Connect with us

entertainment

Dramat uchodźców chwyta za serce

Published

on

Dramat uchodźców chwyta za serce

„W czasach III Rzeszy Niemcy produkowali filmy propagandowe przedstawiające Polaków jako bandytów i morderców. „Teraz mają Agnieszkę Holland” – ogłosił obecny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na platformie społecznościowej „X” (dawniej Twitter) na kilka tygodni przed wielką premierą „Zielonej granicy” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Jego rażąco niestosowna nazistowska metafora skierowana jest do polskiej reżyserki Agnieszki Holland, która w swoich poprzednich filmach, jak każdy współczesny reżyser, bezlitośnie obnaża warunki polityczne w swojej ojczyźnie. Ona robi to samo zZielona Granica (Zelona Granica)jej najnowszy film fabularny analizuje mroczny rozdział niedawnego kryzysu uchodźczego i ukazuje z kilku perspektyw niewiarygodne warunki na „zielonej granicy” między Polską a Białorusią.

Również interesujące:

„Zielone granice” odnoszą się do niepowodzeń politycznych na wszystkich poziomach

Jeżeli polski minister sprawiedliwości czuje się zmuszony do napisania w ten sposób tweeta w świetle premiery filmu, porównując produkcję słynnego reżysera do nazistowskiej machiny propagandowej, to z pewnością istnieją podstawy, by podejrzewać, że Holandia mogła ukłuć gniazdo szerszeni swoim najnowszym filmem film. Praca. „Zielona granica” zaczyna się od prostego aktu: w ujęciu śledzącym wspomniany przygraniczny las Holland usuwa kolor ze swojego filmu i pozwala, aby kolejne sceny, punkty widzenia, postacie i miejsca pojawiały się w czerni i bieli. Podejście stylistyczne wydaje się bardziej spójne, gdyż przez kolejne 140 minut przed widzami ukazują się sceny grozy, okrucieństwa, rozpaczy, grozy, a przynajmniej cicha nadzieja i czułość.

Akcja filmu fabularnego rozgrywa się jesienią 2021 roku, kiedy nowa fala uchodźców umiera, niektórzy w strasznych okolicznościach, w tym samym obszarze leśnym między Białorusią, Polską i Litwą. Gubernator Białorusi Łukaszenka zwabiał na Białoruś ludzi z Afganistanu, Syrii, Iraku, Jemenu i Kongo, obiecując, że ich wyjście z Unii Europejskiej przebiegnie możliwie bezproblemowo. Było to jedynie narzędzie propagandy wykorzystywane przez autokratę i skierowane przeciwko Unii Europejskiej. Na polskiej granicy funkcjonariusze graniczni zareagowali, stosując brutalne taktyki zastraszania, nielegalne wypychanie, przemoc i terroryzm, aby w zarodku powstrzymać napływ uchodźców.

READ  Kim Gloss przeszła operację głowy

Kino

„DogMan”: Podobnie jak „Joker” – a jednak zupełnie inaczej | Recenzja filmu

Każdy, kto ogląda „DogMana”, nie może powstrzymać się od… Czytaj więcej „

Film Holland zadaje niewygodne pytania w przejmujących obrazach

Zielona granica Zielonej Granicy
„Zielone granice” opowiadają niewygodną prawdę za pomocą mocnych obrazów! Foto: Festiwal Filmowy w Wenecji

Holland początkowo koncentruje się na syryjskiej rodzinie, która chce przekroczyć granicę białorusko-polską, aby dołączyć do swoich krewnych w Szwecji. Porzuceni w lesie i pędzeni jak bydło przez płot z drutu kolczastego do Polski, pozostawieni samym sobie, spotykają się z szeregiem brutalności, które trudno opisać słowami i które nabierają wizualnie koszmarnego charakteru. Jednak w przypadku Holandii nie chodzi tylko o pokazanie horroru na zewnętrznych granicach UE, ale także o nadanie twarzy głównym partiom po obu stronach: funkcjonariuszom granicznym, których szefowie brutalnie szkolą na odprawach, co Łukaszenka i Putin nie rób. Niech nie wysyłają ludzi przez granicę, ale „żywe kule”. Aktywiści i pomocnicy, którzy często są bliscy rozpaczy, ponieważ są związani konwencjami prawnymi i muszą poruszać się po bardzo cienkiej granicy. Oraz przechodnie wokół „zielonej granicy”, którzy nieuchronnie w końcu angażują się w sytuację – czy tego chcą, czy nie.

Fakt, że Holland zdecydował się nakręcić film fabularny z różnych perspektyw narracyjnych, również czyni go podatnym na ten niezwykle wybuchowy temat. Aktorzy, którzy mogą nie grać przekonująco. Fabuła wydaje się znacznie bledsza niż pozostałe. Jakikolwiek drobny błąd w zakresie dramaturgii, reżyserii, reżyserii i autentyczności może szybko wykoleić ten niepokojący film. Ale w przypadku Green Border nigdy się to nie zdarza, głównie dzięki znakomitej reżyserii Hollanda i bardzo mocnej obsadzie. Szczególnie poruszająca jest historia psychoterapeutki Julii (świetnie zagranej przez Maję Ostaszewską), która postanawia dołączyć do grupy pomocników Zielonej Granicy i konfrontuje się z prawdami, na które wolała wcześniej zamykać oczy. .

READ  To jest za składem

Dotyczy to również wielu widzów, którzy być może słyszeli „tę historię” w wiadomościach wiele razy, ale nie są przygotowani na skoncentrowaną kinową moc „Zielonej granicy”. Ponad 30 lat po jej wyjątkowym filmie „Europa, EuropaAgnieszka Holland po raz kolejny dostarcza istotne kino polityczne, które rozdziera na tysiące kawałków nie tylko serce jej ojczyzny, ale i serce Unii Europejskiej. W końcowym epilogu filmu, którego nie chcemy na razie zdradzać, Holland stanowi prowokacyjną antytezę szaleństwa na granicy białorusko-polskiej. Być może jej najważniejszym pytaniem jest: „Czy życie każdego człowieka nie jest jednakowo cenne?”

Ostatecznie tweet polskiego Ministra Sprawiedliwości stanowi tego niezbity dowód: nadal istnieją uzasadnione powody, aby obawiać się silnego kina politycznego. To najwyższe uznanie, jakie można dać Agnieszce Holland dla jej wybuchowego „Green Broder”.

Zielona granica miała oficjalną premierę w konkursie na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Film w niemieckich kinach od 1 lutego 2024 roku!

*Link partnerski

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Rekordowe liczby dla filmu „Chłopi” – niemiecka redakcja

Published

on

Rekordowe liczby dla filmu „Chłopi” – niemiecka redakcja

Światowa premiera filmu Doroty Kobieli-Welchman i Hugh Welchmana odbyła się na początku września w sekcji pokazów Festiwalu Filmowego w Toronto. Został on następnie pokazany na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był jednym z faworytów do Złotego Lwa i ostatecznie otrzymał dwie Nagrody dla Twórców: Nagrodę Publiczności i Nagrodę Specjalną. „Chłopi” to także polski nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy międzynarodowy film fabularny”.

W oświadczeniu komisji Oscarów napisano: „Oprócz wszystkich walorów artystycznych, jakie posiada film, porusza także ważne i wciąż aktualne kwestie społeczne”. Omówione zostaną między innymi ucisk i zależność kobiet od mężczyzn, przemoc seksualna i znęcanie się. Fabuła oparta jest na książce nagrodzonej Nagrodą Nobla. Zdaniem komisji chodzi o to, aby sprawy te były znane ponad granicami Polski i rozumiane ponad granicami politycznymi.

Podobnie jak ostatni film duetu producentów, „Loving Vincent”, także i ten jest animacją rysunkową. Tym razem główną inspiracją było malarstwo z okresu polskiej młodości. W centrum uwagi znajduje się historia Łebek i pięknej, uzdolnionej artystycznie Jani, której wszyscy pożądają. Wciela się w nią Kamila Orzydowska.

Bab/Js

READ  Samochód uderza w kamienną ścianę na rondzie w pobliżu Wallern an der Trattnach
Continue Reading

entertainment

Co pozostało z przyjaźni polsko-węgierskiej?

Published

on

Co pozostało z przyjaźni polsko-węgierskiej?

„Ostatnie sto lat nie zniknie bez śladu w historii stosunków polsko-węgierskich”. Wysocy rangą polscy politycy rozmawiali z Palazem Orbánem i Zsoltem Nemethem w Budapeszcie: słowem kluczem było zrozumienie, ale różnic było też wystarczająco dużo.

Wicemarszałek polskiego parlamentu, Sejmu Riszard Terlecki, przewodniczący Komisji Polityki Zagranicznej Marek Kuczyński i polski eurodeputowany Bogusław Sonik rozmawiali z dyrektorem politycznym premiera Węgier Palazem Orbánem i przewodniczącym Komisji Polityki Zagranicznej Zsoltem Nemethem.

Wymiana poglądów, moderowana przez Macieja Szymanowskiego, dyrektora Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wałcława Wielczaka w Warszawie, nie obyła się bez pięknych słów i życzliwej krytyki.

„Przetrwanie tutaj zależy od nacjonalizmu w dobrym tego słowa znaczeniu. Osiągają to ci, którzy na pierwszym miejscu stawiają interesy narodowe. „Nie we wszystkim się zgodzimy, ale przy wzajemnym szacunku i zrozumieniu nic nie będzie stracone, a przyjaźń polsko-węgierska jest szczególnie ważna” – powiedział Orbán.

Zsolt Nemeth wspomniał, że dla Polaków lata 80. to okres, w którym wiele się udało, co dla nas, Węgrów, oznacza na przykład rok 1956. Dodał:

Minione sto lat nie zniknie bez śladu w historii stosunków polsko-węgierskich”.

Ten trudny czas jest także sprawdzianem przyjaźni polsko-węgierskiej. Przypomniał pierwszą podróż prezydent Katalin Novak, która symbolicznie udała się do Warszawy, i podziękował przewodniczącym Izby Reprezentantów za tę wizytę rewizyjną, która „pomaga nam lepiej się zrozumieć” – a jest to temat wielokrotnie poruszany przez obie strony.

Może się to wydawać zaskakujące, ale cel Węgier i Polski w sprawie Ukrainy jest identyczny: otworzyć drzwi do Unii Europejskiej i nadać temu krajowi status wnioskodawcy, ponieważ wzmacnia go krew i dziesiątki tysięcy ofiar, szef węgierskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Komisja Polityczna stwierdziła. Za to Ukraina. Konserwatywna Europa, Europa państw narodowych, to Europa suwerennych państw, która nie akceptuje teorii interesów, doktryny Breżniewa ani restauracji Związku Radzieckiego, odrzuca „Porozumienie” Jałtańskie i wspiera proces helsiński, a z dla Polaków nie ma innej alternatywy niż bliski przyjacielski sojusz. Dodał, że istnieją rozbieżności co do środków czy ceny, przed którą Budapeszt przestrzega, gdyż nie powinien sobie szkodzić bardziej niż Rosjanie.

READ  Szef stadionu rozlicza się z piosenkarzem Tillem Lindemannem

Osłabienie Rosji

Marek Kuczyński, przewodniczący Komisji Polityki Zagranicznej Izby Reprezentantów, jako wspólny cel określił wzmocnienie współpracy polsko-węgierskiej w tysiącleciu, a tym samym wzmocnienie Europy Środkowej.

Szymanowski wspomniał o wojnie informacyjnej i manipulacji medialnej, mającej na celu nastawienie Polski i Węgier przeciwko sobie, po czym Terlecki powiedział, że wielka rosyjska ofensywa i skuteczny opór Ukraińców ich zaskoczyły. Wicemarszałek Izby Reprezentantów dodał, że istnieje wielka obawa przed globalnym konfliktem i koniecznością wysłania broni i czołgów. „Dramatyczne prośby i żądania” napływały z Kijowa, twierdząc, że Rosjanie nie ustaną i nadal jadą do Polski, aż w końcu postanowili zdecydowanie pomóc Ukrainie, aby jak najbardziej osłabić Rosję.

Marek Kuczyński (Fot. Marek Kuczyński Facebook)

Terlecki dodał, że Rosjan zachęcano do tego, co robią, gdy Europa nie podjęła zdecydowanych działań na Krymie i w Donbasie.

Jednocześnie wyraził swoje zrozumienie węgiersko-ukraińskiego konfliktu dyplomatycznego: „Widzieliśmy, że Węgrzy mieli inne zdanie. «Rozumieliśmy konflikt wyborczy i przyczyny napięć ukraińsko-węgierskich (…) Byliśmy powiedziano nam, że przed nami zamknięto cztery szkoły, a przed wami zamknięto 70 szkół, i próbowaliśmy to zrozumieć”, ale może dlatego nie myślicie o „niuansach” opartych na doświadczeniach historycznych, „To nie wojna jest tym, co zagraża pokojowi, ale Rosja” – wiceprezydent zauważył i zauważył, że PiS znajduje się pod poważnym atakiem propagandowym ze strony opozycji, że są sojusznikami Putina, „ponieważ nie zerwaliśmy więzi z naszymi węgierskimi przyjaciółmi”.

interesy węgierskie

Nasze kraje spełniły marzenie pokoleniowe, odczuwając presję Brukseli czy NATO, i możemy to powiedzieć także dlatego, że także jesteśmy częścią wspólnoty” – powiedział w swoim proeuropejskim wystąpieniu Bogusław Sonik, eurodeputowany z opozycyjnej Platformy Obywatelskiej . Jednocześnie stwierdził, że pogorszenie stosunków nie wynika z dezinformacji opozycji, ale z tego, że „Węgrzy nie wyrazili jasno swojego punktu widzenia” oraz że „przedstawienie interesów Węgier na pierwszym miejscu” nie wystarczy, aby przezwyciężyć kryzys. polskiej lub przekonać europejską opinię publiczną, a wypowiedzi w Budapeszcie zostaną odebrane jako brak współczucia dla Ukraińców i „zadziorne” komentarze pod adresem ukraińskiego prezydenta.

READ  Kim Gloss przeszła operację głowy

Szymanowski jednak polecił słuchaczom książkę Pálasza Orbána „Podstawy węgierskiego myślenia strategicznego”, aby zrozumieć węgierski interes, a sam autor wyjaśnił, że świadomość interesu narodowego to ciągła praca intelektualna, która jest łatwiejsza, gdy suwerenność musi i może być egzekwowana przeciwko bezpośrednio widocznego tyrana – jak to miało miejsce w przypadku naszego kraju i Polski przeciwko nazistom i Sowietom – jakby celem było utrzymanie suwerenności (a nie wbrew tak łatwo zauważalnym wyzwaniom). Opisał jako tragedię zakończenie pokojowego współistnienia w Eurazji w wyniku wojny rozpoczętej przez Rosję. Jednak współpraca w Europie Środkowej jest niezbędna, w przeciwnym razie zostanie zniszczona przez potężne burze geopolityczne. Dlatego przyjaźń węgiersko-polska ma podłoże nie tylko emocjonalne, ale także strategiczne. Według węgierskiego myślenia strategicznego musimy potępić wojnę, pomóc uchodźcom na Ukrainie i zjednoczyć Europę.

Powiązane artykuły

Dzień Przyjaźni Węgiersko-Polskiej: Burmistrzowie Budapesztu i Warszawy świętują wspólnym filmem

Dzień Przyjaźni Węgiersko-Polskiej: Burmistrzowie Budapesztu i Warszawy świętują wspólnym filmem

Trzaskowski oskarżył rządy Węgier i Polski o „udział w deptaniu wartości europejskich i demokratycznych”.

W swojej odpowiedzi Zsolt Nemeth stwierdził, że Węgry głosowały za wszystkimi sankcjami i ich wdrożenie jest poważnym osiągnięciem, ale należy wytyczyć granicę i dotyczy to energii: embargo na ropę, a następnie kwestia gazu, podczas gdy Rosja mogłaby również sprzedawać to innym. Szef węgierskiej komisji dodał, że tak surowa kara mogła zostać nałożona jedynie na Iran. Stwierdził także, że ważne jest bezpośrednie poznanie swoich stanowisk, gdyż stanowiska antypolskie i antywęgierskie pojawiały się zarówno w prasie węgierskiej, jak i polskiej w ramach „wojny propagandowej”, dlatego nie należy skupiać się wyłącznie na ochronie tysiąc lat przyjaźni, bo byłoby przesadą twierdzenie, że wszystko stracone.

Nemeth powtórzył, że celem jest stworzenie silnej, kompatybilnej z UE Ukrainy i niedopuszczenie do odbudowy Związku Radzieckiego, ale węgierskie narzędzia różnią się od polskich. Nie uważa, że ​​trzeba to oceniać, wręcz przeciwnie, powinien spróbować to zrozumieć. Zsolt Nemeth dodał, że świat zachodni musi pokazać siłę i jedność, bo „Rosja na pewno tu zostanie”, ale musi być w stanie nie stanowić już zagrożenia.

READ  Muzyka Adwentowa, Polski Rynek Gwiazd i Wioska Bożonarodzeniowa

Za darmo z darmowym

Kuczyński określił spotkania takie jak dzisiejsze jako kluczowe, gdyż udało się uniknąć reakcji stron na fałszywe informacje i wyselekcjonowane wypowiedzi, na podstawie których budowały obraz oparty na rzeczywistości, i dlatego to spotkanie po prostu musiało się odbyć. Podkreślił potrzebę silnej współpracy polsko-węgierskiej, która budowałaby także Europę Środkową, „ale tylko na zasadzie wolnych z wolnymi, równych z równymi” – nawiązanie do szlacheckiej Rzeczypospolitej i okresu stanów węgierskich. Dodał: „Skoro nasze kraje istniały w ten sposób, były na tyle potężne, że nie mogły nas bezkarnie atakować ani ze Wschodu, ani z Zachodu”.

Szef polskiej Komisji Polityki Zagranicznej podkreślił, że jeśli chodzi o Unię Europejską, trzeba też zobaczyć, na czym polega polityka Węgier i Polski: współpraca suwerennych państw, choć „ci, którzy dziś kierują Unią Europejską, chcą, aby nasze drogi się rozeszły” „oddzielny.” . Bo to im ułatwi realizację wizji wielkiego państwa federalnego.

Terlecki dodał, że sami nie wierzą, że UE zmieni swoje negatywne nastawienie do Ukrainy, co mogłoby zmienić się także wobec Mołdawii i Gruzji. Teraz najważniejsze jest doprowadzenie do porozumienia Europy Wschodniej i Środkowej, podczas gdy UE próbuje „samobójstwo”, czyniąc dostawy energii bardziej ekologicznymi lub fantazjując o wykluczeniu Węgier i Polski.

Szymanowski zakończył wydarzenie słowami Velczaka: Albo mieszkańcy Europy Środkowej muszą nauczyć się współpracować, albo znów staną się pasażerami pociągu, którzy nie mają wpływu na to, gdzie się zatrzyma.

Przez: Mandiner; Zdjęcie na okładce: Marek Kuczyński Facebook

Continue Reading

entertainment

Germaine z Kassel to kolejna topowa modelka w Niemczech

Published

on

Germaine z Kassel to kolejna topowa modelka w Niemczech
  1. Strona główna
  2. Zamek

Naciska

Czy Germaine z Kassel zostanie dziś top modelką Heidi Klum? © Proseppen/Sven Doornkat

Wyłoniono pierwszego zwycięzcę Model Selection Show: Jermaine z Kassel wygrywa GNTM. Leah zajmuje pierwsze miejsce wśród kobiet.

+++ 23:18: Premiera w Pro-Sieben: Po raz pierwszy w historii pokazu modelek wygrywa mężczyzna. W końcu wyłoniono zwycięzcę: kolejnym topowym modelem w Niemczech w roku 2024 jest Germaine. 20-latek z Kassel otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 000 euro. Jego twarz pojawi się także na niemieckiej okładce magazynu o modzie Harper’s Bazaar. Linus jest drugi.

+++ 22:57: Teraz jest jasne: kolejnym topowym modelem roku 2024 w Niemczech jest Lea. Xenia zajmuje drugie miejsce. Mężczyznę wybranego na pierwszego modela Heidi Klum poznamy po przerwie reklamowej.

+++ 22:43: Do utworu „Welcome to the Opera” zespołu Anyma & Grimes na wybiegu zostanie zaprezentowanych 20 najlepszych projektów Amato. Pada deszcz białego konfetti, a konfetti prawie przewraca modelkę, Lily. Musiała opuścić program w 10. odcinku. Po spacerze wyznanie miłosne: Armin, który od dawna jest ulubieńcem, pyta uczestniczkę Grace, czy chce z nim być. Mówi „tak” pocałunkiem. Spotkali się i zakochali w sobie w trakcie sezonu.

Po przerwie na reklamy rozpoczyna się kolejna runda finalistów: pierwsza czwórka spaceruje po wybiegu w studiu w kreacjach kosztujących około 15 000 euro przy muzyce na żywo Sophie Tucker, amerykańskiego duetu taneczno-popowego z Nowego Jorku. Nadmuchiwane sukienki zaprojektowane przez projektanta Jacka Irvinga ważą około 25 kilogramów.

Po kolejnej przerwie reklamowej pozostali uczestnicy muszą udowodnić swoje umiejętności w kolejnym konkursie – tym razem w znacznie mniej dramatycznych strojach. Heidi otrzymuje porady od gości w studiu. Projektanci i muzycy dyskutują na kanapie. Leah i Jermaine są najbardziej przekonujący. „Moja decyzja została podjęta” – Heidi kończy dyskusję.

READ  Samochód uderza w kamienną ścianę na rondzie w pobliżu Wallern an der Trattnach

+++ 21:49: Heidi podejmuje pierwszą decyzję wieczoru: Xenia i Leah idą jeszcze jedną rundę. Oznacza to wyeliminowanie Fabiana.

W kategorii mężczyzn Linus i Jermaine kontynuują walkę o tytuł. Bliźniacy z Frankfurtu zajmują trzecie miejsce wśród mężczyzn. Żegnają Heidi „niespodzianką” – tańcem synchronicznym przećwiczonym w stylu TikTok. Top modelka uważa występ taneczny za „słodki”.

+++ 21:32: Zakończono pierwszą rundę decyzyjną wieczoru i minęła pierwsza przerwa reklamowa. Naturalnie na zbliżającym się finale Mistrzostw Europy nie może zabraknąć światowej gwiazdy, dlatego Heidi ogłasza swojego kolejnego gościa: Bastiana Schweinsteigera. „Ja też nie wiem, po co tu jestem” – zażartował 39-latek w swojej pierwszej rozmowie z Heidi.

Według topowego modela wkrótce pojawi się jego praca: strzelanie do piłek. Piłkarz mógł mieć przeczucia, bo pod garniturem ma na sobie piłkarską koszulkę i spodenki. Staje się to widoczne, gdy Heidi zdejmuje spodnie od garnituru z nóg.

Pierwsza sesja filmowa finału na żywo: Bastian Schweinsteiger kopie piłkę w ścianę bramki

Po zmianie kostiumu gwiazdy piłki nożnej pierwsza tego wieczoru sesja zdjęciowa na żywo szybko trwa: Bastian Schweinsteiger kopie piłki w bramkę, modelki pozują lub próbują łapać piłki i wyglądać jak najlepiej. Zdjęcia wykonał stały gość i gwiazda fotografa GNTM Rankin Waddell. Fotograf podsumowuje fotograf, który wypadł fantastycznie, ale konkurent Linus był „fenomenalny”. Czy Heidi zastosuje się do jego rządów? Dowiemy się po kolejnej przerwie reklamowej.

+++ 20:48: Nominowani do sezonu 19 otworzyli program w jaskrawoczerwonych strojach z aplikacjami w kształcie serca. Unosząca się po studyjnym niebie z obciętym sercem: matka supermodelki Heidi Klum. Ale w centrum uwagi na scenie: amerykańska piosenkarka pop Robin S wykonująca na żywo swój hit „Show Me Love”.

Po numerze otwierającym Heidi kieruje swoją uwagę na finalistów. „Moja dziewczyna Jermaine” – wita się 20-latek. Mówi, że jest podekscytowany. Jego ręce były już „spocone”. Przecież dzisiaj coś jest na szali: oboje zwycięzcy, kobieta i mężczyzna, znajdą się na okładce niemieckiego wydania międzynarodowego magazynu o modzie „Harper’s Bazaars”. Jest też 100 000 euro za sztukę.

READ  „Psychologiczne szkody”: Lesha i Danny Buchner odmawiają jedzenia menu „Celebrity Dinner” Gülpensa

Następnie w zwykły sposób spoglądamy wstecz i witamy gości w studiu. Wśród nich: ostateczna zwyciężczyni programu, Xenia i projektant Wolfgang Joppe. Modelki są teraz ubrane przed pierwszą rundą decyzyjną.

Aktualizacja z czwartku, 13 czerwca o 20:15: Nadszedł czas: zabrzmi sygnał do startu finału filmu „Następny niemiecki top model”. I z pewnością robi wrażenie.

Finał GNTM 2024: Jermaine i bliźniacy Hessen w finałowej transmisji tegorocznego sezonu

Trzech nominowanych ze stanu dotarło do finałowego programu sezonu 19. Oprócz bliźniaków Juliana i Lucy z Frankfurtu, jednym z pierwszych męskich uczestników pokazu jest także Jermaine z Kassel. W ciągu ostatnich kilku tygodni pokonali 38 kandydatów.

Wrażenia z finału, na żywo z Kolonii, można dziś wieczorem zobaczyć także na Instagramie (@kassellive).

Pierwsza relacja z czwartku, 13 czerwca o godzinie 12:45: Kassel – 20-latek i sześciu innych kandydatów dotarli już do finału GNTM, który będzie transmitowany dziś wieczorem w Pro Sieben o 20:15.

W dziewiętnastym już sezonie castingów z prowadzącą Heidi Klum po raz pierwszy w konkursie biorą udział nie tylko nominowane kobiety, ale także mężczyźni. Zatem ostatecznie będzie dwóch zwycięzców. Aktualne informacje na temat finału znajdziecie także wieczorem na Instagramie (@kassellive).

Przeczytaj także: Jermaine z Kassel podczas dzisiejszego finału GNTM: „Najserdeczniejszy śmiech wszechczasów” – obecny jest także bliźniak z Frankfurtu.

Continue Reading

Trending