Connect with us

entertainment

Bamberg Symphony Orchestra we współpracy z publicznością

Published

on

Bamberg Symphony Orchestra we współpracy z publicznością

Moderacja: Stephan Lange

Zachód słońca w Moskwie – tutaj studiował Rachmaninow, znalazł miłość swojego życia i napisał drugi koncert fortepianowy, by opuścić miasto na zawsze. (IMAGO / ITAR-TASS / Marina Lissteva)

Bamberg Symphony zostanie dziś pokazana publiczności po raz pierwszy. Anna Vinitskaya gra najpopularniejszy, drugi koncert fortepianowy Rashmaninova, po którym odbywa się prawdziwy festiwal orkiestrowy „Pictures in an Exhibition” Modesta Musorgskiego.

Wreszcie przyjdź ponownie – to przyjemność dla wszystkich zaangażowanych, w tym dla Deutschlandfunk Kultur. W programie prezentowane są dwie z najwybitniejszych rosyjskiej literatury muzycznej, w tym interwencja europejska: Jean-Francesi skomponował Walca Europejskiego, świetny wybór muzyki topa i dwa pentakle wiatru, które można usłyszeć wśród „rosyjskich gigantów”.

Przede wszystkim najpopularniejszy romantyczny koncert fortepianowy ze wszystkich, a drugi Siergieja Rachmaninowa, który z pomocą swojego lekarza po długim kryzysie twórczym przelał go na papier. Dedykuj mu koncert, który podbił świat. Solistką wieczoru jest często zapraszana do Bambergu Anna Vinitskaya.

Lekko kędzierzawego pianistę można zobaczyć przez otwarty fortepian.  Siedzi przy fortepianie, zamyślona i gra nieudacznika.  (IMAGO / Reichwein)Pianistka Anna Vinitskaya interweniowała w krótkim czasie, ponieważ kolega z klasy Oleksandr Gavriluk lekko zranił go w ramię. (IMAGO / Reichwein)

Następujący walc jest typowy dla Jean-Françaika: potrafi tworzyć działania, które pobudzają zarówno serce, jak i umysł, będąc jednocześnie inteligentną rozrywką.

Niewątpliwe francuskie pochodzenie

Niezwykłe: instrumenty solo tuba, a do tego instrumenty dęte drewniane i podwójne rogi. Walc został kiedyś zamówiony na festiwal w Schwitzingen. W Innocent Tubaton sprawy się rozwijają, ale są one technicznie trudne, wszystko jest wykonane z dobrym humorem i radosnym nastrojem. Nagle wkrada się francuski hymn, zanikający i kończący się żywymi cytatami innych kompozytorów.

Heiko Triebener jest solistką, której towarzyszą podwójne pentagramy dęte Bamberg Symphony.

Niesforna osobowość

Finał następuje po popularnych utworach Modest Mossorgskiego – przygotowanych przez koleżankę Ravela na orkiestrę. Modest Musorgski był nieoczekiwanym, nieobliczalnym, dzikim, rewolucyjnym występem z darem dla aktorów muzycznych, a także z nastrojami, scenami rodzajowymi i indywidualnymi portretami.

READ  Wstępna decyzja ESC: Izaak jedzie do Malmö do Niemiec

Rosyjski kompozytor Musorgski na obrazie E.J. Repina w Moskiewskiej Państwowej Galerii Trietiakowskiej.  Urodził się 21 marca 1839 roku w Carrillo, zmarł 28 marca 1881 roku w Petersburgu.  |  (Photo Alliance / Novosti / Ilja Repin)Od Modesta Musorgskiego można powiedzieć, że uwielbia też dodawać wódki. (Photo Alliance / Novosti / Ilja Repin)

Inspirację do stworzenia „Portretu w galerii” czerpał z wizyty na wystawie pamiątkowej na cześć swojego przyjaciela, malarza Victora Hartmanna.

Od obrazu do obrazu

Hartman był tak popularny, że nagle zmarł. Musorgski szczególnie lubił dziesięć swoich zdjęć; Nie wszyscy byli w programie. W swoim kręgu kompozytor przechodzi od obrazu do obrazu – na zmianę wskazuje muzyka na gzymsie. Można odkryć wiele kształtów i miejsc.

O małych postaciach i wielkich celach

Najpierw Brzydki Krasnolud, potem Stary Zamek, a za nimi kopyta byka, który ciągnie w błocie wózek – Bidlo. Zuchwały pokaz baletowy dla małych piskląt zaczyna się w skorupce jajka, a polski Żyd żebrze bogatego człowieka.

Następnie wizyta na rynku w Limoges, po której słuchacz dociera do katakumb, gdzie kompozytor przemawia do zmarłych w języku umarłych: Cum mortis in lingua mortua. Na zakończenie trasy kompozytor prowadzi nas przez „Baba Jaga Hut” do Wielkiej Bramy Kijowskiej.

Bezpośrednio z sali koncertowej w Bambergu

Sergey Rahmaneno
Koncert na fortepian i orkiestrę nr 2 c-moll, cyt. Odnośnik 18

Jan Francis
Petite Valse Europeenne (na Trumpet and Five Double Wind)

Modest Musorgski
Zdjęcia na wystawie (organizowanej przez Maurice’a Ravela)

Anna Vinitskayafortepian
Heiko Tripiner, Maszyna Tuba

Symfonia z Bambergu
Administracja: Juraj Falloha

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków

Published

on

Jak Adele przebywa podczas wizyty w Monachium – długa lista luksusowych dodatków
  1. tz
  2. Monachium
  3. miasto

Naciska

Adele będzie przebywać w luksusowym hotelu w Monachium w sierpniu 2024 roku. Na 36-latkę na piątym piętrze czekają dodatkowe atrakcje.

Monachium – Adele oznacza same superlatywy. Jak informowaliśmy, brytyjska gwiazda międzynarodowa, która w sierpniu przyjedzie do Isar na dziesięć koncertów (od 2 do 31 sierpnia), obecnie posiada własny stadion na terenach targowych w Reims na 80 000 miejsc. Ceny biletów, które w szczycie przekraczają 400 euro, wnoszą do kasy piosenkarza pokaźną sumę. Piosenkarka musi zapłacić rachunek za hotel z drobnej gotówki. Koszt noclegu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w mieście to 30 tysięcy euro. Adele pozwala sobie na rozrywanie!

Jak podaje gazeta Bild, artysta wybrał hotel Rosewood na Starym Mieście. Królowa Popu („Skyfall”, „Hello”) podczas swojego pobytu w Monachium podobno przebywa w hotelowym apartamencie XXXL. Szlachetny hostel został otwarty dopiero w październiku 2023 roku przy Kardinal-Faulhaber-Straße i został sklasyfikowany przez klienta Bayerische Hausbau jako „Five Star Ultra Luxury”.

Adele podczas wizyty w Monachium zatrzymuje się w luksusowym hotelu: obsługa lokaja i marmurowe łazienki

Dawna siedziba Bayerische Staatsbank i przyległy Palais Neuhaus-Preysing zostały przekształcone w Rosewood. Pałac pozostał – w domu z neobarokową fasadą króluje przepych: na 20 tysiącach metrów kwadratowych znajdują się łącznie 73 pokoje, 59 luksusowych apartamentów, obsługa lokaja, otwarte kominki, duże szafy i marmurowe łazienki.

Adele wkrótce weźmie prysznic w jednym. Podczas pobytu w Monachium Goldkihlschen zatrzymuje się w „Domu króla Maksymiliana I” na piątym piętrze hotelu – nieruchomości o powierzchni 452 metrów kwadratowych, w której znajdują się cztery sypialnie, sześć łazienek, w pełni wyposażona kuchnia, jadalnia dla maksymalnie dwanaście osób i kominek. Sala telewizyjna, dwa tarasy i kamerdyner. Cena za noc w sierpniu: 30 000 euro – bez śniadania. Kosztuje to dodatkowe 50 euro za osobę.

Adele spędza sierpień w Monachium – z wieloma udogodnieniami

Po pełnych potu godzinach na scenie piosenkarka może zrelaksować się na tarasie w patio lub wypić drinka ze swoją ekipą, aby uczcić udany wieczór. Czysty luksus! W cenę wliczone jest również: korzystanie z prywatnego baru, luksusowa pościel z Włoch, rozpakowanie i zapakowanie wraz z usługą prasowania – za pięć sztuk odzieży. Nie jest jasne, czy piosenkarce uda się tego dokonać, biorąc pod uwagę jej niesamowite kostiumy sceniczne. Ale na pewno nie musi sama używać żelazka.

Hotel w Monachium
Hotel Rosewood w Monachium zostanie otwarty jesienią 2023 roku. © Jens Hartmann

Mieszkańcy hotelu Rosewood są przyzwyczajeni do odwiedzania gości i nie robią wielkiego zamieszania w związku z ważnymi gośćmi. Pracownik luksusowej restauracji powiedział naszej gazecie: „Kate Winslet była tam niedawno”. Jest bardzo prawdopodobne, że Adele również się wycofa. „Traktujemy gwiazdy jak każdego innego gościa.”

Wygląda na to, że Królowa Popu nie może się doczekać Monachium. Jak informowaliśmy, kilka dni temu zamieściła na swoim koncie na Instagramie wygenerowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, na których jest ubrana w dirndl, z ciastami i ciastkami. „Już niedługo… pakuj się!” Napisała pod zdjęciem. Oczekiwanie jest ogromne. Również z mieszkańcami Monachium. Bilety na wszystkie 10 koncertów są nadal dostępne, ale tanie bilety na tylnych poziomach (74,90 euro) zostały już wyprzedane.

READ  Czy zdobywa się tytuł licencjata? Tak potoczyły się losy Sebastiana i Denise po finale!
Continue Reading

entertainment

Ślub pary RTL po roku związku

Published

on

Ślub pary RTL po roku związku

Andrieja i Julię można było zobaczyć w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”.Zdjęcie: RTL/Stefan Gregorius

telewizja

Jennifer Ulrich

Andrei i Julia byli parą marzeń w dziewiętnastym sezonie serialu „Bauer sucht Frau”, emitowanym w RTL i RTL+ w 2023 roku. W kwietniu tego roku stało się jasne, że oboje nie chcą tracić czasu: ich pierwsze dziecko razem jest w drodze.

Teraz Julia i Andrey znów są zaskoczeni pozytywnymi wiadomościami: Para pobrała się w małym kręgu. Andre udostępnił swojej społeczności romantyczne zdjęcia ze ślubu na Instagramie.

Para „rolnik szuka kobiety” jest w sobie szaleńczo zakochana

Na jednym zdjęciu Andrei ma na sobie obrączkę Julii, a na innym widać głęboki pocałunek. „Miłość zatrzymuje czas i sprawia, że ​​zaczyna się wieczność” – pisze rolnik. Na zdjęciach zdradza tajemnicę, ponieważ para nie chciała wcześniej ogłaszać ślubu.

Watson jest teraz na WhatsApp

Teraz na Whatsapp i Instagramie: zaktualizuj swojego Watsona! Zaopiekujemy się Tobą Tutaj na WhatsAppie Z dzisiejszymi atrakcjami Watsona. Tylko raz dziennie – bez spamu, bez bla, tylko siedem linków. obietnica! Czy wolisz być na bieżąco na Instagramie? Tutaj Znajdziesz nasz kanał streamingowy.

I to jest to”Poczta Reinisha„Julia i Andrei pobrali się na małą skalę, tylko wśród bliskich członków rodziny, w końcu w zeszłym roku poświęcono im wystarczająco dużo uwagi, nawiasem mówiąc, oboje ustawili swoje profile na Instagramie jako prywatne. Większe święto zaplanowano jednak na przyszły rok.

Andrei i Julia starannie wybrali datę ślubu: Pobrali się w pierwszą rocznicę ślubu. A więc ich pierwszy pocałunek miał miejsce dokładnie rok temu, kiedy się zgodzili. Julia woła:

„Nasza rocznica będzie teraz zawsze naszą rocznicą”.

Małżeństwo „rolnik szuka żony” nie może się doczekać potomstwa

Oboje są pewni swojej miłości, więc nie pozwalają, aby czas płynął niepotrzebnie. „Może to zabrzmi banalnie, ale tak naprawdę kochaliśmy się od początku”.Andriej wyjaśnia. Oświadczył się Julii w Boże Narodzenie 2023 roku.

READ  Verbandsgemeinde obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny imprezą - Kandel

Dba o relację: „Każdego dnia zauważamy, że świetnie się razem dogadujemy”. Chociaż od czasu do czasu pojawiają się sprzeczki, pojednanie zawsze następuje szybko.

Teraz para nie może się doczekać narodzin kolejnego dziecka, którego płeć jest na razie tajemnicą. „Szczególnie ważne było dla nas obojga, aby pobrać się przed porodem, abyśmy wszyscy nosili to samo nazwisko” – dodaje Julia. Andre miał nawet w pierścionku trzy diamenty, z których jeden reprezentował dziecko.

Continue Reading

entertainment

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Published

on

Kim Kardashian i Khloe Kardashian: Nieedytowane zdjęcie szokuje fanów

Khloe + Kim Kardashian
Zdjęcie pojawiło się bez filtra – fani byli zszokowani tym widokiem

© Sean Zane/Patrick McMullan/Getty Images

Khloe i Kim Kardashian były na ślubie Anant Ambani i Radhiki Merchant jako celebryci. Teraz sensację robi nie tylko wygląd gości weselnych, ale także zdjęcie, które można zobaczyć bez filtra.

To był piękny widok – kilka dni temu 29-letni syn miliardera Ananta Ambaniego i jego długoletnia dziewczyna Radhika Merchant (29 l.) pobrali się w indyjskim mieście Mumbai. Wśród gości celebrytów zauważono także bizneswoman Kim Kardashian (43 l.) wraz ze swoją siostrą Khloe (40 l.), która teraz przyciąga uwagę niefiltrowanymi zdjęciami i ekstrawaganckim wyglądem jako gość weselny.

Nieobrobione zdjęcie wywołuje sensację wśród fanów

Kim Kardashian i jej siostra Khloe Kardashian zawsze doskonale prezentują się na swoich zdjęciach na Instagramie i uwielbiają korzystać z jednego lub dwóch narzędzi do edycji. Fakt, że w sieci pojawiło się zdjęcie ze ślubu Ambani, które można zobaczyć w całości bez filtra, z pewnością nie sprawił, że rodzeństwo zaczerpnęło powietrza. Ponieważ ich fanom łatwiej jest dostrzec ich naturalną strukturę skóry, w tym zmarszczki na twarzy, które zwykle wygładza się za pomocą Photoshopa itp. Widok, który zawsze ich szokuje. „Na początku ich nie rozpoznałam” – napisała jedna z internautek pod zdjęciem opublikowanym w serii zdjęć przez Carrie Johnson, żonę byłego premiera Anglii (zdjęcie 7). „W końcu ktoś pokazał tę dwójkę tak, jak naprawdę wyglądają” – napisała kolejna fanka i otrzymała mnóstwo wsparcia w komentarzach.

Zły kolor, za ciasne ubrania: ubrania Kim Kardashian są pod ostrzałem

Na weselu indyjskiej pary, które trwało cały weekend, uczestnicy i wszelkiego rodzaju gwiazdy założyły tradycyjne indyjskie stroje. Dotyczy to także Kim Kardashian i jej 40-letniej siostry Khloe Kardashian, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Ameryki. Obie z dumą prezentują wybrane kreacje na swoich kanałach społecznościowych. Zamiast wielu pochwał, jest dużo krytyki, szczególnie pod adresem Kima.

Kolor jest cierniem w boku wielu jej wyznawców. Inna napisała: „Dlaczego nikt jej nie powiedział, że na indyjskim weselu nie można założyć czerwieni?” Nie ma jasnych, tradycyjnych zasad dotyczących indyjskich wesel. Zaleca się jednak, aby panna młoda zatwierdziła wygląd, aby nie umniejszało to wyglądu w jej wielkim dniu.

Ale to nie koniec: wiele osób uważa, że ​​jej koszula jest nieodpowiednia ze względu na jej rzadkość. „Dlaczego Twoje piersi powinny być w centrum uwagi” – napisała jedna z obserwujących. Podpis pod jej postem kontynuował: „Gdyby twoja koszula nie była tak obcisła, wyglądałabyś bardziej elegancko”. Fani żałowali, że bizneswoman nie wzorowała się na swojej siostrze Khloe, która wie, jak zakryć klatkę piersiową tradycyjnym sari.

„Wygląda jak kostium”: Jej drugi występ również się nie powiódł

Nawet swoim drugim wyglądem Kim nie wydaje się być w stanie zadowolić swoich zwolenników. Podczas gdy Khloe próbuje bronić swojej siostry, mówiąc: „Uwielbiam ten strój i biżuterię, którą nosi”, jej fani po raz kolejny komentują jej wybór ubrań. „To nie ma nic wspólnego z indyjską tradycją, bardziej przypomina kostium” – napisała jedna z obserwujących i otrzymała wiele zachęt.

Ale pod jej zdjęciem można przeczytać także pozytywne komentarze. „Wyglądasz niesamowicie” – napisała jedna z użytkowniczek. Kolejna „jak prawdziwa księżniczka”. 43-latce z pewnością podobała się lektura, ponieważ wydaje się, że zawsze czuła się komfortowo w roli gościa weselnego. „Indie poruszyły moje serce” – napisała wymownie o swoim drugim wzroku.

on pobiegł
Drogi

READ  Wstępna decyzja ESC: Izaak jedzie do Malmö do Niemiec
Continue Reading

Trending