Connect with us

sport

Hansi Flick i Niko Kovac nie dostali tych graczy

Published

on

Pomimo kontraktu do 2023 roku Hansi Flick nadal odmawia wyraźnego zobowiązania wobec Bayernu Monachium. (Flick podnosi jego odejście z Bayernu?)

Z drugiej strony może to wynikać z faktu, że manipuluje on pozycją nowego trenera reprezentacji. Z drugiej strony trener FCB coraz częściej wskazuje, że jest niezadowolony z podziału obowiązków z rekordowymi mistrzami Niemiec.

Dopiero w marcu poprosił o wejście Zdjęcie sportowe: „Jeśli chodzi o nowicjuszy i posiłki, to moim zdaniem trener powinien mieć prawo weta”.

CHECK24 ONE – TWO Z ARMINEM W TYM I URS MAYER Niedziela od 11:00 w telewizji SPORT1

Beckenbauer: „Trener jest najważniejszą osobą”

Spotkał się ze zrozumieniem legendy Bayernu Monachium, Franza Beckenbauera. „Trener jest jednym z nich. To najważniejsza osoba, musi wiedzieć, jakiej pozycji potrzebuje każdy zawodnik” – powiedział car. Sport 1.

Wypowiedzi poprzednika Flicka Nikko Kovaca wskazują, że w Monachium tak długo nie było. Dziś trener AS Monaco powiedział: „Chcesz być uwzględniony w planowaniu zespołu. Wszyscy wiemy, jak jest w Monachium: jest wręcz przeciwnie”. Zdjęcie sportowe.

Ale jak wyglądałby Bayern Monachium, gdyby tylko trenerzy mogli decydować o nowoprzybyłych? Sport 1 Pokazuje graczom, że trenerzy chcieliby.

Kevin Vogt

Latem 2018 roku Kovac podobno czuwał nad Kevinem Vogtem na początku swojej kadencji w Bayern Monachium. Widział wielopoziomowego defensywnego gracza Hoffenheima jako idealnego gracza dla jego zmieniającego się składu defensywnego trzech i czterech obrońców. Zmiana 29-letniego giganta z Abuware jeszcze się nie zmaterializowała. Vogt otrzymał nagrodę Werder Brema za drugą połowę sezonu 2019/20, ale wrócił do Sinsheim na początku tego sezonu.

Kevin Folland

W lutym ujawniono, że Kovac, jako trener Bayernu Monachium, również chciał w tym czasie sprowadzić Knipsera z Leverkusen. w Sport 1. Odpowiedział na podobne pytanie: „Jako trener nadal przedstawiam sugestie, ale muszą one zostać zaakceptowane i przedyskutowane”.

READ  Corinna Schumacher przed wielkim latem: „Dar z góry dla nas wszystkich” Rozrywka

Za czasów Kovaca z Bayernem Volland był droższy, ponieważ był związany z Bayerem przez dłuższy czas. „Nie dostalibyśmy tego za cenę, jaką za to przywieźliśmy do Monako” – powiedział Kovac. Z 14 bramkami w 29 meczach do tej pory Voland odegrał ważną rolę w Księstwie Monako, marząc o udziale w Lidze Mistrzów.

Jesteś repikowany

Chorwat naprawdę prosperował w Eintracht Frankfurt pod okiem Niko Kovaca i wygrał z nim w finale Pucharu 2018 – z Bayernem Monachium. Potem chciał podążać za swoim trenerem do Monachium.

Chciał też zabrać ze sobą swojego byłego napastnika. Mimo to szefowie Bayernu Monachium dali mu do zrozumienia, że ​​Repic nie jest konieczny, a być może także po to, aby nie osłabiać pozycji Roberta Lewandowskiego.

Zamiast jechać do Monachium, Repic przeniósł się do Mediolanu w 2019 roku, z którym w tym sezonie idzie do Ligi Mistrzów UEFA. Jednak jest tylko częściowo zaangażowany w te sukcesy. Z powodu kontuzji i infekcji Corona rozegrał do tej pory tylko 20 meczów i sześć bramek w Serie A.

Otwiera się podcast SPORT1 „Meine Bayern-Woche” podcast.sport1.de, W aplikacji SPORT1 i na popularnych platformach streamingowych Spotify, Apple Podcasts, Amazon Music, Deezer i Podigee

Florian Newhouse i Dennis Zakaria

Duet Gladbach również zwrócił uwagę Bayernu, gdy Kovac nadal trenował w Monachium. W obu przypadkach również prezydenci Bayernu mieli zawetować w 2019 roku.

Przynajmniej w przypadku Nohausa (kontrakt do 2024 r.) Może się to powtórzyć z Bayernem w najbliższej przyszłości. dystans Sport 1-Informacje, o pomocniku nadal dyskutuje się w Monachium.

Sport 1 Starszy korespondent Florian Plettenberg wyjaśnił w swoim podcastu „Weekly Bavaria”: „Tego lata, z wymogiem wyjścia prawie 40 mln euro, jest bardzo drogie dla Bayernu Monachium. Ale spada i może się zmienić w 2022 r.”

Dudu

dystans Sport 1Na początku 2020 roku Flick zasugerował brazylijskiego prawego obrońcy Dudu. Dudu kto?

READ  Snowboardingu – Langenhahn w Winterbergu też nie da się zatrzymać

22-letni Brazylijczyk jest dobrze wyszkolonym regularnym zawodnikiem ukraińskiego klubu Szachtar Donieck. Flick od dawna jest fanem brazylijskich bocznych obrońców. Salih Hamidic odmówił i podpisał kontrakt z Alvaro Odriozolą na wypożyczeniu z Realu Madryt. Hiszpan nie odegrał żadnej roli.

Benjamin Henriks

Oprócz Dudu zgrupowanie w Katarze na początku 2019 roku obracało się również wokół Benjamina Henriksa, którego Flick chciał sprowadzić do Bayernu Monachium.

Mówi się, że zwiadowcy standardowych mistrzów zatrzymali ten transfer, ponieważ nie uważali Henrichsa za wystarczająco dobrego. Henrichs ostatecznie zdecydował się przenieść z Monako do RB Lipsk, gdzie po długiej kontuzji w tym sezonie nie mógł błyszczeć.

Emery był

Inną chęcią odrzucenia Flicka w styczniu zeszłego roku było podpisanie kontraktu z Emery Kahn. W tym czasie reprezentant Turynu został odsunięty na bok i szukał nowego klubu.

W Bayernie toczyły się dyskusje na temat potencjalnego zaangażowania. Ale ostatecznie szefowie powstrzymali się od tego – i Chan przeniósł się do Borussii Dortmund. Flick, który znał Cana od lat i zawsze był z nim w kontakcie, chciałby sprowadzić wszechstronnego gracza do Monachium.

Zostań królem wskazówek w Niemczech! Zarejestruj się teraz, aby zagrać w grę predykcyjną SPORT1

Mario Götze

Powrót mistrza świata 2014 do Bayernu? Flick mógł to sobie wyobrazić w ten sposób Zdjęcie sportowe Zgłosiłem się w grudniu ubiegłego roku.

Sport 1 W tym czasie został już poinformowany, że Bayern ma duże wątpliwości, czy Gozzi kiedykolwiek wróci do swojej starej formy. W związku z tym nie zaproponowano Radzie Nadzorczej zobowiązania. Zamiast Monachium, Goetze w tym sezonie wrócił do swojej starej potęgi w Eindhoven.

Timo Werner

Przed tym sezonem międzynarodowy napastnik prowadził raczej z RB Lipsk do Chelsea w Londynie niż do Monachium. Flick też wolałby spojrzeć na to inaczej.

READ  Gwiazda Bayernu Monachium została sprzedana do Werderu Brema

Flick powiedział w czerwcu 2020 roku: „To bardzo dobry zawodnik, piłkarz, który strzela gole. Jeśli tak jest, to Chelsea bardzo dobrze podpisała kontrakt. To decyzja, którą podjął Timo i musisz ją zaakceptować”.

Wcześniej Salih Hamidic oświadczył w wywiadzie, że Werner nie był meczem dla Bayernu Monachium, więc sam zawodnik powstrzymał się od przeprowadzki do Monachium, chociaż było wiele na korzyść posunięcia Bayernu.

Kay Havertz

Tego samego dnia Flick mówił także o zawodniku z Leverkusen. „Jest niewielu trenerów, którzy sprzeciwiają się grze Kai w ich drużynie” – powiedział.

Salih Hamidic również nie powinien był uciec przed falowaniem słupka ogrodzenia i ciężko pracował, aby przesunąć Havertza. Przeniesienie nie było opłacalne finansowo.

Chelsea zapłaciła 80 mln euro za 21-latka i 53 mln euro za Wernera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Kto spał gorzej ostatniej nocy: Lawrence Stroll

Published

on

Kto spał gorzej ostatniej nocy: Lawrence Stroll

Drodzy Czytelnicy,

Lawrence Stroll: Czy poprowadzi Astona Martina do wielkiego sukcesu?

17 kwietnia 2020 roku ogłoszono, że Toto Wolff nabył udziały w firmie swojego ówczesnego przyjaciela Lawrence’a Strolla, Aston Martin Lagonda. Kurs akcji brytyjskiego producenta samochodów sportowych Przy dziennym maksimum wynoszącym 4,67 GBP. Następnego dnia handlowego, 20 kwietnia, akcje osiągnęły cenę 5,19 funta.

Nigdy nie zostało potwierdzone, ile pieniędzy Wolf zainwestował w Astona Martina. Według ówczesnego kursu wymiany mówiliśmy o 37 milionach funtów, czyli 42,5 miliona euro. Jeśli dodać do tej kwoty 11,1-procentowy wzrost osiągnięty przez Astona Martina od 17 do 20 kwietnia, jeden dzień handlowy oznacza dla Wolffa ogromny teoretyczny zysk w wysokości 4,7 mln euro.

Teraz sytuacja wygląda trochę inaczej. Wraz z Wolffem Grupa Daimler (dziś: Mercedes) również nabyła udziały w Aston Martinie w 2020 r. i wyznaczyła jasne cele na sezon 2024/25: sprzedaż na poziomie 2,2 miliarda euro i zysk na poziomie 550 milionów euro. Marki, od których firma jest dziś daleko, ponad cztery lata później.

Aston Martin Lagonda: Dotychczasowe cele firmy zostały utracone

Pomimo wpompowania ogromnych ilości kapitału w Astona Martina („otchłań bez dna”, zdaniem niektórych znawców finansów), firma… Pierwszy kwartał 2024 r Właśnie osiągnęła sprzedaż na poziomie 314 mln euro, co oznacza spadek o 9,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2023 r. Ekstrapolując na cały rok, dałoby to jedynie około 1,3 miliarda euro.

W każdym razie nie może być wątpliwości co do zysków, na jakie kiedyś liczył. Aston Martin spala pieniądze na masową skalę. Inaczej mówiąc: gdyby Toto Wolff nadal posiadał ten sam pakiet akcji, z pierwotnej inwestycji wynoszącej 42,5 miliona euro pozostałoby zaledwie jedenaście milionów euro.

Nic dziwnego, że związek Strolla Sr. Według doniesień ucierpiała część jego znajomych inwestorów (m.in. Sebastian Vettel). Dzieje się tak pomimo tego, że moim zdaniem Aston Martin produkuje stylowe samochody. Być może jest trochę drogi, a jeśli chodzi o system informacyjno-rozrywkowy, nie jest tak nowatorski, jak „starszy brat” Mercedesa w swoich najnowszych luksusowych modelach. Ale w zasadzie elegancki.

READ  Czy jest teraz szefem Mario Gomez Eberle?

Wycieczka syna. Prawdopodobnie chce „pracować” mniej

Obawy Strolla dotyczące marki samochodów sportowych to jedno. Jego obawy w Formule 1 są inne. Może nie wszystko pójdzie tak, jak sobie wyobrażał. Zaczyna się od Twojego dziecka. Ponieważ nawet jeśli kierownictwo zespołu stale twierdzi inaczej, Lance nie wydaje się, przynajmniej światu zewnętrznemu, tak jakby nadal miał wielkie pragnienie życia jako kierowca Formuły 1.

Czasem można to dostrzec w opowieściach z pastwiska. Na przykład w ubiegły piątek, kiedy to on rozpoczął burzliwą dyskusję na odprawie kierowców. „Chodziło o ilość pracy medialnej, którą kierowcy muszą lub nie chcą wykonywać” – powiedział Alexander Wurz, prezes związku zawodowego kierowców GPDA. Podczas trzeciej bezpłatnej sesji treningowej w sobotę ORF.

W pewnym momencie pojawiła się propozycja całkowitego odwołania czwartkowego dnia mediów. Chcieliśmy, żeby Stroll Jr. Wiesz, co zrobi w czwartek. „Za darmo” – brzmiała jego krótka odpowiedź.

Czy to brzmi jak bardzo entuzjastyczny młody człowiek, który desperacko chce spędzić kilka następnych lat, próbując pewnego dnia zostać mistrzem świata Formuły 1? Mike Crack z pewnością zdecydowanie by się ze mną nie zgodził, ale myślę: Nie.

Krack & Fallow: Zgłoś się do szefa w Imoli

W Aston Martinie sprawy nie układają się również dobrze pod względem sportowym. Skarżący, którzy od początku wątpili, czy Dan Fallows z Red Bulla wniósł dobry kapitał, co oznaczałoby natychmiastową podwyżkę na początku 2023 roku, ale nie będzie ona trwała, nawet dzisiaj wydają się mieć rację.

Nawet jeśli podejmuje się zewnętrzną próbę ukrycia krzywizny, za kulisami coś się kipi. Po Imoli Fallows i Crack musieli wspólnie zgłosić się do Stroll Seniora. Taniec, mówi się za zamkniętymi drzwiami na ringu. Mówi się, że niecierpliwy prezydent jest niezadowolony, że sprawy nie postępują tak szybko, jak sobie wyobraża.

READ  Tutaj na żywo: Kölner Hey vs Dusseldorfer EG 0: 4

Nie może tak być dlatego, że chce inwestować. Pan Nezha Złożył wysoko płatne oferty zarówno Adrianowi Neweyowi, jak i Pierre’owi Wache’owi, „złotym chłopcom” Red Bulla. Powiedziano nam, że oba zostały odwołane.

Zrób sobie piknik, panie. Teraz Binotto do Astona Martina?

Teraz wygląda na to, że Aston Martin pracuje nad kolejnym zamachem stanu. Mattia Binotto, były szef Ferrari, który zawsze był bardziej dyrektorem technicznym niż szefem zespołu, Stroll może przywrócić go do Formuły 1. Prawdopodobnie obejmie stanowisko dyrektora technicznego (CTO) – stanowisko, które było nieobsadzone od czasu odejścia Andrew Greena (podobno nie do końca dobrowolnie) na początku 2023 r.

Mattia Binotto z Imoli ponownie jest ostatnio częstym gościem w Formule 1

Binotto będzie, że tak powiem, szefem Fallows i chociaż Fallows nadal będzie odpowiedzialny za projekt samochodu, Binotto może skupić się na przygotowaniu nadwozi technicznych i, we współpracy z Martinem Whitmarshem, dyrektorem generalnym Aston Martin Performance Technologies, nad „wielkim Picture” pracują, podczas gdy Fallows i Crack zajmują się codziennym zarządzaniem biznesem.

Pan Nezha Dał z siebie wszystko i mówił o chęci uczynienia Astona Martina jednym z najlepszych zespołów w Formule 1. Każdy, kto go zna, wie, że nie zamierzał zajmować piątego miejsca w klasyfikacji konstruktorów. Można jednak ostrożnie wątpić, czy Puchar Świata kiedykolwiek się powiedzie, przynajmniej na dzień dzisiejszy.

Dlaczego Monako to tylko migawka?

Swoją drogą Monako nie jest pod tym względem standardem. Fernando Alonso słabo spisał się w kwalifikacjach, głównie z powodu korków na jego szybkim okrążeniu, a w Monako nie zdobędziesz róży, jeśli zostaniesz wyeliminowany z sobotniej Q1. Za kilka tygodni sytuacja w Kanadzie może wyglądać zupełnie inaczej.

Byłoby to ważne dla psychologii. Kanada jest ojczyzną Grand Prix Strolls. tam platformy, a obecny zły nastrój prezydenta może nagle zmienić się na pozytywny. Myślę, że to byłaby dobra rzecz. Ponieważ czwarty zespół, który będzie w stanie wygrywać wyścigi obok Red Bulla, McLarena i Ferrari, będzie także korzystny dla całej Formuły 1.

READ  Chelsea zgadza się z nowym inwestorem – zbliża się sprzedaż, wciąż brakuje zgody na Premier League

Ale może za bardzo martwię się o Astona Martina. Pan Nezha Nie jest typem człowieka, który poddaje się bez osiągnięcia czegokolwiek. A krytyka ze strony mediów (lub podobnych felietonów) nie jest czymś, czego na dłuższą metę nie zniechęci. Ale jeśli już, to pokazuje, że nieliczni ludzie, którzy tak jak ja chcą wiedzieć wszystko, nie mają pojęcia i mylą się.

Swoją drogą: Charles Leclerc spał znacznie lepiej (na wypadek, gdyby Jimmies w Monte Carlo faktycznie go znokautował!). Mój kolega Frederic Hackbarth napisał o tym, dlaczego jego świat jest uporządkowany po swoim pierwszym zwycięstwie u siebie w naszej siostrzanej kolumnie „Kto spał lepiej ostatniej nocy”.

dla Ciebie

ogłoszenie: Z natury rzeczy ta kolumna odzwierciedla moje osobiste postrzeganie. Jeśli ktoś ma inne zdanie, zapraszam do dyskusji Na mojej stronie na Facebooku „Formuła 1 w środku z Christianem Nimmervollem”. Nie są to przede wszystkim „najświeższe informacje” z cyrku Grand Prix, ale raczej całkowicie subiektywne, a czasem bardzo zjadliwe rankingi najważniejszych zakulisowych wydarzeń w Formule 1.

Continue Reading

sport

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

Published

on

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

{ „placeholderType”: „BANNER” }

French Open: wyeliminowany niemiecki kwartet

Tatiana Maria, Laura Siegmund i Eva Liss poniosły porażkę pierwszego dnia French Open w Paryżu.

Tatiana Maria również została już wyeliminowana
© AFP/Sid/Anne-Christine Pujolat

.  Pan
.  Pan

Tatiana Maria, była półfinalistka Wimbledonu, przegrała pierwszą rundę French Open w Paryżu. Oczywiście pierwsza Niemka przegrała z Dunką Clarą Tauson 2:6, 3:6. Julie Niemeyer, Laura Siegmund i Eva Liss również wystąpiły wcześnie w Czarną Niedzielę.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Jeśli chodzi o Marię, zajmującą 65. miejsce na świecie, czarna passa trwała nadal przed Tawsonem, który tracił do niej siedem miejsc. 36-latkowi nie udało się przejść dalej niż do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Po pokonaniu Wang Xinyu (Chiny) 6:0, 2:6, 4:6 Niemeyer wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo na turnieju głównym w Paryżu.

Wcześniej zawodniczka świata gry podwójnej Siegmund po dobrym początku przegrała z byłą zwyciężczynią Australian Open Sofią Kenin (USA) 6:4, 2:6, 2:6. „Zamknąłem pierwszego seta, ale potem przestało działać” – powiedział Siegmund, który w 2020 roku w stolicy Francji dotarł do ćwierćfinału.

Z kolei kwalifikantka Eva Lais pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 5:7, 2:6. Hamburger prowadził Garcię, rozstawiony z numerem 21, 4:3 w drugim secie, ale to nie wystarczyło, aby wygrać.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Wśród niemieckich zawodniczek w turnieju wzięły udział jedynie Angelique Kerber (Kielonia) i Tamara Korbach (Hamburg).

READ  Czy jest teraz szefem Mario Gomez Eberle?
Continue Reading

sport

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

Published

on

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

W Gelsenkirchen dużo się dzieje. Ostatnio Schalke 04 wyróżniało się radykalną wewnętrzną restrukturyzacją. Wszystko, co mogło spowodować tak rozczarowujący sezon, jest analizowane. Ale jest inny sposób.

W przeciwieństwie do branży zawodowej, z której część pracowników niedawno musiała odejść (dowiedz się więcej tutaj), celem jest skupienie się na ciągłości w grupie juniorów. Dlatego FC Schalke 04 kładzie nacisk na wszystkich trenerów w obszarze występów i transferów w Knappenschmiede.

Schalke 04: Trio trenerskie jest nadal na pokładzie

Jeśli w klubie osiągniesz poziom U17, U19 lub U23, sytuacja stanie się dla Ciebie poważna. Marzenie o profesjonalnej piłce nożnej jest wciąż żywe. To właśnie w tych grupach wiekowych zapada ostateczna decyzja, kto może pewnego dnia zostać gwiazdą i czyja kariera zakończyła się, zanim w ogóle się zaczęła.

+++Kibice S04 wysyłają wyraźny sygnał – niektóre inne kluby nie mogą się temu dziwić +++

Zaangażowani trenerzy są szczególnie ważni i kształtujący. Mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość swoich wyznawców. Teraz jest już jasne, że na Schalke 04: Jakob Fimpel (U23), legendy Norbert Elgert (U19) i Thomas Birtels (U17) pozostaną na czele swoich drużyn.

Ciągłość w potomstwie

Norbert Elgert i tak nie podlega dyskusji. Trener Młodzieży to prawdziwa instytucja S04. Jest trenerem drużyny do lat 19 od 1996 roku, z wyjątkiem sezonu 02/03. Trenowani przez niego profesjonalni gracze do dziś dbają o Elgerta. Nadal będą go wspierać asystenci trenerów Tim Hoagland i Charles Takei.

Jacob Fimpel w przyszłym sezonie również będzie na ławce rezerwowych drużyny U23. 25-latek objął stanowisko trenera drużyny Ligi Regionalnej na początku marca 2022 roku. Zespół plasował się wówczas w środku tabeli. Ubiegły sezon zakończyli na piątym miejscu. Tendencja jest słuszna.


Więcej aktualności możesz przeczytać tutaj:

READ  Formuła 1: Przyszłość Micka Schumachera jest otwarta

W kategorii U-17 nastąpiła niewielka zmiana w składzie asystentów trenerów. Thomas Peretz, rozpoczynający swój drugi sezon, pozostaje na stanowisku. Zamiast Jana Ansbergera (będzie trenował kadrę U-15) w przyszłości będą mu pomagać Bastian Nasse – i jego były asystent Robin Willek.

FC Schalke 04: Kolejna rozdzielczość mangi

Decyzja należy do Bena Mangi, który niedawno został dyrektorem ds. planowania zespołu, skautingu i górników. „Zespoły szkoleniowe U-17 do U-23 są bardzo ważne ze względu na ich ścisłe powiązania z obszarem licencyjnym” – podkreśla.

Jego asystent Rafael Tonello, dyrektor sportowy Nabenchmedie, dodaje: „W zeszłym sezonie cała trójka udowodniła, że ​​wykonuje bardzo dobrą robotę. Potwierdzają to nie tylko wyniki i klasyfikacje drużyn, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy osiągnęli sukces wskocz na licencjonowany obszar.

Continue Reading

Trending