Connect with us

Top News

Corona News on Tigers: Kary są wymagane dla pchaczy

Published

on

Zaktualizowano 11 maja 2021 r. O godzinie 18:33

  • 06:33: Rośnie liczba prób popełnienia oszustwa w ośrodkach szczepień V – ci, którzy się zgłoszą, potrzebują kar
  • 05:59: RKI 6125 rejestruje nowe infekcje koronowe – częstość występowania nadal spada
  • 04:29: Lindner żąda: otwierając schody, nie patrz tylko na wydarzenia

Zaktualizuj Corona Live Ticker tutaj

Rośnie liczba prób oszustwa – osoby, które chcą się zaszczepić, powinny zostać ukarane grzywną

06:33: Wezwanie do ukarania staje się coraz głośniejsze, biorąc pod uwagę rosnące wysiłki osób, które chcą zostać zaszczepione wcześniej, aby otrzymać szczepionkę nieuzasadnioną, a czasem źle poinformowaną. „Złapano tysiące, ale nie było żadnych ograniczeń” – powiedział Eugene Bryce z zarządu niemieckiej agencji prasowej. „Postęp w szczepieniach nie jest jeszcze wykroczeniem administracyjnym”.

Dużo Ośrodki szczepień Raport po doniesieniu medialnym na temat agresji osób, które chcą zostać zaszczepione, i rosnących wysiłków w celu uzyskania wczesnej szczepionki. Magazyn telewizyjny SWR „Report Mains” zgłosił kilka tysięcy przypadków. Początkowo, aby umówić się na szczepienie, zostaną podane nieprawidłowe informacje o wieku lub zawodzie. Samo Centrum Szczepionek w Hamburgu zgłosiło ostatnie 2000 szczepień wstępnych w ciągu tygodnia. W Monachium łapano do 350 osób tygodniowo, aw Surbrucken do 140, jak podano w „raporcie”.

Inne wiadomości dnia Corona:

RKI 6125 rejestruje nowe infekcje koronowe – liczba zdarzeń nadal spada

05:59: Urzędnicy służby zdrowia w Niemczech to mają Firma Roberta Kocha (RKI) W ciągu jednego dnia zgłoszono 6125 nowych infekcji koronami. Wynika to jasno z danych z wtorkowego poranka, które odzwierciedlają pozycję deski rozdzielczej RKI o godzinie 17:20. Dla porównania: tydzień temu było to 7534 nowych infekcji.

Według RKI liczba nowych infekcji na 100 000 osób w ciągu siedmiu dni w całym kraju we wtorek rano wyniosła 115,4 (dzień poprzedni 119,1; tydzień poprzedni 141,4). Według doniesień w całych Niemczech w ciągu 24 godzin zgłoszono 283 nowe zgony. Tydzień temu zginęło 315 osób.

READ  Niezależny Adwokat Markin Vysek: Rzecznik Praw Obywatelskich – komentarz -

RKI policzył w sumie 3533376 infekcji zdiagnozowanych przez SARS-Cowie-2 od początku epidemii. Faktyczna całkowita liczba może być jednak znacznie wyższa, ponieważ wiele infekcji nie zostało zidentyfikowanych. RKI podał liczbę uratowanych osób na około 3196,900. Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku zakażenia SARS-Cow-2 wzrosła do 85,112.

Według raportu zarządu RKI z poniedziałkowego wieczoru, siedmiodniowa wartość R w całym kraju wyniosła 0,88 (dzień poprzedni: 0,90). Oznacza to, że 100 ofiar teoretycznie wpłynie na 88 więcej. Wartość R wskazuje na infekcję 8 do 16 dni wcześniej. Jeśli przez długi czas jest poniżej 1, proces infekcji spowalnia; Jeśli nadal jest wysoki, liczba przypadków wzrasta.

Lindner żąda: otwierając schody, nie patrz tylko na wydarzenia

04:29: Lider FDP Christian Lindner Wezwał do podjęcia decyzji o złagodzeniu epidemii koronowej. „Otwierając schody, trzeba odegrać nie tylko wydarzenia, ale także rolę” – powiedział niemieckiej prasie w Berlinie. „Musimy dodać inne wskaźniki – na przykład wskaźnik agresji w szpitalach, wskaźnik pozytywnych testów lub wskaźnik szczepień”.

Lindner zwrócił uwagę na Berlin, gdzie pewność otwarcia została zachwiana, gdy siedmiodniowe wydarzenie spadło poniżej 100, a trzy dni później powyżej 100. „Przykład Berlina pokazuje: federalny hamulec bezpieczeństwa jest bardzo elastyczny” – powiedziała partia i przewodniczący komisji parlamentarnej Partii Demokratycznej Wolności. „Nawet niewielkie wahania statystyczne decydują o tym, czy otworzyć, czy nie – niezależnie od charakteru regionalnego procesu zakaźnego”.

Otwarcie cateringu na świeżym powietrzu z koncepcjami bezpieczeństwa było od dawna wskazywane poza hotspotami. „W przypadku federalnego hamulca bezpieczeństwa istnieje ryzyko Niemcy W ciągu następnych kilku tygodni otwarcie wylądowało w Yo-Yo. Rząd federalny musi uznać, że zgubił drogę przez federalny hamulec bezpieczeństwa. „Powinien szybko zwolnić hamulec bezpieczeństwa i umożliwić gminom otwarcie ponad 100 stopni” – zażądał Lindner.

READ  Foßball-Zweitligist: Hansa Rostock erkimft Remis w Polsce

Wszystkie raporty koronowe do czytania od 10 maja można znaleźć tutaj

Więcej o wirusie Corona:

Znaczenie od dpa, afp, sid i apa.

Zgłaszano pojedyncze przypadki zakrzepicy nerwu mózgowego po podaniu szczepionki astrogennej. Marcus Scholes z Instytutu Informacji Medycznej Uniwersytetu w Lipsku klasyfikuje zagrożenia związane ze szczepionkami wektorowymi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top News

Polska kupuje w Korei Południowej

Published

on

Polska kupuje w Korei Południowej

Korea Południowa stała się w ostatnich latach ważnym partnerem Polski w zakresie bezpieczeństwa. W planach są dalsze inwestycje i przejęcia. Nowy polski rząd zapowiedział jednak dokonanie przeglądu podpisanych porozumień. Budzi to uzasadnione obawy, że niektóre umowy mogą zostać poddane przeglądowi w Seulu.

Pod koniec grudnia 2023 r. polski parlament przyjął budżet obronny. Do 2024 r. całkowite wydatki na obronność mają wynieść 36,8 mld euro, przy budżecie Ministerstwa Obrony na 27,2 mld euro. Stanowi to 3,1% PKB (4,1%, jeśli uwzględnić wszystkie wydatki związane z obronnością). Modernizacja technologiczna ma kosztować Polskę co najmniej osiem miliardów euro do 2024 roku. Polska wyda na sprzęt obronny 19,4 mld euro, jeśli uda się pozyskać dodatkowe środki w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Do druku, w formacie PDF i e-mailem
READ  Wielki pokaz Schrödera: drużyna DBB ze zwycięstwem nad Polską w przerwie | Sport z całego świata
Continue Reading

Top News

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Published

on

Dezinformacja w Internecie: ludzie w Niemczech są zaniepokojeni

Niemcy wpadają w panikę: kampanie dezinformacyjne i rozpowszechnianie tzw. fałszywych wiadomości niepokoją coraz więcej mieszkańców Niemiec. Według sondażu przeprowadzonego w środę przez Fundację Bertelsmanna 84 procent uważa szerzenie celowej dezinformacji w Internecie za główny problem społeczny.

Ostrzeżenie przed dezinformacją w Internecie

81 procent ankietowanych postrzega kampanie dezinformacyjne jako zagrożenie dla demokracji i jedności w Niemczech. „Większość ludzi wie teraz, że dezinformacja stanowi zagrożenie dla społeczeństwa demokratycznego” – mówi Daniela Schwarzer, członkini zarządu Fundacji Bertelsmanna. „Zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny rok superwyborów, rozwój ten stanowi wyzwanie, któremu musimy stawić czoła, aby chronić naszą liberalną demokrację”.

Super rok wyborczy w Niemczech, Europie i Ameryce

W tym roku w Niemczech i innych krajach zbliża się wiele ważnych wyborów. W listopadzie w Stanach Zjednoczonych zostanie wybrany nowy prezydent. We wrześniu we wschodnioniemieckich krajach związkowych Saksonia, Turyngia i Brandenburgia odbędą się wybory. Tam AfD nadal jest najsilniejszą siłą polityczną.

Dezinformacja działa szczególnie dobrze…

Według badania Fundacji Bertelsmanna mieszkańcy Niemiec byli szczególnie świadomi kampanii dezinformacyjnych na temat imigracji, opieki zdrowotnej i bardziej kontrowersyjnych tematów, takich jak korona wirusowa, wojna na Ukrainie i kryzys klimatyczny. Ich zdaniem nadawcami takich kampanii w sferze politycznej są przede wszystkim aktorzy chcący wpłynąć na opinię publiczną lub wyniki wyborów i zachęcać do radykalizacji.

To są główne źródła fałszywych wiadomości

Respondenci wskazali różne media społecznościowe jako główne źródło dezinformacji szerzącej się w Internecie: 59 proc. stwierdziło, że dowiedzieli się o tym z komentarzy lub postów na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy X – dawniej Twitter. 37 procent stwierdziło to samo w przypadku fałszywych artykułów w artykułach na blogach lub serwisach informacyjnych, a 33 procent bezpośrednio w artykułach na blogach lub portalach informacyjnych.

Kto stoi za fałszywymi wiadomościami?

Z badania wynika, że ​​za szerzenie dezinformacji i dezinformacji szczególnie odpowiedzialne są grupy opozycyjne i aktywistyczne (66 proc.). 60 procent obwinia za to influencerów i blogerów społecznościowych. 53 procent uważa, że ​​za kampanie dezinformacyjne odpowiedzialne są zagraniczne rządy, a 50 procent widzi niemieckich polityków. Co najmniej 34 procent obarcza odpowiedzialnością także rząd centralny. Jednak około 55 procent ankietowanych uważa, że ​​kampanie dezinformacyjne wywodzą się w równym stopniu z prawicowych, jak i lewicowych obozów politycznych.

READ  Trump skrytykował Nawalnego po jego śmierci

Prawie jedna czwarta obwinia za to działaczy centroprawicowych, a dziesięć procent lewicę.

Najlepsze zasady i zaangażowanie sieci społecznościowych

Fundacja Bertelsmanna jest zbulwersowana i wzywa do wprowadzenia dalszych środków zaradczych: „Potrzebujemy lepszych zasad – zobowiążmy sieci społecznościowe do łączenia weryfikacji faktów i ocen zaufania” – mówi Kathleen Berger, współautorka badania. „Należy lepiej wspierać użytkowników w samodzielnym weryfikowaniu informacji i zgłaszaniu wątpliwości.”

Sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na tworzenie kampanii dezinformacyjnych

Na przykład Rosję wielokrotnie oskarżano o próbę osłabienia zachodniej demokracji za pomocą własnej cyberpropagandy i dezinformacji. Debatę podsyca postęp technologiczny, a przede wszystkim rozwój sztucznej inteligencji, która potrafi tworzyć niecyfrowe „deep fake newsy”. „Umożliwia to syntezę public, czyli rzeczywistości cyfrowej, która poszukuje dowolnego obiektu lub fragmentu znaczenia, który może ująć jak największą grupę” – analizuje Fundacja Bertelsmanna w swoim badaniu.

Z badania wynika, że ​​Amerykanie są „bardziej czujni” niż Niemcy

W kolejnym kroku ta wspierana przez sztuczną inteligencję zmiana percepcji umożliwia nie tylko zmianę kolizji i ich ograniczeń. Według autorów badania kwestia autentyczności treści cyfrowych jest bardziej skupiona w Stanach Zjednoczonych (67 proc.) niż w Niemczech (35 proc.). Według badania, w porównaniu z obywatelami Niemiec, mieszkańcy USA są uważani za bardziej refleksyjnych: 39 procent uważa, że ​​mogą dać się nabrać na dezinformację, w porównaniu z zaledwie 16 procentami w Niemczech.

Na potrzeby badania Fundacja Bertelsmanna przeprowadziła w październiku ubiegłego roku ankietę wśród 2000 osób w Stanach Zjednoczonych i 5000 obywateli Niemiec przebywających w Niemczech. Nosi tytuł „Zdezorientowana opinia publiczna”, a dane z badania są reprezentatywne.

Continue Reading

Top News

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Published

on

Zakupy w Polsce: Biedronka w Łeknicy została odbudowana – oto, co powinni wiedzieć klienci

Do końca stycznia 2024 r. można było odnieść wrażenie, że pracownicy budowlani nie pozostawiali kamienia na kamieniu. Każdy, kto chciał zrobić zakupy na starym targu Biedronki w Łeknicy, za rynkiem polskim, był zachwycony.

Odcięto całą strefę wejściową. W tym czasie stali klienci musieli udać się na obwodnicę do nowego marketu Biedronki, albo do Horexu czy Dino.

Łeknica ma nowy market Biedronka – który obsługuje klientów

Według burmistrza Piotra Kuliniaka prace budowlane powinny zakończyć się do marca 2024 roku na rynku, który podobno generuje największe przychody w regionie Żar (Sorau). Wiadomość dotarła do Bad Muska.

Jednak od 22 lutego 2024 r. znów będzie można robić zakupy w zwykłych supermarketach. Kierownik sklepu Anna Krzosek obiecuje lepsze doświadczenia zakupowe.

Biedronka jako pierwsza przykuła Twój wzrok na rynku

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że zniknęły stare, duże zamrażarki, które nie mogły bardzo wyraźnie eksponować produktów. Wszystko, co należy przechowywać w lodówce, od twarogu przez 18-procentową śmietanę po pakowane świeże mięso, można teraz znaleźć na regałach chłodniczych sięgających od ściany do ściany. Bardzo elegancko prezentują się także wypieki wypiekane na miejscu lub z lokalnych piekarni.

Wygląda na to, że napływ wzrósł. Jednak doświadczeni nabywcy twierdzą, że wynika to z zapewnienia jasnej gamy produktów.

Jest jednak problem ze zmienionym rynkiem. Korytarze były wielokrotnie krytykowane za przeciążenie ładunkiem. Oczywiście nic się nie zmieniło pod względem pojemności. Poruszanie się po koszyku może być czasami trudne.

Od czasu remontu na parkingu nic się nie zmieniło.

Godziny otwarcia targu Biedronka w Łeknicy

Nawiasem mówiąc, rynek jest równie odpowiedni dla rannych ptaszków, jak i późnych ptaszków. Otwarte od poniedziałku do soboty od 6:00 do 23:00. W Niedzielę Handlową – zwaną w Polsce Niedzielą Handlową – jest czynna od 9:00 do 20:00. Najbliższe niedziele otwarte w Polsce to 24 marca i 28 kwietnia 2024 roku.

Continue Reading

Trending