Connect with us

Tech

Biuro Federalne ostrzega przed sześcioma atakami na Google: natychmiast rozpocznij aktualizacje

Published

on

Biuro Federalne ostrzega przed sześcioma atakami na Google: natychmiast rozpocznij aktualizacje
 1. ruhr24
 2. praca

BSI ostrzega przed lukami w zabezpieczeniach. Użytkownicy zdecydowanie powinni zainstalować aktualizacje i poprawki dla swoich przeglądarek. Ponieważ ryzyko jest duże.

Dortmund – Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI) ostrzega przed atakami hakerskimi na różne systemy. Ostrzeżenie dotyczy luki w przeglądarkach, które nie posiadają najnowszych aktualizacji i łatek.

Biuro Federalne ostrzega przed sześcioma atakami na Google: natychmiast rozpocznij aktualizacje

„Nieznany, zdalny atakujący może wykorzystać wiele luk w zabezpieczeniach przeglądarek Google Chrome i Microsoft Edge w celu wykonania dowolnego kodu” – twierdzi BSI. Dwie przeglądarki, których dotyczy problem, to Chrome firmy Google i Edge firmy Microsoft. Urząd Federalny ocenia ryzyko jako wysokie. Ponieważ hakerzy mogą przesłać złośliwe oprogramowanie na urządzenie. Użytkownicy powinni także zachować ostrożność w przypadku starszych routerów internetowych.

Nieważne, czy jest to trojan, wirus czy robak – wszystkie są złośliwym oprogramowaniem. Szkodnik jest wszechstronny i po zainfekowaniu systemu potrafi pobierać z Internetu dodatkowe szkodliwe oprogramowanie. Następnie powodują one większe szkody. Każdego dnia na rynku pojawia się coraz bardziej złożone i trudne do wykrycia szkodliwe oprogramowanie – ostrzega BSI.

Ostrzeżenie: aktualne aktualizacje i poprawki usuwają luki w zabezpieczeniach Google i Microsoft

Obecna luka dotyczy sześciu luk. Każdy, kto korzysta z przeglądarek na swoim komputerze lub telefonie komórkowym, powinien natychmiast podjąć kroki w celu ochrony swoich systemów. W przeciwnym razie osoby atakujące będą mogły uzyskać dostęp do poufnych informacji lub nawet przejąć kontrolę nad systemami, których dotyczy problem.

Aby zapewnić bezpieczeństwo i chronić się przed atakami hakerów, BSI zdecydowanie zaleca zainstalowanie wszystkich dostępnych aktualizacji i poprawek zabezpieczeń dla przeglądarek Google Chrome i Microsoft Edge. W przypadku przeglądarki Chrome są to hasła 120.0.6099.199 i 120.0.6099.200. W przypadku Microsoft Edge aktualizacja to 120.0.2210.121 (dodatkowe ostrzeżenia na RUHR24).

READ  Dark Rock Pro 5 i Elite: bądź cicho! Zaplanuj podwójną wpadkę dzięki zaawansowanym chłodnicom

Dane zagrożone – Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji zaleca najnowsze aktualizacje

Producenci dostarczają aktualizacje w celu naprawienia znanych luk i zamknięcia potencjalnych punktów ataku. Z reguły firmy działają szybko. W przypadku Edge i Chrome aktualizacje są automatyczne. Chyba, że ​​wyłączysz funkcję automatyczną w ustawieniach. Użytkownicy powinni sprawdzić, czy dostępne są tam najnowsze aktualizacje.

Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Informacji ostrzega przed cyberatakami. © ImageBroker/Imago; René Trout/Imago; Uczelnia: RUHR24

Ostrzeżenie BSI podkreśla ciągłą potrzebę monitorowania swojego cyberbezpieczeństwa. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Strona z ostrzeżeniem Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI) Istnieć. BSI ściśle współpracuje z tzw. CERT-Bundem.

Cyberataki w niemieckich władzach: CERT-Bund dba o luki w zabezpieczeniach

CERT-Bund, Zespół Reagowania na Kryzysy Komputerowe władz federalnych, pełni funkcję centralnego punktu kontaktowego w zakresie środków zapobiegawczych i reaktywnych w systemach komputerowych związanych z bezpieczeństwem. W ramach Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI) zapewnia Służbę Ostrzegania i Informacji (WID). Zadania obejmują:

 • Opracuj zalecenia dotyczące działań zapobiegawczych
 • Identyfikacja luk w sprzęcie i oprogramowaniu
 • Zalecanie środków mających na celu usunięcie luk w zabezpieczeniach
 • Wsparcie w przypadku incydentów związanych z bezpieczeństwem IT
 • Aktywny alarm w przypadku poważnych zagrożeń

Organizacje i inni obywatele mogą również uzyskać dostęp do opublikowanych informacji na temat podatności, luk i bieżących zagrożeń dla systemów informatycznych w celu zmniejszenia ryzyka i skutków luk w zabezpieczeniach. Ponieważ liczba wypadków wzrasta. Luki w zabezpieczeniach banków nie są rzadkością.

Jeśli aktualizacje nie są już instalowane na Twoich urządzeniach, czai się duże niebezpieczeństwo. Niestety, co roku pojawiają się urządzenia, które stają się zbyt stare, aby można je było obecnie aktualizować. Dwa modele Galaxy od Samsunga Nie zapewnia już nowych aktualizacji zabezpieczeń. Twój system operacyjny jest przestarzały. Ze względu na ostrzeżenia użytkownicy powinni korzystać wyłącznie z urządzeń, które mogą być wyposażone w zalecane standardy bezpieczeństwa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tech

Shadow of the Erdtree – taki jest rozmiar nowej mapy w DLC.

Published

on

Shadow of the Erdtree – taki jest rozmiar nowej mapy w DLC.
 1. w grze
 2. Wiadomości o grach

Shadow of the Earthtree to długo oczekiwany dodatek DLC Elden Ring. Jak duża będzie mapa? Menedżer Elden Ring odpowiedział na pytanie poprzez porównanie.

Tokio, Japonia – W ekskluzywnym wywiadzie dla IGN dyrektor Elden Ring, Hidetaka Miyazaki, odpowiedział na kilka pytań dotyczących nowej zawartości Elden Ring. Wielu fanów chce wiedzieć, jak duża jest mapa w Shadow of the Erdtree. Reżyser wyjaśnił tę kwestię w porównaniu do podstawowej wersji gry.

Mapa DLC Shadow of the Erdtree – Reżyser porównuje ją do Limgrave z Elden Ring

Oto rozmiar mapy DLC: Mapa Shadow of the Erdtree będzie mniej więcej tego samego rozmiaru co obszar startowy Limgrave z Elden Ring. To właśnie ujawnił w wywiadzie Hidetaka Miyazaki. Zapytany o rozmiar mapy w porównaniu z mapą Elden Ring, odpowiedział:

Trudno udzielić odpowiedzi, nie zdradzając zbyt wiele i nie zachowując się konkretnie, ale pod względem wielkości i skali jest on prawdopodobnie porównywalny z obszarem Limgrave z gry podstawowej, jeśli nie większy.

Jeśli nie grałeś w tę grę od jakiegoś czasu i nie masz pomysłu na grę, po prostu spójrz na obrazek poniżej. Obszar zaznaczony na czerwono na mapie Elden Ring to Limgrave. Jest to obszar początkowy Elden Ring i stanowi około jednej szóstej całej mapy. Oczywiście będzie też kilka lochów, które nadadzą nowej mapie większą objętość w pionie.

Dodatek Elden Ring: Porównanie map Shadow of the Erdtree © FromSoftware

DLC Shadow of the Earthtree – Nowa broń i 10 bitew z bossami

To także jest dostępne w DLC: W wywiadzie dla IGN dyrektor Elden Ring ujawnił także więcej informacji na temat dodatku. W DLC Shadow of the Erdtree pojawi się osiem nowych typów broni, a także nowy sprzęt i umiejętności. Ponadto na graczy czeka dziesięć bitew z bossami, być może dość trudnych.

READ  Zephyr: Razer szuka urządzeń testowych do futurystycznego respiratora

Każdy, kto miał problemy z bossem Malenią w Elden Ring, również będzie potrzebował dużo cierpliwości w DLC. Hidetaka Miyazaki ujawnił w wywiadzie, że Chiefs są sprzymierzeni w podobny sposób z Malinyą. Na szczęście reżyser wspomniał także, że niektórzy bardzo trudni bossowie są opcjonalni. Nie musisz więc walczyć z każdym bossem, aby ukończyć historię. Są one przeznaczone dla zagorzałych fanów gry.

Jeśli nie możesz się doczekać dodatku DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree i chcesz udowodnić swoje umiejętności gdzie indziej, powinieneś rzucić okiem na te gry: Waiting for Elden Ring DLC ​​- najlepsze alternatywy do premiery.

Continue Reading

Tech

Microsoft automatycznie aktualizuje system Windows 11 do wersji 23H2

Published

on

Microsoft automatycznie aktualizuje system Windows 11 do wersji 23H2

Zaledwie dwa tygodnie temu Microsoft rozwiązał niektóre przeszkody, które uniemożliwiały instalację aktualizacji Windows 11 23H2 w niektórych systemach. Teraz firma z Redmond idzie o krok dalej i rozpoczyna automatyczną dystrybucję aktualizacji do wszystkich kwalifikujących się systemów Windows 11.

reklama

w Programiści Microsoftu piszą notatki zdrowotne dla wersji dla systemu WindowsTa automatyczna aktualizacja ma wpływ na urządzenia z systemem Windows 11, których okres świadczenia usług jest bliski lub bliski; Oznacza to starsze wersje aktualizacji funkcji systemu Windows 11. Dystrybucja opiera się na dotychczasowych eksperymentach uczących się maszynowo (ML). Microsoft chce kontynuować szkolenie w zakresie inteligentnego modelu uczenia maszynowego, aby bezpiecznie dystrybuować nową wersję systemu Windows w wielu fazach i zapewniać bezproblemową aktualizację.

Jeśli klienci posiadają kwalifikujące się urządzenie Home lub Pro, mogą teraz dokonać aktualizacji do wersji 23H2. Można to zrobić otwierając Ustawienia, aktywując opcję „Otrzymuj najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne”, a następnie klikając przycisk „Sprawdź dostępność aktualizacji”. Gdy aktualizacja będzie dostępna dla systemu użytkownika, wyświetli się opcja pobrania i zainstalowania.

Algorytm uczenia maszynowego wygląda podobnie do tego, co Microsoft oferuje klientom korzystającym z licencji korporacyjnych jako „Windows Autopatch”. Jest to mechanizm, który falowo rozprowadza aktualizacje systemu Windows i sprawdza, czy nie występują błędy. W razie potrzeby może odinstalować aktualizacje lub ich części – całkowicie automatycznie. Funkcja Windows Autopatch kontroluje także odroczoną dodatkową dystrybucję do większej liczby systemów bez konieczności interwencji administratora.

Microsoft udostępnił wielu użytkownikom aktualizację systemu Windows 11 23H2 w listopadzie ubiegłego roku. Aktualizacja, znana również jako „Moment 4” lub „2023 Update”, przyniosła między innymi obsługę haseł i Windows Copilot.


(twoja krew)

READ  Nie mogą się tego doczekać miliony użytkowników

Do strony głównej

Continue Reading

Tech

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu

Published

on

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu
 1. Strona główna
 2. życie
 3. Gry

Naciska

Streamer kwestionuje jakość nowej gry Ubisoftu © Twitch: Gronkh / Ubisoft (montaż)

Skull and Bones zrobiło furorę wraz ze swoją premierą. Teraz Gronkh odpowiedział także na ostatnie wypowiedzi Ubisoftu na temat gry.

HAMBURG – W niedawno wydanym klipie TIK Tok Gronkh podzielił się swoją opinią na temat niedawnych oświadczeń „Quadruple A” wydanych przez Skull & Bones i dyrektora generalnego Ubisoft Yvesa Guillemota. Dyskusja wybuchła po wypowiedzi prezesa Ubisoftu broniącego ceny gry. Guillemot stwierdził niedawno, że Skull and Bones to nie tylko gra AAA, ale także zasługuje na wyższy status jako gra AAAA.
Przeczytaj tutaj, dlaczego Gronk nie traktuje poważnie stwierdzeń na temat Czaszki i Kości.

Gronk, znany ze swoich zdecydowanych opinii i dużej rzeszy fanów, dołączył do jego transmisji na żywo Skurcz Niedawno mówiłem o remake'u Skull and Bones. Krótko przed premierą Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, nazwał grę „Kwadrant A„Tytuł mówi wszystko. Piracka gra wieloosobowa powstawała przez 11 lat i miała budżet przekraczający 200 milionów dolarów.

READ  Space Leaper: Cocoon już wkrótce na iOS i Androida
Continue Reading

Trending