Clippers PL

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Clippers PL

Hamilton nie trafia na pole nr 100: Vettel robi małą przerwę

Hamilton nie trafił na setne miejsce
Vettel zdołał się uwolnić

Sebastian Vettel od miesięcy walczył z rozczarowaniem do kolejnych miesięcy, ale czterokrotny mistrz świata Formuły 1 był świadkiem zabawnego wieczoru podczas Grand Prix Portugalii.

Po całkowicie zepsutym roku Ferrari Sebastian Vettel miał nadzieję, że w końcu będzie mógł ponownie świętować swoje historie sukcesu w Aston Martin. Ale pierwsze dwa terminy kalendarza wyścigów Formuły 1 2021 powodują ogromne rozczarowanie: czterokrotny mistrz świata jest w wyścigu 15 razy, w kwalifikacjach w Bahrajnie wystarczy na 18. miejsce, w Imola przynajmniej 13..

Jednak w Portimao Vettel po raz pierwszy dociera do Q3 w Aston Martin, ostatniej części walki o miejsce na starcie wyścigu. W Grand Prix Portugalii Vettel wystartuje na 10. miejscu. Hessian prowadził dotychczas w lipcu 2020 roku na Silverstone, w ostatnich 15 próbach Vettel spudłował w trzecim kwartale.

Pomimo (małego) uderzenia, Vettel nie wpadł w euforię przy mikrofonie Sky. „Zdecydowanie lepiej było zostać dłużej w kwalifikacjach” – powiedział spokojnie 33-latek, kierując już oczy na niedzielę. „Wciąż musimy się wiele nauczyć z bolidem. Dziesiąta pozycja daje nam lepszy start i to jest najważniejsze. Tam możemy lepiej atakować. Na pewno zaatakujemy”.

„Niezbyt fajnie się tu jeździ”.

Pierwsze miejsce zaskakująco zapewnił Finn Valtteri Bottas, który z siedmioma tysięcznymi sekundy zdegradował swojego kolegę z zespołu Mercedesa Lewisa Hamiltona na drugie miejsce. Rekordowy mistrz świata musi czekać co najmniej tydzień na zajęcie pierwszego miejsca w swojej karierze. Trzeci był Red Bull Driver Max Verstappen.

Na trzecim miejscu Verstappen stracił cztery dziesiąte miejsca, na które liczyło się w słońcu. „Miałem pewne problemy z przyczepnością. Q2 było w porządku, podobnie jak pierwszy zakręt w Q3. W ostatnim sektorze, w ostatniej rundzie, miałem przed sobą dwa samochody. To mnie tylko rozprasza. podczas gdy – powiedział Holender ze spiętym wyrazem twarzy. Nie – jazda tutaj nie była jeszcze przyjemna. ”Podczas swojej pierwszej próby w Q3 Verstappen wciąż miał wystarczająco dużo czasu, aby w końcu zająć centralne miejsce. Okrążenie zostało odwołane, ponieważ Holender przekroczył granice toru.

Vettel wciąż się uczy.

Podczas swojej ostatniej bezpłatnej sesji treningowej w południe Vettel wpadł w poważne kłopoty ze swoim Aston Martinem. 33-latkowi nie udało się przekroczyć liczby 18 w wietrznych i śliskich warunkach na Autódromo Internacional do Algarve. „Wciąż się uczy. Samochód ma zupełnie inną koncepcję niż jeździł wcześniej. Potrzebuje więcej czasu w samochodzie” – powiedział lider zespołu Otmar Szafnauer przed ostatnim treningiem w Sky. Ale w wyścigu z czasem Vettel po raz pierwszy wyrzucił swojego nowego kolegę z drużyny, Lance Stroll, Kanadyjczyk niespodziewanie wycofał się w pierwszej kwarcie.

Mick Schumacher również został wykluczony w pierwszym kwartale. W pokonanym samochodzie wyścigowym Haasa 22-latek nie mógł minąć przedostatniej pozycji w wietrznych warunkach. W ten sposób syn Michaela Schumachera znów był szybszy niż jego rosyjski kolega Nikita Masbin. Co zaskakujące, Australijczyk Daniel Ricciardo również przeszedł na emeryturę w McLarenie na 16 miejscu w pierwszej rundzie ścigania pozycji startowej do trzeciej rundy sezonu w niedzielę (16:00 / Sky).

READ  Kibice Bayernu błagają: ostry dyżur powinien zastąpić Saliha Hamidicia - ale przez długi czas miał inną pracę