Connect with us

entertainment

Bamberg Symphony Orchestra we współpracy z publicznością

Published

on

Moderacja: Stephan Lange

Zachód słońca w Moskwie – tutaj studiował Rachmaninow, znalazł miłość swojego życia i napisał drugi koncert fortepianowy, by opuścić miasto na zawsze. (IMAGO / ITAR-TASS / Marina Lissteva)

Bamberg Symphony zostanie dziś pokazana publiczności po raz pierwszy. Anna Vinitskaya gra najpopularniejszy, drugi koncert fortepianowy Rashmaninova, po którym odbywa się prawdziwy festiwal orkiestrowy „Pictures in an Exhibition” Modesta Musorgskiego.

Wreszcie przyjdź ponownie – to przyjemność dla wszystkich zaangażowanych, w tym dla Deutschlandfunk Kultur. W programie prezentowane są dwie z najwybitniejszych rosyjskiej literatury muzycznej, w tym interwencja europejska: Jean-Francesi skomponował Walca Europejskiego, świetny wybór muzyki topa i dwa pentakle wiatru, które można usłyszeć wśród „rosyjskich gigantów”.

Przede wszystkim najpopularniejszy romantyczny koncert fortepianowy ze wszystkich, a drugi Siergieja Rachmaninowa, który z pomocą swojego lekarza po długim kryzysie twórczym przelał go na papier. Dedykuj mu koncert, który podbił świat. Solistką wieczoru jest często zapraszana do Bambergu Anna Vinitskaya.

Lekko kędzierzawego pianistę można zobaczyć przez otwarty fortepian.  Siedzi przy fortepianie, zamyślona i gra nieudacznika.  (IMAGO / Reichwein)Pianistka Anna Vinitskaya interweniowała w krótkim czasie, ponieważ kolega z klasy Oleksandr Gavriluk lekko zranił go w ramię. (IMAGO / Reichwein)

Następujący walc jest typowy dla Jean-Françaika: potrafi tworzyć działania, które pobudzają zarówno serce, jak i umysł, będąc jednocześnie inteligentną rozrywką.

Niewątpliwe francuskie pochodzenie

Niezwykłe: instrumenty solo tuba, a do tego instrumenty dęte drewniane i podwójne rogi. Walc został kiedyś zamówiony na festiwal w Schwitzingen. W Innocent Tubaton sprawy się rozwijają, ale są one technicznie trudne, wszystko jest wykonane z dobrym humorem i radosnym nastrojem. Nagle wkrada się francuski hymn, zanikający i kończący się żywymi cytatami innych kompozytorów.

Heiko Triebener jest solistką, której towarzyszą podwójne pentagramy dęte Bamberg Symphony.

Niesforna osobowość

Finał następuje po popularnych utworach Modest Mossorgskiego – przygotowanych przez koleżankę Ravela na orkiestrę. Modest Musorgski był nieoczekiwanym, nieobliczalnym, dzikim, rewolucyjnym występem z darem dla aktorów muzycznych, a także z nastrojami, scenami rodzajowymi i indywidualnymi portretami.

READ  "EO" Jerzego Skolimowskiego w kinie: Big Ass - Kultura

Rosyjski kompozytor Musorgski na obrazie E.J. Repina w Moskiewskiej Państwowej Galerii Trietiakowskiej.  Urodził się 21 marca 1839 roku w Carrillo, zmarł 28 marca 1881 roku w Petersburgu.  |  (Photo Alliance / Novosti / Ilja Repin)Od Modesta Musorgskiego można powiedzieć, że uwielbia też dodawać wódki. (Photo Alliance / Novosti / Ilja Repin)

Inspirację do stworzenia „Portretu w galerii” czerpał z wizyty na wystawie pamiątkowej na cześć swojego przyjaciela, malarza Victora Hartmanna.

Od obrazu do obrazu

Hartman był tak popularny, że nagle zmarł. Musorgski szczególnie lubił dziesięć swoich zdjęć; Nie wszyscy byli w programie. W swoim kręgu kompozytor przechodzi od obrazu do obrazu – na zmianę wskazuje muzyka na gzymsie. Można odkryć wiele kształtów i miejsc.

O małych postaciach i wielkich celach

Najpierw Brzydki Krasnolud, potem Stary Zamek, a za nimi kopyta byka, który ciągnie w błocie wózek – Bidlo. Zuchwały pokaz baletowy dla małych piskląt zaczyna się w skorupce jajka, a polski Żyd żebrze bogatego człowieka.

Następnie wizyta na rynku w Limoges, po której słuchacz dociera do katakumb, gdzie kompozytor przemawia do zmarłych w języku umarłych: Cum mortis in lingua mortua. Na zakończenie trasy kompozytor prowadzi nas przez „Baba Jaga Hut” do Wielkiej Bramy Kijowskiej.

Bezpośrednio z sali koncertowej w Bambergu

Sergey Rahmaneno
Koncert na fortepian i orkiestrę nr 2 c-moll, cyt. Odnośnik 18

Jan Francis
Petite Valse Europeenne (na Trumpet and Five Double Wind)

Modest Musorgski
Zdjęcia na wystawie (organizowanej przez Maurice’a Ravela)

Anna Vinitskayafortepian
Heiko Tripiner, Maszyna Tuba

Symfonia z Bambergu
Administracja: Juraj Falloha

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

entertainment

Kirsten Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem w sprawie jego obraźliwych tekstów piosenek

Published

on

Kirsten Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem w sprawie jego obraźliwych tekstów piosenek
  1. Strona główna
  2. telewizja

Naciska

Roland Kaiser świętuje swoją rocznicę na scenie wielkim występem w ZDF. Jest tam także Christine Ott. Piosenkarz popowy nie tylko ma dla niego słowa pochwały.

Offenburg – Kiedy Roland Kaiser (71 l.) będzie obchodził swoje urodziny na scenie, najwybitniejsi niemieccy artyści będą oczywiście świętować razem z nim. Na scenie występują między innymi Beatrice Egli (35), Melissa Naschenong (33) i Kirsten Ott (42). Ten ostatni nie tylko wykonał klasyczną „Joannę” Kaisera, ale także rozmawiał później z Giovannim Zarrellą i Rolandem Kaiserem. Czasami musiała się uśmiechać, słysząc obrzydliwe słowa cesarza.

Ze względu na jasne teksty: Kirsten Ott zmierzy się z Rolandem Kaiserem

Kirsten Ott otwiera rocznicowy występ Rolanda Kaisera, śpiewając jego przebój „Joanna”. „Urodziła się, by śpiewać tę piosenkę” – Giovanni Zarrella chwali swoją odnoszącą sukcesy koleżankę po jej występie i wita ją na długiej sofie na scenie ZDF. Jego pierwsze pytanie od Kirsten Ott: „Dlaczego właściwie chciałaś zaśpiewać tę piosenkę?” Odpowiada bez wahania: „Bo to dość chwytliwa melodia i znam ją od dawna. Kiedy ją zaśpiewasz, zostaje w głowie”.

Christine Ott uśmiechnęła się: „Ale muszę przyznać, że jesteś też trochę łobuzem”. „Tak myślisz?” – pyta Roland Kaiser z niewinnym uśmiechem na ustach. „Te słowa…” piosenkarka pop kręci głową. „Tak, on ma wszystko” – mówi Giovanni Zarrella. Roland Kaiser nie mówi tego poważnie, przepraszając za tekst swojej piosenki. „Nie, myślę, że to świetne” – musi w końcu przyznać Kristen Ott.

Zbliżenie na Christine Ott.  Kirsten Ott 16 grudnia 2023 w Offenburgu w ramach programu ZDF Giovanni Zarrella prezentuje 50-lecie Rolanda Kaisera 16 grudnia 2023 w Offenburgu (fotomontaż)
„Little Rogue”: Kerstin Ott rozmawia z Rolandem Kaiserem na temat jego wybuchowych tekstów piosenek (fotomontaż) © IMAGO/Bildagentur Monn & IMAGO/Eibner

To nie pierwszy raz, kiedy słowa Rolanda Kaisera spotkały się z krytyką. Kilka tygodni temu Barbara Schönberger i Atse Schröder dyskutowali o niemieckim hicie podcastu „With the Waffles of a Woman”, a dokładniej o sprośnych tekstach Rolanda Kaisera i Andrei Berg. Wykorzystane źródła: ZDF/Giovanni Zarrella przedstawia: 50 lat Rolanda Kaisera

READ  Pierwsze zwycięstwo u siebie pod koniec pierwszej połowy sezonu dla HTC SW Neuss
Continue Reading

entertainment

Warszawa: Polska: Obejrzyj zmianę rządu w kinie z popcornem – Polityka

Published

on

Warszawa: Polska: Obejrzyj zmianę rządu w kinie z popcornem – Polityka

Wiele jest również do zrobienia w odniesieniu do Berlina i Brukseli. PiS był w ciągłym konflikcie z Komisją Europejską w sprawie reformy sądownictwa, a rząd federalny zadręczał go żądaniami bilionowych odszkodowań wojennych na świecie. Z drugiej strony Tusk i jego współpracownicy opowiadają się za drogą proeuropejską i bardziej ugodową polityką wobec Niemiec.

Nowy stary

66-latek z Gdańska był premierem Polski w latach 2007-2014. W tym czasie utrzymywał dobre relacje z kanclerz Angelą Merkel (CDU). Tusk chce pod koniec tygodnia udać się do Brukseli na szczyt Unii Europejskiej, na którym będzie omawiana większa pomoc dla Ukrainy.

Ale wielu polskich obywateli także wiąże duże oczekiwania z nowym rządem. PiS rozgniewał wiele osób zaostrzeniem praw do aborcji, a przyszły rząd chce ponownie zliberalizować to ustawodawstwo. Tusk zapowiedział już restrukturyzację nadawcy publicznego, z którego PiS uczynił swoje narzędzie propagandy.

Mimo chęci zmian Tusk będzie musiał także zmierzyć się z problemem wspólnego pożycia. Prezydent Duda może wstrzymać wiele inicjatyw reformatorskich. W ostatnich tygodniach dał wyraźnie do zrozumienia, że ​​wymagany przez konstytucję status bezpartyjnego głowy państwa to dla niego jedynie formalność.

READ  "Nie czuję się dobrze"
Continue Reading

entertainment

Gary Sinise w głębokim smutku: syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Published

on

Gary Sinise w głębokim smutku: syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Gary Sinise jest głęboko zasmucony
Syn gwiazdy Forresta Gumpa umiera w wieku 33 lat

Posłuchaj materiału

Ta wersja audio została stworzona sztucznie. Więcej informacji | Wyślij swoją opinię

Makana Anthony Sinise i jego rodzina przez kilka lat walczyli z rzadkim nowotworem, ale ostatecznie zmarł z powodu powikłań w wieku zaledwie 33 lat. Ojciec Gary Sinise opisuje sytuację jako „rozdzierającą serce” prawie dwa miesiące po śmierci.

Amerykański aktor Gary Sinise stracił syna. Makana Anthony „Mac” Sinise zmarł w wieku 33 lat po długiej walce z rakiem. Jak ogłosił w emocjonalnym oświadczeniu gwiazda „Forresta Gumpa”, jego syn zmarł 5 stycznia.

Wiadomość została opublikowana na stronie głównej Fundacji Gary'ego Sinise'a i na jej profilu na Instagramie. Obok zdjęcia śmiejącego się Maca aktor napisał, że 8 sierpnia 2018 roku u jego syna zdiagnozowano „bardzo rzadki nowotwór” – struniak. Struniaki to nowotwory złośliwe kręgosłupa i podstawy czaszki.

Sinise powiedział również, że choroba pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak u jego żony Moiry Harris zdiagnozowano raka piersi w trzecim stadium. Podczas gdy Moira osiągnęła remisję i po leczeniu pozostała wolna od raka, choroba Maca rozprzestrzeniła się i „z biegiem czasu coraz bardziej mu przeszkadzała”.

Sinise zauważył, że jego syn był „wyjątkowym perkusistą”. Często towarzyszył swojemu słynnemu ojcu, który także grał w zespole. Zmarły był absolwentem Uniwersytetu Południowej Kalifornii, gdzie oprócz gry na perkusji studiował pisanie piosenek i kompozycję.

Gary Sinise napisał, że jego syn przeszedł pięć różnych operacji kręgosłupa w latach 2018–2020 i został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół z powodu wpływu choroby na jego organizm. Pomimo tych ograniczeń nadal pracuje nad albumem „Resurrection and Revival”. „W tygodniu, w którym album trafił do druku, Mac przegrał walkę z rakiem. Zmarł 5 stycznia 2024 r. i został pochowany 23 stycznia”.

Rodzina „ze złamanym sercem”

Gary Sinise opisał swój smutek tymi wzruszającymi słowami: „Jak każda rodzina, która doznała takiej straty, jesteśmy głęboko zasmuceni i radzimy sobie najlepiej, jak potrafimy. Dla rodziców utrata dziecka jest bardzo trudna”. To było „rozdzierające serce i bardzo trudne”.

Podkreślił: „Walka naszej rodziny z rakiem trwała pięć i pół roku i z biegiem czasu stawała się coraz trudniejsza. Choć nasze serca bolą po jego stracie, pociesza nas informacja, że ​​Mac już nie walczy i jest inspiracją i „dotknął większość z nas”. Swoją drogą, to zrobił. „Toczył żmudną walkę z nieuleczalnym rakiem, ale nigdy się nie poddał”.

Gary Sinise i Moira Harris są małżeństwem od 1981 roku. Oprócz Maca mają dwie córki. Aktor zasłynął z wielu hollywoodzkich produkcji, takich jak „Forrest Gump”, „Apollo 13” czy „Zielona mila”.

READ  Tak aktorka wygląda 50 lat po swoim pierwszym występie filmowym
Continue Reading

Trending