek, tym razem Microsoft wypuścił nową kompilację Insider Preview Build dla Windows 10. Wraz z Insider Preview Build 21370, Microsoft wprowadza ulepszenia w obsłudze dźwięku Bluetooth.

Aktualizacja jest interesująca przede wszystkim dla wszystkich, którzy używają zestawu słuchawkowego lub słuchawek Bluetooth na komputerze z systemem Windows 10 i często przełączają się między odtwarzaniem muzyki i używaniem mikrofonu. W ustawieniach audio zestaw słuchawkowy lub słuchawki Bluetooth są zawsze wyświetlane dwukrotnie. W przypadku tych dwóch wpisów rozróżnia się kanał wzmacniacza i kanał komunikacyjny. Ten pierwszy nie zapewnia obsługi mikrofonu, ale ma lepszą jakość dźwięku, więc jest używany tylko podczas pracy, ale nie należy komunikować się ani nagrywać przez mikrofony. Z jednej strony ta ostatnia umożliwiała łączność w obu kierunkach, ale jak zwykle obniżyła jakość dźwięku przez Bluetooth.

Zmiany w urządzeniach audio Bluetooth (Zdjęcie: Microsoft)

Windows 10 automatycznie przełącza się w tryb Bluetooth

Dzięki Insider Preview Build 21370 dla systemu Windows 10 firma Microsoft usunęła tę separację w regulacji głośności, a system Windows teraz zawsze automatycznie przełącza się między tymi dwoma trybami, aby znacznie uprościć interakcję z urządzeniami Bluetooth na komputerze.

AAC dla lepszej jakości dźwięku

Ponadto system Windows obsługuje kodek audio AAC, zaawansowany kodek audio, w Insider Preview, który nie jest bezstratny, ale nadal oferuje lepszą jakość dźwięku niż SBC, Low Complexity Subband Codec.

Jednak lista innych zmian jest tym razem niewielka:

 • Wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek do ikon na pasku tytułu Eksploratora plików.
 • Poprawiliśmy animacje uruchamiania klawiatury dotykowej, aby były płynniejsze w sytuacjach, w których aplikacje UWP są ponownie ładowane, gdy się pojawiają.
 • Wprowadziliśmy zmianę, tak że jeśli ustawisz fokus na oknie dialogowym Uruchom, na klawiaturze dotykowej będzie teraz wyświetlany klawisz ukośnika odwrotnego ().

Z drugiej strony lista naprawionych błędów, takich jak znane problemy, jest znacznie dłuższa:

 • Poprawki błędów
  • [News and interests] Rozwiązano problem, który powodował, że czasami najechanie kursorem na przycisk wiadomości i zainteresowań mogło nie otwierać wyskakującego okienka.
  • [News and interests] Rozwiązaliśmy problem, który powodował, że biuletyn Wiadomości i Zainteresowania blokował się podczas przeglądania obrotowych punktów ładowania.
  • [News and interests] Wprowadziliśmy pewne ulepszenia wydajności i niezawodności programu explorer.exe.
  • [News and interests] Rozwiązano problem z wiadomościami i zainteresowaniami, które czasami mogły pojawiać się na krótko na pasku zadań, jeśli pasek zadań był wyrównany do góry.
  • Rozwiązano problem, który powodował, że niektórzy niejawni pracownicy widzieli błąd 0x80092004 podczas instalowania aktualizacji zbiorczej KB5001030 – 2021-02 Preview dla .NET Framework 3.5 i 4.8 po aktualizacji do poprzedniej wersji.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować, że osoby niejawne widziały błąd 0x80070005 podczas instalowania aktualizacji frameworka.
  • Naprawiliśmy awarie programu explorer.exe podczas poprzedniej podróży, które mogły powodować problemy z logowaniem i ekranem logowania po wznowieniu ze stanu uśpienia.
  • Rozwiązano problem, który powodował, że niektórzy niejawni testerzy napotykali testy błędów z krytycznym błędem procesu.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że Narrator nie ogłaszał komunikatu o błędzie na ekranie logowania po wielokrotnym wprowadzeniu nieprawidłowego hasła.
  • Rozwiązano problem, który powodował, że zepsute znaki pojawiały się w tekście w Ustawieniach.
  • Rozwiązano problem z dwoma ostatnimi podróżami, który powodował, że Cortana nie uruchamiała się z paska zadań po kliknięciu ikony.
  • Rozwiązano problem z obsługą myszy na ekranie podwójnego rozruchu.
  • Rozwiązaliśmy problemy z tłumaczeniem tekstu pomocy w podsystemie Windows dla systemu Linux.
  • Naprawiliśmy aktualizacje systemu operacyjnego, tworząc kopie libdxcore.so i innych plików podczas korzystania z podsystemu Windows dla systemu Linux.
  • Rozwiązano dwa problemy wpływające na niezawodność pliku conhost.exe.
  • Rozwiązano dwa problemy, które uniemożliwiały poprawną inicjalizację niektórych sterowników drukarek USB.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że jeśli wysłałeś kod klucza wirtualnego VK_HOME, gdy JIP był aktywny i włączony był numlock, wprowadzono nieoczekiwaną 7.
  • Naprawiono problem polegający na tym, że japońska klawiatura dotykowa z 50 przyciskami nie wyświetlała poprawnie znaków spacji o pełnej szerokości, gdy był w trybie Shift.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że chiński IME Pinyin wstawiał ciąg znaków zastępczych, jeśli wybrałeś filtr w chmurze, gdy wpis filtru chmury wciąż się ładował.
 • Znane problemy
  • Przyglądamy się raportom o procesie aktualizacji oczekującym przez dłuższy czas podczas próby zainstalowania nowej kompilacji.
  • Badamy problem polegający na tym, że elementy wyszukiwania (w tym pole wyszukiwania Eksploratora plików) nie są poprawnie wyświetlane w ciemnym motywie.
  • Aplikacja Windows Camera obecnie nie przestrzega domyślnych ustawień jasności ustawionych na nowej stronie Camera Settings.
  • Pracujemy nad poprawką, która spowodowała, że ​​użytkownicy WSL odkryli, że wydajność odtwarzania Eksploratora plików pogorszyła się po uaktualnieniu do kompilacji 21354 lub nowszej.
  • Niektóre wystąpienia podsystemu Windows systemu Linux mogą zakończyć się niepowodzeniem i wyświetleniem komunikatu „Nieprawidłowy parametr”. Ten znany problem jest śledzony w repozytorium WSL.

Jak zwykle, aktualna wersja 21370 Windows 10 Insider Preview jest dostępna dla wszystkich uczestników programu Niejawny program testów systemu Windows 10 Teraz dostępne do pobrania w kanale deweloperskim. Plik Microsoft Flight Hub Zawiera również listę wszystkich wydanych do tej pory wersji rozwojowych systemu Windows 10.

READ  Xbox Microsoftu jest zbyt mocny: „Sony PlayStation upadnie” — analityk przedstawia złe prognozy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tech

Ryzen 7000 i Zen 4: AMD zapraszają na transmisję na żywo 30 sierpnia

Published

on

Zdjęcie: AMD

Plotki naprawdę zaczynają się gotować: AMD teraz publicznie zaprasza Cię do wejścia na żywo 30 sierpnia. Następnie zostaną zaprezentowane nowe procesory Ryzen (Ryzen 7000, Raphael). Będzie też wgląd w nową architekturę Zen 4.

Od tygodni podejrzewano, że 30 sierpnia AMD wprowadzi nową generację procesora Ryzen 7000 o nazwie kodowej Raphael. Zobaczymy, czy inne spekulacyjne terminy testów i rozpoczęcia sprzedaży również będą prawdziwe. W szczególności ostatnia data pozostaje niejasna.

Mapa drogowa dla AMD Ryzen 7000 z Zen 4

Na „Transmisja na żywo AMD odbyła się na „Zen 4” i procesorach Ryzen nowej generacji„Dr Lisa Sue (CEO), Mark Papermaster (Chief Technology Officer i Executive Vice President) oraz inni eksperci w AMDWgląd w najnowszą architekturę „Zen 4”Według komunikatu prasowego wysłanego dziś po południu.

Jednak w tym kraju zainteresowani muszą zostać do późna, bo „Live Premiere” odbędzie się 30 sierpnia 2022 r. o godzinie 1 w nocy z poniedziałku na wtorek. Na Kanał AMD na YouTube Możesz śledzić transmisję na żywo. Potem będzie też nagranie AMD.com/Ryzen Złożony.

READ  Rzut oka na wszystkie formaty i treści z sezonu 1 • Eurogamer.de
Continue Reading

Tech

Action-Adventure ukaże się 24 sierpnia na PC i konsolach

Published

on


24 sierpnia ukaże się „Islands of Adventure” autorstwa niezależnego twórcy gier Kyle’a Thompsona. Za wydanie odpowiada firma Armor Games Studios. Gra to piękna metroidvania, w której musisz pomóc dzielnej myszy Iko w ponownym złożeniu zepsutego świata.

Lot balonem

Świat został rozdarty na strzępy i składa się wyłącznie z pływających wysp. To rozpaczliwie wymaga prostowania! Kontrolujesz mysz Iko, która leci z wyspy na wyspę w swoim zepsutym i zniszczonym balonie, ożywiając magnetyczne rdzenie wyspy.

Jak powinno być, wielu wrogów sprzeciwia się temu projektowi. Jednocześnie możesz spodziewać się wielu zabawnych postaci.

Niskie wymagania systemowe

Wymagania sprzętowe są raczej niskie. Zalecane Core i3 i GeForce GT640 z 8 GB pamięci RAM. Minimalne wymagania są prostsze. Ta gra będzie działać na prawie każdym komputerze.

wniosek

Jeśli szukasz zmiany i chcesz wesprzeć niezależnego twórcę gier, zdobądź Islets. Gra ukaże się 24 sierpnia 2022 roku na PC Przełącznik Nintendopojawią się Xbox One i Xbox Series S/X.

150 miejsc pracy

0 komentarzy

READ  9 milionów urządzeń z Androidem jest już zainfekowanych: 190 aplikacji zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem
Continue Reading

Tech

Dekoracja podstrunnicy Pikmin dostępna przez ograniczony czas na łyżwach • Nintendo Connect

Published

on

Wydany 13 sierpnia 2022 r. Nowa dekoracja podstrunnicy Pikmin w Bikmin Bloom! Wykonując cotygodniowe wyzwania od 15 sierpnia do 28 sierpnia 2022 r., możesz tymczasowo zdobyć złote nasiona, które wyrosną na pikmin, aby ozdobić twoją podstrunnicę! Nawet jeśli wygrasz tylko jedną gwiazdkę, otrzymasz złote ziarno. (Ale jeśli zatrzymasz się w połowie, nie dostaniesz jednego.) W sumie są cztery typy: czerwony, żółty, fioletowy i skrzydlaty Pikmin.

Złote Pąki mogą dojrzewać w zaledwie 100 krokach i stać się Pikminem, który ozdobi Twoją podstrunnicę!

Bikmin Bloom

Bikmin Bloom
Bikmin Bloom

Możesz również znaleźć duże pąki z symbolami okazji, zwłaszcza jeśli wybierzesz się na spacer w okresie imprezy. Te pąki stają się również ozdobą podstrunnicy Pikmina.

Fingerboard to popularna gra podobna do mini deskorolki, którą bardzo lubiłem, gdy byłem mały. Możesz „jeździć” dwoma palcami, a nawet robić z nim „fajne sztuczki”! Skoków, zakrętów i innych rzeczy można się nauczyć, ale oczywiście nie jest to bliskie doświadczania prawdziwej deskorolki. Ozdobne podstrunnice Pikmin są dostępne w różnych nadrukach i wzorach.

 • Możesz zdobyć złote ziarno i duże ziarno z żetonem wydarzenia specjalnego w tym samym czasie.
 • Nie możesz znaleźć drugiego dużego ziarna z żetonem wydarzenia specjalnego, jeśli już go posiadasz. Ale kiedy pozwolisz mu się gotować i wybierzesz Pikmina, możesz znaleźć innego.
 • Pikmin do dekoracji na podstrunnicy można rozłożyć tylko ze złotych pąków i dużych pąków, które symbolizują wyjątkowe wydarzenie. Nie możesz im przeciwdziałać, zwiększając poziom przyjaźni za pomocą czerwonego, żółtego, fioletowego lub skrzydlatego Pikmina.
 • Duże pąki oznaczone specjalnym symbolem wydarzenia wyrosną w Pikmin na podstrunnicę nawet po zakończeniu wydarzenia.
READ  Nintendo Deal: Włącz Czarny Piątek: Rozpraw się z Mario Kart w wysokiej cenie
Continue Reading

Trending