Connect with us

sport

BVB i Jadon Sancho: Niesamowita umowa wymiany jako rozwiązanie?

Published

on

BVB i Jadon Sancho: Niesamowita umowa wymiany jako rozwiązanie?

Okres oczekiwania zakończył się po 1031 dniach. Jadon Sancho strzelił swojego pierwszego gola po powrocie do Dortmundu przeciwko Werderowi Brema (2-1).

{ „placeholderType”: „MREC” }

„Oczywiście Sancho nie grał w Borussii Dortmund przez dwa i pół roku, ale tęsknota za pierwszą bramką była nadal wielka” – mówi. Sport1– Reporter Manfred Seidelbauer zauważa: „Ciężko pracował, naprawdę się starał”.

Korespondent BVB Oliver Müller szczególnie podkreśla cierpliwość urzędników: „Od początku była zgoda: pomożemy wam wyjść ze sportowego impasu, a wy pomożecie nam osiągnąć nasze cele na ten sezon”.

Trener Borussii Dortmund Terzic chwali Sancho: „Zawodnik, który strzela bardzo wcześnie”

Sancho był w stanie udowodnić, że potrafi pomóc Borussii Dortmund w ruchach, które doprowadziły do ​​jego celu: szybki i mocny w sytuacjach jeden na jednego oraz mocny w końcówce.

{ „placeholderType”: „MREC” }

„Jadon nie jest zawodnikiem, który strzela bardzo celnie i z dużą siłą, ale jest zawodnikiem, który strzela bardzo wcześnie. „Strzela, zanim ktokolwiek go rozpozna i chcieliśmy, żeby znów rozpoznał tę spontaniczność” – pochwalił trener Borussii Dortmund Terzic po zwycięstwie w Bremie.

„Wczesny strzał jako tajna broń?” Seidelbauer pyta swojego kolegę w podcaście. „z pewnością!” Muller odpowiada: „Sancho to wolny, atakujący duch, który rozpoznaje niebezpieczne przestrzenie i sytuacje, których inni nie widzą. Zwycięstwo 2:0 jest tego najlepszym przykładem.”

Sancho wraca do BVB – euforia opadła

Powrót Sancho do Dortmundu rozpoczął się obiecująco. W swoim debiucie strzelił gola dla Marco Reusa i wzbudził ogromne oczekiwania.

Ale aż do weekendu nie mógł nawet zbliżyć się do osiągnięcia tego celu. Ostatnio Sancho musiał znosić wiele krytyki ze strony fanów. Euforia opadła, a transfer stanął pod znakiem zapytania.

{ „placeholderType”: „MREC” }

„BVB od samego początku wspierało Sancho po jego trudnym okresie w Manchesterze i budowało go. Mimo że krytyka stała się ostatnio głośniejsza. „W meczu z Bremą urzędnicy odnieśli korzyści” – powiedział Sedlbauer, który pochwalił poczucie własnej wartości Sancho: „Być szczerze, jestem zawiedziony.” Trochę mojego występu. „Mogłem zagrać lepiej i wnieść większy wkład w grę”.

READ  Niklas Volkrug zawodnik miesiąca! FC Augsburg Baw się!

W sumie po dziewięciu meczach 23-latek ma na swoim koncie trzy punkty króla strzelców Dortmundu (jeden gol i dwie asysty). Chociaż forma Sancho w meczu z Bremą znacznie się poprawiła, Müller ostrzega przed pochopnymi pochwałami: „To daleko od Sancho z dawnych czasów”. „.

Czy wypożyczony Sancho pozostanie po sezonie w Borussii Dortmund?

Sytuacja jest jasno uregulowana umową: Sancho będzie dostępny w Barcelonie do końca sezonu, a do Manchesteru wróci po półrocznym wypożyczeniu.

Sebastian Kehl, dyrektor sportowy BVB, powiedział: Sport1-Po pierwsze i dwa, że ​​utrzymanie go wymagałoby „dużo pieniędzy”. Obecnie w Dortmundzie tego nie ma. Blogerzy są jednak zgodni, że drzwi nie są całkowicie zamknięte.

Trener Borussii Dortmund Kehl wyjaśnia: Po tym terminie Sancho i Mattsen będą mogli zostać

Müller ma jednak duże wątpliwości co do przyszłej współpracy. „Albo Manchester United i Sancho zwrócą się do niego ponownie latem i zaoferują mu przyszłość pod wodzą Erika ten Haga, albo zostanie sprzedany. Muller szacuje, że Anglicy zażądają kwoty, której Borussia Dortmund nie będzie skłonna zapłacić.

Przyszłość Sancho jest otwarta: czy na horyzoncie widać oszałamiającą wymianę zdań?

Kontekst: Sancho przeniósł się do Manchesteru latem 2021 roku za 85 milionów euro. Mueller twierdzi, że sprzedaż go teraz „nie wchodzi w grę” w przypadku United.

Seidelbauer również uważa, że ​​zakup jest mało prawdopodobny, ale nadal widzi możliwość kolejnego wypożyczenia: „Jeśli Manchester United nie znajdzie kupca, który wyłoży na stół więcej niż 35 milionów euro, z pewnością woleliby wypożyczyć go ponownie, niż zatrzymać go w klubie.” Usiądź na ławkach, a raczej pozwól im usiąść na trybunach. Wtedy Borussia Dortmund na pewno będzie gotowa.

Oferta wymiany za Donyella Malena, którego agent był już w kontakcie z Manchesterem zimą, również byłaby dla niego korzystna. Sport1-Reporter Ciekawy tok myślenia. „Jeśli istnieje potencjał, a BVB jasno da Angliom, że Malen jest obecnie najlepszym zawodnikiem Dortmundu i dlatego ma bardzo dużą wartość, obie strony mogą zbliżyć się do siebie. Jednak prawdopodobnie będą to bardzo długie negocjacje, podejrzewa Müller .

READ  BVB ogłasza ogromną transakcję – Dortmund sięga głęboko do kieszeni dla NIEGO

Blogerzy wskazują na „przelew gumy balonowej” Sancho zimą, kiedy szczegóły pożyczki opóźniały się o kilka dni, a transakcja była prawie zagrożona niepowodzeniem.

vs. PSV Eindhoven (środa od godz. 21:00) Sport1-Taśma na żywo) Sancho ma kolejną okazję, aby zwrócić na siebie uwagę i potwierdzić swój rosnący poziom. Cel jest jasny: Sancho chce znów być sobą.

Mówi w podcaście Dortmund Week. Sport1-Reporter Manfred Seidelbauer Sport1– Korespondent Oliver Müller na aktualne tematy w Borussii Dortmund. the Sport1-Podcast Dortmund Week jest nadawany zawsze w każdy wtorek podcast.sport1.deW Aplikacja sportowa 1 Dostępne na popularnych platformach streamingowych Spotify, Apple Podcasts, Amazon Music, Deezer i Podigee.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

Published

on

Maria, Sigmund i Lys zostają wyeliminowani

{ „placeholderType”: „BANNER” }

French Open: wyeliminowany niemiecki kwartet

Tatiana Maria, Laura Siegmund i Eva Liss poniosły porażkę pierwszego dnia French Open w Paryżu.

Tatiana Maria również została już wyeliminowana
© AFP/Sid/Anne-Christine Pujolat

.  Pan
.  Pan

Tatiana Maria, była półfinalistka Wimbledonu, przegrała pierwszą rundę French Open w Paryżu. Oczywiście pierwsza Niemka przegrała z Dunką Clarą Tauson 2:6, 3:6. Julie Niemeyer, Laura Siegmund i Eva Liss również wystąpiły wcześnie w Czarną Niedzielę.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Jeśli chodzi o Marię, zajmującą 65. miejsce na świecie, czarna passa trwała nadal przed Tawsonem, który tracił do niej siedem miejsc. 36-latkowi nie udało się przejść dalej niż do drugiej rundy Rolanda Garrosa. Po pokonaniu Wang Xinyu (Chiny) 6:0, 2:6, 4:6 Niemeyer wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo na turnieju głównym w Paryżu.

Wcześniej zawodniczka świata gry podwójnej Siegmund po dobrym początku przegrała z byłą zwyciężczynią Australian Open Sofią Kenin (USA) 6:4, 2:6, 2:6. „Zamknąłem pierwszego seta, ale potem przestało działać” – powiedział Siegmund, który w 2020 roku w stolicy Francji dotarł do ćwierćfinału.

Z kolei kwalifikantka Eva Lais pokonała Francuzkę Caroline Garcię 6:4, 5:7, 2:6. Hamburger prowadził Garcię, rozstawiony z numerem 21, 4:3 w drugim secie, ale to nie wystarczyło, aby wygrać.

{ „placeholderType”: „MREC” }

Wśród niemieckich zawodniczek w turnieju wzięły udział jedynie Angelique Kerber (Kielonia) i Tamara Korbach (Hamburg).

READ  Oskarżenie o uszkodzenie ciała: skarga na Alexandra Zvereva | Sporty
Continue Reading

sport

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

Published

on

Schalke 04: Manga podejmuje decyzję trenerską

W Gelsenkirchen dużo się dzieje. Ostatnio Schalke 04 wyróżniało się radykalną wewnętrzną restrukturyzacją. Wszystko, co mogło spowodować tak rozczarowujący sezon, jest analizowane. Ale jest inny sposób.

W przeciwieństwie do branży zawodowej, z której część pracowników niedawno musiała odejść (dowiedz się więcej tutaj), celem jest skupienie się na ciągłości w grupie juniorów. Dlatego FC Schalke 04 kładzie nacisk na wszystkich trenerów w obszarze występów i transferów w Knappenschmiede.

Schalke 04: Trio trenerskie jest nadal na pokładzie

Jeśli w klubie osiągniesz poziom U17, U19 lub U23, sytuacja stanie się dla Ciebie poważna. Marzenie o profesjonalnej piłce nożnej jest wciąż żywe. To właśnie w tych grupach wiekowych zapada ostateczna decyzja, kto może pewnego dnia zostać gwiazdą i czyja kariera zakończyła się, zanim w ogóle się zaczęła.

+++Kibice S04 wysyłają wyraźny sygnał – niektóre inne kluby nie mogą się temu dziwić +++

Zaangażowani trenerzy są szczególnie ważni i kształtujący. Mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość swoich wyznawców. Teraz jest już jasne, że na Schalke 04: Jakob Fimpel (U23), legendy Norbert Elgert (U19) i Thomas Birtels (U17) pozostaną na czele swoich drużyn.

Ciągłość w potomstwie

Norbert Elgert i tak nie podlega dyskusji. Trener Młodzieży to prawdziwa instytucja S04. Jest trenerem drużyny do lat 19 od 1996 roku, z wyjątkiem sezonu 02/03. Trenowani przez niego profesjonalni gracze do dziś dbają o Elgerta. Nadal będą go wspierać asystenci trenerów Tim Hoagland i Charles Takei.

Jacob Fimpel w przyszłym sezonie również będzie na ławce rezerwowych drużyny U23. 25-latek objął stanowisko trenera drużyny Ligi Regionalnej na początku marca 2022 roku. Zespół plasował się wówczas w środku tabeli. Ubiegły sezon zakończyli na piątym miejscu. Tendencja jest słuszna.


Więcej aktualności możesz przeczytać tutaj:

READ  Niklas Volkrug zawodnik miesiąca! FC Augsburg Baw się!

W kategorii U-17 nastąpiła niewielka zmiana w składzie asystentów trenerów. Thomas Peretz, rozpoczynający swój drugi sezon, pozostaje na stanowisku. Zamiast Jana Ansbergera (będzie trenował kadrę U-15) w przyszłości będą mu pomagać Bastian Nasse – i jego były asystent Robin Willek.

FC Schalke 04: Kolejna rozdzielczość mangi

Decyzja należy do Bena Mangi, który niedawno został dyrektorem ds. planowania zespołu, skautingu i górników. „Zespoły szkoleniowe U-17 do U-23 są bardzo ważne ze względu na ich ścisłe powiązania z obszarem licencyjnym” – podkreśla.

Jego asystent Rafael Tonello, dyrektor sportowy Nabenchmedie, dodaje: „W zeszłym sezonie cała trójka udowodniła, że ​​wykonuje bardzo dobrą robotę. Potwierdzają to nie tylko wyniki i klasyfikacje drużyn, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy osiągnęli sukces wskocz na licencjonowany obszar.

Continue Reading

sport

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Published

on

Rennsteiglauf 2024: Podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie

Półmaratony, maratony, ultramaratony, a także piesze wycieczki – tradycyjny wyścig Rennesteg rozgrywany na grani w Lesie Turyńskim słynie z trudnych tras. W Erfurcie na Drodze Królewskiej doszło do podwójnego zwycięstwa: Marcel Braut i Christine Hempel byli najszybsi w supermaratonie z Eisenach do Schmidfeld na dystansie 73,9 km.

Przy pogodzie idealnej do biegów długodystansowych tysiące sportowców rekreacyjnych i turystów pieszych wzięło w sobotę udział w biegu GuthsMuths Rennsteig Run w Lesie Turyńskim. Rzecznik organizatorów powiedział, że na pierwszej trasie pomiędzy poszczególnymi konkursami – na dystansie około 74 kilometrów z Eisenach do Schmidfeld – wzięło udział ponad 2000 uczestników.


Do największego w Europie wyścigu przełajowego zarejestrowało się prawie 17 000 biegaczy, turystów pieszych i spacerowiczów.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Po nagraniu rocznicy w zeszłym roku powróciliśmy do liczb sprzed korony.

Jürgen Lange | Klub biegowy Rensteeg

Na różnych szlakach biegowych i pieszych wzięło udział około 15 000 aktywnych uczestników, a organizatorzy ogłosili: „Po nagraniu zeszłorocznej rocznicy wróciliśmy do liczb sprzed korony” – powiedział prezes klubu Rensteglauverien, Jürgen Long.

W 2023 r. wzięło w nim udział ok. 17 tys. biegaczy i turystów pieszych, na tym samym poziomie utrzymała się także liczba zapisów wstępnych w tym roku.


Rasa nosi imię hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Erfurt zwycięzcą Rensteglauf Super Maraton

Na Drodze Królewskiej – dystansie ok. 74 km z Eisenach do Schmidfeld – zwyciężyły Marcel Braut z Erfurtu (5:06:56 godz.) i Christine Hempel (6:12:16 godz.).


Christine Hempel zakończyła podwójne zwycięstwo Erfurtu w supermaratonie.
Źródło zdjęcia: IMAGO / Christian Helwagen

Najpopularniejszym biegiem jest tradycyjnie półmaraton, który liczy około 21 kilometrów i bierze w nim udział około 6700 uczestników. Do maratonu klasycznego na dystansie dwukrotnie większym zgłosiło się około 2800 osób. Rzecznik organizatorów powiedział, że liczba osób faktycznie startujących systematycznie nieznacznie maleje.


Na mecie zwycięzca maratonu Samsom Tesfazghi Hayalu
Źródło zdjęcia: IMAGO / Funke Photo Services

Zwyciężyła pochodząca z Erytrei Samsom Tesfazghi Hayalu, biegnąca dla SV Sömmerda (2:42:30), a maraton kobiet zwyciężyła Anika Oettinger z Hamburga (3:08:17).

Centralnym miejscem wszystkich konkursów było Schmidfeld, gdzie nowicjuszy nie tylko witano gromkimi brawami, ale także tradycyjnie butelką „Piwa Biegacza” z browaru w Turyngii.

Żadnych wypadków na trasie

Z punktu widzenia policji zawody początkowo przebiegły bez żadnych problemów. Rzeczniczka firmy powiedziała, że ​​ze względu na aktywny dostęp uczestników i trasę biegnącą po grani w Lesie Turyńskim, obowiązują tymczasowe ograniczenia dla kierowców. Nie było żadnych wypadków związanych z bieganiem.


W Eisenach rozpoczął się 51. wyścig Rennsteig. Prawie 2000 biegaczy odbyło długą podróż do Schmidfield.
Źródło zdjęcia: Picture Alliance/DPA | Michaela Reichela

Sportowa tradycja w pięknym krajobrazie

Rzeka Rensteeg o długości około 170 km płynie na wysokości od około 500 do 1000 metrów pomiędzy Horschel niedaleko Eisenach i Blankenstein na granicy Turyngii i Bawarii. Rasa, nazwana na cześć hodowcy Johanna Christopha Friedricha Gutsmuthsa (1759-1839), jednego z pionierów współczesnego sportu, obchodziła w tym roku swoją 51. edycję.

Więcej o wyścigach Rennsteig

Ten temat w programie:MDR THÜRINGEN – Radio | Poranek Johna i Dicka | 25 maja 2024 | 05:00

Pokaż wszystkie

Pokaż wszystkie

Continue Reading

Trending