Connect with us

Economy

Budynek Galerii w Kassel nie należy już do Grupy Signa

Published

on

Budynek Galerii w Kassel nie należy już do Grupy Signa
  1. Strona główna
  2. Zamek

Wydaje się, że udało się zapobiec sprzedaży nieruchomości Galerii w Kassel należącej do jednej z mas upadłościowych Grupy Signa. Signa nie jest już właścicielką.

Kassel – Dom towarowy przy Obere Königsstrasse 31 nie jest już częścią grupy Signa Group René Benko, która obejmuje około 1000 firm. Nieruchomość w centrum Kassel jest własnością frankfurckiej firmy inwestycyjnej z branży nieruchomości, od końca lata 2023 r., jak wynika z rejestru gruntów w Kassel.

Na jego prośbę właściciel powiedział naszej gazecie, że między nim a Cigną nie ma żadnej komunikacji. Powodem zakupu domu towarowego była długoterminowa umowa najmu. Mówią, że w świetle obecnej sytuacji można mieć nadzieję, że Galleria będzie kontynuować swoją lokalizację w Kassel.

I to wyjaśnia: Nie będzie sprzedaży nieruchomości w domu towarowym w Kassel należącej do jednej z upadłych nieruchomości upadłej Grupy Signa austriackiego biznesmena Benko w Kassel. Jednak sieć domów towarowych Galeria-Karstadt-Kaufhof (GKK) należy do Grupy Signa – a co za tym idzie także oddziału w Kassel.

Przyszłość Galerii w Kassel pozostaje niejasna

Nie jest jasne, w jakim stopniu Galeria w Kassel jest uzależniona od tego, czy Cigna od lutego przekaże GKK pierwszą transzę 50 mln euro z uzgodnionego pakietu pomocowego wynoszącego 200 mln euro. Grupa Signa zadeklarowała tę kwotę pod koniec 2022 roku w ramach najnowszej tarczy upadłościowej GKK, mającej na celu wsparcie restrukturyzacji sieci. Jeśli nie, GKK mogłoby przynajmniej wstrzymać płatności czynszów za nieruchomości domów towarowych Signa Group, o czym w ostatnich miesiącach informowało kilka mediów.

Właścicielem obiektu nie jest już Rene Benko, lecz firma inwestująca w nieruchomości: dom towarowy w centrum Kassel nie należy już do grupy Signa Group Rene Benko od końca lata 2023 r. © Johannes Rötzel

Ta opcja prawdopodobnie nie istnieje dla lokalizacji Galerii w Kassel. W przypadku zwłoki należy zawrzeć odrębną umowę z właścicielem nieruchomości z Frankfurtu.

Kilka mediów poinformowało niedawno, że GKK musiała płacić rażąco zawyżone czynsze za niektóre nieruchomości Benko Signa. Ten model biznesowy Grupy Signa nie ma obecnie zastosowania również w przypadku lokalizacji w Kassel. Nie ma informacji o tym, ile czynszu płaci Galeria w swojej lokalizacji w Kassel.

READ  Międzynarodowi kupcy tłumią fizyczną ekspansję

Galeria-Karstadt-Kufhof (GKK)

GKK prowadzi obecnie 92 domy towarowe i zatrudnia około 15 500 pracowników. Według informacji otrzymanych od Niemieckiej Agencji Informacyjnej (DPA), w skład Cigna Prime, która ogłosiła upadłość, wchodzi 18 nieruchomości wynajmowanych od GKK. Z kilkoma zainteresowanymi stronami toczą się rozmowy na temat przejęcia spółki. Środowiska korporacyjne nie wykluczają obecnie możliwości zapłaty obiecanych 200 milionów euro pomimo bankructw Signa oraz tego, że w dalszym ciągu występują pewne zmiany w opłatach za wynajem osiemnastu nieruchomości Signa. Według informacji Niemieckiej Agencji Informacyjnej, GKK płaci obecnie firmie Signa około 180 mln euro rocznego czynszu. Jeżeli 200 mln euro nie wpłynie i nie znajdzie się nabywca, istnieje ryzyko bankructwa, chociaż spółka jest obecnie na minusie operacyjnym. (dpa)

Wydarzenia, biura i sklepy: transformacja domów towarowych

Co by się stało z nieruchomościami domów towarowych w niemieckich miastach, gdyby handel detaliczny zniknął? W Hanower Od czerwca 2023 r. w dawnym domu towarowym odbywają się wydarzenia pod nazwą „Aufhof”. Miasto Hanower promuje projekt jako „forum rozwoju miast i budowania kultury, innowacyjnej i konkretnej nauki oraz kreatywnego podejścia do przyszłe wyzwania miasta.” Rozbiórka budynku zaplanowana jest już na luty 2024 r., a teren zostanie przebudowany przez Grupę Spółek Signa. Wynik jest niepewny, biorąc pod uwagę obecne bankructwa.

W Fulda Koncept „Kaufhaus Karl” został otwarty w zamkniętym w marcu 2023 roku domu towarowym Galeria. Jest to projekt, w którym współpracuje kilku aktorów, m.in. IHK, rozwój gospodarczy, miasto i operatorzy. Na parterze znajdują się sklepy, a na górze przestrzenie coworkingowe.

W Paderborn Galeria zamknęła oddział w czerwcu 2023 roku. Budynek miał zostać przekształcony w supermarket, sklepy i mieszkania, ale plany upadły. Sklep z modą miał później przenieść się gdzie indziej, ale plany te upadły jesienią ubiegłego roku. W Bielefeld Inwestor z branży nieruchomości rozpoczął niedawno promocję dawnego budynku Karstadt. Planowany jest hotel, sklepy, powierzchnie biurowe, garaż i bar na dachu. Według prezentacji powierzchnia będzie dostępna od 2027 roku. (John Rutzel)

READ  W polskiej gospodarce

Dom towarowy Galeria w Kassel został odnowiony dopiero w 2021 roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Economy

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Published

on

Voit został sprzedany firmie Millison z Chin

Dostawca samochodów Voit został sprzedany chińskiej firmie. Spółka z siedzibą w St. Ingbert ogłosiła to w piątek. Z informacji dostępnych dla naszej gazety wynika, że ​​dostawcy samochodów groziło nieuchronne bankructwo. Według kierownictwa w całym Voit zostanie zachowanych około 1750 stanowisk pracy, w tym około 1000 w Kraju Saary.

Funkcjonalność Voit musi zostać w pełni zachowana

Giełdowa spółka Millison Technologie z Chongqing nabyła wszystkie akcje od dotychczasowych akcjonariuszy – za cenę zakupu rzędu średnio dwucyfrowych milionów. Fundusze zostaną przeznaczone na restrukturyzację firmy i przygotowanie jej na przyszłość – bo w świetle zmian na światowym rynku odchodzącym od silnika spalinowego, Voit stawia na kompleksową restrukturyzację.

Przejęcie wymaga jeszcze zgody Federalnego Urzędu ds. Karteli. Według Ministerstwa Gospodarki, Innowacji, Cyfryzacji i Energii Minister Gospodarki Kraju Saary Jürgen Park od początku ściśle towarzyszył temu procesowi. „Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni, że w zakładzie w Saarland znaleziono solidne rozwiązanie na przyszłość poprzez przejęcie Millison Technologies” – powiedział Minister Parke, który we współpracy z nowymi akcjonariuszami widzi szansę dla nowych produktów i perspektywy dla Voit. Możliwości zatrudnienia zostaną zabezpieczone, a my oferujemy firmie dalsze możliwości rozwoju w Kraju Saary.”

Plan popiera związek

Związek również optymistycznie podchodzi do projektu: „Cieszymy się z przejęcia Voit przez Melison w kontekście trudności na rynku dostawców motoryzacyjnych” – powiedział SZ zapytany starszy przedstawiciel IG Metall Saarbrücken, Patrick Selzer. Poprzednia struktura klientów była bardzo jednostronna.

Według Selzera IG Metall nawiązał już pierwszy kontakt z potencjalnymi nabywcami. Związkowcy odnieśli wrażenie, że chińscy biznesmeni chcą kontynuować wspólne podejmowanie decyzji i układy zbiorowe w strukturze Voigta i wydawało się, że chcą stworzyć konkurencyjność nie kosztem 1000 pracowników w St. Ingbert, ale kosztem rynku i z klientami.

Millison Technologies produkuje komponenty z metali lekkich

Według Voigta, Chongqing Millison Technologies Inc. Globalny dostawca komponentów z metali lekkich wytwarzanych w procesie odlewania ciśnieniowego, zatrudnia 5000 pracowników i osiąga sprzedaż przekraczającą 500 milionów euro.

Continue Reading

Economy

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Published

on

Hannover Messe: Schulz ma nadzieję na nowy impuls dla transformacji energetycznej

Stan na: 21 kwietnia 2024 o 21:43

Zdaniem organizatorów to najważniejsze targi przemysłowe na świecie: Hannover Messe do piątku prezentuje innowacje z branży energetycznej i budowy maszyn. Doradca ma nadzieję, że wystawa nabierze nowego rozmachu.

Hanower jest przez tydzień miejscem spotkań przemysłu. Wieczorem wystawę otworzyli kanclerz Olaf Scholz, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz premier tegorocznego kraju partnerskiego, Norwegii Jonas Gahr Sture, wraz z kilkoma przedstawicielami świata biznesu i polityki.

Około 4000 wystawców z 60 krajów zaprezentuje do piątku innowacje w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii instalacji, elektrotechniki i technologii ochrony klimatu.

Niedroga energia i więcej innowacji

Kanclerz Schulz ma nadzieję, że Targi Hanowerskie nadadzą nowy impuls transformacji energetycznej i zwiększą konkurencyjność niemieckiego przemysłu. To, czego nasz kraj doświadczy w przyszłości, można zobaczyć na tych targach: opracowujemy nowe rzeczy, stale udoskonalamy produkty, badamy i stosujemy technologie zorientowane na przyszłość” – powiedział Schulz podczas otwarcia. Organizatorzy twierdzą, że to najważniejsze wydarzenie światowych targów przemysłowych.

Koncentrując się na rozwiązaniach w zakresie sztucznej inteligencji i transformacji energetycznej, targi przemysłowe wyznaczają ważne priorytety, powiedział polityk Partii Socjaldemokratycznej. Niedroga energia i więcej innowacji są warunkiem wstępnym zwiększenia produktywności i wzrostu gospodarczego. Wymaga to inteligentnych rozwiązań AI, takich jak te prezentowane na targach: „maszyny, które wyręczają nas w prostych zadaniach, dzięki czemu pracownicy mogą przejść na bardziej wykwalifikowane stanowiska”.

Jak głośno podkreślał Prezes Targów Jochen Köckler NDR: Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu konkurencyjności branży w przyszłości. „Sztuczna inteligencja jest kluczem do konkurencyjnego i zrównoważonego przemysłu”. Pomimo niedoboru siły roboczej daje to branży szansę na rozwój, powiedział Kockler. Na targach zaprezentowany zostanie asystent sztucznej inteligencji, który umożliwia sterowanie robotami przemysłowymi za pomocą głosu. Można także zobaczyć urządzenia automatycznie wykrywające awarie lub systemy samodzielnie planujące ich konserwację.

READ  Międzynarodowi kupcy tłumią fizyczną ekspansję

Ponad 500 wystawców na wodorze

Na targach reprezentowanych jest także kilka firm technologicznych, w tym Microsoft, Google, Amazon Web Services, Dell, SAP, Siemens i Bosch. Istnieje również wiele średnich firm i ponad 300 start-upów. Tylko do branży wodorowej należy ponad 500 wystawców. „Oznacza to, że Hannover Messe jest w tym temacie światowym liderem” – powiedział Kokler, szef targów.

Mając na uwadze ten cel, celowo wybrano także Norwegię, tegoroczny kraj partnerski. Dzięki bogatej elektrowni wodnej kraj jest w stanie dostarczyć duże ilości zielonego wodoru, czyli wodoru przyjaznego dla klimatu.

Dużo biurokracji

Ostatnio w gospodarce pojawiła się krytyka ze względu na nadmierną biurokrację i wysokie ceny energii. Z punktu widzenia branży zagraża to atrakcyjności lokalizacji, szczególnie w porównaniu z innymi regionami, takimi jak USA. „Nowoczesna polityka dostaw oznacza w sposób naturalny, że staliśmy się szybsi i prostsi” – podkreślił Scholz. „Ograniczenie biurokracji nic nie kosztuje, a wiele daje”.

Komisja Europejska pracuje również nad likwidacją przepisów przy wsparciu rządu federalnego. „To również prawda, ponieważ większość biurokratycznych przepisów pochodzi z Brukseli”. Celem jest zmniejszenie o co najmniej jedną czwartą liczby raportów, które przedsiębiorstwa muszą składać zgodnie z przepisami unijnymi.

Ceny energii są bardzo wysokie

Jeśli chodzi o ceny energii, rząd federalny rozważa również, w jaki sposób nadal zapewniać wsparcie energochłonnym przedsiębiorstwom. Niedawno szef Stowarzyszenia Przemysłu Elektrycznego i Cyfrowego ZVEI Günter Kegel skrytykował fakt, że pomimo spadku ceny energii są w dalszym ciągu zbyt wysokie dla energochłonnych przedsiębiorstw.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która po raz pierwszy przemawiała podczas otwarcia targów, zgodziła się ze Scholzem. Tylko jeśli Europa stanie się prostsza, szybsza i tańsza, obiekt przetrwa w obliczu coraz silniejszej globalnej konkurencji. „Najważniejsze jest zmniejszenie obciążeń przedsiębiorstw i zmniejszenie biurokracji”. Należy także zwiększyć prędkość energii wiatrowej.

Continue Reading

Economy

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu

Published

on

Ciężarówka bez kierowcy na autostradzie A96 do Landsbergu
  1. Strona główna
  2. lokalny
  3. Landsberga

Naciska

Samojezdne ciężarówki jeżdżą teraz także na autostradzie A96 pomiędzy Monachium a Landsbergiem. © Człowiek

MAN Truck & Bus jest pierwszym producentem, który otrzymał zezwolenie na testy autonomicznych ciężarówek na niemieckich autostradach. Trasa testowa biegnie z Norymbergi przez Monachium do Ulm i Landsberg. W Lechstadt znajduje się zarówno Centrum Testów Mobilności ADAC (Penzing), jak i Centrum Logistyczne EDEKA.

Landsberg – „Wymagana do tego technologia była przez pewien czas testowana w Centrum Testów Mobilności ADAC w Penzing” – wyjaśnia dr inż. Reinhard Kölke, dyrektor Centrum Technologicznego ADAC w Landsbergu.

Federalny Minister Transportu dr. Volker Wessing wraz z dyrektorem generalnym MAN Alexandrem Vlaskampem towarzyszył w dziewiczym locie na krótkim odcinku między Alershausen a Vorholzen. Według firmy MAN w firmie MAN i jej spółce macierzystej TRATON Group nad tematyką „jazdy autonomicznej” pracuje 500 inżynierów. Zarejestrowano już ponad 130 patentów.

Trasa testowa MAN do Landsbergu – autonomiczna ciężarówka na autostradzie A96

Autonomiczna jazda ciężarówką – zacznij
Federalny Minister Transportu dr. Udział wzięli Volker Wessing i dyrektor zarządzający MAN Alexander Vlaskamp (po lewej). © Człowiek

Samobieżne ciężarówki mogą potencjalnie zapobiegać wypadkom związanym ze zmęczeniem, usprawniać transport i zaradzić niedoborowi 100 000 kierowców ciężarówek.

Samodzielna jazda - ciężarówka - tor testowy
Samobieżne ciężarówki można testować na czerwonych odcinkach autostrady – na trasie A96 do Landsberg. © Człowiek

Z Biuletyn Crespota Codziennie na koniec dnia lub z nowym Aplikacja „Crespot”. Zawsze na bieżąco z najważniejszymi historiami.

READ  Napady, groźby fizyczne i nadużycia: ochotnicy z Ukrainy skarżą się na nadużycia w Legionie Międzynarodowym - Polityka
Continue Reading

Trending